ODS 'Het blijft aanmodderen met Rotterdamse blubber7 Kindercircus Jeugdlandwe Desluit <en Geloogd Massief Eiken MflSV Meubelfabriek JJ, Oisterwijk editie p SCHIEDAM opruiming Verklede kinderen showen huisdier SLAAPKAMERS Schelden op Schiedam HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 Deltadijk gaat enorme verzakkingen veroorzaken. TSF-voorman Wil Baard Voetbal werd als afgod gezien. Fer Groene weg: Excelsior kan op me blijven rekenen. PPR: „Ondanks ingrijpen Vlaardingen bleef het doodstil" SCHIEDAM "Alle opspuitinge.: met Rotter dams havenslib moeten worden stopgezet en de reeds opgespo ten gebieden dienen te worden gesloten. Voordat er bestem mingen aan opgespoten gebie den worden gegeven moeten eerst onderzoekingen naar de giftigheid van de grond worden gedaan". Deze conclusies trek ken de Schiedamse FFK-leden Rob in 't Veld en Herman Noordegraaff in een notitie on der de titel "Aanmodderen met de blubber". Inmiddels heeft PPR-raadslid Hans van der Wilk schriftelijke vragen over de opspuitingen met Rotterdams ha- Broekpolder venslib in de Schiedamse gebieden ge- steld. Hij wil van cie collegeleden we ten of zij de mening ,dat opspuitin gen met havenslib, zoals die in Schie dam Noord plaatsvinden .uit het oog punt van volksgezondheid en milieu hygiëne ongewenst zijn, onderschrij ven. Verder wil Van der Wilk weten of B en W het eens is met de PPR- notitie en welke maatregelen men denkt te treffen. „Alle opspuitingen moeten worden stopgezet SCHIEDAM - Aanstaande maandag start de derde en laat- Houd ze buiten geen last meer van insekten in de zomer met deze Aluminium hordeur. Een kompleet pakket bestaande uit 4 aluminium pro fielen met 4 hoeken voor het frame, horregaas met bevestigings rubber, bevestigingsscharnieren, een handgreep en een aluminium schopplaat. Eenvoudig zelf te monteren volgens de duidelijke werkbeschrijving, makkelijk op de juiste maat in te korten. Afm. 215x90cm. Van f. 105, - Nu voor ste Jeugdlandweek. Een week met als belangrijkste punten een optreden van het Haagse Sprookjestoneel en een voorstelling van Ab Smits' kin dercircus ter afsluiting van Jeugdland. De derde Jeugdlandweek begint op maandag met handenarbeid. Ditmaal staat batikken op het programma in combinatie met aardappelstempels. Daarnaast kunnen de kindren straat- tekenen, vervpn, tekenen, plakken, kleien, weven en poppen maken. De handenarbeidkaravaan is om tien uur op het Wilhelminaplein en om twee uur op het Wibautplein. Op dinsdag 2 augustus komt het Haagse Sprookjestoneel voor de tweede maal naar Schiedam. Op het Frans Halsplein wordt een voorstel ling gegeven van het programma „Spotje en Klaas Vaak". Daarin zijn Bib en Bab wanhopig omdat ze niet meer kunnen slapen, want Klaas .Vaak schijnt verdwenen te zijn. Spotje komt ze te hulp en vindt Klaas Vaak. Dan blijkt dat het slaap zand van Klaas Vaak gestolen is. En hoewel Spotje grondig wordt dwars gezeten door Sator, een gemeen fi guur, en door Grobbel en Bobbel, twee sluwe boeven, verovert zij het slaapzand terug. Daarbij wordt zij geholpen door twee mimiertjes en de weet-ik-veeltjes en niet in geringe mate door koning Allewijs en de kin deren. De laatste scene brengt, na allerlei onzekerheden, de val van Sator. Ook op dinsdag is de sportinstuif om tien uur op de Oreliosingel en om twee uur aan de Marconistraat. Af hankelijk van de leeftijd der deelne mers kunnen de kinderen de volgen de sporten doen: hockey, handbal, voetbal, korfbal, volleybal, slagbal! badminton, verspringen, jeu de boule skoop en diverse behendigheidsoefe ningen. Voorts worden er op het Wil helminaplein om tien uur kinderspe len zoals steltlopen, rolschaatsen, touwtjespringen, buslopen en knik kerengedaan Bloemschikken Op woensdag 3 augustis staat bloem schikken op het programma: om tien uur op het Frans Halsplein en om twee uur op het Wibautplein. De sportinstuif is om tien uur op het Schuttersveld en om twee uur aan de Julianalaan. De handenarbeidkara- van is om tien uur op het edisonplein en om twee uur in.de school aan het Bachplein. Op donderdag 4 augustus is er een wandelpuzzeltocht met posten. Inschrijven vanaf één uur, start twee uur. Kosten vijftig cent. De tocht is ongeveer acht kilometer lang en gaat onder andere door het Prinses Bea- trixpark en het nieuwe park Blijdorp. Alle deelnemers krijgen een vaantje en onderweg een frisdrank en versna pering. De tocht is bedoeld voor kin deren van zes tot veertien jaar. Ook op donderdag 4 augustus is er een Disco-drive-in-Show. Deze