HAVENLOODS Effect van brieven schrijven moet je niet onderschatten Arie Verlinde lijsttrekker PvdA Perspectief voor haanlozen? 1975 Progra m ma voor de Teerstoof ""SLAAPKAMERS CARAVAN AHOY-78 SCHIEDAM Meur. Marcus (Amnesty International Schiedam) termeulen Aad Wiegman maakt promotie bij gemeenteraadsverkiezingen Wijkspreekuur PvdA Plaatselijke werkgemeenschap termeulen 4% 12 MAART AHOY'HALLEN ROTTERDAM DONDERDAG 2 MAART 1978 27e JAARGANG NO. 9 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 I edittè P DE HAVENLOODS PRESTATIE100P 18 maart Voorkom vermoeide voeten... 'n Makkelijke stapper voor de wat oudere dames. Met echt lederen bovenwerk en slijtvaste zool met een ca. 4 cm hoge blokhak. Deze fraaie dames/hol iere is er in zwart en de maten 36 t/m 42. Nu slechts SCHIEDAM - „De meeste mensen hier kennen hun macht niet. Ze vragen zich af, of het schrijven van brieven en het sturen van handtekeninglijsten naar de Russische autoriteiten helpt. Russen, die hun land zijn uitgezet, zeggen altijd dat je het effect daarvan niet moet onderschatten. Door veel te schrijven behoed je Russen die in voorarrest zitten, en Russische gevangenen voor een heleboel ellende. Ze worden bij voorbeeld minder vaak in isoleercellen ge gooid. Dat is geen fantasie. Het is bekend, dat je het meeste kunt doen, vlak voordat er een proces is. Dan kun je de zaak ten aanzien van de strafmaat beïnvloeden en naderhand ten aanzien van de be handeling in de gevangenis. Rusland is zeer gevoelig voor wat er in de Westerse pers over hen wordt geschreven". Dat zegt mevrouw Marcus van de Schiedamse adoptiegroep van Amnesty Internatio- nal aan de vooravond van processen tegen Yury Orlov en Alexan- Eerlijk pTOC€S der Ginzburg. da. En dat uitsluitend omdat beide lid waren van een groep, die erop wil de toezien of de USSR zich aan het geen in Helsinki is overeengekomen ten aanzien van de mensenrechten, zou houden. Orlov en Ginzburg, twee andere leden van de groep, zijn nog niet veroordeeld, maar volgens Am nesty International zal dat snel ge beuren. Dat is de voornaamste reden waarom drie Nederlandse adoptie- groepen van Amnesty (Velp. Nun- speet en Schiedam) thans een actie voeren voor de leden van de groep. Deze twee Russen zijn samen met twee zijn inmiddels veroordeeld tot Mykola Rudenko en Alexy Tikhy in respectievelijk tien jaar gevangenis- februari 1977 gearresteerd, omdat ze straf plus vijf jaar verbanning en ze- lid waren van de groep voor bijstand ven jaar gevangenisstraf plus vijf jaar tot uitvoering van de Helsinki over- verbanning. Ze werden beschuldigd eenkomst in de USSR. De laatste van anti-Soviet agitatie en propagan- Mevrouw Marcus: „Wij willen de mensen zover zien te krijgen, dat ze schrijven naar de Russische ambassa de en verschillende Russische autori teiten. We hebben een brief gestuurd naar alle Schiedamse schoolverenigin gen over Tikhy, omdat die leraar is. Daarbij hebben we verzocht onze handtekeningenlijst op schoolpapier over te nemen, alle leraren te laten tekenen en die lijst dan op te sturen naar Breshnev' De Schiedamse adoptiegroep van Amnesty mag zich overigens, sinds deze organisatie vorig jaar de Nobel prijs voor de Vrede kreeg, in een toe nemende belangstelling verheugen. De adoptiegroep heeft op een op roep, waarin medewerkers werden ge vraagd voor een nieuw op te richten werkgroep, veel reacties ontvangen. Daarnaast wordt de adoptiegroep overstelpt met aanvragen om infor matie en verzoeken om op scholen en bij diverse clubs spreekbeurten te houden. Zo hield mevrouw Marcus zelf spreekbeurten in alle zeventien klassen