f Hermes DVS blijft nuchter: We zullen het moeilijk krijgen' De Kruis: 'Het tweede jaar zal moeilijk worden' w VDL TRAINDE VIJF KEER PER WEEK PPSC KREEG HUISWERK MEE Volley'68 wil wel eens promoveren DE HAVFNLOODS DONDERDAG 18 AUGUSTUS T977 BIJLAGE 1977 33-571 Hermes DVS heeft met afschuw gemerkt, dat ze nu na de degradatie uit de hoofdklas als de gedoodverfde kampioen van de eerste klas wordt beschouwd. En dat is een rol, die ze liever niet vervullen, want hoe graag de Harga-mensen nu dus onder leiding van Arie Stehouwer - ook naar de top van het amateur voetbal terug willen, ze blijven realistisch. „Het is onzin te verwachten, dat wij een grote urgentie verbinden aan het terugkeren naar de hoofdklas", reageert interim-secretaris Cher Willemsen dan. „De competitie zal wel uitwijzen of dat mogelijk is. Dikwijls hangt dat af van de omstandigheden. Kijk eens, vorig jaar zijn er fouten gemaakt, maar wie weet welke fouten we dit jaar maken. We weten, dat we het verschrikkelijk moeilijk zullen krijgen. We blijven nuchter, want we hebben tenslotte niet meer kans om de hoofdklasse te bereiken dan alle andere eerste klassers". SCHIEDAM DHS Na een voor de buitenwacht romme lige benoemingsprocedure werd Rob Jacobs met zijn C-diploma tenslotte toch de trainer van DHS. Jacobs: „Ik was zelf al vrij vroeg ingelicht, dat mij dispensatie verleend zou wor den. Voor het zover was moest - in ieder geval op papier - de procedure doorlopen worden, zodat DHS ten slotte zelfs nog een advertentie moest plaatsen". Voor een eersteklasser is namelijk een B-diploma vereist en Jacobs gaat pas in september naar die cursus. Over DHS zegt Rob Jacobs dan nog: „De ploeg miste zelfver trouwen. Vooral thuis heb ik de ploeg negatief zien spelen. Ze waren bang een doelpunt tegen te krijgen, omdat de aanval zelf te weinig aan scoren toekwam. De ploeg moet meer lef krijgen". VFC Wolter Bos zegt met overtuiging: „VFC gaat verder bouwen aan de successen, waarmee het seizoen afge sloten werd". Bos, al eerder trainer van VFC, kwam vorig seizoen terug op het oude nest en heeft nu zijn draai gevonden: „Het weerzien isme uitstekend bevallen". In de compe titie maakte de ploeg een uitstekende indruk en werd zelfs nadien kam pioen van Vlaardingen. Aan voor spellingen wil Wolter Bos zich niet wagen. „Maar met een brok ervaring en veel jeugd in de ploeg gaan we het ver brengen. In het begin moest de se/ectie nog duidelijk aan mijn trai- ningsaanpak wennen, maar dat is langzaam beter geworden, hetgeen in de prestaties tot uitdrukking kwam". VFC - dat is zeker - komt gemoti veerd aan de start. Jan Burki (40) heeft inmiddels een bliksemcarrière achter de rug. Hij liep stage bij Sparta, trainde de regionale jeugd van Excelsior, afdelingsclub WIA, daarna zondagvierdeklasser SCR en komt nu naar het Schiedam- se Harga om bij „Schiedam" aan de slag te gaan. De ploeg moet wat sterke mensen (Leen van der Ploeg, Eef Krabbendam, Roy den Hartog) missen. Burki: „Ik ben nooit zo eigenwijs om wat de vorige trainer heeft opgebouwd de grond in te trappen, maar nu zal ik toch de oefen periode hard nodig hebben om de juiste formatie te vinden". In de tweede klas heeft „Schiedam" - en dat weet Jan Burki - het immer moei lijk gehad: „De verwachtingen mogen natuurlijk niet te hoog zijn. Laten we het voorlopig maar op een midden- mootklassering houden". URSUS Ursus weigert te treuren over het ver lies van Bart Fiegel en Hans Campen. „We hebben het de andere jaren ook zonder die twee gedaan en de top van het klassement gehaald en waarom zou dat nu weer niet kunnen", rea geert Peet Campen. „We hebben be hoorlijke vervangers. Eigenlijk zijn we net zo optimistisch als altijd". FORTUNA Voor Fortuna's nieuwe man Cees van den Bosch is zijn