mt samdti Sfajlt Agenda 139?° PPSC:'Wéérmeerwedstrijden' 'Ik zag alleen mijn band:verder was het zwart' 12?° uniska parket LANG? DEI IMMTERMTEO termeulen ExcelsiorM ziet tegen het reizen op Sjaak Koevermans weet wat afzien is RK WIK heeft nieuwe voorzitter termeulen -jg?5 termeulen Haartransplantatie Arie Stehouwer trainer Hermes DVS Bob Maaskant mag toch naar Go Ahead Eagles termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 JULI 1977 Sportradakti* Da Havanloodi. t 122. Vlaafdingar» De Schiedamse korfbalvereniging ODl wil een trim ploeg gaan formeren. En wat ze daarmee bedoelen staat in het foldertje, dat we toegezonden kregen „We willen komen tot het oprichten vaneen trimploeg van mini maal vijftien personen zowel dames als heren. Er zal getrimd worden op donderdag op ons veld in sportpark Harga. Dit trimmen zal korfbal ge tint zijn. Wanneer mocht blijken, dat er uit deze trimploeg een korfbal team gevormd kan worden, dan moet dat tot de mogelijkheden gerekend worden Dat zal dan een duidelijk plezierkorfbalteam zijn". De contri butie kan geen struikelblok zijn f4.50 per maand. Voor inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij Hans van Otterloo, Alphons Ariëns- straat 60, Schiedam (tel. 712421) en Elly van der Lely, Burg. van Haaren- laan 1427, Schiedam (tel. 731587). vervolg-vergadering Bij de Schiedamse handbalvereniging DWS was de secretarisfunctie vacant en omdat er tijdens de algemene le denvergadering niemand gevonden kon worden, die deze taak op zich wilde nemen, werd een vervolg-verga- dering geprogrammeerd Toen vond DWS wel een nieuwe secretaris L van der Kaag (Prinses Wilhelminaflat. Vlaardingerdijk 190, Schiedam, tel. 263286). Verder bestaat het bestuur uit voorzitter Leo de Vries, penning meester Eef Janse, Gerard Gommel, J. Jansen (tevens coördinator jeugd bestuur), H. Grandazzi tevens secre taris toto/lottoC. Th. van Geene ftevens bouwzaken en de stagiaires mej. Y. Carrée en W.J.C. Abramsen. Voor een goede nachtrust.... is een kwaliteitsmatras van het grootste belang. Deze Draka ma trassen hebben een SG van 35. zijn ca. 16 cm dik en zijn aan één zijde met schapenwol afgedekt. Beide zijden doorgestikt en met geborduurde borders. Kleur lila. Maten 80x190 cm 90x190 cm f. 159,8( 90x200 cm f. 189,80 120x190 cm f. 219,80 130x190 cm f. 239,80 140x190 cm f. 259,80 140x200 cm f.2 27-573 BGertie Baas: eilanden Wim de Vries: gelukkig %Harry Bouquet Jan van den Berg: meer voetbal VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Voor Excelsior M is de nieuwe competitie- indeling een reden te meer om te treuren over het verlies van de positie in de top van het zaterdagvoetbal. Bij de eersteklassers immers heerst er tevreden heid over de regionale indeling. Zo moet Zwaluwen voor zijn „verste" reis slechts naar Spakenburg en secretaris Cees Kool wilde er dan ook best voor uitkomen, dat zijn vereniging zeer content was met het brouwsel van de competitie-leiding. In Maassluis constateert men daarentegen met enige wroeging, dat het spelen in de tweede klas nu de consequentie met zich meedraagt, dat er in ieder geval drie Zeeuwse reizen gemaakt zullen moeten worden. Zegt elftalleider Karei Parre: „Het is jammer, dat we gedegradeerd zijn. Met een plaats in de eerste klas had de vereniging nu goud kunnen verdienen: minder reiskosten voor uit wedstrijden en meer toeschouwers bij de zeker meer interessante thuiswed strijden Nu zijn we uiteraard