KIES DUIDELIJK PARTIJ: STEM DE SOCIALISTIESE PARTIJ socialisme puur DE HAVENLOODS VRIJDAG 20 MEI 1977 DEN UYL STEHiËHEN IS VAN AGT KIEZEN GOED DAT IK DEZE KEER SOCIALIST! ES5 PARTU HEB CrESTEM Arbeidersmacht Vakbondswerk op de bedrijven moet gevoerd worden door de vakbon den. Daarom steunt de SP diverse kleinere bonden met haar juridische werk. In grotere bonden nemen SPers actief deel aan het vakbondswerk in de ondernemingsraden. Met de beslissingen van de besturen van de grote bonden is de SP niet altijd gelukkig. Als een rechtvaardige staking niet door de bonden wordt gesteund dan is er altijd nog arbeidersmacht van de SP, die in de steek gelaten arbeiders ondersteunt. Soms wordt juist door het inspringen van arbeidersmacht de vakbondsmening veranderd In sommige plaatsen bestaan afdelingen van arbeidersmacht, die als zelfstandige organisatie een rol spelen op de be drijven, soms meer dan 1/3 van de ondernemingsraadleden. De Socialistiese Partij vindt dat 'n socialistiese partij er zonder meer naar moet streven het socialisme in Nederland te vestigen. En socialisme houdt voor ons tenmin ste het volgende in: 1. Recht op werk voor iedereen. 2. Om dat te kunnen realiseren moeten de bedrijven het eigen dom zijn van de arbeiders zelf. Het moet verboden zijn dat mensen, zonder zelf arbeid te verrichten, zich verrijken aan anderen. 3. In ons hoogontwikkelde land dat bovendien zeer gunstig ge legen is in Europa (denk bijv aan de Rotterdamse haven! met zeer grote bodemschatten (aardgas en olie) en een uiterst hooggeschoolde arbeidersklasse is het mogelijk dat ierder mens in Nederland goed gehuisvest is en verder van de angst verlost is om werkloos te worden, of aangewezen te zijn op een mi nimum-uitkering, zoals nu vele mensen die door ziekte of an dere omstandigheden getroffen zijn. 4. Een goede gezondheidszorg, die in Nederland makkelijk ver wezenlijkt kan worden, te be ginnen met een jaarlijkse ge zondheidstest voor iedereen, zoals die door de vereniging Voorkomen is Beter wordt voorgesteld 5. Een optimale zorg voor bejaar den, omdat zij degenen zijn die hun leven lang gewerkt hebben om de mogelijkheden zoals die nu in Nederland zijn, te schep pen. Vooral de verzorging van zieke en demente bejaarden moet de volle aandacht den droevig gesteld. Er zijn enorme tekorten aan personeel in de te huizen en inrichtingen. 6. Een schoon milieu. Alle fabrie ken moeten schoon produceren zodat vergiftigingsrampen en dergelijke niet meer het leven dagelijks bedreigen. Geen bouw van atoomcentrales zolang deze nog niet voor 100 procent vei lig zijn en men niet weet waar men met het radio-aktieve afval naar toe moet 7. Iedere Nederlander moet de kans krijgen om te studeren. Dus afschaffing van alle studen tenstops. Maar ook de kwaliteit van het onderwijs moet om hoog, te beginnen met veel kleinere klassen in het basison derwijs. 8. Het openbaar vervoer moet en kan gratis worden, hetgeen in zal houden een enorme ener giebesparing en bovendien een schoner milieu. Dit zijn de minimum-eisen die wij aan een socialistiese maatschappij stellen. Als wij in de Tweede Ka mer komen, zullen onze mensen voortdurend alle zich socialist noemende leden van de Tweede Kamer wijzen op hun plichten tegenover hun kiezers. Wij willen en eisen ook van hen een socialis tiese maatschappij en nemen geen genoegen met een waterachtig af treksel ervan. Wij willen het socia lisme puur. Wij zullen daarom alle voorstellen die in de Tweede Ka mer worden gedaan en die in het voordeel zijn van de gewone man met onze stem ondersteunen. Alle voorstellen die tegen de belangen van de gewone man zijn, zullen wij verwerpen. Hoe de uitslag van de verkiezingen ook zal zijn, één ding staat vast: het CDA van van Agt komt in de regering. Na de verontwaardiging over de val van het kabinet, gaan we ons realiseren dat, als de PvdA niet duidelijk kleur gaat bekennen, er in feite niets gaat veranderen na de verkiezingen. Want, als den Uyl in de regering wil terugkomen, zal zij met