HAVENLOODS Dienstencentrum toont heel wat gebreken Raad akkoord met hoger watertarief #r wimm STortS ma"7*' Meubelfabriek jjs Oisterwijk i32i7o I editie p SCHIEDAM „Vier Molensbestaat vijf jaar MASSIEF EIKEN MEUBELEN Gemeente pakt hondepoep aan Fancy-fair voor nieuw troephuis verkenners IKPSI netj^icD Geloogd Massief Europees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 26e JAARGANG NO. 40 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. *°30 9H39^ SCHIEDAM - Dienstencen trum de Vier Molens viert tussen 22 en 28 oktober op uitbundige wijze zijn vijfjarig bestaan. Onderdelen van die feestweek zijn onder andere een fancy-fair op aanstaande zaterdag, een biljarttoemooi en een instuif op vrijdag 28 oktober die gevolgd wordt door een groots slotfeest. Tijdens de presentatie van de plannen voor de feestelijkheden die groten deels door de bezoekers van liet dienstencentrum bekostigd worden, sprak mevrouw J. Poll- Schut, voorzitter van de Stich ting Raad voor het Bejaarden- werk in bittere bewoordingen SCHIEDAM - Met alleen de stemmen van de VVD en CPN tegen is de gemeenteraad maan dagavond akkoord gegaan met een verhoging van het waterja- rief met elf cent per kubieke meter en het vastrecht met drie gulden. Vrij probleemloos ver liep de discussie over verhoging van de onroerend-goedbeiasting en verschillende tarieven, omdat «het college zijn oorspronkelijke voorstellen enigszins had terug geschroefd. Dit heeft wel tot Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. OIO- 343006 gevolg dat het tekort op de be groting voor 1978 nu is opgelo pen tot ruim een miljoen gul den. Evenals vorig jaar waren VVD en CPN tegen verhoging van de waterta rieven. Aad de Wolf (CPTN) vond een verhoging met 8.4 procent "voor et i keteltje leidingwater". :en hehoorin ke verhoging, vooral omdat de inko mens niet met acht procent stijgen: "Als ik andere gemeentes bekijk, moet ik constateren dat Schiedam behoorlijk in de top zit". De VVD haalde weer haar stokpaardje van stal door te pleiten voor een verlaging van de tarieven voor grootverbruikers. Evenals Taverne (CDA) vroeg de VVD om een analyse naar de oorza ken van de vrij hoge watertarieven in Schiedam. Wethouder Scheeres (financiën) vond dat idee wel aantrekkelijk, maar wees er tegelijk op dat de Schiedamse distributiekosten hoger liggen dan in omringende gemeentes omdat Schie dam veel later behoorlijk heeft moe ten investeren in het distributienet. Het WD-voorstel om grootverbrui kers een "symbolische" verlaging van de watertarieven van één cent per kubieke meter te geven, bleek bij stemming overigens kansloos. Zoals wethouder Scheeres zei: "Voor sym bolische voorstellen voel ik helemaal niets. Geen enkel_ bedrijf is daarvan onder de indruk.' Als je iets doet, moet het effect hebben." Daarbij wees de wethouder erop dat het nog te kort dag was de effecten van één tarief voor alle verbruiksgroepen goed te kunnen beoordelen. "Je moet het beleid op dit moment weer niet wijzigen",aldus Scheeres. Uit eindelijk ging de raad met uitzonde ring van VVD en CPN akkoord met het collegevoorstel. Heel taktisch had het college de angel uit de discussie over de verho ging van de onroerend-goedbelasting en diverse gemeentelijke tarieven ge trokken. Het oorspronkelijke voor stel kwam neer op een verhoging van de OGB met ruim twaalf procent en een verhoging van de tarieven met zeve en half procent. Dit voorstel bleek vorige week tijdens een ver gadering van de raadscommissie voor financiën en economische zaken op veel weerstanden te stuiten. Te elfder ure had het