Onderlinge controle in dorp is veel groter -f:WM "mi Kinderen voelen favoriete schrijvers aan de tand WESMHbM Introduktie- Aanbieding N.O. Syncopaters in Riverside Club 74?? <jjjjjj) REGIO Nieuwe postcommandant Kool van Maasland: MASSIEF EIKEN MEUBELEN WE5TMNDM EÜrunott Vergrijzend Excelsior strijdbaar termeulen Gevarieerd concert van Arnold Loxam Eerste paal voor tenniscentrum termeulen termeulen termeulen JPf DE HAVENLOODS DONDËRDAC, 27 OKTOBER 1977 VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.2. 27 VLAARDINGEIM speciale aanbieding Zeer fraaie notenhouten wandklok met koperen wijzerplaat en koperen slinger Ook in eikenhout te leveren Schriftelijke garantie. Dit bijzonder aantrekkëlijke model nu van f 235 - voo 139.75 BINNENWEG 45 ROTTERDAM TEL. 116615 SCHIEDAM De socialistische ge mengde zangvereniging Excelsior heeft zaterdag een receptie gehouden in restaurant Europoort ter ere van haar 75-jarig bestaan. Tijdens de drukbezochte receptie zei tweede voorzitter Van Lith de toekomst niet zonder zorgen tegemoet te zien. Als reden gaf hij de vergrijzing van het koor, met name onder de mannen. Wethouder Posthoorn (cultuur) voerde namens het gemeentebestuur het woord. „Ik geloof dat de gemeen te te gemakkelijk voorbij gaat aan de zangverenigingen", zei de wethouder. Hij wenste het koor nog vele goede jaren toe. Namens de Bond van Arbeiders Zangverenigingen sprak de heer Van Raampt. ..Excelsior is be gonnen met zingen in een tijd van on recht en onbillijkheden", zei hij. „Daar was moed voor nodig. Tegen standers keken er smalend op neer. Heden zijn wij in materieel opzicht vooruit gegaan. De strijdliederen van vroeger zijn niet meer zo nodig: toch zijn we er nog lang niet. Kijk maar om ons heen: Chili, Zuid-Afrika; er is nog genoeg te doen. MAASLAND - „Soms komen er kleuters uit de buurt aan de deur met het verzoek een kin- derruzie te beslechten of een verloren poppewagen op te spo ren. Als ik er niet ben worden dergelijke verzoeken in blind vertrouwen tot m'n vrouw ge richt. Het lijkt opeen wervings folder om politiemensen te re- cruteren, maar het gebeurt wel echt. Het is de meest idyllische kant van m'n beroep. Een an der uiterste, de verkeersonge lukken, steken daar wel heel schril bij af. Daartussen liggen tal van zaken, waarmee je je moet bezig houden, dat alles bij elkaar maakt het werk boei end en afwisselend". Opperwachtmeester L. Kool maakt er geen geheim van het naar z'n zin te hebben in Maasland. Kort geleden werd hij officieel als postcomman dant geihstalleerd. Voor zijn colle ga's, die samen met hem de post Maasland bezetten, kwam die benoe ming overigens niet als een verrassing. Zij waren op de hoogte van en ver trouwd met het feit dat hij, in samen werking met een collega uit Den Hoorn het werk van de voormalige postcommandant, opper" v.d. Gies- sen, na diens vertrek vorige jaar onof ficieel had overgenomen. Na de be vordering van wachtmeester le klas Kool tot opperwachtmeester Kool stond niets de officiële benoeming tot postcommandant met: in de weg. Tot voldoening van de jonge opper wachtmeester (28 jaar) die sinds 1971 in Maasland woont en werkt. Minder anoniem Opper Kool: „Het dorp Maasland biedt, mede dank zij de uitgestrekt heid, een breed veld van aktiviteiten. Er wordt gejaagd, hetgeen vergunnin gen en aktes vereist; er wordt gevaren en gevist in de vlieten wat ook maar niet zomaar gaat; de „veewet" komt om de hoek kijken. Daarnaast is er het „gewone" werk voor een politie man. de grotere en kleinere delicten waarvoor in bepaalde gevallen een re- chercheploeg kan worden ingescha keld. F.r is bovendien een aantrekke lijk aspekt dat meespeelt: het direkte kontakt met mensen en, doordat ie in een betrekkelijk kleine leefge meenschap woont en werkt, weten wat er onder hen leeft. Een dorp is minder anoniem dan de stad. In een dorp is de onderlingen controle waar schijnlijk ook veel groter. Maar ik ken de mensen en zij kennen mij en dat ervaar ik als een groot voordeel". ..hr verschijnen de laatste tijd nog als eens bereichten in de plaatselijke pers met onheilspellende koppen alstoe nemend vandalisme in Maasland" Als dit juist is. waaraan is dit dan tv wijten?" „De berichtgeving is juist. In Maas land komen de laatste tijd helaas meer vernielingen voor dan voorheen. Maar ik wil uitdrukkelijk stellen dat het hier waarschijnlijk niet om Maas- landers gaat. De vernielingen worden waarschijnlijk gepleegd door jongeren van buiten het dorp. Opvallend is dat bijna alle delicten in het weekend en dan 's nachts plaats vonden". „Je beroep telt vele kanten. Wat zijn de naarste zaken, waarmee je gekon- fronteerd wordt?" Ongelukken „Dat zijn de verkeersongelukken. Een deel van de grote weg Rotter dam-Den Haag valt onder ons rayon. Daar heb ik het beroerdste stuk van m'n werk moéten doen. Gelukkig is de situatie een stuk verbeterd sinds de ongelijkvloerse kruising er ligt en sinds het laatste stuk van de gro te weg werd verbreed tot twee twee- baans-stroken". ..Het lijkt ongelooflijk, maarde feiten leren dat het heel goed mogelijk is dat een vredig dorp als het onze ook gekonfronteerd kan worden met da den van terreur. Ben je daar op voor bereid'" Harde acties „Ja, het heeft geen zin om je kop in t zand te steken. Ik ben diep door drongen van het feit dat terrorisme, gijzelingen en kapingen ook hier kun nen optreden, zoals overal in Neder land. Daarom kan ik me niet vereni gen met het voorstel van de minister van Binnenlandse Zaken om speciale „arrestatie-teams" in het leven te roepen. Er kunnen zich omstandig heden voordoen dat je onmogelijk kunt wachten tot deze „zware jon gens" van de Politie, die extra ge traind, beveiligd en bewapend wor den, komen opdraven.De opeliding van iedere politieman zal meer ge richt moeten zijn op harde akties die m je direkte omgeving plaats vin den". ..Na de gijzeling en kaping in Drente afgelopen zomer heeft de minister president in een bewogen verklaring gezegd, dat men deze oplossing moest kiezen als laatste mogelijkheid, omdat geweld in wezen niets oplost. Kun jij je daarmee verenigen?" „Ja, en volledig. Geweld lost niets op, geweld roept alleen maar nieuw geweld op. Alle geweldloze wegen dienen eerst bewandeld te worden vóór je dit laatste redmiddel gaat hanteren". Wat is volgens jou de belangrijkste karaktereigenschap van een goed po litieman?" „Incasseringsvermogen", zegt „op per" Kool prompt. „Je ma alle takt en overwicht van de wereld hebben, je mag gelijk en recht en wet aan jouw kant hebben staan; wat je soms naar je hoofd krijgt is zo bar en boos dat alleen een goed incasseringsver mogen je staande houdt". Tineke Diepenhorst. Poot in de boot SCHIEDAM CDA-raadslid Piet Poot heeft zich laten beet nemen door een onjuiste publi catie in de Schiedamse Courant. Deze krant berichtte