inuys&roggéband laat de Omega keukens speciaal voor Umaken EB] Poerakker en Gerritsen exposeren in Stededlijk Aantal afwijkingen bij schooljeugd verdubbeld Gratis advocaat: Hoe en wanneer? mtrys&roggeband wij geven Ueen voorbeeld: -17980 Natascha Emanuels: Achterhaald en lauw Bevolkingsaantal gaat bergafwaarts ell(e ueeli'fi tlieuwe leesnytp 273.240 aijeenverkpop PE HAVENLOODS DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 Iets moois.'.. dit langharig zuiver wollen tapijt. Met schuimrubber rug, gr is dus geen ondertapijt nodig. In gemê leerd berber op lichte ondergrond. Poolhoogte 2 cm. Breedte 400 cm. Nu per meter Eerste fase CAI binnenkort in gebruik SCHIEDAM- Wethouder Reinier Scheeres van financiën zal op vrij dag 11 november om zeven uur de eerste fase van de Centrale Anten ne Inrichting (CAI) in gebruik stel len. Vanaf dat moment zullen de bewoners van wijk 12, begrensd door Vlaardingerdijk, Rembrandt- laan, Julianalaan en Aleidastraat hopelijk van een ongestoorde ont vangst van een fors aantal radio- en televisiestations kunnen ge nieten. Het inregelen van de sig naallevering is gestart op maandag 31 oktober. Iedereen die zich geabonneerd heeft, ontvangt bericht wanneer de installateur dit komt doen. Van tevoren dienen de aansluit- snoeren te worden afgehaald in het Mobiel Voorlichtingscentrum in de Dirk van Wassenaarstraat ter hoogte van pand 28 of bij de GTB, Dwars straat 42. Het voorlichtingscentrum maandag tot en met vrijdag i negen tot vier uur. Elke week 10 tijdschriften biju thuis: Panorama,Nieuwe Revue, Margriet. Weekend, Dummy, Jaguar, Diane, Story, Libelle. Kuifje, Petra (1 x p. mnd.). 'n Vast abonnement op 2 wille keurige bladen kost veel meer. 10 van de beste tijdschriften grati thuisbezorgd vanaf slechts 1.90 per week. Elke nieuwe abonnee 4 mooie pockets kado! Vraag ook naar onze stripalbums. Bel of schrijf 'LEESKRING LE NOBLE Antwoord- DE HAVENLOODS oplage Verschijnt (woensdag huis in: R< ver. Schie Schiedams dag) hui; am rechter Maasoe- (op woensdag als ■wsblad). Vlaardin- gen (op woensdag als Nieuwe Vlaar dingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maassluis Nieuwsblad) Hoek van Holland. Maasdijk. Maas- Bergschenho IJssel, en Roe a.d. IJssel. straat 122, tel 010- 35.29.11 en Krimpen a.d. IJssel, Weteringsingel 2, tel. 01807 16899. De Havenloods is, zo blijkt ons tel- 010-132489 van 8.30 tot 17.30 uur) SCHIEDAM - De kunstenaars Bert Loerakker en Ad Gerritsen expose ren tot 21 november in het Stedelijk Museum. Bert Loerakker Bert Loerakker wekt de indruk land schappen te schilderen. Dat doet hij door in zijn altijd vierkante doek met één lijn de horizont aan te geven. Bo vendien zijn het altijd door nevels versluierde landschappen, omdat Bert Loerakker door eindeloos en mini- tieus overschilderen de contouren steeds meer laat vervagen. Meestal gebruikt hij blauwen en witten, de laatste tijd ook wel eens een andere tint b.v. geel. Een tijdlang onderzocht Bert Loerakker de gevolgen van het verstoren van dit landschappelijk beeld. Hij zette er rasters of strepen door heen, hij vouwde een gedeelte van het beeldvlak om, of hij scheurde et een gedeelte af. Na dit onderzoek is hij teruggekeerd tot de eenvoud. Het enige waardoor zijn landschap pen nog aangetast blijven, is een in het beeldvlak geschilderd kader. Ad Gerritsen Het werk van Ad Gerritsen heeft te maken met het gedrag van mensen. Hij interesseert zich voor werkelijk heden en ideëen in mensen. Hij wil duidelijk maken dat ideëen en gevoe lens niet absoluut zijn en steeds ver anderen