werk eigenlijk een sprong in het diepe. „Ik kende de club alleen maar van naam. Toch is mijn overstap naar Fortuna een uit daging", aldus Van den Bosch. Hij is nu elf jaar trainer en heeft al vele verenigingen, zowel zaterdag-als zon dagvoetbal, onder zijn hoede gehad. „Een derdeklasser behoorde daar nog bij. Wel eerste en tweedeklasser. Toch heb ik de indruk, dat de onder linge verschillen niet erg groot zijn". Van den Bosch verwacht, dat vooral de plaatselijke wedstrijden tegen VFC en De Hollandiaan hoogtepun ten worden. Aan voorspellingen waagt hij zich evenwel niet. Niette min verwacht hij een geladen ploeg aan de start. Zegt hij: „Fortuna is net naast de promotie gevallen. Zo iets kan alleen maar revanche gedachten opleveren". EXCELSIOR 20 MARTINIT Aad Bierhuizen Puur aanvallend spel bracht Excel- sior'20 het kampioenschap en de promotie en trainer Aad Bierhuizen voelt er niets voor om dat stramien nu in de derde klas te wijzigen. „Wat het gaat worden weet ik niet, daarom laat ik het maar op me afkomen", aldus Excelsior's oefenmeester. „Met de afdeling, waarin we zijn ingedeeld, ,ben ik in zoverre content, dat het een Haagse klas is. Alleen is het me niet Haags genoeg. Die wedstrijden tegen VFC, De Hollandiaan en Fortu na blijven lastig. Wanneer je als enige buitenstander in een Haagse afdeling terechtkomt, dan kan je van die Haagse rivaliteit wel eens profiteren". Toen Martinit vorig jaar slecht uit de startblokken kwam schrok men op het Schiedamse Thurlede wel, maar paniek brak niet uit. Dan her innert zich elftalleider Henk Bütèr: „Het zat een beetje tegen, maar ge twijfeld hebben we eigenlijk geen moment, temeer omdat het voetbal steeds goed bleef". Ook nu kijkt Martinit weer frank en vrij de compe titie tegemoet. Büter: „Het mate riaal is goed. We hoeven echt niet bang voor degradatie te zijn". DE HOLLANDIAAN De Hollandiaan heeft dadelijk - zo vindt men - wat goed te maken. Zegt secretaris Bert Peters: „Alle tegen standers vertelden, dat wij een erg goede ploeg hadden. Alleen de resul taten bleven uit en daarom hopen we' dat in het nieuwe seizoen recht te zetten". Tijdens de laatste competitie kwam de ploeg dicht in de buurt van de fatale degradatieplaats, maar een sterke eindsprint voorkwam erger. Bert Peters over de selectie: „Jack Riedijk en Henk Boomsma hebben zich bij Hermes DVS gemeld en dat is toch wel een verlies". RKWIK Cer Robbemond - voor het tweede jaar bij RK WIK - heeft nog steeds de oorzaak niet gevonden van de terugval van zijn ploeg in het tweede deel van de competitie. .Mogelijk was het een gebrek aan conditie". Robbemond hoopt evenwel, dat de spelers geleerd hebben van dat sei zoen. „In onze afdeling is alleen VDL overgebleven van de groep van vorig jaar", aldus heeft Robbemond gecon stateerd. Overigens ziet hij daarin ZONDAG ff HOEK VAN HOLLAND AMATEURS É4 Nol Olsthoorn kent het merendeel van de verenigingen in zijn vierde klas niet. „Dat geeft me een zorgelijk gevoel". Het onbekende vreest hij echter niet, maar hoopt dat zijn elftal een betere start heeft dan vorig jaar. „Toen begonnen we met een 5-0 nederlaag". Toch gaat Olsthoorn weer vol vertrouwen de competitie niet zoveel nadelen, jJuist dat onbe kende trekt mij weI. Je moet dan onbevangen tegenover die ploegen staan". RK WIK moet drie spelers uit zijn selectie missen, maar twee junioren moeten dat gemis enigszins opvullen. verloopt naar wens", niettemin blijft de slagvaardigheid van zijn voorhoede hem zorgen baren. „De kansen zijn er wel, ma^r de afwerking ontbreekt". VOL Cor Nieuwehuizen is de nieuwe man bij .VDL. Al aan het slot van het vorige seizoen heeft hij zich op de hoogte gesteld van de mogelijkheden bij de Maassluise ploeg. Zegt hij: „Na het toch wel goede