998- laat het een feest blijven 1395^ IJzersterk slot TTERE Kleuren televisie :«r 449. 239. 2995 Citruspers waarom u zich met een camp korset een stuk plezieriger kunt voelen. C>^VVP KADO koopjes recorders Voor moeder Portable televisie Radio Star is toch nog iets voordeliger! V Radio Star is toch nog iets voordeliger! DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 Het einde van het jaar is in zicht staan daarbij voorop. De huiska- tjes zijn in deze donkere decem- en Kerstmis en de jaarwisseling mers worden extra sfeervol herdagen. Ook de kerstbomen, staan weer voor de deur. Sfeer ingericht en bij velen zullen de oliebollen, de snacks, de bor en gezelligheid in besloten kring brandende kaarsen de lichtpun- rel en wellicht de open haard zullen niet ontbreken. En zeker niet het nodige vuurwerk waar mee het oude jaar volgens tradi tie wordt weggeknald. Feestend en wel komen we zo door de laatste weken van het jaar. Al thans dat hopen wij, want ieder jaar blijkt opneiuw dat vuur en juist brandende kaarsen en vuurwerk door onvoorzichtig heid de vreugde ook danig kun nen bedreven. Daarom weer een paar tips van de Rotterdamse Brandweer. Want la ten we voorop stellen dat een ver lichte kerstboom, een brandende kaars of vuurwerk niet gevaarlijker behoeven te zijn dan vele andere za ken, waarmee wij dagelijks te ma ken hebben. Maar juist omdat we deze activiteiten niet iedere dag, maar eens per jaar organiseren, ver dienen deze onderwerpen de volle aandacht. „Voorkomen is nog al tijd beter dan blussen", ledereen weet dat! De kerstboom De brandveiligheid rond de decem berdagen begint al bij het kopen van de kerstboom. Er zijn bomen in alle soorten en maten, maar kiest u in ieder geval een boom die qua grootte in uw vertrek past, zodat hij vrij van gordijnen en andere licht ontvlambare bekledingsmaterialen kan worden opgesteld. Zorg ervoor dat de boom stevig staat, zodanig dat hij niet omver kan worden gelo pen. Als u het heel goed wilt doen, draai dan in het plafond een schroefoog. Wind een stuk bind draad om de stam van de om één- vierde van de top, het andere einde bevestigt u aan het schroefoog. Om vallen is dan uitgesloten. Indien u de boom in een waterhou dende klem plaatst, voorkomt dit vroegtijdig uitdrogen van de boom. Een denneboom zonder lichtjes is geen kerstboom. Gebruikt u echter voor uw verlichting uitsluitend elek trische kaarsjes en beslist geen echte, omdat deze een voortduren de en nauwlettend controle verei sen. Eén moment van onoplettend heid en uw boom is een fakkel. Wanneer u gaat slapen of de wo ning verlaat, doof dan de kerst boomverlichting met het oog op kortsluiting. Kaarsen In de huidige wereld vol glas, staal en beton is een groeiende behoefte merkbaar aan kaarslicht. Er is niets op tegen, maar... het verhoogt wel het brandgevaar. Plaats kaarsen daarom in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Houd de kaarsen ver van gordijnen en an dere licht brandbare stoffen, zoals en de huisdieren. Gebruik geen kaarsenhouders die vervaardigd zijn van plastic. Zet ze ook niet in de boekenkast! Laat kleine kinderen, hulpbehoe venden en ook uw huisdieren nim mer alleen in een ruimte waarin kaarsen branden! Ook niet voor en kele minuten. Het waarom zal dui delijk zijn. Een extra probleem geven de kaar sen die in kerststukjes zijn ver werkt. Deze kaarsen mag u niet te ver laten opbranden, omdat de meeste kerststukjes vaak veel ge makkelijk ontvlambare onderdelen bevatten. Plaats de kerststukjes niet buiten uw gezichtsveld en vooral niet in de nabijheid van een warmtebron, zoals bijvoorbeeld bo ven een kachtel op een schoorsteen. De kaarsen worden dan week en buigen om met alle gevolgen van dien. Alarmnummers