Agenda Hockeyclubs praten over kunstgrasveld 'Veel ruimte om te groeien hebben we eigenlijk niet' SfifXtt WE5ÏMNDM termeulen termeulen termeulen termeulen MASSIEF EIKEN MEUBELEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 I LANGS DE SWTËRWK Sportredaktie De Havenloods Hoogstraat 122. Vlaardingen |SP0RT_ Bij VDL wordt een fiks vraagteken geplaatst achter de vraag of het beoefenen van sport in h Rijnmondgebied nu wel zo gezond l_. „Om eerlijk de waarheid te zeggen we weten het niet. Over de randver schijnselen dopingroofbouw etc.) hebben we al vele malen kunnen lezen, maar aangezien de wereld van toevalligheden aan elkaar hangt, viel het ons op dat het ach-en-wee-geroep over de prestaties van het eerste elf tal, niet alleen bij VDL maar in de hele regio doorklinkt". Jawel en dan sommen ze even alle voetbalteams op, die tegenvallende prestaties op de mat hebben gelegd: Excelsior M, Maasdijk, MVV'27, Schiedam, Hoekse Boys, Zwaluwen, Fortuna en MSV'71. Vanuit dat licht bezien neemt VDL nu echt niet zo'n uitzonderingspositie in", klinkt het dan. ..We zijn beslist geen milieufana ten, maar we houden toch onze be denkingen". Zouden ze dat i werkelijk menen bij VDL: zouden de tegenvallende resultaten nu werke lijk willen verpakken in de rook- en reukgolven van de industrie? Zeer voordelig... Éénpersoons dekbedovertrek met sloop in een meerkleurig bloem- dessin.10Q% katoen, maten 135x 200 cm. ^|r Van 39,95 T m profiteren Éénmaal in de twee weken laat de I Vlaardingse VVV het foldertje ..Vlaardingen waarheen?" verschij nen met daarin een opsomming van I allerlei evenementen, die in de stad gaan plaatsvinden. Zwaluwen heeft f de inhoud van de publicaties eens enige tijd gevolgd en is tot de opzien barende ontdekking gekomen, dat daarin slechts de wedstrijden van FC Vlaardingen '74 zijn opgenomen. Zwaluwen-secretaris Cees Kool i derhalve even contact op met mensen in de Vis bank en vroeg I waarom de amateurwedstijden gene geerd werden. Het antwoord: ,,We vermelden alleen het profvoetbal en eventueel zeer belangrijke wedstrij den, die u dan wel tevoren moet opgeven". Zwaluwen's conclusie: „De gemeente geeft een (zeer grote) I subsidie aan het VVV en deze laatste meent dat slechts de FC daarvan mag profiteren". en verder... WJK(handbal) ontstak vorige week I donderdag de verlichting rond het veld... De najaarsvergade ring van Hermus DVS is op vrijdag I 4 november in het clubgebouw om half negen.... Pollux-speelster I Jola Kulik werd geselecteerd voor de nationale B-jeugd Op uitnodiging van de Schiedamse scheidsrechterver- eniging spreken op donderdag 27 oktober Feijenoord-clubarts Max Abarbanel en manager Guus Brox in het clubgebouw van Martinit. De aanvang is kwart over acht. ledenvergadering van HBSS dinsdag 8 november. De Vlaar dingse badmintonclub Refoba wordt gesponsord door Noordzee Quick Omdat zondag het afdelingsvoetbal in zijn totaliteit moest zwichten voor het overvloedig gevallen hemelwater en de KNVB-amateurs een bekerpro gramma afwerkten, konden alleen de zaterdag-afdelingsclubs voor wijziging in de stand zorgen. Veel gescoord werd er niet en dat leverde de vol gende stand op: 1. Leen Valk (WK) I, 11 (10uit9); 2. Siem van Gerven (GSS) 0.87 (7 uit 8); 2 t/m 5. Peter Bergman (DVO'32), Joep van der Burg (MSV'71) en Chris van Gerven (Schiedamse Boys) 0,71 (allen 5 uit 7); 6 t/m 8. Boudewijn Groen (Sun light), Rob Jansen (VFC) en Peter Witte (RKWIK) 0.66 (allen 4 uit 6); 9. Jimmy Kars (SFC) 0,62 5 uit 8). John Kaetzke:Jammer dat gemeente er niet was" 43-574 VLAARDINGEN Met inbegrip van de verlichting en afrastering kost de aanleg van een kunstgrasveld onge veer anderhalf miljoen gulden. Dat is een fors bedrag, maar op zo'n veld hoeft