wel enigszins aan dat reizen gewend geraakt, maar volgens ons had die tweede klas beter en regionaler ingedeeld kunnen worden. We moeten naar drie Zeeuwse ploegen, waarbij de reis naar AZW uit het Zeeuwsvlaamse Axel bijna een volle dag vergt" PPSC, dat met Excelsior M in dezelf de afdeling is ingedeeld, heeft evenwel geen moeite met de indeling. Secretaris Jo van der Berg heeft opge merkt, dat zijn vereniging dadelijk geconfronteerd zal worden met een aantal nieuwe tegenstanders: „Uiter aard heb ik er ook al met elftalleider Jaap Brussé over gesproken en net als ik vond hij het een leuke afdeling". In Schiedam is ook geconstateerd, dat er dadelijk zesentwintig (was vierentwintig) competitie-wedstrijden gespeeld moeten worden. Van der Berg „Dat heeft dan als voordeel, dat je een paar wedstrijden kan ver liezen zonder direct kansloos te zijn voor een kampioenschap. Bij een competitie van zestien wedstrijden ben je na enkele nederlagen al uitge schakeld". Het reizen vormt geen obstakel voor de Schiedamse twee deklasser „Neem nu AZW. Wij moeten slechts éénmaal die verre reis VLAARDINGEN - Honderden Belgen moeten zich ongetwijfeld afgevraagd hebben waarom die Ollander nu zijn ranke fiets had geruild voor een traag pedalerende dikke banden velocipède. Maar de samengedromde zuiderburen - wielerkenners bij uitstek barstten niet in lachen uit. hoewel het toch een de hilariteit opwekkend tafereeltje geweest moet zijn. Zij zagen echter ook de verbeten trek op het gezicht van de man en moesten dus aannemen, dat hij met uiterst serieuze bedoelingen op de meet afstormde. En die had Sjaak Koe vermans dan ook. Hij had zich bij de kopgroep gereden, maar walste zeven ki lometer voor de eindstreep zijn band plat De doorsnee-renner neemt op zo'n moment de fiets op de schouder, wuift de groep vaarwel, groet de eindzege plus de prijzen en schuifelt - bij gebrek aan beter te voet naar de straat van aankomst. Maar niet Koevermans De kans op de ritoverwinning mocht dan naar de Filestijnen zijn: de Vlaardinger wilde zich nog wel even in de prijzen rijden. Als een goed zoon van zijn vader die het zelfs presteerde om mét een onderweg provisorisch met een drietal huis-tuin-en-keuken latjes gespalkte gebroken arm een rit te beeindigen. leen de hg van een argeloze padvinder een fiets om vele minuten later ploeterend de finish en de prijzen te bereiken. Zoiets zou in de Hollandse straten een dijenkletser van de eerste orde geworden zijn. In het Belgenland was er volop bewondering voor het dwaze idee van Koevermans. Maar dit wel haast klassieke verhaal is al vele jaren oud en de Vlaardingse coureur heeft zich inmiddels laten inlijven bij de veteranen Eén streven wil hij maar niet kwijtraken in de prijzen wil hij blijven rijden. Het is voor hem het zout in de wielerpap. „Wanneer ik geen prijzen meer zou halen, dan stopte ik er subiet mee", reageert hij dan. Toch is hij geen materialist. Het is meer de eerzucht, want Koever- mans (38) wil voorin koersen. En het stoppen van de prijzenstroom zou be tekenen, dat die tijd voorbij was. Laatbloeier Vader Koevermans heeft ooit ge tracht met wielrennen het brood op de plank te brengen. Desondanks klom zijn zoon pas op zestienjarige leeftijd serieus op de fiets. Hij werd een typische laatbloeier. En het mag dan in een laat stadium ontdekt zijn wielertalent bezat Sjaak Koevermans ontegenzeglijk. Drie maanden later werd hij kampioen van Nederland bij de