ANWB niet erg enthousiast over diagonaal oversteken Keiharde koopjes HUISMAN-KLEDING SEIKO 124?° die er niet om liegen! Prins Hendrik de Grote Eerste C Al-ab onee kreeg toestel Erunott „Veel hangt af van functioneren stoplichten" Bewoners willen snel vergoeding CE REN ei7 suède Heren- en kinc/erk/eding Jacks, vesten, coats enz<srxz. truien deel er* fat*1 DE HAVENLOODS DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 speciale aanbieding SEIKO QUARTZ HORLOGE electronische quartz-uurwerk loopt bijzondernauwkeurig max. afwijking 20sec. permaand' loopt gegarandeerd 1 |aar opeen batterij het horloge is waterdicht andere uitvoeringen leverbaar schriftelijke SEIKO garantie «an 398.- voor 225.- BINNENWEG 45 ROTTERDAM TEL. 116615 Een goede nachtrust... begint op een goede matras. Een polyaeter matras van een uitstekende kwaliteit met 'n dikte van ca. 16 cm en SG 35. In goudkleur. Uit de prijsserie van 157,-- tot 295.- Nu 80x190 cm 90x190 139,80 130x190 209,80 90x200 159,80 140x190 229,80 120x190 199,80 140x200 249.80 iÉiiill r -- <>-s» Minder dan de helft van de Prijs betaalt u nu voor dit reliëfwand- vinyl op papier Door het rubber laagje heeft dit vinyl een hoog laag struktuur. Het is eenvoudig zelf naadloos te plakken. In bruin, oranje, geel, groen, of champagne en uiteenlopende dessins. 50 cm breed. Per rol van f.19,90 VLAARDINGEN - Na hef in stellen van een nachtelijk rijver bod voor vrachtwagens komt Vlaardingen binnenkort met een tweede primeur op verkeers- bied in Nederland. Met ingang van zaterdag 26 november wordt er een proef genomen met liet diagonaal oversteken van met verkeerslichten bevei ligde kruisingen. De proef start op de kruising Korte Hoog st raat-Veerplein-Van der Drift straat gedempte Biersloot, waar voetgangers dan zowel diago naal binnen een markering als haaks over de zebrapaden kun nen oversteken. Gedurende het oversteken zullen al le voetgangerslichten gelijktijdig op groen staan, terwijl voor hei rijver- keer uit alle richtingen rood licht wordt gegeven. Onder de verkeers lichten komen borden te staan met het opschrift "Bij groen voetgangers licht diagonaal oversteken toege staan." Het initiatief voor het diagonaal oversteken van kruisingen in Vlaar dingen komt wt van verkeerswet houder Bas Goudriaan. Bas Goudriaan: „Ik ben op het idee gekomen toen ik met vakantie in de Verenigde Staten was. In Amerikaan se steden wordt het diagonaal over steken op diverse kruisingen toege past. Overigens komen in Vlaardin gen alleen de kruisingen in de binnen stad in aanmerking. Deze maatregel» past in de filosofie om de auto in de binnenstad ondergeschikt te maken aan de voetganger.. Aanwijzing Of het Vlaardingse plan binnen de wettelijke voorschriften valt is niet helemaal duidelijk. In het reglement SCHIEDAM Bewonersvereni ging Schiedam-Oost wil voor het eind van de week van de ge meente horen of zij van plan is financiële hulp te bieden aan hen die op 22 augustus schade hebben geleden tengevolge van de wateroverlast. Op die dag re gende het niet alleen overdadig, maar viel ook het gemaal op het Marconiplein uit als gevolg van een stroomstoring. De gedu peerde bewoners, een veertigtal, hebben schadeclaims bij de ge meente ingediend, maar ze heb ben tot op heden geen énkel be richt van de gemeente gehad of deze claims worden gehono reerd. Wel hebban ze een be zoek van een verzekeringsin specteur gehad. De gemeente moet nu maar iets van zich laten horen", zegt Corrine Bos veld, secretaris van bewonersvereni ging Schiedafti-Oost. „Deze zaak speelt ai drie maanden. In de huizen die nat zijn geweest, gaat het nu schimmelen. De bewoners moeten, zolang ze nog niet weten wat de ver dere gang van zaken is, materialen la ten liggen. Het wordt allemaal muf gaat zo verschrikkelijk ruiken Daarnaast zitten de bewoners geeste lijk nog met een grote belasting, want ze hebben vaak nieuwe vloerbedek king moeten aanschaffen. En als dit dan zo snel mogelijk verwerkt wordt, dan zijn die mensen ook van deze ellende verlost met het gevolg dat ze dan de tijd krijgen om de waterover last te vergeten. De bewoners zeggen dat de zaak met de verzekering in De bewonersvereniging