Geen uitbreiding van Zestienhoven Nota PFR:Opbouwwerk wijken beter regelen 1198° Laatste „Vrij Entree" stond in teken dans Tentoonstelling twee maal geopend fAaak Maasstraat leefbaar' -@ia- ?V* termeulen - ft Sauerland Succesvol optreden Turkse kinderen Raad in motie: m MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen termeulen DE HAVENLOODS VRIJDAG 20 MEI 1977 ii 20-573 Verdere uitbreiding van Zestienhoven ziet de raad niet zitten. SCHIEDAM - „Het is noodza kelijk snel te komen tot op- bouwwerk in de Schiedamse buurten en wijken, vooral in verband met het zeer ingrijpen de proces van stadsvernieuwing en de diverse ophoog- en herin richtingsprojecten, die door heel Schiedam het meedenken van de bevolking zeer nodig ma ken". Deze wens wordt geuit in de onlangs uitgekomen discus sienota „Samenlevingsopbouw" van de PPR, afdeling Schiedam. In deze nota wordt gepleit voor een wijksgewijze organisatie van het opbouwwerk, waarbij de opbouwwerker verantwoording schuldig is aan een zogeheten wijkberaad. Zo'n wijkberaad dient - aldus de nota - demo cratisch georganiseerd te wor den, in het openbaar te vergade ren en de bewoners de gelegen heid te geven mee te overleggen. Tijdens het bezoek van PPR-lijsttrek- ker Ria Beckers werd de discussie nota gepresenteerd. „De nota is niet zo gemakkelijk tot stand gekomen", zei Ben Savelsbergh. „Het terrein van de samenlevingsopbouw is een bij zonder breed terrein. Mensen oefe nen niet zo gemakkelijk invloed van uit zichzelf uit op de samenlevings opbouw. Wij hebben geprobeerd een aantal uitgangspunten aan te geven en een aantal ideeën hoe opbouwwer kers met burgers moeten werken. Wij pleiten ervoor dat opbouwwerkers onafhankelijk van de gemeente kun nen werken in dienst van de desbe treffende bevolkingsgroep. De rechts positie van die opbouwwerkers kun je bij voorbeeld regelene in een werk geversinstituut. Wij pleiten voor een Een goede nachtrust- begint met een goed matras. Deze Draka polyaeter matrassen garanderen een gezonde nacht rust. Ze hebben een S.G. van 35, zijn ca 16cm dik en aan twee zijden doorgestikt. Maten: 80x190cm 90x190 cm f 139,80 90x200 cm f 159,80 120x190 cm f 189,80 130x190 cm f209,80 140x190 cm f219,80 140x200 cm f 239,80 veren hoofdkussens v.a. f. 14,80. wijksgewijze organisatie. Essentieel in onze filosofie is dat de bevolking optimaal moet kunnen participeren. De locale overheid moet voorwaar den scheppen om de communicatie over en weer zo goed mogelijk te la ten verlopen". Verontrust „Wij zijn erg verontrust", zei PPR- raadslid Hans van der Wilk, „dat er heel grote beslissingen in Groenoord worden genomen zonder dat de be volking de kans heeft gehad mee te praten. Er zijn in het verleden toe zeggingen gedaan over inspraak; ik heb daarover specifiek gericht op Schiedam-Noord een aantal vragen aan het College gesteld. Het is een kul fedenering dat door inspraak van de bevolking besluitvorming wordt vertraagd. Voor Schiedam-Noord ligt al een uitwerkingsplan. De bevolking kan alleen nog maar invloed uitoefe nen door het indienen van bezwaar schriften. Maar dat is eigenlijk een verkeerd middel. SCHIEDAM - Ondanks het zachte weer werd de laatste tijd Vrij Entree middag van dit sei zoen in dienstencentrum de Vier Molens toch nog bezocht door ruim tweehonderd men sen. Het programma stond afge lopen zondagmiddag in het te ken van de dans. De volksdans groep van het dienstencentrum en twee leerlingen van dans school Sitton gaven demonstra ties terwijl ook de aanwezigen ruimschoots van de gelegenheid gebruik maakten om een dansje te maken. Demonstratie ball room dansen en Latijns-Ameri kaans oogstte veel waardering. Jaap van Mourik, gekleed in inbe- rispelijke smoking en Trudy Verhart in een gele met goud bestikte ball- roomjurk, gleden moeiteloos over de voor dansen totaal ongeschikte vloer van het dienstencentrum. Zij zijn al acht jaar leerling van Sitton en heb ben tijdens concoursen al diverse prijzen in de wacht gesleept. Aan het eind van de eerste serie mocht het publiek meedown -een op roep die niet aan dovemansoren ge richt bleek te zijn- terwijl de dames aan het eind van de tweede serie in de bloemmetjes werden gezet. Afgelopen zondagmiddag