A Sfcatt Agenda mz SVDPW's zorgen kwamen een seizoen te vroeg 34» 17» termeulen WESIMNblfl termeulen Het betalen termeulen v@iim €»©ir ©m:r:±r; °'886-46'4 Vertoon van macht bracht Sunlight en Maasdijk promotie Bezwaarschrift tart WK en WF MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen faE HAVENLOODS DONDERDAG 16 JUNI 1977 Sport-Real terug in Maassluis MAASSLUIS Op maandag 20 juni zal de Vliegende Brigade in het kader van de actie Sport-Real in het trim- park aan de Bilderdijklaan vele trim- spelen plaatsen. De brigade, gevormd door drie recreatiesportleiders, trekt door Nederland en is iedere dag op een andere plaats. De deelname is gratis. Maandagavond komt de Brigade met voetbal, volleybal, hockey, rugby, korfbal, badminton, touwtrekken en skippy-balraces. Bij voldoende be langstelling is er ook conditie-trai ning. Verkleden, wassen en verpozen kan in het clubgebouw van CKC Maasluis. Mocht blijken, dat er na deze avond behoefte bestaat aan een buitentrimgroep, dan zal het Plaat selijk Actie Comité daarvoor kun nen zorgen. Voor verdere inlich tingen kan men terecht op de ge meente-secretarie (tel. 19111 tst. 190). Bridgers strijden om kampioenschap SCHIEDAM In de grote zaal van gebouw Irene is op woensdag 8 juni het toernooi met als inzet het bridge- kampioenschap van Schiedam ge start. De titelstrijd wordt georgani seerd door de Bridgeclub Schiedam- West onder auspiciën van de sport- Aan dit kampioenschap kan worden deelgenomen door de inwoners van Schiedam, maar deze dienen zeil voor een partner te zorgen. Er wordt gespeeld op zes opeenvolgende woensdagavonden en om in aanmer king te komen voor het kampioen schap dient elk paar aan minimaal vier wedstrijden deel te nemen. Het inschrijfgeld is f.2,50 per paar per wedstrijdavond. Een stevig kado.... voor handige vaders is er nu deze degelijke bankschroef met draai baar bovenstuk en verstelbare bekken met geribd staal, voorzien van een pijpenklem. Bekbreedte ca 80 mm Nu voor Nogmaals: renigingen zi chrijving var e KNVB-leiding het bestuur Voor vader dit heerlijk luchtige sportieve T-shirt van een prima pasvorm. In diverse dessins en 8 kleuren- kombinaties. (Katoen/viscose 75/25%). Maten S-M-L-XL (44 t/m 56). Nu van f.11,95 voor Het elftal te oud en de jeugd te jong SCHIEDAM - Het is niet makkelijk een stap terug te doen. SVDPW weet er ook weer eens over mee te praten. De prestatie staat niet voorop. De vriend schap, de sfeer en de jeugd staan in het voorste gelid. Dat belijden ze tenmin ste. Nu valt daar niets aan af te dingen, maar anderzijds laat KNVB-voetbal zich niet emotieloos omruilen voor het Rotterdamse afdelings-altematief. In de SVDPW-harten zijn diepe wonden geslagen, maar uitgehuild zijn ze allang. Henk Bras, sinds mensenheugenis aanwezig en sedert zes jaar voorzitter, toont zijn gevoelens nog slechts met aarzeling. Onder de oppervlakte kneegt de deer nis, maar de club vraagt niet om medelijden. .,De mensen, die de doelpunten moesten maken, ontbraken. Zelf taxeerde ik de ploeg als een goede middenmoter. Dan worden et plotseling enkele wed strijden ongelukkig verloren en daarna staat dat elftal onderaan. De afstand tussen die middenmoot en de laatste plaats was niet zo groot. Weet je wat het dan is: wanneer er niet meer gewonnen wordt, gaat iedereen ineens op zoek naar oorzaken". Bras verheft zijn stem niet. Hij analyseert