Vondellaan-bewoners bundelen belangen „Graag wat anders dan die lullige wigwams" m ,55: WESIWNbM TAM IN editie p SCHIEDAM COMMENTAAR Scheepsbouw Kinderen van Van 'tHoffplien tot College f-1 'if Geloogd Massief Europees Eiken P ~f|' van de Meubelfabriek Oisterwijk Lj.^. .'...kop maar 10 plaatsen te koop: HET GEHEIM VAN S0ESTDIJK Wjk. Meubelfabriek PlBIk JU Oisterwijk SLAAPKAMERS MASSIEF EIKEN MEUBELEN WE5ÏMNDM m sum VESTEN Sl/m VESTEN STUMTf iv.d.elst* Chocola» 81 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 26e JAARGANG NO. 42 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 NOG 100 KAARTEN NIET-Schiedammers beweren wel eens dat Schiedam weinig „per soonlijkheid" zou hebben, inge klemd tussen de grote stad Rotter dam en het aloude Vlaardingen. Schiedam, zeggen deze mensen, is eigenlijk een aanhangsel van Rotterdam, het heeft veel minder een eigen „karakter" dan Vlaar dingen of Maassluis. Schiedammers weten natuurlijk wel beter. Hun stad heeft wel de gelijk een eigen karakter en er is sprake van een rijk geschakeerd gemeenschapsleven. Een overtui gend bewijs van de solidariteit die Schiedammers kunnen tonen was de demonstratieve bijeenkomst die onlangs werd gehouden tegen de dreigende sluiting van de werf Gusto. De manier waarop de in woners van Schiedam toen en langs andere wegen hun betrok kenheid bij het lot van Gusto en de rond duizend werknemers van deze werf toonden heeft ook ver buiten Schiedam diepe indruk ge maakt. Zoiets kom je in Neder land niet veel tegen, deze solida riteit heeft Schiedam van zijn zeer goede kant laten zien. Het plan om Gusto binnen afzien bare tijd te sluiten ligt er nog steeds, maar de heftige protesten tegen dit plan hebben - geluk kig aarzelingen teweeggebracht. De zaak is onlangs ook in de vaste commissie voor economische za ken van de Tweede Kamer aan de orde gesteld. Het is duidelijk dat sluiting van Gusto een zeer groot verlies voor de Nederlandse scheepsbouw zou betekenen, in het bijzonder van wege de zeer bijzondere plaats van deze werf in de sector van de off shore-industrie. Wat in al die jaren bij Gusto is opgebouwd - interna tionale faam heeft gekregen kan niet zomaar verdwijnen. Er zijn mensen die zeggen dat de mensen van Gusto best elders te werkgesteld kunnen worden; ze wijzen daarbij op berichten dat de werf Van der Giessen-De Noord in Krimpen aan den IJssel en Alblas- serdam in de komende tijd hon derden nieuwe werknemers - met name vakmensen nodig heeft om een aantal grote orders te kunnen uitvoeren. Dat is na tuurlijk erg verheugend voor Van der Giessen-De Noord en ook wel voor de scheepsbouw in het Rijn mondgebied, maar daarmee zijn de problemen van Gusto (en an dere werven) nog niet opgelost. We denken daarbij aan de banden tussen Gusto en zijn werknemers, maar ook aan de bindingen tussen Gusto en Schiedam en de econo mische positie van deze stad. In tussen is het beeld van de toe komst van de Nederlandse scheepsbouw nog vrij onduidelijk. Het is te hopen dat er nu spoedig volledige klaarheid komt; naar on ze indruk wordt er nog teveel touwgetrokken. E.J.M. Voorlichting over ouder participatie SCHIEDAM - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Schie dam organiseert op donderdag 17 no vember een voorlichtingsavond over ouderparticipatie en oudercommis sies. Als spreker is de heer Van Veen, hoofdbestuurslid van de VOO, uitge nodigd. Deze voorlichtingsavond is een initiatief van de gemeenschappe lijke schoolraad Schiedam en