Vereniging voor Turkse werknemers opgericht AicowSr;;; Van de drank Huisvrouwen gaan met hun tijd mee 10.95 Experimenten slaan niet aan in Teerstoof WESlMHbM Nog geen eigen ruimte ft heW" 'iɧI ■isMi Vlaardingen:0f ZOMOeT pilleil Orpheus bestaat bijna 75 jaar MASSIEF EIKEN MEUBELEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 i REGIO- Lekker warm... in de winter, zo'n flanellen hoes laken, dat bovendien ook nog al tijd strak ligt, dus uw bed is in een wip opgemaakt. In een groen, geel of blauw bloemdessin. De maten 80/190, 90/190JJ0/200 Nu van 19,95 v Maten I20/I90 van 21,95 voor 12,95 130/190 van 22,95 voor 12,95 SCHIEDAM - Deze week is de vereniging van Turkse werk nemers in Schiedam opgericht. Deze piepjonge vereniging telt «inmiddels vijftig leden en is naarstig op zoek naar een eigen ruimte om haar uitgebreide activiteitenpakket te kunnen realiseren. De vereniging wil samenkomsten van Turken en Nederlanders, cursussen op vak- en taalgebied en sportactivitei ten organiseren. Op het verlang lijstje staan voorts het inrichten van een bibliotheek en leeszaal, het helpen oplossen van onder wijsproblemen bij Turkse leer plichtige kinderen, hulpver lening aan in moeilijkheden ver kerende leden en het organi seren van conferenties, toneel spelen, reizen en volksdansen. Dat alles met als doel door samenwerking en hulpverlening de belangen van de leden te be hartigen en de democratische rechten van de leden te verde digen, aldus de statuten. Voorzitter van de vereniging is Hüseyin Uyar. "Het is de bedoeling samen te werken met Nederlandse vrijwilligers, de stichting Overleg Buitenlanders en de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers (SHBW) in het belang van de Turkse werknemers", zegt hij. "Ons eerste de gemeente en de SHBW om te praten over een eigen ruimte en financiële steun. Tot nu toe heeft niemand ons steun gegeven en we hebben alle onkosten uit eigen zak betaald. Wij willen een sterke vereni ging met veel leden. Er wonen ten slotte zeventienhonderd Turken in Schiedam. Als we een eigen ruimte hebben, worden er vast veel lid. We Weinig publiek bij Kamerrevue SCHIEDAM De Kamerrevue van Herman van Veen trok afgelopen za terdag geen volle zaal in zolderthea ter In de Teerstoof. Een opmerkelijk feit, dat eens te meer bewijst dat pro gramma s in de Teerstoof die even buiten de cabaretsfeer liggen elke keer .veer een zeker risico meebren gen. Zelfs als daar een bekende naam als Van Veen aan verbonden is. De Kamerrevue bleek een program ma dat het best te omschrijven valt met „scenes uit het leven". De vier medespelenden. Marlous Fluitsma, Michiel Kerbosch, Fransje Gelder- blom en Anita Riezoue, brachten een programma dat qua tekst hoge eisen stelt aan het publiek. Een moeilijke en misschien pretentieuze revue, die hier en daar experimenteel een absur distisch aandeed. Met teksten waarin relaties als kind-ouder, werknemer- werkgever en vrouw-man worden uit gebeend en waarin lachwekkende clichés probleemloos door serieuze gedachten worden geweven. In ieder geval een boeiend programma - om eens een cliché te gebruiken waarbij je je na afloop nog afvraagt wat je ervan hebt meegenomen. Ondanks de niet geheel gevulde zaal is het te hopen dat de Teerstoof de draad van het experiment weer op pakt. Het theater is nu bekend en voor de slechte ervaringen die het eerste seizoen met experimenten wer den opgedaan, hoeft daarom dit sei zoen nauwelijks gevreesd te worden. VROUWENSOOS GAAT VAN START SCHIEDAM Op donderdagavond 24 november van half negen tot half een vindt de eerste kennismakings avond plaats voor geïnteresseerden in een vrouwensociëteit