het CDA moeten gaan regeren. Dat zal betekenen dat de Partij van de Arbeid weer bijzonder veel koncessies zal moeten doen aan het CDA. Hoe je het ook bekijkt, het CDA is oppermachtig. Ze kan naar links en ze kan naar rechts. Aan de rechterkant lonkt de VVD, en gezien de uitlatingen van de PvdA-politici van de laatste tijd, wil de PvdA best weer met het CDA regeren. Den Uyl zegt wel: "Wij zullen keiharde afspraken maken", maar hij zegt er niet bij welke afspraken dat precies zullen zijn. "Keihard" zegt namelijk niets over de te voeren politiek. Als de PvdA weer wil regeren, kunnen de afspraken met het CDA wel eens keihard tegen de belangen van werkende mensen in Nederland in gaan. We hebben al ervaring genoeg met het CDA. Zij lieten de regering vallen, toen er overigens nog maar zeer gematigde "maatschappijhervormende" regeringsvoorstellen aan de orde gingen komen. Niets wijst erop dat het CDA zijn leven zal beteren. Integendeel, een volgende regering met het CDA gaat nu nog verrijkt worden met de CHU. Het ziet er dus niet zo rooskleurig uit voor de PvdA kiezer, temeer omdat de derde grote partij in Nederland, de VVD. niet in aanmerking kan komen als regeringspartner voor de PvdA. Wij moeten deze advertentie wel plaatsen, omdat wij, als partij die voor i het eerst aan dé verkiezingen meedoet, geen publiciteit krijgen op radio 2 en televisie, zoals de grote partijen. Toch willen wij zoveel mogelijk mensen vertellen wat onze partij in de af gelopen jaren allemaal heeft gedaan. De Socialistiese Partij wil nu ook in 2 de Tweede Kamer komen om dat werk van ons ook daar te ondersteunen f en bekend te maken. 2 Oppositie Toch bestaat er -een andere mogelijkheid voor de Partij van de Arbeid. Zij hoéft niet te gaan regeren, maar kan ook, samen met de andere linkse partijen een sterke oppositie gaan voeren tegen het CDA en de VVD. Het is de enige juiste weg die de Partij van de Arbeid kan volgen. Zij hoeft dan geen medeverant woordelijkheid te dragen voor alle verslëch teringen die het CDA en de VVD voor de kiezers in petto hebben. Het zal dan bovendien voor iedere Nederlander duidelijk worden aan welke kant het CDA staat. Propagandamachine Zowel de PvdA als het CDA sparen momenteel kosten noch moeite om hun partij te verkopen. De verkiezingskampagne die de PvdA op dit moment voert, doet iii geen enkel opzicht meer onder voor het verkiezingscirkus zoals men in Amerika opvoert. Al vier jaar lang is men aan het werk, geadviseerd en gesteund door een voormalig direkteur van een reklameburo, die kampagne voor te bereiden. Zoals we den Uyl bijna dagelijks, nu voor de verkiezingen, zien verschijnen, is den Uyl niet zoals hij werkelijk is, maar mede gevormd door de reklamejongens. Voor elke voorstelling die hij geeft, wordt nauwkeurig nagegaan hoe zijn kleding er moet uitzien, en de teksten die hij uitspreekt, zijn soms wekenlang in een zogenaamd rollenspel ingestudeerd. Verschillende adviseurs staan hem daarbij terzijde, en er wordt gerepeteerd, zodat hij allé moeilijke vragen op een sympathieke manier kan afwimpelen of beantwoorden. Zelfs wordt ingestudeerd hoe hij in de kamera kijkt of af en toe zijn blik afwendt. Soms wordt dit alles vele malen herhaald, netzolang tot zijn, reklametechnies zeer deskundig, publiek tevre den is. Voor een televisieopname of een openbaar optreden zijn alle vragen die gesteld zouden kunnen worden, ingestudeerd, en den Uyl wordt daarbij geholpen door allerlei adviseurs. Vantevoren zijn alle mogelijke enquêtes door het reklameteam zelfs de grootste wasmid delenfabrikant zou die werkmethode niet kunnen verbeteren - uitgevoerd. 