Symfonieorkest speelt première-uitvoering Schiedamse Muziekschool: Samenspel Belang „Proberen om C.R.M. tot andere gedachten te brengen" „Gezondheidscentrum moet er toch komen!" Q.T.?"op z'n Zwitsers Havendienst goed vooruit SLAAPKAMERS I Wist u dat MissY contactlenzen! draagt? uNicoNb.v. speciaal zaken 4.95 8.50 HOOFDKANTOORPRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 1321/0 editie p SCHIEDAM SCHIEDAM - Het negen maanden geleden geformeerde Symfo- school jaarlijks in de maand novem- nieorkest van de Schiedamse Muziekschool presenteert zich vrij- ber een instrumenten-parade. Na dagavond voor de eerste maal. Dit orkest bestaat uit leerlingen van f° de Muziekschool en mensen die jarenlang muziekles hebben gehad en hun vaardigheid op peil willen houden. ,,Ze stonden tot nu toe een beetje in de kou", zegt Muziekschooldirecteur Kees Bak. ,,Nu hebben ze de kans wekelijks te spelen en hun spel op peil te hou- k^assen> BiS Band °f bij voorbeeld den". Elke week is het tweeëntwintig man tellende orkest present een duo' in een repetitielokaal van de Muziekschool om zich daar onder lei ding van dirigent Hans Hierck voor te bereiden op de uitvoering van a.s. vrijdag en optredens in de maanden februari en maart, houtblaas- twee jaar les te hebben gehad op een instrument, mag de leerling deelne men aan één van de samenspelgroe- pen. Hij kan dan kiezen uit het Sym fonie- en Harmonieorkest, slagwerk- De Schiedamse Muziekschool werd op 15 februari 1874 opgericht door de Maatschappij tot Bevordering van de Toonkunst. Aan het eind van de vijftiger jaren werd van de Muziek school een stichting gemaakt en sinds die tijd past de gemeente het exploi tatie-tekort bij. „Het is verdrietig, dat de Muziekschool nog steeds een par ticuliere stichting is", zegt Kees Bak, „met alle nadelen vandien. Voor het zeggen. Ik zie het nut van nale muziekschool zeker: een insti tuut met drie schouders waardoor je een bundeling van krachten krijgt". De Schiedamse Muziekschool heeft negenhonderddertig leerlingen en drieëndertig docenten. Kinderen personeel is er geen rechtspositiere- vanaf negen jaar kunnen aan de Mu- geling; dat is in deze modeme tijd wel erg. Het is niet verantwoord. Nu is het de bedoeling, dat er binnen af- Er wordt op de Muziekschool les ge geven op bijna alle instrumenten: as-, strijk-, koperblaas-, tok- toetsinstrumenten. Daarnaast regio- kan men terecht voor slagwerk en solo-zang. - Is de instrumentenkeuze aan mode onderhevig, vroegen we Kees Bak? Bak': „De piano gaat altijd zeer goed. - Wordt het spelen in groepsverband Het electronisch orgel is een aparte gestimuleerd? vrij grpte 'groep. Voor de gitaar be- Kees Bak: „Kinderen zijn enorm an- staat'nog veel belangstelling, maar ders geworden, lp de beginjaren heb- het is niet meer zo'n hausse als in de ben we altijd gezegd, dat ze naast tijd van de Beatles. De-dwarsfluit is hun instrument iets aan samenspel erg populair: sinds een jaar of vier wil moesten doen. Wé stelden het toen half Nederland dwarsfluit spelen, wat scherp, want je moet niet uitslui- zienbare tijd een regionale muziek school voor de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis komt. Daar wordt druk overleg over gepleegd. Concrete dingen kan ik er niet over ziekschool beginnen met een twee- Wanneer er in het lichte muziekleven jarige cursus Algemene Muzikale iets gebeurt, krijgen wij altijd een Vorming (AMV). Deze cursus wordt hausse van 'aanvragen. Dat verdriet klassikaal op verschillende basisscho- mij wel eens. De soms eenzijdige len gegeven. Na één jaar mag de leer- keus van instrumenten is een lacune, ling, als dat eerste jaar met goed ge- De hobo, fagot en dè strijkinstrumen- volg is doorlopen, een instrument uit- ten zouden bij voorbeéld beslist een kiezen. Hiertoe houdt de Muziek- injectie kunnep gebruiken". tend bezig zijn om alleen in een kamertje een instrument te bespelen. Tegenwoordig is dat wat moeilijker te verkopen. Kinderen zijn vroeger zelfstandig. Ze worden thuis sneller vrij gelaten. Het komt er op aan samenspel op basis van vrijwil ligheid te stimuleren. Dat lukt de laatste jaren duidelijk minder dan vroeger. Het blijft een vrome wens van mij, dat degenen die gevorderd zijn op een instrument, het verworve ne bestemmen voor samenspel. Dat houd ik de leerlingen altijd voor". - Welke plaats neemt de lichte mu ziek in. bij het muziekonderwijs? Kees Bak: „De docenten tan de Mu ziekschool komen van het