HAVENLOODS E Bezwaarschriften tegen plan Woudhoek Noord zijn op komst Aannemers leggen plannen voor binnenstad op tafel laas w»i j w Pinksteeshow bij Sanders Meubeistnd, Kom, kijken bewonder aanbiedingen. „Zo was Schiedam" SCHIEDAM VSïfcaiers SLAAPKAMERS Sjefke presenteert catch-gala 365,- Informatie ,Discussie nieuw leven neLricD ^blouse w,ten 2495 M ao SSSsSSbB! DONDERDAG 26 MEI 1977 26e JAARGANG NO. 21 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie P Maarten 't Hart in Toverbal Sport-medisch adviescentrum niet moge lijk Lenen is de kunst Jaarmarkt in het teken van Ot en Sien SCHIEDAM - Slechts vier van de vijfendertig raadsleden heb ben afgelopen maandagavond de moeite genomën naar een openbare vergadering van de stuwgroep verklaarde tijdens.djë stuwgroep Midden-Delfland vergadering bij monde van over het bestemmingsplan Everard ter Haar het jammer te Woudhock-Noord te komen. De vinden dat de gemeente bij de Witt: de hoek Woudweg/Harreweg Behoed blijft vt [Mars mini zak 2A5 o Doublé bloemen 2 pakken 2,601,95 Op alle ljterpakken Voordeel 65 ct. L. Aanbiedingen geldig vdn 2b met rim 1 juni IJS kwartje korting VLAARDINGEN. - ..Ik wordt niet goed"zalSjèf van Oekel ongetwijfeld vele keren zeggen wanneer hij het catch gala in de Lijnbaanhal presen teert. Zes internationale worstelve- detten komen in dé ring om elkaar op alle mogelijke manieren te bevech ten. Behalve ogen uitsteken, onder dé gordel stoten en vingers breken is in deze tak van de vechtsport alles toe gestaan. Een overwinning wordt o.a. behaald wanneer de tegenstander voor langer dan tien seconden buiten de ring belandt. Aap het gala dat 3 juni plaatsvindt werken verder mee The Crocksons en Rob de Nijs. Kaar ten a F 10 en F 15 zijn verkrijgbaar bij de VVV. de Stadsgehoorzaal en op de avond zelf aan de kassa van de Lijnbaanhal. plannenmakerij in Woudhoek zo gehaast en expansief te werk gaal. Het is dan ook vrijwel zeker dat uit deze hoek zo'n vijftien bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan Woud- hoek-Noord te verwachten zijn. Maandagavond zette Everard ter Haar de bezwaren nog eens op eén riitie voor de ruim twintig aanwezigen. Globaal vallen die bezwaren in vier categorieën uiteen, namelijk de noord-, west- en oostgrens en de gang van zaken bij de ontwikkeling van de plannen. Wat betreft de noordgrens vindt de stuwgroep dat de gemeente ten onrechte plannen maakt voor een stuk van Midden-Delfland. Dat stuk ligt tussen de Woudweg en honderd meter ten Zuiden van het voormalig trace rijksweg 24. Volgens de plan nen van de gemeente heeft dit stuk de bestemming groen- en recreatie- doeleinden, uit te werken in overleg met de instanties die belast zijn met de reconstructie van Midden-Delf land. „Welk belang heeft voorrang?", vroeg Ter Haar zich maandagavond af. „Die toezegging om overleg te plegen garandeert helemaal niets." Naast die grenskwestie wijst de stuw groep voorts op het feit dat een Over gang van woonbebouwing naar pol derlandschap ontbreekt precies op de grens met Midden-Delfland, dat plaatselijk woningen in Midden-Delf land terecht komen, dat de bouw hoogte van de woningen ook in het noordelijk deel hier en daar te hoog is en dat er geen garanties zijn dat het waardevolle vogelbroedgebied in de hoek Woudweg/Harreweg behoed blijft voor opspuitingen. Ook vindt de stuwgroep dat de noodzaak ten minste vijfduizend woningen te bou wen (in Woudhoek én Spalandniet is aangetoond Wat betreft de oostgrens vindt de stuwgroep dat de groenstrook langs de Harreweg te smal wordt en dat def ongelijkvloerse kruising van de zoge heten wijkverzamelweg die dwars door Woudhoek komt te lopen met de Harreweg een barrière gaat vor men en vooruit loopt op een plan Spaland dat nu niet ter discussie staat. Daarnaast vindt de stuwgroep het vreemd dat het zandlichaam voor de oprit van dat viaduct er al Ligt. Ten aanz'ien van de westgrens vindt de stuwgroep dat de aftakking van rijksweg 19 naar Woudhoek te noor delijk ligt. „Bovendien wordt ervan uitgegaan", aldus Ter Haar, „dat rijksweg 19 er komt. Als de weg niet doorgaat - en dat is niet onmogelijk, want er ligt een motie van de Tweede Kamer-, heb je een slechte oplo- sing". Weggelaten Tijdens de discussie die op Ter Haar's inleiding volgde, werd