college daarom besloten de verhoging van de OGB terug te brengen tot tien procent, de verho ging van riool- en precariorechten tot vijf procent en dè overige tariefsver hogingen ongewijzigd te laten. Alge- iopen maandag bleek dat een zeer taktische manoeuvre te zijn geweest, want veel weerwerk kwam er niet ineer uit de verschillende fracties. Het was weer de VVD die haar stok paardje van stal haalde door te plei ten voor een andere verhouding in de OGB-heffing tussen verhuurders en huurders. Een kansloos Voorstri, want geen enkele partij ging ermee akkoord. Evenals vorig jaar vond me vrouw Taverne (CDA) het weer spij tig dat al over tariefsverhogingen moest worden gepraat voordat de be groting in de raad werd behandeld. Dit houdt verband met het feit dat Schiedam afwijkt van de aanwijzin gen van de minister de tarieven met niet meer dan vijf procent te verho gen. Taverne had er overigens wel be grip voor. Het is inderdaad spijtig dat we nog een maand moeten wachten totdat de begroting in de raad wordt behan deld. Zo zou het nu al interessant ge weest Zijn, te vernemen hoe de Schie damse politieke partijen aankijken tegen een begrotingstekort „van meer dan een miljoen. En dit terwijl Gede puteerde Staten van Zuid-Holland Schiedam duidelijk te kennen hebben gegeven, de tekorten jaarlijks terug te brengen totdat een sluitende begro ting wordt verkregen. GS heeft daar bij zelfs gedreigd Schiedam onder cu ratele te stellen. Hoe wethouder Scheeres van financiën dit probleem gaat oplossen, weten we pas op 21, 22, 23 en 25 november, wanneer de begroting in de raad wordt behandeld. over het gebrek aan medewer king van de gemeente. Ze con stateerde dat het gebouw al veel gebreken vertoont omdat er onder druk van het ministerie PinOCCiO van CRM bij de bouw op materiaalkosten bezuinigd is. verrassingenstand. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten. De jaarmarkt begint om tien uur en eindigt om vijf uur. „Het gebouw is verschikkelijk geho rig", aldus mevrouw Poll-Schut. ..Als er muziek wordt gemaakt en elders wordt gebridged, is dat lastig. De ver lichting was bijzonder slecht en de verwarming kost handenvol geld. We moeten flink stoken want de warmte vliegt eruit. Dat zijn dingen die met de bouw voorkomen hadden kunnen worden". Mevrouw Poll ging kort in op de opening van het dienstencen trum vijf jaar geleden. „Toen wij openden, stroomden de mensen binnen. Het dienstencentrum was meteen een gonzende bijenkorf. Ik dacht: dat gaat wel over, maar het is niet overgegaan. In het seizoen trekt het dienstencentrum gemiddeld drie- I honderd mensen per dag. Ik geloof dat dat uniek is in Nederland. Ik vind het bijzonder fijn dat wij zoveel men sen een plezier kunnen doen. In Schiedam hebben we, nu twee dien stencentra. Wij kunnen thans niet verder omdat wij financieel aan banden zijn gelegd. De kraan is dicht gedraaid, dat vind ik erg jammer. Het bestuur wil verder: wij zijn naarstig bezig posten te krijgen elders in de stad". Feestweek De feestelijkheden ter ere van het eerste lustrum zijn inmiddels al be gonnen met een biljarttoemooi. Hier aan nemen zesenzeventig Biljarters deel. Ieder speelt twee partijen volgens het nederlaagsysteem. Daar bij is voor iedere speler afzonderlijk vastgesteld hoeveel caramboles hij dient te maken. De finale vindt plaats op dinsdag 2S,oktober. De feestweek begint aanstaande zaterdag met een jaarmarkt. Onderdelen- daarvan zijn een nieuwmarkt, rommelmarkt, veiling, rad van avondtuur, sjoelen, darts, spijkerslaan, pop- er. sigaarra den, muurrebus, fotoraadwedstrijd- strijd, prijzen