wordt gehouden in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 Vooral leden van de Schoolraad, oudercommissies, ouders en onder wijzend personeel bij het openbaar onderwijs zijn van harte welkom. Naast de onderwerpen ouderparti- ciptie en oudercommissies (bevoegd heden en mogelijkheden) wordt ook aandacht besteed aan bevoegdheden en mogelijkheden van de schoolraad. De avond begint om acht uur, zaal open half acht. SCHIEDAM - Ruim zestig be woners van de Vondellaan zijn maandag naar een avond van bewonersvereniging Schiedam- West gegaan om hun mening kenbaar te maken over de plan nen die de gemeente met de Vondellaan heeft. Tijdens de bijeenkomst werd een werk groep van twaalf bewoners ge vormd, die de belangen van de Vondellaanbewoners in het overleg met de Gemeente verder gaat behartigen. Dat zal al mor gen zijn wanneer een werkgroep van gemeente, bewonersvereni ging en bewoners bijeen komt om zich te buigen over de her inrichting van Vondellaan, Genestetstraat, Alberdingk Thijmstraat, Dirk van Wassenaar straat, Potgieterstraat en Von dellaan. Tijdens de bijeenkomst van maandag oogstten vooral de voorstanders van de mening „Houdt de Vondellaan zoals die is en leg alleen het accent op de kruispunten" applaus van de aanwezieen. Zoals wij vorige week meldden is een duidelijke meerderheid van de Von dellaanbewoners het helemaal niet eens met de plannen van de gemeente Deze houden ondermeer asversprin- gingen, drempels, het plaatsen van plantenbakken, haaks parkeren en Ruim zestig bewoners van de Vondellaan bezochten de wijkavond. het doortrekken van het trottoir bij de BKlaan in. Vooral de planten bakken moesten het maandag ont gelden. ,Jk ben gepensioneerd", zei de heer Ooslander. „Ik zag vanmiddag drie herdershonden in een bloembak. Hoe is het mogelijk dat men zoiets doet? Het wordt ge woon een hondentoilet." Andere bewoners wezen op het -slechte onderhoud van de bloembakken en het gevaar van para-typhus. „Zijn bloembakken wel nodig?", vroeg een bewoonster zich af. „We kunnen toch een bloemetje aan de gevel hangen." Een andere bewoner constateerde: „Het is een schande dat we niet in staat zijn om de straat met bloembakken te versieren omdat de kinderen er met hun jatten aanzit ten" Niet verminken Behalve de bloembakken leverden ook het parkeren, de manier van her- bestraten, het eventueel afsluiten van de Vondellaan op het kruispunt met de BKlaan en speeltoestanden voor kinderen meer dan voldoende ge spreksstof op. De heer Ooslander betoogde wederom: „Laten wij voor komen dat wij de Vondellaan gaan verminken. Laat de Vondellaan blij ven zoals die is. Maak er geen dood water van; openlaten die boel." Over aparte speelplaatsjes voor kin deren merkte een bewoner op: „We hebben een stoep van vijf me ter veertig. Dat is een ideale speel plaats voor kinderen." De aanwezi gen waren er in meerderheid voor stander van ongeveer zeventig par keerplaatsen te creëeren en de auto's daarbij schuin te laten parkeren. Dat is dan waarschijnlijk één van de wei nige veranderingen in de Vondellaan, die de bewoners bereid zijn te accep teren. Andere plannetjes van de gemeente zullen zeker op zware tegenstand stuiten. Zoals een be woonster al eerder opmerkte: „De gemeente kan zijn geld beter aan andere dingen besteden." SCHIEDAM - "Wij jongens van het Van 't Hoffplein in Schie dam zouden graag wat anders willen dan die lullige wigwams en die kinderachtige troep. U denkt alleen maar aan de klein tjes van één tot tien