naarmate iemand zich ont wikkelt of naarmate een situatie ver andert. Vandaar zijn fotoserie: Time is a feeling, waarin hij een reeks mo menten toont waarin hij zich steeds iemand anders voelt. Ad Gerritsen vraagt zich ook af waarom mensen iets doen, waarom ze tot heel absolu te daden komen, waardoor hun hele verdere leven wordt bepaald: een misdadiger, iemand die zich laat tatoeëren, een politieke extremist. Ad Gerritsen gaat het in zijn werk meer om de inhoud dan om de vorm. Hij werkt vanuit een idee naar een materiaal toe. D.w.z. het idee bepaalt of hij zich zal uitdrukken in olieverf, fotografie, zeefdruk etc. Het meest recente werk van Ad Gerritsen is een film, die zaterdagmiddag 29 oktober in première gaat. SCHIEDAM- De gezondheids toestand van de Schiedamse schooljeugd was in 1976 vele malen slechter dan in het jaar ervoor. Werden in 1975 2307 afwijkingen geconstateerd bij het periodiek schoolonderzoek van de GG en GD, vorig jaar bleek dat aantal bijna verdub beld te zijn: in totaal werden toen 4196 afwijkingen gevonden. De meest voorko mende afwijkingen waren in 1976 een verminderde gezichts scherpte en gehoor, houdings afwijkingen en onzindelijkheid. Eén en ander blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag over 1976 van de GG en GD, wanneer men dat naast het jaarverslag van 1975 legt. Het is jammer dat de GG en GD dat niet heeft gedaan, want dan had de dienst zelf kunnen konstateren dat de gezondhefdstoestand van de jeugd in het kleuter-, lager-, buiten gewoon en voortgezet onderwijs in één jaar tijd vele malen slechter is geworden. Het valt tenminste niet aan te nemen, dat de keuringen strenger zijn geworden. Ook kan men de toename in afwijkingen nier toe schrijven aan het feit dat meer kin deren worden onderzocht. Ook pro centueel blijft die verslechtering Soms sta je als mens voor een niet op te lossen conflict dat begeleiding van een advokaat nodig heeft. Zo'n konflikt kan bijvoorbeeld een echt scheiding zijn. Het inschakelen van een advokaat betekent dat een aan tal middelen tot oplossing van het conflict of bijvoorbeeld het krijgen van inlichtingen over Uw rechtsposi tie hebben gefaald. Bij een zaak voor het kantongerecht bent U niet ver plicht om een advokaat te nemen. U kunt dan zelf verweer voeren. In de praktijk doen ook deurwaarders of wij als rechtswinkeliers dat voor U en vooral MET U. Het is nu eenmaal een feit dat niet alle mensen goed ver weer kunnen voeren. Waarom u soms een deskundige moet raadplegen voor een kantongerechtprocedure heeft u in ons vorige artikel kunnen lezen. Afhankelijk van uw inkomens- en vermogenpositie heeft u recht op een zogenaamde kosteloze of bijna kos teloze rechtsbijstand. Wanneer u denkt rechtsbijstand van een advo kaat of deurwaarder nodig te hebben moet u eerst naar het spreekuur van de Gemeentelijke Sociale Dienst om daar een zogenaamde AKTE VAN ONVERMOGEN te halen. Op zo'n akte staat hoe uw financiële situatie en uw gezinssamenstelling is, als ook de reden(en) waarom u voor koste loze rechtsbijstand in aanmerking wilt komen. Die akte van onvermogen krijgt u na ongeveer 1 week thuisge stuurd. Met deze 'akte gaat u vervol gens naar het Bureau voor Rechts hulp. Meestal zult u daar mevr. rar. Chr. Spier-Walraven aantreffen. Zij vraagt u bijvoorbeeld waar uw zaak over gaat en of u eiser bent of ge daagde. Als uw financiële situatie en het conflict daartoe aanleiding geven zult u een advokaat worden toege wezen. Het wetboek zegt ongeveer dat uw verzoek om een gratis advo caat niet volledig ongegrond moet zijn en het