HAVENLOODS Bewonersvereniging zegt vertrouwen in gemeente op Weinig vuurwerk bij laatste Raad Ministerie akkoord met renovatie Slachthuisbuurt i frsss, PvdA start met wijkspreekuur Geen krant ÜivahURK kontaktlenzen vrijblijveno SLAAPKAMERS geen mens kan ze missen in Gmnt Rotterdam" kortM9 m) U"»SJAM IN Geen OGP op rijkswegen HET GEHEIM VAN SOESTDUK DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 26e JAARGANG NO. 47 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM DE HAVENLOODS -3 HmQr.uii«aw SCHIEDAM Bewonersver eniging Schiedam-Oost heeft het vertrouwen opgezegd in de manier waarop de gemeente bewoners bij het maken van plannen voor de herinrichting van straten inspraak geeft. Deze stap is genomen, nadat de bewonersvereniging bij de plannenmakerij voor de Snelliussingel de indruk had gekregen dat ze niet serieus werd genomen. De bewoners- vereniging heeft in een brief aan het College uiteen gezet waar deze vrij rigoreuze stap is gezet. De manier waarop momenteel inspraak wordt gegeven houdt volgens de be wonersvereniging geen medezeg genschap in voor bewoners en vereniging. In een lang artikel in het vorige week verschenen mededelingenblad van de bewonersvereniging zet penning meester Edward Krabbendam een aantal gebeurtenissen in Schiedam van de afgelopen tijd op een rijtje. Onder de titel „Inspraak" roept hij de lofzang van de vereniging over de gemeentelijke inspraakprocedure in het vorige blad in de herinnering. „Twee maanden zijn verstreken", aldus Krabbehdam, „het wijsje van toen kan ons nu niet meer te binnen schieten". Hij citeert vervolgens uit een aantal kranteberichten ten aanzien van de Vondellaan en Woud- hoek-noord en trekt vervolgens de conclusie dat niemand weet waar de grenzen van en voor de gemeente ten aanzien van inspraak van bewoners liggen. Onder het hoofdje „Herbestrating" schrijven bestuursleden Nel de Lint en Corrina Bosveld over de ervarin gen van de vereniging met de gemeen te rond de herinrichtingsplannen van de Snelliussingel. Volgens beiden heeft de gemeente bewust informatie SCHIEDAM - Het vuurwerk, dat dezer dagen al vaak en nogal luidruchtig knalt in de straten van Schiedam, ontbrak ten ene male tijdens de laat ste raadsvergadering van dit jaar in het Stadskantoor. Alleen bij de discussies over de uitbreiding van het brandweerpersoneel en de accomodaties van de Kruis vereniging leek enig vuurwerk te worden afgestoken, maar meer dan schieten met een water pistooltje werd het niet. Bij het voorstel extra gehl uit te trekken voor nieuwbouw van de Kivévakleuterschool vroeg de raad aandacht voor de /erkeersveilig- heid rond deze toekomstige school. De verhoging van het eerder uitge trokken krediet is het gevolg van het feit, dat geen houten palen gebruikt kunnen worden, maar in verband met een tussenzandlaag op betonpalen moet worden overgestapt. Wethouder Posthoorn (onderwijs) gaf de verze kering, dat geprobeerd zal worden de verkeerssituatie rond de school zo veilig mogelijk te maken. Op een eventuele suggestie van ouders om verkeersbrigades te vormen, zou hij positief reageren. De raad besloot per 1 januari 1978 het brandweerpersoneel met twee personen uit te breiden en per 1 ja nuari 1979 met één man. Dit zal tot gevolg hebben dat iedere brandweer man niet meer achtenzestig uur maar zestig uur per week paraat is. Een uit gekauwd onderwerp, waarover al vijf jaar gepraat wordt. PvdA-raadslid Arie Verlinde vond het niettemin nodig over dit onderwerp een motie in te dienen, die hij na het antwoord van de burgemeester dan ook weer schielijk introk. De raad ging akkord met de Nota Accomodaties Kruisvereniging Schiedam. In deze Nota wordt