Geloogd Massief Eiken Green Eagles na zes jaar weer zondersponsor Agenda Meubelfabriek Oisterwijk SBiRT UNOS DE^m waterweg! termeulen De broekriem moet wat aangehaald worden 'Parkeren en wijkgroen mag sportvelden niet aantasten' termeulen termeulen termeulen de Meubelmakers uit het zuiden des lands DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 JUNI 1977 Paul Mostert ere-lid van De Hollandiaan VLAARDINGEN Tijdens de alge mene ledenvergadering van De Hol landiaan is Paul Mostert tot ere-lid benoemd. Sinds de opening van het clubgebouw in park 't Nieuwelant (nu vijfentwintig jaar geleden) is hij er bedrijfsleider/administrateur ge weest. Tevens was hij, evenals Jan Broos, veertig jaar lid van De Hollan diaan en zij ontvingen het gouden clubinsigne. Omdat hij vijfentwintig jaar lid was, werd aan wedstrijdsecre taris Mary Struijs de zilveren speld uitgereikt. Het blijft sukkelen met de informatie vanuit de Maassluise gemeentesecre tarie over de handel en wandel van de sportraad. Het is niet voor het eerst, dat we zoiets constateren. Al eerder hadden we er na een vergadering van de sportraad tijdens de rondvraag voor het publiek onze verbazing over uitgesproken (en we vonden Ever green-voorzitter Peter Reinders aan onze zijde), dat de voorlichting aan de achterban (de clubs dus) zo ont zettend summier was. In Vlaardingen en Schiedam krijgen de verenigingen en de pers vóór iedere vergadering alle stukken, zo stelden we. En waar om zou dat in Maassluis niet kunnen? Zo hadden de clubs bijvoorbeeld de notulen van de sportraadvergaderin gen nog nooit gezien. Het contact tussen sportraad en clubs bleef be perkt tot een incidentele sportinstuif en voor de berichtgeving rekende men op de kranten. Maar Maassluis beloofde beterschap. De clubs zouden de notulen krijgen en de kranten meer informatie. Wij kregen ook nog een vergaderschema: de laatste vergadering van dit seizoen was gepland voor dinsdag 14 juni. De bijeenkomst ging niet door, maar het Maassluise sportbureau had niet de moeite willen nemen dat even door te geven. We zeiden het al: het blijft sukkelen. en verder Dijk vogels (Maasdijk) sluit het korf balseizoen op zaterdag 25 juni met een barbecue Volgens het club blad van Oranje Nassau heeft de korfbalbond verordonneerd, dat het voor alle dames en meisjes volgend seizoen verplicht is, in een rokje te spelen. Laten wij nu denken, dat dataltijd zo geweest is. De algemene ledenvergaderingenVFC op maandag 8 augustus en DVO'3 2 op woensdag 17 augustus. De KNZB reikte de prestatie-medailles uit over 1976. Van VZC kreeg Diane Edelijn goud (voor het vestigen van meerdere records), terwijl Frits Jan Edelijn, Rob de Gier en Ruud Pijper het zilver kregen «.voor een plaats bij de beste tien op een num mer). Tenslotte was er brons voor Anneke van der Ende en Ada Pors (voor de in 1976 verrichte pres tatie). In augustus is er in het Kolpabad weer een zwemvierdaagse. uitslag loterij Onder toezicht van een afgevaardigde van notariskantoor Deurloo verricht ten wethouderRien Bovenberg, sport- bureauchef Jo van der Lugt en Jan van den Berg de trekking van de door "Vlaardingen" gehouden loterij. De baten van deze verloting zijn voor de bouw van een clubaccommodatie op het nieuwe complex in de Broekpol der. De prijzen gingen naar de loten met het nummer 3335 (een reis naar keuze ter waarde van 1200 gulden), 6979 (een reis ter waarde van 600 gulden), 7116 (een reis ter waarde van 400 gulden), 9787 (grill), 2591 fiteuse11519 (klokradio), 11656 (reiskoffer), 5664 (koffiezetapparaat) 7548 (tosti-apparaat) en 6099 (bar- beque). Lekker ruim is deze denimblauwe reporter tas met verstelbare schouder band, 3 ritsvakken plus een -extra voorvak met rits en verstevigde bodem met noppen. Prima te gebruiken als schooltas of voor de vakantie. Bodemmaat 28x19cm hoogte 30 cm. MAASSLUIS - VDBE wordt weer gewoon The Green Eagles. De naam, die in 1967 bij de oprichting na langdurig brainstormen gevonden werd, komt terug van weggeweest. Drie jaar na het eerste aarzelende begin gaven de groene ade laars hun naam vastberaden prijs aan de commercie. De