Conserva torium. Dat gaat nu heel langzaam voorzien in een kader van docenten die in de lichte muziek zijn ge schoold. Daar plukken we de vruch ten nog niet van. Een Muziekschool wordt geacht op een verantwoorde manier muziekonderwijs te geven. We zitten eigenlijk te „wachten" op le raren die in de lichte muziek ge schoold zijn. We krijgen wel degelijk leerlingen die vragen of ze iets uit de lichte muziek mogen spelen. Als het niet te moeilijk is en echt muzi kaal 'is, gaan we daar op in. Maar we staan niet alsmaar te trappelen om elke vorm van lichte muziek te Reven" Geen opbouwwerkers SS WO: SCHIEDAM In de oude wijken van Schiedam worden geen opbouwwerkers meente. „De aanvraag had eerder de aangesteld. Dat heeft het Ministerie van CRM onlangs besloten. Deze teleur- deur uit gemoeten", aldus Van Mee- stellende beslissing heeft grote verslagenheid teweeg gebracht bij de Stichting nen- Hi-i is óok niet tevreden met de Werkgeversinstituut ten behoeve van Opbouwwerk (SSWO). Zoals wij vorige handelwijze van CRM week meldden, was SSWO-voorzitter Wim van Meenen redelijk optimistisch aanY,raae van v dat CRM twee opbouwwerkers wilde subsidiëren. Inmiddels heeft de SSWO de staatssecretaris een brief gestuurd en verzocht om een gesprek. Maassluis is toe gewezen. En die is op hetzelfde tijd stip als de onze ingediend. Dat is een trieste zaak. „Het gesprek met Collé van vandaag moet enige duidelijkheid verschaffen in de opstelling van de gemeente. „Ik zou een aantal zinnige dingen van hem willen horen. Wij wil len dat de gemeente een even hard standpunt inneemt als wijzelf zullen doen om CRM tot een wijziging van De afwijzing van de aanvraag om op- Meenen. Zo heeft de SSWO al in de- bouwwerkers houdt, aldus Wim van cember 1976 een gesprek gehad met Meenen, verband met een maatregel Collé, maar de stichting moest tot van de departementsleiding om open- augustus 1977 wachten voordat het staande gelden terug te storten naar College een principe-beslissing nam. lUL CCII van het Ministerie van Financien. Daar- Daarnaast moest de Stichting nog haar standpunt te krijgen", aldus Van naast moet er op het budget van dit eens wachten op gegevens van de ge- Meenen. jaar zo'n honderd miljoen bezuinigd worden. Deze mededelingen zijn vori ge week gedaan tijdens een overleg tussen de SSWO en een functionaris van het Bureau Landelijk Contact van CRM. „We hebben de staatssecre taris om een gesprek verzocht", rea geert Wim van Meenen. „We nodigen wethouder Collé uit om - mee te gaar. en gezamenlijk te probe ren de staatssecretaris tot andere ge dachten te brengen. We gaan het be lang van de Schiedamse zaak met kracht bepleiten. We moeten nu doordouwen, anders is er de komen de vijf jaar geen uitzicht op opbouw werkers. We hebben in de brief al duidelijk gemaakt, dat we in Schie dam op het punt van rijksbijdragen - dat is wat we als Schiedam geza menlijk aan subsidies krijgen - ver beneden het landelijk gemiddelde zit ten. Dat we dicht opeen gepakt zit ten in een ongunstig milieu met be perkte gezondheidsvoorzieningen. En in de oude wijken geldt een aantal dingen nog harder. De beslissing van CRM heeft mij hevig geschokt. We hebben anderhalf jaar meerdere avon den per week aan deze zaak ge werkt". Vandaag heeft de SSWO een gesprek met wethouder Collé. „We zijn niet gelukkig met de manier waarop de gemeente heeft gewerkt", aldus Van - Tot slot: het Symfonieorkest. Op 1 mei opgericht als resultaat van een „fusie" tussen een Groenoords bui tenschools orkest en leerlingen van de Muziekschool. Wat is het belang ervan? Kees Bak': „Het Symfonieorkest is één van onze ensembles. Je kunt er bij voorbeeld begeleidingen mee ver zorgen bij een kooruitvoering. Ver der krijgen mensen die vaak jarenlang les hebben gehad, de kans hun viool spel op gang te houden. Het orkest repeteert elke dinsdagavond van kwart woor acht tot kwart voor tien. We kunnen nog best uitbreiding ge bruiken. Daarom: wie wil meedoen, is-van harte" welk om". SCHIEDAM Op zaterdag 28 janua ri is er weer een dansavond onder lei ding van oud-Happy Heart Clubvoor zitter Jan van Essen in 't Paviljoen aan de Adm. de Ruyterstraat te Schiedam. Tijdens deze avond brengt carnavalsvereniging de Rietzeilers een bdZoek. Bezoekers worden verzocht tijdig aanwezig te zijn om teleurstel ling te voorkomen. Bewonersuereniging Schiedam-Zuid SCHIEDAM - Bewonersvereniging Schiedam-zuid vraagt het College van B. en W. de afgebroken