SRBT 'En angst voor onweer heb ik er niet aan overgehouden' 175 'Met mij is geen overleg gepleegd' 'Een slagveldje leek het, maar het was geen oorlog' ter meulen Wielerbaan zal toch worden gerepareerd termecflen term I)fc HA Vb INLOODS DONDbHDAG 22 DbCbMBbR 1977 51-572 LANGS DE? WATERWló Sportredaktie Oe Havenloods, Hoogstraat 122, Vlaardingen J Hoewel VDL her in zijn clubblad volledig onbesproken laat, weidt de periodiek van MSI''71, dat VDL op maandag 26 december (tweede kerst dag dus) in de Maassluise Olympia- hal een zaalvoetbaltoernooi organiseert. De deelnemende vereni gingen zijn: MVV'27, Excelsior M. Abbcnbroek. MSV'71, Soest en VDL. Het toernooi begint om tien uur en eindigt omstreeks lialf zes. Nog meer zaalvoetbal: in de West- landlial in 's Gravenzande heeft Maasdijk op vrijdag 27 december zijn tweede toernooi. Hier zijn de deelnemende clubs DKS/Du) vestein (Den Haag). 's-Gravenzande en Maasdijk. De aanvang is kwart over acht. en verder... Maasdijk's laatste man Kees Hoogen- dam hoopt begin volgend jaar de trai ning weer te kunnen hervatten Een. blessure hield hem langs de kant. Voor de A B en C--aspi ranten serveert de korfbalvereniging CKC Maassluis op vrijdag 23 december een Kerstbuffer. De korfbalvereniging Succes (Schiedam) heeft bijna 150 leden. Nog twee nieuwelingen en dan is het getal rond. Peter Knetemann werd het duizendste lid van Excelsior M. HBSS heeft zich na de succesvolle verkoop van boterletters nu op de kerstkransen gestort. De clubkam pioenschappen van de Schiedamse tafeltenisvereniging Perfect worden gehouden op zaterdag 7 januari 1978 Bij SFC was er zaterdag voor de eerste maal een sport- en speloehtend voor de jeugd. Wie de sok past... koopt deze sterke, soepele heren- anklets van 70/30 acryl/polyamide. Eén maat passend voor schoenmaten 40-45. In uni-kleuren of gedessineerd Nu voor een hart verwarmend kerstprijsje Nieuwjaarsrecepties «2? VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Het is langzamerhand ook bij de sport verenigingen traditie aan het worden om het nieuwe jaar in te luiden met een nieuwjaarsreceptie. En 1978 zal daarop geen uitzondering maken. Be halve bij PPSC overigens, want omdat 1 januari op zondag valt, houden ze daar op zaterdag 31 december om twee uur een Oliebolleninstuif. Op 1 januari zijn er (voor zover ons bekend) nieuwjaarsrecepties bij WF (13 uur), Asvion (1 uur). De Hol- landiaan, Succes (18 uur), MSV'71 (16 uur), RK WIK (15.30 uur), Sun light,DVO'32(16.30 uur) de hockey- vereniging Spirit (1 en 14 uur), Satel liet (16 uur), WK (14 uur), Schie dam (14 uur), VDL, Hermes DVS (16.30 uur). SFC (15 uur), DHS (18 uur), FCN'66, Fortuna. lirsus. Schie damse Boys 1 5 uur), GSS 15 uur), Hoek van Holland 16 uur), VFC en Oranje Nassau (17 uur). Op maan dag 2 januari houdt HBSS om 20.30 uur open huis en op dinsdag 3 januari sluiten DRZ en Excelsior M (20 uur) de rij. Autocross op tweede kerstdag SCHIEDAM - De autocrossclub Schiedam sluit op maandag 26 december (tweede kerstdag) het vere nigingsjaar af met wedstrijden om het kampioenschap 1977. Inzet is de vijftig centimeter hoge trofee, die nu in het bezit is van Arie Vermeer (Bolnes). Het wedstrijdparcours ligt achter de Coca Cola-fabrieken in de 's-Gravenlandsepolder. Het