voornamelijk ingegaan op de grenskwestie en de woningbouw. Volgens Joop de Jong, Pvd A-fractieleider in de Schiedamse gemeenteraad, ligt de grens van Mid den-Delfland „absoluut nog niet vast". „Die wordt in overleg met de gemeente geregeld", aldus De Jong. Deze mening werd bestreden door Ter Haar onder verwijzing naar het Streekplan Rijnmond en de Recon structiewet Midden-Delfland. Nancy Mac Gillavry gaf nog als saillant de tail dat het commentaar van de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening (PRRO) weggelaten is in het boekje dat de gemeente over de resultaten van het zogeheten wette lijk vooroverleg heeft samengesteld. Dat vooroverleg- is gevoerd met elf instanties. Volgens de PRRO is het niet juist dat de gemeente Schiedam plannen maakt voor een stuk van Midden-Delfland. Ook tweede pinksterdag van 10 tot 5 uur. Kom zitten in de stoel van de Burgemeester. RODENRIJS Industrieterrein Rodenrijs, Industrieweg 31 (achter het - veilinggebouw), tel 01891-3855. Open van negen uur tot halt zes. (ook maandag). Vrijdagavond tot negen uur. VLAARDINGEN - Vanavond vindt er in de kantine van het Toeleve ringsbedrijf in de Oosterstraat een in formatieavond over de bebouwings plannen van het kaalslaggebied in de Oostwijkplaats. Bewoners die gein- teresseerd zijn in de bebouwing van de kaalslag kunnen deelnemen VOOR STORINGEN 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR Werkloosheid neemt verder af VLAARDINGEN - De daling van de werkloosheid in het gebied Nieuwe Waterweg Noord heeft zich in de maand april voortgezet. Het aantal werklo ze mannen daalde met 81 tot 1488, het aantal werkloze vrouwen met 42 tot 616. De vraag naar werk steeg, mede onder invloed van een vraagen- quéte met 100 mannen en 20 vrouwen. Volgens drs. Harberts, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, bleef het aanbod in de bouw op een laag peil en bleef de vraag en aanbod in de kantoorsector ongewijzigd. Het alge hele beeld in het gebied schets Har berts als: „Veel te vroeg om te juichen, een een conjuctuur licht verbeterd beeld, met uitzondering van de groot-metaal". in roz® ëïfdatvoor- Wie nieuw| KORTE LIJNBAAN 10 WINKELCENTRUM ZUIDPLBN ■H00G572H SCHIEDAM - Wie de foto op de omslag van Hans van der Sloot's nieuwe boekje „Zo was Schiedam" ziet, denkt aan een foto-montage. Een kudde stie ren op de Koemarkt niet op de achtergrond de Hema-flat. Toch werd deze foto in het begin van de vijftiger jaren genomen toen het nog heel normaal was, dat deze dieren hun laatste tocht van Merwedehaven naar slacht huis lopend maakten. Zo was Schiedam is onlangs uitgege ven bij Interbook' International te Schiedam. Hans van der Sloot schreef de teksten zocht de foto's ervóór uit. Karperconcours in Beatrixpark SCHIEDAM Op zaterdag 28 mef gaat het visseizoen weer open en dan organiseert de Hengelsportvereniging ..Schiedam en omstreken" een kar perconcours in het Beatrixpark. Alle leden van de hengelsportvereni ging kunnen hieraan deelnemen en inschrijving is niet noodzakelijk. Er mag gevist worden van vijf tot twaalf uur, terwijl de gevangen vis op een aantal plaatsen in het park kan wor den gemeten. .Bij de prijstoekenning zal het gaan om de grootste karper. De prijsuitreiking is omstreeks half één bij het theehuis „De Ketel". Ver gunningen voor het vissen in de vij vers van het Beatrixpark kunnen eventueel vanavond (donderdag 26 mei) nog worden afgehaald vanaf zeven tot negen uur in het wijk centrum „Niéuwland", Dr. Wibaut- plein 129. Ook nieuwe leden kan nen zich (evenals op 2 en 9 juni) in het wijkcentrum melden. In het boekje wordt het centrum van Schiedam rond 1900 getoónd aan de hand van veel nog niet eerder afge drukt fotomateriaal. Nu verdient het zeker waardering om onbekende fo to's aan de vergetelheid te ontrukken, maar een iets kritischer keuze van het gebruikte fotomateriaal was zeker op zijn plaats geweest. Het boekje „Zo was Schiedam" wordt onzes inziens ontsierd door een aantal onscherpe en erg beschadigde foto's. Voor het overige is „Zo was Schiedam" een erg plezierig kijk- en bladerboek ge worden die jonge Schiedammers plek jes toont die met moeite in het Schie dam van nu terug te vinden zijn en oude Schiedammers de gelegenheid geeft te mijmeren over „de goeie ou we tijd". „Zo