niemand zuinig te zijn. Het veld kan ook binnen twee maanden aangelegd en gebruiksklaar zijn. Het kan - en dat is mogelijk nog veel be langrijker - van de vroege morgen tot de late avond intensief gebruikt wor den. De hockeyclub Rotterdam, die een dergelijk veld van de gemeente Rotterdam in de schoot geworpen kreeg, heeft becijferd, dat er per jaar ongeveer drieduizend uur van het veld gebruik gemaakt wordt. Dat is ontzaglijk veel. Veel meer dan er ooit op een veld met natuurgras gespeeld zou kunnen worden. Om duidelijk te zijn: „Eén kunstgras veld heeft de capaciteit van drie tra ditionele grasvelden". Zegsman is Heidemij-vertegenwoordiger Ing. L. Inklaar. Hij deed deze uitspraak op een door de vijf hockeyclubs uit het Rijnmond-West-gebied (Asvion, Spi rit, Pollux, Evergreen en Westland) georganiseerde informatie-avond in het indrukwekkende clubgebouw van de HC Rotterdam. Vooral oud-Pol- lux-voorzitter John Kaetzke („na mijn aftreden wilde ik toch niet heie wetenschap overigens, dat zijn ideaal voorlopig niet gerealiseerd zal kun nen worden. De gemeente Vlaar dingen heeft bijvoorbeeld zijn uitga ven al tot 1981 vastgelegd en ook di rect daarna zijn er - nu al gesignaleerd - andere prioriteiten. Dat schrikt Kaetzke overigens geens zins af. Zegt hij: We zijn met het ge- van informatie, met het formeren standpunten en met het voor zichtig maken van plannen, wat voor barig. Dat is waar, maar je weet >oit. Dikwijls zijn we te laat: dan is plotseling geld en zijn er geen plan nen. We zijn nu duidelijk aan de vroege kant, maar in Rotterdam had ook nergens op gerekend toen dat kunstgras twee jaar geleden als het ware uit de hemel kwam vallen Oefenveld Kaetzke weet, dat zijn initiatieven op ambtelijk niveau niet worden afgewe zen. Zegt hij: „.Eigenlijk had ik ge hoopt, dat er ook vertegenwoordigers van de gemeenten Schiedam, Vlaar- In de Broekpolder vinden John Kaetzke (links) en Pollux-voorzitter Rob Petri voorlopig nog geen kunst gras. dingen en Maassluis op onze voorlich tingsavond aanwezig zouden zijn. Ze waren er niet en in dat licht bezien zijn we het doel van de avond wat voorbij geschoten. Dadelijk gaat Evergreen en gaat ook Pollux naar een nieuw complex. Daarbij zal zeker in Vlaardingen een halfverhard oefen veld aangelegd worden. We zouden de gemeente daarom nu alvast willen zeggen: houd bij de aanleg van dat oefenveld rekening met kunstgras. Dat veld zou zodanig geconstrueerd kunnen worden (de ondergrond, de afmeting), dat er - wanneer er geld beschikbaar komt - zonder veel poes pas een kunstgrasmat gelegd kan wor den". Legt Ing. P. Nederstigt (eveneens van de Heidemij, die de velden in Rotter dam en Utrecht heeft aangelegd) uit: „Vooral in gebieden met een slechte bodemgesteldheid en een tekort aan ruimte, is kunstgras een uitkomst. Afgelastingen komen bijna niet meer voor, terwijl de bespelingscapacitei'. van zes tot tien wedstrijden naar on beperkt opgevoerd kan worden". En dan vergeet hij niet te benadrukken, dat dit kunstgras niet alleen het hockey ten dienste kan zijn. Ook voor de schoolsport en de training van voetballers kan het ingeschakeld worden. Kunstgras is een (bij)produkt van de Spirit heeft voor het eerst meer dan honderd leden tapijtindustrie en wordt gelegd _r een vijftig centimeter diepe onder grond (opgebouwd uit polystyreen- platen, schuimvlakken, lava en een bovenlaag van zeven centimeter terdoorlatend asfalt). Studie John Kaetzke herinnerde eraan, de hockeyers het kunstgras eerst conservatief en huiverig tegemoet tra den, maar na een eerste kennisma king toch enthousiast werden. Van daar dat de vijf Waterwegclubs - ove rigens heel officieus - tijdens eerdere ontmoetingen over kunstgras zijn gonnen. Kaetzke: „Als