HAVENLOODS Consumentenbond geen actiegroep Duo Brouwer/Van Loenen (PvdA) kritiseert 'Woudhoek-Noord' westmudm 'Expogé's' houden jaarlijkse bijeenkomst in Maassluis Geloogd Massief Eiken JAM IN J Meubelfabriek Oisterwijk I editie p SCHIEDAM Op weg naar Rijnmond-organisatie 'iïïTTnn m HUUR SLAAPKAMERS Quibus sluit met persbal MASSIEF EIKEN MEUBELEN neem vaker een bloemetje mee! óók na zessen en tijdens Met Simon Wiesenthol als prominente gast Adjunct-directeur voor Novotel DONDERDAG 2 JUNI 1977 26e JAARGANG NO. 22 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 Ikonenschilderes Bistra Toteva 9|e De winkel van Minderop Schoolvoetbal in opspraak Rotterdam Folk '77 SCHIEDAM - „Wij willen be paald geen actiegroep zijn. Wij Willen in goed overleg met be trokkenen moeilijkheden signa leren en proberen te voorkomen. Wij gaan niet op de barricade". Dat zegt de heer J. v.d. Most, voorzitter van de werkgroep Schiedam van de Consumenten bond. Onlangs heeft deze groep haar jaarverslag over het afgelo pen jaar gepubliceerd: een ver slag waaruit blijkt dat de werk groep ondanks gebrek aan man kracht in 1976 een forse hoe veelheid werk heeft verzet. Bijna zes jaar geleden werd de werk groep Schiedam van de Consumen tenbond opgericht. De heer V.d. Most werd toen benaderd door het hoofdkantoor van de bond in Den Haag om namens de Consumenten bond zitting te nemen in de Advies raad voor de detailhandel en consu mentenbelangen. Deze raad hield zich ondermeer bezig met problemen als vakantiesluiting, vrije middag of dag voor de winkelier en de koop avond. Inmiddels ?ijn de activiteiten van deze raad tot een nulpunt ge daald. Tegelijkertijd was de Consu mentenbond destijds bezig met een experimentele opzet van lokale en regionale werkgroepen. Om nu de vertegenwoordiger van de Consu mentenbond in die Adviesraad een achterban te geven, werd besloten ook in Schiedam een werkgroep, toen de elfde in Nederland, op te richten. Inmiddels is het experi mentele stadium afgesloten en zijn er al weer zo'n vijftien lokale werk groepen in Nederland. De nieuwste ontwikkeling vindt plaats in de Rijn mond. Het is de bedoeling tot vijf tien lokale werkgroepen in het Rijn mondgebied te komen, waarbij in elke werkgroep één lid zich speci fiek met Rijnmondzaken gaat bezig houden. Tezamen zullen deze leden een Rijnmond werkgroep gaan vor- Willig oor „Wij willen problemen signaleren", zegt V.d Most over de strategie van de werkgroep. „Wij vinden dat de consument rechtheeft op verdediging van zijn belangen. Hoewel wij niet op de Kop van Jut blijvén slaan, vinden wij in het algemeen een willig oor en dat is in de loop der jaren steeds be ter geworden. Een goed voorbeeld is ons PTT-onderzoek. Er waren klach ten. Die hebben wij onderzocht en' het resultaat hebben wij met de be trokkene besproken. Het is onze ge woonte een jaar later weer te onder zoeken of de situatie dezelfde is ge bleven of verbeterd. Die resultaten worden dan weer besproken. Dat Kokosmakaronen 2 pakken 3; 10 2.33 voordeel 77 Ct., róVandtóVc'Sfiket ontwerpwedstrijd rfieenSstrjjdkaart ruus zivjvj yiam zuui ijt^ 1-75 1.55 Chipolatapudding ms 1.59 Niet duur-wel heerlijk. PTT-onderzoek is trouwens door andere werkgroepen overgenomen". Ruwweg gesproken bestrijkt de werkgroep Schiedam van de Consu mentenbond drie terreinen. De werk groep heeft contact met de gemeente, wijk- en bewonersverenigingen en het bedrijfsleven. Zo ,zit een vertegen woordiger van de werkgroep in de be geleidingscommissie voor de recon structie van de binnenstad en werd meegewerkt aan de beleidsontwik keling rondom het winkelcentrum Kethel. „Wij worden ook wel eens ad hoe geraadpleegd wanneer het ge meentebestuur wil weten hoe de con sument tegenover bepaalde zaken staat", aldus V.d. Most. Geluidshinder Een voorbeeld van contact met een bewonersvereniging is de hulp die de werkgroep