maar het is duide lijk, dat hij het na de degradatie al talloze malen gedaan heeft. „We hebben ook naar oorzaken gezocht. Telkens werd met miniem verschil verloren. We hebben uren gepraat. Met elkaar. Met trainer Frans Steenbergen. We hebben een totaalgesprek gehad met de spelers en we hebben ze één voor één hier in de bestuurskamer gehad. We hebben gevraagd hoe de situatie was. Openhartig. Of er soms iets aan mankeerde, waren er soms wrijvingspunten. Het leverde niets op". „Het iedere keer verliezen gaat nie mand in de koude kleren zitten. De één kan er tegen, de ander niet. Ze werden kribbig tegen elkaar. En wan neer je dan dat KNVB-rijk voor de club in elkaar ziet storten, dan denk je daar 's avonds in bed nog even over na. Tegelijk probeer je dan dat voet- balgebeuren te relativeren. Als voor zitter, als bestuurslid sta je machte loos. Dadelijk starten we weer als RVB-club. Maar ook in die afdeling geldt weer, dat er één ploeg kan de graderen en één ploeg kampioen kan worden. Er verandert eigenlijk niet zoveel", aldus Henk Bras. Toch is het in de verkeerde richting overschrijden van de afdelingsgrens ook het afkalven van een stukje sta tus. Of, zoals penningmeester Korpo raal het zegt: „Het is niet, dat de vier de klas zoveel meer voorstelt, dan de eerste klas van de afdeling, maar als KNVB-cluo ben je toch iets meer". Het gezicht v. il immers ook wat. De degradatie denderde meedogen ipos Harga binnen en werd met ge mengde gevoelens ontvangen. Henk Bras: „De selectie heeft het op zijn eigen manier verwerkt: er zijn enige spelers weggelopen. Dat is niet leuk. Neem Koos Nielsen. Hij is achttien jaar lid geweest. Wanneer zo 'n jongen vertrekt, doet dat pijn Pensionering Inmiddels werd wel geconstateerd, dat de gemiddelde leeftijd van de spe lers aardig omhoog liep. Doelman Ka- rel Bras zat niet zover bezijden de waarheid met zijn stelling, dat hij on der de huidige omstandigheden tot aan zijn pensionering onder de lat zou moeten blijven staan. Hij kende geen concurrentie. Voorzitter Bras: „Het elftal bestaat al zo'n tien jaar uit dezelfde spelers en Karei staat vijf tien jaar in het doel". Eigenlijk had SVDPW de KNVB-kurk nog een jaar drijvende moeten hou den. Nog twaalf maanden en de aan sluiting met de jeugd zou gemaakt zijn. Frans Steenbergen, als hoofdtrai ner opgevolgd door Hennie Odijk, gaat die jongeren nu trainen. SVDPW's toekomst zal voor een groot deel van hen afhankelijk zijn. De club wil ui- teraarcTterug naar de KNVB, maar niet ten koste van alles. Uitgesloten is bijvoorbeeld het aantrekken van een trainer van naam. Deze mensen zijn te duur. Bras (en hij wordt zo waar even opstandig): „Persoonlijk vind ik de bedragen, die sommige trai ners vragen, schandelijk. We hebben ze hier gehad, die 7500 gulden schoon verlangden plus de garantie, dat we vierdeklasser zouden blijven. Dat laat- DAMMEN Het naar de landelijke tweede klas gepromoveerde VDV is in gedeeld bij Monster, Charlois, Damlust (Gouda), Den Haag, DOS (Delft), RDG 2 (Den Haag), Middelburg, De Lier en 's- Gravenpolder. Overigens heeft de dam- bond vastgesteld, dat er voor deze clubs drie degradatieplaatsen zijn. door GERARD S. VERVER ste kon ik ze onmogelijk garanderen en het eerste wilden we ze niet geven. Dergelijke bedragen zijn door nie mand op te brengen. Dus ook voor SVDPW niet". De clubleiding investeert met meer genoegen