1200 mensen zijn dag in dag uit aan het werk om te bekijken welke woorden, leuzen en slogans zullen aanslaap in een bepaalde plaats waar den Uyl een spreekbeurt zal gaan vervullen Wat dit alles met socialisme te maken heeft, is ons niet duidelijk. De leider van deze reklame- kampagne. Kees Bode. durft zelfs onomwonden te zeggen dat het produkt verkocht moet worden Het is natuurlijk wel té begrijpen hoe socia listen, die weten dat de PvdA zijn verkiezings propaganda op deze wijze voert, daarover denken. Socialisten Die- socialisten kan je vinden in onze partij, de Socialistiese Partij. Het zijn mensen die vier jaar lang na hun dagelijkse werkzaamheden de buurten ingaan en daar samen met de mensen aktie voeren tegen de misstanden die deze kapitalistrese maatschappij meebrengt. Een avond doorbrengen met onze mensen, zou voldoende zijn om te kunnen zien hoe zij zich inzetten voor een rechtvaardige maatschappij Niets is hen teveel. Zij gaan naar de mensen toe, bediskussiëren de problemen waar mensen mee zitten, proberen met die mensen samen tot de oplossing te komen en bespreken welke akties er gevoerd moeten worden Veel mensen zijn zo in aanraking met onze partij gekomen. Niemand kan zeggen dat wij de mensen ooit in de steek hebben gelaten. Wij proberen daar waar moge lijk onmiddellijke verbeteringen voor de mensen door te voeren en als het nodig is, gaan onze mensen letterlijk dag en nacht door met hun werk. Alle publikaties die wij, ter ondersteuning van de rechtvaardige strijd van de mensen moeten maken, worden dikwijls door dezelfde mensen die 's avonds de buurt in zijn gegaan, 's nachts gemaakt. De teksten van pamfletten en kranten worden niet door gladde reklamejongens geschreven, maar door gewone leden van onze partij Steeds brengen zij de gevoelens van de mensen voor wie ze bestemd zijn, onder woorden. We werken niet voor een verkiezingskampagne, maar stellen al het werk dat zij doen in dienst van de mensen die het minst bevoorrecht zijn in de maatschappij waarin wij leven Uit het werk dat al onze mensen hebben gedaan, is naar voren gekomen dat het nodig is ook ónze stem te kunnen laten horen in het parlement. Een eerlijke partij Die stem zal duidelijk zijn, eerlijk, en in begrij pelijke taal weergeven wat er onder de gewone mensen leeft. En wij bedoelen hiermee de men sen die de haver verdienen. Talloos zijn de akties .die de mensen van de Socialistiese Partij in de afgelopen 4 jaar hebben gevoerd. Bond van huurders en woningzoe kenden (BWH) Het is met de zogenaamde woningvoor raad in Nederland slechter gesteld dan wel wordt beweerd. Zelfs veel van de na oorlogse woningen zijn nu alweer krot ten. De verkeersoverlast in veel woon wijken is onaanvaardbaar. Veel huurders voelen zich machteloos ten opzichte van de huisjesmelkers die wel graag de al weer verhoogde huren innen maar ver der geen poot uitsteken. Omdat arbei derswoningen niet meer betaalbaar zijn van arbeiderslonen, worden bergen geld gestoken in huursubsidies. En alles wat arbeiders meer gaan verdienen, wordt weer van de subsidies afgetrokken. Dat de zwaksten er de'laatste vier jaar op vooruit zijn gegaan klopt dus helemaal niet. Het BWH zet zich hiervoor in. Ook ondersteunt zij met raad en daad alle comitees en wijkraden die werkelijk opkomen voor de belangen van de huur ders. De SP heeft daarvoor een eigen juridisch adviesburo. De juristen zijn le den van de partij. Pers De pers en andere nieuwsmedia kwamen mees tal ter beschikking van degenen die ons wilden bestrijden Leugens en halve waarheden werden met kwistige hand over onze werkers heen ge strooid. Daarom groeide bij onze partijmensen het verlangen om zelf te kunnen beschikken over eigen publikaties. Zonder dat we daar reklamemensen vóór hadden, hebben wij met veel financiële offers, geleerd om op eigen persen onze eigen publikaties te maken. De Tribune, ons tweewekelijks nieuwsblad, is daar zo'n produkt van. Wij weten dat we niet kun nen wedijveren met de Amerikaanse methode van verkiezingspropaganda maken. Die methode is gebaseerd op zuiver kommerciële werkmetho des. Wetenschapsmensen die nuttig werk zou den kunnen doen, worden daarbij ingeschakeld. Om de mensen ideeën te verkopen. Ideeën waarvan men weet dat ze in de praktijk niet waar gemaakt kunnen worden, maar die uitslui tend tot doel hebben stemmenwinst te behalen. Uw plaatsje vergeten En als zo'n partij