belang groot genoeg moet worden bevonden om het werk wat er voor gedaan moet worden te recht vaardigen. Het Bureau voor Rechts hulp is echter niet zo streng met het hanteren van die wettelijke norm. Gratis Zowel uw loon als u vermogen (een eigen huis bijvoorbeeld) wordt bij de aanvrage in aanmerking genomen, vermeerderd met dat van uw echtge note en met de helft van het loon van minderjarige inwonende kinderen. Het is onmogelijk in deze rubriek een tabelletje voor U af te drukken. Wanneer we als voorbeeld een gezin met twee inwonende minderjarige kinderen nemen geldt als grens voor gratis rechtshulp een netto inkomen tot f.1.645,- per maand. Voor rechts hulp tegen verminderd tarief is de grens f. 2.455,-. Van een eventueel vermogen wordt f.14.400,- buiten beschouwing gelaten. U krijgt echter op het Bureau voor Rechtshulp te horen hoe hoog uw eigen bijdrage eventueel zal bedragen Mocht U speciale voorkeur voor een bepaalde advokaat hebben (u heeft bijvoorbeeld die advokaat wel eens eerder gehad) dan kunt u daar bij het Bureau voor Rechtshulp om vragen. Meestal krijgt u hem of haar dan, tenzij de genoemde advokaat op va kantie of overbelast is. Heeft u geen speciale voorkeur dan zoekt het bureau er een Voor u uit. Er zal dan RECHTSWINKEL «yhifUmMT meestal rekening worden gehouden met de soort zaak. Er zijn, net ais in ieder beroep, goede en slechte advo- katen. Een advokaat nemen is ge woon een kwestie van vertrouwen.. Zo veel slechte zijn er nu ook weer niet. Het is trouwens een misverstand te geloven dat advokaten voor pro deo-zaken (gratis rechtshulp dus) niet zo erg hun best doen. U kunt alle ad vokaten niet over een kam scheren. Heeft u. echter klachten over uw advokaat, vooral in strafzaken, dan kunt u terecht by het Justitieel Klachtenburo aan de Eendrachtsweg 69 in Rotterdam. Dat bureau is geopend op maandag en donderdag van 18.00-20.00 uur, en is telefo nisch te bereiken onder nummer 136428. De medewerkers van het Justitieel Klachtenburo verzamelen al uw klachten en zullen probéren er t zo mogelijk - iets aan te doen. Soms krijgt u geen advokaat maar een deurwaarder toegevoegd. Het gaat dan meestal om een eenvoudige zaak die voor het kantongerecht wordt gevoerdBij huurzaken of ach terstallige betalingen komt dat o.a. Als èr tegen u een strafzaak wordt aangespannen kunt U ook «en gratis advokaat toegewezen krijgen. De akte van onvermogen heet dan: „staat voor inlichtingen". De advo kaat kunt u zelf gaan halen, behalve als u in voorlopige hechtenis zit. Dan wordt de advokaat „bezorgd". Deskundige Kort geleden verscheen er iemand op ons spreekuur met de handen in 't haar. Had zelf voor het kantongerecht verweer gevoerd namens een ander. En dan nog zonder machtiging. „Ik heb alles ontkend", klonk het lafco- niek, „en de rechter was heel aardig, maar nu kom ik er niet meer uit." De zaak heeft ons hoofdbrekens eekost. Doe verstandig en raadpleeg eerst een deskundige. U komt er niet door al leen maar te ontkennen en allerlei niet ter zake doende feiten op te sommen. Natuurlijk is de rechter aardig. HIJ HOORT U RUSTIG AAN. Kom eerst langs de bekende spreek uren, zoals bij ons: in Centrum De Kreek, Lange Haven 92 op donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur, of bel ons dinsdagmiddag tussen 14.00 en 18.00 uur. tel. 267767. Nogmaals: bij de Gemeentelijke Sociale Dienst. Nieuwstraat 26, iedere ochtend van 8.30-11.00 uur; dinsdagmiddag van 14.00-16.30 uur. Trouwboekje en loonstrookje mee nemen. In Vlaardingen moet u de akte aanvragen bij het Stadskantoor, afdeling