Caravan Ahoyeen vroeg vakantief eest - 25.- Gebr.KOCH Nieuw in «steen tjee keilt en \\s een lege fles termeulen WIJNAND VAN HOOFF klassieke grammofoonplaten genietend van hun eigen lede- Het was overdag, geen spitsuur. De dubbelgelede bus was bijna leeg. Slechts hier en daar wat enke- lingen die breeduit zaten, Een gezette vijftiger stak z 'n benen onderuit zuchtte zalig en pakte z'n ochtendblad... Totdat... Bij de volgende halte een nogal royaal beheupte m en dienovereenkomstig bebont- 5 jaste dame wat amechtig insteeg en alle lege banken negerend naast de krantelezer neer- Z zeeg. De man zat meteen gesardi- U neerd. Hij kreunde: mot dat nou, me- vrouw vocht zich los en zocht De dame kreeg een rooie kop. -Als ik maar een jonge meid m geweest was- bitste zij. Hij vouwde zijn krant weer m open en de bus reed verder. LEEN DE ZWART Superklein voor Nederland: de Knaus Komfort 325 met een lengte van 3.30 meter en een breedte van 2.10 meter. Toch kon dit caravannetje nog worden uitgerust met twee tafels. kunnen op de tentoonstelling bij ver schillende maatschappijen terecht om een financiering te regelen. De Cara van Ahoy' is dagelijks geopend van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Ter overweging Milieuzuivering heeft niet alleen te maken met de mens en de natuur. Het heeft ook alles van doen met de omgang tussen ons mensen. Ik had laatst een gesprek met iemand dieerg zat te „vunzen" over de rotsfeer opd de bank- afdeling waar hij werkt. Vuile moppen, roddelen, naar boven vleien en naar onderen trappen, was aan de orde van de dag. De chef kon het werk niet verdelen, en daar door had de ene helft vande afdeling teveel te doen en de andere veel te weinig. Hij had recht op promotie, maar die zou hem wel door de neus geboord worden. Hij liet namelijk zijn kritiek vaak duidelijk horen, om er niet in te stikken. Zou hij maar niet proberen te ver anderen? Want ook zijn geloof leed onder de toestand. Ik probeerde hem uit te leggen hoe hij juist door het geloof aan de zuivering van het milieu kon werken. Door het geloof heb je de Heer in je en dat kan in een vunzige sfeer funktioneren als een soort deodorant. Je kan het geloof als een verstuiver laten werken, zonder krampach tigheid en zonder gemoraliseer. Zonder de vrome Jozef of brave Hendrik uit te hangen. Je bent eenvoudig in andere dingen geïnte resseerd. En je hebt als mens toch het recht je van de domme te houden? Als je innerlijk leeg bent, ga je vaak dagdromen. En die dagdromen leggen net als de nachtd romen onze geheime wensen open. Vaak eindeloze taferelen, die we ons voorspiegelen. Maar door „positief denken" hoef je niet aan je dagdromen ten prooi te zijn. In plaats van innerlijk passief wordt jeer inner lijk aktief van. Vorige week was Coorie ten Boom op de tv. De vrouw die in het vreesachtige kamp Ravens- bruck, waar haar zuster omkwam, door een diepe Godservaring tot een heel ander leven kwam. Ze kwam op het beeldscherm met een mooie schaal vol water en een glas in haar hand. Ze liet zien dat je het glas niet vol kreeg door het er schuin af van boven in te houden. Maar wel door het erin onder te dompelen. Later zei ze: Ik leerde dat ik in God mocht drijven als een lege fles in een oneindige oceaan van liefde. Dit beeld van de lege fles heeft me veel gedaan, leder kan het trouwens op zijn eigen manier uitwerken. a. Er zijn mensen die liefst een druppel willen zijn, die helemaal versmelt in de oceaan van het goddelijke. Ikzelf beleef dat anders: een lege fles, die in God mijn eigen vorm en identiteit mag bewaren. Telkens opnieuw vol van Hem, en toch mijzelf. b. Er zijn mensen die zichzelf eerst helemaal willen leegmaken om meer met God en de mensen te worden vervuld. Maar zo'n fles gooi je met een bedorven inhoud zomaar in de gol