basketballvereniging zorgde daarmee overigens wel voor een primeur in de regio: ze waren de eers ten, die een ondernemer bereid vonden de kas via een sponsering te spekken. Leen Boon: "We hadden nog slechts vijftig leden en waren één van de weinige op lager niveau spelende- clubs, die een sponsor in hun naam noemden. We konden toen met recht zeggen, dat we uit de zorgen waren". De Eagles vonden enige jaren later - na het aflopen van het eerste sponsorcon tract - een nieuw bedrijf, dat zijn geld in de sport wilde steken. Dat contract is nu opgezegd. Door de vereniging. De leiding van de basketballclub heeft de breuk aan zien en horen komen. Boon: "Al tijdens het paastoernooi van vorig jaar hoorden we middels geruchten, dat onze sponsor plannen had de over- eenkomst niet voort te zetten. We hebben ons er toen niet zo druk over ge- maakt, omdat het toch een driejarig contract was, dat dit jaar zou aflopen". Dat interne overleg is er nu vroegtij dig wel geweest en eigenlijk was het VDBE-bestuur eensluitend tot de slotsom gekomen, dat bij een ver nieuwing van het contract de sponsor best gevraagd mocht worden een ho ger bedrag in te vullen. Dat bedrag was namelijk in al de jaren niet ge wijzigd. "Destijds maakte het een aanzienlijk deel uit van onze begro ting", rekent Leen Boon dan voor. "Maar inmiddels telt de club zo'n honderdzestig leden. Het totaal aan inkomsten via de contributies is uiteraard behoorlijk gestegen, terwijl we daarnaast alleen maar lastenstij gingen hebben gekend. Nu vormt dat sponsorbedrag nog slechts een klein percentage van de begroting". Het lijkt er dus op, dat ook de bas ketballspelers prijsbewustheid te zeg gen. We hebben namelijk geen idee wat onze marktwaarde is. Wat we ze ker wisten, was, dat we niet meer te vreden waren met het bedrag, dat in het bestaande contract genoemd r...voor zorgeloos verhuizen! f Verhuizingen in binnen- en buitenland Overzee/ Emigratie verpakkingen Boedel en archief opslag Hy draulische verhuislift tot 6e verdieping Waar U ook woont, de afstand oude - nieuwe woning bepaalt tarief Rijksverhuizingen. VSllfil diep epic Vierpoiders/Brielle 01886-« s-Gravendeel/Dordrecht 0185: Spijkenisse 01880 door GERARD S.VERVER werd. Wanneer je een noodlijdende vereniging bent, dan zal het het be stuur een zorg zijn welk bedrag een sponsor wil besteden. Dan is elke som meegenomen", aldus de woordvoerder. "Maar naar basket ballnormen zijn we een vrij grote vereniging. Daar mag een sponsor best iets tegenover stellen". Tien procent In de basketball-eredivisie schuiven de sponsors forse bedragen over tafel. Zo veeleisend is VDBE The Green Eagles wordt het pas na 30 juni, wanneer het huidige contract met Stomerij Van den Bosch afloopt) ook weer niet. Leen Boon: "Nu het spon sorgeld wegvalt kunnen we ons geen escapades veroorloven. Maar we hoeven de broekriem ook weer niet te strak aan te halen. We hebben een strakke begroting opgesteld. Deze is sluitend en ondanks de, ons al in het vooruitzicht gestelde tien procent, huurverhoging van de sporthal, was het niet nodig de contributie te ver hogen Inmiddels is VDBE wel op zoek naar een nieuwe sponsor. Een deprime rend karwei eigenlijk, want het aantel negatieve reacties - indien men al reageert - overtreft steeds de mensen, die (nieuwsgierig) om meer informa tie vragen. The Green Eagles is een aardige naam. Leen Boon: "De kans, dat we dadelijk een andere naam voe ren acht ik niet groot. Het vinden VRSR eensgezind: VLAARDINGEN - De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) wijst een bestemmingsverandering van de sportvelden van de Hollandiaan in park 't Nieuwelant rasoluut van de hand. In de „Nota modellen behorende bij het voorontwerp structuurplan Vlaardingeneen massief praatstuk over toekomstige indeling en functie van het Vlaardingse grondgebied wordt ge suggereerd de twee velden als „buurt- en wijkgroen" aan de georganiseerde sport te onttrekken. De leden van de VRSR hebben tijdens een speciaal aan deze structuurnota gewijde vergadering ondubbelzinnig (vijftien tegen drie stemmen) afstand van het idee genomen. „Tussen