onlangs dat "de PvdA zich zorgen maakt om het Kethels raad huis". Poot, die zelf in Kethel woont, heeft naar aanleiding van dit bericht vragen gesteld aan het College van Burgemees ter en Wethouders. Hij zou be ter moeten weten: De PvdA maakt zich geen zprgen over het Kethels raadhuis, maar over het Raadhuis op de Grote Markt. SCHIEDAM Ruim honderd- tachtig kinderen uit alle delen van Zuid-Holiand hebben afge lopen zaterdag feestgevierd in zaal „Irene". Eregasten tijdens dit feest waren de schrijvers Beene Dubbelboer. Thea Beek man. Jacques Vriens en illustra tor Reint de Jong. Het feest vormde de afsluiting van een lange periode waarin al deze kinderen in drieëntwintig pro vinciale bibliotheken oorspron kelijke Nederlandse kinderboe ken hebben gelezen en beoor deeld. Daarbij kwam Dubbel- boer's „Joël en de veenheks" ais overwinnaar uit de bus, op de voet gevolgd door Beckman's „Geef me de rüimte" en Vriens' „Die rotschool met die fijne klas". Tijdens het feest in Irene bleken de kinderen zeer geihteresseerd in hun favoriete schrijvers. Zij stelden veel vragen terwijl vertegenwoordigers van de kinderjury's om beurten cadeau tjes aanboden. „Schrijft U als hobby of als beroep", vroeg één der kinde ren aan Dubbelboer. „Als hobby", antwoordde hij. „Ik doe drie a vier weken over een boek. Ik geloof dat dat heel erg snel is". Thea Beekman beaamde dat met: „Ik doe er twee jaar over". Een ander kind vroeg Dubbelboer „Waarom heeft U een boek over de Tweede Wereldoorlog geschreven?" Dubbelboer: „Ik ben van oordeel dat jongeren iets over de oorlog moeten weten. Jullie zullen in de toekomst leiding geven en mis schien komt er dan een meer vredige wereld. Oorlog heeft helemaal niets heldhaftigs: ik vind dat jullie dat als jongeren moeten weten. Het is de taak van de oudere schrijvers over de oorlog te schrijven. Ik heb met mijn boek willen bereiken dat jullie de oorlog leren zien zoals de gewone mensen die beleefden". Belangrijk Thea Beekman vertelde voor haar werk al diverse prijzen te hebben ont vangen, maar „de bekroning door de kinderjury vind ik het belangrijkste". Jaquea Vriens, zelf onderwijzer, ver telde op de lagere school erg slecht in spelling te zijn geweest. „Ik had een onderwijzer", vertelde hij, „die keek helemaal niet naar het verhaal maar lette alleen op de spellingfouten. Daarna had ik een onderwijzer die zei eerst dat ik een leuk verhaal had ge schreven en hielp me daarna met het verbeteren van de fouten". Vriens, wiens' eerste boek „Die, rotschool" is, antwoordde op de vraag hoe hij het idee had gekregen'om zelf te gaan schrijven: „Ik las veel kinderboeken en ik Wou hef zelf eens proberen Ook illustrator Reint de Jong, die de omslagtekening van Joël heeft ge maakt, werd door de aanwezige kin deren uitgebreid aan de tar.d gevoeld. Hij vertelde over Joël: „Ik vond het een verschrikkelijk mooi boek. Ik hebervan genoten. Dat maakt een groot verschil. Bij een mooi boek wil je ook een mooie tekening ma ken". Voorts vertelde hij op de lagere school eens een vier voor tekenen te hebben gehad. Nadat alle vragen be-' vredigend waren beantwoord en de schrijvers onder de cadeaus bedol ven waren, vulde Bert Brugmans poppentheater de rest van de middag. Omstreeks vjjf uur keerden de kinde ren, ieder met „Joël en de veen- heks" onder de arm, naar huis terug. Ter introduktle van onze all-rlsk-servlce- en onder houdsabonnement op C.V.