heeft gegeven rond de geluidshinder-problemen op de BK- laan. De werkgroep heeft Bewoners- vereniging Schiedam-West geholpen bij het samenstellen van een enquête terwijl het hoofdkantoor metingen op de BK-laan heeft verricht. „Uit de voorlopige resultaten is gebleken", al dus de heer V.d. Most, „dat er op de BK-laan sprake is van abnormale ge luidshinder. Vooral de bussen van het openbaar vervoer dragen daartoe bij". Voorts zegt hij: „Wij willen graag as sisteren, maar bij verdergaande acties willen wij alleen alternatieven aandra gen die anderen niet schaden". Ook het Schiedams bedrijfsleven wordt door de werkgroep kritisch ge volgd. Er waren ondermeer onder zoeken naar duurzame gebruiksgoe deren, kassabonnen en datumaandui ding zuivelproducten. Het onderzoek naar duurzame gebruiksgoederen richtte zich op wasmachines, afwas machines, koelkasten, televisies en radio/stereo-installaties. De werk groep inventariseerde de klachten en zette vervolgens vierhonderdvijftig vragenformulieren uit onder de leden van de werkgroep en de Consumen tenbond en familieleden en kennis- Voorzitter/V.d. Most: niet gelukkig met inspraakprocedure gemeente. sen. Driehonderdzestig formulieren kwamen ingevuld terug. Er bleken ondermeer klachten te zijn over de service achteraf, aansluiting van bijvoorbeeld wasmachines en het achterlaten van de verpakking. Naar aanleiding van de resultaten werd contact opgenomen met een paar handelaren. „De Schiedamse zaken mensen klagen over de trek naar Rotterdam en Vlaardingen", zegt V.d. Most. „Daardoor krijgen ze minder klanten én worden hun service-mogelijkheden aangetast. Dat heeft dan weer tot gevolg dat men sen niet in Schiedam kopen enz.: een vicieuze cirkel. Wij proberen de mid denstanders er nu van te overtuigeij een goede service te verlenen". Inspraak Op het gebied van de gezondheidszorg was de werkgroep in het afgelopen jaar ook actief. Zo werd de voorlich ting door de ziekenfondsen doorge licht en staan onderzoeken op stapel met betrekking tot de voorlichting door de ziekenhuizen, het functione ren van de weekenddiensten, de pa tiëntenrechten en het tekort aan tandartsen in Schiedam. De werk groep zette haar activiteiten op het VOOR STORINGEN 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR SCHIEDAM - „Het plan Woudhoe-k-Noord zou wat betreft de wo ningbouw een VVD-college sieren". Dat schrijven de PvdA-raads- leden Gé Brouwer en Arie van Loenen in het onlangs uitgekomen mei/juni-nummer van de „Voorwaarts", het blad van de PvdA- Schiedam. Niettemin zijn zij er beidten voorstander van vijfduizend woningen in Woudhoek en Spaland te bouwen. De Voorwaarts be vat voorts bijdragen van wethouder Chris Zijdeveld Nikolay Die- lemans en Aad Wiegman over Schiedam-Noord. Dit alles Ier voor bereiding op de PvdA-ledenvergadering van vanavond waarin dit onderwerp én het wijkontmoetingscentrum in Schiedam-Noord ter discussie staat. Brouwer en Van Loenen zijn voor het bestemmingsplan Woudhoek- Noord omdat het de woonnood in Schiedam bestrijdt. Ze vinden wel dat in de toekomst betere plannen op tafel moeten komen en dat tegelijker tijd de stadsvernieuwing en het op bouwen van een levend stadshart ter hand moet worden genomen. Bei de raadsleden plaatsen evenwel kant- -tij#!! i tekeningen bij de verdeling van de woningtypes, zowel naar prijs als naar grootte. „De gekozen verdeling is zodanig dat een te verwachten be volkingsopbouw met naar erhou- ding veel één- en tweepersoonshuis houdens niet verwezenlijkt kan wor den. Jongeren en bejaarden zullen ook in de toekomst voor Schiedam een probleem blijven vormen", aldus Brouwer en Van Loenen. Bezwaren Nikolaj Dielemans zet in zijn bijdra ge de bezwaren tegen het bestem mingsplan nog eens op een rijtje. Hij wijst op het ontbreken van inspraak, het conflict met de begrenzing plan Midden-Delfland, het onterecht rege