Veel kritiek op mager inspraakplan Zijdeveld Raad beslist over Woudhoek-noord GAMMA-CAMERA IS ER! WE5IMNDM Wethouder overtuigt niet bij verdediging Woudhoek-noord Verkiezingen werpen schaduw vooruit MASSIEF EIKEN MEUBELEN m I nu 169.75 ESrunott Ut HAVENLOODS DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 -portief de winter in... Met zo'n japon van een bijzon der mooie kwaliteit I00%katoenen corduroy. Ideaal te combineren met bijvoorbeeld een pulli of overhemd blouse, maar ook zo te dragen. Let op de modeuze taillesluiting. Maten 36 t/m 44. In zwart en camel Van 59,75 voor Bingo-avond bij Rietzeilers SCHIEDAM - Carnavalsvereniging de Rietzeilers organiseert op maandag 28 november een bingo-avond in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Het batig saldo van deze avond is bestemd voor de gehan dicapten in Schiedam. Voor de deel nemers aan de bingo-avond staat weer een aantal aantrekkelijke prijzen gereed. De avond is toegankelijk voor iedereen ouder dan zestien jaar en men behoeft geen lid te zijn om mee te mogen doen. Aanvang acht uur, zaal open zeven uur. Warm en huiselijk... Een gesloten corduroy dames pan toffel afgewerkt met een leuk pom- poentje.ln rood, zwart of blauw. Maten 36-41.Van 9,75 voor SCHIEDAM Eén van de laat ste voorhoedegevechten rond het bestemmingsplan Woud hoek-noord is vorige week gele verd tijdens een vergadering van de raadscommissie voor de ruim telijke ordening. Zowel PPR. CDA als VVD hadden daarbij in verschillende bewoordingen kri tiek op het feit dat het college nauwelijks tegemoet is gekomen aan de wensen van de negenen twintig indieners van bezwaar schriften tegen het bestemmings plan. "Door dat te doen heeft u stagnatiefactoren ingebouwd", zei CDA'er Rosman, daarbij doelend op vertragingen die zul len ontstaan wanneer de indie ners hun heil hogerop gaan zoeken Wethouder Zijdeveld die zich bij deze gelegenheid liet bijstaan door dertien ambtenaren, was niet in staat met zijn betoog van meer dan een half uur de PPR en de CDA voor zijn standpunt te winnen. Hij werd door beide partijen evenals door zijn dissidente partijgenoot Dielemans fors op zijn nek gezeten. De VVD, die in deze hele dans rond de bouw van iets meer dan negentienhonderd woningen in Woudhoek-noord een sleutelrol vervult, hulde zich enigs zins in nevelen. VVD'er Bakkers constateerde dat aan één van de wensen van de VVD, verhoging van het aantal koopwoningen, tegemoet was gekomen. "We zijn er wat dat betreft niet slecht afgekomen", zei hij. Datzelfde constateerde hij watbe- treft de door het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening toezegde lokatie-subsidie. Minder enthousiast was hij over de toezegging van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat voor financiële steun bij de ondertunneling van de spoorlijn ter hoogte van de Nieuwe Damlaan. "Erg zwevend", vond hij die toezegging evenals de andere spre kers. Ook vond hij de rijksbijdrage voor het wijkgebouw in Groenoord te laag. Belachelijk Zijdeveld kreeg vooral veel kritiek op zijn magere inspraakplannen en het van de tafel schuiven van bezwaar schriften. "Er is geen enkele gemeen te die inspraak op zo'n manier af houdt als Schiedam", meende PPR'er Hans van der Wilk. "Het is te bela chelijk om los te lopen." Zijdeveld vond echter dat inspraak "geen bliksem" te maken heeft met bestem mingsplannen. "Inspraak moet een deel uitmaken van het totale gemeen telijke beleid", zei hij. Waarom is er dan nog steeds geen raamverprdening inspraak, informeerde Dielemans fijn tjes, daarbij verwijzend naar een una niem aangenomen motie van enkele jaren geleden. "U heeft heel verkeer de opvattingen over inspraak", aldus Van der Wilk. "Uw antwoord op mijn vragen over inspraak is onzin." Ook op het punt van de behandeling van de bezwaarschriften liepen de meningen vorige week nauwelijks uiteen. Rosman: "U komt nauwelijks tegemoet aan de bezwaarschriften. U riskeert stagnatie in de woningbouw. Dat lijkt mij geen verstandig beleid." Van der Wilk: "Al de bezwaarschrif ten zijn niet voldoende beantwoord". Bakkers: "De indieners