in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Dit initia tief van een aantal vrouwen, dat onbekend wenst te blijven, is erop Liedjes van de koude grond in QT SCHIEDAM - Op vrijdag 25 novem ber treedt de liedjeszanger Jan van Rhenen op in sociëteit „O.T.?", Nieuwstraat 12. Hij zingt Nederland se en toch verstaanbare liedjes in zijn programma „Liedjes van de koude grond". De avond begint om tien Ideaal... Nu de winter weer voor de deur staat, zo'n heerlijk warme duster van probleemloze (100%) poly ester. In diverse modieuze des sins en kleuren. Maten 38-52.Nor maal 44,95 en 39,95 nu per stuk gericht in januari 1978 te starten met een vrouwensociëteit die weke lijks op donderdagavond geopend is en alleen toegankelijk zal zijn voor vrouwen en kinderen. Volgens de initiatiefneemsters is de vrouwen- sociëteit „een gezellige ruimte waar hopelijk vele vrouwen komen en waar allerlei cursussen gehouden kunnen worden". Men denkt daar bij aan een fotoclub, expressie, muziekgroep, volksdansen, praat groepen, thema-avonden en even- tueeel een gezellige vrouwen- en kindersoos op een middag. De eerste kenningsmakingsavond van vandaag wordt nog gevolg door een tweede op donderdag 15 december. Voor inlichtingen kan met de telefoonnummers 269591 en 261525 draaien. Dansavond Happy Heart Club SCHIEDAM .De Happy Heart Club organiseert op zaterdag 26 no vember een avond voor alleenstaan den en getrouwden die van dansen houden, in dancing de Cosmopoliet, Nieuwlandplein 12. Ditmaal wordt de muziek niet verzorgd door een bandje, maar zullen de danslustigen het met grammofoonplaatmuziek moeten doen. Toegangsprijs voor le den bedraagt vier gulden, niet-leden betalen zes gulden. Het is mogelijk om aan de zaal lid te wordenhet lid maatschap voor één seizoen bedraagt twintig gulden. Dit bedrag hoeft niet in één keer betaald te worden, maar per kwartaal kan steeds een gedeelte voldaan worden. De avond begint om acht uur en eindigt om één uur. Komfortabel slapen... en ontspannen wakker worden doet u op zo'n fijne 14 cm dikke soft polyaeter matras. Overtrok ken met blauwe of goudkleurige stof en aan twee zijden doorge stikt. Met een S.G. van 40. Nor maal 185,-- tot 335,--. Nu 80x190cm. 90 x 190 f 159,80 90 x 200 f 179,1. 120 x 190 f209,80 130x190 f229,80 140 x 190 f 249,80 140 x 200 f 279,80 Cursussen De vereniging heeft al een poging ge daan op papier te zetten waarmee ze direct zou kunnen starten. Daarbij wordt gedacht aan taalcursussen Turks en Nederlands en cursussen elektronica, lassen, autotechniek, pluimveehouderij en naaien. Binnen kort zal de vereniging een gedetail leerde begroting overleggen bij de SHBW. De initiatiefnemers roepen alle Turkse landgenoten in Schiedam op zich als lid van de vereniging op te geven. Daartoe kan men op vrijdag van acht tot elf uur 's avonds, zon dags van elf tot vier uur en woensdag avond tijdens de Nederlandse les terecht in de Kreek, Lange Haven Voor insiders nog het volgende. De vereniging zal de door de Islam bevolen plichten nakomen, organi seert geen politieke activiteiten en onderhoudt geen contacten met politieke groeperingen, punt is dat we nog geen eigen ruimte hebben. Tot nu toe zijn we in de Kreek bijeengekomen. We hebben een paar keer contact gehad met de gemeente en gevraagd om een ruimte. De gemeente wilde wachten tot de vereniging officieel was opgericht. We kunnen nu met de statuten naar heilig1" Een stevig kado.... voor handige vaders is er nu deze degelijke bankschroef met draai baar bovenstuk en verstelbare bekken met geribd staal, voorzien een pijpenklem. Bekbreedte ca 80 mm. Nu voor Lems bij receptie NVH: SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft afgelopen vrijdag haar zes tigjarig jubileum gevierd. Tij dens een receptie, door het ge meentebestuur aangeboden aan de jubilerende huisvrouwenver eniging "een vereniging die met zijn tijd meegaat". "Ik hoop", aldus de burgemeester, "dat de zestigjarige nog vele jaren zal meegaan en stapje voor stapje verder gaat met het bevorderen van de ontplooiing van de vrouw, want dat is hard nodig in deze maatschappij". De jubileumreceptie in het Stadskan toor werd door erg veel mensen be zocht. Daaronder bevonden zich be halve de burgemeester de wethouders Scheeres en Collé. Ook de landelijk en gewestelijk presidente van de ver eniging waren present. Mevrouw Lems was wegens ziekte verhinderd. Lems noemde in zijn toespraakje de huisvrouwenvereniging een "heel bij zondere organisatie". In het verleden is de beeldvorming ontstaan dat uw vereniging een elitair karakter heeft en de positie van de huisvrouw ver dedigt", zei de burgemeester. "Ik geloof dat dat niet meer waar is. On der u bevinden zich vrouwen uit alle geledingen van de bevolking". Me vrouw Zaal, landeljjk presidente van de vereniging, prees het gemeentebe stuur. "Wij zijn altijd erg blij", aldus mevrouw Zaal, "als het gemeentebe stuur onze vereniging belangrijk ge- s A vonds voerde een Delfts amateurgezelschap de revue 'Kom en kijkop VLAARDINGEN - In het Vlaardingse Welzijnscentrum aan de Oosthavenkade 31 is een dependance van de Rotterdamse Anonieme Alcoholisten (AA) geko men, een organisatie van en voor verslaafden aan de alcohol, die elkaar van de drank afhouden zonder medicijnen. AA-Rotterdam heeft deze stap in samen werking met het welzijncentrum genomen, omdat steeds meer alcoholisten uit het gebied Vlaardingen-Schiedam naar de Rotterdamse Bergweg kwamen om de therapie te volgen. Om verwarring te voorkomen: Ano nieme Alcoholisten kennen elkaar al leen bij de voornaam- naar de bui tenwereld laten deze mensen niet merken dat ze bij de AA zitten. De naam Anoniem heeft in Rotterdam, nogal eens wat verwarring veroor zaakt door mensen, die iets dachten van: daar kan men stieken een borrel drinken, aldus ene Wim van AA-Rot- 'terdam. De therapie is betrekkelijk eenvoudig, iedere maandagavond komen de drankverslaafden in een werkgroep bijeen om een programma stap voor stap door te nemen. Gedu rende drie maanden wordt er weke lijks een nieuwe invalshoek behan deld om gemotiveerd te geraken om maar die allereerste borrel te laten staan. Zijn die twaalf weken voor bij, dan begint de werkgroep weer van voren af aan. Er is namelijk nooit een definitieve afronding van de te volgen methode. VLAARDINGEN - Over twee jaar viert het Vlaardings Mannenkoor Orpheus het 75-jarig jubileum. Het koor, dat 30 juni 1904werd opge richt, wordt op het ogenblik gediri geerd door Ton Stolk. In het kader van het jubileum van Orpheus wil Ton Stolk de geschiedenis van het koor uitdiepen. Stolk zou graag in contact komen met Vlaardingers die over materiaal dat betrekking heeft op het koor, beschikken. Vooral foto's zijn welkom. De hierbij afge drukte foto werd kort naa de oprich ting gemaakt. Overigens vierde deze maand de heer Kroon het feit dat hij vijftig jaar geleden lid werd van Or pheus. Naast de onderscheiding van het Koninklijk Nederlands Zangers verbond werd hem het erelidmaat schap van Orpheus aangeboden. In de visie van de AA is een alcoho list nooit in staat om een matige drinker te worden: eenmaal verslaafd altijd verslaafd. Het is dus zaak om kost wat het kost die eerste neut te laten staan. Wie dan toch door de pomp is gegaan kan in zo'n geval altijd een beroep doen op