ven. Die spoelen hem wel door. En zou de oceaan van liefde dat bij ons niet willen of kunnen? Het enige wat je moet doen is: de kurk of stop er af halen. Gods liefde in je laten gebeuren. c. Een fles kan ook vol teer zitten. Dan krijgen alle golven ter wereld hem niet schoon. Kijk maar naar wrakhout. Ondanks al het water vol zwarte vegen. Maar een stuk wrakhout kan niet met de golven praten. Wij wel die oceaan, want het is een God die overal persoon is. En dat kan enorm zuiverend werken, d. Ik heb als jongen vaak verwonderd staan te kijken naar lege flessen waarin allerlei tafe relen waren binnegetoverd. Tot driemasters toe. Later kon ik mij voorstellen dat mensen met oneindig geduld door de hals van zo'n fles onderdeeltje na onderdeeltje naar binnen mani puleerden. Corrie ten Boom vertelde dat ze jaren na de oorlog op- een wandeling in Berlijn zich bijna doodschrok. De oude kampbeul uit Ravens- brück kwam naar haar toe. Hij zei, dat hij altijd uitkeeknaar vroegere slachtoffers die nog in leven waren. Omdat hij hun vergeving wilde vragen. Want hij had nu God gevonden. Zij was de eerste die hij na zoveel jaren tegenkwam. Hij zou erg blij zijn als hij nu van haar namens al die anderen vergeving kon krijgea Corrie voelde op dat moment een geweldige afkeer en haat. Maar ze dompelde haar hart in Gods liefde onder. Ze voelde de warmte door haar arm stromen, toen ze hem een hand gaf. Zulke beelden kunnen door een getuigenis in onze fles worden gebracht. En dit kunnen we zelf ook beoefenen. Het is geduldwerk, dat wel. DR. KJ. KRAAN. Ouders homofiele kinderen bijeen Uit alle delen van het land. maar ook uit België, kwamen de 125 ouders van homofiele kinderen. Zij ont moetten elkaar twee jaar geleden: om vragen te stellen en te beantwoorden, vanuit het verlangen om achter kin deren te staan. In Aerdenhout, niet ver van Haarlem, vindt zaterdag 18 maart opnieuw een dergelijke ontmoeting plaats, die om 13.30 uur begint en om 17 uur ein digt. Ook aanwezig zijn ds. A.J.R. Brussaard, gereformeerd predikant uit Den Haag; de Haagse pastoor J.J. de Graaf en ds. A.Klamer, radiopas tor uit Hilversum. De kosten voor deelname bedragen f 7,50 per persoon. Belangstellenden kunnen zich opgeven door overboe king van dit bedrag op postgiro 631.000 t.n.v. Radiopastoraat Hilver sum, onder vermelding "ouder middag". De deelnemers krijgen na aanmelding verdere informatie ook over de reismogelijkheden. Wie eerder inlichtingen over deze bij eenkomst wil, kan contact opnemen met het Radiopastoraat, Oranjelaan 8 in Hilversum, tel. 035-15555. HANDEL: FIREWORKS EN Watermuziek m o««. ««inn d.a. 24 hobo's, 12 fagotton. Unieke opname. Norm. prijs 17,90 spec. aanb. 6,90 9-570 DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 MAART 1978 I» ALGEMEEN- De stacaravan is nog steeds zeer in trek als betaalbaar „tweede huis", vooral ook omdat de benodigde grond per jaar kan worden gehuurd. Daar tussendoor vinden tour- en vouwkaravans hun weg naar de avon tuurlijke gebruikers. Het assortiment in alle categorieën neemt nog steeds toe, evenals de geraffineerde luxe en functionaliteit. Een duidelijk bewijs hiervan wordt geleverd op de ten toonstelling Caravan Ahoy' die van 4 tot en met 12 maart in de Ahoy'- hallen wordt gehouden. Het is opmerkelijk dat caravanten toonstellingen, waarvan Caravan Ahoy' in zijn regio de grootste is, elk jaar enorme belangstelling trekken. Dit ondanks het feit dat het aanbod van reisbureau's en touroperators eveneens toeneemt. Dit duidt erop dat de meeste mensen naast hun nor male vakantiebesteding een verder gaande behoefte hebben om er in de weekends tussenuit te breken. Het comfort in menige caravan doet nog nauwelijks onder voor het woon comfort in het permanente huis. Stromend water in stacaravans maakt het mogelijk