ZES NIEUWE TRAINERS BIJ AFDELINGSCLUBS SP©RT 'WE KUNNEN NU AAN DE OPBOUW GAAN DENKEN' Tweede fase wacht zwemvier daagse gaatop herhaling „Vlaardingen" formeerde jeugdselectie T* WK wil naar het nieuwe complex Koorenbeurs kan profiteren omdat sponsors opstapten DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1977 i Dankzij enorm succes De trimaetie Sportreal vond vorig iaa» in nauwe samenwerking met de KNZ8 de zwemvierdaagse uit en het werd een doorslaand succes. Het werd ook één van de weinige evene menten uit het geldverslindende Sportreal-project, die een werkelijk positief onthaal kregen. In Vlaardin- gen rekende VZC op hooguit zeven honderd deelnemers: het werden er ruim duizend. In het Schiedamse bad Groenoord doken zelfs veel meer dan duizend zwemmers vier avonden achtereen het water in om hun vijf honderd meter af te leggen. Daarom ook wordt die zwemvier daagse in zowel het Kolpabad als in bad Groenoord herhaald Vertel de ons VZC-voorzitter Jan Edelijn „De deelname was boven alle ver wachting hoog, waarbij natuurlijk wel aangetekend mag worden, dat het goede weer toen een stimuleren de factor was. Desondanks moet het mogelijk zijn om het aantal inschrij vingen ook onder normale omstan digheden omhoog te tillen Dat kan. want wanneer we naar 'de kleinere plaatsen - waar percentagegewijs een groter deel van de bevolking deel neemt - kijken, dan moet dat in de Randstad ook kunnen. De vraag is alleen: hoe bereiken we de grote massa?" VZC is, in tegenstelling tot Schiedam waar de gemeente een vinger in de organiserende pap blijft houden, al vroeg de boer op gegaan. Immers al vanaf half juli was het mogelijk om in te schrijven. Extra geld „Ons motief om deze activiteiten met deze vierdaagse uit te breiden stamt eigenlijk al van ettelijke jaren terug", aldus Edelijn. „We zochten naar mogelijkheden om op breder gebied aan de slag te gaan. maar er waren eerst enige problemen te overwinnen Dan noem ik het grote tekort aan zwemwater in Vlaar dingen Bovendien is het helemaal niet makkelijk om voor die vier dagen voldoende begeleiding en kader te krijgen Daar komt dan nog bovenop, dat zo'n zwemvierdaagse nogal wat geld kost. In het kader van onze jubileumviering konden we er vorig jaar extra geld voor uittrek ken, terwijl ook de gemeente een soepel prijsbeleid hanteerde". Vandaar die zwemvierdaagse. En iedereen - van jong tot oud, onge traind of getraind kan er aan deel nemen. Jan Edelijn „We hebben nu voor het eerst tien banen beschikbaar en zo zullen we zeker vijftienhonderd deelnemers kunnen verwerken. Het is helemaal geen voorwaarde om ge traind aan die zwemvierdaagse deel i te nemen ledereen kan zijn eigen tempo zwemmen en wanneer er v mensen zijn, die harder gaan dan hun voorganger dan hebben ze in hun baan altijd twee meter ruimte om te passeren. Op deze dagen In het Schiedamse bad Groen oord wordt de zwemvierdaagse gehouden van dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 augustus tussen vijf uur en half negen De deel name-kosten zijn f 4.50 en men kan zich lattn inschrijven bij de kassa's van Bad Groenoord (Schiedamseweg) en (tot 21 au gustus) Zwembad Zuid (West- frankelandsedijk). De zwemvierdaagse in het Vlaar- dmgse Kolpabad start op maandag 29 augustus. De officiële sluitings avond is donderdag 1 september, maar vrijdagavond 2 september kan er nog ingehaald worden door hen die één van de vier voorgaan de avonden gemist hebben Tussen zes en acht uur kan de yijfhonderd meter (voor erg jeugdigen is dat 250 meter) gezwommen worden Deelname kost vijf gulden en de inschrijvingsadressen zijn Kolpa bad. Holy bad en het VVV- kantoor. Westhavenplaats. 