spectakel begint om twaalf uur De deelnemers starten in drie klassen. De indeling is gemaakt aan de hand van de klasseringen van de eerder dit jaar gereden kwartaalritten. Uit de A-klasse zal de totaal-winnaar voort komen. Het programma wordt afge wisseld met een dagmanche en een prominentenrit. De prijsuitreiking is vanaf 19.30 uur in café De Nieuwe Burg aan de Rozenburgsestraat. ..Een slagveldje leek het. Zelf was ik, hoewel moeizaam, overeind kunnen blijven. Maar rondom me waren zeker vijf spelers tegen de grond gesmakt. Op drie meter af stand lag Sjaak Maurits. Roerloos. Naast me stond de chauffeur van onze bus. Ook hij was verticaal ge bleven. Het leek of er een boni ingeslagen was. Het was evenwel geen oorlog, dus moest er iets anders gebeurd zijn. Een bliksem inslag, zo realiseerde ik me haast automatisch. Ik had verder geen tijd om te denken. Met een paar grote stappen bereikte ik Maurits. Werkelijk, ik gaf geen stuiver voor hem. Een speler van Be Fair liep doelloos rond. Hij sprak wartaal, had een shock. Trouwens de bus chauffeur heb ik helemaal niet meer teruggezien". Alsof het op film was vastgelegd weet Joris Poldervaart zich nog exact te herinneren wat er zich allemaal op zaterdag 12 november heeft afgespeeld. Hij is leider van TSB's tweede elftal. Ze speelden die dag in Waddinxveen tegen de reserve's van Be Fair. De inslag kwam als „een donderslag bij heldere hemel". Volgens Polder vaart, die meer oog had voor het spel van zijn formatie, dan voor de vormen van de wolken, had de zon zojuist nog flauw ge schenen. En dan volgt er die klap. Sjaal; Maurits overleefde een natuurverschijnsel, dat eigenlijk fataal had moeten zijn. Daarmee haalde hij ruimschoots de lande lijke dagbladen. Zijn overleving hield knappe knoppen dagenlang bezig. Hun conclusie: bij een echte, onvervalste blikseminslag had de bij TSB spelende en in Spijkenisse wonende Maurits geen schijn van kans gehad. Niemand kan precies vertellen wat daar op dat veld in Waddinxveen voorgevallen is. De ooggetuigen spreken elkaar op dat punt tegen. Inmiddels heeft Sjaak Maurits van zijn artsen weer het „alles-veiiig" -signaal gekregen. Vrijdag stapte hij naar de kapper om de laatste geschroeide hoofdharen weg te laten knippen. Zaterdagmiddag stond hij weer een half uur in de wei om zijn eigen derde elftal aan een ruime 6-0 zege op Rockanje te helpen en maandag toog hij voor het eerst na vijf weken weer aan het werk. „Ik had de pech juist op de ver keerde plaats te staan", zegt hij dan laconiek. Wanneer Sjaak Maurits een meter verderop ge staan had, dan was hem niets over komen en had hij blijven behoren tot dat grote leger anonieme sportmensen. De bliksem beschikte echter anders.... SPORT KORFBAL: zaterdag 24 januari Naald wijk 13 uur Hoekse SV-SEV, 15 uur D ij kvogels-Noorderkwartier; dinsdag 27 december Rotterdam E-hal 20 uur OSCR- Harga, 20 uur Velox-Oranje Nassau, ïs-Sagitl li 21.35 BASKETBALL: zaterdag 24 december Maassluis Olympiahal 11 Greéh Eagles- Alexandria (h), 12.30 Green Eagles-Devil Bliksem kreeg Sjaak Maurits niet klein „Het regende en hagelde een beetje. Soms rolde het geluid van onweer over ons heen. maar we sloegen er geen acht op". Dat alleen weet Sjaak Maurits zich nog te herinneren. Daarna sloeg een met