ge pleit voor een centrale vestiging op het Stadserf, een tijdelijk acco- modatie aan de Singel, een uitbrei ding van de nu beschikbare ruimte in wijkcentrum Nieuwland en het voor lopig handhaven van de accomodatie aan de Westerkade voor Schiedam- Zuid. Als Hellwig-Kuipers (CDA) vond, dat Oost niet kon wachten op een vestiging op het Stadserf (par keerterrein Stadskantoor) en n]Pi*f- in eer. motie voor eei« per,nar,ent wijkconsultatiebureau. bijvoorbeeld op het Copernicusplein. „Oost heeft er recht op zo spoedig mogelijk ge holpen te worden. Wij moeten soli dair zijn met deze wijk, waarin een nijpende situatie bestaat", aldus mevr. Hellwig. PvdA-raadslid V.d. Veer en wethouder Collé wezen er echter op, dat het bouwen van een permanente vestiging vertragend zou werken. „Dan zouden we drie a vier jaar verder zijn", aldus Collé. De wethouder noemde een semi-perma- nente oplossing „een absoluut verant woorde oplossing". „Zo'n gebouw wordt zeker geen keet, zoals aan de Westerkade. We hebben alle mogelijk heden onderzocht. Het Copernicus plein is niet mogelijk, omdat niet alle grond er in bezit van de gemeente is". Mevr. Hellwig noemde haar motie „een aanbeveling" „Daarvan ben ik overtuigd", antwoordde Collé, „maar het Stadserf is de beste plaats voor een permanente vestiging en die kan niet in 1978 gerealiseerd wor den". „Die vestiging op het Stadserf komt er nooit", meende mevr. Ta verne (CDA), „die wordt te duur en ligt te excentrisch voor de wijk Oost". Bij stemming bleken slechts het CDA en twee VVD'ers het stand punt van mevrouw Hellwig te delen. Kerst-Inn zoekt nog medewerkers SCHIEDAM - De Kerst-Inn, die op eerste en tweede kerstdag gehouden wordt in dienstencentrum de Vier Molens, dreigt in grote moeilijkhe den te komen. Voor de Kerst-lnn hebben zich nog niet voldoende vrij willige medewerkers opgegeven, zo laat de organiserende stichting Open Huis weten. Het bestuur van de stich ting doet daarom een dringend be roep op Schiedammers die de handen uit de mouwen willen steken. Op bei de kerstdagen zijn vrijwilligers nog hard nodig. Men kan zich telefonisch melden bij mevrouw Van Keimpema, telefoon 262263 of bij mevrouw Van Mansum, tel. 263633 (tussen half zes en zeven uur). In verband met de kerstdagen zal De Havenloods volgende week niet verschijnen. Jubilerende Coop geeft boek uit SCHIEDAM - De jubilerende Coöp Nieuwe Waterweg heeft ter gelegen heid van zijn vijfenzeventigjarig bestaan een jubileumboek, getiteld „Ontmoeting met een 75-jarige" uit gegeven. Dit boek is geschreven door Coos van IJperen, die in 1961 als propagandist in dienst trad van de coöperatie „De Voorlooper" te Vlaardingen. Het jubileumboek bevat geen jaaromzetten, ledencijfers en meer van dat soort gegevens; basis voor het boek waren de verhalen in het mededelingenblad over perso neelsleden, functionarissen en klan- SCHIEDAM - Op maandagavond 2 janua ri 1978 om 19.00 uur zal. evenals in voor gaande jaren, een verbranding van oude kerstbomen plaatshebben op de plaatsen: - Bachplein, tussen het wijkgebouw cn de vijfde flat. - Westfrankelandsedijk, nabij de ingang van Wilton Fijenoord. leder die een kerstboom komt inle veren ontvangt voor de medewerking een kwartje per kerstboom. achtergehouden en het bestuur geen inzage gegeven in de definitieve teke ningen noch die besproken. Daarnaast schrijven ze dat de bewoners van de Snelliussingel bin nen tweemaal vierentwintig uur voor dat een werkbespreking plaatsvond hun goedkeuring moesten geven met als reden dat de buitendienst zo vlug mogelijk moest beginnen. Op die werkbespreking heeft de bewoners- vereniging zich overigens van stem ming onthouden, omdat de