33-572 Maar wat graag wilde de korfbalvereniging „Vlaardingen" aan het einde van de zestiger jaren zijn activiteiten verleggen naar Holy. En toch wilden ze het veld aan de Samuel Esmeijerstraat niet zomaar prijsgeven. De club fungeerde nadien enige tijd als een gespleten persoonlijkheid. Totdat de onhoudbaarheid van de situatie duidelijk werd. Organisatorisch kon de aandacht niet over de twee complexen (in de Zuidbuurt en Holy) verdeeld worden. Er moest dus gekozen worden en het werd tenslotte de Willem de Zwijgerlaan tn Holy. Na tuurlijk een terechte keus, maar het gevolg was. dat de jeugdselectie grotendeels wegviel, omdat ze niet mee wilden verhuizen. De af stand tussen de Westwijk - waar die jongeren veelal woonden - en Holy was te groot. In één klap werd toen bijna de gehele basis onder de vereniging weggeslagen, ..Vlaardingen" kreeg een grotere accom mpdatie, maar het offer, dat ze moesten brengen, was aanzienlijk. ding van hen heeft ons verrast Na tuurlijk waren ze kritisch ingesteld, want die kinderen volgen nog onder wijs en dat mag uiteraard niet onder het korfbal te lijden hebben. We heb ben nu met de ouders de afspraak gemaakt, dat zij ons een seintje geven wanneer het met het schoolwerk fout gaat Zelf hoop ik. dat de jeugd door hun selectie, want dat willen ze immers niet gaarne prijsgeven, gesti muleerd worden bij hun school werk" KORFBAL Acht jaar hebben ze er over gedaan om weer het jxint te bereiken, dat het verlaten van de Zuidbuurt verla ten werd. Zegt voorzitter Harry Brouwer: „We verkeren nu eindelijk in de situatie, dat we aan opbouwen kunnen gaan denken". De korfbal club heeft een turbulente periode af gesloten. Drie jaar hebben ze gepraat over, getekend, geld ingezameld voor en gebouwd aan het nieuwe clubge bouw. Brouwer: „Alle gunstige fac toren voor het formeren van een jeugdselectie vallen nu samen. De bouw, die toch veel van onze aan dacht gevergd heeft, is voorbij en ook liet trainer Frans Vermeulen weten, dat hij best wat meer wilde gaan doen En dat meer wordt de geslec- teerde jeugd". Harry Brouwer „Bijna alle betrok ken ouders hadden aan onze oproep gehoor gegeven en de positieve hou Pas moeilijk kreeg het Vlaardingen- bestuur het op de algemene leden vergadering, waar door jongeren, die niet voor de jeugdselectie in aanmerking kwamen, kritische vragen gesteld werden. Harry Brouwer: ..We hebben bewust niet de jongeren ge selecteerd, die nu al in het eerste jeugöteam spelen, want dan zouden we slechts een jaar met hen kunnen werken. Naast het wachten op het einde van de clubhuisbouw, moesten we ook wachten op een evenwichtige leeftijdsopbouw. Wanneer er dan ge selecteerd moet worden, dan vallen er jongens en meisjes af Dat doet zeer, natuurlijk. Maar wanneer de club met zo'n groep aan de toekomst denkt en wil bouwen, dan moeten we hen twee tot drie jaar bijelkaar kun en houden. We zoeken niet direct naar prestaties. Een dergelijke formu lering zou wat overdreven zijn. Ik noem die drie jaar liever een opbouw- periode. Dat is ook de reden, waarom we de jeugdselectie als tweede jeugd- team aan de competitie laten deel nemen. Gewoon om ze de gelegen heid te geven grondig te acclimati seren". Verlies In feite wil „Vlaardingen" zijn toe- Hoofdtainer Frans Vermeulen heeft de zorg voor de jeugdselectie op zich ge nomen, omdat zoals voorzitter Harry Brouwer zegt - „Vlaardingen" een consequent jeugdbeleid wil gaan voeren, komst wel via geeffender paden gaan leiden. En daar valt niets tegen in te brengen. Zo vertrok jeugdinternatio- nal Dineke Boutkan naar het Haagse HVK. Dat is een gevoelig verlies, maar men wilde haar niet tegenhou den, „Ze heeft voldoende in haar mars om