wordt verzorgd door Rainbouw Discotheek. Circus Eén en ander speelt zich om twee uur op het Hoofdplein bij de Maasboule vard af. Voorts is de Sportinstuif om tien uur present aan de Maasboule vard en de handenarbeidkaravaan is om tien uur op het Frans Halsplein en om twee uur op het Wibautplein. De derde en laatste Jeugdlandwcck wordt op vrijdag 5 augustus besloten met een voorstelling van Ab Smits' kindercircus. In een heuse circustent die op het Schuttersveld komt te staan wordt om twee uur een pro gramma geboden dat uit de volgende attracties bestaat: spreekstalmeester Shitley Miranda, levende muziek door de Music Men, Dicky komisch ober, The Gertolies parterre acroba ten, The Charley's hoelahoepnum- mer, Jojo clown, the Franklings cow boyshow (messen werp, zweepslaan), Roberto goochelaar en glasbalans act, Sandy onder de bran dende limbo, Ohshishiwah originele slangenshow en een circuswedstrijd voor de kinderen. Het gehele pro gramma duurt ongeveer twee uur. loegang twee gulden per persoon. met Rotterdams havenslib. Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft inmiddels maatregelen genomen. De pachtovereenkomst met de boer die op de grond gewassen verbouwde, wordt niet verlengd en er mogen geen volkstuintjes op de grond worden aangelegd. De Schiedamse raadsleden willen nog veel verder gaan. "De enige afdoen de oplossing om de gevaren het hoofd te bieden is het weer afgraven van de lagen slib. De hoge kosten die hiermee gepaard gaan zouden dan verhaald moeten worden op de ge meente Rotterdam. Ondertussen is het volgens Herman Noordegraaff en Rob in 't Veld abso luut noodzakelijk dat de bestemming van de gebieden aan de gegroeide si tuatie wordt aangepast. Dit houdt in dat land- en tuinbouw, volkstuintjes, veeteelt en jacht absoluut onaan vaardbaar zijn in deze gebieden. "Wo ningbouw is alleen aanvaardbaar wan neer er in de tuinen geen gewassen voor eigen consumptie worden ge teeld". Rariteitenkabinet Volgens de PPRdeden zijn de enige reële bestemmingen in feite recreatie terreinen, landschapsparken en bos bouw. "Echter ook hier is eerst on derzoek nodig. Immers, havenslib mag dan rijke grond zijn voor planten en bomen, vergiftigingsverschijnselen door te hoge concentraties hoge me talen en aantasting door bestrijdings middelen en olie zijn geenszins denk beeldig. Verder kunnen ook diverse dieren schade ondervinden door ver giftigingen. Zal een bos zowel wat be treft flora als fauna geen rariteiten kabinet opleveren", zo vragen de PPR-ers zich af. Noordegraaff en In 't Veld noemen het vreemd dat er in 1973 nog een contract met de gemeente Rotterdam werd afgesloten voor di levering van 2,5 miljoen kubieke meter bagger. Op dat moment verschenen er in de nationale en internationale literatuur namelijk al berichten over mogelijke sterke verontreiniging van het haven slib. Overigens stond in dat contract dat Rotterdam verplicht is aan Schie dam alle noodzakelijke gegevens te verstrekken over de samenstelling van de baggerspecie. Volgens de PPR- leden is het zondermeer duidelijk dat Rotterdam niet aan dezè clausule in het contract heeft voldaan. Afgesloten Noordegraaff en In 't Veld verwijfen de gemeente ook veel te summier vra gen van het PPR-raadslid Rensman die in '74 werden gesteld, te hebben beantwoord. "Het college hield toen vol dat er niets ernstigs aan de hand was en verwees o.a. naar de uiterst gunstige ervaringen met de Vlaarding se Broekpolder. Hoe het met de Broekpolder gesteld is, is inmiddels bekend. De Broekpolder is volledig afgesloten voor veeteelt en land bouw. "Ondanks het alerte ingrijpen van B en W Vlaardingen bleef het in Schiedam rond de havenblubber doodstil...". Gymlokaal wordt afgekeurd SCHIEDAM - Het college komt bin nenkort met voorstellen om een nieuw gymnastieklokaal in het oos ten van Schiedam te bouwen. Uit antwoorden op schriftelijke vragen van mevrouw Hellwig-Kuipers blijkt dat het gymnastieklokaal aan de Broersvest niet meer aan de eisen vol doet en dringend aan vervanging toe is. De rijksinspectie is bereid, wan neer daar om verzocht wordt, het ge bouw af te keuren. „Hoewel de mo gelijkheden in het centrum en oost zeer beperkt zijn - bouw aan de Za- menhoffstraat was indertijd een van die mogelijkheden - hebben wij op dracht gegeven de mogelijkheid van bouw van een gymnastieklokaal in het oosten van de stad nader te be schouwen en daarover een voorstel te doen", aldus het college. Politie krijgt nieuwe portofoons SCHIEDAM - De Schiedamse politie