Samenvoeging ziekenhuizen komt toch dichterbij Da ruimina Carnavalsspektakel gaat weer van start Terug naar 400 bedden in Schiedam pfET GEHEIM VAN SOESTDIJK Medewerkers nodig voor werkgroep „Amnesty" sïiiLr0""™' Kra",e"1 e" srts-r isssLraoS Lezing door Hans Paalman RUIMT OP DAKASPORT SLAAPKAMERS Zaterdag Boerenbal: Swing Paraders in Schiedam ■MM DONDERDAG 19 JANUAR11978 27e JAARGANG NO. 3 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. tel. 132170 editie D SCHIEDAM SCHIEDAM - Er komt eindelijk schot in de samenvoeging van Nolet- en Gemeenteziekenhuis. Eergisteren heeft het bestuur van het Noletziekenhuis en het College van Ben W hun handtekening gezet onder een verklaring waarin als rechtsvorm voor die fusie een zogenaamde gemeenschappelijke regeling aanvaardbaar wordt ge vonden. Deze samenwerkingsvorm zal in overleg met het personeel en de medische staf van beide ziekenhuizen nader worden uitge werkt door een werkgroep. Eén en ander zal naar verwachting ze ker anderhalfjaar in belsag nemen. Burgemeester Lems noemde dinsdag een gemeenschappelijke regeling de „nex best"-oplossing. „Het heeft veel inspanning gekost om zo ver te ko men", verklaarde hij. „We hebben uitgebreid gepraat over het vinden van een juiste rechtsvorm. Het Nolet ziekenhuis was een voorstander van een stichting, maar dat stuitte op be zwaren van de gemeenteraad". Mr. A.F. A. van Velzen, voorzitter van het Noletbestuur, noemde de onderhan deling en tussen gemeente en zijn bestuur realistisch. „De gemeente had er alle begrip voor, dat wij ons eigen imago wilden behouden", al dus Van Velzen. Soepel Volgens de uitgegeven verklaring moet er in de nog te sluiten overeen komst tussen Nolet- en Gemeente ziekenhuis een achttal punten vast gelegd worden, waaronder samenstel ling van bestuur en directie, relatie bestuur-directie-medische staf en ondernemingsraad, de eigendomsver houdingen, samenvoeging van de ex ploitaties, garanties voor behoud van werk en salaris en rechtspositie van het personeel. Wat dit laatste punt betreft, is het duidelijk dat op den duur alle personeelsleden ambtenaar worden. Is de gemeenschappelijke regeling eenmaal een feit, dan moet de inte gratie geleidelijk vorm krijgen zodat veranderingen in de organisatie soe pel kunnen worden opgevangen, al dus de verklaring. In de verklaring wordt ook een aantal uitgangspunten opgesomd, die in acht moeten worden genomen. Zo gaat men uit van gelijkheid van beide partners. Dit moet in de samenstel ling van het bestuur tot uitdrukking komen. Daarnaast moet er een wisse lend voorzitterschap komen. Voorts zullen zelfstandigheid, continuiteit en slagvaardigheid van het bestuur gewaarborgd moeten worden. Daar naast moeten de medewerkers mede zeggenschap krijgen in de gang van zaken en dienen er waarborgen te zijn dat de religieuze behoeften van patiënten en personeel volledig tot hun recht komen. In verband hier mede wordt voorgesteld een dienst Geestelijke Verzorging ingesteld, die kan beschikken over de daarvoor be nodigde ruimten. Polikliniek In de verklaring wordt er rekening mee gehouden, dat het aantal zieken huisbedden op bevel van hogerhand wordt teruggebracht. Zoals bekend heeft het College voor Ziekenhuis voorzieningen de Minister van Volks gezondheid geadviseerd het aantal bedden in Schiedam terug te brengen tot omstreeks vierhonderd. Daarom wordt er in de verklaring van uitge gaan dat de poliklinische voorzienin gen tegelijkertijd met de feitelijke samenvoeging snel worden uitge bouwd. „Wij hopen, dat het bouwen van een gezamenlijke