Sfiart Agenda 'Voetbal werd altijd gezien als een afgod' 'Excelsior kan op me blijven rekenen' opruiming opruiming WETMNDM opruiming opruiming 98ct DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 JULI 1977 «STORT. LANGSpel MTERVtt In Maassluis schijnt de commissie, die de opdracht kreeg te onderzoeken welke de beste exploitatie-vorm is voor het nieuwe tennispark in de Steendijkpolder, nog steeds niet zo ver te zijndat er resultaten gepu bliceerd kunnen worden. Uit voor zichtige mededelingen kan wel de conclusie getrokken worden, dat de meningen binnen de commissie gevormd uit vertegenwoordigers van de geihteresseerde verenigingen, een particuliere groep, de gemeente en de sportraad) aardig gelijk getrokken zijn. De knelpunten liggen nu op het financiële vlak. Gemeentewerken vond namelijk, dat de kosten van het bouwrijp maken van de grond in de stichtingkosten van het tennispark moeten worden opgenomen. De com missie was het daarmee niet eens. voorkeur Inmiddels heeft de gemeenteraad het uitgavenbeleid van het college van B&W aardig de mond gesnoerd en om een prioriteitenlijst gevraagd. Die is er gekomen. Zoals de zaken er nu voorstaan hoeven de Maassluise tennisliefhebbers er niet op te reke nen, dat zij volgend jaar al in de Steendijkpolder (overdekt en in de open lucht) aan de slag kunnen. Dat hebben de mensen van Evergreen's tennisafdeling inmiddels ook inge zien en daarom schrijft Koos Bors- boom „De enige mogelijkheid, die rest om binnen afzienbare tijd over die banen te kunnen beschikken, is het particuliere initiatief: een com mercieel exploitant of een stichting zonder winstoogmerk) Ofschoon de voorkeur van Evergreen blijft uitgaan naar een door de gemeente aan te leggen complex, zijn we bereid - in dien vasthouden aan onze voorkeur niet in het tennisbelang blijkt te zijn onze steun te geven aan de stichting" en verder... De badmintonclub wil ervoor gaan zorgen, dat de recreatie-spelers wed strijden kunnen gaan spelen tegen soortgenoten van andere verenigingen Dijkvogels (Maasdijk) stapt af van het aan huis ophalen van de contri butie. De korfbalclub wil overstap pen naar een meer moderne vorm van contributie-inning, via de giro of bank...De Vlaardingse voetbalscheids rechter Piet Knipmeyer is door de KNVB voor precies een maand (van 27 augustus tot 27 septemberge schorst... Waarom Knipmeyer deze zware straf werd opgelegd wilde de afdeling strafzaken van de KNVB niet mededelen. Coupons meubelstof Nu tegen sterk verlaagde prijzen. In diverse kwaliteiten; acryl, velours, epinglé, moquette of platweefsels en in vele kleuren. Breedte 130 cm. Normaal f.30,-- tot f. 40,-- per meter. Coupons 1-3 meter 3-10 meter f.8,95 10-15 meter f. 10,95 WP0NS fsa-ffëo.- Vlaardingen' opent zijn nieuwe clubhuis VLAARDINGEN - Sportwethou der Rien Bovenberg is gevraagd tom op zaterdag 20 augustus het nieuwe clubhuis van de korfbal vereniging „Vlaardingen" aan de Willem de Zwijgerlaan in Hoty te openen. Voorzitter Harry Brouwer noemt deze opening een mijlpaal voor zijn vereniging: „We hebben in Holy nooit een behoorlijke can ti ne gehad. Destijds ware we al blij, dat we er, dankzij de hulp van de gemeente, een directie-keet kon den plaatsen. De ruimte was echter zeer beperkt en dat was voor een vereniging met zes seni orentwaalftallen en de nodige jeugd- en aspirantenteams een on houdbare zaak". De wethouder heeft - hij is op va kantie nog niet laten weten of hij de nieuwe accomodatie inderdaad zal openen. Vaststaat in ieder ge val wel, dat