Bevolking, iedere ochtend van 8.30-12.00 uur, dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00-15.00 uur. Wanneer u met de akte naar het Bu reau voor Rechtshulp gaat, kunt u voorrang krijgen als u op^ maandag, dinsdag of donderdag om!half twee 's middags komt; een half uur voor het spreekuur dus. Adres: Nieuw straat 12, tel. 264356. spectaculair. Het typische is daar bij dat de categorie onzindelijkheid in 1975 nog niet als aparte catego rie vermeldt werd. Het jaarverslag maakt wel een ver gelijking tussen het aantal verzui men én het aantal verzuimdagen van het gemeentepersoneel. Deze aantallen zijn met respektievelijk zeventien en achttien procent toegenomen. Het aantal verzuimen steeg van 2851 naar 3328 en het aantal verzuimdagen van 49645 naar 58872. Ook wanneer men de toege nomen personeelssterkte in aanmer king neemt, blijft deze tendens aanwezig. Zo steeg het gemiddeld aantal verzuimdagen per werknemer van 25 naar 29, en de gemiddelde verzuimduur per verzuim van 17 naa 1 8 dagen. De GG en GD heeft in 1976 minder vaak hoeven uit te rukken dan in het jaar ervoor. In totaal werd 4986 maal uitgerukt tegen 5119 in 1975. In het verslagjaar is de c.v.- installatie van het gebouw aan de Tuinlaan vernieuwd en kregen ook de ramen aan de voorkant een nieuwe beurt. Agenda DONDERDAG: 1 Zwijgerlaan 460. 19.30 Ver. Animo: Dienstencen- Fr van Borselenstraat 20 r Emmanuel; Grote Kerk. ZATERDAG: Harmonie, Schiedarr weg 51. film Easy Rider van Nichol 20 uur^ alleen voor ^donateurs org.^ 19 u Schiedamsewi Ned. Ver. v. Po Vlaardingen a 20 uur zegelve uur; Ti gelveiling org. i-nateiisit dingen e.o. aanv. 20 uur. WOENSDAG: Stadsgehi DONDERDAG: Dienstencentrum Ho ly, W. de Zwijgerlaan 460, 19.30 uur film "Wien beblibt Wien"; Stadsge- DIVERSEN weg 51, dor terdag 5 november Gi ig 3, vrijdag 4 en zi i Zoutendijk; Dienstencentrum H WOpemHuiserliDe Oude'6 Lijnbaa instraat 4, Vlaardingen sportinstu b dinsdagavond van 19.00-21.00 ui Augustinus Kantorij in aula Stedelijk SCHIEDAM - Op vrijdag 4 novem ber organiseert de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum in de aula van het Stedelijk Museum een avond waarop de Augustinus Kan torij zal zingen. Onder leiding van di rigent Frans Schouten worden wer ken uitgevoerd van onder anderen Da Vittoria, Monteverdi en Bach. De avond begint om kwart over acht. Toegangsprijs leden bedraag f 2,50; niet-leden betalen vier gulden. Kaar ten zijn aan de zaal verkrijgbaar en telefonisch te bestellen via nummer 26.90.66. SCHIEDAM - Natacha Emanu els' nieuwste productie „Een traan voor elke roos" werd af gelopen zaterdag in de Teer- stoof niet met een ovatie be loond. De uitverkochte zaal reageerde met een hartelijk beleefdheidsapplaus op een pro gramma —elders enthousiast be groet- dat zeer teleurstelde. In de vijfde productie van Ema nuels' vrouwencabaret krijgen de mannen er weer van langs, aI§of de emancipatie-beweging van de zeventiger jaren haar sporen absoluut niet heeft nage laten. Daarbij kenmerkt het programmadeel van na de pauze zich door een artistiekerige, prozaïsche woordenvloed waar aan bepaald geen haarscherpe analyse ten grondslag ligt. De uitstekende vormgeving van „Een traan voor élke roos" blijkt niet vol doende om de zwakke en flauwe tekst te compenseren. Daarbij komt dat in een aantal nummers kansen worden gemist: daar wreekt zich de gebrekkige analyse. Besnijdenis van de vrouw in de Soedan wordt verklaard „uit liefde voor een man". een verklaring die niet juist is. In het liedje „Claudia Caputi" over een verkracht Italiaans meisje wordt