-ketels maken wij het eerste Jaar uw keuken- geiser gratis schoon Wanneer u meer wilt weten over een perfect onderhoud van Uw gasapparaten vul dan onderstaande bon in. I BON ik wil geheel vrijblijvend J documentatie overuwall-nsk-service- en" I ohderhoudsabonpement I Postbus 22169 I 3005 DD I Rotterdam - -J tel. 010-204896 SCHIEDAM - Op zaterdag 29 oktober viert de Riverside Club zijn éénjarig bestaan. Deze vie ring wordt opgeluisterd door The New Orleans Syncopators, een orkest dat deze zomer met veel succes optrad op het Mu seumplein tijdens Jeugdland. The New Orleans Syncopaters werd in december 1954 opgericht door Jan burgers. Sinds 1 januari 1974 speelt het orkest onder leiding van George Katee vanaf 1960 in dit orkest trom bone speelt. De Syncopaters zijn on der andere winnaar van de AVRO Jazzcompetitie en zij wonnen twee maal de Grand Prix d'Excellence te Brussel. Zij maakten concertreizen door Duitsland, Oostenrijk, Ierland, België en Frankrijk. De Syncopaters kregen hun grootste bekendheid met hun hits „Midnight in Moscow" en „Washington Square". Onlangs is van de Syncopaters de LP „Hits in Dixie" op de markt gebracht. Op deze plaat zijn nummers opgenomen zoals Sai ling, The Last Farewell, Somewhere Between, How high the moon en Mis sissippi. De feestavond van de Riverside Club wordt zoals altijd gehouden in Zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Zaal open half tien, aanvang tien uur. Toegangs prijs voor leden drie gulden en voor niet-leden zes gulden. Het lidmaat schap van de Riverside Club bedraagt tien gulden per seizoen. Voor dat luttele bedrag krijgt men niet alleen korting op de toegangsprijs, maar SCHIEDAM - De Schiedamse pop formatie Alveo geeft op zaterdag 29 oktober een benefietconcert ten bate van de Taizé-padvindersgroep uit Kethel. Deze groep is momenteel druk doende geld bijeen te krijgen voor de bouw van een nieuw troep huis ter vervanging van het huidige onderkomen aan de Schiedamseweg ontvangt men tevens maandelijks „Riverside News", het clubblad dat niet alleen informatie bevat over de eigen avonden maar ook over optre dens in andere jazzclubs. Voorzitter van de Riverside Club is Jan Roeling, telefoon 268366 en secretaris/pen ningmeester is Joop Meure, telefoon 262627. Correspondentie voor de club kan het best gezonden worden aan Postbus 300,3100 AH Schiedam. Allibert medicijnkast, om al uw medicijnen en toilet artikelen overzichtelijk in op te bergen. Uitgekiende vakverdeling en een spiegeldeur. Afm. c.a. 44x34x14 cm Van f 54,50 voor slechts PvdA vergadert MAASSLUIS - Op maandag 31 ok tober vindt de eerstvolgende leden vergadering van de Partij v.d. Arbeid- Maassluis plaats, 's avonds in het Ge meenschapshuis aan de P.Kochstraat. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda van deze bijeenkomst staat o.a. de amandering voor het verkiezingspro gramma voor Rijnmond betreffende de periode 1978-1982. Verder wordt er een introductiecursus voor nieuv leden behandelt, in het kader v: scholing en vorming. Als het goed zijn alle gemeenteraadsfractieleden aanwezig om vragen die betrekking hebben op het wel en wee in Maas sluis te beantwoorden. De volgende ledenvergadering is nu reeds vastge steld en wel op 28 november. Sportinstuiven draaien goed VLAARDINGEN - Na een korte aanloopperiode waarbij de belangstel ling van de Vlaardingse bevolking voor de sportinstuiven