seizoen is VDL - zo heb ik begrepen - nu uit op resul taten". Het team deed onder de hoede van Rinus 'darijs erg lang mee in de strijd om een promotieplaats, maar moest op het laatste moment' afhaken. Nieuwenhuizen heeft de indruk dat VDL zich dadelijk moet waarmaken. „En daarop bereiden we ons sterk voor. We zijn al vanaf half juli bezig met vijf trainingen per week" Met negen oefenwedstrijden hoopt de Zoetermeerse trainer, die een aantal jaren de C-selectie van FC Vlaardingen'74 getraind heeft, zijn ploeg voor de competitie rond te hebben. Over de indeling zegt Nieu wenhuizen tenslotte: „Het is een sterke afdeling, waarin ik RK WIK, Hoek van Holland en Den Hoorn als de grootste concurrenten zie". Cor Nieuwenhuizen ZATERDAG fs Zwaluwen verbaasde zomaar vriend en vijand door in het debuut jaar in de eerste klas de kop van het klassement te bereiken. Maar „supervisor" Frans de Kruis weet dat immer naar de voor hem juiste proporties te relativeren. Zoals van hem bekend, laat hij niet zoveel los, wanneer we hem over het nieuwe seizoen benaderen. De succes volle oefenmeester zegt wel: „Uit ervaring weet ik, dat het tweede jaar in een nieuwe klas altijd veel moeilijker wordt. We zijn dusae- waarschuwd" a Over de indeling zegt De Kruis: „Het is een erg sterke afdeling ge worden met onder meer IJsselmeervogels en Spijkenisse. De compe- titieleider heeft voor een regionale indeling gekozen, zodat wij niet zulke verre reizen moeten maken en dat is fijn". Llit Zwaluwen's selectie zullen op eigen verzoek Henk Nentjes en Joop Brussé ver dwijnen: zij willen in een lager elftal gaan spelen. De Kruis hoopt dat de junioren, die nu in de A-selectie zijn opgenomen de open- HOEKSE BOYS gevallen plaatsen kunnen innemen. „Dat zal dan in het oefenpro gramma wel blijken". vuiltje aari de lucht". Verder wil Szalay zich diplomatiek op de vlakte houden. „Als ik zeg, dat we in de top zullen eindigen, dan bluf ik mogelijk. En als ik zeg, dat ik met de achtste plaats tevreden ben, dan-zeggen de supporters misschien, dat ik te snel content en dus een waardeloze trai ner ben". Szalay zal zijn ploeg -vergeleken met vorig jaar- overi gens bijna niet kunnen wijzigen: ook hij kreeg geen versterkingen van buitenaf. PPSC VLAARDINGEN verjongen was toen niet mogelijk, omdat vanaf het begin al de proble men zich aankondigden. Op dat mo ment kon ik de jeugd niet ineens voor de leeuwen werpen". Ze krijgen nu wel een kans. Excelsior M heeft zijn degradatie overigens goed verwerkt. „Men zag het aankomen en daarom was het niet zo'n klap. Wel ben ik onmiddel lijk begonnen met het opstellen van een plan om de club binnen twee jaar weer in de top van het zaterdagvoet bal te brengen". Dat Hoekse Boys in een sterke afde ling terecht gekomen is vindt trainer Wim de Vries niet erg. „De mannen zijn moeilijk te motiveren, maar juist tegen sterke tegenstanders ging het uitstekend. Tegen mindere ploegen weten ze de juiste instelling niet op te brengen. Het is duidelijk gebleken, dat Hoekse Boys te week speelt en niet hard genoeg is. Dat geeft de tegenstander de kans om net iets eerder bij de bal te zijn". Om die reden ook heeft De Vries aan zijn selectie enige junioren toegevoegd. „Zij krijgen de gelegenheid zich waar te maken en misschien verhoogt dat de inspiratie van de anderen". Hans Kostense Hans Kostense zou het ook graag anders willen, maar de realiteit ge biedt hem te erkennen, dat van PPSC geen wonderen verwacht m worden. Toch doet hij er alles aan om boven het modale tweedeklasni veau uit te stijgen. Zijn selectie kreeg tijdens de voetballoze maanden keurig staatje met huiswerk mee, wijl hij in de aanloopperiode naar de competitie ook driemaal per week is gaan trainen. Het wordt zijn tweede PP-jaar, nadat