25 Mei: het woord is aan de kiezer Dr KJ. Kraan met pensioen Zuid-Holland staat achter Rode Kruis cJlDAMSO^ Partijen maken veel werk van campagne Parijs termeulen Sauerland Info-affiesje voor jongeren termeulen óteentjeó keilen termeulen Voor li toupet of pruik Dag van de politieke verantwoordelijkheid DEHAVENLOODS VRIJDAG 20 MEI 1977 2Sikkens heeft "'ons als dealer X erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Cöta-Bever beitsen en lijmen. Servant verf- gereedschap. Neem nu FLEXA: honderden kleuren op de kleurenmengmachine. 7 Te zien bij: Boone Noordmolenstraat 68 Rotterdam Hooykaas Kerstroosstraat 6, Rotterdam. Jonas Laan van Bolnes 21 Schiedam (jjjjjj) ALGEMEEN |- WOENSDAG 25 mei worden alle kiesgerechtigde Nederlanders van 18 jaar en ouder in het stemlokaal verwacht om hun bijdrage te leveren aan de verkiezingen van de leden van de nieuwe Tweede Kamer. Deze bijdrage is in feite heel „simpel": het rood maken van een hokje.dat bij de gewenste kandidaat hoort. Maar aan deze daad van het roodmaken van een hokje gaat heel wat vooraf. Met name van de aan i de Kamerverkiezingen deelnemende politieke groeperingen wordt veel verwacht. Zij moeten kandidaten stellen, een verkiezingsprogramma in elkaar zetten en aan de kiezers be kendmaken wat zij, in het bijzonder hun vertegenwoordigers in de Kamer, van plan zijn te doen. Verbond tegen Ambtelijke Willekeur (lijst 17)„ de Europese Conservatieve Unie (lijst 18-4 van de 18 kieskrin gen), de Kommunistische Eenheids beweging Nederland (lijst 19), de Re formatorische Politieke Federatie (lijst 20) en de Nederlandse Midden standspartij (lijst 21 - 2 kieskringen). Tenslotte zijn er nog in elke één kiekring de Nationale Volkspartij voor Allen, de lijst-Griek, de lijst - Jusia en de Partij van de belasting betalers. Ook administarief, bij de Kiesraad in Den Haag en op stembureaus, moet veel voorwerk verricht worden. Maar woensdag, om acht uur 's morgens zal het op duizenden plaatsen in ons land zo zijn dat de stemlokalen open staan om ons te ontvangen. Tot zeven uur 's avonds blijven de stem bussen open. Daarna volgen de span nende uren van het bekend worden van de uitslagen. Aan de Tweede-Kamerverkiezingen van 25 mei doen veel groeperingen mee. Het zijn: 1CHRISTEN-DEMOCTRATISCH APPEL; lijststrekker mr. A.A.M. van Agt. 2. PARTIJ VAN DE ARBEID; lijst trekker drs. J.M. den Uyl. 3. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJ HEID EN DEMOCRATIE; lijsttrek ker H. Wiegel. 4 POLITIEKE PARTIJ RADIKA- LEN; Ujsttrekster drs. Ria Beckers. 5. COMMUNISTISCHE PARTIJ VAN NEDERLAND; lijsttrekker M. Bakker. 6. DEMOCRATEN '66; lijsttrekker dr. J.C. Terlouw 7. DEMOCRATISCH SOCIALISTEN '70 dr. W. Drees. 8. STAATKUNDIG GEREFOR MEERDE PARTIJ; lijsttrekker ds. H..G. Abma. 9. BOERENPARTIJ, lijsttrekker H. Koekoek. 10. GEREFORMEERD POLITIEK VERBOND, lijsttrekker dr. A. Ver- burgh. 11PACIFISTISCHE-SOCIALIS- tische partij, lijsttrekker dr. B. van der Lek. 12. ROOMS KATHOLIEKE PARTIJ NEDERLAND; lijststrekker K Beu ker. 13. DEMOCRATISCH ACTIE CEN TRUM; lijsttrekker drs. G. Noote- boom. Dit zijn allemaal groeperingen die ook in de huidige Tweede Kamer ver tegenwoordigd zijn. Zoals gebruike lijk zijn er ook groeperingen die een poging wagen om voor de eerste maal een of meer vertegenwoordi gers in de groene bankjes van de Kamer te krijgen. Dat zijn. de Federatie Bejaardenpar tijen Nederland (lijst 14, 9 van de 18 kiekringen), de Socialistiese Partij (lijst 15), de (kwalijk racistische) Nederlandse Volksunie (lijst 16), het Van zondag 3 juli t.m. woensdag 6 juli organiseert De Havenloods weer een vierdaagse reis naar