van de Liedewijde. Als gevolg daarvan stuurden bijna alle leerlingen een kaart naar gevangenen ♦MEVR. MARCUS. Terug naar de vier Russische gevange nen. De adoptiegroep vraagt alle Schiedammers dit artikel uit te knip pen en vergezeld van een briefje, waarin om een eerlijk proces voor Or lov en Ginzburg en om vrijlating van Rudenko en Tikhy wordt gevraagd. op te sturen naar de Russische am bassade. Het adres van de ambassade is: A. Bicker weg 2 te Den Haag. Wie naar de Russische autoriteiten ter plaatse wil schrijven, kan voor de adressen contact opnemen met me vrouw Marcus. Schiedamseweg 84. telefoon 707372. Milieubewust weekeinde in zoldertheater SCHIEDAM - Op vrijdagavond 3 en zaterdagavond 4 maart om negen uur treedt wederom in het Zoldertheater ,Jn De Teerstoof" KABARET HONO- LOELOE op met het programma dat de venijnige titel draagt „Zout Water voor een dorstige" Velen herinneren zich ongetwijfeld het optreden van deze groep tijdens het daverend feest, waarmee het Zol dertheater vórig theaterseizoen be sloot. Rob van de Meeberg en Hessel van der Wal tonen ons komend week einde wederom op genadeloze wijze hoe de maatschappij er op dit mo ment voostaat. In een hoog tempo wordt het ene vlammende protest na het andere de zaal ingesmeten. Mede dankzij de kwaliteiten van re gisseur John Heawood is „Zout Wa- Toegangsprijzen zijn f. 9.- en voor CJP/Pas 65 f. 7,50. Reserveringen tot en met vrijdag via het VVV Schiedam tel. 266000. Vrij dagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur kaarten aan de zaal. Poppentheater Op zaterdagmiddag 4 maart om half drie staat de poppenhefhebbertjes een milieubewust middagje te wach ten. Kindertheater De Soereloer komt dan met het spel „De Gouden Sleutel". Dit spel, dat geschikt is voor kinderen vanaf ongeveer 6 jaar behandelt op kinderlijke wijze het milieuprobleem. tegenover elkaar sta»?' twee figuren De heer Rozewang. die alles wat mooi is in een kistje bewaart. Zijn te genstander is meneer Zwartkijker. Hij probeert alles vies te maken en steelt een kistje met frisse lucht en de Gou den Sleutel die daar op past. Toegangsprijs voor deze voorstelling is. zoals gebruikelijk f. 2,50. Kaartjes kunt U reserveren tot en met vrijdag via het VVV Schiedam SCHIEDAM - Bij de onder linge wedstrijden van de turn vereniging Excelsior in de Mar griethal werden de winnaars: Sandra Hollander (meisje 1966). Irene Baartmans (meis jes 1967), Marièlle van Pelt (meisjes 1968), Nathalie van Deventer (meisjes 1969), San dra Meijster (meisjes 1970), Monique Oltsthoorn (meisjes 1971), Anita Kerkhof (meis jes 1963). Ellen van der Moe- 1 (meisjes T964), José Fran sen (meisjes 1965), Anette Kroon (keurgroep 10 t/m 12 jaar) Curnla de Rouw (keur groep B? (0 tip 12 jaar). Lin da van der Laan (keurgroep 12 t/m 15 jaar), Els Parrin (dames C), Erwin van Deventer (jon gens 1971). Richard Druppers (jongens 1970). Michael Speel man (jongens 1969). Hans van Dorp (jongens 1968) Carlo Kerklaan (Jongens 1967) Joh- ny The (jongens 1966) en Mar co Schoenmakers (jongens 1964/65. Prestatier-loop bij jubilerend Schiedam SCHIEDAM Raadslid en sportraad lid Arie Verlinde lost op zaterdag 11 maart het startschot voor de prestatie- loop, die voor de vierde maal wordt georganiseerd door de voetbalvereni ging ..Schiedam" in samenwerking met de Rotterdamse atletiekclub Metro. De lopers kunnen kiezen uit de vol gende afstanden: 3 1/2, 6, 8 1/2 en 16 kilometer De kortste afstand start om half twee en de overigen om twee uur. Men kan zich vanaf twaalf uur laten inschrijven in het clubgebouw van „Schiedam" in het sportpark