sm ZOS voor laatste keer dit seizoen life de lucht in Regionale muziekschool volgend jaar van start Geloogd Massief Eiken ZOS krijgt gift van „Geef Max de zak" Meubelfabriek J3 Oisterwijk WESIMMblfl tip Letop SLAAPKAMERS MASSIEF EIKEN MEUBELEN mm DONDERDAG 30 JUNI 1977 26e JAARGANG NO. 26 HOOFDKANTOOR PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM TEL. 132170 editie p SCHIEDAM „Rijnmond past geen grote mond" De honkbalveteranen van „Schiedam" •pelen softbal. Rotterdamse theaterbureas gaan samen. „Invaliden beseffen niet altijd wat hun rechten zijn". ^olet stoökt weer ouderwets jenever. 'MM Arie Lems overhandigde een cheque aan ZOS-directeur Cees van der Wel. Eigenraam Derdelaan De Wij Havenloods! gevende ^.spacetöwer s#5 weg m het u mogelijk te maken alles eens met eigen 'ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, zijn Maas en vele havens. U moet het zelf beleven! Voor maximaal 4 personen Inleveren bij de kassa Aantal personen Aangeboden door DE HAVENLOODS GELDIG t/m 30 SEPTEMBER 1977 SCHIEDAM - Afgelopen dinsdag heeft burgemeester Lems namens Max Tailleur een bedrag van driedui zend gulden overhandigd aan de Ziekenomroep Schiedam. Dit ge beurde tijdens een korte bijeenkomst in het Stadskantoor. De drieduizend gulden vormen de opbrengst van de enige tijd geleden in Schiedam ge voerde actie „Geef Max de Zak" Deze actie wordt regelmatig m ver schillende plaatsen in Nederland ge voerd en de opbrengst ervan is be stemd voor liefdadige doeleinden. Op voorstel van gemeentesecretaris Blok heeft het College besloten dat de drieduizend gulden naar de Zieken omroep zouden gaan, in het bijzon der zoals Lems zei - in verband met het werk voor de bejaarden. Met de woorden „ik vind het bijzon der leuk dat ik deze bemiddelende taak mag vervullen" overhandigde hij een cheque aan ZOS-voorzitter Cees van der Wel. Van der Wel vond cfe cheque „de beste grap van Max in de afgelopen twintig jaar". „Ik vind dat meer mensen hem maar de zak moe ten geven", aldus Van der Wel. De Ziekenomroep kan dit geld bij zonder goad gebruiken nu de laatste hand wordt gelegd aan de twee nieuwe studio's aan de Korte Haven. Deze zullen de oude en veel te klei ne studioruimte aan de Dr. Kuyper- laan gaan vervangen. Het is de bedoe ling van de ZOS het bejaardenwerk verder uit te breiden. Momenteel komt de ZOS met een radio-pro gramma in twee bejaardentehuizen, terwijl er daarnaast een dia-dienst is die de bejaardentehuizen regelmatig bezoekt. VLAARDINGEN - Vanavond zal er een extra vergadering van de commis sie over de stadsontwikkeling en volkshuisvesting inzake de bebou wing van de Landstraat, hoek Zomer straat worden gehouden. Aanvang 16.30 uur in het stadhuis. Activiteiten voor werklozen SCHIEDAM - Er is een plan in voorbereiding om begin september in Schiedam te starten met activiteiten speciaal voor en door werklozen. In overweging is om te beginnen met cursussen in talen, in creativiteit en in het besturen van verenigingen. Voor de toekomst kunnen de activi teiten verder uitgebreid worden. Het is echter niet helemaal duidelijk waarvoor belangstelling bestaat on der de werklozen. Daarom is bij het gemeentebestuur en de commissie Sociaal-Cultureelwerk met Werklozen het idee opgekomen om bij de verde re 'uitwerking van de plannen een aantal werklozen te betrekken. De uitwerking van de activiteiten is in handen gelegd van een stuurgroep, die mede het beleid gaat bepalen. Wie belangstelling 4ieeft om, samen met vertegenwoordigers van de deelne mende organisaties, in de stuurgroep mee te denken, wordt verzocht zich schriftelijk Op te geven bij: Schiedamse Gemeenschap, Over- schiesestraat 1, tel. 268043/266000 l.v.l W'U's GUSMNKTlu "rrr-\ NOORDER GLAS GROEP Tel. 010-378411 ll 853688 ISOLERENDE BEGLAZING SCHIEDAM Afgelopen za terdag werd de laatste „ZOS op zaterdag" van dit seizoen life uitgezonden vanuit de hal van het gemeenteziekenhuis. Te midden van patiënten en een aantal bezoekers trad de Schiedamse „Swining Family" De Laat op en hadden mede werkers van de ZOS gesprekjes met het