Parijs. U ver trekt per touringcar vanaf de West- blaak tegenover Cinerama om 8.15 uur. Via Breda, Antwerpen en Gent naar Kortrjjk waar in restaurant Fran?ois een koffie-tafel gereed staat. Vervolgens via Lille naar Parijs, aan komst in het hotel ca. 18.00 uur. We logeren in het Paris-Lyon Palace hotel waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. ledereen kent Tretford tapijt. Ijzersterk en oerdegelijk. Verkrijgbaar in diverse kleuren, o.a. blauw, grijs, bleu, geel, rood, groen, oranje, enz. Door de onzichtbare schoon heidsfoutjes nu extra voordelig! Van f.38,75 per^^ u slechts Q7 S m2 Met diverse rondritten zullen wij u Parijs laten zien, wjj maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De reissom bedraagt f 297.- per persoon (toe slag 1-persoonskamer f 20.-) in clusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen-en-terugweg en groot afscheids diner bij Breda. Verzekeringen: reisverzekering be draagt f 1.— per persoon per dag. Annuleringsverzekering: f 8.91 per persoon (dit is exclusief poliskosten). Voor boekingen en informatie kunt u terecht bij De Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010-132170. Of bij de bijkantoren in Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010-352911 of in Krimpen a.d. IJs- sel Weteringsingel 2, tel. 01807- 16899. Vijf dagen naar Sauerland van maan dag 27 juni t/m vrijdag 1 juli. Deze ge heel verzorgde reis naar een prachtige streek in de Bondsrepubliek, met als standplaats Winterberg, biedt De Ha venloods u aan voor f 379,- per deel nemer (exclusief verzekeringen). U logeert in Hotel Dortmunder Hütte, waar alle kamers voorzien zijn van douche en toilet. Het hotel ligt te midden van bossen met eindeloze wandelmogelijkheden. Sauerland ligt open voor bezichtiging tijdens de ex cursies, die in het programma zijn op genomen. Op maandag 27 juni vertrekt u per touringcar om 8.15 uur vanaf de Westblaak tegenover de Cinerama. Onderweg wordt gepauzeerd voor koffie en lunch in restaurant Zur Krone te Dortmund. Daarna wordt de reis vervolgt naar het hotel, waar de reizigers het diner wacht. Geduren de de drie volle verolijfsdagen wor den vanuit Winterberg excursies door het Sauerland ondernomen. De terug reis wordt vrijdag aanvaard, nadat in de Dortmunder Hütte het ontbijt is genuttigd. De koffie wordt geser veerd in Schmallenberg, de lunch wordt opgediend in Keulen, waarop een bezichtiging van de stad volgt. Na het afscheidsdiner in het Haarhuis in Arnhem zal het gezelschap om streeks 22 uur terugkeren in Rotter dam. Voor boekingen en informatie kunt u terecht bij de Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010- 132170. Of bij de bijkanto ren in Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 352911 of in Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 2, tel. 01807-16899. INBRAAK-BRAND EN BEDRIJFS- J BEVEILIGINGSSYSTEMEN :e Installatie- en Adviesgroep Batenburg BV, Rotterdam, 010-136500 •Drs. J.M. den Uyl (P.v.d.A.) ff. WiegelfV.V.D.) Mr. A.A.M. van Agt (C.D.A.) OP het ogenblik zitten we nog mid den in de verkiezingscampagne, waar aan de partijen in het algemeen grote zorg besteed hebben. In totaal heb ben zij er zo'n vijf miljoen gulden voor uitgetrokken, waarvan de „grote drie" - CDA. PvdA en VVD- samen rond drie miljoen gulden voor hun re kening hebben genomen. Een belang rijke portie van die forse som is uit gegeven ten behoeve van allerlei reclamemateriaal: Affiches, borden, spiegeltjes, pennen, folders, stickers, programma 's en bierviltjes. En verder wordt veel geld besteed aan het huren van zalen en voertuigen voor de z.g. karavaans) en de presentatie