polikliniek met voortvarenheid ter hand wordt ge nomen", aldus Mr. Van Velzen. „Ik geloof, dat we nu alvast een be gin moeten maken met de voorbe reidingen daarvoor". Verder is het volgens de verklaring nodig, dat het proces van samenvoe ging verloopt op basis van een visie op het regionale beleid op langere termijn in Schiedam en Vlaardingen. Deze regionale visie moet worden op gesteld door een afzonderlijke werk groep waarin ook het Holy-zieken- huis is vertegenwoordigd. Burgemees ter Lems en Mr. Van Velzen ver klaarden een verdere samenvoeging met het Holy-ziekenhuis in de toe komst niet onmogelijk. „Die mogelijkheid is zeker aanwe zig; ik acht hem groot", aldus Van Velzen. De burgemeester beaamde dit standpunt. Overigens moet de dinsdag ondertekende verklaring nog worden goedgekeurd door de ge meenteraad. Dit zal tijdens de raads vergadering van februari gebeuren. a.s. zaterdag in Het Vrije Volk weer een nieuwe aflevering in de serie „Het geheim van Soestdijk" 10e aflevering De Soldaat van Oranje EXCLUSIEF! Als ook u dit wilt lezen vraag dan onmiddellijk om een gratis proefabonnement. Telefoon: 14 74 00 tst. 234. met recht van koop Concert in 't Stedelijk museum De Vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum, te Schiedam heeft voor vandaag, donderdag 19 januari een concert in de aula van het Muse um. Hoogstraat 112 georganiseerd. Koos Verheul (dwarsfluit) en Jan van der Meer (piano) spelen dan werken van Roussel, Poulenc, Prokovjef, Taira, Alwyn en Ries. Koos Verheul is eerste fluitist van het Residentie Orkest in Den Haag. Ook speelt hij al jarenlang samen met Jan van der Meer. Vooral het werk van de Japanse componist Tai'ra is het ver melden waard. In zijn vijfdelige com positie worden alle soorten dwars fluit toegepast. Taira studeerde in Tokio en Parijs. In Parijs was hij leerling van ondermeer Jolivet en Messian. Hij vindt zelf dat zijn diepste achtergrond ligt bij Clau de Debussy. Tai'ra won met zijn com posities diverse prijzen, zoals de Lilli Boulanger-prijs. Uit zijn muziek spreekt liefde voor vrijheid en de na tuur. Het concert in het Museum begint om kwart over acht. Toegangsprijs le den bedraagt drie gulden; niet-leden betalen vijf gulden en CJP-houders en 65-plussers twee gulden. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden via nummer 269066 en zijn 's avonds verkrijgbaar aan de zaal. SCHIEDAM - De adoptiegroep nr. geen geweld hebben gebruikt of 65 van Amnesty International wil daartoe hebben aangezet. In 1973 overgaan tot de oprichting van een heeft Amnesty een internationale zogenaamde Werkgroep in Schiedam, campagne gestart voor het afschaffen Hiervoor worden medewerkers ge- van martelingen. Het eerste doel van vraagd. De taak van de werkgroep deze actie was het verstrekken van wordt het verspreiden van informatie informatie om daarna te komen tot van en over Amnesty International, een wereldomvattend protest, dat het het voeren van landelijke acties en systematisch martelen van gevange- het houden van geldinzamelingen nen tot een onmogelijkheid zal moe- voor het werk van Amnesty Inter- ten maken, national. Amnesty International is een organi- Amnesty is in heel wat landen actief satie die sinds 1961 werkt voor de ondermeer door activiteiten van zo- naleving van het recht op vrije meningsuiting. Zij helpt gevangenen °m die om politieke of religieuze overtui ging worden vastgehouden. Dat zijn doorgaans gewone mensen als arbei ders, priesters, boeren, studenten, SSVrviC,5'e„blSi'tne,e„n J'f «J> middel van tentoonstellingen, forums, In