Met De Havenloods naar 'Spaanse' zon 498?° 14?5 ter meuten termeulen Eén of twee weken in Fuengirola termeulen „Thuis is ver wexpositie in Land- en Volkenkunde Erunott termeulen óteen tjeó keilt Afscheid van dr. Eijsink elke week 'a nieuwe leesmap Daniebelle in de Doelen Vrede en betrouwbaarheid termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1977 In ons vernieuwde tuincentrum 10 Hyacinthen in ge f mengde kleuren. Van 5,50 voor 100 Botanische kro kussen in gemengde kleuren. Van 8,50 voor 25 Narcissen in ge mengde kleuren. Van 6,95 voor 100 Blauwe Druifjes j Van 6,95 voor Minder dan de helft wan de Prijs betaalt u nu voor dit reliëfwand- vinyl op papier. Door het rubber laagje heeft dit vinyl een hoog- laag struktuur. Het is eenvoudig zelf naadloos te plakken. In tabak, champagne, beige, groen, oranje, geel of bruin en uiteenlopende dessins. 50 cm breed. Per rol van 8.5 meter van f.19,90_ voor ïpllliii HALGEMEEN Al weer enkele maanden luidt de weersverwachting voor morgen er „droog en zonnig met temperaturen van 25 tot 30 graden Wat een weelde voor ons Nederlanders, die dit jaar vaak verwend" zijn met zware regenbuien en windhozen; na zo 'n slechte zomer kun je je nauwelijks voorstellen, dat er nog gebieden in de wereld zijn te vinden waar je dag in dag uit van de zon kunt genieten. Toch heeft De Havenloods zo'n gebied voor u kunnen vinden. Met als vertrekdatum 12 of 19 november kunt u 8 of 15 dagen alles wat u in de Hollandse zomer tekortgekomen bent, aan de Costa del Sol in Fuengirola inhalen. tijdens uw verblijf een leuke excur sie naar Malaga met z'n ongelooflijk mooie kerken, fonteinen, de vesting Alcabaza, mooie havens enz. enz. Bo vendien speelt regelmatig "s avonds in het hotel een orkest fijne dansmu ziek, terwijl er iedere avond wel iets bijzonders te beleven is; zo zal er een grote flamencoshow zijn, een mode show en flamencozangers. Eigenlijk teveel om op te noemen dus, maar zeker zal het een vakantie worden vol ontspanning en vertier. Een acht daags verblijf komt u slechts op f.539,-. Spanje is trouwens voor vele Neder landers dit jaar een zeer gastvrij en hart en ziel verwarmend vakantieland gebleken; Costa Brava, Costa Blanca en Costa del Sol trokken tienduizen den „kouwe kikkerlanders", die daar - hun door hardwerken verdiende - zonnige veertiendaagse doorbrachten. Voorkeur Duidelijk is inmiddels wel een sterke voorkeur voor de Costa del Sol ge bleken. Voornaamste reden daarvoor zal zeker zijn het feit dat de weers omstandigheden daar ideaal zijn: een uiterst mild klimaat, het zonnetje op 320 dagen van het jaar, terwijl over zomer en winter een gemiddelde tem peratuur van 18 graden wordt ge haald. Op z'n koudst is het er in de winter 13 graden en in de zomer is het er meestentijds tussen de 25 en 30 graden. Hoe aanlokkelijk de Costa del Sol wel is blijkt vooral in de buurt Fuengirola, waar de vakantierit onze krant heengaat; prachtige brede stranden van witblinkend zand, bloemperken met veel rozeh en anjers en ook de wijde natuur vol kleurige bloemen. Bananen, sinaasap pels en citroenen bengelen in de zomer overal zomaar aan de bomen. Echt Spanje op z'n mooist zoals u het van de kleurige plaatjes uit de tijdschriften kent. Ideaal Fuengirola is dus een ideaal vakan tieoord, vooral als u daarbij nog