werd ook een wedstrijd ballroom dansen geor ganiseerd. Acht paren deden hieraan mee. Daarnaast werd er door de aan wezigen enthousiast gedanst Vijf dagen naar Sauerland van maan dag 27 juni t/m vrijdag 1 juli. Deze ge heel verzorgde reis naar een prachtige streek in de Bondsrepubliek, met als standplaats Winterberg, biedt De Ha venloods u aan voor f 379,- per deel nemer (exclusief verzekeringen). U logeert in Hotel Dortmunder Hütte, waar alle kamers voorzien zijn van douche en toilet. Het hotel ligt te midden van bossen met eindeloze wandelmogelijkheden. Sauerland ligt open voor bezichtiging tijdens de ex cursies, die in het programma zfjn op genomen. Op maandag 27 juni vertrekt u per touringcar om 8.15 uur vanaf de Westblaak tegenover de Cinerama. Onderweg wordt gepauzeerd voor koffie en lunch in restaurant Zur Krone te Dortmund. Daarna wordt de reis vervolgt naar het hotel, waar de reizigers het diner wacht. Geduren de de drie volle verblijfsdagen wor den vanuit Winterberg excursies door het Sauerland ondernomen. De terug reis wordt vrijdag aanvaard, nadat in de Dortmunder Hütte het ontbjjt is genuttigd. De koffie wordt geser veerd in Schmallenberg, de lunch wordt opgediend in Keulen, waarop een bezichtiging van de stad volgt. Na het afscheidsdiner in het Haarhuis in Arnhem zal het gezelschap om streeks 22 uur terugkeren in Rotter dam. Voor boekingen en informatie kunt u terecht bij de Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010- 132170. Of bij de bijkanto ren in Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 352911 of in Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 2, tel. 01807- 16899. Jeugdland zoekt nog medewerkers SCHIEDAM Voor de vakantie festiviteiten Jeugdland 1977, die ge durende drie weken van maandag 18 juli tot en met vrijdag 5 augustus in Schiedam worden gehouden, heeft de als coördinator optredende ge meentelijke jeugdconsulent Joop van Broekhoven het programma bijna voor elkaar. Jeugdland zal niet wor den gehouden in de Sporthal Mar griet, zoals in de voorgaande jaren, doch het wordt ditmaal een „gesprei de" vakantiebesteding, met tal van activiteiten in de wijken. Zoals sport- en handenarbeid-instuif, kinderspelen, volksdansen, enzo voort. Er worden echter ook grotere acti viteiten georganiseerd, waar alle kin deren van Schiedam, voornamelijk in de leeftijdsgroep van 6-13 jaar wel kom zijn. Van meerdere kanten zijn suggesties voor activiteiten aangedragen, terwijl groepen en verenigingen aangeboden hebben bepaalde activiteiten te orga niseren. Doch er zijn méér medewer kers nodig! De bedoeling is dat een aantal medewerkers als „mobiele teams" de wijken ingaan, om te as sisteren bij de activiteiten. Deze me dewerking kan gehonoreerd worden. Het liefst moeten het mensen zijn niet jonger dan 18 jaar, die wat er varing hebben in het werken met de jeugd, met bepaalde vaardigheden op het gebied van sport en spel, crea tief werk, muziek en dans. Inlichtin gen verstrekt de heer J. van Broekho ven, tel. 260500, toestel 229. SCHIEDAM - Afgelopen zaterdag middag hebben ruim driehonderd Turkse kinderen en volwassenen hun nationale feestdag 23 Nisan gevierd in zaal Arcade. Aan het begin van de middag werden de Nederlanders wel kom geheten door één der Turkse kinderen. „Wij hopen dat u deze mid dag leuk vindt", zei ze. De feestmid dag werd geopend met het Turkse volkslied waarna een gevarieerd pro gramma van Turkse liederen, verhaal tjes en toneelstukjes werd geboden. Vooral de dansgroep oogstte veel suc ces met de uiterst ingewikkelde volksdansen die onder begeleiding van een muziekgroep en handgeklap van het publiek, gebracht werden. De dansgroep waarvan de leden bijzon der fleurig gekleed waren, werd be loond met een bijna ovationeel ap plaus terwijl ook de verrichtingen van de andere kinderen steeds met een gul applaus beloond werden. SCHIEDAM- Met alleen de stem van VVD'er Lauwaars tegen heeft de gemeenteraad afgelopen maandagavond een motie aangenomen over het vliegveld Zestienhoven. In deze motie wordt verdere uit breiding van het vliegverkeer op Zestienhoven onaanvaard baar genoemd. Verder bevatte de agenda maandag weinig inte ressante punten. Het voorstel