jaar, maar voor ons tieners is er voor de rest geen lol aan. Ook wij zou den graag iets te doen hebben dan alleen maar vernielen. Dit zou een heleboel herrie schelen waarover de buurt zo klaagt. Wij zouden bij voorbeeld een soort clubhuisje willen met een bank en een oude tafel en een gezellige sfeerverlichting. Een kleurentelevisie is overbodig." Zo richtten enkele jongeren die regelmatig op het Van 't Hoff plein te vinden zijn, zich enige maanden geleden in een brief tot het College van Burgemees ter en Wethouders. Omdat op deze brief geen enkele reactie is gekomen, hebben deze jongeren onlangs in samenwerking met bewonersvereniging Schiedam- Oost onder omwonenden van het plein een handtekeningen actie gehouden. De resultaten van deze actie en een tweede brief, nu gericht aan de gemeen teraad, zijn maandag overhan digd aan burgemeester Lems. Het contact tussen de bewoners- vereniging en het veertigtal jongeren in de leeftijd van dertien tot negen tien jaar, ontstond in de herfstvakan tie nadat jongelui uit pure verveling een speelwerktuig op het Van 't Hoffplein in de fik hadden gestoken Conine Bosveld, secretaris van de bewonersvereniging, nodigde de jongelui en de wijkagent uit om in het pandje van de bewonersvereni ging te komen praten over hun wen sen. Er kwamen veertig jongeren; het pandje was afgeladen en er werd besloten een handtekeningenactie onder de omwonenden te houden. Brieven Zo werden vijfhonderd brieven uit gezet waarin de omwonenden erop werd gewezen dat de desbetreffende jongelui niet veel te doen hadden. Ze vroegen om ondersteuning van hun eisen. En die kregen ze. Het over grote merendeel van de omwonenden zette zijn handtekening en afgelopen maandag nam burgemeester Lems als voorzitter van de gemeenteraad handtekeningen en brief in ontvangst. In deze brief vragen de jongeren om vier dingen: een soort clubhuis, bij voorbeeld een losse kap; doelpalen met rubber tegels; betere hekken achter de doelen en extra verlichting. De jongeren beschouwen zichzelf, aldus de brief, "als een gesloten groep, die niet in de officiële ruimte van centrum Oost wenst te worden ondergebracht". "Iedere voorziening die duidelijk niet strookt met onze wensen zal weggegooid geld blijken", aldus de brief. "Overigens bezoekt deze groep momenteel de discoavon den van clubhuis Sint Joris Doelen." In de brief vragen de jongeren om een reactie binnen twee maanden, waarbij ze denken aan een gezamen lijk gesprek. Weer hoger aantal woningzoekenden SCHIEDAM Het aantal woning zoekenden is in de maand oktober met zesendertig toegenomen. Op 31 oktober stonden bij het Bureau Huis vesting 4207 Schiedammers en 763 niet-Schiedammers als woningzoe kend ingeschreven. In die maand kwamen veertig gemeentewoningen en zestien woningen, eigendom van een bouwvereniging, vrij. In totaal bezochten 1242 mensen het Bureau Huisvesting. Het aantal Schiedamse woningzoe kenden kan worden onderverdeeld in de volgende categoriën: 392 aan staande echtparen en 160 inwonend gehuwden zoeken een woning, als mede 338 zelfstandig wonenden die volgens de normen van het Bureau Huisvesting onvoldoende gehuisvest voldoende gehuisvest zijn. Daarnaast zoeken 419 zelfstandig wonenden en 225 bejaarden, waarvan beide catego riën in het bezit van een GGD- rapport, een ander huis, Voorts staan 425 bejaarden zonder GGD-rapport en 390 alleenstaanden als woning zoekend ingeschreven. Het aantal niet-Schiedamse woning zoekenden kan als volgt worden onderverdeeld: 