Schiedam bestaat al zo'n adoptie- groep, die de zorg op zich heeft geno men voor een aantal gevangenen. De adoptiegroep wil thans een werk groep oprichten beperking: de gevangene mag doodgetrapt. Mhet benaderen van plaatselijke kerken Wanneer Amnesty z ch voor een ge- eR de filmav£nden eJn het ver- vangene inzet, hanteert zij slechts zorge/van lessen op scholen Daar_ naast kan de werkgroep landelijke acties van Amnesty voeren en geldin zamelingen houden voor het werk van Amnesty. Zij, die hierover geih- formeerd willen worden, wordt ver zocht contact op te nemen met me vrouw E.M. Marcus-Spring in 't Veld, Schiedamseweg 84, Schiedam, tel. 707372. SCHIEDAM Hans Paalman, direc teur van het Stedelijk Museum Schie dam, houdt donderdag 26 januari een lezing met lichtbeelden over het on derwerp "De Natuur als inspiratie bron voor beeldende kunstenaars". De lezing houdt verband met de over zichtstentoonstelling van het werk van Chris van Geel, die tot 20 februa ri in het Museum wordt gehouden. De avond wordt georganiseerd door het Stedelijk Museum in samenwer king met het NIVON, afdeling Schie dam en de Vereniging vrienden van het Museum. In de pauze is er gele genheid het werk van Chris van Geel te bekijken. Aanvang acht uur. De toegang is gratis. ZWEMSCHOOL G0EDER0ND heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen, leeftijd v.a. 4 jaar. VOOR IEDERE NIEUWE AANMELDING GRATIS T-SHIRT van uitstekende kwaliteit en sticker. Privélessen ook voor volwassenen! AANMELDEN OP ONZE LESUREN VLAARDINGEN; Holybad Reigerlaan, maandag van 16-17.30 uur; woensdag van 12-14.30 uur. SCHIEDAM: Zwembad Zuid, Westfrankelandse- dijk, woensdag 16.15-17.30 uur; donderdag 17.30-18.30 uur, of aan ons kantoor Abel Tas manlaan 392. Na 19 uur tel. 010-349861 of 265108. _DAKA SKI-TEAM mtaanbiedingen alle maten van 139,- GARMONT 9/70 super lichtge wicht skischoen alle maten van 225,- nu149.C Zojuist ontvangen 4 nieuwe modellen NORDICA ROSSIG NOL Vllesse lengte 150-180 komoakt ski van 219,- nu 169.00 n ski's o-a. ATO. _t. korting langlaufski's FALUN metfelstrelfen van 119.00 nu89.00 bindingen: RKER ROTAMAT KOMPAKT, Bergweg 170-176 Rotterdam, tel. 010-654211 v. Leeuwenhoeklaan 1Ö5. Zoetermeer, tel. 079-220644. wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 -12.64.61. 1 Carnavalsheksenketel borrelt weer.. SCHIEDAM - Het carnavalsgeweld in Schiedam barst zaterdag 21 januari in alle hevigheid los. Hoogtepunten tijdens de festiviteiten, die op het Boerenbal van zaterdag volgen, zijn een Kindercarnaval op de 28e en na tuurlijk de Carnavalsoptocht op 4 fe bruari. Het Kinderfestival is nieuw. Op zaterdagmiddag 28 januari wordt het van twee tot vijf uur in zaal Irene gevierd. Toegangsprijs bedraagt één gulden, maar daar staat weer een gra tis consumptie tegenover. Tijdens het feest voor vier- tot zestienjarigen wordt een jeugdprins en een jeugd- Raad van Elf gekozen. Grote I. Verder zijn de boerenkapel en dansmariekes van „Ambrosius" present om er de echte carnavals stemming in te brengen. De muziek wordt verzorgd door het duo Henny en Aad Allewelt, terwijl ook het clownsduo Sput en Spat optreedt. De gelukkige jeugdprins en zijn mini- raad van ,elf zullen in de carnavalsop tocht van 4 februari meerijden. Heksenketel Op 21 januari wordt het zalencom plex „Irene" ongetwijfeld een hek senketel. Alle ruimtes zijn in gebruik en dat is ook wel nodig, want de Schiedamse carnavalsvereniging de Rietzeilers krijgen bijna tweehonderd gasten uit Amsterdam, Rotterdam en Bodegraven. Dat zijn achtereenvol