kleinere verenigingen beseffen we heel goed, dat het kunstgras voor ieder van ons afzonderlijk een moeilijk haalbare kaart zal zijn. Zo'n bijeenkomst als die informatie-avond heeft dan ook tot doel om eens te bezien hoe kunst gras voor deze kleinere verenigingen te realiseren zou zijn". De voormalige Pollux-praeses denkt dan aan één veld in het Rijnmond- Westgebied. „En waar dat dan komt zal een studie moeten uitwijzen. Vlaardingen ligt natuurlijk wel het meest centraal". Aan het slot van de bijeenkomst vroeg Kaetzke de be stuursleden van de vijf verenigingen om mee te helpen een dergelijke stu die mogelijk te maken. „Wanneer iedere club één gulden per lid uit trekt moet het mogelijk zijn. Zo'n studie kost omstreeks twintig dui zend gulden, maar ik twijfel er niet aan, dat de gemeente het verschil tussen dat bedrag en hetgeen wij kun nen opbrengen zal willen dragen. Ik voelde er ook weinig voor om de ge meente te vragen alle kosten voor hun rekening te nemen. We moeten niet immer het onderste uit de ge meentelijke kan willen hebben. Wan neer wij graag iets willen, dan moet je je goede wil ook laten zien". De studie (die de Heidemij kan leve ren) zal dus duidelijk kunnen maken waar het kunstgrasveld dadelijk het best aangelegd kan worden. Wanneer het er komt is een gemeentelijk (of misschien wel intergemeentelijke) zaak. Kaetzke tenslotte: "het inter nationale hockey gaat steeds meer over op het spelen op kunstgras. Om tophockey te kunnen bedrijven zal het binnen vijftien jaar een noodzaak zijn over dat kunstgras te kunnen be schikken. Dat is ook mijn termijn. Voor 1980 hoeven we er in Vlaardin gen zeker niet op te rekenen' Visrestaurants.. COMPETITIEWEDSTRIJD 1e KLASSE K.N.V.B. A.S. ZATERDAG 29 OKT. AANVANG 14.30 UUR. ZWALUWEN DE ZWTRVERS Aan de Zwaluwenlaan Toegangsprijs f.2.00. Jongens en 65-plussers f.1.00. Wedstrijd informatie telefoon 741303. VLAARDINGEN - Met een 12-8 zege I op koploper Charlois heeft VDV zich uit stekend hersteld van de onverwachte n derlaag tegen Middelburg en tevens het oh- geslagen thuisrecord gehandhaafd. Halen de Vlaardingse dammers uit de nog te spe- I 'en drie wedstrijden tegen RDG 2, Den Haag en 's Gravenpolder minstens drie punten, dan is het behoud in de landelijke iar verzekerd. door GERARD S.VERVER tweede klas voor i Afwasbare muurverf... Een prima afwasbare Latex muur verf, die ook geschikt is voor vochtige ruimtes, zoals de douche en de keuken. In een handig emmertje met 3 kg. inhoud, vol doende voor ca. 18 m2. In wit Nu van f. 7,85 VLAARDINGEN - Voor het eerst in zjjn bestaan heeft Spirit meer dan hon derd leden in de boeken staan. Dat deze mijlpaal samenvalt met het dertigjarig jubileum is echter puur toeval. Maar het moet de afdeling Rotterdam van het KNKV deugd doen, want zij publiceren niet voor niets regelmatig het ledencij- fer van de bij hen aangesloten verenigingen in het bondsblad. De clubs wordt niets dwingend voorgeschreven: de bond laat de plussen en de minnen voor zichzelf spreken. Toch is Spirit blij met zijn plus. Niet dat ze zich uitermate uitsloven om dat horizontale streepje te ontlopen, maar het staat zo uitermate onsympathiek om een min achter de clubnaam te hebben. "Veel ruimte om te gToeien hebben we nu eenmaal niet", constateert voorzitter Aad van der Krans dan. "Ons veld en ons clubgebouw zijn niet zo groot. Dat brengt met zich, dat we ons bij d Ledenwerving ook wat moeten beperken Maar het is natuurlijk te gek, dat we twee jaar geleden helemaal geen junior team hadden. Op dat moment konden we ons alleen maar afvragen hoe dat mogelijk is en daarna tot de zelfverwijtende conclusie komen, dat er te weinis aandacht aan de jeugd bestéed is". Bij Spirit had immer de recreatieve zjjde van de sport geprevaleerd. 