270 zijn inwonend in de eigen woongemeente en 493 wonen er reeds zelfstandig. In totaal werden in oktober tweeën zeventig vergunningen afgegeven. Dit aantal betreft niet alleen vrijgekomen woningen, maar ook verleende ver gunningen in verband met verande ring van hoofdbewoner door over lijden, huwelijk, echtscheiding en woningruil. ZATERDAG begint een nieuwe serie in Het Vrije Volk, getiteld „Het geheim van Soestdijk". Zaterdag de eerste aflevering: De woede van de koningin over de uitspraken van Van Riel. Amsterdam, Berkel (2H). Beverwijk, Bcrkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 018914670 ma */m za 9*18 uur, vrij tot 21 uur b IftTHEXCLUSIEF! Cvfl 11 iTfl Als ook u dit wi,t 'ezen vraa9 dan onmiddellijk om yApVna een proefabonnement. Telefoon: 14 74 00 tst. 234. wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabnekstoonzalen Robin Richmond op bioscooporgel SCHIEDAM - Op zondag 20 no vember presenteert de Nederlandse Orgel Federatie haar maandelijkde theater-orgelconcert in het Passage theater. De Engelse organist Robin heeft wekelijks een radio-programma by de BBC en hij heeft in Londen verschillende bioscoop-orgels be speeld. Het concert begint om half elf. zaal open tien uur. Toegangsprijs voor niet-leden be draagt drie gulden vyftig; en voor leden, 65-plussers, CJP-houders en kinderen tot en met twaalf jaar twee gulden. Kaarten zijn vanaf 12 no vember dagelijks verkrijgbaar aan de kassa van het theater, bij de heer Foncke, Van Ruysdaellaan 35a zondagmorgen vanaf half tien aan kassa. SCHIEDAM— De Noorse rock-funk-groep "Saluki" die oorspronkelijk op 5 n< ber zou hebben opgetreden in open-j rencentrum de Tempel, komt op zondag 20 november naar de Tempel. In tegenstel ling tot drie weken geleden werd de groep deze maal niet aan de grens teruggestuurd. Ierse avond in QT SCHIEDAM - Op vrijdag 18 novem ber is er een Ierse avond in sociëteit "Q.T.?", Nieuwstraat 12. Vooraf gaand aan deze avond wordt er in de sociëteit een onvervalst Iers diner met aardappels geserveerd. Wie trek heeft, wordt verzocht zich via het desbetreffende inschrijvingsformulier op het publicatie bord in de sociëteit op te geven. The Evergreens bij Happy Hearts Club SCHIEDAM - De Happy Heart Club organiseert op zaterdag 19 november weer een avond voor alleenstaanden en getrouwden die van dansen hou den, in dancing de Cosmopoliet, Nieuwlandplein 12. De muziek wordt deze avond verzorgd door „The Ever greens", een band die in de club altijd veel succes oogst. Toegangsprijs voor leden bedraagt vier gulden, niet- leden betalen zes gulden. Het is mo gelijk om aan de zaal lid te worden; het lidmaatschap voor één seizoen bedraagt twintig gulden. Dit bedrag hoeft niet in één keer betaald te wor den, maar per kwartaal kan steeds een gedeelte voldaan worden. De avond begint om acht uur en eindigt om één uur. "Rfó VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 l^} -VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 STUMTf Gebreide dames vesten Met origineel suède voorpandin prachtige kleuren kombinaties. Maten S-AA-L Overal 109.' BIJOUS SPOTPRIJS \A-L Gebreide heren vesten Met origineel se/ede voorpand. In prachtige kleuren kombi naties. Maten S-M-L Overal 719.- BIJOMS SPOTPRIJS Vt-L Vele modellen eetkamers Bulgersteyn 3 bij C&A c tel. 133440, Brielselaan 108-110 tel. 847463. Rotterdam Drop- munten 2zakken van3.70989 voordo uw voordeel „anaf 90cert Niet duur-wel heerlijk.

De Havenloods | 1977 | | pagina 1