Absolute veiligheid is nimmer haal baar. Loopt er ondanks uw voor- zorgsmaatregelne toch nog iets mis, zorg er dan in ieder geval voor de alramnummers van de brandweer (29.29.29), politie (14.14.14.) en GG en GD (33.33.33) bij de hand te hebben, zodat in geval van nood geen kostbare tijd verloren gaat met zoeken. Bovengenoemde alarmnum mers gelden uitsluitend voor Rot terdam! Denk ook vooral eens over blusmiddelen. Met een draagbaar blusapparaat, een permanent op de buitenkraan aangesloten waterslang, een wollen kleed of plaid kunt u vaak een beginnende brand in de kiem smoren. Laat het echter niet zover komen. Vraag desnoods ad vies bij de brandweer. Voor Rotter dam: 67.01.44 (rechter Maasoever) en 29.94.22 (linker Maasoever). Volgende week gaan we verder in op de kerstboomverbrandingen en het gebruik van vuurwerk. Voor iedere kerstboomverbranding is toestemming en overleg met de brandweer noodzakelijk. Voor in formatie: teL 010-67.01.44 (afde ling preventie). J Omdat Camp op grond van haar jarenlange ervaring, research en vakmanschap in staat is om iedere vrouw, ongeacht haar leeftijd, precies die steun én korrektie te geven die zij nodig heeft. Met behoud v; optimale 9 bewegingsvrijheid. J.vanBekkumbv SCHIEDAM Sl. Liduinastraat 15 Telefoon 26.79.64 Filialen in a Rotterdam - Vlaardingen m Arnhem woensdag - donderdag vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur te gediplomeerde Camp-korsettiere geeft vj Dit is 'm dam: Het Assa-veiligheidsslot. Dit nieuwe fietsslot is wel met de beruchte betonschaar open te knippen maar het aardige is dan dat slot én schaar kapot zijn. Kosten nieuwe schaar: f.240,-, hetzelfde bedrag dus dat voor een nieuwe fiets betaald moet worden. Het Assa-veiligheidsslot past praktisch op elke fiets en is door iedereen met behulp van een schroevedraaier te monteren. Een achteropzittend kind kan het slot niet dichttrappen omdat men een sluitveiligeid heeft in gebouwd. Het slot dat door het Technische Bureau ter Bevordering van Schadepreventie wordt aanbevolen kost f.24,50 en is in iedere fietsenspe- ciaalzaak te krijgen. Tuner/versterker combinaties met Cassette platenspeler en cass. recorder inkl uson Stereo set type 3971 grammofoon radio recorder met dolby inkl. 2 boxen Normale PHILIPS Hifi/stereo cassettedeck N 251 Schakelbare dynamische ruisonderdrukking (DNL) Schakelbaar Dolby- Ruisonderdrukkingssysteem Philips Nieuw! Stereoset 970 boxen Groot Koffie app. RO 2510 12 kopjes orig. Philips garantie speciale kerstprijzen Aristona Stereo combinatie SX 6851 Radio cass. recorder Rowenta Stoomijzer dolby systeem tape selector Nieuwste Philips KTV 66 cm beeld SENSATIONELE PRIJS VOOR SUPER STEREO RECORDER op onderstel Nieuwste uitvoering stoomijzer ARISTONA HiFi stereo spoelenrecorderdeck EW 5506 met ngebouwde PHILIPS Stereo-combinatie van cassette recorder platenspeler en versterker met 2x20 watt muziekvermogen Compleet met luidsprekerboxen 195.- Met spray RO 3801 Philips gar ill Met originele Hollandse Philips garantie (zolang de voorraad strekt! Radio cass recorders Aristona Philips Tapedeck N 4504 3 motoren magno conto! twee v u. meters 3 snelheden Lichtgewicht Philips 0 n grandioos app egelbaar Philips gar Orion Aristona SX 8170 ARISTONA portable 31T611 CM. BEELD VOOR AKKU EN NETVOEDING RO 3907 Philips gar Aristona Platenspeler met M D. element GP 400 II Mixerset Met standaard en mengkcm 3 snelheden 3 garden Aristona Kleurentelevisie 46 cm in-line beeldbuis 46 K 636 orig. Philips garantie Nü Philips gar Technic SL 23 Vierambachtsstraat 121-125 - Tel 256096 (maandag s gehele dag open) Auï Spinozaweg 197 - Tel. 327700 Noordmolenstraat 53-55 - Tel. 65053 (Maandag s gesloten)

De Havenloods | 1977 | | pagina 15