len van gronden ten noorden van deze grens en het ontbreken van ga ranties ten aanzien van openbaar ver voer, ondertunneling spoorlijn ter hoogte van de Nieuwe Damlaan. ge lijktijdige ontwikkeling van voorzie ningen zoals bijvoorbeeld winkels en extra subsidie op de grond. Daar naast vindt Dielemans de verdeling woningwet-, premie- en vrije sector woningen ongelukkig. Wethouder Chris Zijdeveld verdedigt zijn beleid in de Voorwaarts met een vijftal stellingen. Hij noemt het aantal ingeschrevenen bij bureau huisvesting geen volledige graadmeter voor de woningbehoefte: Waar vijf duizend wachtenden voor U zijn is de kans groot dat U afziet van in schrijving omdat dat toch hopeloos is" zegt de wethouder. Aad Wieg man gaat in op de economische uit voerbaarheid van het plan. Hij noemt de exploitatie-opzet sluitend bij de in de opzet berekende grondprijzen. Het is mede afhankelijk van de hoogte van de te verlenen subsidie of de gemeente met een tekort in de ex ploitatie blijft zitten", aldus Wieg man. „Tevens is het van groot be lang om voor bovenwijkse voorzie ningen zoals wegen, viaducten en re creatieve voorzieningen tegemoet komingen in de vorm van subsidie te krijgen". Recht op In de Voorwaarts schrijft A nneke de Jong over de plannen met betrekking tot het wijkontmoetingscentrum. „Een plaats waar overdag veel huis vrouwen gelegenheid hebben om cur sussen te volgen en gezellig koffie te drinken, waar de jeugd tussen en na schooltijd terecht kan, waar kleine zaalsporten beoefend kunnen wor den en waar men 's avonds gezellig kan uitgaan", aldus Anneke de Jong. Een wijk als Groenoprd en Kethel heeft daar zo langzamerhand wel recht op", concludeert ze. Het voetbalelftal van de scholengemeen schap „Professor Casimir" is tweede ge worden in de finale van het Nederlands kampioenschap voor schoolteams, waar aan acht ploegen deelnamen. Het Vlaar- dingsc team werd geleid door de gymnas- tiekdocentcn Van Miert en Van Zoest. met recht van k [OOP 1 i O m gebied van de kindercentra voort door zitting te nemen in de door de gemeente ingestelde begeleidingscom missie. De werkgroep heeft onlangs wat kri tische geluiden laten horen over de inspraakmogelijkheden die de ge meente biedt. Die kritiek had betrek king op het winkelcentrum Kethel. Maar de werkgroep zet ook vraagte kens bij de binnenstad en de woning bouw in Noord. „Wij zijn niet geluk kig met de inspraakprocedure van de gemeente", aldus V.d. Most. „De middenstand wordt gehandicapt door het uitblijven van een beslissing over de binnenstad. Wat betreft de ge plande woningbouw in Noord: wij vinden dat er te weinig inspraak is over het soort woningen. En dan be doel ik vooral de indeling. Men bouwt bijvoorbeeld nog steeds kamers die twee a drie centimeter te smal zijn of keukens die voor huisvrouwen ver rekte ongemakkelijk zijn". SCHIEDAM - Het tweede theater seizoen van café Quibus aan de Lange Haven wordt zondag besloten met een persbal. Het programma van deze avond omvat, dans, muziek, variété en de uitreiking van een aantal prij zen aan café-klanten die zich het af gelopen seizoen op de één of andere manier- voor het café verdienstelijk hebben gemaakt. Het persbal is niet gratis toeganke lijk; aan de deur komt een portier te staan, genaamd Jaap, die vijf cent entree heft. Tijdens het persbal treedt het Quibus-huisorkest op en geeft het WW-vrouwenkoor waar schijnlijk een uitvoering. Daarnaast verschijnt de krant „De Blauwe Am sterdammer", een eenmalige uitgave met onder andere allerlei roddels over café-klanten. schoenreparatie klaar terwijl u wacht sleutels-scharen slijpen e.d. naamplaten VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 K VLAARDINGEN VLAARDINGEN - Na de bouwvakva- kanlie zal begonnen worden met de herinrichting van de Nieuwelaan. In middels is al gestart met de reconstructie van de Waalstraat en de