heeft over deze zaak al op 10 oktober een brief geschréven aan het College van Bur gemeester en Wethouders. Omdat daarop geen reactie werd ontvangen, volgde op 7 november een tweede brief. In deze brieven wijst de bewo nersvereniging het College erop dat zes andere gemeentes al zijn overge gaan tot het uitkeren van schade loosstellingen. Daarnaast wil de ver eniging van het College weten of het haar mening deelt dat de capaciteit van het noodaggregaat in het gemaal onvoldoende is en of er niet een extra pomp aan de Schie kan worden geplaatst. Dit in verband met het feit dat bewoners van de Oosterstraat toch al veel te maken hebben met wateroverlast. De bewonersvereniging schrijft voorts „het niet juist te vin den dat de gedupeerden nog langer in onzekerheid worden gelaten". Open huis in De Kreek ke dinsdag-en donderdagmiddag van half vier tot half vijf open huis. Tij dens die middagen kan men een spel letje kaarten of een praatje maken. Ook zijn een biljart en tafeltennisspel aanwezig. Voor muziek, koffie, thee en lomonade wordt gezorgd. Ieder een vanaf twaalf jaar is welkom. Het open huis wordt gehouden in de huiskamer van de benedenzaal. voetgangers een rijbaan voorzichtig, zonder nodeloze onderbreking en haaks moeten oversteken. In dat zelfde reglement wordt echter be paald dat aanwijzingen boven ge dragsregels gaan. Volgens Goudriaan kan het bord "Bij groen licht diago naal oversteken toegestaan" als aan wijzing worden opgevat. Bij de verkeersdienst van de ANWB zijn de plannen van Vlaardingen be paald niet juichend ontvangen. Een woordvoerder van de ANWB: „Bij het diagonaal oversteken van krui singen wordt een enorme wissel ge trokken op de werking van de ver keerslichten. Wanneer de lichten één keef niet goed functioneren is de voetganger van alle kanten Onbe schermd. Bovendien is het niet on denkbaar dat voetgangers bij buiten werking stelling van de verkeerslich ten ook diagonaal gaan oversteken, wat natuurlijk niet de bedoeling is. Wanneer daarbij wordt opgeteld dat bijvoorbeeld in een stad als Eindho ven een derde van het aantal dodelij ke ongelukken het gevolg is van door rood licht rjjden, kan men zich voor stellen dat dit soort plannen mef de nodige twijfel moeten worden beke ken:" Duizend tegelijk Volgens de woordvoerder kan het diagonaal oversteken, zoals dat in Amerika en ook in Japan plaats vindt, niet zonder meer op de Vlaar dingse binnenstad worden geprojec teerd.„In Japan en Amerika worden vaak gehele kruisingen tot zebra ge bombardeerd. Maar daar steken dan ook, in sommige gevallen zo'n zend mensen tegelijk over." Volgens de heer Blom van de ge-, meentelijke verkeersdienst moet het bord "Bij groen voetgangerslicht dia gonaal oversteken toegestaan" garanderen dat voetgangers niet schuin oversteken wanneer de ver keerslichten buiten werking zijn ge steld. "Misschien moet er voor de duidelijkheid nog het woordje „al leen" voorgeplaatst worden." aldus Blom. Breng wat kleur... v kleinste kamertje! Deze toilet zitting met deksel is in twee fraaie kleurcombinaties verkrijgbaar ba- hamabeige/bruin of lindegroen/ avocadögroen. Nu met 4 gulder voordeel. Van 12.95 SCHIEDAM Afgelopen zaterdag is de nieuwe Prins Carnaval van carna valsvereniging de Rietzeilers tijdens het traditionele „Elfde van de Elfde" feest in zaal Irene plechtig geïnstal leerd. Uit de handen van de afscheid nemende Prins Geraldo II ontving de nieuwe prins. Prins Hendrik de Grote I. de versierselen behorende bij Zijn ambt. Tevens werd de nieuwe Raad van Elf geinstalleerd. De nieuwe Stadsprins van Schiedam (heet in het dagelijks leven Henk de Groot. Hij is zesenveertig jaar en werkt als verkoopleider in Rotter dam. Sinds kort is hij lid van de Riet zeilers en hij is door de Senaat van de Rietzeilers uit een drietal kandidaten uitgekozen om het komende carna valsseizoen de Rietzeilers aan te voe ren. „Carnaval vieren vind ik ver schrikkelijk fijn", aldus de nieuwe Prins. „Wat my heeft doen besluiten Prins Carnaval te worden, is om men sen die het minder hebben dan wij, wat plezier te geven. Ik sta niet voor honderd procent maar voor tweehon derd procent achter het doel van de