in eigen kring. De plannen voor de bouw van een nieuw pand met acht kleedkamers (nu zijn er slechts vier), een verbandkamer, een kamer voor de scheidsrechter en een materiaalruimte zijn gereed. De bouw tekeningen bijna. Henk Bras: „En dat doen we dan uit eigen middelen, met eigen mankracht en zonder schulden te maken". Jeugdhonk Maar de gemeentelijke plannenmakers Henk Bras: Veertien verdiepingen omhoog en ook ^...voor zorgeloos verhuizen! Verhuizingen in binnen- en buitenland Overzee/ Emigratie verpakkingen Boedel en archief opslag Hy draulische verhuislift tot 6e verdieping Waar U ook woont, de afstand oude-nieuwe woning bepaalt ons tarief Rijksverhuizingen. erkend verhuizer Ursus haalde derde klas weer niet VLAARDINGEN/SCHIEDAM - In Krimpen a/d IJssel sneefde zondag middag een droom, want andermaal ging de promotie naar de derde klas aan Ursus voorbij. In 1973 had VDL de Schiedammers in de tweede beslis singswedstrijd afgetroefd. Vorig jaar kaapte Fortuna de titel, maar nu wa ren ze zelfs nog dichter bij dat stapje omhoog geweest. Een gelijkspel im mers was voldoende om concurrent en tegenstander Lekkerkerk in de vierde klas te houden. Ursus pakte wel de openingstreffer, maar verzuimde die voorsprong uit te bouwen. Toen na de hervatting Lek kerkerk in een alles of niets offensief op 2-1 kwam, was het de beurt aan i Ursus-leidsman Dick Hoogenboom Praktisch deze kabelhaspel voorzien van twee randaarde stopkontakten en 15 meter kabel. Maximale belasting tot 1980 watt. Nu van f. 23,50^ - bezig met een herstructuering van het sportpark Harga - zorgden voor een aardige verrassing. Secretaris Jan' Mulder: „Op de plaats waar wij ons gebouw wilden zetten, had de ge meente een fietspad en enkele basket ballveldjes gepland. Ze zouden het uitzoeken, maar we zijn nu drie maan den verder en we hebben nog niets gehoord Zo heeft SVDPW ook het voornemen om de hoofdingang te verplaatsen naar de Hargalaan. „Dan ontlasten we de parkeerplaats langs de Olympia- weg. De plannen daarvoor waren in gediend, maar de politie-deskundige, die het idee wel aardig vond, wist des tijds tijdens een bijeenkomst van Har- gaclubs nog van niets", oppert Henk Bras. Zodra de bouwtekeningen rond zijn, zullen ze voor het verkrijgen van een bouwvergunning naar het stads kantoor gaan. „We willen zo snel mo gelijk met de bouw beginnen en daar om kunnen we niet wachten totdat de gemeente helemaal rond is met die herstructuering van Harga", vindt Bras ook. „Ik weet net hoe dat gaat. Die plannen gaan eerst veertien ver diepingen omhoog en dan moeten we maar zien hoe snel ze weer etage voor etage omlaag komen. Wanneer wij da delijk onze tekeningen hebben inge diend, kunnen ze verwachten, dat ik iedere week aan kom, om te vragen hoe het er mee staat. Want het wordt steeds meer als hinderlijk ervaren, dat we slechts vier kleedkamers hebben". Is het nieuwe pand er eenmaal, dan zal de vrijgekomen ruimte in het be staande gebouw (waar ook de cantine is) na een ingrijpende verbouwing be nut worden als jeugdhonk. Immers de interesse voor de opvang en begeleiding van de jeugd is groot. Zelfs hebben zich er meer jeugdleiders aangemeld, dan eigenlijk nodig is. SVDPW is zuinig op zijn jeugd. Bras: „Het is voorgekomen, dat we de con tributie over de hele linie wilden ver hogen. Dat hebben de senioren toen voorkomen. Verhoog onze contribu tie maar extra