de opening om half twee zal plaatsvinden. Z0-S12 Voor de sportieve man dit heerlijk luchtige sportieve T-shirt van een prima pasvorm. In diverse dessins en 8 kleuren- kombinaties. (Katoen/viscose 75/25%). Maten S-M-L-XL (44 t/m 56). Nu van f.11,95 voor Fer Groeneweg hulptrainer bij Quick MAASSLUIS - Sandor Popovics heeft Excelsior M-middenvelder Fer Groene weg gevraagd hem als hulptrainer bij het Haagse Quick terzijde te komen staan. De inmiddels al bijna zesendertigjarige Groeneweg heeft het aanbod gretig aan vaard. maar vreest nu in conflict te komen met Excelsior M-trainer Leen Admiraal. Door zijn verplichtingen in Den Haag zal hij namelijk de donderdag training in Maassluis niet meer in zijn geheel kunnen blijven volgen. Fer Groeneweg zelf vindt dat niet onoverkomelijk. Niettemin bleek er tussen hem en Admiraal enig misver stand te bestaan over het tijdstip, wanneer hjj op die donderdagavond wel zal kunnen trainen. Admiraal meende begrepen te hebben, dat Groeneweg zijn werktijd bij Quick kon aanpassen zodat hij in Maassluis het slot van de training en de bespre king zou kunnen bijwonen „Wanneer hij die afspraak na kan ko men, dan kan ik er geen bezwaar tegen hebben, dat hij Popovics gaat assisteren", aldus Admiraal. Maar Fer Groeneweg zal nu juist niet - zoals hij zelf zegt - op tijd terug zijn bij Excelsior M Integendeel hij zal op donderdag alleen de proloog mee kunnen maken. „Dat is ook duidelijk gezegd. In aanwezigheid zelfs van een bestuurslid", repliceert Groeneweg dan. De Maassluise routinier vindt het ook helemaal niet leuk, dat er rond zijn persoon deining zou kunnen ontstaan Niettemin stelt hij: Ik ambieer dat trainerschap nu eenmaal, maar ik kan het volgen van de D- cursus niet uit blijven stellen. Ik heb me er nu voor aangemeld en hoop, dat ik toegelaten word. Door bij Sandor Popovics - die ik overigens al erg lang persoonlijk ken - hulp trainer te worden, kan ik in de practijk enige ervaring opdoen. Ik ben daarnaast al vele jaren lid van Excelsior en na de degradatie zou het mogelijk een verkeerde indruk geven, wanner juist ik kwam vertellen, dat Fer Groeneweg: loyaal. op mij niet meer gerekend hoefde te worden. Wanneer ze nog van mijn diensten gebruik willen maken, dan L0ydllt6lt kan dat. Ik heb me niet negatief willen opstellen". Quick kan combineren. Bovendien is er dan ook mijn normale werk, dat immers nummer één zal blijven. Men zal het bij Excelsior moeten accepteren, dat ik nu een andere weg ga. Ik vraag er niet om om opge steld te worden. Men schreeuwt al tijdenlang van de daken, dat Excel sior maar eens moet gaan verjongen. Dat geschreeuw ben ik langzamer hand goed zat aan het worden. Trou wens ook mijn blessure speelt op de achtergrond een rol. Iedere wedstrijd die ik heel beeindig, is mooi meege nomen Leen Admiraal erkent, dat hij zijn laatste man nog graag een jaar bij de selectie houdt. Vindt hij: „Ik zou hem veel liever de volle gelegenheid geven te trainen bij Quick, maar ik kan hem op dit moment nog niet missen. Natuurlijk zou ik op zijn plaats beter een jongere speler kunnen opstellen, maar zolafig deze nog niet getoond hebben op zijn minst gelijkwaardig te zijn aan Groe neweg durf ik het nog niet aan. Ik heb hem nodig al was het alleen maar omv als norm te dienen voor de jeugd. Dat zou Paul Husslage kunnen zijn, maar het is niet zeker wanneer die jongen doorbreekt. Dat kan zes weken duren, maar ook nog een half jaar". Geschreeuw Bij Quick gaat hij onder meer B-selectie trainen en het tweede elftal