beide terreinen ligt een openbaar speelveld. Dat moet zo blijven", zo schrijft de raad nu aan het col lege van B&W. „Indien De Hollandiaan zou moeten vertrekken, dan wordt ook het wijkfunctie-idee losgelaten". Niet alleen de sportvelden in het oos ten van de stad worden door de VRSR in bescherming genomen. Ook in het westelijk deel van de stad, zouden volgens de samenstellers van de structuurmodellen, sportvelden aan het „buurt- en wijkgroen" opge offerd moesten worden. Met name werden genoemd: het veld van Fortu- na aan de Van Viandenstraat (dat ook gebruikt wordt als schoolsport- veld) en een veld van de hockey-ver- eniging Pollux aan de Claudius Civi- luslaan. Het Van Viandenstraat-ter- rein zou tevens bestemming „woon gelegenheid" toegevoegd krijgen. Om de parkeergelegenheid voor vracht wagens uit te breiden zou Fortuna bovendien nog één van zijn velden moeten prijsgeven. Viandenstraatveld noemt de VRSR volkomen onaanvaardbaar. Alleen sportraad-voorzitter Rien Boven beddeelde deze mening niet. Stelt men in de brief aan het college: „Dit veld wordt optimaal gebruikt door de schooljeugd. Verplaatsing van dit veld naar de Broekpolder schept een veel te grote afstand tot de scholen. Voorts wordt dit veld zeer frequent gebruikt door de jeugd van Fortuna". Ook tegen het verdwijnen van een Pollux-veld is men sterk gekant, te meer omdat - na het vertrek van de hockey-club naar de Broekpolder- de naar ruimte snakkende korfbalvereni ging Oranje-Nassau naar dit complex zal verhuizen. Parkeerveto Een hechte vuist maakte de sport raad tegen het prijsgeven van sport terrein aan parkeergelegenheid voor vrachtwagens. Unaniem, zo krijgt het college van B&W te ho ren, vindt de VRSR, dat de uitbrei ding van het parkeerterrein niet op het complex van Fortuna gezocht moet worden. „Situeer een der gelijke parkeeruitbreiding in de zg. ruiszone van rijksweg 20 op het ge deelte van hetMoerman-terrein 'De Hollandiaan zou uit park 't Nieuweland moeten verdwijnen. sportraad kwamen er nu vragen, waarna wethouder Rien Bovenberg laconiek mededeelde, dat de samen stellers van de nota voorbij gegaah zijn aan de eigendomsrechten van Lever Sunlight. „De gedachte daarbij was, dat we tenminste weten wat we met het terrein willen doen, mocht het eens in gemeentelijk bezit ko men". Dat zal dan „buurt- en wijk groen met voorzieningen" moeten worden, zo oordeelde de VRSR. is het advies. Opmerkelijk is overigens, dat het structuurplan ook een bestemming geeft aan de twee velden van „Sun light". Deze velden zijn eigendom van Lever Sunlight BV en derhal ve bedrijfsterrein. Immer heeft de gemeente zich van deze voetbalvel den gedistancieerd (recentelijk nog werd een verzoek van de club om gemeentelijk groot onderhoud van velden afgewezen). Ook vanuit de Volkstuinen In de brief aan het college van B&W zegt de sportraad tevens, dat men kan instemmen met de reconstructie van de Oude Haven/Buizengat, „mits er goede voozieningen voor de water sportvereniging aanwezig blijven". De VRSR vindt, dat aan de terreinen rond de boerderij van dr. Moerman en oostelijk van de Heusdenslaan aan het predicaat „buurt- en wijkgroen" verbonden moet worden. Ook vindt men een uitbreiding aantal volks tuinen met spoed noodzakelijk. De raad ziet daarvoor mogelijkheden in het gebied ten westen van het industrieterrein De Vergulde Hand. De structuurnota oppert de gedachte om zij de nog te bouwen sporthal in Holy sportvelden aan te leggen. Dat vindt de VRSR volkomen overbodig: „Op vrij korte afstand wordt immers binnenkort een openbaar handbal complex (red. voor de handbalvere niging De Hollandiaan) aangelegd. Dit kan door de wijkjeugd en door leerlingen van scholen hebruikt worden".. van een andere sponsor zal waar schijnlijk toch moeilijk worden. We hebben bedrijven, die willen praten, maar ik weet echt niet of we dat se rieus moeten opvatten. Het kan, dat men in een later stadium pas neen zegt, terwijl men dat eerder al voor zichzelf gedaan heeft, maar het is ook mogelijk, dat men als onderne mer bij ons aanklopt, omdat ze lou ter willen weten hoe de prijzen van zo'n