onderhande lingen met het Hervormd Kerkbe stuur over de aankoop van het per ceel Bethelkerk te willen heropenen. Volgens de bewonersvereniging is de plaats waar de kerk, die te zijner tijd moet worden afgebroken, staat een uitmuntende en goed herkenbare ves tigingsplaats voor een gezondheids centrum in Zuid. Zoals bekend is het Hervormd Kerk bestuur in onderhandeling met MUW1 over de verkoop van de grond aan dat bedrijf en de bouw van wo ningen en een kerkzaaltje. Alhoewel de onderhandelingen met MUWI nog niet zijn afgerond, lijken ze meer re sultaten op te leveren dan eerdere onderhandelingen tussen Kerkbe stuur en gemeente. De bewonersvere niging vindt, dat de gemeente de on derhandelingen moet heropenen. Ze vindt de plaats waar de kerk staat, een uitstekende locatie om er eer wijkgezondheidscentrum te bouwen Volgens de bewonersvereniging is zo'n centrufn een harde nopdzaak irf Zuid: in de wijk heeft geen enkele arts of tandarts een praktijk, terwijl het gebouw van de kruisvereniging aan de Westerkade nogal afgelegen ligt. Daarnaast wijst de bewonersver eniging op de dreigende sluiting van éénderde van het aantal ziekenhuis bedden in Schiedam. Volgens de vereniging zal een derge lijke sluiting onvermijdelijk een da ling van de kwaliteit van de gezond heidszorg tot gevolg hebben. Daar om eist de bewonersvereniging: geen sluiting van ziekenhuisbedden, voor dat vervangende voorzieningen er in voldoende mate zijn én verbetering van de wijkgezondheidszorg. De be wonersvereniging heeft één en ander in een brief aan het College uitge breid uiteen gezet. Ze rekent erop, dat het College bereid is een eenmaal ingenomen standpunt in heroverwe ging te nemen. SCHIEDAM - Op zaterdag 28 janua ri is er een Zwitserse avond in so ciëteit „Q.T.?", Nieuwstraat 12. Er wordt vanaf acht uur onvervalste Zwitserse kost voorgeschoteld. Hier voor kan men zich opgeven via het publicatiebord van de sociëteit. Kosten bedragen tien gulden. Het muzikale gedeelte wordt op de Zwitserse avond verzorgd door de Virgiel Jazzband. Bijeenkomst in Dr.Visserschool SCHIEDAM - Op maandagavond 30 januari is er een informatie-bijeen komst in de Dr. Visserschool te Schicvl.fln vn ;r licwone's van de Vondelku/., Graaf Florisstraat, Pot gietersstraat, Dirk van Wassenaar straat, eëii gedeelte van de J.A. Alb. Thijmstraat en de Genestetstraat. Tijdens deze avond zullen de resul taten te zien zijn van het overleg tus sen de gemeentewerken, bewoners- vereniging Schiedam-West en bewo ners over de herinrichting van de desbetreffende straten. SCHIEDAM - De Havendienst heeft in het vierde kwartaal van 1977 goed geboerd. Aan havengelden werd vijf- enveertigdaizend gulden meer geïn casseerd dan in het vierde kwartaal van 1976. Ook aan loodsgelden kwam er meer binnen dan het jaar daarvoor. De Havendienst maakte in het vierde kwartaal van het afgelopen jaar 288 loodsreizen: vierentwintig meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar ervoor. Makkelijk... dat voorgelijmd behang! Geen geknoei meer met stijfsel, alleen de banen nat maken en zd tegen de wand! In diverse kleuren en dessins Breedte 52 cm. Nu voor minder dan de helft van de prijs, per rol (9 m) slechts wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 - 12.64.61. Bijna een half miljoen Nederlanders dragen contactlenzen. Waarom Vnicon, de contactlenzen specialist voor Vlaardingen en omgeving, vertelt het u allemaal open en eerlijk. Stap eens binnen of vraag de uitvoerige dokumentatie die u gratis wordt toegezonden door over het dragen van contactlenzen. Naam m/vr. Adres: Schiedamseweg 73. Vlaardingen, 0I0-346374 oonplaats. - Aangesloten bij de ANVC Beroep:Leeft.: (In open envelop, zonder postzegel, zenden aan Antwoordnummer 105 3130 WB Vlaardingen Luxe grill/bakoven van Moulinex. Deze grill kan ook als bakoven worden gebruikt. Voorzien van verstelbare ruit komplete grill-uitrusting en thermostaat Zelfreinigend Van 299,- voor Elvis Presley spiegel Een spiegel van idool. Nu bij ons Fraaie glazen theepot met kunststof greep en deksel Inhoud 1 Itr Personen weegschaal, weegt nauwkeurig tot 120 kg Verkrijgbaar kleuren beige en oranje. Nu Croc Seconde een ideaal tóstf- appJaraat met teflon bekledjng. Nu' oogwenk een knapperige tosti Adviesprijs 8 Droogrek, met 5 meter drooglijn Opklapbaar en handig op te bergen Bijbehorende set deurbeugels 1.95 Makramé uil, gezellige wand decoratie. Nu Onze prijs

De Havenloods | 1978 | | pagina 1