een hoog voltage geladen licht flits zijn memorie naar het absolute nulpunt. In de bestuurskamer van het Waddinxveense Be Fair kwan hij pas weer tot zijn positieven. Hij had er geen flauwe notie van wat hem overkomen was. Als reserve-speler van TSB's twee de elftal had hij gedaan wat wisselspelers noga! een geacht worden te doen: grensrechter zijn. Aan bliksemschichten dachten ze geen van allen. „Het ge beurt ook zo zelden, dat een mens door een bliksem getroffen wordt". Maurist was, de laatste man van de achterhoede nauwlettend volgend, juist zijn leider Joris Poldervaart gepasseerd. Plotseling ging een groep spelers tegen de grasmat. Het leek spontaan en afgesproken. Poldervaart: ..Zelf voelde ik mijn knieën knikken, maar ik kon overeind blijven. Andere spelers, die wel waren gevallen, stonden na verloop van enige minuten weer op. Maar mijn grensrechter bleef liggen. Ik gaf geen stuiver meer voor zijn leven". Toch overleefde Staak Maurits het grillige natuurverschijnsel. Zelfs bleef hij niet lang buiten bewustzijn. Één maal binnen de muren van clubge bouw kwam er weer beweging in de ongelukkige voetballer. „Het eerste wat hij zei, nadat hij zijn ogen weer had opengedaan was: zeg maar dat al les gebroken is, reconstrueert Poldervaart. Dat was te begrijpen, want de bliksem had alle kracht uit zijn spieren weggeslagenhij had geen enkel gevoel meer in zijn bene. Ik stelde hem gerust en zei hem, dat hij niets gebroken had. Dat hij getroffen was door de bliksem, door een vuur bal of zoiets door GERARD S. VERVER zegt hij dan. „Wellicht heb ik op dat moment wel profijt getrokken van de sport. Mijn lichaam kon een stootje verdragen. Ik geloof bovendien, dat je het gebeurde maar moet nemen zoals het is. Jk stond gewoon op de verkeerde plaats. Had ik een meter verderop gestaan, dan was me moge lijk niets overkomen". Binnenpret Overleving „Die man heeft geluk gehad", bena drukt een verpleegster van het Holy- ziekenhuis, wanneer we daar ons licht opsteken en vragen of een blik seminslag inderdaad altijd fataal is. Medicus J.S. van der Linden zwakt die reactie snel enigszins af. Hij po neert. dat een door de bliksum ge troffen mens overlevingskansen heeft: Het hangt er vanaf waar de inslag het lichaam binnenkomt. Of iemand nat is op het moment, dat het gebeurt en of er op dat moment geen acute hartstilstand plaatsvindt". Zo heeft Sjaak Maurits' wonderbaar lijke overleving de medische wereld niet verbaasd. Van der Linden nog: „Dikwijls blijft de schade inderdaad beperkt tot brandwonden en moge lijk ook tot hartritme-stoornissen. Ontstaat er echter op het moment van de inslag eeb acute hartstilstand, dan kan alleen hartmassage de getrof fene nog helpen en is het voor hem of haar te hopen, dat er een arts in de buurt is". Het geval-Maurits kreeg nationale be kendheid. „Ik heb mijn verhaal al honderdduizend keer moeten vertel len". overdrijft hij, maar hoeveel maal het in werkelijkheid ook ge weest mag zijn, telkes weet hij toch de innerlijke rust op te brengen om zijn exclusieve belevenis op te rake len. Hij kan het nog. En afstand ne mend: „Ik heb het overleefd. Nu maken we er zelfs grapjes over". In het Goudse Ziekenhuis, waar hij terecht kwam, kon men na een eerste onderzoek niets anders dan een ris