'Trainen was niet diredt een plicht en prestaties waren evenmin een eers te vereiste. Het ene jaar stegen we en het andere jaar moest een stapje te rug gedaan worden. En wanneer de teams nu gemiddeld maar op gelijke hoogte bleven, was iedereen tevreden en klaagde niemand. Daarmee waren we eigenlijk toch nog zo intensief be zig, dat we de jeugd gewoon verga ten". Voor de kentering zorgde het schoolkorfbal. De drie Vlaardingse clubs stellen dan hun accommodaties beschikbaar om de scholen te laten i. De jeugd wordt door club- n, die zich er speciaal voor vrijmaken, wegwijs gemaakt in de korfbalgeheimen en dat heeft toch een grote propa gandistische waarde. Van der Krans: "Ook wij doen nu doelbewust mee en plukken de vruchten van dit beleid. Om die jon- nensen op te vangen hebben we e jaar geleden ook een aspiranten- n pupillencommissie opgericht. Zo'n groep was er niet en dus was de noodzaak van zo 'n commissie er niet. De jeugd, die er was, draaide gewoon - via het seniorenwedstrijdsecreta- VOETBAL-FEITEN EXCELSIOR M - Phoenix wees zaterdag middag de mannen van Leen Admiraal te en 1-0 zege naar de Dat kostte overigens volgende beker op het wedstrijdformulier ge noteerde spelers, terwijl ook Excelsior's Drek Verburgh - ook hij ging in het boekje - zich op een schorsing mag voor bereiden. Excelsior M-Phoenix was overi gens een treffen, dat maar snel vergeten moet worden. Eric Scheffers zal dat zeker doen, want hij miste een door Tonny Vonk geforceerde strafschop. Het enige ijd was het op aardige fluiten in scheidsrechter Abbink. DVO'32 reisde zaterdag- Rotterdamse AFGELAST middag tevergeefs naar Kanaalweg waar het aar gen NSU'70. Nu zijn dk van al te beste kwaliteit en omdat het vrij dagnacht fiks geregend had vond de con sul het beter om niet te laten voetballen. Ue zondagsclubs vielen helemaal in de prgzen, want nadat ook de duisternis van de zaterdagnacht voor een flinke partij hemelwater gezorgd had. vond de afde ling Rotterdam het toch maar beter het hele zondagprogramma af te gelasten. Dat keer in dit seizoen en Nieuwe generatie Van der Krans noemt de verandering niet zijn verdienste. Hij vindt, dat die koerswijziging het best op naam van de nieuwe generatie geschreven kan worden: "Zij denken anders, dan de mensen, die vroeger het bestuur van Spirit vormden. Niets dan lof voor die mensen, maar toch konden we hun pad niet verder vervolgen". Inmiddels bestrijdt Aad van der Krans vurig het denkbeeld, dat de be sturing van de korfbalclub wat te eenzijdig uit één huiskamer plaats vindt. Wanneer de naam Van der Krans teveel in het bestuursregister voorkomt, dan krijg je door mensen, die er wat achter willen zoeken, al snel het familie-stempel opgedrukt. Nog vier broers en mijn vrouw zijn nauw bij het Spirit-gebeuren betrok ken. Dat komt gewoon, omdat je aan de eigen familie wat makkelijker vraagt of zij iets willen doen, dan aan anderen. Voornamelijk omdat je weet, dan je bij hen niet hoeft te soebatten. Nu trachten we de jonge ren, die de aspiranten- en pupillen- commissie vormen, voor te bereiden op een bestuurstaak. We willen ze duidelijk maken, dat we ze dadelijk nodig hebben. Daarom zijn we nu al bereid hen een stukje eigen verant woordelijkheid te geven. Overigens is Van der Krans er lang zamerhand sterk van overtuigd, dat slechts een klein deel van de jongeren de puberteitsjaren sportief overleefd. Zo beweert hij: ::We mogen dan nu wel voldoende breedte aan de basis hebben, de vraag blijfthoeveel jon geren spelen er dadelijk als senior ook nog. Ik meen, dat de jeugd snel ler afhaakt dan vroeger. Alleen de echte liefhebber en de jongen of het meisje, die bij de club zijn vrien dinnetje vindt, blijft hangen. En