via de media. De partijen hebben in het algemeen hun heil niet in stunts gezocht, maar in een serieuze benadering van de Ne derlandse kiezers. Nederlanders zijn, globaal gesproken, niet zo verzot op stunts in de politiek, ze willen van de kandidaat van hun keuze, weten wat hij of zij in de komende jaren graag verwezenlijkt wil zien. Daarop zijn de verkiezingscampagnes berekend. De verkiezingscampagne had tot dus ver een bevredigend verloop. Hoewel men niet aarzelde elkaar de waarheid te vertellen (en dat moet ook) bleef het respect voor eikaars visie het beeld beheersen (en zo moet het óók zijn). Helaas waren er ook enkele ne gatieve gebeurtenissen: verstoringen van vergaderingen in Rotterdam, Am sterdam, Nijmegen en Landsmeer, het bekladden van de woningen van de PPR- en de VVD-ljjsttrekker en van het Troelstra-monument in Den Haag. Maar gelukkig - hoe triest de verstoringen op zichzelf ook waren - waren het uitzonderingen. In vergelijking met de vorige Tweede Kamerverkiezingen, van november 1972 is er wel een interessante ver andering in het verkiezingsbeeld. Meer dan ooit (in de afgelopen tien tallen jaren) gaat de strijd nu tussen drie grote groeperingen: het CDA (waarin KVP, ARP en CHU ziclrver- enigen), de PvdA en de VVD. Algemeen wordt aangenomen dat deze drie samen ongeveer driekwart van het aantal Kamerzetels-zullen bezetten. Dat wü overigens helemaal niet zeg gen dat een stem op een andere partij van minder grote waarde zal zijn. Veel kleine partijen leveren een belangrijke bijdrage aan het bestuur van ons land, ook als ze niet in de re gering vertegenwoordigd zijn, zeker op de lange termijnvoorbeelden van buiten-regering partijen die dat deden zijn het GPV en de PSP. En het belang van kleinere partijen als PPR en D'66, die al regeringsverantwoor delijkheid droegen, hoeft niet nader uiteengezet te worden. Beleid De belangrijkste z deze verkiezingssl Deze vraag vormt de titel van een nieuwe uitgave van de Leidse Onder wijsinstellingen: een „studie-informa- tie-affiesje", speciaal bestemd voor jongeren met belangstelling voo^, onderwijs naast en na de dagschool, en voor iedereen die wat over de mo gelijkheden van het LOI-onderwijs wil weten. Het is een kleurrijk aan twee zijden bedrukt affiche. Aan de voorzijde een vrolijke weergave van enkele aspecten van het LOI-onder- wjjs, aan de achterzijde duidelijke en gemakkelijk leesbare concrete infor matie. Het ligt in de bedoeling van -de Leidse Onderwijsinstellingen om dit gratis „studieinforinatie-affiesje" een ruime verspreiding onder de Nederlandse jongeren te geven. Daartoe zullen er exemplaren worden verstuurd naar de scholen en de vormingscentra, ir legeronderdelen, naar bedrijven zoals u heeft gemerkt, naar de diverse persorganen. Ook yoor de individuele belangstellenden zijn er exemplaren beschikbaar. Ze kunnen worden aangevraagd bij de LOI afd. Voorlichting, Leidsedreef in Leiderdorp. van de komende jaren - zal gaan zijn: sociaal-economisch beleid inkomensbeleid milieu energiepolitiek belastingpolitiek abortusbeleid onderwijs en vorming bestrijding criminaliteit ontwikkelingssamenwerking vrede, veiligheid en defensie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer. Als de Tweede Kamer straks samen gesteld is (door onze stemmen) begint een andere spannende en in Nederland meestal langdurige periode: de kabinetsformatie. Omdat ons land straks geen meerderheidspartijen" kent (eigenlijk wel een gelukkige omstandigheid) moeten over de samenstelling van een kabinet verschillende partijen (in dit geval Kamerfracties) aan het onder handelen slaan. De kabinets(in)for- mateur staat