bak, gaassteken, grab belton, busjesgooien, ringvvrpen, schieten, bingo, handwerkstand en SCHIEDAM - De gemeente voert momenteel overleg met de Offi cier van Justitie over een wijzi ging van artikel 75 van het Alge mene Politie Verordening (APV). Dat artikel verbiedt hondenbezit ters hun hond het voetpad te laten verontreinigen. Dit deelt het college van Burgemeester en Wet houders mede in antwoord op vragen van VVD-raadslid Cor van Tilborg. Deze had erover geklaagd dat de politie de naleving van ar tikel 75 nauwelijks controleert. Het college vindt nu dat de redac tie van dit artikel herzien moet worden omdat het op basis van de huidige redactie alleen moge lijk is op te treden bij verontrei niging van voetpad, trottoir of stoep. Het college belooft in zijn antwoord een voorstel tot wijzi ging binnenkort aan de raad aan te bieden. In het antwoord her innert het college Van Tilborg eraan dat inmiddels een voorlich tingscampagne is gestart die tot doel heeft hondenbezitters te wij zen op de overlast van honde poep. „Ook in de plaatselijke pers wordt aan dit onderwerp regelmatig aandacht besteed", aldus het college. Op maandag-24 oktober is er een ge zellige ochtend met koffie en gebak, waarbij mevrouw Poll-Schut een toe spraak houdt, 's Middags is er een Open Middag en 's avonds treedt de cabaretgroep Pinoccio voor de vaste bezoekers van het dienstencentrum op. Op dinsdag 25 oktober wordt de bil jartfinale gespeeld en kan men in de grote zaal voor bingo terecht, 's Avonds is er bridge-drive met onge veer vijftig deelnemers. Op woensdagmiddag 26 oktober geven twee bejaardenkoren een uit voering namelijk Oase en Senectute. 's Avonds treedt het Jeugdorkest van Wilton Feijenoord op en wordt er- aansluitend gedanst. Op donderdagmiddag 27 oktober komen de klaverjassers aan de beurt, zo'n tachtig mensen, en de dammers en schakers. Op donderdagavond organiseert de Ziekenomroep Schiedam een quiz tussen deelne mers van het dienstencentrum de Woudhoek en de Vier Molens. Deze quiz wordt voor de derde maal gehouden. Instuif De feestweek wordt op vrijdag 28 oktober besloten met een instuif tussen vijf en zeven uur en een slot feest vanaf acht uur.Aan dat feest wordt medewerking verleend door het mandoline-orkest De Gasten uit Rotterdam en het jongerentrio De Riwi's uit Bergambacht. Vanaf negen uur wordt een film van het Schiedamse carnaval van dit jaar vertoond. SCHIEDAM De Taizé-pad- vindersgroep Schiedam-Kethel organiseert op 22 en 23 oktober in het troephuis aan de Schie- damseweg 115 een fancy fair. Tevens, zal daar de trekking plaatsvinden van een loterij die al geruime tijd loopt. De opbrengst van fancy-fair en loterij is bestemd voor de finan ciering van een nieuw troephuis. De Taizé-groep Schiedam-Kethel is een verkennersgroep die ontstaan is uit een fusie tussen de Protestants- christelijke groep „De Schakel" en de Rooms-Katholieke groep Sint Jaco bus uit Kethel. De naam van de groep verwijst naar het dorpje Taizé in Frankrijk dat binnen zijn grenzen een oecumenische kloostergemeenschap heeft met leden uit diverse landen en van diverse godsdienstige richtingen. De huidige accomodatie van de lai- zé-groep in het Prinses Beatrixpark (het vroegere onderkomen van De Schakel) verkeert evenwel in zeer slechte staat. Het troephuis is bijna verrot en de groep kan de komende winter, wanneer daar geen verande ring in komt, eigenlijk beter thuis blijven. De Taizé-groep heeft naast zich een stichting die de belangen vn de groep behartigt. Deze stichting heeft zich tot taak gesteld om de