ik zie dat afhaken alleen maar erger worden: men is niet meer zo emotio neel gebonden aan een club". ten groot tekort aan haluren teistert de binnensport. Spirit-voorzitter Aad van der Krans: "We hebben op dinsdagavond een halve hal van zes tot zeven uur. Die tijd noemden ze vroeger een onrendabel uur". gewoon zelf kampioen wil worden. Vijfjarenplan Niettemin wordt er hard gewerkt aan het nieuwe gezicht van Spirit. Zo wil men zeker een beter resultaat berei ken. "Niet dat het bestuur druk op de selectie-groep uitoefend. Ik heb de indruk, dat een meerderheid van hen Ze willen naar de districts-der-klas. Dat zou dan een herovering van een oude positie worden, want het team heeft vroeger ook eens in de derde klas gespeeld. Die klassering kon al leen niet gehandhaafd worden, om dat er in die tijd van onderaf te wei nig versterking kwam. Het team ver grijsde. De vereniging was te klein Trainer Cor de Hoogh werkt nu aan de hand van een vijfjarenplan. Hij wil het team etappe-gewijs verjongen. Waartoe ons dat zal voeren zullen we aan het slot van die vijf jaar wel zienaldus Aad van der Krans. Voorlopig wacht eerst de micro- competitie. En ook in de hal jaagt Spirit op het kampioenschap. Van de afdelingstweedeklas. "Dat moet mo gelijk zijn, maar we beginnen al met een handicap aan deze competitie: we kunnen geen oefenwedstrijden spelen: er zjjn voor ons geen haluren beschikbaar". Het water is de korfbalclubs tijdens de winterperiode tot de lippen geste gen. Korfballen in eigen stad is er bijna niet meer bij. Zo speelt Spirit zijn thuiswedstrijden allemaal bui ten Vlaardingen, terwijl soms zelfs IJsselmonde als thuisbasis fungeert, "dat is een zware aanslag op het or ganisatie-talent van de commissies, want telkens moet er weer vervoer naar de hallen geregeld worden. Soms is dat een heel gebedel en dat vind ik echt een probleem. Trouwens het is toch veel fijner wanneer je de thuis wedstrijden in de eigen stad kan spe len. Zelfs de training is moeilijk. We hebben een halve hal op dinsdag avond van zes tot zeven uur. Die tijd noemden ze vroeger een onrendabel Gierig Van der Krans hoopt met vele andere binnensporters, dat de tweede sport hal in Holv er snel komt. Immers zo rond de tijd, dat de hallenzorg afge wenteld kan worden (1979/1980°?) doemt een nieuw project op: het clubhuis. "We staan bij de gemeente op de begroting voor 1979. We heb ben onze plannen al rond en we spa ren naarstig. We leggen de lotto- en toto-gelden apart. Dertigduizend gul den hebben we nodig en dat is voor een toch relatief kleine vereniging, als Spirit is, een heel bedrag. We zullen dadelijk met de eigen handen veel geld kunnen besparen. Dat is ons voornemen. Wat we nu doen: ge woon zuinig zijn, op het gierige af, want het bedrag, dat we zelf in de nieuwbouw moeten steken zal er komen". Laat ze ravotten in weer en wind met deze lede ren booties of laarzen, in hoog of half hoog model.Laarzen in maten 28 t/m 39. De booties in maten 31 t/m 39. In zwart. Normaal 49,-- en 59,-, nu tientjes voordeel SVV: verrassend SCHIEDAM/VLAARDINGEN - UiU.„ kend najaarsweer, geen ere divisievoetbal, nauwelijks amateurvoetbal en een r dan vijfduizend belangstellenden naar Harga om SVV (en laten we dan maar even aanhalen, hoe dat volk erover dacht) „de bij voorbaat al toren wedstrijd" tegen MVV te zien v- len. Die vlieger ging echter helemaal niet op. want nadat de Schiedammers het zui delijke beginoffensief hadden overleefd lze' SVV-trainer Pim Visser: „Dat is altijd zo: de ploeg gedraagt zich tegen t sterker geachte tegenstander in het eer kwartier wat passief en dan ontstaan moeilijke momentenontspon zich e uitermate interessante partij. De Visser- brigade zorgde bijna zelfs voor een