begeleiden. Groeneweg: „De practijk zal moeten aantonen of ik alles - het volgen van de D-cursus, het trainen bij Excelsior en het werk bij Het gesprek tussen Admiraal ei Groeneweg is - zo geeft Excelsior', oefenmeester toe - erg spontaan en open geweest: „Het is meegevallen". Alleen schijnen elkaar op het meest cruxiale onder deel - de tijd immers wanneer Groe- weg op donderdag kan trainen verkeerd begrepen te hebben. „Voet bal in Maassluis en trainen bij Quick: TSF-voormanWil Baard: "Tennisdoorbraak nog niet voltooid" Moeten de tennisclubs blij zijn met de successen van Tom Okker? Moeten ze werkelijk de drie Londense finale-plaatsen van Betty Stöve toejuichen en content constateren, dat meer dan half Nederland het huiveringwekkend spannende Wimbledon-sluitstuk tussen Connors en Borg heeft gevolgd? Was dat even een brok positieve propaganda. Maar heeft het tennis dat nu eigenlijk nog wel nodig? De tennisparken kunnen de vraag naar banen al lang niet meer ver werken en de verenigingen hebben wachtlijsten aangelegd, die inmiddels al angstig lange vormen aangenomen hebben. Moeten de tennisclubs dan ingeno men zijn met de belangstelling voor Wimbledon? De honger naar tennis is.niet meer te stillen en de happening in Londen kan de situatie alleen maar verer geren. Maar dat merken allen de mensen aan de basis. De verenigingen groeien en moeten op een bepaald moment de stroom indammen. En toch is men ook daar blij met ieder stuk propaganda. Wanneer we tenminste TSF-voorzitter Wil Baard mogen geloven. Tennis mag dan geteisterd worden door een chronisch baantekort. met een publiciteitstekort kampt men ook en dan telt Wimbledon slechts als de druppel op de gloeiende plaat. Baard ..Voetbal is immer be schouwd als de afgod. Dat is de erfenis van het verleden. Dat is gelukkig wel enigszins aan het verdwijnen, maar toch overheerst het nog in iedere sportkrant en op iedere sportpagina". Baard haast zich te melden, dat hij niets tegen voetbal heeft. Een eerlijke pot amateurvoetbal kan hem best boeien, maar dat de overheid zelfs maar praat over het subsidiëren van betaald voetbal, vindt hij te ver gaan. „Het is iedere sport niet gegeven om op de voorgrond te treden en ik wil ook best erkennen, dat voetbal nummer één is, maar wat doet men i sport nummer twee, het turnen, nummer drie, tennis? Moeten de supersterren dan altijd op de voor- VOETBAL-FEITEN SCHIEDAM/V LAARDINGEN - DRZ KNVB trainingsdiploma C. Het trainersdi in Hasset, Ger Pijl (allen Vlaardin Henk Luyendijk (Maassluis) en Bruijs (Schiedam). SUNLIGHT- Door de hoge kosten'(circa intigduizend gulden) heeft Sunlight er gekondigd - n s een ClOS-ma gramrna Die Haghe. SCO. De H door GERARD S. VERVER grond staan. Bij TSF staat voorop, dat men plezier wil beleven aan de sport. Dat is wat anders, dan te trach ten er geld mee te verdienen ten kos te van de portemonnaie van de ge meenschap. Zo tracht tenminste het betaalde voetbal het hoofd boven warer te houden. Dit soort verto ningen noemt men dan volksver maak. Ik ben zo vrij dat betaalde voetbal volksverlakkerij te noemen. De mensen betalen twaalf gulden voor een kaartje, terwijl die voetbal lers bovendien vanuit de overheids- pot gesubsidieerd worden. Het pro duct, dat ze leveren, schijnt het publiek niet meer te boeien en zo komen de clubs in de rode cijfers terecht. Welnu, ik heb ook een bedrijf en wanneer het daarmee niet goed zou gaan, dan hoef ik nergens mijn hand op te houden. Wanneer zo nodig sport op niveau vertoond moet De angst een