hoofdklasse te spelen", vindt Harry Brouwer „Ze stak erbij ons met kop en schouders bovenuit Welnu, dan mogen we haar niet tegenhouden Dan zie ik het zelfs als Positief Zaterdag 20 augustus zal wethou der Rien Bovenberg om half twee het nieuwe clubhuis van de korf balvereniging „Vlaardingen" aan de Willem de Zwijgerlaan officieel openen. Daarmee komt dan een einde aan. zoals het genoemd wordt, bouwfase 1 „We hebben in Holy nooit een behoorlijke kantine gehad", zegt voorzitter Harry Brouwer „We waren des tijds al blij, dat we er, dankzij de hulp van de gemeente, een directie keet konden plaatsen De ruimte was echter zeer beperkt en dat was voor een vereniging met zes seniorentwaalftallen en de nodige jeugd- en aspiranten-teams een irrhoudbare zaak". Waar in de oude situatie het bordje „vol" al bij twintig tot der tig bezoekérs opgehangen moest worden, kan het nieuwe gebouw nu makkelijk meer dan honderd mensen opnemen. En dat hoeven dan niet speciaal sportmensen te zijn. Brouwer ..Vanuit de woon wijk rondom onze velden en van uit de bejaardentehuizen is er veel belangstelling. Men komt soms zo maar binnen stappen en dat willen we graag blijven aanmoedigen. We hebben helemaal geen bezwaar om ook op deze wijze een wijkfunctie te vervullen". Inmiddels denkt „Vlaardingen" al weer aan de volgende bouwfase. Nummer twee het uitbreiden en moderniseren van de kleedkamers. Wanneer dat zijn beslag zal krijgen is nog erg vaag, omdat daarbij ook de financiële situatie van de ge meente een rol speelt Brouwer: „Maar we gaan alvast plannen, zodat we - mocht de gemeente weer een verborgen potje vinden direct kunnen beginnen". een plicht om haar te steunen Maar mogelijk was ze gebleven, indien ze bij ons deel had uitgemaakt van een jeugdselectie Wanneer ze met de an deren uit die groep naar een bepaalde groep naar een prestatie toegeleefd had Ze was nu eigenlijk binnen de club een éénling". In Holy hoocit men nu door de for matie van de geselecteerde jeugd groep meer talentvolle korfballers van het kaliber Dineke Boutkan te ontdekken „We willen een conse quent jeugdbeleid gaan voeren", aldus Brouwer, En daarbij gaan ze het leveren v^n prestaties uiteindelijk toch niet uit de weg. Het leven in de degradatie-zone van een klassement is ook niet alles. De club heeft het recentelijk nog ervaren: één mager jaartje, na enkele vette, en de zenuwen gierden door de kelen. Harry Brouwer ..We kwamen terecht in een sterke afdeling, maar niette min heeft de ploeg er hard aan ge trokken Dat het desondanks toch minder ging, is niet te verklaren. Naar mijn idee was de ploeg zelfs wat homogener dan in voorgaande jaren, want echte moeilijkheden zijn er niet geweest". !k hoon het nooit meer mee te maken" DVO's Wim van der Windt doelt op de bijna fatale afloop van het vorig seizoen toen zijn ploeg de degradatie recht de ogen moest kijken, Hij moest zijn jongeren-experiment hals over kop af breken en met de teruggehaalde routiniers kon via een indrukwekkende com petitie-finale het eersteklasserschap behouden blijven. De jeugd parkeerde hij intussen in het reserve-elftal, „We hebben er allemaal mee geleerd Daarom vatten we de draad toch weer op op het punt, waar ik het in het vorige seizoen los heb moeten laten De jeugd krijgt weer de kans, want van hen zullen we het in de toekomst toch moeten hebben VVK SATELLIET Satelliet zoekt naarstig revanche voor het missen van de titel. Zegt elftallei der en voorzitter Ton van Dongen „We moeten nu wat wedstrijden spelen, zodat het verlies van een aantal punten niet direct fataal hoeft zijn" De Vlaardingse club acht nu de tijd gekomen om serieus aan een sprong naar de KNVB te gaan