1AVENLOODS Veel festiviteiten bij heropening Grote Markt cours Tempel wil graag naar brandweer-kazerne XE! 3 Weer volop kikkers in Bijdorp-sloten L I, editie p SCHIEDAM Wa WÏ4 Antieke auto's, standwerkers en défilé Geloogd Massief Eiken van de I' ''mmlm Meubelfabriek Oisterwijk: op maar ÏO plaatsen te koop. Meubelfabriek Oisterwijk V.d. Linden burgemeester van Bleiswijk et Scyedam over restauraties SLAAPKAMERS SPOl Engelse groep opent nieuwe seizoen DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 26e JAARGANG NO. 36 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL.Ï32170 VFC gaat in de aanval VLTC wil eigen banencomplex toch aanleggen Schieland:Wie betaalt mag ook besturen SCHIEDAM - Morgen om kwart 6ver tien zal wethouder Chris Zijdeveld de gereconstueerde Lange Kerkstraat en Grote Markt officieel in gebruik stel len. Tegelijkertijd wordt de uit gebreide vrijdagmarkt her opend. Ter gelegenheid daarvan vindt een standwerkersconcours plaats en wordt op de Grote Markt een show van antieke en moderne auto's georganiseerd. De festiviteiten die vanavond beginnen en op zaterdag wor- eersteklas eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers gelgogd volgens oud recept eigen originele modellen 0 gemaakt in eigen werkplaatsen 12 jaar garantie op de houtkonstruktie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland verkoop uitsluitend in onze eigen tien toonzalen. kk)p kk)p k|op geloogd massief eil Berkel (Z.H.), Noordeindseweg I I6.tel.01891 -4670.ma t 'm za9-l8 uur. vrij lot 21 uur. VLAARDINGEN/BLEISWIJK - Het Vlaardingse KVP-raadslid Koos van der Linden (49) is per 1 oktober be noemd tot burgemeester van Bleis wijk (7500) inwoners. Hij volgt dr. FJ. Krop op, die 11 april j.l. over leed. Koos van der Linden is al ruim vijftien jaar raadslid voor de KVP Van 1970 tot 1974 was hij wethou der van culturele zaken. Van der Lin den die nu al drie jaar op wachtgeld staat, verdween in '74 van het be stuurlijke toneel, toen Vlaardingen een links programcollege kreeg. Van der Linden bleef wel het raadslid maatschap vervullen. Van der Linden is ook lid van de Rijnmondraad. Daarnaast is hij voor zitter van de landelijke adviescom missie van het ministerie van CRM en de Vlaardingse Culturele Raad. Van der Linden staat bekend als een erva ren politicus en een bekwaam rede naar. De benoeming komt overeen met een in mei door de Bleiswijkse raad opge stelde profielschets. Het college maakt vandaag kennis met de nieuwe burgemeester, terwijl de fractievoor zitters zich volgende week over de installatie zullen beraden. De Bleis wijkse raad is samengesteld uit 4 WD'ers, 3 KVP'ers, 1 SGP'er, 2 PvdA'ers terwijl 3 leden de AR en de CHU vertegenwoordigen. SCHIEDAM Het aantal kik kers in de sloten van Bijdorp neemt toe. Aldus wordt ge meld in het augustusnummer van Bijdorpnieuws, het orgaan van de wijkvereniging Bijdorp. Daarnaast maakt het blad mel ding van de oprichting van een commissie wijkbelangen, een feestcommissie ter voorberei ding van de viering van het tien jarig bestaan en wordt er in het blad geklaagd over het slechte onderhoud van de Schiedamse- weg. Volgens Bijdorpnieuws neemt het aantal kikkers en andere slootbewo- ners toe. De redactie schrijft dit toe aan het uitzetten van honderden kik kervisjes door een aantal leden, het ontbreken van roofvissen en kevers, de steeds beter wordende kwaliteit van het slootwater en aan het beter doorstromen van het water. „En als de reigers er niet te veel vangen, dan zullen we binnen afzienbare tijd ze ker getracteerd worden op kwaak- concerten", schrijft de redactie. Bij dorpnieuws maakt ook melding van het plaatsen van twee banken in het nieuwe parkje Bijdorp. Dat is gebeurd op verzoek van één der Bij- dorpers die tijdens zijn wandelingen een bankje