sponsoring liggen". Bij VDBE is nimmer verband gelegd tussen het naderende wegvallen van de sponsor en de degradatie uit de tweede divisie van het eerste heren team. "Dat zijn twee verschillende zaken en moeten ook duidelijk los van elkaar gezien worden", zo oor deelt Leen Boon. "Het team heeft hard gewerkt, maar heeft geleden onder het voortijdige vertrek van hun Zomers en heerlijk luchtig is dit vlotte T-shirt mèt leuke strikgarnering in kontrastkleur. (100% katoen) In 4 modekleuren: ecru, groen rood of marine. Maten 36 t/m 44. Nu van LS voor r heeft geleden onder het voortijdige trainer Frits Spaak. Dan komt er een andere man en hij heeft tijd nodig. Tijd om het spelersmateriaal te be kijken en ook tijd om de verhoudin gen in de vereniging te observeren. Zo'n man zal zijn training op moeten bouwen, maar inmiddels gaat er veel tijd verloren". Toevalstreffer Frits Spaak - hij bracht vorig jaar de dames van het Schiedamse Juventus naar de ere-divisie en stapte toen op, omdat hij niet eens was met het ge voerde beleid - haakte halverwege af. "We hebben eigenlijk niet eens naar de achtergronden gezocht van zijn vertrek. Het klikte niet tussen hem en de spelersgroep. Welnu, toen dat duidelijk werd, hebben we ons bij de situatie neergelegd. We moesten verder en dat betekende: zo snel mo gelijk zorgen voor een nieuwe train- De voor Vastgoed/Strijen spelende Amerikaan Ray Stosik werd de nieuwe man. Een toevalstreffer, maar wel een goede. "We wisten niet wie hij was. Maar we zagen al snel, dat hij het in zijn vingers had. Hij had overwicht. Hij heeft het goed gedaan. Trouwens, dat geldt ook voor het team. Die degradatie werd zeker niet veroorzaakt door een gebrek aan kwaliteit". Stosik mag terugkomen in Maassluis, maar zekerheid daarom trent heeft men niet. Hij vertoeft namelijk in Amerika en moet daar inmiddels een brief ontvangen heb ben, waarin hem gevraagd wordt of hij trek heeft in een trainersbaan in Maassluis. Veel zal afhangen van de aanbiedingen, die de Amerikaan ver der ontvangt. Het is namelijk nog helemaal niet zeker, dat Vastgoed S tri jen hem weer als speler zal aan trekken. Leen Boon: "We hebben Stosik gevraagd voor een bepaalde datum temantwoorden. Is zijn reactie dan nog niet binnen, dan zullen we starten met het zoeken naar een trainer". VDBE zoekt de weg terug. Een spon sor, de tweede divisie, een trainer. Drie zaken, die in één seizoen verlo ren zijn gegaan. Maar de adelaars zijn niet in paniek geraakt. De voornaam ste troebelen raakten slechts de top van de club. "We gaan gewoon zo stelt Leen Boon. "We zullen pro beren de opbouw, die er duidelijk is, te handhaven". •SCHIEDAM - De uitslagen van de vooi de bcdrijfsvoetbalcompetitie vanaf dins dag 14 t/m maandag 20 juni gespeelde wedstrijden: Hoek Loos-Slavenburg 3-3, Steens-Coebergh 2-0, SOS 2-GZS 1-0, Eurotax-LSO 3-3, Boers-Helios 4-0, De Jong-Schmeink 4-5, ABN 4-3, Renisch-Tcvopharm 19-0. In afdeling A eindigden IHC Gusto en Helios gelijk, en daarom spelen beide teams vanavond (donderdag 23 juni) een beslissingswedstrijd op het veld van SVDPW. De aanvang is HONKBAL: zondag Laakkwartier-VS/ Holy (Den Haag 14 uur), MSV71 Nado/V 2 (Maassluis Steendijkpolder 14 uur), Schiedam-Celeritas (Schiedam Harga 14.30 uur). Gouda-SK/Groenoord (Gouda 14 woensdag SK/Groenoord-Neptunus (Schie- Voor uw kleuter.... deze hippe blue denim tuinbroek met stoere opgestikte zakken plus borstzakje met leuge kontrasterende stiksels. Een dijk van een tuinbroek voor jongens en meisjes. 100% ka toen. Maten 86 t/m 122. van f.16,95 voor Uni gordijnstof voor een unieke prijs Nu koopt U bij ter Meulen prachtige Uni gordijnstof met een fraai jaspé -effect voor een uniek prijsiel Breedte 120 cm, in maar liefst 7 verschillende kleu ren: oranje, olijfgroen, blauw, appelgroen, rose, cognac en donker cognac. 100 o/o viscose. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, wanne kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers «-geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 018914670. Ma t/m za 9-18 uur, vrijdagavond tot 21 uur.

De Havenloods | 1977 | | pagina 4