tot uitbreiding en renovatie van de Sporthal werd zonder problemen aangenomen, besloten werd de gasprijzen met ingang van 1 juli te verhogen en er werd een bedrag van een entachtigduizend gulden uitge trokken voor een onderzoek naar de huisvesting van één- en tweepersoonshuishoudens. De motïe over Zestienhoven werd ingediend naar aanleiding van een verzoek van de Stichting Centraal Comité Anti-Bulderbaan om subsidie voör het vervaardigen van een rapport over Zestienhoven. De motie waarin uitbreiding van het vliegver keer wordt afgewezen, werd gesteund door alle fracties en zal haar weg vinden naar de Minister van Ver deer en Waterstaat en het gemeente- bestuur van Rotterdam. PPR-raadslid Van der Wilk noemde uitbreiding „so-wie-so onaanvaard baar". „Ik zou nog verder willen gaan", aldus Van der Wilk. „Zes tienhoven zou met onmiddellijke ingang eigenlijk moeten sluiten". De gemeenteraad besloot maandag eenentachtigduizend gulden uit te trekken voor een onderzoek naar de huivesting van -één en tweeper soons huishoudens. Zoals bekend is Schiedam eind december 1975 aangewezen door de staatssecre taris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening als één van de honderdvijftien gemeenten waar zo'n onderzoek gewenst werd geacht. Burgemeester Lems evenals CDA'er Rosman noemde de resultaten van dit onderzoek van groot belang. Gas duurder Op de uitbreiding van de sporthal werd met name door PvcJA'er Arie Verlinde uitgebreid ingegaan. Veel nieuws leverde zijn betoog overigens niet op, want alle partijen zijn het erover eens dat die uitbreiding hoogstnoodzakelijk is. CDA'er Van Raalte hoopte dat de verbouwing voor juli van het volgend jaar voltooid zal zijn, wanneer de sporthal twaalf-en-een-half jaar bestaat. Rest nog te vermelden dat de gas prijzen per 1 juli omhooggaan. Voor verbruikers met een jaarverbruik min der dan zeshonder kubieke meter wordt het vastrecht vijfenveertig gul den en de prijs per kubieke meter zevenentwintig cent. Daarboven (tot honderdzeventigduizend kubieke meter) betaalt met negenzestig gul den vastrecht en drieëntwintig cent pêr kubieke meter. Tijdens de gemeenteraad van maan dag werd Lou v.d. Stel, voorzitter van de PvdA, afdeling Schiedam beëdigd als gemeenteraadslid, terwijl de PvdA'er Jaap de Visser afscheid nam. Hij wordt vervangen door Huub de Ruiter. Moeder-MAVO in Schiedam SCHIEDAM - Tijdens de in het Stadskantoor gehouden voorlich tingsbijeenkomsten is een grote be langstelling gebleken voor een plaat selijk filiaal van het Tweedekans-on derwijs voor volwassenen, ook wel aangeduid met „Moeder-Mavo", dat in samenwerking met de gemeente Schiedam door de Avondscholenge meenschap Mercurius te Rotter dam zal worden verzorgd. Een groot aantal Deelneemsters meldde zich reeds aan. De start zal in de tweede helft van augustus plaatsvinden. Het vakken pakket bestaat uit: Nederlands, Duits, Engels, biologie, geschiedenis en handelskennis.. De lessen worden gegeven op maandag-, dinsdag- en donderdagmorgen. Er wordt naar ge streefd tegelijkertijd een crèche te or- :zich wenden tot de secretarie-afde ling Onderwijs in het Stadskantoor. VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN KOOPAVOND NAAR VRIJDAG SCHIEDAM - In verband met He melvaartsdag is de koopavond in Schiedam verschoven van donderdag 19 mei naar vrijdag 20 mei 1977, op welke dag de winkels dan tot 21.30 uur 's avonds geopend mogen zijn. Ook de secretarie-afdeling Burger zaken, Overschiesestraat 2 hoek Broersvest, zal de avond-openstelling verschuiven van donderdag 19 naar vrijdag 20 mei, van 19.00 tot 20.30 uur, uitsluitend voor paspoort-aan gelegenheden. Feest voor iedereen met deze handige Hibachi grill. Door het handzame formaat ide aal voor in de tuin, op de camping of bij het zomerhuisje. De grill i» voorzien van een trekschuit en is verstelbaar in 3 standen. Uitgevoerd in zwaar gietijzer^ per stuk Voor genodigden en gewone volk MAASSLUIS - Voor het eerst in het tienjarig bestaan van het ge meentemuseum van Maassluis werd afgelopen vrijdag een ten toonstelling twee keer officieel geopend. Burgemeester M.K. van Dijke was hier niet zo blij mee en uitte dit dan ook in zijn openingswoord. Hij zei dat