nieuwelingen en liet hij Jan Jansen en Gerben Karstens achter zich Voordat zijn omgeving van de schrik bekomen was, kwam de amateurli centie af Zo dartelde hij als jong maatje tussen de tot dè tanden met routine bewapende strijdmakkers. Een broodrijder werd hij zeker niet Daarvoor ontbrak hem de ambitie Had hij dat wel gehad, dan zou hij mogelijk zijn leeftijdgenoten Jansen en Karstens gevolgd zijn. Maar het professionele avontuur trok hem niet. „We hadden voor de winkel (red. met - hoe kan het anders - fietsen en accessoires) te zorgen. An dere knapen stopten met werken en legden zich helemaal toe op het be reiken van de profstatus waar ten slotte slechts voor een enkeling het door GERARD S. VERVER grote geld is weggelegd". Maar Koevermans wilde wel met alle kanten van de wielersport kennisma ken. Dat voerde hem naar het Amsterdamse Olympisch Stadion en verscheen prompt op de baan achter de zware motoren. Net zo verrassend als hij bij de nieuwelingen de titel ge pakt had, werd hij nu achter de mo toren de vice-amateurkampioen van Nederland. Baantrainer Jan Derksen trachtte hem in de richting van de profrenners te praten, maar Koever mans gaf geen krimp. „Hij kon mak kelijk praten. Nu barst het van de ba nen. maar destijds waren de baan renners louter op Amsterdam aan gewezen. Ik voelde er dan ook wei nig voor om regelmatig een halve dag vrij te nemen om een kwartiertje op de baan te kunnen oefenen". Daarom ging hij individueel verder. Sjaak Koevermans: „De toprenners pakten de prijzen, terwijl de rest voor een broekje of een shirtje reed". VLAARDINGEN - Het is RK WIK voorzitter Jan Remmerswaal dan toch gelukt een opvolger te vinden Al vorig jaar had hij aangekondigd te willen aftreden, maar het ontbreken van een nieuwe man noopte hem nog een verenigingsjaar in functie te blijven. Remmerswaal wordt als voorzitter van het hoofdbestuur nu opgevolgd door Leo van der Meer, die secretaris was van het bestuur afdeling zondag. Wim Westdijk (was voorzitter van het zondagbestuur) neemt de taak over van hoofdbestuur-secretaris John Rossum. De nu afgetreden kasbeheer- der Jan Veltman vormt nu samen met Jan Remmerswaal het bestuur afdeling zondag. Het bestuuur van de afdeling zaterdag bestaat uit C.M.A Smulders (voorzitter) en F .H M Ver- vloet (secretaris). Voor de sportieve man leuke uni en fantasie tricot pyjama's a rood, blue of bruin. Vlak vóór i op vakantie gaat, nog even die on misbare tricot pyjama's meenemen. Fantasie-pyjamas Maten S-M-L Urli maten M-L. Van koers tot koers. In Brabant, in België of waar dan ook. Met een ijzersterke sprint reed hij zich altijd wel ergens in dé prijzen. „Dat sprin ten is een gave. Zoiets kan geen renner zichzelf leren". Maar Koe vermans vergt in zo'n spurt alles van zijn rijwiel. „Hij gaat zo te keer op die fiets", is dan het commentaar van zijn vtouw. Niets schijnt be stand tegen de kracht waarmee hij de laatste meters naar de finish aflegt. „Het zijn fietsen van ongeveer zes kilo. Zelf ben ik nogal zwaar. Dan kpmt er bij het aanzetten van een sprint of in een bocht flink veel kracht op te staaif'. Tandwielen, kettingen, pedalen, zadels of stu ren: het is allemaal ooit wel eens kapot gegaan. Dat zijn dan dure grappen. En zo rijdt iedere amateurrenner met scha de. Koevermans heeft de gouden tijd met de door sponsors gejör- meerde ploegen op een generatie na gemist. Inmiddels is er in ie dere stad wel een bedrijf, dat een wieier