eens optelt een heerlijke sfeervolle, bijna 7 kilometei lange boulevard, een be trekkelijke rust (zeker als u die verge lijkt met plaatsen als Torremolinos en Marbella) en niet in de laatste plaats het dorpje zelf. Naast de Spaanse sfeer treft u er bars en restaurants die door Nederlanders worden gerund; leuk als u eens iets anders dan Spaans wilt horen. Bezien we dan even het hotel „Las Piramides" - een uitstekend vier- sterren hotel dat onze krant voor u heeft uitgezocht. Het ligt juist achter de boulevard, een kleine 50 meter van het strand aan de rand van het centrum van Fuengirola. Het hotel bestaat uit twee gebouwen die door een traverse met elkaar verbonden zijn; in die traverse is een autover huurkantoor gevestigd, een reisbu reau, een kapper en nog enkele win kels. Verder vindt u in het hotel o.a. een zeer gezellige bar, een lounge met een afgescheiden kaart- en t.v.hoek, enz. Buiten een prachtig zwembad waaromheen een terras met ligban ken en matrassen, douches en een snackbar Het airconditioned hotel is voorzien van liften. Voor babysit kan eventueel worden gezorgd. De Havenloods heeft in hotel Las Piramides voor u gereserveerd twee persoons kamers, op basis van half pension (bewust gekozen voor half pension, omdat u bij volpension twee warme maaltijden per dag zou krij gen, hetgeen meestal te veel blijkt te zijn). In de prijs is verder inbegrepen de vliegreis v.v. Amsterdam-Malaga en het vervoer per bus of taxi v.v. Malaga-Fuengirola. Verrassingen INBRAAK-BRAND EN BEDRIJFS- BEVEILIGINGSSYSTEMEN 'canoenjKe Installatie' en Adviesgroep BeveHigrngssystemen Batenburg BV, Rotterdam, 010-136500 Sfeervol eten... aan deze eethoek van rustiek eikenhout in Windsor Style. De stoelen zijn bekleed met groene of beige skai. De ta fel is in twee uitvoeringen verkrijgbaar: met vast blad van 80x 120 cm of met een uitschuifblad. Tafel met 4 stoelen Uitschuiftafel met 4 stoelen 598,80 aar: mei vast Diao van oux Verder moet u rekenen op de lucht havenbelasting en Internationale Route Charges van f.36,- per per soon. Dat geldt ook voor de 15-daag- se vakantie, die exclusief de luchtha venbelasting van f.36,- slechts f.729,- gaat kosten. Wij kunnen tevens zorgen voor een reis-bagage-ongevallen verzekering, die voor 8 dagen f. 12,- en voor de 15- daagse reis f.22,50 plus f.3,50 polis- kosten kost. Voor eeri eenpersoons kamer moet een toeslag worden betaald. Deze be draagt voor acht dagen f.50,- en voor In opdracht van het ministerie van buitenlandse zaken voorlichtingsdienst ont wikkelingssamenwerking) bezochten drie fotografen de Kaap Verdische eilan den, Marokko en Tukije. Maya Pejic, Thijs Koobs en Almar Tjepkema belicht ten er de achtergronden van drie groepen van gastarbeiders die in Rotterdam sterk vertegenwoordigd zijn: Kaapvcrdianen, Marokkanen en Turken dus. De Nederlandse gastarbeiderswilden een beeldend antwoord vinden op vooral de volgende vragen: waar komen ze vandaan, hoe verdienen ze hun brood, hoe is het met degenen die niet in het buitenland werken maar in eigen land blijven en wat is de situatie van de vrouwen en de kinderen Het resultat is vanaf vrijdag 23 september in het Rotterdamse Museum voor Land- en Volkenkunde te zien. Deze expositie, die de naam „Thuis is ver weg" kreeg en een samenwerkingsprojekt is tussen het