vereni ging niet in staat was een oordeel te geven over de resultaten van de gevolgde inspraakprocedure. Pas op die avond kreeg de bewonersvereni ging namelijk het definitieve plan te zien. De bewonersvereniging heeft al op 11 oktober een brief aan de gemeente gestuurd met klachten over de werk wijze van de desbetreffende ambte naar. Daarop volgde een gesprek tussen bewonersvereniging en gemeente. Dit gesprek vond vlak voor de eerdervernjelde werkbespreking plaats. Na deze werkbespreking heeft de vereniging daarom nogmaals naar de gemeente geschreven. In deze tweede brief zegt de vereniging het vertrouwen op in de gevolgde werk wijze rondom inspraakprocedures. Tevens stelt de vereniging de gemeente verantwoordelijk voor de schadelijke situatie in de wijk. De ver eniging vraagt dringend deze kwes tie te bespreken en na te gaan in hoe verre inspraak zin heeft. „Het is nu wel duidelijk", aldus de vereniging, „dat men toch wel heel goed moet gaan bezien hoe wij als vereniging ons in de toekomst zullen gaan be zighouden met de inspraak. Wij mogen niet gezien worden als een be dekkende sluier voor democratise ring." Piano's Cherny (nieuw) 2*15;. 2.435.- CHERNY(nw).*, 3*35:- 2.715.- I Lindbergh* 3*43;- £immermann* 42*5.- Feurich* 2.8957- Rich. WEBER(nw) 5244- Petrof* 4.745.- BECHNER (nieuw) 52447- Yamaha (nieuw) 4*95^ Aug. Förster* 4*84.- Alex.lRMBACH'",wvw'*AJ5;. Steinway8iSons* 12.3447. ITCH Al KA 2254:. Heagele* 8*44.- Occasion piano's vanaf 1000 gi 2.795. 2.945.- 5.400.- 3.995.- 3.595.- 3.995.- 3.560.- 3.640.- 4.535.- 10.750.- 5.595.- 5.450.- Vleugels Ibach* 19*04.. 14.100.- Bösendorfer* 30250.- 18.900.- Yamaha* 132747- 9.350.- Steinway&Sons* 35*447-20.900.- I ESTONIA (nieuw) .31*04:. 21.940.- Blüthner* 24*007- 18.300.- GrotrianSteinweg2t*00:- 14.900.- IBECHNER (nieuw) 12*407- 10.990.- Bechstein 22.980:- 13.900.- Occasion vleugels vanaf 4500 qld. Rotterdam sinds '898 Westersingel 42, tel.(010)363500 Dagelijks geopend van 9-17.30 uur. Vrijdag koopavond van 19-21 uur. unicon b.v wetenschappelijk instituut I voor kontaktlenzen aangesloten bij de A.N.V.C. SCHIEDAMSEWEG 73 VLAARDINGEN TEL.: 010 - 346374 Jagelijk* geopend UNICON HEEFT ALLEEN KONTAKTLENZEN ,nforma,ie Er IS meer QQG uw OOG de »u'rtc KONTAKTLENS Bijjamin vindt u altijd keuze, voordeel, Wjq feestelijkheid. ^495 Ni** duur wel heerlijk SCHIEDAM - In februari 1978 start de PvdA met een wijk spreekuur van wethouders en raadsleden. Het is de bedoeling dat zo'n spreekuur drie a vier maal per jaar in iedere wijk wordt gehouden. Dit deelde Hans v.d. Vlist, voorzitter van de PvdA-Schiedam, tijdens de laatste ledenvergadering van de afdeling mee. Tijdens de ledenvergadering kwam een brief van drie partijleden ter sprake over de geringe belangstelling van de PvdA wethouders, raadsleden en leden voor de Gusto-actie. Jos van der Lugt, één der drie briefschrijvers, pleitte ervoor de afdeling „de wijken te laten ingaan" door middel van spreekuren en ombudswerk. Daar naast vond hij, dat toekomstige raadsleden (volgend jaar worden de gemeenteraadsverkiezingen gehouden) goede relaties moeten hebben met allerlei groepen en orga nisaties in de wijk. Daardoor zouden de partij meer signalen bereiken dan thans het geval is. V.d. Vlist vroeg zich tijdens de discussie die hierop ontstond, af hoe de PvdA duidelijker als arbeiderspartij zou kunnen overkomen. Raadslid Arie Verlinde meende, dat „wij verleerd zijn actiepartij te zijn". „Willen wij bij de tijd blijven", aldus Verlinde, „dan moeten wij leren signalen op tevangen uit de basis. Wij moeter erop uittrekken". De vergadering besloot de discussie op de volgende ledenvergadering voort te zetten