dan eenmaal door middel van uW stem vele plaatsen in de Kamer heeft verworven, is zij de plaats waar u woont en waar u werkt, vergeten. Men komt met zeer ingewikkelde woorden en formules. Woorden en formules die u niet begrijpt, maar waarvan u misschien zult denken: het zal wel zo moeten. het zal niet anders gaan Het enige dat u be grijpt van hun politiek gedraai is dat de koop kracht steeds minder wordt, dat er steeds meer werklozen komen, dat de huren hoger worden, dat er steeds minder huizen worden gebouwd, en dat de huizen die gebouwd wor den. niet meer te betalen zijn. Zelfs een kopje koffie, volksdrank nummer 1 in Nederland, is een luxe geworden. Hoe verkopen die reklamejongens dat in gods naam allemaal? Het overgrote deel van de Nederlandse bevol king denkt dat het niet anders kan omdat de wereldekonomie er slecht voor staat. In bijna elke krant, op de televisie en op de radio leest of hoort u dergelijke berichten Op geraffineerde wijze probeert men het Neder landse volk wijs te maken dat er geen reële loonsverbetering af kan terwijl de bedrijven grotere winsten maken dan tevoren, en dat dat nog het maksimum was dat de zogenaamde progressieven eruit konden slepen. De grootste akties die we gevoerd hebben, zijn het meest in het nieuws geweest, zoals onze aktiviteiten bij de giframpen in Tiel, Sas van Gent en de Billiton in Arnhem, samen met de Vereniging Voorkomen is Beter, en de akties tegen de milieubelasting met het Milieu Aktie- centrum Nederland. Toch bestaat het groot ste deel van ons werk uit die dingen die nooit de publiciteit zullen halen. Zoals zorgen dat iemand die erg slecht behuisd is een betere woning krijgt, een proces voeren met onze eigen mensen voor iemand die door zijn baas Is afgedankt en daardoor ineens in de grootste ellende terechtkomt. Belastingformulieren in vullen, brieven schrijven. Zorgen dat er een lan taarnpaal kqmt in een straat waar te weinig licht is, en waar vooral oudere mensen, doordat zij niet kunnen zien in het donker, de straat haast niet meer opdurven. Akties voeren, buurten organiseren voor bijvoorbeeld een speeltuintje voor de kinderen, een zwembad, een plaatsje waar gevoetbald kan worden. Het werk in de Bond van Huurders en Woningzoe kenden zoals het adviezen geven bij renovaties, het berekenen van de huren, het adviseren hoe een huurverhoging geweigerd kan worden. Het werk dat onze mensen doen en hebben gedaan om de onrechtvaardige milieubelasting ongedaan te maken. Miljoenen akseptgiro kaarten, bestemd voor die milieubelasting werden opgehaald. Avond aan avond van deur naar deur lopen en proberen die mensen die toch nog met allerlei angsten zitten óm zo'n milieubelasting te weigeren, te overtuigen dat je gezamenlijk sterk staat. Bij milieurampen zoals in Tiel, Sas van Gent, Leiderdorp en bij de Billiton in Arnhem waren zij present, de mensen van onze partij. Daad werkelijk hebben zij hulp geboden. Door onze milieudeskundigen, onze artsen en onze advo- katen werd gewerkt om een klein stukje recht vaardigheid te krijgen. Daarbij is wat wij wilden, niet altijd gelukt Het milieu aktiecentrum Neder land (MAN) U kent deze club. Ze helpen de mensen die hun milieubelasting niet betalen. Als de deurwaarder aanklopt voor een publieke verkoop, dan kopen ze de hele troep op voor een habbekrats en geven daarna alles aan de eigenaar terug. In Nijmegen alleen al weigert 70 pet. van de gezinnen deze belasting te betalen. In heel Nederland zijn het er 700.000. Maar daar hoor je niet van! Die milieu heffingen zijn zeer onrechtvaardig. Je betaalt belasting op het zuurstof gebruik dat nodig is om de vervuiling af te bre ken. Je moet dus betalen voor iets dat je niet kunt.laten: poepen. Want alleen organische stoffen worden door zuur stof afgebroken en niet de chemische. De grootste vervuilers betalen dus niet, wat ze zouden moeten betalen. Geen be lasting op Ontlasting, dat is de leus van de SP. Iedereen weet, dat de dikste vis te vindert is bij de uitgangen van het riool, waarom