voor een moeilijke kar wei de betrokken fracties tot een akkoord over een regeringsprogram ma te brengen en kandidaten voor de posten van minister en staatssecreta ris te zoeken. Maar eerst hebben wij, de kiezers, het voor het zeggen: woensdag 25 mei tussen 8 en 19 uur. We hopen op een zéér grote opkomst! EJ. MATH I ES heerlijk zacht en soepel met Robijn, een wasverzachter die goedgekeurd is door de N.V.V.H. Nu per grote fles van 1,5 Itr. (voldoende voor 120 kg droog wasgoed) i f 3,27 voor Fietsend langs de groene dijk g werd ik precies als verleden jaar om deze tijd in Mei m opnieuw getroffen door de schoonheid van een bomengroep die daar te pronken stond I zomaar langs de weg in 't voorjaarsgroene gras en ik dacht opnieuw hoe goed het was te kijken naar die bomen zo oud krom in de stammen met hoekig haakse takken I zachtjes wiegend in de wind die elk een vracht aan prille bloesempracht naar de blauwe hemel tilden. Ik was weer kind' en keek Goeie ouwe bomen zo trouw en nooit l en altijd weèr..... Er is nog perspektief... Leen de Zwart Zaterdag 21 mei wordt in het kader van de serie Laurenskerkmuziek weer een gra tis toegankelijk concert van een half uur gegeven. De Laurenscantorij onder lei ding van cantor Barend Schuurman zal werken uitvoeren van Gibbens, Byrd, Tal lis en Weelkes. Aanvang 15.30' uur. Deze maand bereikt dr. Karet J. Kraan de pensioengerechtigde leef tijd. Vanaf de geboorte van ons blad is dominee Kraan met De Havenloods verbonden geweest. Niet alleen als veelgelezen schrijver van de bekende „geestelijke cursiefjes", maar heel lang ook als beleidsadviseur van de redactie en nog steeds als persoonlijk pastor van vele lezers. Dat laatste vooral, daarom was het hem te doen. Vanaf het begin hield de vraag hem bezig hoe je - ook via een huis-aan-huisblad bij mensen zou kunnen binnen komen. Een lekker frotté shirt in een zee van kleuren, fijn om naar school te dragen of voor de vakantie, fn blauw/wit, roo<J/ wit, marine/wit, groen/wit, zwart/ wit, oranje/wit, uni marine of rood. Maten 116 t/m 164. Van f. 9,95 en f.10,95 voor Niet opdringerig, niet om propagan da te maken, niet om op een oneigen lijke manier pieltjes" te winnen, maar om present te zijn. Om een teken te geven aan de lezer: ik heb belangstelling voor jou en vqor jouw persoonlijke levensvragen. Dat valt niet mee. De lezer van een blad als De Havenloods verwacht eer der belangstelling voor zijn porte monnee en zijn koopkracht dan voor zijn diepere bestaansvragen. Toch is het getukt. Lezers verslonden het teken, lezers gingen reageren, le zers zochten en vonden contact. Daarmee heeft dr. Kraan aan ons re dactioneel gedeelte een unieke kwa liteit toegevoegd en laten zien dat een gemakkelijk leesbaar huis-aan- huis blad niet zonder diepgang hoeft te zijn. Dr. Kraan ging daarbij eigen wegen. In een tijd van vermaatschappelijking van kerk en bijbelse boodschap bleef hij nadruk leggen op vragen van per soonlijk geloofsleven, van een per soonlijk beleefbare relatie tot de Heer en de bevrijdende kracht die daarvan uitgaat. Hij was zich van die opstelling bewust en van de kans op eenzijdigheid. Daarom stimuleerde hij, dat ook andere pastores in De Havenloods gingen schrijven om zo voor een breed publiek toegankelijk te kunnen zijn en ook andere facet ten van het evangelie aan de orde te krijgen. Het werk voor De Havenloods heeft steeds zijn hart gehad. Daarom zal hij, zolang hij de kracht heeft, ons blad zijn bijdragen blijven leve ren, zij het minder frequent dan voorheen. A/s straks vele taken uit de handen van deze markante Rotterdamse do minee worden genomen zal hij dus toch