Harga. Het inschrijfgeld is drie gulden per persoon en na het volbrengen van de afstand is er voor iedere deelnemer een medaille. Bo vendien is er omdat „Schiedam" op 8 mei zeventig jaar bestaat - een aardige attentie, terwijl er eveneens gratis prijzen verloot zullen worden. SCHIEDAM - Bij de gemeenteraadsverkiezingen op 31 mei wordt Arie Verlinde de lijsttrekker van de PvdA. Vorige week heeft de ledenvergadering van de afdeling Schiedam dat unaniem besloten. Belangrijke wijzigingen wer den door de ledenvergadering niet aangebracht in het voorstel van het afde lingsbestuur voor de definitieve kandidatenlijst. Alleen Aad Wiegman, die door het bestuur op een onverkiesbare achttiende plaats was gezet, werd door de afdeling gepromoveerd naar de zevende plaats Arie Verlinde, lijsttrekker PvdA. De belangrijke ledenvergadering in de grote zaal van „Irene" werd door honderdtien leden bezocht, die nage noeg alleen tot het eind van de verga dering om bijna half één bleven. In tegenstelling tot een zelfde vergade ring vier jaar geleden kwam het nu niet tot emotionele taferelen en werd er vrij zakelijk over de kandidaten ge praat. Tot lijsttrekker werd Arie Ver linde gekozen en de vergadering had ook geen problemen met de volgende drie kandidaten, de huidige wethou ders Posthoorn, Scheeres en Zijde veld. Pogingen van leden om het nieuwe raadslid Jos van der Lugt hoger op de lijst te zetten, alsmede oude rot Jan Simons ex-wethouder Clara Stroman en het huidige raadslid Van Loenen - de laatste drie door het bestuur op onverkiesbare plaats gezet - werden door de meerderheid van de vergaderingen niet onder steund. Dit lukte alleen bij Aad Wieg man hij werd van de achttiende naar de zevende plaats gepromoveerd. Belangrijke argumenten waren daar bij zijn inbreng op financieel en eco nomisch gebied en op het terrein van de ruimtelijke ordening. Voorts bracht de ledenvergadering twee andere wijzigingen in de lijst aan, maar deze hebben - als de PvdA op 31 mei weer het huidige aantal van zestien zetels haalt - geen directe ge volgen voor de samenstelling van de fractie. De ledenvergadering zette Hans Konings van de vierentwintigste op de negentiende plaats en Arie van Loenen van de negentiende op de achttiende plaats. De rest van de lijst werd ongewijzigd vastgesteld. lijk, dat de ledenvergadering Nikolaj Dielemans een notoire dwarsligger op het gebied van de ruimtelijke ordening, niet heeft laten vallen. Een poging van Tiny Krikke-Hein om hem te degraderen mislukte jammer lijk. Kritiek Opvallend in de kandidatenlijst is het feit, dat Ruurd v.d.Veer die in 1974 nog op de eerste plaats werd voorge steld en toen naar de tweede plaats werd verwezen, thans op de twaalfde plaats staat. Verder is het opmerke- wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 -12.64.61. SCHIEDAM - De PvdA Schiedam houdt haar maandelijks wijkspreek uur vanavond voor de wijk Noord in het Kruisgebouw. Bachplein 588 van zeven uur tot half negen. Op 3 maart kunnen bewoners van Nieuwland en West met problemen en klachten te recht in wijkcentrum Nieuwland, Wi- bautplein 129; ook dan van zeven uur tot half negen. De wijkspreeku ren in Oost, Centrum en Zuid hebben inmiddels plaatsgevonden. Vindt het College, aai wenuozen, WAO'ers en anderen de mogelijkheden moeten hebben om werkzaamheden te verrichten zonder dat dit problemen geeft voor hun uitkering? Dat is één van de vragen die PPR-raadslid Herman Noordergraaf onlangs aan het College van Burgemeester en Wethouders heeft gesteld. Noordegraaf heeft over het probleem van werklozen die hij liever „haanlozen" noemt, in