ministerie en het museum, wordt vrijdagmiddag om vier uur geopend door burgemeester André van der Louw. vijftien dagen f.100,-. Boekingen Voor deze fantastische reis van De Havenloods kunt u boeken op de volgende kantoren: Prins Hendrik kade 14. Rotterdam: Hoogstraat 122, Vlaardingen en Weteringsingel 2, Krimpen a.d. IJssel. Wie nog meer in formatie wil, kan een informatiepak ket aanvragen. De telefoonnummers zijn: Rotterdam 010- 132170, Vlaar dingen 010- 352911 en Krimpen a.d. IJssel 01807- 16899. speciale aanbieding Fraaie notenhouten uitvoering. Zeer degelijk uurwerk. Pracht slagwerk. Schriftelijke garantie, van 425. nu 210.- Veilig... Nooit meer uitglijden in bad of onder de douche, dankzij deze veiligheidsbadmatten met zuig- napjes. Gemakkelijk te reinigen, ook in de wasmachine. In wit, geel, rose of blauw. Maten: 35x66 cm. 40x80 cm, 46x92 cm en 43x73 cm. Normaal 14,95, 16,95 en 19,95, nu alle maten per stuk SU Nou stond er weer een bankstel Langs de straat Nog goed en gaaf en onvenleten m 't Werd door de eigenaar versmaad En weggesmeten. Er kwam een malend monster Met open muil Een staalgetande omnivoor Het kauwde op het stel. en slikte m Het toen door. En 't was zo 'n griezelig gezicht 5 Ik stopte mijn twee oren toe De buurman stond erbij Da s vlot gegaan Zei hij, exact twintig seconden Hij had dat bankstel altijd saai En burgelijk gevonden Nou is het weg. Je moet eens Komen kijken Zeg, 'k heb nou een zitkuil. Prachtig' Met vrouw en kinderen op de grond Oh man, da 's machtig! Ik ben gaan kijken en ik I Heb 't gezien Ze zaten allen op de grond I Onwennig hurkend of zittend op 5 I Hun platte kont. I Pa wendde enthousiasme voor H Maar niet oprecht I En echt ik merkte goed 5 Dat moe de moed verloren had Zo ze daar zat. I Niet lang daarna zag ik ze in de stad Ze waren op een bankstel uit I en dat was dat. m LEEN DE ZWART, jj Dinsdag 27 september neemt dr. R. Eijsink afscheid als lid van gedepu teerde staten van Zuid-Holland. Hij aanvaardde een benoeming tot lid van de Eerste Kamer. In 1950 werd de heer Eijsink voor de KVP lid van provinciale staten. Vanaf 1 juni 1966 was hij lid van het dagelijks bestuur van de provincie. De laatste jaren be hoorden tot zijn portefeuille onder meer het algemeen planologisch be leid, culturele aangelegenheden, jeugdzorg, sportzaken en volksge zondheid. In de benedencantine van het Pro vinciehuis in Den Haag wordt de heer en mevrouw Eijsink dinsdag een re ceptie aangeboden, die van 16 tot 18 uur duurt. Provinciale Staten en amb telijke medewerkers nemen donder dag 29 september afscheid van de (dan ex-)provinciaal bestuurder. Bij die gelegenheid speelt het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland. Elke week 10 tijdschriften bij u thuis Panorama, Nieuwe Revue. Margriet, Mlmo, Dummy, Kuifje. Jaguar, Diane, Story, Libelle. Petra (1 x p. mnd.). 