werken. De spelers hebben hiermee volledig hun instemming betuigd. Van Don gen „We hebben inmiddels met de selectie en met de twee mensen, die de training gaan leiden (red. Cees Blankenstein en Hans Voets) de plan nen diepgaand besproken, ledereen was boordevol optimisme". GTB GTB kampt met een ledenstop, om dat het nog steeds moet blijven inwo- bij SVDPW en daar maar beperk te speeltijd heeft. Stelt de secretaris Hendriks. „Aan ledenwerving hoeven we —hoe graag we dat ook zouden willen— niet te denken, We zouden best wat van het jonge goed aan wil len trekken, maar er is geen ruimte". Als opvolger van speler/trainer Ton Vorstenbos is Wout van Meeteren nu bij GTB aan de slag gegaan. Hendriks „Hij weet, dat bij ons de gezelligheid nummer één en voetbal nummer twee is. Dat heeft hij geaccepteerd". VOL Cees Koudijzer, Siem Koffeman, Bas Kroes (in 1971 winnaar van het Ha venloods Waterweg- topscorerklasse ment), Wil Huizing en Aad van Arke len hebben hun plaats in VDL's eer ste afgestaan aan de jeugd De zater dag-afdeling van VDL kreeg van vijf spelers uit het tweede elftal van de zondagafdeling. Arie IJsselstein blijft de manschappen leiden. GSS Voor GSS zijn de voortekenen slecht Tenminste wanneer dat afgelezen mag worden aan de blessures Zo scheurde nieuwkomer Bouk Steen bergen bij dg eerste de beste bal. die hij op de training aanraakte, zijn enkelbanden Toch vind wedstrijd secretaris Kerkhof, dat zijn club niet hoeft te vrezen: „We hebben toch wel een kansje om bovenin te eindi gen, wanneer het tenminste met de aanval enigszins wil lukken, want dat is juist onze zwakké zijde. Overigens dacht ik, dat we in de minst zware afdeling waren ingedeeld en daar zijn we wel blij mee". Het nog steeds bij Martimt spelende VVK wil best terug naar de tweede klas. Ruud Kooijmans „We zijn niet geschrokken van de degradatie, want dat zat eigenlijk al twee jaèi voor ons in de pen Mogelijk kunnen we het tienjarig bestaan aangrijpen om de stap terug te maken Maar beiangrij- ker dan voetbalprestaties vinden we allemaal, dat de club eindelijk eens kan gaan spelen op sportpark Blij- dorp. We zijn het hier zat; we verlan gen stuk voor stuk allemaal naar het nieuwe complex" DRZ DEMOS DRZ's Rob Hoppener heeft stoute plannen „We gaan onze prestaties van het vorige seizoen ovetreffen". Zijn ploeg eindigde toen op de twee de plaats Hoppener gelooft in zijn team, dat weinig veranderd is. Hi| kan dus doorgaan met de opbouw van het elftal Over de poule indeling zegt hij: „Mijn indruk is, dat er in deze afdeling echt gevoetbald kan worden. Dat was in de afgelopen competitie niet altijd het geval" Zeker is, dat hij zijn mannen rijp maakt voor een promotie naar de vierde klas. „Daarin zou het elftal nu al kunnen meespelen". FGN'66 Met FCN '66 heeft Wim Poulus dade lijk wat goed te maken. „We misten de titel net Daarom zijn we nu uit op een vrij hoge klassering". Poulus acht het een voordeel, dat zijn ploeg in een geheel nieuwe afdeling is inge deeld. „Het onbekende kan motive ren, maar het is wel een sterke afde ling^ MSV'71 Aad van der Vlist jaart|e rust— bij Demos aan de slag wil via de training de juiste selectie bepalen „Het is een ploeg met per spectief waar gewerkt wil worden* voor een resultaat en dan vind ik be langrijk". Van der Vlist verwacht echter niet, dat het allemaal erg mak kelijk zal gaan: „Wanneer ik consta teer, dat we met negen clubs slechts zestien wedstrijden zullen spelen, dan „We willen niet direct na de promo tie weer terugzakken". René Pauwels vindt dat MSV '71 zich maar gewoon moet toeleggen op het handhaven van zijn pas verworven plaats in de tweede klas. Maar hij kijkt ook ver der. ,,Er