miste om even uit te blazen, Bijdorpnieuws geeft gemeen tewerken een pluimpje voor het feit dat de desbetreffende bewoner zijn mening mocht, geven over de plaats van de zitjes. ten in Bijdorp, waardoor de betrok kenheid bij wat in de straat speelt en wat van belang is voor de hele wijk wordt vergroot. Een andere com missie die in oprichting is, is de feest commissie. Deze commissie heeft tot taak de feestelijkheden ter ere van het tienjarig bestaan van de vereni ging voor te bereiden. Dit heugelijke feit wordt in het komend vooijaar ge vierd. „En maar breken in de Schiedamse- weg", schrijft de redactie tenslotte in haar blad. „Hoe vaak is de straat nu al open geweest? Waarom wordt de straat niet eens in zijn geheel onder handlen genomen9" De redactie vindt dat bekeken moet worden of de Schiedamseweg geen woonerf kan worden, wanneer de straat ooit nog eens aan de beurt is bij gemeen tewerken. „Wat elders in de stad kan, moet hier ook kunnen", aldus Bij dorpnieuws. Wijkbelangen In oprichting in Bijdorp is een com missie wijkbelangen. Deze commissie gaat zich speciaal bezighouden met de woningen in Bijdorp en de woon omgeving. DE commissie zal bestaan uit vertegenwoordigers van alle stra- Kunstklassen SCHIEDAM- Maandag 19 septem- u~r a.s. starten de kunstklassen weer ui het Stedelijk Museum, waar kin deren. volwassenen en „zestig-plus sers" onder leiding van een beel dend kunstenaar zich bezig gaan houden met beeldende middelen (tekenen, schilderen etsen enz.) De aanleiding en de onderwerpen voor de cursus ontstaan veelal van uit de wisselende tentoonstellingen in het museum. Daarbij hebben de docenten een eigen programma voor bereid met een zwaar accent op de beeldende bezigheden. Voor inlichtingen en opgaves kan men terecht bij de portier van het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Het laatste van Scyedam, het blad van de Histo rische Vereniging Schiedam, is in zijn geheel gewijd aan de restauratie van de panden Lange Haven 103, 101,99 en Walvisstraat 2. De redactie noemt de restauratie „een voortreffelijk ini tiatief", maar betreurt het wel dat deze pandeh niet meer hun oorspron kelijke functie, namelijk wonen, (kunnen) terugkrijgen. In het pand Lange Haven 103 is momenteel het bedrijf Otter Holding B.V. gevestigd. De restauratie van het pand werd begin 1974 voltooid. Momenteel wordt in de andere pan den gewerkt. In deze drie panden wordt een specialiteiten-restaurant met een klassieke inrichting geves tigd. Daartoe zijn op verschillende plaatsen doorbraken gemaakt. Scyedam wordt toegezonden aan leden en begunstigers van de Histo rische Vereeniging. Men kan van deze vereniging lid worden door overschrijving van f 20,- (individu eel lidmaatschap), f 30,- (echtpaar), f 25,- (leden buiten Schiedam) of f 10,- (houders bejaardenpas of CJP) op postrekening 35.33.203 of op bankrekening 25.81.52.362 bij Bank Mees en Hope, Schiedam ten name van penningmeester Historische Vereniging Schiedam. den besloten met een detilé van vijfentwintig muziekcorpsen, zijn georganiseerd door City- Centrum Schiedam en de VROM. 'SCHIEDAM - Vanavond om 21.00 uur brengt Lenny Kuhr in het Zolder- theater In de Teerstoof, Schiedam een try-out van haar avondvullende „Theatertoer". De vrijdagmarkt zal voortaan te vin den zijn in het Broersveld en de Lange Kerkstraat. Het deel van de oude markt tussen Herenpad en Hoogstraat vervalt daarmee. De "nieuwe" markt telt honderdtwintig standplaatsen tegen honderddertien vroeger. Vooral de aardappelen, groenten en fruithandelaren profite ren van deze uitbreiding. De nieuwe markt is. zoals dat in het marktjargon heet, zeshondervijfendertig strekken de meter lang: een uitbreiding van drieënnegentig meter. Een geheel nieuwe branche die haar intrede doet, is de antiek-, roiymel- en