DE HAVENLOODS Puinstort op grote schaal misbruikt Informatie voor schoolverlaters Scherpe tijd op 'jubileum' SLAAPKAMERS Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar lO plaatsen te koop. £j[ Meubelfabriek Oisterwijk Gemeentereiniging boos: 'Hilversum 3 aanzetten bij ramp in Rijnmond' Loterij voor restauratie orgel Maassluisse kerk Ronde van Maassluis zonder amateurkoers Haring- en bierfeest nationale taptoe breaa'77 Géén B.enW. spreekuurtje Noodgebouw voor school Buskaart Holy duurder MAASSLUIS - De prijs van een buskaartje van Maassluis naar het Holyziekenhuis (Vlaardingen) en terug wordt vanaf 1 september verhoogd. De gemeente vindt deze prijsverhoging nodig, gelet op de huidige prijsverhogingen van het, openbaar vervoer'. De tarieven worden nu: f 3,50 voor een retourtje voor ouder dan tien jaar (was: f 2 90). Een retourtje voor kinderen van 4 t/m 9 wordt met 15 cent verhoogd, tot f2,-. Een 10-rittenkaart gaat 16 gulden kosten; 65-plusser moeten het kindertarief betalen. VLAARDINGEN/MAASSLUIS - Mocht er na augustus nog ander afval dan puin worden aangetroffen in de containers buiten de ge sloten hekken van gemeentelijke stortplaats aan de Maassluisse- dijk. dan worden de bakken voor kleine puinstorters weggehaald Puin uit particuliere huizen moet dan weer op normale werktijden afgeleverd worden. Op de gemeentelijke puinstort zijn destijds containers geplaatst om voornamelijk Vlaardingers de ge legenheid te geven ook buiten de openingstijden van de stortplaats hoeveelheden puin te brengen. sten van Maassluis en Vlaardingen voldoende mogelijkheden bieden Voor afvoer van huis- en grof vuil, blijken steeds meer burgers de puin- stort echter te zien als een vuilstort. Dit tot groot ongenoegen van de ge meente Vlaardingen, die al verscherp te controle maatregelen -noodge dwongen- heeft moeten nemen. Hoewel op borden duidelijk staat aangegeven dat het ten strengste verboden is huisvuil, tuinafval, lom pen en metalen buiten het terrein te storten gebeurt dit tóch. Ondanks het feit dat de beide reinigingsdien- Boete wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Eabriekstoonzalen ^ndustriegebouw^SoudsesingeL66^R^jam^Tel^1^^^Jï^6L^^^^^ Volgens de artikelen 93 en 94 van de Algemene Politieverordening Vlaar dingen is het verboden afval en derge lijke op de weg, in het openbare plantsoen of zonder daartoe gerech tigd te zijn op andermans grond ach ter te laten. Overtreders kunnen worden getraft met een gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of een geld boete van maximaal driehonderd gulden. Dit geldt ook voor overtre ders van de Maassluisedijk. eersteklas eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen 12 jaar garantie op de houtkö'nstruktie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland verkoop uitsluitend in onze eigen tien toonzalen. k,op. k,op. kiop dat k,,nkt goed geloogd massief eiken Berkel (Z.H.), INöordeindseweg 116. tel. 01891 -4670. ma t/m za 9-18 ui V DONDERDAG tl AUGUSTUS 1977 26e JAARGANG NO. 61 HOOFDKANTOOR PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 j editie P SCHIEDAM Geen WW, wel RWW Het grootste slotfestijn van de Vlaar- dingse feestdag begint om 20.00 uur in de Lijnbaanhal met enkele arties ten bekend van de top-dertig: Bol land en Bolland en Fairplay. Wat minder bekend, maar toch ontzet tend goed, is de Aruba Steelband. Er treedt ook een illusionist op. En tree 5 gulden. MAASSLUIS - Bij een ramp in Rijnmond worden bewoners via sirenes opge roepen om Hilversum 3 aan te zetten voor verdere instructies. Bij een "Kleine" ramp wordt alleen in een beperkt gebied instructie gegeven via geluidswagens. Dat is de belangrijkste wijziging in de tekst van de hernieuwde uitgave van de rampenfolder, die volgende week huis-aan-huis bezorgd wordt in opdracht van de gemeente Maassluis. De achterzijde van de handleiding bevat eer brief van de Maassluise burgemeester. Daarin wordt onder streept dat de gegeven aanwijzingen niet meer zijn dan voorzorgsmaatre gelen voor het geval zich in het Nieuwe Waterweggebied een ramp voordoet. "Het is beter dat U nu weet hoe U dan moet handelen, dan dat ik U zou moeten voorlichten als het gevaar er is", aldus de burgemeester. Men wordt aangeraden de handlei ding te oewaren op een plaats waar die onmiddellijk is te vinden. De directeur van