Rietzeilers. Wij zetten ons pro deo in voor men sen die gehandicapt zijn. Niet voor één stichting, maar voor alle gehan dicapten van Schiedam. Die willen wij wat plezier geven en via onze op tredens geld voor hen inzamelen. We gaan carnaval vieren met alle ge ledingen van 'Schiedam en maken daarbij geen onderscheid. Ik heb een drukke baan, maar ik wil graag tijd inruimen voor carnaval. De proef met het diagonaal oversteken gaat van start op de kruising Veïr- pletn-Kortek Hoogstraat-Gedempte Btershot-Van der Driftstraat. SCHIEDAM Afgelopen vrij dag heeft wethouder Scheeres (financiën) de Centrale Antenne III righting (CAI) in bedrijf gesteld. Hjj deed dat in het CA1- iinformatiecentrum dat speciaal vbor deze gelegenheid was opge steld op de hoek Vlaardinger- dijk/Aleidastraat. De wethouder bood de eerste CAI-abonnee. de familie C. Strik uit de Nicolaas- Beetsstraat, namens de aanne merscombinatie een televisie toestel aan. Van de directeur van de Gemeentelijke Technische Bedrijven kreeg de familie Strik een gratis jaara bonnement pp de CAI. Na eert aantal maanden van voorbereiding en uitvoering is het nu zover dat met het inregelen kan wordep gestart. Achtereenvolgens zullen, de wijkjes begrensd door Juljalaan, Vlaardingerdijk, Aleida- straat en Ary Prinslaan, alsmede het wijkje begrensd door BKlaan, Prins Bernhardlaan, Westerhaven en Nieuwe Haven van signaal worden voorzien. Naar verwachting zullen de eerste zevendertighonderd woningen zo spoedig mogeljjk van het uitge breide CAI-programma gebruik kun nen maken. Het inregelen van de televisietoestel len bij de abonnees is afgelopen maandag gestart. Momenteel bestaat er de mogelijkheid via het mobiele informatiecentrum, dat steeds tijdens het inregelen in een bepaalde wijk aanwezig is, de nodige informatie te krijgen over alle mogelijke aan- Om redenen die wij u (nog) niet mogen noemen, verkoopt Huisman-kleding zijn totale voor raad heren- en kinderconfectie met kortingen tot maarliefst Wij bieden aan: kostuums, colberts, pantalons, regen jassen, gabardinejassen, trenchcoats, autocoats, winterjassen, kinderjacks, jongenskleding, parka's, ski-jacksen een uitgebreide kollektie heren kleinmode- artikelen. n<s begetinkoopprijzen! D€ A L LERNlSUMTe MOD€ HALVE PRIJZEN! overhemden handschoenen Stropdassen hoeden enz. enz. X/OOT' t/n leo LET OP: Ome boetiek "H!T"opde Hoog si-ra at is reeds ges/oéen. van kanten- Korte Hoogstraat 15 ROTTERDAM Middellandstraat 98-100 sluitmaterialen en snoeren. Deze aan&luitmaterialen kunnen eveneens in het informatiecentrum worden betrokken. Daarnaast is bij de Technische Bedrijven in de Dwars straat een informatiecentrum in gericht, Hier kan men tevens onder telefoonnummer 264980 informa tie krijgen. BELGIe 2 Het CAI-ontvangststation, dat is inge richt op de eenentwintigste ver dieping van de Van Beethovenflat in Groenoord, is reeds enige tijd in bedrijf. De PTT, die de straalver binding vanuit Rotterdam-Ommoord naar Schiedam en het plaatselijk koppelnet verzorgt, heeft de nodige apparatuur geheel volgens de plan ning opgeleverd. Tot nu töe werken gemiddeld vijftig man dagelijks aan de totstandkoming van het CAI-net. Thans wordt al onderzocht in hoeverre de doorgifte van het twee de Belgische televisie-programma technisch is te realiseren. Gemeenschappelijk concert in M. Deikerk SCHIEDAM - De afdeling zang van de Schiedamse Gemeenschap organi seert op vrijdag 18 november een ge meenschappelijk concert. Medewer king wordt verleend door het Her vormd Kerkkoor Kethel. Opstan dingskerkkoor, zangvereniging Excelsior, Nieuwlandkoof, Canzone en Bel Canto. De piano- en orgelbege leiding is irr handen van Peter Beijere- bergen- van Henegouwen. Het duo Marianne Dijkman en Tom Burmanje zal twee- instrumentale intermezzi verzorgen. Het concert wordt, gehou den in de Magnalia Deikerk, Albarda- straat en begint om acht uur. Toe gangskaarten a vier gulden zijn ver krijgbaar bij het VVV. Voor de kleine poppenmoedertjes Een metalen handnaaimachin kunststoffen bodemplaat, voor 'lang speelplezier. Omdat de verpakking beschadigd is koopt u nu dit oerdege lijke stuk speelgoed 28,50

De Havenloods | 1977 | | pagina 4