curio- sahandel. Deze handel krijgt tien standplaatsen op het pleintje voor de Hema. Zijn de ervaringen met deze plaats ongunstig, dan verhuist dit deel naar de Grote Markt. De markt- dienst van de VROM heeft gezocht naar een zo gunstig mogelijke opstel ling van de kramen in de Lange Kerk straat. Voor de Hema wordt een marktpleintje gecreërd, verder de Lange Kerkstraat in staan de kramen in een enkele rij terwijl vanaf het Oude Kerkhof een soort promenade is gepland met kramen aan beide zij den van het trottoir. Omdat de par- keermeters in de weg staan, zullen die worden verwijderd. Standwerkers Nadat wethouder Zijdeveld om kwart over tien morgen de officiële ope ningshandeling heeft verricht, start het standwerkersconcours. Dertien standwerkers, waaronder verschillen de kampioenen, zullen elkaar probe ren de loef af te steken in welspre kendheid, overtuigingskracht en ori ginaliteit. Een deskundige juiy beoordeelt één en ander. De prijs uitreiking vindt om half vijf plaats door wethouder Collé. Voorts wordt er tussen tien en vijf uur op de Grote Markt een show van antieke en moderne auto's georgani seerd. Op de Grote Markt zal voor de eerste maal het beeldje te zien zijn dat de gemeente Rotterdam aan Schiedam heeft geschonken ter gele genheid van het zevenhonderdjarig bestaan. Dat beeldje is gemaakt door de Schiedamse beeldhouwer Piet Stuyvenberg. Tevens komt op de Grote Markt een bank te staan die geschonken is door buurtgemeentes Vlaardingen en Maassluis. Voor de tuin van de Grote Kerk zal vrijdag een draaiorgel voor vrolijke klanken zorgen, terwijl de gehele dag loten met sleutels worden uitgedeeld. Cadeau-boxen De loterij is een idee van de winke liersvereniging City-Centrum Schie dam. Op donderdag, vrijdagen zater dag zijn in het centum gratis loten verkrijgbaar. Aan elk lot zit een sleutel die mogelijk past op één van de vijf cadeau-boxen die van 8 tot en met 18 september op de volgende plaatsen staan opgesteld: Lange Kerkstraat tussen Hema en de bloe- menstal. Rotterdamsedijk bij de fir ma Van Daalen, Oranjestraat bij Albert Heyn, Dam bij Oase en Hoog straat bij Museum. De gratis loten Dertien standwerkers Aan het standwerkersconcours wordt deelgenomen door de volgende standwerkers: J. Reyinga uit Diemen met horloges, B. Hemmer uit Almelo met elektrische scharen, J. Koedam uit Rotterdam met fruit. Mevrouw J. Kassing uit Utrecht met potplanten J..J. Goppel uit Lelystad met groen temolens, J. van Veltum uit Lienden' geven daarnaast kans op een drie daagse reis voor twee personen naar Londen. Er zijn in totaal vijf van zulke reisjes te winnen; de trekking van de hoofdprijzen vindt op zater dag 10 september plaats om half drie op de Grote Markt en wordt verricht door burgemeester Lems. Andere festiviteiten die dezer dagen zullen plaatsvinden, zijn op donder dagavond 8 september een optreden van de complete showband van O.B.K., een "Jazz Street Parade" op zaterdag 10 september van half elf tot half drie en vendelzwaaien door het gilde Sint Remigius uit Duiven op de Grote Markt om één uur en om tien over half drie. Voorts ligt de gehele zaterdag een reuze spring- matras voor het oude Stadhuis, worden gratis vijfduizend petjes uit gedeeld, kunnen kinderen voor de tuin van de Grote Kerk gratis pony- rijden van tien tot twaalf uur en trekt de drumband van O.B.K. van twaalf tot twee uur door de stad. De feeste lijkheden worden besloten met een défilé van vijfentwintig muziekcorp sen voor het oude Stadhuis. Deze corpsen hebben eerder die dag rond de Plantage deelgenomen aan het Drumfestival van de Schiedamse Gemeenschap. met zakdoeken, P. Vroegop uit Den Haag met ball-points, A. Booy- Lievens uit Eindhoven met auto- polish, K. Reyinga uit Diemen met bijouterieën, A. Hofstede uit Har- denberg