DE <f§| HAVENLOODS ,Van vuist, elleboog en voet een wapen maken' Benefietbal bracht 300man op de been „Djamila" gaat weer optreden ,Live in Quibus crimineel' I -Si Karate-leraar Jan van Asten: irm Afsluiting Harreweg permanent? SLAAPKAMERS Feesten tot in kleine uurtjes: ZWEMSCHOOL G0EDER0ND Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar ÏO plaatsen te koop. Meubelfabriek Oisterwijk DONDERDAG 2 FEBRUARI 1978 27e JAARGANG NO. 5 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM SCHIEDAM - „Sommige mensen denken, dat karate niets anders is dan een gewelddadige methode om een tegenstander vol komen uit te schakelen. Die mensen denken dat ze iemand anders in elkaar leren slaan. Maar in karate is het niet belangrijk of je wint, of verliest. Voorop staat de verbetering van de karate-beoefe- naar. Het is belangrijk dat je je lichaam en geest leert beheersen. Wie bijvoorbeeld karate als sport beoefent en in een wedstrijd kwaad wordt, scoort een negatieve punt." Dat zegt Henk Vervoort assistent van karate-leraar Jan van Asten. Wij praten met hem tij dens de wekelijkse les op dinsdagavond in Scholengemeenschap Schravelant. Iingen op de grond liggen en Van Asten op de maag stapt, beoogt hetzelfde. Ditmaal krijgen de leer lingen met de blauwe bard de volle laag: Van Asten springt met beide voeten op hun maag. Banden Tijdens de les, die we als toeschou wer meemaken, wordt er bijzonder hard en in een ongelooflijk hoog tempo gewerkt. De les begint met een stukje moordende conditie-trai ning en na een half uur start de spe cifieke karate-training. De les wordt besloten met sparren: met een tegen stander vechten. „De vuist is de ziel van de karate", vertelt Henk Ver voort, terwijl de leerlingen met hun knokkels op de grond slaan. „Omdat je de knokkels van je hand kunt har den, is het belangrijk te trainen in het harden van de vuist." Andere lichaamsdelen, waaraan aandacht wordt besteed, zijn de elleboog, de bal van de voet en de maag. „Van je vuist, elleboog en je voet kun je natuurlijke wapens maken. Door maagtraining leer je de maagspieren 'e harden", aldus Henk. Karate-leraar Jan van Asten demonstreert dit door rond te lopen en iedere leerling een stomp in de maag te geven. De meer gevorderden leerlingen krijgen daarbij een hardere klap dan de beginners. Een andere oefening, waarbij de leer- Er zijn in karate zeven verschillende kleuren banden. Achtereenvolgens zijn dat: wit, geel, oranje, groen, blauw, bruin en zwart. Voor het behalen van de gele band (vijfde kyu) staat ongeveer een half jaar. Een goede leerling kan de bruine band binnen twee jaar behalen. Henk Ver voort beoefend karate nu zo'n drie ënhalf jaar en hij heeft de bruine band. In karate leer je jezelf goed kennen, zegt hij. „Ikzelf heb de bruine band en ik vind dat ik de zwarte nog niet waard ben, alhoewel ik er wel de goede techniek voor heb. Ik blijf mijn hele leven doorgaan met karate." „Je moet snel zijn en tactisch inzicht hebben", vertelt Henk verder. „Het grote verschil tussen judo en karate is, dat je judo niet en karate wel al leen kunt beoefenen. De techniek van karate - bij voorbeeld het oefe nen op een schop, die je er flitsend moet laten uitkomen - kun je zelf oefenen. Het schreeuwen tegelijker tijd met de aanval heeft tot doel de tegenstander af te schrikken. Het is belangrijk, dat je de fatale punten van de tegenstander leert kennen. Dat zijn de adamsappel, geslachtde- len, slaap en ruggegraat. Maar je mag die kennis nooit misbruiken. Alleen als ie in het nauw gedreven wordt en je tegenstander een mes heeft, mag je die kennis toepassen. Bii een stoot zijn twee dingen belangrijk: in de eerste plaats moet de stoot snelheid en kracht hebben en daarnaast moet hij op de juiste manier geplaatst worden. Mensen die bij ons op les komen en denken, dat ga ik gelijk even buiten uitproberen, zim niet welkom. Die hoeven niet meer terug te komen. Als je karate goed wilt be oefenen, moet je er altijd aan denken, ook bij wat ie eet en drinkt. Je mag dan beslist niet roken." Slok water „Sommige sportscholen hebben een bar", zegt J,an