en handhaaf de bijdra ge van de jongeren op het oude ni veau, zo zei men. We hebben dat toen zo overgenomen. Uiteraard". M6 Schotel: „De ware kampioen". om zijn mannen naar het front te di rigeren. „Daar waren risico's aan ver bonden", beaamt de Ursus-trainer, „maar ik had geen andere keus. We stonden op verlies". Dat verlies werd zelfs nog groter: 4-1. Enigszins geflat teerd, dat wel, maar de puntendeling, die Ursus naar de derde klas had kun nen brengen, was inmiddels veraf. Hoogenboom: „Deze wedstrijd werd verloren, maar het seizoen niet. We hebben een prachtig seizoen gehad. En volgend jaar? Twee jongens ver trekken (red. Bart Fiegel en Hans Campen), maar we krijger er anderen voor terug. Bovendien komen vijf jeugdspelers de selctie versterken. is een goed vooruitzicht". In Naaldwijk en Rijswijk spraken Sunlight's Ger Baas en Maasdijk's Ni co de Bruin zaterdag andere taal. Ze hadden het niet over vooruitzichten en gemiste kansen. Zij wonnen en herwonnen. Sunlight overklaste het Rotterdamse VVOR (4-1) compleet en herwon daarmee na meer dan vjjf- entwihtig jaar het derdeklasserschap terug, terwijl Maasdijk knap naar de zwakke plekken van het Haagse SV PTT zocht en genadeloos toesloeg (2-0). De Westlanders hadden de weg naar de derde klas binnen het jaar hervonden. „We hebben laten zien wie de ware kampioenen zijn", zei Sunlight-voor- zitter. Ab Schotel in de kleedkamer tegen de mannen. Hij doelde op de drie doelpuntloze gelijke spelen van de na-competitie, waardoor Capelle op het doelsaldo kampioen geworden was. De champagne-flessen knaldèn na. Tegenstander VVOR kampte met problemen (de verstandhouding tus sen hun naar O Dl vertrekkende trai ner en de spelers laat op zijn zachtst gezegd te wensen over), maar het mag geen verklaring zijn voor het zwakke spel van de Rotterdammers. Ze namen in de 20e minuut wel de leiding (buitenspel?), maar niemand nam die voorsprong serieus. Boude- wijn Groen zette de zaken recht en tien minuten voor de pauze toverde Johan van Aken eeti vrije trap buiten het strafschopgebied o. een streep (2-1). VVOR was een complete knock-out nabij. Maar Sunlight liet het bij doel punten van Paul Gast en Boudewijn Groen. Reageert aanvoerder Leo Ver- duyn: „We hebben een zwaar seizoen gehad. Toen ik vorig jaar de indeling hoorde, heb ik gezegd: we mogen wel oppassen, dat we niet direct weer de graderen. We hebben in deze ploeg geen absolute uitblinkers. De collecti viteit heeft het bij ons gedaan". Ten slotte trainer Ger Baas op de stoep voor de kleedkamer: „We hebben te gen VVOR ons eigen spel gespeeld. Van meet af aan hebben we aangeval- te proberen doelpunten Op de counter Opvallend was, dat de confrontatie nergens ontspoorde en dat was ook het geval in Rijswijk bij het door de Rotterdamse arbiter Chris Verhoef rustig en bekwaam geleide treffen tussen Maasdijk en het Haagse SV PTT Spanning- eigenlijk al snel niet me aanwezig bij Sunlight-VVOR - was wel degelijk op het RVC-veld. Meer dan duizend toeschouwers aan schouwden dit zinderende competi tie-slot, waarin Maasdijk het lef toon de om aan te vallen. En juist dat werd de basis van hun promotie. Cees Hoogendam. Toen immers Dries Zonneveld drie minuten voor de pauze enkele centi meters binnen het strafschopgebied van SV PTT door een Hagenaar werd neergelegd, was enig consult van scheidsrechter Verhoef met zijn grens rechter (niet de overtreding, maar de plaats was het onderwerp van ge sprek) voldoende om de bal op de strafschopstip te deponeren. Cees Hoogendam faalde niet (1-0). Nico de Bruin: „Daarna ben ik bewust gaan verdedigen. Met de resterende twee aanvallers moesten we op de counter spelen". En de ware counter kwam pas laat. Zeven minuten vóór het laatste fluitsignaal zond Hans Hordijk zijn broer en routinier Jan Hordijk de ruimte in. Beheerst tikte hjj Maasdijk de derde klas binnen. De Bruin: „SV PTT had meer kwali teit in zijn elftal, maar wij toonden meer inzet". En over het wisselval lige seizoen zegt hij: „Zo rond de cember hebben we het zwaar gehad. Maar juist in die tijd kwam Ceen Hoogendam er weer bij en dat heeft ons aardig over de misère heen ge holpen Omvang bouwgrond te klein SCHIEDAM In de Staatscourant van 29 augustus 1970 staat waarom de nog te bouwen accommodatie van WF en WK in sportpark Bijdorp tenminste dertig meter uit de bestaande bebouwing van de Westpolderstraat moet blijven. Bovendien heeft ook Rijkswaterstaat zijn normen gesteld en moet het gebouw tenminste tachtig meter af stand houden tot de parallel met het sportpark lopende rijksweg. Tenslotte mag het gebouw niet ho ger worden, dan vier meter. Ruwe berekeningen maken nu duide lijk, dat beide verenigingen onder genoemde voorwaarden een gezamen lijk gebouw kunnen plaatsen van niet meer dan honderd vierkante meter. En dat is niet veel. Bij enig navorsen, blijkt nu dat dit voornamelijk ver oorzaakt wordt door een tegen het einde van de jaren zestig door een be woner van de wijk Bijdorp gestarte bezwaarschriftenprocedure tegen het voor het sportpark geldende bestem mingsplan. Gé Rens (van het ge meentelijk sportbureau): „Het hele punt is, dat we bij de planning van de sportaccomodatie over het hoof hoofd gezien hebben, dat aan een deel van dat bestemmingsplan de latlujcll uc üuuw wccr op. goedkeuring onthouden is Omdat houden. Zegt WF-voorzitter Henny h.. verH,,P n,.t van der Reyken; we hopen sneJ Welke bezwaren de Bijdorp-bewoner aanvoerde om tegen een voor actieve recreatie bestemd plan in te gaan kon de heer Mulder ons niet vertellen. Daarvoor kwamen we terecht bij de afdeling Openbare Werken. Na enig speurwerk tussen oude dossiers bleek, dat niet zozeer het bestem mingsplan werd aangevochten, maar meer dat deel van het plan waarop de Bijdorp-bewoner een pand heeft staan. Dat pand zou plaats moeten maken en het vrijgekomen perceel grond zou worden benut als parkeer ruimte voor de sportvoorzieningen. Het bestemmingsplan werd door de Kroon zodanig gewijzigd, dat het pandje mocht blijven staan. En met die erfenis zitten nu WF en VVK opgescheept. Na lang wachten hebben ze eindelijk ieder die f. 120.000,- toegewezen gekregen voor het bouwen van het „natte gedeelte" (de kleed- en wasgelegen heid), maar nu worden ze gedwars boomd door de slechts beschikbare honderd vierkante meter, terwijl door de maximaal toegestane vier meter hoogte ook niet in 'etage's gebouwd mag worden. WF en VVK zijn danig teleurgesteld, dat nu andere factoren de bouw weer op- binnenkort weer met de betrokken gemeentelijke diensten rond de tafe l gaan zitten. Tenslotte is er alleen achter het meest noordwestelijk ge- Overdracht Inmiddels is het wel duidelijk, dat WF én VVK ook in september nog niet op de velden van sportpartk Bijdorp spelen. Gé Rens: „We hebben er vier