formatie steunt. Die jongens krijgen dan het materiaal van hun sponsor. Maar voor het overige be tekent het amateur zijn voor de ren ner. die zijn baan heeft afgestoten en zich maatschappelijk niet veilig gesteld heeft, armoe. Ik heb het van nabij meegemaakt. De topren ners pakten de prijzerj, terwijl de rest voor een broekje of een shirtje reed. Aan trouwen hoeven die jon gens helemaal niet te denken, want dan zullen ze een weekgeld op tafel moeten leggen. Zoiets halen ze bij lange na niet", aldus Sjaak Koever mans. Scheel van ellende Hij vindt het te simpel om te stel len, dat zijn actieve wielerjaren - gezien de alom gebpuwde banen en de gesponsorde ploegen - toch nog te vroeg begonnen zijn. „Deze gene ratie rijdt gewoon anders. Zij hebben alle voordelen van de auto. Ze wor den nu bij een koers afgezet, ze rij den even en worden dan weer terug gereden. Wij zagen er niet tegenop om zelf met de fiets'naar bijvoor beeld de ronde van Oud-Beyerland te rijden". Daarom durft hij ook best te zeggen, dat twee van de drie renners niet kunnen afzien. Zelf kwam hij de grote stilte voor het eerst tegen in de Ronde van Schie dam. „Ik was nog jong en we zaten met drie man vooruit. Maar die twee andere knapen gingen zo hard, dat ik scheel zag van ellende. Toch ver tikte ik het om ze te laten gaan. Een .renner gaat afzien op het moment, dat hij eigenlijk niet verder meer kan maar toch doorrijdt. Die grens pas seerde ik in Schiedam. Ik zag alleen nog maar mijn band en de rest er omheen was zwart", herinnert Koe vermans zich. Zo toerde hij langs de criteria, langs de kermiskoersen en langs de gere nommeerde amateurklassiekers. Zijn naatn stond borg voor vuurwerk. Nu in de nadagen van zijn imposante wielerloopbaan koerst hij met de veteranen en de liefhebbers. Nog immer op prijzen azend en fietsen slopend. Veertien dagen geleden sloopte hij bijna zichzelf en smakte tegen de kasseien in Rosmalen. Maar zelfs flinke schaafwonden, een wel degelijk gehavend been en enkele ge knakte ribbetjes kunnen hem niet van de fiets afhouden. Veertien da gen rust heelt alle wonden. Dan start de jacht op de ereplaatsen opnieuw", vindt Sjaak Koevermans. ,,het winnen van een prijs betekent voor mij persoonlijk, dat ik iets presteer". maken, maar voor die mensen is het iedere veertien dagen prijs". Een indruk De plaatsing in de Dordtsfmet een eilandensmaakje) getinte derde klas A zint HBSS uitermate goed. Voor zitter Rien Klink: „We hadden geen voorkeur, maar vorig jaar hebben we ook in een Dordtse afdeling gespeeld en daarin hebben we ons wel thuisge- voeld. Wanneer ik had mogen kiezen tussen een Haags/Leidse of Dordts/ eilanden afdeling, dan had ik toch voor de laatste mogelijkheid gekozen. We zijn dus niet ontevreden Ook in de derde klas A gaat Sunlight spelen en trainer Gertie Baas weet uit ervaring, dat eilandenploegen moeilijk te bestrijden zijn. „Maar we zullen ook enkele behoorlijke ploegen tegenkomen, zoals Groote Lindt, dat door Joop Molendijk ge traind wordt", aldus Baas. De speel- sterkte van de derde klas is de Sun light-trainer niet onbekend, omdat niet alleen in oefenwedstrijden tegen derdeklassers gespeeld werd, maar ook omdat het KNVB-bekertoernooi de confrontatie met Koudekerk in hield. Gertie Baas: „Dan krijg je in ieder geval toch een indruk". Maasdijk kwam met HVO terecht in de derde klas B. Rien Mostert, secre taris van de Westlandse vereniging, vindt het een attractieve indeling: „Moeilijk, maar wel leuk. Met een aantal bekende ploegen, maar ook met onbekenden, zoals Doto, Voorne en Capelle". Ook HVO's Harry Bouquet is con tent. Reageert hij. „Wat opvalt is, dat bijna alle gepromoveerde vierde klassers bij ons zijn ingedeeld. Ove rigens hebben we een aantal onbe kende clubs in de afdelingen, maar we zien ook enkele oudgedienden terug. Ik dacht - het totaal overzien de - dat er weer voetbal mogelijk is en dat hebben we hard nodig. Pittig voetbal Een trapje lager in de vierde kla£ A klitten Hoekse Boys, TSB en Vlaar- dingen bijelkaar. „Een Haagse afde ling met een Rotterdams kleurtje", Helemaal te gek dit hemd T-shirt van 100% rib- gebreide katoen. Om eindeloos te kombineren. In steengoeie kleuren o.a. zwart, rood, appelgroen of ko baltblauw. Maten 38 t/m 44 De definitieve optossing voor kaalheid Een Britse chirurg met internationale ervaring en een team van speciaal hiervoor opgeleide gediplomeerde verpleegsters verzorgen in onze kliniek H AARTRANSPLANTATIES. Uw nieuwe EIGEN haar, wat gegarandeerd groeit. Voor verdere uitgebreide informatie HAARWERKEN Heemraadssingel 296-288, Rotterdam - Tel. 010-767896 na 19.00 uur 772754, vragen naar Theo of Erna Zantman. zo constateert de Hoekse trainer Wim de Vries. „Ik ben er gelukkig mee. We durven de confrontatie aan: we zien er niet tegenop. Doordat ook en kele teams uit de omtrek in de afde ling zitten, zullen enkele wedstrijden zeker publiektrekkers worden". TSB's Jan van den Berg blikt even te rug naar het afgelopen seizoen: „Gezien de resultaten in de laatste vijf wedstrijden ben ik niet ontevre den. We hebben nu een siezoen achter de rug, waarbij we tegen een aantal ploegen gespeeld hebben, die vrij pittig voetbalden. Dat is van enkele elftallen in de nieuwe compë- tie ook te verwachten, maar wanneer ik op de namen afga, dan verwacht ik DE ZATERDAGSCLUBS OVER HUN INDELING Bij Vlaardingen is men zich heel duidelijk bewust, dat een verder wegkwijnen van de prestaties fataal zou zijn. Voorzitter Cor van den Berg: „We hebben er veel over ge praat en zullen dat zeker blijven doen. Maar die elf jongens zullen het dadelijk toch moeten gaan doen. Daarbij zijn enkele jonge spelers, die zich eigenlijk nog waar moeten maken. Zelf vind ik dat we zijn ingedeeld in een zware afdeling. Contidioneel zal er veel van het elf tal gevergd worden MVV'72 dat zijn voorkeur voor een Haagse indeling te laat bij de compe titie-leiding aanmeldde, kreeg een plaats tussen Rotterdamse en eilandenploegen. Voorzitter Jan Kroes heeft er eigenlijk helemaal geen moeite mee. Zegt hij. „Het voordeel van een Haagse afdeling is, dat we dan meer streekderby's heb ben, maar de tegenstanders kennen ons zo langzamerhand wel. We komen nu in een afdeling met ploe gen, die we alleen nog kennen uit de tijd, dat we in de afdeling Rotterdam speelden. En dat is zo'n zes jaar gele den. Zij weten niet wat het huidige MVV'27 voorstelt en daarin schuilt wellicht voor ons het lichte voor- Voor donderdag 7 t HONKBAL: zondag MSV'71-SCR 2 (Maassluis Steendijkpolder 14 uur), Schie- dam-Holy (Schiedam Harga 14.00 uur), St. Lodewijk-SK/Groenoord (Rotterdam 14.30 uur); dinsdag SK/Gr oenoord-S tor* t (Schiedam sportpark Kethel 19 uur neder Coureur, Harga en Schiedam. CRICKET zondag Spirit-CCG (Harga 11 BOSBAD HOEVEN •prachtig gelegen temidden van bos •4 bassins, w.o. groot ondiep speelbad kristalhelder verwarmd water uitgestrekte zonneweiden grote speeltuin met méér dan 50 attrakties trampolinepark* trapskelterbaan auto-scooterbaan space-walk roeiboten waterfietsen botsauto's elektrische motorbootjes* spoortrein midgetgolf* tennisbanen amusementshal speelwerktuighal restaurant met terrassen Prospektus op aanvraag. Inl.: St. Janstr. 