fikse brandwonden vaststellen. „Mis schien heb fk veel mazzel gehad", Hij heeft binnenpret, wanneer hij de noodgang de revue laat passeren, waarmee drie Goudse artsen zijn ka mer binnenstoven op het moment, dat hij ingepakt werd voor vervoer naar Vlaardingen. Lachend: ..Die dokteren wilde/i me voordat ik ver trok eerst bekijken. Een door de blik sem getroffen mens schijnt altijd op oevroren raamcondens lijkende rode plekken op het lichaam te hebben. Dat wilden ze nu wel eens bij een le vende zien, want - zo zeiden ze - dat krijgen we alleen te zien als iemand al de pijp uit is". Hij had het op dat moment nog niet ontdekt, maar zijn spieren hadden zwaar te lijden gehad. ..Ik had geen enkel idee wat er precies met mijn lichaam aan de hand was. Zondag al hadden ze in het Holy-ziekenhuis een hartcardiogram gemaakt en donder dag was dat herhaald. Volgens de hartspecialist had ik een stroomstoot door de borst gehad. Welke uitwer king dat had wist ik ook niet. Direct na de inslag had ik geen enkel gevoel in mijn benen en kon ik mijn hoofd niet op en neer bewegen. Maar zon dag voelde ik me al een hele peer. Maandag mocht ik voor het eerst uit bed. Weet je, ik liep als een oude man. Mijn beenspieren konden het lichaamsgewicht nog niet dragen". +Sjaak Maurits en zijn grapjes over". iets dergelijks overleef. Verder sta ik er maar niet bij stil en vergeet het maar. Ik leef verder, heb geen nacht wakker gelegen en ben ook niet van plan dat te gaan doen. En angst voor onweer heb ik er eveneens niet van overgehouden". Met een ijzeren zelfdiscipline begon hij vier weken geleden aan het opla den van zijn spierbatterij. „Omdat ik door mijn avondstudie nooit in Vlaardingen kon trainen, liep ik twee keer in de week een traject door de polders rond Spijkenisse. Dat ben ik na mijn thuiskomst ook maar gaan doen. Niet direct grote afstanden na tuurlijk. maar ik heb het voorzichtig opgebouwd. Toch viel dat in het be gin behoorlijk tegen: al na vijf meter looppas begon ik dan te struikelen. Maar ze krijgen mij zo gauw niet klein". thuis in Spijkenisse ..Nu maken we er zelfs n Waddinxveen heeft Zig-zag Geen angst Zeven dagen later mocht ik naar huis. „Uiteraard was mijn vrouw erg ges- schrokken. Ze heeft ook meer zenu wen gehad dan ik, maar ze is er nu overheen en durft er nu ook geintjes over te maken". Die vreemde ontmoeting met de blik sem heeft hem niet nieuwsgierig ge maakt. „Ik weet, dat een Oostenrijk se bergpas door blikseminslag ont staan is. Dan is het vreemd, dat ik Vijfendertig dagen uit het arbeidspro ces zijn noemt Sjaak Maurits verve lend, maar het was in werkelijkheid zijn grootste tegenspeler. „In de zes tien jaar. dat ik werk, ben ik ooit een week thuisgeweest", zegt hij. „Ik heb nu veel gelezen en een beetje afgewas sen. Jawel, mijn vrouw heeft me een beetje in toom gehouden. Die was al tijd bang. dat ik teveel zou doen. Mis schien had ze wel gelijk". Zaterdag mocht hij weer spelen. Het was een hele ervaring. „Zolang ik in één lijn blijft lopen, gaat het best, maar zodra ik zig-zag bewegingen moest maken, merkte ik dat mijn spieren dat nog niet konden verdra gen. Ik heb natuurlijk baltraining ge mist en dat kan ik tijdens de kerst- vacantie dan in gaan halen, want ik wil toch zo snel mogelijk weer op het óude peil zijn". Wereldontvanger... De hele wereld in uw huiskamer r deze Planar wereldontvanger. 