kleedlokalen (red. in het gebouw van de wijkvereni- ging), maar er is geen voor sport mensen afgeschutte cantine-ruimte". Zeker is, dat VVK onder deze om standigheden (zij hebben in het ver leden de degens nogal eens gekruist met de wijkvereniging) niet terug wil naar Bijdorp. Ook WF (dat nu onder dak heeft op de wielerbaan) zit niet te springen om nu naar Bijdorp te gaan. Bovendien blijkt, dat Gemeen tewerken de velden nog steeds niet aan de Sportraad heeft overgedragen. Rens: „Bij de aanleg dachten we, dat die overdracht wel na een jaar zou plaatsvinden. Wanneer dat zal gaan gebeuren weet ik ook nu nog niet". HONKBAL: zaterdag SK Groenoord-St. Lodewijk (Kethel 14.30 uur); zondag SOV Bernisse-MSV'71 (14 uur); dinsdag SK/ vrijdag Capak WK-Schiedam Spirit-Sparta (19.30 uur). ;h vanaf 9.30 uur clubwedstrlj- dag Schiedam Nolens- VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze jitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. 1 Kon. Wilhelminahaveri z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 'lüfl SCHAKEN Dopper jr is de nieuwe clubkampioen van het Vlaardingse HVO. Hij onttroonde De Jong, die deze titel ja- :nlang opgeeist had. Na een nek-aan-nëk 't Kwindacz wist De J ong wel beslag lelschakei te leggen op de titel bij het snelschaken. In indscompetitie zijn de HVO-resulta- e team de derde plaats in klas IA; 2e team de vijfde plaats in klas 2C; het 3e de zesde plaats in klas 3F en het 4e de negende plaats in klas 4C. Een lichtbrenger... in keuken, hobbykamer e.d. is deze praktische T.L. verlichting, kom pleet met 2 buizen (wit) van 20 watt(daglichtkleur). Met armatuur van witgemoffeld metaal en een prisma kap. Afm. 65x20 cm. Nu, kompleet van f 49,95 voor SCHIEDAM - Voor de bedrijfsvoetbal- competitie werden vanaf dinsdag 7 juni t/m maandag 13 juni de volgende wedstrij den gespeeld: Hoek Loos-SOS 0-0, Schmeink-Kreuger 2-1, Eurotax-Gusto 2 1-0, Bode Goys - V.d.Water 1-0, BBO- Bols Schiedam 4-0, PTT-Niva 5-2, Steens- SRS 5-0, Helios 2 -SOS 2 8-0, GZS-Hoêk Loos 2 2-1, V.d.Heyden-ABN 2 1-7, PTT2- Coebergh 1-3, Renisch-Kreuger 5-0, NWW- BBO 1-1, Esen Tevopharm 6-4, Renisch- R-Vetus 2-4, Niva-ABN 4-2. Inmiddels "jerd Schiecarton kampioen van afdeling "n Helios 2 veroverde de titel van afde ling D. hij verdere details niet wist, verwees hij ons naar de dienst Algemene Zaken. „Dit gebied werd bestemd voor actieve recreatie, maar toen daarvoor de plannen bekend werden, zijn vele bezwaarschriften ingediend. Geen van allen hebben ze de eind streep gehaald, behalve één", aldus de heer Mulder van Algemene Zaken. „Hij kreeg in eerste instantie geen gelijk van Gedeputeerde Staten, maar daarna begon hij een beroepschriften- procedure. die tot aan de Kroon gespeeld heeft. Daar stelde men hem het gelijk". uit de impasse te zijn. Dispensatie o meer grond te mogen benutten zien wij al de enige oplossing". Maar dat wordt door Algemene Zaken als onmogelijk gekenschetst. De heer Mulder: „Dat bestemmings plan is door de Kroon gewijzigd en daaraan valt niet te tornen. Hoe kan er op een vrij beperkte ruimte een redelijke accomodatie tot stand komen: dat is onze grootste moeilijk heid. Maar of dat stuk grond inder daad te klein is, is niet helemaal dui delijk". WF en VVK hebben hun bouwteke ningen ingediend. Beide clubs zullen Sportpark Bijdorp: nog een kale vlakte.

De Havenloods | 1977 | | pagina 4