hij in zijn ouverture periode toch langzaamaan heeft er varen, dat het nog niet eens zo slecht is om amateurs voor voldongen feiten te stellen. „In het begin vroeg ik keu rig of ze wilden, nu heb ik een sche ma gemaakt met daarop de trainings tijden. En ze komen". Prettige bij komstigheid is trouwens, dat Kosten se wat ruimer in zijn materiaal is ge komen, hetgeen hem bij het opstellen van zijn top-elf wat meer armslag gaat geven. TSB Wim Koppelaar Het is duidelijk, dat Wim Koppelaar het seizoen waarin „Vlaardingen" de gradeerde zo snel mogelijk wil verge ten. „We moeten terug en om dat te bereiken wordt via een intensief oe fenprogramma hard gewerkt". Nog steeds vindt Koppelaar het een raad sel waarom juist zijn ploeg moest degraderen. „Laten we het maar een complex van oorzaken noemen met erg weinig geluk op de beslissende nfomenten", zo redeneert hij. EXCELSIOR M Vbor Leen Admiraal staat er veel op hjeï spel. Excelsior M wil de degrada tie namelijk zo snel mogelijk onge daan maken. „Door vele oorzaken is het slecht gegaan en-degradatie was hist uiteindelijke resultaat", aldus Admiraal. Hij gaat er nog even verder Pp dcc- Mpt olan om de ploeg te HVO is niet gedegradeerd, maar toch is Harry Bouquet teleurgesteld. „De ploeg heeft het volledig laten afweten. Voor mij was dat een grote tegenval ler". De selectie is niet in de breedte versterkt. Overigens bekent Bouquet, dat de matige resultaten van zijn mannen niet alleen veroorzaakt wer den door een gebrek aan inzet. „Op beslissende momenten raakten spe lers geblesseerd of uit vorm". Daar van hoopt hij nu eens gevrijwaard te blijven. HBSS „Een prestigezaak", zo noemde Zoltan Szalay zijn tweede jaar bij HBSS. Het werd tenslotte een klas sering in het midden van de ranglijst. „We hebben nu eenmaal een moeilijk scorende voorhoede. De linksbuiten doelpuntte helemaal niet. De man in de spits kwam tot een productie van vier. Alleen de rechtsbuiten scoorde normaal. Wanneer de andere twee dat voorbeeld konden volgen was er geen Het is een beetje triest te zien, dat TSB ieder jaar weer de promotie mist. Trainer Jan van der Berg gaat er ech ter niet onder gebukt. „Natuurlijk is het jammer, dat we telkens de boot missen, maar we beginnen toch tel kens weer met dezelfde inzet aan de competitie". Van der Berg meent overigens wel de oorzaak te weten van het missen van de promotie: „We startten met een erg jonge ploeg, het geen in de Joop van de competitie enige problemen gegeven heeft. Maar wanneer ik nu kijk naar de laatste vijf wedstrijden van dat seizoen —toen wij bijna alle koplopers punten afpak ten- moet dat een aanwijzing zijn, dat de jongeren geacclimatiseerd zijn". SUNLIGHT MAASDIJK Maasdijk keerde terug in de derde klas en dat was na de degradatie, die zich exact een jaar daarvoor had vol trokken, een prestatie van grote klas se. Maar wat nu? De selectie van trai ner Nico de Bruin bleef bijna onge wijzigd: „We moeten maar vertrou wen op de nog in het team aanwezige routine. De jongens kennen de der de klas goed". Toch zal Rotterdam mer De Bruin niet aarzelen om jonge spelers in te zetten, wanneer hun ta lent dat zou rechtvaardigen. Omdat echter zowel het vertok- als het nieuwkomerscgfer op de nullijn bleef, zal Maasdijk's oefenmeester weinig aan zijn formatie hoeven te dokteren. De Bruin: „Hoogstens kan ik binnen het elftal enige wijzigingen aanbren- g°n"- Ger Baas van het naar de derde klas gepromoveerde Sunlight weet niet goed hoe hij tegen het nieuwe sei zoen moet aankijken /en dat is te begrijpen. Zijn team kwam uit de af deling, doorliep de vierde klas in één jaar en stootte gelijk door. „We heb ben weer het handhaven als uitgangs punt", zegt hij. Sunlight kent de kracht van het derdeklasvoetbal uit enige