was Schiedam" is bij de boekhandel verkrijgbaar en kost f 24,90. SCHIEDAM - Veertig Schie damse aannemers, verenigd in de Belangengroep Schiedam, hebben hun ideeën over verbe tering en aanpassing van de bin nenstad uitgewerkt onder het motto „Schiedam, woon- werk en leefstad". Vorige Week wer den de plannen tijdens eembij- Aan de hand van dit soort foto 's pro beren de aannemers duidelijk te ma ken wat zij verstaan onder een leefba re stad. eenkomst in het Novotel aan wethouder Zijdeveld (stadsont wikkeling) overhandigd, terwijl de Schiedamse bevolking op za terdag 28 mei van de plannen kennis kan nemen. „Wat wij willen", zei Drs. C. Bokx vorige week, „is de discussie over de binnenstad nieuw leven inblazen. Niet op basis van grootschalige plan nen, maar op korte termijn op basis van deelplannen. Er moet wat gebeu ren om de achteruitgang in.de kwali teit Van de Schiedamse binnenstad te gen te gaan. Wij hopen dat er op kor te termijn wat gaat gebeuren in de binnenstad. Wij zijn als groep bereid iets te doen. Voor ons als Schiedam se bedrijven worden in andere ge meenten muren opgeworpen om te werken; dat speelt al een jaar of drie, vier. Het is niet noodzakelijk dat er een mammoetconcern in Schiedam binnenkomt (Bokx doelde hier op de project-ontwikkelingsmaatschappij Empeo, red.). Ik zou me wel kunnen voorstellen dat we naast elkaar ope reren. Wij hebben de hoop dat wij als katalusator kunnen gaarf'werken". Kleinschalig De belangengroep Schiedam wordt gevormd door veertig Schiedamse aannemers, Amfas Bouwontwikke- ling en Architectenbureau Lantink. Amfas, waarin onder andere de ver zekeringsmaatschappijen RVS en de Zeven Provinciën zitten, heeft per jaar ongeveer zeventig miljoen gulden beschikbaar voor projecten waaraan bij voorkeur door plaatselijke aanne mers wordt deelgenomen. Daarom verklaarde de heer Overmans van Amfas vorige week: „Wij willen als Amfasgroep graag onze financiën in de plannen van de Belangengroep De Belangengroep Schiedam heeft geen uitgewerkt plan voor de Schie damse binnenstad gemaakt. Gekozen is voor een basisfiiosofie van klein schaligheid en het samenvoegen van wonen en werken. Daarom wil de be langengroep gaan bouwen volgens het principe van basiselementen. Met deze woonelementen (wónen, slapen, keuken, sanitair en badruirnte) kan men op verschillende manieren gaan „spelen" waardoor een gevarieerde bebouwing ontstaat. Daarbij wil men komen tot ontwerpen waarin ver schillende groeperingen zoals alleen staanden, echtparen en bejaarden, door elkaar komen te wonen. Boven dien vindt de Belangengroep dat win kels en bedrijfjes naast de woning een plaats moeten kunnen vinden.Vol- gens de Belangengroep mag geen der functies overheersen en mogen er in de binnenstad geen grote gebouwen en parkeerterreinen komen. De voet ganger moet voorrang hebben. Voor een dergelijk vernieuwingsproces zijn volgens de Belangengroep inspraak en overleg noodzakelijk. Bezwaarschrift Wethouder Zijdeveld haalde vorige week in het Novotel weer het be faamde bezwaarschrift van stal om de stilstand in de binnenstad te verdedi gen. Erg enthousiast was hij overigens niet over de plannen van de Belangen groep. „De werkwijze die wordt voorgesteld, heb ik vaker gehoord. Het is heel plezierig als bepaalde groepen laten zien hoe iets kan wor den aangepakt. Het is jammer dat jul lie er zeven jaar te laat mee zijn", zei hij tegen de Schiedamse aannemers. „Naar mijn ideeën moet je goed in de gaten houden dat er één is die bepaalt wat er komt in de binnenstad en dat is het gemeentebestuur", beweerde Zijdeveld, terwijl hij eerder had op gemerkt dat hij geen uitleg wilde ge ven over het contract dat er ligt tus sen Empeo en de gemeente. „Ik ben niet bereid welke partner dan ook uit te sluiten. Wij worden in de binnen stad alleen gefrustreerd door één be zwaarschrift. Ik verwacht dat de Raad van State binnen acht weken hierover een openbare hoorzitting zal houden. Ik hoop dat er daarna gauw een uitspraak komt.", aldus de wet- i houder. Aanstaande zaterdag 28 mei van tien tot vier uur kan iedere Schiedammer Novotel binnenlopen om de plannen van de Schiedamse aannemers te be kijken. Voor het verkrijgen van lichtingen zijn leden van de Belangen groep aanwezig.

De Havenloods | 1977 | | pagina 1