tegenviel, draaien deze instuiven nu op volle' toeren. In elke wijk van Vlaardingen zyn de speeiaal voor dit doel gereser veerde zalen goed bezet. Vooral in de evenementenhal is het elke dinsdag avond een ware happening van vaders en moeders die op diverse manieren sportief bezig zijn. In deze hal kan men onder deskundige leiding o.a. badminton, volleybal, hockey, tafel tennis en trampolinespringen beoefe nen. Daarnaast wordt er ook condi tietraining gegeven. In de gymnas tieklokalen kunnen diverse sporten en spelen beoefend worden, maar door de kleinere ruimte wordt hier de nadruk gelegd op o.a. trimmen, gymnastiek en conditietraining. Gebroederlijk sloegen de drie zonen van de heer Uoogendijk vorige week de eerste paal voor het tenniscentrum Hoogendijk BV aan de wanensingclDe tennishal die o.a. zes kunst tof binnenbanden en een restaurant bevat vooreen groot deel opgebouwd uit prefabricated elementen. Naar verwachting kan begin volgend jaar al in de hal getennisd worden. De acht buitenbanen, eveneens \an kunststof, zijn in ieder gevat per januari bespeelbaar. Het complex wordt ge bouwd door het bouwbedrijf Visser /.ijhuan uit Raamsdonkreer De archtec- tuur is in handen van Erits Dansen. Arnold Loxam zondagmorgen in het Passagetheater bewezen nog steeds één van de beste Engelse theateror ganisten te zijn. In de serie maande lijkse bespelingen van het Standaart- orgel, die georganiseerd worden door de Nederlandse Orgel Federatie (NOF), zorgde hjj voor een plezierig en gevarieerd concert. Hjj verloo chende daarbjj zijn afkomst niet: Loxam heeft jarenlang in een dans- orkest gespeeld en de quick-step behoort tot zijn specialiteiten. Tij dens het Passage-concert bewees hij overtuigend de quick-step perfect te beheersen. Hij presteerde het zelfs om een stukje pure rock en roll uit het orgel te toveren waarbij hij als een ware duiverlskunstenaar de voet pedalen bespeelde. Dat ging zo vlug en soepel dat je geneigd was je af te vragen of hij niet erg veel schoenen verslijt. Minder geslaagd vonden we zijn interpretatie van Mozarts Rondo, maar zijn overige werk was van hoge kwaliteit en vooral interessant van wege zijn registratie die vaak meer op stuntwerk leek. Met een meester lijke vertolking van de Tiger Rag als toegift besloot Loxam zijn optre den. Zondag hield de NOF haar eerste grammofoonplaat „Tuschinski Organ '77" ten doop. Op deze plaat is de veelbelovende jonge Neder landse organist Hans Nottrot te be luisteren en voor de plaat bestaat ook bij orgelliefhebbers in Engeland en de Verenigde Staten al veel belangstel ling. De plaat die alleen tijdens con certen van de NOF en bjj de firma Hakkert te koop is, vond zondag gretig aftrek. Modern en decoratief... Kamerhoge gordijnstof (50/50 katoen/viscose) met rietstengel motief. Hoogte 280 cm. In ivoor met groen bedrukt. Vele guldens voordeelLn amp Per meter v Zfitfen Zpupo Oud Hollandse kinderstoel... voor een oud hollands prijsje. Deze houten kinderstoel heeft gedraaide poten en spijlen. In donkerbruin en groen. Nu met een voordeel van meer dan 30 gulden van 105,-- voor Steek uw licht op... Nu met 100 gulden voordeel, deze prachtige strass-kroon, in luxe uitvoering. De kroon heeft echte kristallen slingers, 5 bleikristallen onderschaaltjes met kaarsfitting eri een kope ren ketting. Nu, inclusief 5 gedraaide kaarslampjes( 25 w Inclusief lampjes

De Havenloods | 1977 | | pagina 4