een beetje „Havenloodsdomi nee" blijven. Wij wensen hem daar toe de kracht van zijn God. B. ter Haar. Van 23 mei tot 5 juni wordt in Zuid- Holland de jaarlijkse collecte van het Rode Kruis gehouden. Dan wordt geld ingezameld voor de Rode Kruis- taken. Dat zijn er nogal wat in Zuid- Holland, De 41 colonnes Rode Kruis Korps tellen meer dan 2500 vrijwillig(st)ers die klaar staan om hulp te bieden bij calamiteiten. Een groot aantal van hen is ingeschakeld bij de snelweg ambulances die op de spitsuren in de weekeinden zijn gestationeerd bij de Gouwebrug, de Moerdijkbrug en bij Vianen. Anderen offeren een week vakantie op voor de verzorging van patiënten aan boord van de Henry Dunant of in de speciale Rode Kruis- tehuizen in Gelderland. Vele duizenden patiënten uit Zuid- Holland zijn jaarlijks bij het Rode Kruis te grfSt of ondervinden andere hulp. In Zuid-Holland zijn bijna 1700 welfare-vrijwilligsters, die hun zorgen geven aan meer dan 5000 patiënten, thuis of in tehuizen. In vele plaatsen worden jeugd- EHBO-cursussen gegeven. De speciale jongeren-hulpdiensten tellen 126 medewerkers. Veertien plaatselijke afdelingen onderhielden in 1976 een eigen bloedtransfusiedienst met ruim 78.000 donors. In Zuid-Holland wordt ook veel lectuur ingezameld voor thuisliggende zieken. I Westersingel 34, R dam 1 Tel. 36.07.33. Dag geopend 9.00-17.30 uur. Zaterdags 9.00-16.00 uur Ter overweging Wie regelmatig de krant leest, de radio-en te levisie-uitzendingen volgt en op straat om zich heenkijkt weet het langzamerhand maar al te goed: op woensdag 25 mei worden alle kies gerechtigde Nederlanders van 18 jaar en ouder bij de stembus verwacht om mee te bepalen hoe de Tweede Kamer de komende jaren samenge steld zal zijn. We mogen kiezen uit zo'n twintig lijsten zodat men niet bepaald kan zeggen dat er geen keuzemogelijkheden zijn. De vraag die veel Nederlanders zich dezer dagen stellen is: op welke kandidaat van welke lijst zal ik ditmaal mijn stem uitbrengen? Welk hokje zal ik rood maken? Voor heel wat mensen is dit een weet, maar het aantal mensen dat pas op het laatste moment een beslissing neemt mag niet verwaarloosd worden. Met name op deze groep richten zich de campagnes van de aan de verkiezingen deelnemende partijen. Er zijn mensen die al die aandacht van de par tijen voor hun campagnes wat overdreven vin den, maar daarin ben ik het niet met deze cri tici eens. Men moet ook bedenken dat de ver kiezingstijd een prachtige periode is om het contact tussen kiezers en gekozenen (of te kie zen politici) te versterken. Dat is voor de de mocratie een levensnoodzaak. Nu de verkiezingscampagne bijna ten einde is kan geconstateerd worden dat de belangstelling voor het politieke gebeuren ditmaal aanzienlijk gróter is dan bij vorige verkiezingen. Waarschijn lijk is dit mede een gevolg van de in maart opge treden kabinetscrisis waardoor de tegenstelling duidelijker tot uiting zijn gekomen een kabi- brengt altijd een verscherping in de onderlinge verhoudingen met zich mee), maar daarnaast is er het feit dat meer Nederlanders dan in de afgelopen twintig jaar zich nu bewust zijn van de ernst der tijden, waarvan de werk loosheid een van de meest trieste kenmerken is. Jammer genoeg zijn er ook nog Nederlanders die politiek een vies woord vinden, die van oor deel zijn dat ze zich vér van het politieke be drijf moeten houden. Een deel van hen trekt daaruit zelfs de consequentie dat ze op de ver kiezingen negeren. Hoe diep ik ook over hun re deneringen nadenk, ik begrijp ze niet. Sterker: ik kan er geen begrip voor opbrengen omdat ik het opzettelijk wegblijven van de stembus een zeer