niets anders gedaan dan de gebeurtenis sen sec te verhalen zonder één en ander in verband te plaatsen. Bepaald indrukwekkend daarentegen is het lied „Maria Arrigada" over martelingen van vrouwen in Chili: gebeurtenissen die nauwelijks com mentaar nodig hebben. Het program ma voor de pauze behandelt groten deels het probleem van de overheer sing van de vrouw door de man maar op zo'n manier dat men de indruk krijgt dat het feminisme nog moet worden uitgevonden of dat het fe minisme niets anders doet dan de vrouw achter de wastobbe vandaan te halen. Opmerkingen als „hoe dat men het wendt of keert, de man is overal" en „we stikken van de man nen" maken op zijn minst een geda teerde indruk. Al met al een lauw programma dat niet de belangstel ling verdient die het het afgelopen weekend kreeg. „Een traan voor elke roos" is ook het aanstaande weekend in de Teerstoof. Toegangsprijzen zijn negen gulden en zeven gulden vijftig voor CJP-houders en 65-plussers. Reserveringen via het VVV, telefoon 266000 en vrijdag avond en zaterdag vanaf één uur aan de zaal, telefoon 269455. De voor stelling begint om kwart voor negen. SCHIEDAM - Het ziet er naar uit dat het aantal inwoners van Schie dam dit jaar nog tot onder de zesen zeventig duizend zal zakken. Woon den er eind vorig jaar nog bijna ze venenzeventig duizend mensen in Schiedam; op 30 september waren dat er nog maar 76281. Het aantal Schiedammers nam in september met 112 af. In september werden zevenentachtig babies geboren en overleden zevenen veertig Schiedammers. Vier babies werden als onwettig ingeschreven. Een fors aantal Schiedammers zegden hun stad vaarwel: 374 verlieten Schiedam waarvoor slechts 222 in de plaats kwamen. Vooral Rotterdam, Vlaardingen en het buitenland waren de bestemming van degenen die ver trokken. Degenen die zich in Schie dam vestigden, kwamen ook groten deels uit Rotterdam, Vlaardingen en het buitenland. Ook binnen de stad werd verhuisd. Hiermee waren 338 personen gemoeid: 73 gezinnen en 108 alleenstaanden. In de septembermaand werden 75 huwelijken afgesloten en dertien hu welijken door echtscheiding ontbon den. Aansluitend aan het huwelijk vestigden 39 paren zich in een eigen woning in Schiedam, 32 paren zoch ten hun heil buiten Schiedam, twee paren gingen inwonen, één paar ging bij ouders inwonen en van één paar gingen beide partners afzonderlijk V een slim-voordelige keuken. 1 Wat is het verschil tussen een gewone keuken en Omega? Omega keukens zijn flexibeler in te delen en 100% afgestemd op de Nederlandse omstandigheden. Ze zijn zó uitgekiend dat zelfs de kleinstbehuisden een komplete keuken wordt gegund. Een aanrechtblok bestaat normaliter uit een vrij slordige ruimte met hooguit een slim afvalemmertje. Bij Omega daarentegen kan deze ruimte optimaal worden benut en helemaal naar eigen smaak worden ingedeeld. Tot zelfs koelkast of vaatwasser toe! En tenslotte is het goed om te weten dat Muys Roggeband de grootste keukenkollektie heeft van de regio, met tientallen kompleet opgebouwde oriëntatiekeukens! Plus de mooiste mogelijkheden van Poggenpohl.l Ook het beste adres tegels, sanitair, open haarden, parket, koziinen,deuren Veel van onze kliënten zien de zaterdag als "oriëntatiedag". Het is dan ook dikwijls erg druk. Een afspraak op 'n doordeweekse dag garandeert U alle rust om tot een afgewogen keuze te komen. Wij gunnen U graag alle aandacht van onze adviseurs Gustoweg 39. Rotterdam (grens Schiedam) Tel. 010-730011, openingstijden dagelijks van 9-17 uur, zaterdags van 10-16 uur.

De Havenloods | 1977 | | pagina 7