groep voor het eind van dit jaar een nieuw onderkomen te geven. De grote moeilijkheid is daarbij de financiering van dit nieuwe troep huis. Door het organiseren van diverse acties en het houden van enkele bijeenkomsten, waarbij de ouders van de jonferen en de lei ding van de groep de problemen hebben besproken, hoopt de stichting de nodige middelen bij elkaar te krijgen. De eerste activiteiten die op korte termijn gerealiseerd worden ter financiering van het nieuwe troepe huis, zijn -een fancy Fair, en een loterij. De fancy-fair wordt op 22 en 23 oktober georganiseerd in het troephuis aan de Schiedamse- weg 115. Beide dagen is de fancy fair open van tien uur 's ochtends tot elf uur 's avonds. SCHIEDAM - Op vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober organiseert de Pr. Beatrix- school een fancy-fair. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een stenci- linbrandapparaat. Er is o.a. een rommel markt een plantenstand een loterij en een veiling van oude schoolplaten en school banken. De fancy-fair is vrijdag van 19.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 13.00 uur. Jubileumconcert van Excelsior het koor te gedenken jubileumconcert op 18 Okt. a.s. in de Grote Kerk te Schiedam. Aan dit concert zullen medewerking verle nen: Het Schiedams Vrouwenkoor - Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus; - het Gew. Orkest voor Zuid-Holland en de solisten Nellie v.d. Spek sopraan en Henk Smit bas. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van Excelsior: Leo Smit. Aanvang van het concert 20.00 uur. Programma's tevens bewijs van toe gang zijn a F 6,00 verkrijgbaar bij de V.V.V. Overschiesestraat 1 en bij het secretariaat: Mevr. M. Bos, Nwe. Damlaan 627, tel. 705259. Op dit concert worden o.a. uitgevoerd door de gezamehlijke koren: Mirjams Siegesgesang van Fr. Schubert en het Te Deum van Ant. Dvorak. College niet op receptie Teerstoof SCHIEDAM - Het gemeentebstuur van Schiedam was de grote afwezige tijdens de lustrumreceptie van zolder theater In de Teerstoof vorige week donderdag. Geen enkel lid van het college of de gemeenteraad had de moeite genomen naar de Nieuwstraat te komen. Ook had het gemeente bestuur zich niet laten vertegen woordigen. Wel was cultuurwethou der Posthoorn vrijdag aanwezig tijdens de première van „Malcolm" door het amateurtoneelgezelschap Groeton. Het Teerstoofbestuur was terecht bijzonder teleurgesteld dat het gemeentebestuur niets van zich had laten horen. Misschien is het dan toch wel waar dat het particulier initiatief in Schiedam niet op prijs wordt gesteld, zoals een Teerstoof- medewerker ooit eens heeft opge merkt. Of was wethouder Posthoorn bang geconfronteerd te worden met vragen om meer financiële steun, nu de Teerstoof gedwongen is om donateurs te gaan werven om daarmee een dreigend financieel debacle te voorkomen? marine, bruin. grys tn un/t :%jyx krytstreep- dessins, ent tan net. 8/JOUS wo/ien taken, 36 AUêEN Mooemup 1 ÖR/Q(/e ROTTERDAM: Hoogstraat 192 Grootse collectie pullovers Niet te evenaren in mode en in prijs. Afgebeeld .Q /5 Grote col en V-hals 35." Zuidpleift Hoog 572 Korte Lijnbaan 10 Ook in Amsterdam en Utrecht Amerikanen-Show 20 t/m 23 oktober in Hilton Hotel Rotterdam. Openingstijden: dagelijks van 10-18 uur. Ook zondag geopend. Vrijdag van t0-2fuut. Pietersen Co aosMc^E Rotterdam B.V. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht Valkenburg (L) en Zuidlaren. Berkel (ZH), Moordeindseweg 116, tel. 01891-4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur

De Havenloods | 1977 | | pagina 1