om douche, bad en toi let te installeren en door de beschik baarheid van elektriciteit hoeft men zich het genot van radio en televisie niet te ontzeggen. Ook de tourcara vans worden van steeds meer gemak ken voorzien. Watertanken, voorzien van pompen, een elektrische instal latie, die op de auto-accu wordt aan gesloten of een gaslicht-installatie be horen vandaag de dag tot de normale uitrusting. Al deze mogelijkheden vindt u op Ca ravan Ahoy' te kust en te keur. On der de vele inzendingen zijn diverse noviteiten te vinden. Alleen al aan tourcaravans worden vijftig verschil lende merken getoond, waarbij van een groot aantal merken verschillen de typen worden geshowed. Ook de stacaravans zijn natuurlijk in ruime mate aanwezig: 35 merken. Voorts vindt men er in ruime mate vouw caravans, tentwagens, vouwwagens en tien verschillende merken kam peerauto's, waaronder Mercedes en Volkswagen Viking. Een bijzonder heid is de expositie van de Graziella Lander 474, die op de tentoonstel ling in Turijn werd uitgeroepen tot de caravan van het jaar. Wat de acce- soires betreft vindt men op Caravan Ahoy' de meest uiteenlopende zaken, als generatoren, schijnwerpers, kachels, toiletten, koelkasten, keu kenartikelen, caravanmeubelen, bor dessen en luifels. Verder worden er opblaas- en sportboten, tenten, zon neschermen, lampen, schuiframen, polyester daken en kookplaten ge toond. En tenslotte vindt men er ook chalets en tuinhuisjes. Bezoekers die bij het zien van zoveel moois tot hun spijt beseffen over on voldoende contanten te beschikken, PNieuw bij Caravan Centrum Rotterdam: de Adria Grand Lux, inclusief kachel, c.v.koelkast en dubbele ramen fll. 995.-. A lies heel compact bijeen in de Tabbert Contesse de luxe, die f8.990.-kost. en uitgerust wakker worden op deze uitstekende polyaeter ma tras (SG 35). Circa 16 cm dik, aan 2 zijden doorgestikt, met geborduurde borders. In blauw. Uit de prijsklasse van 169,-- 90x190 149,80 90x200 169,80 120x190 209,80 130x190 219,80 140x190 239,80 140x200 259,80 let op deze geinige geplastificeerde schortjes bedrukt met leuke dessins. Erg geschikt voor de barbeque, aan de bar, in de keuken enz. In diverse kleurkombinaties. Passend voor alle maten, dames èn heren. Haast u want de voorraad is beperkt. Van 9,95 voor Caravans voorzien meer dan ooit in een massale behoefte aan va kantie- en weekendrecreatie. Of het nu gaat om een tentwagen waarmee soms grote trektochten worden ondernomen of om een kampeerauto, die op de meest luxueuze manier is uitgerust, in beide gevallen zijn er mensen te vinden, die hun zinnen erop ge zet hebben zich zo'n recreatief hulomiddel aan te schaffen. Op Caravan Ahoyveel aandacht voor de „motor-homes Anno 1850 KUNSTHANDEL SCHILDERIJEN SCHOONMAKEN tot Pasen 20 Qj/0 korting gratis advies TIJDENS RESTAURATIE VERZEKERD Lijnbaan 78 - Rotterdam 010-135992 Evercaravans Campo Caravans en Caravan Import Ooms exposeren samen de complete serie Everfourcaravans, waarvan de Porcula het paradepaardje is. Deze caravan is uitgerust met de Fruma SLP3002 kachel en met de 80 liter Electrolux RM300 koelkast. De Por cula tourcaravan heeft een bruine „tailleband". Bij de bouw van deze caravan heeft het kwaliteitsprincipe op de voorgrond gestaan. Weans Centrum Öp de stand van Weans Vrijetijds Centrum (Rozenburg) wordt de Sa- hara-caravan in drie typen geëxpo seerd. Daarnaast zijn er een aantal Brandvoortenten te zien, waarvan het type Jupiter met zijn uitbouw het meest geschikt is voor langkampeer- ders. De aandacht trekt ook de „Pony"-aanhangwagen, die standaard is uitgerust met een imperial. Het wa gentje heeft een eigen gewicht van kilo, is torsiegeveerd en kan 310 kilo dragen. In één uur geld De Gelderse Disconterings Mij geeft op Caravan Ahoy' een unieke service Wie halverwege