zit nog meer in de ploeg, dan ze tot nu toe heeft laten zien". De opbouw is uiteindelijk toch ge richt op de eerste klas. Maar voorlo pig wacht de tweede klas. René Pau wels: „Voor de motivatie is het be- René Pauwels langrijk dat de ploeg goed de eerste wedstrijden doorkomt". Het zal voor MSV'71 overigens geen gemakkelijke competitie worden „Het krachtsver schil is erg klein. Dat is vooraf al te constateren", aldus de technisch lei der van de Maassluise ploeg. SVDPW Henny Odijk komt voort uit het za terdagvoetbal. zodat het zondagge beuren en derhalve ook SVDPW. dat nu onder zijn leiding staat, een nog dichtgeslagen boek is. Over zijn nieuwe .werkgever" zegt hij: „Ik heb ze aan het competitie-slot enige ma len zien spelen en dat viel me behoor lijk tegen De degradatie naar de af deling kwam voor mij dan ook niet als een verrassing". Hij zou gaan ver jongen, maar kan dat niet, omdat er te weinig jongeren vanuit de junio ren naar de senioren zijn overgeko men Henny Odijk wil SVDPW in ieder geval goed gemotiveerd aan de start brengen: „Ik had de indruk, dat dat vorig seizoen ontbrak". Ook al nieuw is Jan Rotgers (30) Hij woont in Barendrecht en gaat aan de slag bij SFC. „Al vanaf mijn acht tiende jaar speelde ik in het eerste van Overmaas. De reglementen zeg gen echter, dat een trainer na het af geven van een trainerslicentie niet meer mag voetballen". Rotgers stond dus voor de keuze en hij koos het trainersvak Bij afwezigheid van Over maas-trainer Piet van Miert leidde hij al regelmatig de selectie van de Rot terdammers Jan Rotgers mikt op prestaties en daarom ook koos hij voor SFC. Niet alleen keek hij naar de resultaten van het laatste jaar, maar ook naar de jaren daarvoor. „In zijn totaliteit is de vereniging positief bij bij overgekomen en daarom trok SFC mjj wel aan", motiveert Jan Rotgers Na twee jaar net de promo tie gemist te hebben, lijkt Rotgers de aangewezen man om de Schiedam mers de weg naar de vierde klas KNVB te wijzen. SCHIEDAMSE BOYS Pas erg laat liet Schiedamse Boys trainer Cees Brussaard het afweten Bert Ruts is zijn opvolger geworden. Zegt hij: „Ik had gehoord, dat ze on geslagen kampioen waren geworden, maar voor het overige ken ik de Boys eigenlijk niet". Ruts begint aan zijn eerste trainings-avontuur. Uit liefheb^ berij is hij aan de D-cursus begonnen Dat is hem zo goed bevallen dat hij zich nu voor de C-cursus heeft aange meld. „Schiedamse Boys leek mij de geschikste vereniging om mijn trai- ningswerk te starten" WF WF's Wim Klein is nog steeds erg te leurgesteld over de resultaten van de vorige competitie „Vanwege een maagojDeratie ben ik enige tijd uitge schakeld geweest Dat heeft natuur lijk meegespeeld" Hij hoopt nu even wel met redelijke prestaties voor de dag te kunnen komen Zegt hij: „Be langrijk is hoe WF de eerste wedstrij den doorkomt, want uit ervaring weet ik, dat die periode de basis is van het seizoen". „Mijn instelling is honderd procent en dat probeer ik op de spelers over te brengen. Bovendien heb ik een beetje verstand van voetbal, hetgeen ik ook aan de mannen zal trachten te verkopen" Bert van Hees -vorig seizoen bij CION halverwege inge vallen— begint nu aan een complete competitie. Inmiddels is John Gouds waard volkomen genezen van zijn blessures, terwijl ex Sunlight-man Jan Arkenbout het verlies van Henk Klos (naar Satelliet) goed moet gaan ma ken, „Aldus is CION ongeveer gelijk in sterkte gebleven", aldus Van Hees Het wegvallen van de tafeltennlssponsors Interlance en Delta Lloyd, terwijl de weldoener van HlA Panels in staat van faillissement ver keert en derhalve ook wel tot de uitvallers gerekend mag worden, is voor het Schiedamse