'n Vast abonnement op 2 wille keurige bladen kost veel meer. 10 van de beste tijdschriften gratis thuisbezorgd vanaf slechts 1.90 per week. Elke nieuwe abonnee 4 mooie pockets kado! Vraag ook naar onze stripalbums. Bel of schrijf naar LEESKRING LE NOBLE' Antwoord nummer Rotterdam Tel. 85.47.77 In samenwerking met Gospel Music International organiseert Reaping Harvest Outreach Volle Oogst Zen ding") donderdagavond 23 septem ber, vanavond dus, een gospelconcert in De Doelen. Een hoofdrol zal weg gelegd zijn voor Daniebelle, solozan geres van de Andrea Crouch Dis ciples uit de Verenigde Staten. Zij trad reeds eerder in ons land op. Aan het programma werken ook mee Raymond uit Den Haag en Esther Tims uit Zwolle. Kaarten zijn vanaf 19 uur aan de kassa van De Doelen verkrijgbaar. Het concert begint om uur. Daniebelle treedt vrijdag op wijkcentrum „Meerzicht" in Zoe- termeer en zaterdag in de Grote Kerk in Zwolle. Ter overweging Wat kunnen we beter doen in deze Vredesweek dan samen te luisteren naar de rabbi van Nazareth die de vrede-makers zalig sprak? Goed, er zijn veel wijze mannen geweest en ze zijn er nog en hun woorden kunnen ons best een eind verder helpen op de lange weg naar de vrede toe, maar ik ben van mening dat we vooral bij Hem moeten zijn. Hij kwam daarvoor, om zo te zeggen. Om ons de vrede te leren. Hij heeft ons verhalen verteld en er is een aan tal verhalen over Hem zelf verteld, maar in zijn onderwijs vinden we ook een aantal korte spreuken. Korte gezegden, een „masjaal" noemden ze in die tijd zo'n wijs woord, korte gezegden die we alleen met schade kunnen laten liggen. In mijn gedachten bezig met de vragen die deze vredesweek ons voorlegt: die van kernwapens en van kernenergie, stootte ik op een paar merkwaardige woorden. Ik schrijf ze hier eerst even uit: „Wie in zeer weinig betrouwbaar is is ook in veel betrouwbaar. En wie in zeer weinig onbetrouwbaar is, is ook in veel onbetrouwbaar. Als je dus niet betrouwbaar geweest bent ten aanzien van de onrechtvaardige Mammon, wie zal je dan het ware goed toevertrouwen? En als niet betrouwbaar geweest bent ten aanzien van het goed van een ander, wie zal je geven wat je toekomt? Deze woorden zijn te vinden in Het Evangelie naar Lukas, hoofdstuk 16, na de gelijkenis van „de onrechtvaardige rentmeester". In die gelij kenis gaat het over een rentmeester die zich allerlei vrijheden veroorlooft met het bezit van zijn heer. Dat loopt fout. De heer roept hem ter verantwoording en het ziet er dus slecht voor hem uit. Wat doet deze man? Hij gaat de pachters van zijn heer langs en vermindert eigenhandig de waren en bedragen die ze hun heer schuldig zijn. Op die manier verwerft hij zich hun vriendschap en hoeft hij, eenmaal de laan uitgestuurd, niet te gaan bedelen. Jezus houdt het gedrag van deze „onrecht vaardige rentmeester" aan zijn volgelingen voor als een soort voorbeeld. Op 't eerste gezicht een gewaagd en vreemd voorbeeld. Moeten ze net zo immoreel handelen? Dat kan de bedoeling niet zijn. En zo is het ook. Jezus stelt het gedrag van de dubieuze rentmeester alszodanig niet ten voorbeeld, maar zijn „overleg". Je zou er dit van kunnen zeggen: die man handelt uit een diep geloof. Zijn geloof is heel eenvoudig en tegelijk keihard. Een mens moet z'n eigen boontjes doppen, want in de ellende kijkt toch niemand naar je om. Vandaar zijn noodspron gen bij de pachters. Dat is zijn „overleg". De volgelingen van Jezus hebben een ander geloof. Een geloof dat ge ent is op de belofte en de af spraken met God. Dat staat nergen zo duide lijk als bij de profeet Micha (6 vers 8): „Hij heeft u bekend gemaakt, o mens, wat goed is en wat de Heer van u vraagt: niet anders dan recht te doen en getrouwheid lief te hebben, en oot