gens carnavalsvereniging „Amstelpie- ren-Brokkerijdérs" met Prins Lou I (de bekende journalist Lou Polak), de hofkapel „Ons genoegen", Raad van Elf, corps dansmariekes en de gardisten alsmede doven carnavals vereniging „De Hamsters"; carnavals vereniging „De Keilebijters" met Prins Ton I en carnavalsvereniging „De Duykelaars" met Prins Theo I. De Amsterdamse zusterverenigingen hebben de uitnodiging om naar Schiedam te komen te danken aan een bezoek, dat de Rietzeilers in no vember aan Amsterdam brachten. Voor de doven is een tolk aanwezig om de toespraken middels gebaren taal en/of lip lezen te „vertalen". Tij dens het Boerenbal zullen diverse on derscheidingen worden uitgewisseld. Daarnaast onderscheiden deRietzei- lers weer een persoon, vereniging of stichting in Schiedam met de titel „Zwarte Schaap van Schiedam". Vo rig jaar viel de Schiedamse Gemeen schap die „eer" te beurt en het jaar daarvoor kreeg de rector van het Gymnasium de onderscheiding. Het Zwarte Schaap wordt uitgereikt aan die instelling waarover het afgelopen jaar negatief* is geschreven of gespro ken. Kaarten voor het Boerenbal zijn a zeven gulden vijftig verkrijgbaar bij 't Masker in de Broersveld. Men kan daar ook lid worden van de Rietzei lers. Ieder lid krijgt tien procent kor ting bij aankoop van carnavalskle ding. Druk Op 28 januari moeten de Rietzeilers een druk programma afwerken. Niet alleen zullen ze tezamen met de kin deren 's middags carnaval vieren, maar ook 's avonds staan diverse op tredens op het programma. Zo gaan ze naar zaal Arcade voor een bezoek aan de Rotterdamse carnavalsvereni ging „De Marktpinten", daarna be zoeken ze 't Palviljoen, waar oud- Happy Heart Club voorzitter Jan van Essen een dansavond organiseert. De avond wordt besloten met een be zoek aan het ZOS Benefiet Bal in Musis Sacrum. Op 29 januari staat vervolgens een bezoek aan het Noletziekenhuis op het programma, op 1 februari komen de Rietzeilers in bejaardentehuis Fran?ois Haverschmidt, op 2 februari worden de Ooievaars bezocht en op 3 februari dienstencentrum de Vier Molens en Excelsior '20 in Thurlede. En dan is er op 4 februari natuurlijk de carnavalsoptocht en aansluitend het Prinsenbal. Hierover volgt volgen de week meer informatie. SCHIEDAM - Het orkest "The Swing Paraders" speelt zaterdag 21 januari in de Riverside Club, Maison Tivoli, Nieuwe Haven 2.37. The Swing Paraders, een formatie uit 's-Gravenhage. Zij musiceren in een soepele Chicago-stijl en doen hun naam alle eer aan, want er zit een flinke dosis swing in deze band. The Swing Paraders bestaat uit Coen de Jong (trompet), Joop Verbaan (klarinetO, Heinout Gerretsen (trom bone), Bram Mackaaij (bas), Jaap van Apeldoorn (banjo-gitaar) en Koos van Arkel (drums). De toegangsprijs voor de avond be draagt voor leden drie gulden; leden betalen zes gulden. Het lid maatschap bedraagt per seizoen tien gulden. Hierin is toezending van het clubblad "Riverside News" inbegre pen. Men kan zich als lid aan de zaal opgeven bij voorzitter Jan Roeling, Goereesestraat 3b, tel. 268366 of bij secretaris-penningmeester Joop Meu- re, Lekstraat 52b, tel. 262627. Correspondentie voor de Riverside Club moet gestuurd worden aan het postadres; postbus 300, Schiedam. De Nederlandse Vereniging „De Verza- uur kan iedere verzamelaar terecht in ge bouw Arcade aan de Lange Haven 71 in Schiedam. VOOR KOPER EN TIN „DE STENEN PO" Houdt Grote Restant OPRUIMING met ongelooflijk lage prijzen WOLPHAERTSBOCHT 358A R DAM. TEL.010-841575 hoek Den Hertigstraat

De Havenloods | 1978 | | pagina 1