talentvolle jonge speler te verliezen aan de eerste de beste ver eniging, die met een honderdje wappert, speelt bij iedere club brood mee willen verdienen, dan heb ik er niets tegen, maar dan zal die vertoning wel zo interessant moeten zijn, dat het zichzelf kan finan- Niet eerlijk Nu handhaven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland nog steed het aan de gemeenten opgelegde gebod, dat tennis zichzelf moeten kunnen be druipen. Dat lijkt veel op de stelling van de TSF-voorman, maar toch heeft Wil Baard er moeite mee. „Het overheidsbeleid is niet eerlijk", is zijn reactie. „Men houdt nog steeds vast aan de manke vergelijking, dat een voetbalveld tweeëntwintig men sen kan bevatten en een tennisbaan maximaal slechts vier. Maar een voet balveld heeft de omvang van zes tennisbanen. Dat brengt het tennisto- taal op vierentwintig. Bovendien SCHIEDAM - De worden met mensen, die er hun worden deze banen dag-in, dag- '-* avonds laat ge- SCHIEDAM - TSF g, MASSIEF EIKEN MEUBELEN Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 |\j( VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 'orgens tot bruikt. Wie praat er dan nog c tallen7 Dan is er ook nog de onbe antwoorde vraag waarom de erfpacht van een tenniscomplex in geen verhouding staat tot de huur van voetbalvelden. We betalen dan ook fikse contributies". Daarvan zal de baanhuur betaald moeten worden, maar anderzijds ook de opleiding van de jeugd. TSF wil dat niet verwaarlozen, hoewel op de achtergrond de - zuigkracht van de meer kapitaalkrachtige verenigingen een ferme rol spelen. „We mogen natuurlijk onze ogen niet sluiten voor het feit, dat in de tenniscompetitie de topspelers gewoon betaald worden", aldus Wil Baars. „Of een club met een op zo'n manier samen geraapt team blij moet zijn valt te bezien. Misschien kunnen ze er een keer landskampioen mee worden, maar vandaag heb je die spelers en morgen kan je ze weer kwijt zijn aan een club, die toevallig net iets meer kan bieden. Zo ongeveer gaat het ook bij de jeugd. De angst een talentvolle jonge speler te verliezen aan de eerste de beste vereniging, die met een honderdje wappert, speelt bij iedere club. Wij geven altijd les aan de jeugd. Vroeger was dat gratis. Na laten we hen er een symbolisch be drag voor betalen. Niet direct om het geld, maar meer om ze via dat be drag hechter te binden aan datgene waarmee ze bezig zijn. Het is voor een trainer niet leuk - al wordt de man betaald - om niemand op de baan aan te treffen". Zelf spelen TSF mikt niet op het allerhoogste. „Daar wordt de vereniging niet wijzer van. Het merendeel van de mensen komt om zelf te spelen en niet om te klappen voor het tennis van een ander. We willen recreatie brengen en in welke vorm dat zich openbaart, is niet eens belangrijk". Het is Wil Baard opgevallen, dat zijn vereniging aantrekkingskracht heeft. „TSF staat ook open voor iedereen, die zich weet aan te passen. Ik wordt om die visie soms de rode voorzitter genoemd. Laat dat dan maar zo zijn. Juist op die manier kunnen we open staan voor een grote groep van de bevolking". Vandaar dat publiciteit en de daarmee gepaarde gaande groei van de wachtlijst Baard ook niet af schrikt. Hij wil zijn vereniging best laten groeien, maar het is zoals overal elders. De zeven banen van tennis park Van Vliet aan de Schiedamse Stadhouderslaan zijn overbevolkt. ..Tien jaar geleden hadden we het geld en de mensen om een vereni gingspark aan te leggen op de plaats waar nu de hockeyvelden van Spirit liggen. Die