aan de hand van een notitie van raadslid Ruurd v.d. Veer. Een belangrijk deel Van de ledenver gadering ging over het verslag van de fractie over de werkzaamheden van de afgelopen vier jaar. Een evaluatie waarover voorzitter V.d. Vlist in het partijblad „Voorwaarts" had opge merkt, dat de fractie daarvoor zelf tijdig had moeten zorgen om tijdens de algemene beschouwingen van de gemeenteraad vorige maand gras voor de voeten van het CDA en de VVD weg te maaien. V.d. Vlist sprak zelfs van een „politieke misser" Fractievoorzitter Joop de Jong verde digde zich met de opmerking „het ook jammer te vinden". Hij weet de vertraging aam ziekte van fractie leden. Overigens vroeg hjj af of met het tijdig uitbrengen van de evalu- 'atie inderdaad gras zou zijn wegge maaid. „Er is altijd wat aan te mer ken", aldus De Jong, „ook als een goed beleid wordt gevoerd". Uit de ledenvergadering kwam behalve een aantal detailvragen de opmerking, dat het verslag alleen vermelde wat wel bereikt was, maar niet wat niet bereikt was. PvdA-lid Lex Tigges pleitte er daarom voor de evaluatie op te zetten aan de hand van het verkiezingsprogramma en dan aan te geven welke zaken niet en welke wel waren gerealiseerd. Hierbij konden dan ook de knelpunten vermeld worden. De vergadering ging met deze werkwijze akkoord en vroeg op een zelfde manier het functioneren van het program college te beoorde len. Sluiting diensten SCHIEDAM - Op tweede Kerstdag maandag 26 december 1977 zullen de gemeentelijke diensten en kanto ren uiteraard gesloten zijn. Bovendien zal van de Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek de centrale aan de Lange Haven 131 op de zaterdagen 24 december en 31 december vroeger sluiten, n.l. om 16.00 uur. Het Stede lijk Museum zal op de eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag gesloten zijn. Op tweede kerstdag 26 december is het museum geopend van 12.30 tot 17.00 uur. De Reinigingsdienst zal op maandag 26 december geen huisvuil ophalen; dat huisvuil wordt op don derdag 29 december opgehaald. SCHIEDAM - Het plannetje van wethouder Reinier Scheeres (finan ciën) om Onroerend-Goedbelasting te heffen op rijkswegen en de spoor baan van de NS gaat niet door. De Kroon heeft bij Koninklijk besluit van 5 december besloten dat zo'n heffing in strijd is met het algemeen belang. Daarnaast redeneert de Kroon, dat openbare land- en water wegen en banen voor openbaar ver voer niet in het gewone economische verkeer worden verhandeld. Daar door is het bepalen van de waarde er van feitelijk onmogelijk. Deze waarde had de grondslag moeten vormen voor de heffing. Voorts vindt de Kroon dat een belastingplichtige moeilijk aanwijsbaar is omdat bedoel de wegen in gebruik zijn bij zeer vele anonieme personen. SCHIEDAM - Het afsteken van vuurwerk is in Schiedam alleen toegestaan vanaf 31 december om 23.00 uur tot 1 januari 1.30 uur. De verkoop van vuurwerk is ge bonden aan een vergunning van B. en W. en mag slechts gebeuren in de periode van 27 december tot en met 31 decem ber. Personen beneden de 18 jaar mogen geen vuurwerk bij zich hebben. Spreekuur SSSN naar kruisgebouw SCHIEDAM - Vanaf 1 januari zit opbouwwerker Jos van der Lugt van de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord (SSSN) niet meer in zijn kantoor in de Heijer- mansflat, maar zal hij te vinden zijn in het kruisgebouw aan het Bach plein. Tegelijkertijd verandert het telefoonnummer van de SSSN in 70.61.77. De SSSN is - om maar eens een paar moeilijke termen te gebruiken - een „actief voorwaarden scheppend en service-verlenend opbouworgaan", aldus een folder van de SSSN die ter gelegeneheid van de verhuizing is uit gebracht. In