9 ban den: «FM, «middengolf, «2x mari neband, «2x kortegolf, «3x VHF (politie,luchtvaart er. weerbericht). 2x 7-delige teleskoopantennes voor perfekte ontvangst. Hoog uit gangsvermogen 800 milliwatt. Ver lichte LED-afstemnaald voor juiste zenderafstelling. Toonregeling. Afm. ca. 32x22x11 cm. Kon met lichtnetkabelj nu door lichte beschadiging van 175,- voor Kosten: 60.000gulden SCHIEDAM - Het dagelgks bestuur van de sportraad heeft het herstel van de wielerbaan in sportpark Harga toch op het prioriteiten-overzicht ge plaatst. Volgens dit schema zou het opknappen van de baan zestigdui zend gulden kosten en de werkzaam heden zouden in 1978 uitgevoerd moeten worden. Het was nieuws, dat in kringen rond de Stichting Wieler baan met instemming werd ontvan gen. Lange tijd zijn er twijfels geweest over de bereidheid van de gemeente om de baan te herstellen. De piste werd in 1976 door het stichtingsbe stuur gesloten, omdat door verzak kingen het gebruik van de baan niet langer verantwoord was. Wethou der lierman Posthoorn tijdens de sportraadvergadering: „Het is een aardig erfenisje, waar we nooit vanaf zullen komen. Het blijft een zorgen kindje, dat alleen met de groots mogelijke zorg in stand gehouden kan worden. Toch vind ik verbete ring nuttig en het moet gebeuren. Ons enige alternatief is eigenlijk het sluiter, en afgraven van de heuvels. Vraag me niet wat dat dan zal gaan kosten". Wielerbaan-hestuurslid Jan Gordijn was nog niet van deze ontwikkeling op de hoogte, toen wij hem benader den: „Dat is toch prachtig. Eindelijk is er weer toekomst. We hebben er vanmiddag toevallig over zitten praten. Iemand had bij geruchte ge hoord, dat het herstel van de baan op de prioriteitenlijst stond, muur een bevestiging hadden we nog niet. Ik ga dadelijk mijn voorzitter inlichten". De stichting Wielerbaan is inmiddels. Gordijn: ..Inkomsten". net als de gemeente, plannen aan het uitwerken om het middenterrein een bruikbare bestemming te geven. „Nu nog maakt WF wekelijks gebruik van on/e cantine. Wanneer zii volgend jaar naar hun eigen complex in Bij dorp vertrekken, zullen we toch voor aanvullende inkomsten moeten zor gen. Dat kan door het middenterrein voor andere sporten te benutten. De plannen zijn nog in een pril stadium. Zijn ook niet rijp om nu al naar bui ten gebracht te worden, maar hopen ons onderzoek snel te kun afronden, zodat er begin lanuari een brief naar de gemeente kan". ik weer aan de slag en dat betekent, dat ik in ieder geval weer gezond ben") en daar zal hij zijn verhaal nog wel honderdduizendmaal mo vertellen. Gelukkig maar Kerstfeest met Jim Reeves en Elvis Presley... Éénmalige aanbieding kerstelpees Jim Reeves met 12 bekende kerst songs o.a. Jingle Bells, White Christ mas, Silent Night, Oh little town of Bethlehem e.v.a. Elvis Presley met o.a. Blue Christ mas, there comes Santa Claus en I'll be home for Christmas. Nu per elpee Ook op musicassette 5,95 ORIGINELE EL VI Broekpoldercross van AV Fortuna VLAARDINGEN - De atletiekvere niging Fortuna organiseert op zaterdag 24 december de jaarlijks terugkerende Broekpoldercross. Deze prestatieloop is bij uitstek geschikt om de conditie