grond was toen niet be schikbaar", herinnert Wil Baard zich. Nu huizen ze op een te klein tennis park. „Die zeven banen zijn voor de eigenaresse, mevrouw Van Vliet, ook te weinig om van te bestaan, maar het park is uit te breiden. Aan de Stadhouderslaan is er zeker ruimte en de financiering zal geen probleem zijn Regels Gemeentelijke medewerking en soe pelheid zal bij een uitbreiding van het tennispark onontbeerlijk zijn. De tennis-expansie zal namelijk zeker ten koste gaan van enig groen. „In Schiedam worden ook bomen opge offerd voor het eigen plezier", heeft Wil Baard ervaren. „En laat de ge meente dan ook eens afstappen van die hoge erfpachtsommen. Het zou beter zijn, wanneer ze het voetbal veldentarief gaan hanteren". Zover is het nog niet. Dat betreurt de TSF-voorzitter, maar hij voelt er even min iets voor dat de plaatselijke overheid hardhandig kenbaar te maken. „Daarmee is niemand gebaat. Ik heb in het verleden vrij veel met mensen van de gemeente moeten pra ten en moeten regelen. Zij willen best meedenken en werken, maar ze zijn nu eenmaal aan regels gebonden. Het is dikwijls niet terecht om de ge meente in een negatief daglicht te stellen. Niettemin is voor iedere sport expansie een bittere noodzaak. Nu zijn er mensen, die willen tennissen, maar die niet kunnen, omdat er geen banen genoeg zjjn. Welnu, dat kunnen we niet alleen oplossen. Daarvoor is de medewerking van de gemeente ook een bittere noodzaak". •Leen Admiraal: afspraak. het vormt voor mij ontspanning", vindt Fer Groeneweg. „Maar wanneer Excelsior en Admiraal me in de ploeg willen hebben, dan zullen ze moeten aanvaarden, dat ik er op de training niet altijd bij ben". Zijn loyaliteit ten aanzien van de Maas sluise tweedeklasser staat buiten kijf en dat beweegt hem ook, om voorlopig nog naar het trainingsveld aan de Lavendelstraat te koersen. En over de condities zal hij deze week - de training is immers hervat - met Leen Admiraal nog een (waar schijnlijk) moeilijk gesprek hebben. Nog géén 4 gulden betaalt u voor deze jongens en meisjes T-shirts, gemaakt van 100% katoen. De shirts zijh af gewerkt met een kraag en verkrijg baar in vele leuke kleurencom binaties met originele prints. Maten 92 t/m 164. Van f.10,95 Dnderdaq 28 juli t HONKBAL: zaterdag I MSV'71 (Rotterdam 14 ui WIELRENNEN: zondag P 9.30 club wedstrijden met De Coureur, Harga en Seh Jndag Schiedam HCAW ïoord/ C (14.30 i ig: De Hollandiaan-Neptunus (1 Vlaardingen-DVC (19 uur celsior M (19 uur), FC Vlaa 4-Hermes DVS (19 uur). 's-Gri ieSV SVV (19 uur). DHS heeft weer nederlaag serie SCHIEDAM - Evenals in de twee voorafgaande jaren speelt DHS weer een nederlaagserie, maar omdat de velden in sportpark Kethel pas bij het begin van de competitie in gebruik genomen mogen worden, wordt de serie lichtwedstrijden niet als oefen programma afgewerkt in augustus. De eerste wedstrijd is nu op dinsdag 6 september. Achtereenvolgens komen naar Kethel Feijenoord C(dinsdag 6 september), Sparta C (dinsdag 13 september),; Excelsior (dinsdag 20 september), SVV (dinsdag 27 september), FC Vlaardingen '74 (dinsdag 4 oktober) en Spijkenisse, die de oorspronkelijke voor Hermes DVS gereserveerde plaats inneemt, op dinsdag 11 okto ber. De nederlaagserie werd in 1975 en 1976 gewonnen door FC Vlaar dingen '74. De wedstrijden beginnen om kwart voor acht. Grote deelname avondvierdaagse HOEK VAN HOLLAND - Gezien de inmiddels al massale inschrijving ver wacht de Stichting VW-Vacantie- Avondvierdaagse zeker meer dan tweeduizend wandelaars