20, Hoeven. Tel.01659-2366 Marlies Koot uit het keisjes B-team van het Maassluise Evergreen is tij dens selectie-wedstrijden uitgekozen om volgend seizoen mee te trainen met het hockeyjeugdelftal van het district Zuid-Holland.De jeugd van DWS gaat van 30 juli tot 5 augustus gezamenlijk op vacantieDe selec tie van Excelsior M hervat de training weer op dinsdag 26 juli- rStuur met le Verkoopfiliaal Schiedam 's-Gravenlandseweg 954 Schiedam Tel. 010-703476 posuegel aan Uniski L-nimAjiuiiijiiiincr 521. Aalst (NB) telefoon 049044128 g SCHIEDAM - Op zijn Spaanse va kantie-adres hoorde Bob Maaskant maandagavond van Hermes DVS- voorzitter Ger Kleinjan, dat hij van zijn verplichtingen jegens de Schie damse eersteklasser was ontheven en naar Go Ahead Eagles mag vertrek ken om opvolger te worden van de in Feijenoorddienst getreden Peter Stephan. Met het aantrekken van Arie Stehouwer (38) doorbrak het Hermes-bestuur zelf de impasse, die was ontstaan, nadat Maaskant om ontbinding van het al met de vereni ging afgesloten contract gevraagd had. Men voelde er op Harga evenwel bitter weinig voor om de ex-NAC- coach te laten vertrekken zonder dat er een adequate opvolger gevonden was. Hermes DVS berichtte Maaskant der halve, dat men hem aan zijn contract zou houden, tenzij hij zelf voor een volwaardige vervanger zou zorgenDe naam van Bob Janse werd genqemd, maar deze bleek geen interesse te hebben. Ook Hans Eijkenbroek was candidaat, maar hij had al een verbin tenis met Sparta. Desgevraagd vertel de Hermes-voorzitter Ger Kleinjan ons vorige week, dat hij eigenlijk wei nig perspectieven zag. „We hebben wel keus genoeg, maar dan moeten we ons op hetzelfde pad begeven als Go Ahead Eagles tegenover ons ge daan heeft. Dat willen we per sé an dere verenigingen niet aandoen". Daarbij kwam Hennes DVS in con tact met twee candidaten. Met Arie Stehouwer, die achtereenvolgens werkzaam is geweest bij Feijenoord, Veendam, Volendam en Aalsmeer, werd tenslotte een overeenkomst be reikt. Maandagavond zei Ger Klein jan: „Het contract met Stehouwer is binnen een week tot stand gekomen. Misschien hebben we toch een klein beetje geluk gehad. Uit de gesprek ken, die we met hem gevoerd heb ben, hebben we een goede indruk overgehouden. Daarom zijn we niet ontevreden met de nu gevonden op lossing". +Bob Maaskant: naar Go Ahead Niettemin was het ijs tussen Hermes en Maaskant wel enigszins gebroken, want met het op vakantie sturen van Maaskant stapte de Schiedamse club af van zijn standpunt, dat de Capelse trainer zelf maar moest zorgen voor een opvolger. Kleinjan: „Niemand kan het ons kwalijk nemen, dat we eerst aan het belang van de club ge dacht hebben. Niettemin hebben we het persoonlijke aspect niet uit het oog willen verliezen. Daarom ook hebben we tegen Maaskant gezegd, dat hij zijn geplande vakantie niet uit moest stellen. Hij had er genoeg voor gedaan, was niet geslaagd en daarom zijn we zelf maar op pad gegaan". Fantastisch... Deze opblaasboot van oersterk PVC, die opgevouwen in de han dige draagtas weinig ruimte in neemt. Kompleet met roeidollen en een grijplijn. Lengte 150 cm.

De Havenloods | 1977 | | pagina 9