eens op de proef te stellen en de deelname staat open voor jong en oud. De deelnemers hebben de keuze uit drie afstanden: drie, vijf en acht kilo meter. Vanaf twaalf uur kan er inge schreven worden in de turnzaal aan de Van Viandenstraat, die tevens benut kan worden als kleed- en was ruimte. Bovendien gaat er om één uur een extra inschrijfpunt nabij de landijsbaan in de Broekpolder open. Het inschrijfgeld is drie gulden. Het eerste startschot valt om twee uur. 1. Leen Valk (WK) 1,15 (15 uit 13); 2. Boudewijn Groen (Sunlight) 0,83 (10 uit 12); 3. Peter de Witte (RK WIK) 0,77 (7 uit 9); 4. Siem van Gerven (GSS) 0,76 (10 uit 13); 5. Jimmy Kars(SFC) 0,72 (8 uit 11); 6. Ruud Slavenburg (DRZ) 0,70 (7 uit 10). 7. Chris van Gerven (Schiedamse Boys) 0,66 (6 uit 9); 8. Martin Frey (Demos) 0,6-3 (7 uit 11); 9. Peter van der Hoeven (Excelsior '20) 0,58(7 uit 12); 10. Harry Stiefel (Schiedamse Boys) 0,55(5 uit 9). SCHIEDAM - Aan dc scliotrfzwemwed- st rijden, die op donderdag 29 en vrijdag 30 december in het Sportfondsenbad worden gehouden, nemen zesendertig scholen met 680 deelnemers aan de invi- duele nummers en 108 estafette-ploegen deel. De series van de individuele nummers worden op 29 december gezwommen. Een dag later volgen de halve-finales en finales plus de estafettes. Op donderdag begint het programma om negen uur en op vrijdag om kwart voor negen. Bakvormen met Teflonlaag... Nooit meer last van kleven of aanbakken dankzij deze bak vormen met Teflonlaag. Ze zijn bovendien eenvoudig weer schoon te maken. Cakevorm (lengte 30 cm) of vlaaivorm 0 28 cm. In oranj Tulbandvorm 0 24 Leen Admiraal: MAASSLUIS „Met mij, noch met de selectie is overleg gepleegd", is de reactie van Leen Admiraal, nadat het bestuur van Excelsior M bekend had gemaakt, dat zij „na onderling over leg" met hem overeengekomen was het bestaande contract niet te ver lengen. De Rotterdamse oefenmees- ter is uitermate teleurgesteld. En daarin staat hij blijkbaar niet alleen, want in de Excelsior-weekbrief kwam hij met de volgende tekst: „Na de hartverwarmende reacties, ontvangen na het bekendmaken van het commu niqué, doe ik een beroep op jullie dit als stimulans te gebruiken om het sei zoen op grandioze wijze af te slui ten". Inmiddels heeft de formatie van Admiraal daarmee een eerste be gin gemaakt, want achtereenvolgens werd van koploper Arnemuiden en van Rijsoord gewonnen. Leen Admiraal kwam bij CW met lauweren bekroond - in 1976 naar Maassluis en werd in zijn eerste sei zoen onmiddelijk met een degrade rend team geconfronteerd.Hij had daarna kunnen afhaken, maar zette door en dat had hij ook nu weer wil len doen. Zegt hij: „Ik heb een erfe nisje, een rommeltje moeten oprui men. Daarmee ben ik gevorderd, maar ik heb het gevoel, dat ik er nog niet mee klaar ben. Ik had het karwei graag willen afmaken". Hij vindt het onbescheiden om zonder meer te stellen, dat de selectie-groep hem compleet steunt: „Veertien dagen ge leden hield ik het op zeventig pro cent, maar inmiddels weet ik zeker, dat het percentage spelers, dat achter mij staat, veel hoger is". Hij zal be nadrukt hij, zeker loyaal zijn taken Leen Admiraal blijven vervullen tot aan het einde van -de competitie. „Dat heb ik de jongens ook bezworen en hen ge vraagd mij