gemeentewerken Vlaardingen heeft daarom een waar schuwend vingertje opgestoken door in een brief aan de bewoners van Vlaardingen en Maassluis het volgen de te schrijven: „Ik hoop echter op een ieders mede werking te mogen rekenen, opdat de toepassing van deze onsympathieke bepalingen achterwegen kan blijven en de directe omgeving van het puin stort in het vervolg schoon blijft. Mocht na 1 september blijken, dat dit verzoek tevergeefs is geweest dan zal helaas moeten worden besloten ook de mogelijkheid om kleine hoe veelheden puin -buiten de vastgestel de openingsuren in de aanwezige containers te storten- op te heffen Papierbedrijt wil uitbreiden MAASSLUIS - Op het parcours Maasdijk/Westlandseweg organiseert de rennersclub De Coureur zaterdag 13 augustus de Ronde van Maassluis. Ditmaal zonder amateurs, omdat dit -zoals Coureur-voorzitter Baye Loerts- financieel een te zware belasting zou zijn. Om elf uur start de Burgerronde (opgeven vóór de start in Konings hof) en later rijden achtereenvolgens de veteranen, nieuwelingen en junio- Zaterdag in stad: VLAARDINGEN - Voor de vijfde keer staat Vlaardingen, het eerste lus trum dus, in het teken van het ha ring- en bierfeest. Dit jaarlijks terug kerende evenement van de Horeca Nederland, afdeling Vlaardingen en de Vlaardingse raad voor jeugd- en jongeren werk speelt zich uiteraard af 'i het hartje centrum: Westhavenka- de. Markt en rond het Lijnbaancom plex in de Baanstraat. Het program ma van het drink- en eetfeest; Vanaf 10.30 uur versieren kinderen hun fietsen in de Touwbaan aan de Baanstraat, om om twaalf uur aan een fietswedstrijd op de Markt mee te doen. Niemand minder dan de VA- RA-jeugdheld Ome Willem (Edwin Rutten) deelt de prijzen uit. Om half twee wordt trouwens De Film van Ome Willem opgenomen in de Lijnbaanhal, Baanstraat 4. Drie gulden entree. Vervolgens: 15.00 uur, zaklópen in de Vleersteeg. Vier uur wordt deel twee van de film van Ome Willem op genomen. Illusionist De RWW uitkering wordt verleend zolang je werkeloos bent, mits je je aan de voorwaarden van deze regeling houdt. Met eventuele problemen kun je altijd op het JAC terecht, de mede werkers zullen je graag proberen te helpen. Gratis injectie in september VLAARDINGEN - Op het maande lijkse inentingsspreekuur van de Vlaardingse huisartsen worden in sep tember kinderen van twee jaar koste loos ingeënt tegen de mazelen. Voor deze injectie moet men zich een dag tevoren (31 augustus) aan snelden bij de inentingsadministratie,, Mozartlaan 9 Vlaardingen. Bellen kan ook: 35 35 00. VLAARDINGEN - Het ligt voor de hand dat veel jongeren, die dit jaar van school komen met een diploma op zak, voor problemen komen te staan. Er heerst nog steeds - helaas - een grote werkloosheid en met name onder veel jongeren. Wie van deze groep geen werk kan vinden, kan ook geen WW (werkloosheids wet) uitkering krijgen, wel een RWW-uitkering. Dit is een uitkering krachtens de rijksgroepsregeling werkloze werknemers. De hoogte van deze uitkering is af hankelijk van leeftijd. Overigens heb je pas recht op deze uitkering na af loop van het kwartaal waarin de school verlaten is. Als je aan het eind van het schoolseizoen de schopl ver laat dan heb je per 1 oktober recht op een RWW uitkering. Schoolverlaters in de leeftijd tussen 18 en 21 jaar die zelfstandig wonen of meerderjarig zijn kunnen per 1 juli aanspraak maken op een uitkering, mits zij werkeloos zijn. De minimum leeftijd om in aan merking te komen voor een RWW uitkering is 16 jaar. Pas als je 21 jaar bent wordt er wat betreft het bedrag rekening ge houden met zelfstandig wonen. Je moet beschikbaar zijn voor ar beid, dus ingeschreven staan bij het arbeidsburo als werkzoekende. Aangeboden „passend werk" moet je dan aanvaarden, anders loop je het risiko je uitkering te verspelen. Als je ongehuwd bent, thuis woont en 16 jaar bent, dan heb je recht op f 39.95 per week. Als je 17 jaar bent f 64,80 per week. Als je 18, 19 of 20 jaar bent f 97,25 per week. Ben je 21 jaar of ouder, ongehuwd en woon je zelfstandig, dan heb je recht op een bedrag van f 146,90 per week, vermeerderd met de kale huur. In andere gevallen boven de 21 jaar kan de uitkering f 181,50 per week bedragen. Wanneer je een uitkering via de RWW ontvangt, ben je automaties opgenomen in het ziekenfonds. Daar- VLAARDINGEN - Het spreekuur