van de be zwaarschriften komen er een beetje bekaaid vanaf, maar ik geloof niet dat ze het gehele plan in gevaar brengen." Zijdeveld vond daarente gen, dat de beantwoording van de bezwaarschriften serieus heeft plaats gevonden. Stemming Bij stemming bleken CDA, PPR en PvdA'er Dielemans tegen het bestem mingsplan te zijn, terwijl de overige leden van de commissie (waaronder ook drie partijgenoten van Zijdeveld) hun stem wilden voorbehouden. Waarschijnlijk wordt aanstaande maandag het bestemmingsplan in de Raad behandeld. Als het het College lukt de VVD mee te krijgen, bete kent dat voor de PvdA dat een belang rijke slag is gewonnen. Want het is al lang geen publiek geheim meer dat de PvdA realisering van de bouwplan nen in Noord zal gebruiken om vol gend jaar winst te boeken bij de ge meenteraadsverkiezingen. Worden de plannen van hét College doorkruist, dan ziet de toekomst er voor de PvdA somber uit. een leuk ouderwets model bellen wekker met een modern, precies uurwerk (4 jewels).De heldere bel maakt de meest vaste slaper wakker In diverse moderne kleuren "Jazz Junket" in Riverside Club SCHIEDAM Op zaterdag 26 no vember speelt de zesmans formatie "Jazz Junket" in-The Riverside Club in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Deze groep ontleent haar naam aan een trip door de wereld van de jazz muziek. De leden van de groep heb ben stuk voor stuk hun sporen ver diend in de dixielandmuziek. Jazz Junket bestaat uit Bert Fransen (kla rinet-sax), Hans Herwarth (trombone) Adri Kornet (contrabas), Koos v.d. Hout (trompet eh zang), Iwan de Waal (banjo en zang) en Rene Brons (slagwerk). De avond begint om tien uur, zaal open half tien. Toegangs prijs voor leden bedraagt drie gulden, en voor niet-leden zes gulden. Het lidmaatschap van The Riverside Club bedraagt tien gulden per persoon per seizoen. Dit is inclusief toezending van het maandelijks verschijnend clubblad. Wie belangstelling heeft in deze dixielapdclub, die vorige maand zijn eenjarig bestaan vierde, kan con tact opnemen met voorzitter Jan Roeling, tel. 268366 of met Joop Meure, tel. 262627. Correspondentie voor de club kan het best gestuurd worden aan het postadres, Postbus 300, Schiedam. Maandag beslist de raad of er wel of niet 1900 woningen in Woudhoek Noord zullen worden gebouwd. VOLGENDE week gaat de ge meenteraad vanSchiejiam beslis sen of er negentienhonderd wo ningen gebouwd gaan worden in Woudhoek-noord. Die beslissing is ongetwijfeld de belangrijkste van alle die de raad in de afge lopen drieënhalf jaar heeft ge- nomen. Zoals de kaarten nu lig gen, speelt de.VVD een sleutel rol. De CPN en de meerderheid van de PvdA zijn voor. Het CDA heeft bedenkingen en de PPR en tenminste twee Richmond stelt enigszins teleur SCHIEDAM - De Engelse organist Robin Richmond stelde zondag tij dens het maandelijks theaterorgel concert van de Nederlandse Orgel Federatie in het Passage-theater enigszins teleur. Na het concert van vorige maand, waarin zijn landgenoot Arnold Loxam uitstekend orgelwerk ten beste gaf, lag een vergelijking tus sen beide voor de hand. Een verge lijking die duidelijk in het nadeel van Richmond uitviel. Richmond bleek een goed entertai ner. maar zijn spel had toch te wei nig karakter om twee uur te kunnen boeien. Hij bleek minder virtuoos dan Loxam wat betreft registratie en voetenwerk en liet zowel in zijn spel als in zijn registratie een enkele keer een steekje vallen. Het Passage- theater was zondag nagenoeg uitver kocht, ondanks het bijzonder gure weer, en het publiek genoot duide lijk van Loxam's spel. Aan het eind van het concert herstelde Richmond zich - jammer genoeg te laat - met een flitsende uitvoering van het Wood Shoppers Ball. SCHIEDAM - Op zaterdag 26 no vember is het marionettentheater De Toverspiegel van Jan van Erke- lens te gast in zoldertheater In de Teerstoof met het programma „Tinteltje en de levende sneeuwDop" dag. Toegangsprijs voor de voorstel ling bedraagt twee gulden vijftig. Reserveringen via het VVV, telefoon 266000 of vrijdagavond en zaterdag vanaf één uur via het theater, tele foon 269455. Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN PvdA'ers zijn zondermeer tegen. De vijf stemmen van de VVD- fractie zullen de doorslag geven. Eigenlijk is geen enkel raadslid tegen bouwen in Noord. Ook tegenstanders als Van der Wilk (PPR), Dielemans (PvdA) en de gehele CDA-fractie er kennen dat Schiedam kampt met een forse woningnood. Er moet in Schie dam gebouwd worden: daarover is iedereen het eens. Maar hoe, waar en in welke hoeveelheden: daarover lopen de meningen uiteen. De PPR zegt: er ligt nu een plan voor een wijk, die over een aantal jaren dezelf de .gevoelens zal oproepen als nu Groenoord. Het CDA wil om de kwa liteit van het toekomstige Woudhoek- noord veilig te stellen keiharde toe zeggingen van het Ministerie voor ex tra financiële steun en garanties voor de oplossing van een aantal knelpun ten. Die eisen, er zijn er acht in to taal, zijn eerder dit jaar ondersteund door de gehele raad. Het CDA vindt de tot nu toe door het Ministerie gedane toezeggingen te vaag om ja" te kunnen zeggen tegen de plannen van het College. De VVD is voor bou wen, maar zal haar sleutelrolpositie willen uitbuiten om er onder andere gunstiger erfpachtsvoorwaarden uit te slepen. Afgezien van alle inhoudelijke discus sies werpen de gemeenteraadsverkie zingen van volgend jaar natuurlijk ook hun schaduw vooruit. De PvdA ruikt verkiezingswinst, terwijl de VVD ervan verdacht wordt naar plaatsen in het nieuwe College te lon ken. Hoe onvoorstelbaar zoiets op landelijk niveau mag zijn, plaatselijk is het eerder vertoond. Kortom: de raadsvergadering over Woudhoek-noord belooft evenals de voorgaande, waarin over het aantal te bouwen woningen in Noord werd ge sproken, weer zeer spannend te wor den. Een reden des te meer voor mensen die te zijner tijd naar Woud hoek-noord willen verhuizen om eens van nabij mee te maken hoe de ge meentelijke democratie in Schiedam functioneert. Speciale aanbieding grote zaanlander Fraaie noten houten uitvoering, 8-daags lopendsolide uurwerk met slagwerk, volledige garantie. van 245,- BILJARTEN Het in het biljart cen trum De Griffioen gehouden toernooi om de Harm Knolbokaal is gewonnen door Ben van Reeven. In een van spanning zin derende partij wist Van Reeven in de nabeurt van de finale partij naast concur rent Bert van Noorden en dat bezorgde hem de toernooiwinst. Tweede werd de bokaalhouder van 1975 en 1976 Hans Struil. De prijzen werden uitgereikt door districtsvoorzitter Aad Stouthandel. Het toernooi werd georganiseerd door de bil jartvereniging Start *75. 'n Tientje voordeel... Heerlijk warme damespyjama's in diverse modieuze streepdessins en kleuren. Maten S(38/40),M(42/44) L(46/48). Nu Van 19,95 voi De actie Harten Zes" heeft bij na 200.000 gulden opgeleverd. Dit fraaie resultaat werd vrijdag avond bekend gemaakt door mevrouw B. Feith, bestuurslid van de organiserende stichting na afloop van het piano-festival in de Doelen in Rotterdam. Het concert trok een volle zaal: zo 'n 2500 muziekminnenden. Zij waren bijzonder opgetogen over het virtuoze werk van de zes va derlandse toppianisten. Het door George van Renesse gecomponeerde slotnummer, „Grande Valse Brillante", op zes vleugels vertolkt, werd zelfs herhaald. De pianisten, die met veel plezier aan het concert meewerkten, willigden dit ver zoek maar al te graa in. De twee ton zijn voldoende voor de financiering van de gamma camera voor het Thorax-centrum van het Dijkzigtziekenhuis. Deze week is de aanwinst al in de hart kliniek geplaatst. Via giro 660122 t.n.v. de Stichting Har ten Zes te Rotterdam komst nog steeds geld binnen. Op de foto links mevrouw Fèith initiatiefneemster (zij heeft ber gen werk verzet), bij de gama- camera met prof. P G Hugen- holtz hoofd cardiologie) en dr. G. Henneman (hoofd nucleaire geneeskunde). Op de foto rechts nemen de musici de hulde van het publiek in ontvangst. V.l.n.r Gérard van Blerk, Arno van Nieuwenhuize (slagwerk), Fre deric Meinders, Daniël Waven- berg, Louis van Dijk, Alwin Bar en George van R enesse. Zij wer den artistiek bijgestaan door Hans Oudenaarden.

De Havenloods | 1977 | | pagina 7