diamanten echtpaar De Vringer, molenaar Baten burg, bloemenkoopman Aad Pijnaker en Nelle Koole van de Wereldwinkel. Eén en ander werd omlijst met het draaien van grammofoonplaten en de terkking van een loterijtje. Het programma van deZiekenomroep begon om tien uur met een uitzen ding van de radio nieuwsdienst, terwijl de eerste patiënten -één zelfs met bed en al- de hal van het ziekenhuis op zochten en de zièkenhuisstaf koffie aanvoerde. „ZOS op zaterdag: een po ging tot een lokaal actualiteitenpro gramma, aldus kondigde Jeannet Rensema het programma aan dat behalve door haar, werd gepresen teerd door Kathy Korporaal, Anne- miek Goudappel, Hans Mosheuvelen Laurens Steyger. Eén van de eerste verzoekplaten „Dr. Zjivago" ging de mist in omdat die nogal kraakte en tweemaal bleef steken. „Ik heb hem gewoon op de grond laten slingeren", gaf Kathy Korporaal als verklaring. „En de hond heeft de vreemde ge woonte erover te lopen en zijn nagels erin te zetten" Als eerste kwam de heer JHoogwerf aan het woord die op 7 mei een benefiet-wedstrijd tussen Martinit en Veronica heeft ge organiseerd. De opbrengst van deze wedstrijd was voor de Ziekenomroep. „Het is eigenlijk een hobby voor mij", vertelde hij. „Ik voel mij erg aangetrokken tot liefdadige doelein den. Y°lgend jaar organiseer ik twee benefiet-wedstrijden. Van ^éef ia de opbrengst voor Martinit zelf en één is voor de Jeugdrijnmond omdat die veertig jaar bestaat". Gezellig „Een vader met drie juwelen en zo nen. Ik vind dat schitterend: drie van die mooie zonen die op paps lijken", zo kondigde Kathy Korpo- Medewcrkers van de ZOS betrokken patiënten in het life programma raai de Schiedamse „Swinging Fami ly" De Laat aan. Het orkestje bestaat uit vader op gitaar en drie zonen op trompet, klarinet en saxofoon. De Swinging Family zorgde voor een ge zellig sfeertje in de hal van het Zie kenhuis waarvan inmiddels de mees te stoelen bezet waren. Het diamanten echtpaar De Vringer werd door Annemiek Goudappel aan de tand gevoeld. „IF ziet er beiden nog heel goed uit", zei ze tegen het bejaarde echtpaar. „Waar heeft U elkaar ontmoet?", vroeg Annemiek ondermeer. „In Schiedam op het Kippebruggetje liep ze te sjouwen met een naaimachine", vertelde, de echtgenoot. „En ik was nogal een klein beetje galant, ik zeg kan ik even behulp zaam zijn? Naderhand hebben we een afspraak gemaakt, dus dat is wel bevallen. Ineens was het raak." „Zestig jaar, hoe houd je zo'n huwe lijk goed", vroeg Annemiek aan me vrouw De Vringer. „Goed voor je man zijn", antwoordde ze. Molengek „Als je van molenaar je beroep maakt", vertélt molenaar Rob Batenburg, „moet je wel molengek zijn want je wordt niet één-twee-drie molenaar, daar zit wel wat meer aan vast. De niolen De Vrijheid waar ik op werk, is in 1971 door de gemeen te gekocht en in 1973, 1974 geres taureerd. In november 1974 ben ik in dienst gekomen van stichting De Vrij heid". In de Vrijheid wordt wekelijks veertien ton tarwe gemalen voor zo'n VLAARDINGEN - Binnenkort wordt een begin gemaakt met het onderbrengen van de muziekscholen van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam in één organisatie. Volgens de plannen zou de regionale muziekschool op 1 augustus van het volgend jaar van start gaan. Zoals bekend is er in Vlaardingen sinds de sluiting van muziek school Dominant op de Markt geen particuliere muziekschool meer. In Schiedam is wel een particuliere muziekschool die door de gemeente wordt gesubsidieerd en onder rijkstoèzicht staat. In Maassluis gaat dit jaar nog naast de particuliere muziekschool van Jil van de Doel een gemeentelijke muziekschool van start. De muziekschool gaat zich vooral richten op kinderen in het basisonderwijs. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikèböut ei accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestahd tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. i de Meubelmakers uit het zuiden des lands door geheel Nederland ikehout goed uitgewerkt in eigen droogkémers T eigen onginele modellen ge- lerkoop uitsluitend in eigen toon- itis thuisbezorgd geloogd volgens 01 maakt in eigen werkplaatsen 12 jaar garantie O ongekende i SCHIEDAM - Op zondag 10 juli a.s. om 20 uur 's avonds zullen de Con tinental Singers Orchestra optre den in de Havenkerk. Dit Amerikaan se gezelschap dat een vooraanstaande plaats inneemt in de Verenigde Sta ten op het gebied van de hedendaagse geestelijke muziek heeft ook in Europa reeds enige bekendheid ver worven. Het koor en orkest bestaat, uit 45 studenden die hun zomervakantie besteden om hun negende tournee door Europa te maken. In Nederland traden ze op bij de N.C.R.V. en de F.O. De jonge zangers en instrumentalisten (allen rond de 20 jaar) hebben een zware training achter de rug en zijn geselec teerd uit velen. De tot*ang tot het concert is gratis. De voordelen van één regionale muziekschool liggen vooral in de sub sidiesferen en de rechtspositie van de muziekdocenten. Een intergemeente lijke werkgroep heeft een rapport op gesteld, waarin o.a. aanbevelingen voor het functioneren van de regiona le muziekschool worden gedaan. Volgens de werkgroep moet de mu ziekschool onderwijs bieden aan alle lagen van de bevolking. De muziek school zou in beginsel niet bepaalde genres muziek of muziekinstrumen ten uit moeten sluiten. Voor zover het de algemene muzikale vorming betreft, dient er te worden gestreefd naar een vruchtbare relatie met het basisonderwijs, oihdat daar vrijwel alle kinderen kunnen worden bereikt. In dit verband wordt gedacht aan sa menwerking met de Onderwijs bege- leidings Dienst die in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis opereert. Verder zou de muziekschool gele genheid moeten bieden tot het musi ceren in veelsoortige ensembles. De kosten voor de drie gemeentes zouden volgens de werkgroep moet worden omgeslagen aan de hand van het aantal afgenomen lesuren. De huisvestingskosten moet iedere ge meente voor eigen rekening nemen. De werkgroep verwacht van de drie gemeenteraden in september een be ginsel-uitspraak. Op 1 mei 1978 zou den de voorbereidingen voor de regionale muziekschool afgerond moeten zijn. u Dagtochten-rondvaarten vanuit Schoonhoven. Het m.s. Diane vertrekt dagelijks vanaf de veersteiger te Schoonhoven. Dagtochtprijs f 15,- p.p. voor volwassenen en f 8,- voor kinderen. Inlichtingen en kaartverkoop: Sigarenmagazijn Wil van Schaik, -ncc, Lopikerstraat 42, Schoonhoven, RSQSriJ Feeristra tel. 01823 - 3119. °uP Kasteelweg 3, Rotterdam. vijftig warme bakkers in heel Zuid- Holland. De hoofdmoot van de pro- duktie wordt gevormd door het vol koren tarwemeel. Daarnaast wordt gebroken tarwe en geplette tarwe ge produceerd. De Vrijheid is de eerste molen in Nederland die op deze basis is gaan draaien en is sindsdien ge volgd door een tiental andere. „Voor de molens een heel gunstige ontwik keling", «Idas SmteniiuT/t. Aad Pijnaker die al éénentwintig jaar met zijn bloemenschuitje in de Nieuwe Haven ligt, was de volgende gast. Pijnaker is als dertienjarige jon gen alsjnarktkoopman begonnen met het bloemistenvak en heeft op de. meeste markten in Nederland ge-"' staan. „Ik woon in de bollenstreek, in Hillegom. Bij ons in de streek wor den heel veel vaste planten geteeld. Zo ben ik er vanzelf in terecht geko men", vertelde Pijnaker. „Ik heb een voorkeur voor exotische planten en die zijn dikwijks voor mensen die er niet teveel verstand van hebben, moeilijk te houden. Ik durf er dus ook betrekkelijk weinig in te verko pen. Die planten moeten een speciale behandeling in de winter hebben". Pijnaker vertelde dat de nostalgie ook heeft toegeslagen in de planten en bloemenhandels „In de bloemen- rubriekjes worden ineens weer van die ouderwetse blomennamen ge plaatst en dan krijg je een erun op dergelijke planten die op dat mo ment niet te koop zijn. Dat geeft nog wel eens een probleem". Een vraaggesprek met Nelleke Koole van de Wereldwinkel, waaraan de Havenloods eerder uitgebreid aandacht besteeddem, besloot de laatste life „ZOS op zaterdag" van dit seizoen. VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006

De Havenloods | 1977 | | pagina 1