Koorenbeurs, dat in de voorjaarscompetitie slechts ternauwernood zijn plaats in de ere klasse behield, een hoop gevende zaak Tempo Team toch al veel sterker dan alle anderen - kan het zich, dankzij zijn sponsor, als enige nog veroorloven om dure spelers, die zich bijna professional kunnen noemen aan te trekken. De andere clubs moeten terug naar het spelniveau van de ere-klas omlaag het gemiddelde niveau an dat zuivert, gaat. „Ik vraag mezelf af of dat tij- zoals Koorenbeurs-voorzitter Jos Clazing aanvoert, de verhoudingen. ,Met deze verschijnselen zullen we in speelsterkte de tweede van Neder land kunnen worden", aldus Clazing. Hans van der Broek, Hans Lingen en Bert van der Ham (die de plaats in neemt van Peter van der Broek, die voor het zaalvoetbal koos) zullen dat waar moeten gaan maken. Clazing gelooft overigens niet, dat het vertrek van de sponsors ook Hans Jaap Oppenheim dens het sponsortijdvak wel echt ge stegen is Men heeft buitenlanders TAFELTENNIS aangetrokken, hetgeen volgens mij een averechtse uitwerking op de jeugd gehad heeft. De laatste vijf jaar is er geen enkele belangrijke speler naar de top doorgestoten. Dat is triest, war.t er is natuurlijk wel dege lijk talent onder de jongere spelers". Radio Molenaar degradeerde uit de promotie-hoofdklas naar de over gangsklas. Ton Stolk: „De krachten ontliepen elkaar weinig, maar ik ge loof dat wij door aanpassingsmoei lijkheden in de problemen zijn geraakt. We zijn niet vernederd en wanneer we het geluk gehad hadden ons te handhaven, dan zou het in het tweede seizoen zeker makkelijker gegaan zijn". Aad van Opstal. René van Dijk en Hans-Jaap Oppenheim moeten het verloren terrein terug gaan winnen Stolk: „We kennen de kracht van de overgangsklas en we zullen onge twijfeld in de top mee gaan draaien" Overigens zal het toptrio van RM niet meer getraind worden door de Engel se international Trevor Taylor. „We raakten toch wel uitgekeken op Taylor en zodra we hoorden dat Hans van der Broek, die ons ai meer geholpen had, tijd vrij zou gaan krij gen, hebben we de Koorenbeurs- speler benaderd. Hij stemde toe". Cees Mulder zijn taak bij Bowling Maassluis overnemen BMTOG's drie tal (Wim van der Poort, die zich op de transferlïjst had laten plaatsen maar waarvoor geen animo was, Nico en Frans Capellen) gaat trachten zich andermaal in de overgangsklas te handhaven Heijmans „En daarin hebben ze on danks het feit. dat Van der Poort niet veel kon trainen en één van de Taylor In Maassluis weet BMTOG-voorzitter Sjaak Heijmans nog niet of Trevor Taylor als trainer terugkomt. „Wan neer wij in deze regio als enige in hem geïnteresseerde club overblijven, dan heb ik het idee, dat Taylor - gezien het reizen - wel zal bedan ken". Mocht de Engelsman het inder daad voor gezien houden, dan kan Capellen-broers op zaterdag nogal eens verstek moest laten gaan, toch wel goed gedaan". NOAD bereikte eindelijk de promo tie-ereklasse en daarin zullen Dick de Vaal. Peter van Wijk en René van Dijk zich trachten te handhaven Die promotie kwam tot stand in de voor jaarscompetitie en dat, terwijl het 'Schiedamse trio er in de eerste helft van het seizoen via een verloren promotie-wedstrijd net naast gegre pen had. Zegt topman Dick de Vaal: „In de najaarscompetitie hadden we gewoon een beetje pech. Het beetje geluk dat ons over de drempel van de promotie-ereklas bracht kwam pas later". Het NOAD-drietal heeft ervan geleerd en meer routine opge daan „Veel teams zijn verzwakt en gezien deze situatie moet het moge lijk zijn de derde of vierde plaats te bereiken", aldus Dick de Vaal „Degradatie zie ik tenminste hele maal niet zitten".

De Havenloods | 1977 | | pagina 21