verwerpelijke zaak vind. Het mee kunnen doen aan de verkiezing van onze veretegenwoordigende lichamen (dus ook de Tweede Kamer) is een recht dat voortvloeit uit de gelukkige omstandigheid dat we in een democratie leven. Er zijn in deze wereld heel wat landen waarin dat recht niet bestaat of waarin dit recht aan- ken die ons allemaal aangaan en waarin we op de verantwoordelijkheid voor de leniging 25 de belangrijkste thema's waarom het ditmaal gaat en waarvan elders op deze pagina een op somming staat. We hebben er allen direct mee te maken. Juist nu ons land de komende tijd voor zeer belangrijke beslissingen staat, met na me op sociaal-economisch gebied, zullen we niet langs de kant mogen staan. Het is onze ver antwoordelijkheid dat we op 25 mei de best mogelijke parlementariërs kiezen. Ook de kerken kunnen niet langs de verkiezing en heenlopen. Gelukkig is de tijd voorbij, waar in dè kerken de politieke keuze van hun leden "gemakkelijker" maakten door van tevoren te zeggen: u moet op die bepaalde partij stemmen, dan is het goed. Die betuttelarij is voorbij. Het is goed dat een kerk zich niet met een bepaalde partij vereenzelvigt. Doet de kerk er "dus" verstandig aan de poli tiek en de verkiezingen geen woord te wijden? Omdat ze angstig is voor een bepaalde reactie bij haar leden, of omdat ze helemaal niet in het zienlijk beknot wordt- bijvoorbeeld als geen maatschappelijke en politieke gebeuren geihte- echte keuze mogelijk gemaakt wordt. Zonder te resseerd zou zijn? Nee, de kerk kan en moet wel zeggen dat ons eigen systeem volmaakt is kun- degelijk een woord spreken. In de eerste plaats nen we toch wel stellen dat het democratische zal ze haar leden moeten wijzen op de politieke stelsel, waarin ieder van ons een inbreng heeft, verantwoordelijkheid die ze met name op de het best mogelijke is. Dit systeem af te breken dag van de verkiezingen kunnen uitoefenen, door opzettelijk niet aan de verkiezingen deel Maar daarnaast kan de kerk haar leden ook at- te nemen is een naar mijn mening kwalijke tenderen op de belangrijke samenlevingsvragen ,zaak. die aan de orde zijn: op gebieden als oorlog en De politiek is niet iets in de zin van: "ze doen vrede, welzijn, woningnood, werkloosheid, gro- maar in Den Haag". Het gaat immers om za- te ethische vragen (abortusbeleid, drugsbeleid), kunnen meespreken. Let maar eens op de grote nood in de derde wereld. Het gaat met Zonder een "ouderwets" stemadvies te geven kan de kerk vanuit haar eigen roeping haar ge luid laten horen. En daarom ben ik erg blij met de onlangs door de Raad van Kerken in Neder land uitgegeven verklaring, waarin een aantal essentiële zaken aan de orde gesteld wordt. Onder meer wordt gezegd: "De Raad van Ker ken wil de politieke verantwoordelijkheid van zowel kiezers als gekozenen beklemtonen. Deze verantwoordelijkheid begint met het gaan naar de stembus en dient zich de komende jaren voort te zetten in een wisselwerking tussen kie zer en gekozene." De grote vragen van vandaag kunnen en mogen de kerken niet koud laten, ook niet in het zicht van de dag waarop het beleid voor de komende jaren wordt bepaald: de dag waarop wij naar de stembus gaan. Er staan belangrijke dingen op het spel, nationaal en internationaal, zaken als de wereldwijde problematiek van arm en rijk' van onrecht en discriminatie, het behoud van de schepping(milieu), het behoud van levens kansen voor toekomstige generaties. Dat be seft ook de Raad van Kerken. Welnu: op de 25ste mei hebben we een mo gelijkheid om het beleid te bepalen. Laten we die kans benutten en onze stem uitbrehgen. E J.M.

De Havenloods | 1977 | | pagina 13