een AA'er om te komen helpen- desnoods midden in de nacht. In de jaren dertig is deze manier om van de drank af te komen door twee Ameriaken- een arts en een financieel deskundige- ontwikkeld. In Amerika bleek deze manier behoorlijk aan te slaan. Na de oorlog waaide de AA via Engeland naar het continent over. Recente schattingen beweren dat er nu rond de twee miljoen AA'ers over de hele wereld zijn. Biertje In tegelstelling tot organisaties als de „blauwe knoop" willen zij niet de al cohol uit de wereld bannen. Ze zeg gen: iemand die dorst heeft drinkt een bietje- een alcoholist doet het voor de roes. Het kontaktnummer in Vlaardingen is 67 38 15. Komt Hennie Kuiper? SCHIEDAM - Ruim 120 nieuwe lingen, liefhebbers, veteranen, amateurs en profs hebben zich al aangemeld voor de, op zaterdag 3 december te rijden, tweede veldrit van de wielervereniging Harga. En dit aantal zal zeker nog toenemen alvorens de in schrijvingstermijn sluit. Mogelijk start ook Hennie Kuiper. Zeker heid daaromtrent bestond nog niet, omdat de ex-wereldkam pioen verplichtingen in Frankrijk had. Niettemin zou hij trachten om het Franse contract te om zeilen, zodat hij in eigen land zou kunnen rijden. Bij de liefhebbers staan onder meer Cock van der Hulst en Manus Brinkman aan de meet, terwijl Herman Snoeyink voor de amateurrit heeft laten boe ken. Het eerste startschot valt om half één. noeg vindt om een receptie aan te bieden. Dat betekent dat de vereni ging een belangrijke plaats in deze gemeente inneemt." Ze schetste in vogelvlucht het nut van de vereniging vroeger en nu. Daarbij noemde ze doodgewoon contact van mensen onder elkaar belangrijk. "Dat kan in onze contactarme maatschappij een levensnoodzaak zijn", aldus mevrouw Zaal. Namens de leden van de afde ling bood mevrouw Kreuzekamp, voorzitter van de jubileumcommissie het bestuur een schrijfmachine, dia projector en spellen voor de ont spanningsmiddagen aan. Revue 's Avonds werd het jubileum gevierd met een feestavond in het Passage theater. Voor een nagenoeg volle zaal voerde het Delftse amateurthe ater- en revuegezelschap "Mengel moes" de revue "Kom en kijk" op. De leden van dit gezelschap dat onderdeel uitmaakt van de Delftse afdeling van de huisvrouwenvereni ging, brachten gemeten naar amateur maatstaven een bijzonder aardige revue op het podium; Vooral het tableau-vivant "Schiedams straatje" oogstte veel succes bij het publiek. Dit onderdeel viel op door een uit stekende enscenering met attributen als een echte Vliegende Hollander, een antiek orgeltje en een ouderwetse kinderwagen. Costumering, decors, zang, bewegingen en mimiek maak ten trouwens toch een verzorgde in druk. Het was duidelijk dat de Delf tenaren lang op hun revue gestudeerd hadden. Het gehele programma stond in het teken van de nostalgie en het publiek zong dan ook enthousiast liedjes van Louis Davids en Louis Bandy mee. Voor een plezierige ver rassing zorgden het volksdansensem- jble "Nitsanim" en de vocal-groep ""De Kolibri's". Nitsamin bracht een stukje volksdans uit de Balkan dat zeer professioneel aandeed, terwijl de Kolibri's het publiek vertederde met evergreens uit de zestiger jaren. Een finale, met alle medespelenden, Nit samin, de Kolibri's, tamboers en majorettes van Harpe Davids en het Schiedams Politie Muziekgezelschap,, besloot een plezierige avond die velen zich nog lang zullen herinneren. BjSHH VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Milieu vriendelijk. Klok wasmiddel (fosfaat arm) voor zowel de witte- als de bonte was. Zuinig in 't gebruik. Deze doos met \Vx kg waspoeder e seringsvoorschrift. m

De Havenloods | 1977 | | pagina 4