moet je voor zulke goede diensten dan betalen. Het MAN heeft over heel Nederland verspreid zijn actie ve leden zitten; op laboratoria, in.bedrij ven, op kantoren en universiteiten. Ze melden vervuilingen, waar de officiële meldkamers nog geen weet van hebben. En ze vertellen er gelijk bij wat voor rommel er is gemorst. En als ze het zelf ook niet weten, dan trekken andere le den erop uit om monsters te nemen; weer andere leden onderzoeken dan die vuiligheid. En als het moet springen de juristen bij om voor de slachtoffers te produceren. Zo gaat het bij het Man en effectief is het ook. Want al worden fce gedwarsboomd, het begint al voor te komen, dat officiële instanties stiekem bij hen informeren naar wat zij weten en naar wat zij hebben gemeten. Remy Poppe, voorzitter van het MAN, staat nummer één op lijst 15. Links blok Nu kunnen de werkelijke progressieven m de regering er in feite ook niets aan doen. Zij waren gebonden en gaan zich straks weer ver binden met het CDA Zoals wij al schreven: het CDA heeft alle touwtjes in handen tot nu toe om hun wil wet te laten zijn. Daarom is het te betreuren dat de rechtse krachten in de PvdA de overhand schijnen te hebben en het weer aansturen op een regering CDA/PvdA Bestaat er een andere mogelijkheid? Natuur lijk. Als alle linkse partijen in Nederland samen gaan werken en een machtig links blok gaan vormen, zal de PvdA waarschijnlijk in de oppositie moeten. Want in dat geval zal het CDA met Wiegel een regering gaan vormen. Die kombinatie kan het echter nooit lang uithouden, want bij alle verslechteringen die zij willen doorvoeren, zullen zij stuiten op het verzet van een krachtig links blok, dat gesteund zal worden door de vakbonden CDA verdeeld Temeer omdat het geen geheim is, dat het CDA onderling zeer verdeeld is. Eindelijk zullen de Nederlandse stemmers dan duidelijkheid in de politiek krijgen, en zullen zij in de praktijk zien, op welke partij en op wie zij hun stem hebben uitgebracht. Is er zo'n links eenheidsblok te vormen? Wij menen van wel. Links van de Partij van de Arbeid zien wij de volgende partijen: de Socia listiese Partij, de PSP, en in zekere mate ook de PPR. Rechts van de PvdA zien we D'66. De CPN zou natuurlijk ook aan zo'n progressieve linkse kombinatie kunnen deelnemen, maar dan zou zij een paar van haar onhebbelijkheden moeten laten varen. Want de CPN ziet elke partij die links is als haar konkurrent, .iets wat natuurlijk niet zo erg is, maar de CPN gaat juist de linkse partijen te lijf met ordinaire scheldkanonnades en verdachtmakingen die er niet om liegen Als de bovengenoemde partijen het eens zouden kunnen worden, zou er een links blok ontstaan, dat het zeker zou kunnen opnemen tegen zo'n VVD/CDA regering en de andere rechtse partij en. De Anti-Revolutionaire Partij, in ieder geval een partij die recht door zee gaat, is onverenigbaar met de KVP, die, al zolang zij bestaat, op dema- gogiese wijze het katholieke deel van ons volk wijsmaakt, dat zij voor hun belangen opkomt, maar op de meest achterbakse manier, waarbij ze zich in allerlei bochten kronkelt, diezelfde kiezers verraadt. Nu hadden de KVP-kiezers dat ook al in de gaten gekregen, en de KVP brokkelde dan ook, soms met grote stukken tegelijk, af. De enige oplossing voor de KVP was dan ook het CDA, en met dit nieuwe gezicht van de KVP blijkt zij precies dezelfde politiek voort te zetten, en jJaarbij de AR en de CHU mee te sleuren. De politieke geschillen in de diverse linkse par tijen zijn soms wel groot, maar in samenwer kingsverband kan er een balans ontstaan die toch zeker rechts Nederland kan bestrijden, en een aanzet kan zijn voor het dichterbij brengen van een stukje socialistiese samenle ving. De Socialistiese Partij is een partij die zich zeker zal aansluiten bij een links blok, dat ten doel heeft de invloed van de rechtse politiek in Nederland terug te dringen, Juist de SP kan een goede invloe.d uitoefenen op dat linkse blok, omdat zij meer dan andere linkse partijen direkt kontakt