beker- en oefenwedstrijden. De start van de competitie is erg belang rijk. „We hebben dat in de vierde klas gezien. Ze begonnen met enkele over winningen en dat stimuleerde gewel dig". Zijn selectie is njet veel veran derd. MVV 27 Cor van Rooy volgde Bert van Veen op bij MVV '27. „Ik heb ze een aan tal malen zien spelen, maar aangezien de oude kern van de ploeg vertrok ken is, mag ik niet te veel waarde aan die indrukken hechten". Het zater dagvoetbal is hem overigens onbe kend. Hij was assistent-trainer bij Xerxes en bij Unitas. Verder trainde hij de regionale jeugd van CVV. „Ik weet totaal niet welke ploegen ik da delijk tegen ga komen", reageert hij. „We beginnen met een jonge ploeg en daarvan verwacht ik wel iets". Paul de haan: promotie geen e, DEAANHOUDERWINT Het wil Volley'68 maar niet lukken de promotieklas via het kampioensluik te verlaten. Zowel bij de dames als bij de heren doe men er in het zicht van de haven telkens onverwachte obstakels op. „Vooral bij het damesteam is dat opvallend", voert voorzitter Frank Davis dan aan. „Eigenlijk rekenden we twee jaar geleden al op promotie. Maar op dat moment bleek het Maassluise MVC ineens aanzienlijk versterkt en werd kampioen. Een jaar later eiste Passaqe/ VCJ alles op". Maar de aanhouder wint en daarom bereidt Volley'69 z'ch alweer inten sief voor op een nieuwe promotie poging. Tijdens de aanloop naar de springplank zal het wel even wennen worden, want Ton van leperen - twee jaar de keihard werkende technische leider van de Vlaardingse club - geeft niet langer de instructies. Cees Zeven bergen coacht nu de dames, terwijl Van leperen zelf de tip gaf, die leidde tot de aanstelling van Paul de Haan als herentrainer. Nu zal Van leperen De Haan - tenslotte zijn ze beiden afkomstig van Gerard de Lange/RC - tijdens een geheime sessie best voor gelicht hebben over die ene onheb belijkheid van de Volley'68-heren. Aardige jongens, hoor, maar ze moes ten er wat voor over willen hebben kampioen te worden. Dat immers het struikelblok voor de Rotter dammer geweest. Frank Davis: „Toen Van leperen destijds bij ons kwam, heeft hij duidelijk gezegd, dat bij hem de prestaties voorop stonden. Het sterkste team was voor hem belangrijk en spelers moesten kunnen accepteren, dat ze twee of meer wedstrijden op de bank ver zeilden, wanneer de vorm er niet was of de kwaliteit ontbrak. Dat is echter in Nederland geen algemeen ingebur gerde visie. Men wil sporten uit vrije tijdsbesteding, niet om op de bank te zitten". Van leperen zelf voelde, dat er iets bij^ de herenselectie broeide. Hij stap te naar het bestuur, dat de oorzaak zocht en vond. „Wij stonden achter hem, temeer omdat het tussen hem en de dames wel degelijk klikte. Hij is nota bene één van de beste trainers maar toen. eenmaal duidelijk was dat een deel van de heren zijn ideeën niet deelde, vond hij het beter om op te stappen", aldus Davis. VOLLEYBAL Inmiddels is Paul de Haan al aan de slag gegaan. Volley'68 heeft open kaart gespeeld. De groep is open hartig en lijkt ingenomen met hun nieuwe leider. Frank Davis: „Alles is te bereiken - ook een kampioen schap - als je er maar moeite voor doet. De Haan zou natuurlijk ook best drie maal in de week willen trai nen. Het beste wat we het dadelijk kunnen bieden is de uitbreiding van de trainingstijd met een half uur: van anderhalf naar twee uur. Tijdens het gesprek met De Haan vroeg hij ons of wij van hem gingen eisen, dat hij voor de promotie zou gaan zorgen. Nu zou zo'n promotie wel aardig zijn, temeer omdat we ieder jaar weer tegen de top aanleunen, maar wij vinden, dat je van een trainer niet mag eisen, dat aan het sfot van een seizoen een kampioenschap behaald wordt. Dat zou te gek zijn".

De Havenloods | 1977 | | pagina 17