normaal Nederlands betekent dat, dat de SSSN allerlei groepen en organisaties in Schiedam- noord op allerlei manieren helpt. Die ondersteuning kan de vorm hebben van het zorgen voor vergaderruimte, financiën en andere technische of materiële voorzieningen; het verzor gen van informatie en documentatie; het begeleiden en adviseren van groe pen en tenslotte het bemiddelen tui sen groepen in de wijk. Op dit moment werkt de stichting onder andere samen met verschillende werk groepen (wijkontmoetingscen- trum, ruimtelijke ordening), de beide wijkverenigingen, stuwgroep Midden- Delfland, Loop-in Woudhoek, kinder- instuiven en werkgroepen rond ge meentelijke herinrichtingsplannen van straten en pleinen SCHIEDAM-De Directie van de Volkshuisvesting in Den Haag gaat akkoord met de reno vatie van woningen in de Slacht huisbuurt. Wel moeten de plan nen nog door het Ministerie de finitief worden goedgekeurd voor wat betreft de financiële afwikkeling. Op korte termijn zal de gemeentelijke woning- dienst beginnen met de tweede serie huisbezoeken. Eén en an der blijkt uit het zestiende on langs verschenen informatieblad Slachthuisbuurt. Het heeft er overigens naar uitgezien, dat de huurverhoging na renavatie hoger uit zou vallen dan aanvankelijk was voorzien. In de informatiebladen en ook tijdens het bezichtigen van de proefwoningen werd de huurverho ging berekend op basis van circa twee tweeënhalf procent (per jaar) van de totale renovatiekosten. In de loop van dit jaar zijn de richtlijnen van het Ministerie gewijzigd. Het gevolg hier van zou een grotere huurverhoging zijn. Na aandringen van de gemeente bij het Ministerie is de beslissing van de Directie Volkshuisvesting uitein delijk toch op die tweeënhalf procent uitgekomen en niet op drie procent, zoals de vrees was. Nog dit jaar neemt de woningdienst contact op met de bewoners uit de blokken waarin de proefwoningen zitten voor een tweede huisbezoek. Daarna krijgen de aannemers op dracht met de renovatie te beginnen. De vermoedelijke startdatum ligt in februari 1978. Tijdens het tweede huisbezoek worden de definitieve af spraken gemaakt over wat men in de SCHIEDAM avond 23 december a.s. zal de Centrum- markt op de Lange Kcrkstraat/Broersvcld op die vrijdag vroeger sluiten dan normaal. wandmeu beien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen B^jdustriegebouwfj^oudsesinge^i6jR^danTj!jel^1^^12jMj^^^^^^^^ 6e aflevering: Oranje in Londen. EXCLUSIEF! Als ook u dit wilt lezen vraag dan onmiddellijk om een gratis proefabonnement. Telefoon: 14 74 00 tst. 234. woning verbeterd en veranderd wil hebben. Daarnaast kunnen vragen over verbeteringen, huurverhoging, subsidies, wisselwoningen enz. wor den beantwoord. De volgorde van de werkzaamheden is zodanig, dat de bouwwerkzaamhe den zo soepel mogelijk en met zo min mogelijk schade aan de woon omgeving kunnen worden uitgevoerd. Daarnaast wordt indien mogelijk - rekening gehouden met wensen tot verhuizing binnen de buurt. Tevens wordt geprobeerd bejaarden en men sen die moeilijk ter been zijn, zo min mogelijk te laten verhuizen en zo lang mogelijk van de wisselwoningen gebruik te maken. Wie vragen heeft kan op 2 en 16 januari van zeven tot acht uur 's avonds terecht in de info-woning; bij de bewoners die zitting hebben in het projectteam en bij de heer Ver does van de woningdienst. worden afgesloten voor vrachtauto's, verbod geldt niet voor bestemmingsver keer. De straten die worden afgestoten rijn de Oostsingel (in beide richtingen), VB- lastraat. Wattstraat, Van Leeuwenboet- straat en Oosterstraat. Zo gauw het Verkeersbeshiit is gewijzigd, worden de

De Havenloods | 1977 | | pagina 1