van Asten. „Daar gaan de leerlingen na afloop van de trai ning ëen paar pilsjes drinken. Bii ons gebeurt dat niet: ze kunnen alleen een slok water drinken." Deze op merking illustreert nog eens, dat karate bij Karateschool Jan van As ten serieus beoefend wordt. Wie be langstelling heeft voor deze sport, kan contact opnemen met Jan van Asten, telefoon 265945. De lessen worden op dinsdagavond gegeven in het gymnastieklokaal van de rijks scholengemeenschap Schravelant, ter wijl men op vrijdagavond in het Prinses Beatrixpark traint. Het les geld bedraagt vijfentwintig gulden per maand. „Je kunt bij wijze van spreken op je vierde jaar al met kara te beginnen", zegt jan van Asten tot besluit. SCHIEDAM - PPR-raadslid Herman Noordegraaf vindt dat het probleem van het autoverkeer in Midden-Delf land en in het bijzonder op de Harre weg uitgebreid aan de orde moet ko men. Zo vraagt hij het College van B en W van Schiedam of de Harreweg ook op werkdagen kan worden afge sloten voor autoverkeer. Zoals be kend geldt dit verbod thans alleen op zondag. Noordegraaf vindt, dat het college deze zaak bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de desbetreffen de gemeentebesturen moet aankaar ten. Noordegraaf stelt zijn vragen mede naar aanleiding van de drie maanden geleden uitgekomen nota Abtswou- de en Harreweg op zondag autovrij?" van de ENWB, afdeling Delft. On langs heeft deze afdeling nog eens ge wezen op het levensgevaarlijke kruis punt Harreweg/Woudweg. Noorde graaf vraagt het college de politiecon trole te verbeteren en wil dat het pro bleem van het rijden met veel te hoge snelheid op de Harreweg goed wordt aangepakt. Hij denkt daarbij aan een verplichte snelheidslimiet in plaats van adviessnelheden, een deugdelijke controle en eventueel andere snel- heidsbeperkende maatregelen zoals wegversmallingen. Daarnaast heeft Noordegraaf vragen over het kruis punt Abtswoudeweg/Kruithuisweg, de kruising Harreweg/Woudweg en de Schieweg. Tijdens de vergadering van de com missie voor de ruimtelijk» ordening op 27 februari zullen de vragen van Noordegraaf aan de orde komen. Te gen die tijd is er ook een notitie van het college over dit onderwerp. wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen ^nAwtriegebouw^GoudsesingaNjfi^torterdam^te^OICE^^^B^U^^^^ Collectanten voor Hartweek SCHIEDAM - In de week tot en met 9 april houdt de Nederlandse Hart stichting haar landelijke "Hartweek" met als thema Hyoerthensie -hoge bloeddruk. "De Vrienden van de Hartstichting" afdeling Schiedam, vraagt haar stad genoten. die het werk van de Neder landse Hartstichting (het bestrijden van de Hart- en Vaatziekten) een warm hart toedragen, zich aan te melden als collectant voor dit zo be langrijke werk De huis-aan-huis collecte wordt ge houden in de week van 3 tot en met 9 april, de straatcollecte op zaterdag 8 april. Wie een steentje bij wil dra gen voor dit zo belangrijke werk. kan zich aanmelden bij: Th. de Veth Faassenplein 75, Schiedam, tel.: 706303; Mevr. S. Schippers-Buurman Mgr. Nolenslaan 664, Schiedam, tel. 706118; J.M.C. Lefel, Griegplein 87. Schiedam, tel. 7-4134;T.C. de Vette Lindelaan 16, Schiedam, tel. 707625; Mevr. Jongste-Quartel, Schied.weg 7, Schiedam, tel. 705851; J. Schriek, Damlaan 40, Schiedam, tel. 703435; M. Jansen. Puttershoeksestraat 1, Schiedam, tel. 701338. 'Invloed van de reklame' MAASSLUIS - De Vrouwenraad Maassluis houdt discussieochtenden Ontmoetingscentrum Koningshof, Uiverlaan in Maassluis. Op woensdag 15 februari is het onderwerp „In vloed van de reklame" aan de beurt. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer inlichtingen kan men de volgende telefoonnummers bellen: 14767, 14679 en 12385. Programma DC "Holy" VLAARDINGEN - In het Diensten centrum Holy aan de Willem de Zwij gerlaan 460 te Vlaardingen is de komende week het volgende te bele ven: Allereerst vandaag donderdag 2 februari om 19.30 uur een optreden van het Anchen v.d. Bos koor. Ver volgens op woensdag 8 februari om 10 uur het maandelijkse koffieuurtje en tenslotte donderdag 9 februari om 19.30 uur een optreden van het Holy koor. Verder is er elke maandagavond gele genheid tot schaken en dammen in wedstrijdeverba nd. SCHIEDAM - Het Benefiet-Bal voor de Ziekenomroep heeft circa driehon derd bezoekers getrokken. Afgelopen zaterdag werd voor hen in Bowling Mu sis Sacrum een showprogramma geboden met als hoogtepunten optredens van Fungus. het populaire zangduo Rosy en Andres en Ramses Shaffy met zijn begeleidingsgroep de Shaffy's. De avond, die tot doel had geld in te zamelen voor de inrichting van de nieuwe studio van de Ziekenomroep, begon heel rustig met dansmuziek van het Schiedamse combri de Cordi- no's. Omstreeks negen uur traden twintig gemeenteraadsleden in het strijdperk om ujt te maken wie zich bowlingkampioen 1978 van de ge meenteraad mocht noemen. Wethou der Scheeres (financiën) kwam als overwinnaar uit de bus en kreeg van burgemeester Lems de bijbehorende bokaal uitgereikt. Lansbergen (CDA) eindigde als laatste en verdiende daar mee de poedelprijs, een zwaarbescha- digde kegel. Na deze kampioenschap pen liet een achttal bowlingkampioe nen zien hoe je moet bowlen om sco res rond de hondertachtig punten te krijgen. Voor elke punt onder de honderdtachtig of boven de honderd- negentig betaalden ze een gulden, zo dat met dit onderdeel zo'n honderd- zestigd gulden werd toegevoegd aan het batig saldo. Rond elf uur nam het dansorkest van Frans Poptie het heft in handen en dit orkest zorgde er voor, dat de dansvloer al snel gevuld was met danslustigen. Toen waren het Vlaardingse meisje Marjan Schop en de Belgische zanger Jack Rose in middels al opgetreden. De stemming kwam er goed in, nadat Fungus in zijn nieuwe driemans be zetting en het duo Rosy en Andres tegen de achtergrond van de in het duister gehulde bowlingbanen waren opgetreden. Hierna denderde het pro- Ramses Shaffy gramma door met carnavalsleut van de Bietzeilers en een indrukwekkend optreden tegen het eind van de avond van Ramses Shaffy en de Shaffy's. Daartussen door gaven John Segaar en Christa v.d. Mark, begeleid door Frans Poptie, een uitstekende stijl dansdemonstratie. Om drie uur 's nachts viel het doek over het Bene fiet-Bal. Het was een evenement ge worden, dat alle pessimistische voor spellingen ten spijt, menigeen nog lang zal bijblijven. heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen, leef tijd v.a. 4 jaar. VOOR IEDERE NIEUWE AANMELDING GRATIS T-SHIRT van uitstekende kwaliteit en sticker. Privélessen ook voor volwassenen' AANMELDEN OP ONZE LESUREN VLAARDINGEN: Holybad Reigerlaan, maandag van 16.00- 17.30 uur; woensdag van 12.00-14.30 uur. SCHIEDAM: Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk, woensdag 16.15- 17.30 uur, donderdag 17.30- 18.30 uur, of aan ons kantoor Abel Tasmanlaan 392. Na 19.00 uur tel. 010 - 349861 of 265108. sehiedam - de Schiedamse vijfmans formatie "Djamila" is "terug van weggeweest". Na het eerste optreden van de groep vorig jaar hebben de musici zich een aantal maanden te ruggetrokken binnen de muren van hun repetitieruimte om verbetering en aan te brengen in hun repetoire. Dat werk is inmiddels klaar en de groep laat weten weer in de markt te zijn voor het verzorgen van "een onvergetelijke avond met een fijne, swingende sfeer". De muziek van 731819. Djamila is gebaseerd op jazz-rock en funk met hier en daar een melo dieuze inslag. De groep beschikt over een eigen lichtshow, de "Te quila Flash Light Show" met onder andere dia-projectie. Djamila bestaat uit Paul Boon (solo gitaar en zang), Rini Eysberg (drums) René Fortes (basgitaar), Fedde Vis ser (konga's en percussie) en Hans van Schijndel (fluit, slaggitaar, per cussie en zang). Voor boekingen dient men zich te wenden tot H.R. Elshof. Delflandseweg 496. telefoon "Leg neer die bal! Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht, Valkenburg (L) en Zuidlaren. Handbaltoernooi voor scholieren VLAARDINGEN Op maandag 6 en dinsdag 7 februari organiseert het Nederlands Handbalverbond in sa menwerking met de verenigingen WIK en De Hollandiaan en de VRSR in de sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan een zaalhandbaltoer- nooi voor meisjes-leerlingen van het basisonderwijs. Op beide dagen be gint het toernooi om half negen. MAASSLUIS - In het Ontmoetings centrum De Koningshof, Uiverlaan te Maassluis is vandaag, donderdag 2 februari een kaasfondue-demonstra tie van het Nederlands Zuivelbureau. Aan de hand van dia's laat men de bereiding van diverse kaasfondue's zien en wordt een boeiende kleuren film vertoond. De avond heeint om mir. „Crimineel". Dat zegt Piet le Blanc over de langspeelplaat „Live in Quibus", die aanstaande zondag in café Quibus, Lange Haven aan het publiek wordt gepresenteerd. Hij is één van de musici die aan de totstandkoming van die LP heeft meegewerkt. Café Quibus is vooral onder jongeren een begrip. Niet alleen in Schiedam, maar ook ver daarbuiten kent men dit café, dat zich met gemak kan me ten met bruine kroegen in hartje Am sterdam. Dat is^dan voornamelijk te danken aan de zondagavondprogram ma's, waarin pop-, jazz-, theatergroe pen en allerlei artiesten hebben opge treden. Hoogtepunten daarbij waren onder meer optredens van Hans Ot- jes, het vormingstheater Proloog en de Nieuwe Komedie, het Engelse mu ziektheater Slapstique en verschillen de iazz-groepen. Het kortste optre den tot nu toe staat op naam van Ro bert Kreis, die het in de Quibus niet langer dan twee minuten uithield. Ar tiesten die in de Quibus optreden, worden door het kritische publiek namelijk bepaald niet in de watten ge legd: wie goed is, heeft het helemaal gemaakt. Maar een artiest die denkt het publiek bij voorbaat al voor zich te hebben gewonnen, wordt genade loos uitgefloten. Een ander terrein, waarop de Quibus zich in het verleden heeft gemanifes- teert, waren de persiflages. Met ge beurtenissen in de stad en ook wel •niet ■rd sche en ludieke wijze de draak gesto ken. Zo vierde Quibus het feit, dat het over zevenhonderd iaar 701 jaar zou bestaan en op Koninginnedag werd de verjaardag van Prins Bernhard gevierd. De nieuwjaarsinstuif van de gemeente, die op de informele toer ging, werd bij de Quibus een uiterst officiële receptie. Met Sint-Nicolaas belegde men een Spaanse avond com pleet met de uitreiking van een worg paal en op 1 mei vierde men de dag van de werkloosheid. Aanstaande zondag begint om half drie een programma in de Quibus waarbij alle artiesten die op de LP staan, optreden. Dat zijn het trio Cor Pijpers, Peter F rings, Peter Junior en het kwartet Piet le Blanc. Daarnaast zijn verschillende artiesten aanwezig die in de loop der jaren in de Quibus hebben opgetreden. Zij zullen de ver koop van de LP bevorderen; niet al leen omdat zij achter dit initiatief staan, maar vooral omdat daarmee een goed doel gesteund wordt. „Wij menen, dat het werk van de Zieken omroep gesteund moet worden", al dus een verklaring van de Quibus-di- rectie. „De ZOS probeert de harten wat te verbinden met nv-'Glc nro- gramma's en ook Quibus probeert in datzelfde vlak aan de weg te timme ren, zij het dan niet specifiek voor zie ke mensen. Er wordt daarom voor iedere plaat die zondag verkocht wordt, twee gulden aan de ZOS ge geven om op deze wijze de actie „Be nefietbal voor de ZOS" te steunen. Crimineel idee „Ik vind het een crimineel idee van café Quibus om een plaat uit te bren gen", aldus reageert Piet le Blanc op de vraag wat hij vindt van deze eerste Quibus LP. „Ik ben er zeker van, dat je aan zal slaan in Schiedam. Het is altijd fijn om in de Quibus te spelen. Het publiek leeft er ontzettend mee en het is net of iedereen gewoon mee staat te spelen". Dat de muziek van Le Blanc aanslaat bewees hij vorige week weer in een bekend Schiedams nachtcafé. Eén der klanten vroeg of hij niet eens een nummer van Frank Sinatra op zijn viool wilde spelen. „Natuurlijk, doen we meteen ouwe reus", zei Piet, om vervolgens een uur lang verzoeknummers te spelen. De reacties van de aanwezigen waren zeer positief. „Dat is toch te gek wat die man allemaal uit die viool haalt". Aanstaande zondag vanaf half drie is Piet le Blanc en zijn met hem vele an dere artiesten te beluisteren in café Quibus.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1