voor de 14e avondvierdaagse, die van 2 tot en met 5 augustus wordt gehouden. De deelnemers kunnen kiezen uit 7, 10 of 15 km. De start en finish is bjj het wijkgebouw "De Hoekstee" aan de Mercatorweg. Men kan er dage lijks tussen kwart over zes en zeven uur vertrekken. Voor inschrijving kan men terecht bij het Hoekse VVV- kantoor, Rietdijkstraat (tel.01747- 2456) en op dinsdag 2 augustus ook nog bij de startplaats. Het inschrijf geld bedraagt voor jongeren tot vijf tien jaar drie gulden, personen bo ven die leeftijd betalen twee kwartjes meer. Ton Sijbrands speelt simultaan Jeugd speelt om damkampioenschap MAASSLUIS Damfenomeen Ton Sijbrandts zal op zaterdag 13 augus tus in de open lucht op het plein voor winkelcentrum Palet een damsimultaan spelen. Hij wordt door het comité Sluispolder-Oost - gesteund door zeventien Palet-win- keliers, die de happening financieel steunen, en de damvereniging Maes- lantsluijs - naar Maassluis gehaald. Maximaal dertig deelnemers zullen hun krachten met de voormalige wereldkampioen kunnen meten. De simultaan start om twee uur. Wandvinyl op textiel. Zelfs al heeft u twee linker handen dan is dit wandvinyl op textiel nog makkelijk aan te brengen. Het is sterk, dus scheurt niet snel, naadloos te plakken en afwasbaar. In diver se kleuren en dessins, ca 110 cm breed. per meter Tijdens de ochtenduren kan door de jeugd van negen tot en met veertien jaar gestreden worden om het open jeugddamkampioenschap Maassluis. De jonge dammers spelen eveneens bij winkelcentrum Palet. Het comité Sluispolder-Oost zoekt evenwel naar een overdekt onderkomen voor het geval de weersomstandigheden het niet toelaten buiten te spelen. ■Overigens hoeven de deelnemers niet specifiek uit Maassluis te komen. De strijd van de jongeren begint om half tien. Voor beide zich (de deelname is gratis alleen voor de simultaan geldt, dat wie het eerst komt, ook het eerste maalt melden bij Hans Doddema, Jozef Israelslaan 76; Cor van der Maarel, Willem Marislaan 69, Arie Reipsma, Jozef Israelslaan 66 en Jan van der Maarel, Jongkindstraat 8b. Zondagclubs bekeren al op 30 augustus ZEIST - Tot g^ote verrasing van de zondagamateurs heeft de KNVB aangekondigd, dat de bekercompeti tie dit jaar al op dinsdag 30 augustus van start zal gaan. Op zondag 4 september begint voor de meeste elf tallen de competitie pas en vele clubs hadden voor de daaraan voorafgaan de week nog oefenwedstrijden op het programma staan. Voor het eerst heeft de bond de clubs (de hoofdklassers uitgezonderd, want zij komen de volgende ronde pas aan bod) ingedeeld in poules. Vertelde ons desgevraagd KNVB- woordvoerder Schoenmaker: „Iedere poule telt vijf elftallen, die we zoveel mogelijk regionaal ingedeeld hebben om al te lange reizen te voorkomen". Het snelle begin van de bekerstrijd is ingegeven door de slechte weersom standigheden tijdens het vorige sei zoen, toen half april hals over kop dankzij de zomertijd de bekercora- petitie afgemaakt moest worden. Schoenmaker: „De poule-indeling is er gekomen om de verenigingen meer wedstrijden te kunnen laten spelen. We beginnen yroeg om nu alvast profijt te trekRsen van de zomertijd". De clubs spelen twee uit- en twee thuiswedstrijden! Naast 30 augus tus zijn de andere bekerdata: woensdag 7 september, woensdag 14 september, zondag 9 october en zondag 23 october. Overigens gaat alleen de poule-winnaar over naar de volgende ronde, die dan weer volgens het beproefde afvalsysteera gespeeld zal worden.

De Havenloods | 1977 | | pagina 9