samenwerking met Ben Savelsbergh een notitie op gesteld; en dat terwijl hij op vragen over sociaal vestigingsbeleid en monu mentenbeleid nog geen antwoord heeft gehad van het College. Noordegraaf meent dat werklozen, WAO'ers, WW'ers enz. de gelegenheid moeten hebben om onder bepaalde voorwaarden werkzaamheden te verrichten zonder dat hun uitkering in gevaar komt. Hjj wil weten hoe het beleid van de Sociale Dienst in deze is en of er door het College in contac ten met het Gewestelijk Arbeidsbu- mogelijkheden wordt aangedrongen. Hij denkt daarbij aan werkzaamheden in het welzijnswerk, het onderhou den van buurt en parken enz. „Het gaat niet om arbeid, die minder is en dient om werklozen maar aan het werk te houden", aldus Noordegraaf. Hij vindt in navolging van Okke Jager dat werken meer kan omvatten dan werklozen, WAO'ers enz. daarom lie ver „haanlozen". „Alle associaties met de werkverschaffing tijdens de crisisjaren moeten dus uit onze ge dachte gebannen worden", merkt Noordegraaf in dit verband op. Hij zegt dat er niet alleen mogelijkheden zijn voor werklozen, maar ook bij voorbeeld voor huismoeders en men sen die bereid zijn te leven met een lager inkomen. Werkgemeenscnap In zijn notitie stelt Noordergraaf voor een Plaatselijke Werkgemeenschap op te richten. Hiervan zou ieder, die een kering krijgt maar toch maatschappe lijk wil bezig zijn, lid kunnen worden. De werkgemeenschap inventariseert allerlei vormen van nuttig werk en kan een „vacaturebank" instellen. Daarbij moet voorkomen worden, dat de werkgemeenschap werk gaat verrichten, waardoor anderen werk loos worden. Een ieder heeft het recht om weer uit de PWG over te gaan naar volle dig betaalde arbeid en omgekeerd. De PWG moet een democratische op zet hebben. Noordegraaf ziet de taak van het gemeentebestuur in financi ële steun, het beschikbaar stellen van een goede huisvesting en in admini stratieve ondersteunt" De ledenvergadering had ook weinig moeite met de kandidatuur van Hans van Kleef, Ton de Vos en Josvan der Lugt; dne nieuwkomers die erom bekend staan, dat ze elk op hun eigen gebied hun weetje weten en zeker niet terwille van de lieve vrede (in de fractie) hun mond zullen houden. Het was plezierig te constateren, dat de PvdA-Schiedam niet van plan is kritiek van eigen leden in de kiem te smoren. Verder bleek dat Eerste- Kamerlid Jan Simons evenzovele voor- als tegenstanders heeft. Tiny Krikke-Hein probeerde tevergeefs ook Simons op een verkiesbare plaats te krijgen, ondanks het feit dat hij zelf te kennen had gegeven, dat niet. te willen. Simons heeft deze beslis sing genomen, omdat enkele fractie leden zich uitermate afwijzend heb ben opgesteld ten opzichte van hem. Veertig man Dé definitieve kandidatenlijst bevat thans veertig namen. Op de eerste zestien (verkiesbare) plaatsen staan achtereenvolgens: Arie Verlinde, Her man Posthoorn, Reinier Scheeres, Chris Zijdeveld, Gé Brouwer, Jo Ouwens, Aad Wiegman, Henk Engels man. Lou v.d.Stel, Hans van Kleef, Huub de Ruiter, Ruurd v.d.Veer, Nikolai Dielemans, Peet v.d.Lubbe, Ton de Vos en Jos van der Lugt. Op een bijna verkiesbare plaats (zeven tien tot en met twintig) staan Jannie Boonstra, Arie van Loenen, Hans Konings en Arie Zwam bom. 18 meter drooglengte... Op deze geheel inklapbare droog- toren Uitgevoerd in metaal met kunststof beklede rekken en vier zwenkwieltjes. Ideaal voor kleinbehuisden en op de camping. Vloeroppervlakte 60x60 cm hoogte ca. 155 cm. U koopt deze handige droog-hulp n Van 59,95 voor J9 REGIONALE SHOW VOOR CARAVANS EN BUITENRECREATIE

De Havenloods | 1978 | | pagina 1