Oosterdwarsstraat. Iris bloemenkiosken, stationsplein: Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u en zondags tot 8 u. |by.bk>emsterkunstj feestdagen MAASSLUIS - Van woensdag 8 tot en met vrijdag 10 juni houdt de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen (uit de bezettingstijd) in Maassluis haar 32e jaarcongres. Prominente gast sprekers zijn mr. M. Vrolijk, Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, en Simon Wiesenthal, bekend om zijn speurtochten naar oorlogsmisdadigers. Het congres wordt georgeniseerd door de afde lingen Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. Plaats van samenkomst is „De KoningshoF'. Vanaf 10 uur woensdagmorgen wor den deelnemers en buitenlandse gas ten ontvangen. Om 13.30 uur begint de openingszitting van de „Expogé's* met een concert door het jeugdkorps „Kunst na Arbeid" onder leiding van Leen Lucardie. Na een woord van welkom van Piet Nieuwstraten, voor zitter van de congrescommissie, houdt mr. Vrolijk een toespraak. Vervolgens spreekt landelijk voorzit ter H.P.J. van Ketwich Verschuur zijn jaarrede uit en wordt het verbale gebeuren afgerond door Oostenrijker Simon Wiesenthal. 's Middags worden de congresgangers in de hal van „De Koningshof" ont vangen door de drie gemeentebestu ren. 's Avonds wordt in de Maas- sluise Grote Kerk een herdenkings samenkomst gehouden waaraan me dewerken organist Feike Asma, het Maassluis' Mannenkoor o.l.v. Ton Stolk en de Verenigde Zangers o.l.v. Addie de Jong. Deze samenkomst begint om 20 uur. Omstreeks 21.15 uur wordt een krans gelegd Bij het Verzetsmonument in het Prinses Ju- lianaplantsoen, voorafgegaan door een stille tocht. De tweede dag, donderdag 9 juni, be gint met een werkzitting in de con greszaal. 's Middags maken de con gresgangers kennis met het Vlaar- dings Haring- en Bierfeest, waarbij demonstraties worden gegeven van oude ambachten. Om 15 uur houdt burgemeester W. Kieboom van Vlaar dingen een toespraak, andat even daarvoor aan het Verploeg Chassé- plein bij het Verzetsmonument een krans is gelegd. Kransen worden er ook op de slotdag éelegd: bij het graf van Albert de Haas in Schiedam, bij het Geuzen- graf in Vlaardingen en bij het graf van de eerste overleden Geus, Jac. Boezeman, in Maassluis. Vrijdagmid dag wordt een rondrit door de drie gemeenten gemaakt en later een rondvaart door de Rotterdamse havens. Na het leggen van een krans bij het Verzetsmonument aan de Tuinlaan in Schiedam en ontvangst door het gemeentebestuur van deze gemeente wordt 's avonds het congres in „De KoningshoF' besloten met een diner. J.v.(L WILD's GLASHANDEL tv. Noorder glas groep ■BtföiTel. 010-378411 - lOja DIVERSE MATENj UIT VOORRAAD LEVERBAAR| ILIJST OP AANVRAAG VERKRIJGBAAF SCHIEDAM - In verband met de benoeming van de heer C. Oostwegel tot directeur van het op 1 juli te ope nen Novotel Breda is Anne Bastiaans (foto) aangesteld als adjunct-direc teur in Novotel Schiedam. De heer 'Bastiaans is in 1972 afgestudeerd aan de Hogere Hotelschool te Scheve- ningen, waarna hij een jaar werkzaam was in de Bijenkorf te Den Haag als assistent van de restaurant-manager. In 1973 vertrok hij naar de V.S., waar hij werkzaam was te Montvale (New Yersey), Ossini (New York) en Baltimore (Maryland), respectievelijk voor Ramada Inns en Scheraton. In de Sheraton Inn te Baltimore was hij food and beverage manager. De Schiedamse vestiging, het eerste Novotel in Nederland, heeft het in zjjn eerste jaar druk gehad. Er werden 25.650 hotelgasten onderge bracht. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. de Meubelmakers uit het zuiden des lands Expositie eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen ge laakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toon- 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorqd heel NeHerier,,! door geheel Nederland

De Havenloods | 1977 | | pagina 1