heeft met de bevolking van Ne derland. Het is met de werkwijze van de Socialistiese Partij, gesteund door haar enthousiaste leden, niet moeilijk om bijna direkt de mening van de bevolking over te brengen bij de andere par- tijen. Bovendien heeft de SP nog enkele pro grammapunten zoals: geen milieubelasting voor de gewone man, de vervuiler moet betalen, een gezondheidstest voor iedereen en recht op werk voor iedereen. Stuk voor stuk punten die alle mensen in Nederland ten goede zullen komen Stem voor meer dan een partij Daarom is het belangrijk om SP te stemmen Als u SP stemt, stemt u voor meer dan een par tij, u kiest voor een links blok En om een sterk links blok te vormen is het nodig de Partij van de Arbeid een ruk naar links te geven. Het zal een grote versterking zijn van de mensen in de PvdA, die op dit moment niet zitten te springen om samenwerking met een partner die zo onbetrouwbaar is pebleken als het CDA SP stemmen betekent, dat links Nederland ver sterkt wordt; wij zullen namelijk alle progres sieve voorstellen die in de Tweede Kamer ko men, steunen. Voorkomen is beter (VIB) Door het werk van de SP in buurten en bedrijven ontdekten ze al gauw. dat het met de medische zorg in Nederland niet zo goed is gesteld. Te veel mensen kwa men ze tegen, die zich met valium en librium op de been hielden, (n kontak ten met deze mensen konden de SP me dewerkers dikwijls de oorzaken van het gespannenof overspannen leven terug voeren naar werk en woonsituaties. Met enkéle artsen, leden van de partij, werd toen een medisch centrum opgericht in OSS. Midden in de arbeidersbuurten. Drie keer per dag houden ze daar spreekuur en ook op zaterdagmiddag. De artsen daar werken voor f 1300. schoon in de maand. De leden van het centrum zijn uiteraard de patiënten zelf Ook doen actief mee in het centrum. Cardiogrammen maken, urine onderzoe ken, patiëntenadministratie, onderhoud, het wordt allemaal door de patiënten zelf gedaan. Zo gaat het goedkoop, de artsen houden meer tijd per patiënt over (een kwartier voor iedereen) en het werkt nog democratisch ook. Uit dit werk is het VIB ontstaan. De grondgedachte is: 17 miljard per jaar wordt er uitgegeven aan behandelende geneeskunde en maar 7 1/2 miljoen aan voorkomende (preventieve) geneeskun de. Zo maak je van de gezondheidszorg natuurlijk een bodemloze put. Program mapunten van het VIB zijn dus een jaarlijkse gezondheidstest voor iedereen. Dat wil zeggen: bloeddruk meten, bloed onderzoek en hart onderzoek, doorlich ten op borstkanker, longkanker en ande re longziekten, uitstrijkje maken voor het ontdekken van baarmoederhalskan ker, urineonderzoek op suiker en infec ties. Het VIB slaat enorm aan bij de mensen Meer dan 500.000 leden heeft het nu al. De grote bekendheid is ontstaan door haar acties samen met het MAN in Tiel. Sas van Gent en bij Biliton, De SP arts Joke van Ballegooijen, huis arts aan het medisch centrum in Oss, staat nummer twee op lijst 15. PvdA stemmen is een slag in de lucht Er zullen mensen zijn die denken van Agt uit een regering te houden door PvdA te stemmen Zij denken dat een stem voor de PvdA een stem tegen van Agt zal zijn Maar tot nu toe ziet het er allemaal niet naar uit dat de PvdA niet meer wil samenwerken met het CDA. Daarom willen wij u oproepen op de SP te stemmen. Want het is nu toch wel duidelijk dat stemmen op de Pvd^\ een slag in de lucht is. Het geeft u geen enkele zekerheid op een links beleid. Als we weer een kabinet PvdA/CDA krijgen, gaat er niets vei anderen, en heeft u in feite door den Uyl te stemmen, van Agi. j ,.ozen. Bij deze ver kiezingen zulitn het juist de kleine linkse partij en ziji*, die de PvJA naar links kunnen trekken. Kies daarom zeker, kies de Socialistiese Partij Dan kan de SP met nog meer kracht haar akties voortzetten. De SP liet u nooit in de steek; wij vertrouwen erop dat u nu de Socialistiese Partij zult helpen. Dus lijst 15 stemmen, Socialistiese Partij, Vijverhofstraat 65, Rotterdam.

De Havenloods | 1977 | | pagina 20