krijgt nieuwe portofoons. De oude portofoons, die in 1965 waren aange schaft, zijn aan vervanging toe. Met de aanschaf is een bedrag van 18.000 gulden gemoeid. SCHIEDAM - De dierenbescherming en de Schiedamde dierenartsen Visee de De Kaper organiseerden afgelopen zaterdag in het kader van de Jeugd land-activiteiten een geslaagde hon denshow. Ruim driehonderd Schie dammers waren naar een terrein onder de Vlaardingerdijk gekomen om de voor de gelegenheid extra verzorgde honden te bekijken. Ruim dertig honden werden door de dierenartsen gekeurd op algehele conditie en verzorging. De eerste prijs ging naar een onvervalste vuilnisbak. De kinderen die hun hond showden hadden zich verkleed. De eerste prijs werd toegekend aan Sander Jongpier, die zich als koetsier had uitgedost. Andere kinderen waren o.a. verkleed als chinees, Zorro, gevangenisboef, ballerina of zeerover. Let op Havenloods! gevende ^spacetower weg De Havenloods biedt u en uw gezin Om het u mogelijk L te maken alles eens met eigen 'ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, zijn Maas en .vele havens. U moet het zelf beleven! Voor maximaal 4 personen j Inleveren bij de.kassa Aantal personen Aangeboden door I DE HAVENLOODS j GELDIG t/m 30 SEPTEMBER 1977 j MAASSLUIS - De heer J.S. Lucar- die en mevrouw C.M. Lucardie-Thiel De Vloot J. Smit en wethouder van sociale zaken en volksgezondheid me vrouw G. van Eck-Grootveld boden het echtpaar gelukwensen en cadeaus van het gemeentebestuur aan. Pat is nu weer typisch Schiedam Niets kunnen ze hier goed. De binnenstad gaapt als een in wal ging opengetrokken mond. de winkelstand onderneemt niets en op zondag sta je gauw twintig minuten op de bus te wachten, omdat die hemelse RET het me rendeel van zijn voertuigen dan om het half. uur laat rijden. Ze pleuren hele woonwijken neer zonder aan voorzieningen te denken, ze bouwen jk weet niet hoe dure huizen die zogenaamd goed en goedkqop moeten zijn. Je kunt je kont niet keren, of een agent plakt een pren^op je voorruit, £)e Jaxi komt eerst na een half ilur bellen en de jongens van de jeugduitwisseling gaan in Amsterdam dineren" bij de patat zaak, omdat er «iet genoeg geld voor ze is. Jawel, hief in Schie dam vinden ze «Hes een prima idee, maar het mag vooral geen dubbeltje kósten. Dan is de boot aan. Dan komen de zuinige ge zichten. Alle kansen laten ze voorbijgaan. Rotterdam kreeg de tevens, omdat we zo nodig voorzichtig 'moesten zijn. Vlaar- dinger» de winkels, terwijl de raadsleden hier zemelden en uit stékten. Het gemeentebestuur doe! niets, heeft noiit wat ge daan en zal nooit wat doen. Do minees %n pastoors houden bloe deloze preken, vlees nog vis, in houdsloos en zonder pit Johan Maasbach heeft Schiedams mooiste kerk ingepalmd en maakt er nu een goedlopende zaak van. Boven op de kast staat het rapport Schiedam woon werk- leefstad. nou yoor mij is het Schiedam sterf stad Prachtig, mijn wekelijkse kwar tiertje haat is weer voorbij, want ik ben hier geboren. Met enige tevredenheid bewandel ik de Rotterdamsedijk. Ik ben geen import. Ik ben Schiedammer. Ik heb de juiste mentaliteit. Ik laat me niet voor het karretje span nen van al degenen, die de stede lijke kwaliteiten opkloppen of die zeggen, dat wij niet moeten kankeren, maar zelf wat aanpak ken Ik heb wel wat anders te doen. En dat kankeren moeten ze niet amputeren. Dan kan je net zo goed naar de Franselaan verhuizen, waar het Rotterdam- West is Schiedammers zijn is iets heel bijzonders. Dat betekent niet binnen de gemeentegrens wonen. Dat betekent een geesteshouding en het is er een van pessimisme, van kritiek. Het beetekent. dat je niet gelooft, dat ergens ooit iets van terecht komt, vooral niet van Schiedam. Dat anderzijds al le pogingen der stadsgenoten om iets van de grond te krijgen, ge faald hebben, falen en zullen fa len. En dat betekent vol sjagerij- nige kritiek zitten op' de overhe den. Zo hoort het en zo moet het blijven. Ze moeten me mijn Schiedammerschap niet afpak ken. Anders wordt er uit een an der vaatje getapt. Han van der Horst. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout ei accentueert de natuuriijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. j de Meubelmakers uit het zuiden des lands j Expositie ir J (langs het w eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen ongineie modellen ge- I maakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toon- I J 2 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland

De Havenloods | 1977 | | pagina 1