te willen helpen. Want ik heb ook liever, dat men dadelijk zegt: hadden we hem toch maar gehou den". Verbreken Gevraagd naar de vorm, waarin het overleg tussen Admiraal en het be stuur van Excelsior M heeft plaatsge vonden, zegt voorzitter Ab van Dijk: „We hebben er met hem over gepraat, maar in feite stond ons besluit vast. We waren er voor ons zelf van over tuigd, dat we de verbinding moesten verbreken". Het Excelsior-bestuur heeft Admiraal vroegtijdig ingelicht, omdat ze open kaart wilden spelen. Van Dijk: „We hebben nu ruim de tijd om mensente benaderen. Trou wens het zou beroerd zijn, wanneer Admiraal dat zou merken, terwijl hij nog niet op de hoogte was van de ontwikkeling". 'We zijn bestolen' SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Een juiste uitslag. Dat kreeg in blessure-tijd toch de Schiedamse derby tussen DHS en Hermes DVS. De 2-2 was een volmaakte afspiege ling van de combinatie krachtsverhouding (DHS was meer in de aanval) en doetrijpe kansen (in het voordeel van een op elke counter loerend Hermes DVS). Vijftien honderd toeschouwers kregen ook waar voor ze gekomen waren: spektakel. Wij ziin bestolen", mopperde niettemin Hermes-trainer John Beyer, doelend op de kant van de lat en van achter de doellijn weer het veld ingesprongen was. Arbiter Van Antwerpen tiet doorspelen en zei later: „Ik heb niet kunnen constateren of de bal de doellijn gepasseerd was. Wanneer die ning ontbreekt, is het altijd beter spet voort te laten gaan". Beyer r daarmee niet eens. „Doelpunt", „het kostte ons nu de wedstrijd". VOETBAL-FEITEN 13 na de pauze) en Her mes DVS 27 (14 vóór en 13 na de*pauze). Tenslotte: DHS stond in iedere speelhelft éénmaal buiten spel, terwijl Hermes DVS in totaal 15 keer buitenspel stond 18 vóór en 7 na de rust). TSB - Secretaris Leen Bouwmeester en wedstrijdsecretaris Maii Plomp hebben het toch aangedurfd om de escapades van hun eerste elftal te aanschouwen. Het ging eerst En d •r pard bij aan de mogelijkheid, dat het door Teun Kornaat gescoorde openingsdoelpunt wel eens vanuit buitenspelpositie opgebouwd zou kunnen zijn. CIJFERS - DHS-Hermes in cijfers. De doelpunten werden eerlijk verdeeld. DHS mocht veertien (toekschoppen nemen Ize ven vóór en zeven na rust) en Hermes DVS twee (beiden na de pauze). DHS be ging 24 keer een overtreding 111 vóór en modieuze kleding skies en skischoenen verhuur (alleen op afspraak) deskundige voorlichting Goudsesingel 81-83 Rotterdam-C - tel. 14.17.54 's maandags gesloten Voor de klapper van onze serie ,De clubredacteur mag het zeg enzorgde in de laatste afle vering van 1977 Sunlight's Rob Ras. Hij liet PPSC, TSB en VDL winnen, voorspelde een nederlaag voor MVV'27 en Fortuna plaatste een drie bij HVO-DOTO, Maasdijk-Koudekerk en DHS- Hermes DVS. Acht punten dus daarmee hij het leidende duo Jan Hoen en Wim Jongejan voorbij. De stand na veertien afleverinqen Rob Ras (Sunlight) 8, Jan 't Hoe; (PPSC) 7, Wim Jongejan (Satel liet) 7, Aad Janssen (WF) 6, Cock Eijkenbroek (Vlaardingen) Henk van Rossen (Zwaluwen) 4, Fred Smit (WK) 4. Ben Versteege (DVO'32) 4, Cees Zuidema (SFC) 4, Joop de Baan (MVV'27) 3, Aad Kerkhof (GSS) 3, Joop de Wolff (DRZ) 3, Martin Wolfs (RK WIK) 3 en Maarten Boeren (HBSS) 1.

De Havenloods | 1977 | | pagina 13