complete verrassing, maar een uit defen sief getreuzel voortgekomen strafschop hielp de zuidelijken juist op tijd aan de ge lijkmaker. Niettemin: dat gelijke spel was toch een sensatie, hoewel Pim Vissi kanttekening plaatste: „Eigenlijk mi we met dat punt gewoon tevreden Dat zijn we dan ook, maar als ik zit, hele goede kans op 3-1 niet gebrui- daarna via een fout in de achter hoede op 2-2 uitkomen, dan plaats ik toch een klein vraagteken bij heid". Schaatsen voor scholieren MAASSLUIS Voor scholieren van acht tot zestien jaar organiseert de gemeentelijke afdeling jeugdzaken tij dens het komende winterseizoen een aantal reizen naar de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Deze worden ge houden op woensdag 23 november, woensdag 28 december, woensdag 25 januari en woensdag 22 februari. Met speciaal voor deze schaatstrips gecharterde bussen kunnen in totaal 225 scholieren mee. De opstappun ten zijn NS-station centrum (13 uur) en NS-station West (13.10 uur). De kaarten kosten vijf gulden (in clusief busreis en toegang) en zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor, Zuiddijk 11. Voor meer informatie over de Uithof-reizen kan men bel len met de VVV-informatrices: tel 13339. Zeer sportief... Herenjack van 10031 nylon, gevoerd en vlot afgewerkt met kontrasterende kleuren. Maten 7,M,L en XL. Kleuren: bleu/ma- ine, rood/zwart, marine/bleu of zwart/rood. Van 49,75 Voor donderdag 27 a SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: HBSS-Zuidland (Harga 14.30 uur), Zinl (Kethel DVS-EBOH (Harga 14 uur), Schiedam- CKC (Harga 14 uur); WRW-Excelsior'20, Martinit-Leerdam Sport (Thurlede 14 uur)- ADOUrsus, Belvedere-SVDPW. The Harvards (Harga WF, Sch rs-VVOH (Harga 14.30 jr), Hoogvliet-Succes (14 RWR 3-ODI (sporthal Hoogvliet Oliveo(d). 15.50 12.30 i K-ADO(d), 13.40 uur Wilton- HVK-HVHW(h), .NuuruwijxerriouT it uur Northa-UVG(d), Margriethal 13.30 uur DWS-Velo(d). 14.30 uur DWS-Groene Ster(h), Gouda 15 uur Vires-UVG9h). REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag; Zwaluwen-De Zwer TSB-Hillegersberg (De Vijfsluizen 14.30 D"'tad Sport-Vlaardingen, MVV' - - DVO'32- CION- 27-TOGR (MaaslL Satelliet (Zuidbui FC Verqnica JC-ljeugdl-FC Zondag: FC (Sportlaan 14 14.30 i Rhooh-VDL. Vlaardingeci'74 igen'74-Wagenini .30 uur), VFC-F uur). BEC-De Hillandi- Voorwaarts (Maassluis 2-Spirit (sporthal Spijkenisse jnbaanhal 19 n Schiebroek 20.15 ui Stand-MSV'71 (d), 21.30 u il Westwijk 20.15 zaterdag i Volley'68 Rotterdam IJsselmonde 13.30 uur Ancora 2-De Hollandiaan(d), 14.30 uur Ancora 2-De Hollandiaan(h). HOCKEY: Zondag Rotterdam 11.30 uur Aeolus-Pollux(d),Claudius Civilislaan uur Pollux-Deltse Studs(h). Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 Omdat enkele wedstrijden uit ons rijtje zondag werden afgelast, trad voor de eerste maal het systeem van de vervangende uitslagen in werking. Zoals we al eerder publi ceerden maken we bij zeven en meer afgelaste wedstrijden geen totaal op, maar bij zes of minder afgelaste wedstrijden geldt de voorspelling van De Havenloods redactie (in de tweede kolom) als vervangende uitslag. Zo kwam MVV'27-redacteur Joop de Baan aan drie punten (het verlies van HVO en de winst van DHS en WK). week voorspelt HBSS-wed- strijdsecretaris Maarten Boeren de uitslagen. Hij vertegenwoordigt het colectief, dat bij de Schiedam se zaterdag-derdeklasser het club blad samenstelt. Zijn visie staat de eerste kolom en de tweede rie is - zoals gebruikelijk - van c ze redactie. Zwaluwen-Da Zwervers NSVV-PPSC Zinkwegse B.-GSS DSO-HVO MVV'27-TOGR Hermes DVS-EBOH WRW-Excelsior'20 VFC-Fortuna BEC-De Hollandiaan RK WIK-Full Speed ADO-Ursus Martinit-Leerdam Spurt DVO'32-Satelliet

De Havenloods | 1977 | | pagina 15