moedig te wandelen met uw God". Nu zegt Jezus met dit verhaal, laat jullie geloof, zoals dat hier beschreven staat, net zo bepalend zijn voor jullie handelen als dat keiharde en immorele „geloof" van die „onrechtvaardige rentmeester". En dan komen die woorden die ik opschreef. In drie tegenstellingen spreekt Jezus hier. Hij stelt „weinig" tegenover „veel", „de onrecht vaardige Mammon" (je aardse bezit, waarmee het zo gemakkelijk knoeien is) en „het ware goed" en tenslotte: „het goed van een ander" en „wat jou toekomt". Het aardse bezit is betrekkelijk weinig, vergeleken met de over vloed die over een mens komt wanneer hij verder kijkt, wanneer hij dieper graaft. Het aardse bezit heeft wel een grote schijn. Het siert zich zelfs met de nam „Mammon", de naam van een god. Maar daar blijft het dan ook bij. De mens die zijn wezen verstaat en zich bezig houdt met de zin van zijn bestaan die heeft iets van „het ware goed" in handen. En tenslotte is aards bezit „het goed van een ander", er zit iets vreemds in de dingen van deze aarde. Ze kunnen zulke onmenselijke maten en verhoudingen aannemen. Wat de mens toekomt (het uwe, zoals het in de vertaling van het Ned. Bijbel Genootschap heet) hoort bij hem, is voor hem gereed gemaakt. En nu gaat het om de betrouwbaarheid. Deze aardse tijs is in zekere Titr een proeftijd. De mens wordt getest op de aardse dingen. B.v. op de kernenergie. Die is er. Die zit in de dingen in de aarde. En de mens hoeft zich niet te schamen dat ontdekt te hebben. Een andere vraag is belangrijker: wat doet hij ermee? Hoe gaat hij ermee om. Betrouwbaar of onbetrouw baar. In het grieks staat hier een woord dat ook „gelovig" kan beteken. Gelovig is hier dan betrouwbaar ten opzichte van wat God eens met mensen afgesproken heeft. Hoe gaat hij b.v. met die kern-energie om? Welke vragen liggen dan voorop? De vragen naar nog meer welvaart of nog meer winst of nog meer veiligstellen van wat hij nu eenmaal verworven heeft? Of de vragen naar de naaste? De vragen naar het milieu waarin die naaste moet leven? Mogen mensen beslissingen nemen ten aanzien van b.v. atoomafval in de grond of op de bodem van de oceaan zolang er ernstige vrees bestaat dat dit voor zijn naaste in de toekomst groot gevaar kan opleveren? Mogen mensen beslissingen over zulke zaken nemen die zo rijk zijn dat ze zich gemakkelijk naar onbedreigde streken kunnen begeven of hebben zij hier het laatste woord die er vlakbij wonen? Kortom: waar blijft de betrouwbaarheid als mensen van tevoren opgegeven worden, als van te voren vaststaat dat de aarde bedorven wordt en vergiftigd. Dat zijn de vragen van deze vredesweek. In die vragen stelt de man van Nazareth ons voor de eis van betrouwbaarheid. Wij dienen zulke beslissingen te nemen die trouw Zijn aan Gods goede plan met de wereld, aan de af spraak die Hij met ons maakte en aan onze medemensen. Dat is een zaak van vrede. Er is maar één prijs die voor de vrede voldoende is, n.l. dat mensen op die manier, van Jezus, betrouwbaar leren hartdelen. VISSERMAN Licht in gewicht... en met een maximum aan berg ruimte is deze opvouwbare reportertas van oersterk Oxford nylon. Lichtgewicht dus makke lijk mee te nemen Met opklap bare bodem en 3 ritsen.In zwart blauw, groen of bruin. Nu van 29,95

De Havenloods | 1977 | | pagina 4