een dergelijke besloten opening, te gen de achtergrond van demo cratische ontwikkeling, in abso lute tegenspraak was. Hij gebruikte zelfs het woord feo daal. Iets dat de heren van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel zeker niet goed in het keelgat gescho ten zal zijn. De tentoonstelling waar het om gaat heet „Zo was het toen, zo is het nu" en wil een beeld geven van het twee honderd jarig bestaan van de eerder genoemde maatschappij. Door mid del van tekeningen, foto's en platte gronden wordt het verschil tussen 's Avonds werd de expositie nogmaals geopend, maar nu door de heer J. Pieterman, hoofd van de af deling onderwijs van de gemeente. Na overleg met de burgemeester was be sloten dat de heer Pieterman dezelfde toespraak zou houden. Slechts 34 belangstellenden waren bij de tweede opening aanwezig. Over het algemeen zijn er bij andere expositie-openingen minstens 100 bezoekers. SCHIEDAM - .JVlaak de Nieuwe Maasstraat leefbaar!", schrijft de werkgroep Wijk en Milieu van bewonersvereniging Schiedam-Zuid in een open brief aan Burgemeester en Wet houders, de gemeenteraad en dé verkeerscommissie. „De bewo ners zijn het onderhand zat. Nog steeds komen en gaan er enorm veel vrachtauto's via deze straat naar het terrein van de firma De Wetering. De laatste maanden neemt dit aantal zelfs sterk toe". De bewonersvereniging stelt daar om voor dit bedrijf een nieuwe toegangsweg vanaf de Westfran- kelandsedijk te geven. 1975 aan het gemeentebestuur ken baar gemaakt. Waren het toen de be woners die aan de bel gingen hangen, in mei 1976 schreef de bewonersver eniging een brief aan het College en in maart aan de firma De Wetering. Volgens de brief van de bewonersver eniging komen er per week wel veer tig a vijftig vrachtuato's door de Nieuwe Maasstraat. Vooral vrijdags is de overlast voor de vijfenveertig gezinnen die er wonen erg groot. De bewonersvereniging wijst het College erop dat er vijfentwintig kinderen in de straat wenen. „Gezien uw beleid", aldus de brief, „om straten met name voor kinderen en ouderen leefbaarder en veiliger te maken hadden wij niet anders verwacht dan dat u ook op zou komen voor ëe veiligheid van de kinderen uit de Nieuwe Maasstraat. Het tegendeel is ons gebleken". De klachten over de verkeerssituatie Scheuren in het voorste deel van de Nieuwe Maasstraat werden aLop 1 december De bewonersvereniging schrijft dat het onomstotelijk vaststaat dat de straat verzakt en dat de huizen lang zaam maar zeker mee verzakken. „In veel huizen zijn de laatste jaren al grote scheuren ontstaan in de mu ren", aldus de brief. „Wie betaalt dit?" In de brief wordt er voorts op gewezen dat de vrachtwagens vaak 's ochtends al voor zeven uur begin nen te draaien, zodat de bewoners van het enorme gedreun hun bed uit schudden. Daarom stelt de bewo nersvereniging voor de firma De We tering een toegangsweg vanaf de Westfrankeiandsedijk te geven. Op een bijgevoegde tekening doet de be wonersvereniging uit de doeken hoe zo'n oprit eenvoudig gerealiseerd kan worden. Volgens de bewoners is die Nieuwe Maasstraat al behoorlijk aan 't ver zakken. Planten kijken in gemeentekwekerij Zoals reeds eerder in deze krant gemeld, houdt de gemeentekweke rij zaterdag 14 mei van 10 tot 15 uur open dag. De toegang tot de Bosdreef 99 is gratis. De open dag vindt plaats vlak voor het moment waarop alle gekweekte planten in de bloembakken en bor ders in de stad worden uitgezet. Er is dit jaar uitzonderlijk veel te zien: negen kassen vol sier- en kamer planten en vele kassen buiten met allerlei soorten bloemen en planten, waaronder drie kassen met 100.000 geraniums. Deskundigen van de gemeentekweke rij geven zaterdag tekst en uitleg. Aansluitend kan een bezoek worden gebracht aan de heemtuin in het Kralingsebos. De twaalf ha. grote gemeentekwekerij aan de Bosdreef is vanaf het Centraal Station een voudig te bereiken met de bussen 36, 37 en 38. Kreatief zijn zonder vuil te worden valt voor kinderen niet mee. Laat ze boet seren, verven, plakken en tekenen in dit leuke kinderschortje met grappige opdruk. Geschikt voor vrijwel alle kindermaten. In diverse frisse kleuren. Van f.7,95 voor

De Havenloods | 1977 | | pagina 7