van het Vlaardingse college van B &W voor de bevolking gaat maandag niet door. Maandagmiddag 22 augustus tussen 4 en 5 uur kunnen belangstel lenden weer terecht bij de werhou- ders of de burgemeester. CPN-bijeenkomst over werkloosheid VLAARDINGEN De Vlaardingse CPN-afdeling houdt 18 augustus in zaal Triangel, Fransenstraat, een openbare vergadering. Het thema van de avond; behoud van werkgelegen heid en de kabinetsformatie. Ook in Vlaardingen zijn volgens de communisten de gevolgen van de cri sis duidelijk te merkenontslagen bij Cincinatti (scheepsbouw), reorgani saties bij Unilever, „verergeren het toch al zeer hoge werkloosheidsper centage in ons gebied". CPN-partijbestuurslid, Gerrit Hoo- genberg, spreekt op de bijeenkomst. De avond begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt een gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: H. Poldervaart, Floreslaan 66, telefoon; 35 29 91 en T. Paardekoper, Van Hoornbeek straat 15b, telefoon: 704266. Wedstrijd van en voor Vlaardingers VLAARDINGEN - Wie nog geen foto's, dia's, films of andere werk stukken gezonden heeft voor de wedstrijd van de Historische Vereni ging Vlaardingen kan dat alsnog doen t/m 13 augustus. Het onderwerp van de inzending moet betrekking heb ben op Vlaardingen of Vlaardingse situaties. Belangrijk is dat de werkstukken niet speciaal voor deze wedstrijd gemaakt hoeven te zijn. Voor de bekroonde werkstukken zijn prijzen beschik baar - in elke categorie een prijs van honderd gulden. Een selectie uit de inzendingen wordt september geëxposeerd in etalages in het centrum. De prijsuitreiking is op Binnenstadsdag 17 september. Inzendingen sturen naar: J.M. den Draak, Hofsingel 26; J. Anderson, Kethelweg 50; E. Stolk-Timmer- mans, Westhavenkade 45; MA. Struijs, Groeneweg 22 en bij de boekverkopers Aart Pontier en Boekhuis den Draak. VLAARDINGEN - Bij Gedeputeer de Staten van Zuid -Holland is door het Rotterdamse bedrijf Cyanid b.v. een verzoek ingediend om aan milieu bepalingen te voldoen voor de uit breiding van het bedrijf aan de Bot- lekweg 175 (Rotterdam). Eventuele bezwaarschriften tegen de bouw van een papierinstallatie kun nen bij de afdeling algemene zaken Westnieuwland 6 (stadhuis), Vlaar dingen worden gebracht. MAASSLUIS - Het monumentale orgel van de Grote Kerk in Maas sluis is voor de vele orgelliefhebbers het beste wat maar te horen is in Zuid-Holland. Dit orgel wordt momenteel zeer grondig gerestau reerd en een ieder weet wel dat dat veel geld kost. Na aftrek van de gebruikelijke subsidies van de overheid moet de Maassluisse kerk voogdij er voor zorgen aan vijftig duizend gul den uit eigen middelen te komen. Om dit bedrag bij elkaar te krijgen heeft de Orgel en Zangdienst Commissie van Maas sluis van het ministerie van Justitie (Den Haag) toestemming gekregen om een verloting voor het goede doel te orga- Als hoofdprijs kan een Opel-Kadet (b.j. 1977) gewonnen worden. En kele andere prijzen: een kleuren-TV, een' diepvrieskist, en een stereo-installatie. Wie mee wil doen, moet f 25,- overmaken naar giro: 629199 ten name van de kerkvoogdij her vormde gemeente Maas sluis. Giften kunnen er ook op overgemaakt worden. In beide gevallen duide lijk naam en adres ver melden. Verdere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij: P. Post, Willem Pijperlaan 85, Maassluis. Notaris Sluiter houdt toezicht tijdens de trekking. De prijzen worden via de kran ten bekend gemaakt in september. MAASSLUIS - B W van Maassluis hebben aan de directeur van de gt meentewerken een vergunning gege ven voor de bouw van een noodschool met acht lokalen voor de Koningin Juliana scholengemeenschap aan het Kastanjedal. De uitbreiding is een tijdelijke voor ziening van het HAVO en MAVO- onderwijs. De bouw van de perma nente vleugel aan het schoolgebouw beeintin 1982, SCHIEDAM - De student Roeland Dreissen haalde vorige week een ongewone ca priool uit op een trapleer in de be roemde (en gezel lige) Schiedamse straat „De Laan". Ongeveer een mi nuut wiebelde hij op eentje, die niet opengeklapt was, in een hoek van 45 graden. Hij gaf acte de presence op de vijfde sport, om dat de straat een jubileum had: 2 112 jaar wordt De Laan be woond door al leen kraken. Roeland moest zes maal oefenen eer hij zo 'n scher pe tijd kon laten afklokken.

De Havenloods | 1977 | | pagina 1