zijn bezoek besloten heeft om een bepaalde caravan te ko pen, kan de financiering rond hebben tegen de tijd dat hij de tentoonstel ling verlaat. Vanaf de stand wordt een kredietaanvraag binnen net uur afgehandeld tot honderd procent van de aankoopwaarde. Op eigen kracht Een primeur op het gebied van de motorcaravans wordt gebracht door Timmer Caravans. De Adventura, die plaats biedt aan respectievelijk 4 en 6 personen, is gebouwd op een Bed ford-chassis. Het doordachte ontwerp voorziet in een keuken, die in het midden is geplaatst. De gezellige eet zithoek, die rondom van ramen is voorzien, bevindt zich achterin de kampeerauto. De Adventura kost in standaarduitvoering, inclusief BTW f36.250.- (geschikt voor rijbewijs BE) Voor wintersporters Frans Witte Recreatie BV brengt als onderdeel van een grote collectie vouwwagens, sta- en tourcaravans een Zweedse caravan, die geheel op de wintersport is ingericht. De C.I. Savsjö is uitgevoerd met een isolatie laag van vier centimeter en dubbele beglazing. Verder is een echte centra le verwarming geïnstalleerd. De kas ten zijn extra groot in verband met het vervoeren van winterkleding. Tour en sta in één Meijer Caravans toont een tourcara van van het merk Corsar, die door het bezit van een afzonderlijke slaap kamer ook als stacaravan dienst kan doen. Met een lengte van 6.10 meter en een breedte van 2.49 meter is deze door RVW goedgekeurde caravan ge schikt als volwaardige tourcaravan. Het geheel vernieuwde exterieur van de Corsar, dat in het oog springt door de exclusieve kleurencombinatie, het degelijk interieur vervaardigd uit echt hout en de afwerking van de tafels en het aanrechtblad, completeren het geheel tot een smaakvolle caravan die voldoet aan de eisen van de toe komst. Licht bepakt Albion Sport is één van de oudste lichtgewicht-specialisten in Rotter dam en heeft een rijke traditie hoog te houden. De laatste jaren is een goede en evenwichtige serie opge bouwd, die velen iets te bieden heeft. Een belangrijke verandering werd aangebracht in de „Antares" en de „Mars", namelijk een vergroting van de woonruimte met respectievelijk 45 en 50 centimeter. Daarmee heb ben beide modellen veel gewonnen en samen met de Pollux heeft Albion Sport ook dit jaar een interessante serie gezinstenten. Daarnaast is er voor de rugzakkampeerders een uit- gebreide serie nylontentjes, waaron der de Tycho, Dispuut en Plutoniel. De laatste is de nieuwe kleur groen. In de topklasse is ook een nieuwtje te vinden, namelijk bij de Poolster. Dit oude succesmodel heeft een klei ne face-lift ondergaan en is nu voor zien van slikranden rondom en een afsluitbare voorbouw. Mistral surfer Ab Niessink Surfcenter, Rotterdam, is in Ahoy' te vinden met een uitge breid assortiment windsurfartikelen, waaronder vele nieuwtjes. Eén daar uit is de Mistral Surfer, een produkt van Zwitsers fabrikaat. Deze surf plank, die een volledig nieuwe maat staf aangeeft op velerlei gebied, is niet slechts in vorm en design schit terend, doch ook technisch tot in de kleinste details uitgedacht. De uitklapbare skeg en het vanzelf weg- klappende, uit slagvast kunststof vervaardigde zwaard, maken de Mistral tot de ideale surfplank voor het surfen op zee of bij harde wind. Boor op de auto Nieuw voor Nederland is het merk Hilleboote, dat door Kewi-boot Rot terdam, wordt gei'mporteerd. De „auto-boot-imperial" maakt het mo gelijk niet alleen de caravan maar ook de boot mee op vakantie te ne men. Op deze imperiaal kan een boot met een maximum gewicht van 140 kilo worden meegenomen. Fleurig voordeel... 'n Ruimvallende 4-baans rok (100% viscose) bedrukt met een chique bloemdessin. In zwart met écru/rose dessin, of blauw met écru/lila dessin. Maten 36 t/m 46. Nu met 10,-- voordeel

De Havenloods | 1978 | | pagina 7