met chocolade, Chr. Lebbing uit Rotterdam met speelgoed, B. de Regt uit Rotterdam met groente schaven en C- Broeden uit Amster dam met chipsmesjes. met warme gewatteerde voering. Vervaardigd van een prachtige flanelkwaliteit, in de kleuren grijs en zwart. Maten 46/56 achtige in 2 kleuren tweed en vele andere kleuren. Alleen bij ons grote maten MAASSLUIS - Van dn 891 op baar moederhalskanker onderzochte Maassluise vrouwen is bij vijf vrou wen een aanwijzing voor de aanwe zigheid van baarmoederkanker aange troffen. De vrouwen zijn voorverder onderzoek naar hun huisarts doorge stuurd. In totaal lieten in Maassluis 301 vrouwen weten niet mee te kun nen werken. SCHIEDAM - Aanstaande za- grijpende verbouwing te hebben terdag gaat het open-jongeren- ondergaan, weer open. Op de 0- centrum de Tempel, na een in- peningsavond speelt de Engelse De Tempel zit op het ogenblik in een pand aan de Overschiesestraat. Omdat het pand midden in een woonwijk staat, zijn er nogal wat klachten over ge luidsoverlast. Het liefst zouden de jongeren van De Tempel dan ook verhuizen de oude brandweerkazerne bij het Stadskantoor. groep G.T. Moore and The Rhythm Tramps, een groep die vorig jaar met veel succes in Pa- radiso optrad. In het komend seizoen zullen in De Tempel veel buitenlandse groepen optre den. De programma-commissie van De Tempel heeft vooral ge zocht naar de iets betere groe pen en voor de komende maan den al groepen uit Engeland, Noorwegen en Polen gecontrac teerd. Het aantal optredens is daardoor kleiner dan in het af gelopen seizoen, maar de kwali teit ervan zal ongetwijfeld gro ter zijn. Over het open-jongerencentrum De Tempel doen de vreemdste verhalen de ronde. „Ik heb mensen horen zeg gen dat de hondjes er shotjes krijgen" zegt bestuurslid Fedde v.d. Spoel. „De Tempel zou een drughol en een sex- shop zijn. Dat zijn verhalen van men sen die maar een beetje gissen. Maar die naam leeft nog steeds voort. In De Tempel zijn harddrugs verboden. De medewerkers letten daarop. Als we een dealer of een pusher zien, dan gaat die eruit. Hasj is geen probleem. Je zou het roken van een stickie kun nen vergelijken met het drinken van een borreltje. Het is trouwens vast gesteld dat het roken van hasj heel wat minder gevaarlijk is dan drinken en het roken van sigaretten." „Bij een open-jongerencentrum denk ik aan een ruimte waar ik zo kan in- en uitlopen", zegt bestuurslid Leo van Haasteren. „Een ruimte waar ik niet persé hoef te drinken. Waar alles draait om de activiteiten van vrijwil lige medewerkers. Bij ons worden de zaken geregeld door vrijwillige mede werkers die zelf ook een bezoeker zijn." Verbouwingen De Tempel is aan het begin van de ze- G.T. Moore treedt zaterdag in De Tempel op. ventiger jaren ontstaan in De Kreek aan de Lange Haven. Daar richtte de ongeorganiseerde jeugd, zoals dat zo fraai in het vakjargon van de de So ciale Academies heet, een sociëteit op. De soos draaide enige tijd op de zolder van De Kreek en vervolgens los van het clubhuisbestuur in een pand naast het voormalige dierenasiel aan het Spinhuispad. Na een jaar zon der pand te hebben gezeten, mochten de jongeren het huidige pand aan de Overschiesestraat betrekken. Daarin zat tot 1972 buurtcentrum Oost, dat toen vertrok naar de Dr. Zamenhof- straat. Aanstaande zaterdag wordt het nieu we Tempelseizoen geopend. Mogelijk is de verbouwing dan nog niet hele maal beëindigd. Het programma voor het nieuwe seizoen wordt in ieder ge val veelzijdig. „Wij proberen zoveel mogelijk aan de bezoekers te denken" zegt bestuurslid Rini Ijsberg. „Wij gaan verschillende soorten muziek, cabaret en theater brengen. Ook idee- en van bezoekers voor de inrichting van de drie ruimtes zijn welkom. Er is nog van alles mogelijk."

De Havenloods | 1977 | | pagina 1