DE (ff! HAVENLOODS Woonwagencentrum moet terug naar de stad mnm pasar (Mam (32513 exslusieus poos tuinmeubel shouj Nog geen harde acties werf Gusto Bewoners zijn wachten zat stemhBk Filatelisten lustrumfeest De SGP staat op de bres voor het behoud van levenskrachtige provincies. SLAAPKAMERS" 1 ifl Wat weet u eigenlijk van contactlenzen? geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" 'Tafeltje dekje' 100 vrijwilligers Op de koffie bij Boccherini Paasregeling Schiedam Op 29 maart geen krant 4? KINDER- PAASFESTIVAL CDA komt in Landvreugd DONDERDAG 23 MAART 1978 27e JAARGANG NO. 11 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM SCHIEDAM - De bewoners van het woonwagencentrum aan de Schiekade zijn het beu nog langer aan het lijntje te worden gehou den. Hun eis is duidelijk: het centrum, dat in een uithoek van Schiedam ligt, moet terug naar de stad. Dat is ook de mening van het Ministerie van CRM en de Provincie Zuid-Holland. Maar het college van B en W - zo bleek uit een gesprek tussen woonwagen bewoners en college, dat dinsdagochtend plaatsvond- lijkt niet van plan om de bewoners hun zin te geven. Volgens de bewoners zijn zeventien plaatsen in de stad geschikt om er één of meer centra in te richten. Het college (en met name de wethouders Collé en Zijdeveld) ziet echter geen mogelijkheden om het centrum op korte termijn naar de stad te laten verhuizen. De Provinciaal Planologische Dienst terrein aan de Julianalaan; eventueel (PPD) ziet die mogelijkheden wel. het Hollandiaterrein achter de 's-Gra- Volgens de PPD zijn de volgende velandseweg en een terrein ten noor- lokaties geschikt en op korte termijn den van Kethel in het uitbreidingsge- te realiseren: een stuk land bij het bied Woudhoel/Spaland. De gemeen- station Nieuwland, dat gedeeltelijk te blijft evenwel hardnekkig vasthou- wordt gebruikt voor volkstuinen;het den aan het plan om het huidige cen- GTB-terrein in Schiedam-zuid; een trum, waaraan van alles mankeert, op knappen. Collé heeft daarvoor al gesuggeerde lokaties te onderzoeken. Ons huidig democratiscn bestel heeft een verborgen gebrek. Wij kunnen ah goede burgers onze stem uitbrengen op de partij van onze keuze. We mo gen zelfs aan een bepaald persoon op de lijst onze voorkeur geven. En de meeste stemmen gelden. We mogen ten. Maar dat kan nooit de bedoeling zijn geweest van een democratische regeringsvorm. De zaak is te vergelijken met de er kenning van de dienstweigering. Men wordt voor militaire dienst gekeurd en men mag zijnvoorkeur kenbaar ons ook van stemming onthouden en maken voor de diverse onderdelen, in dat geval gaat onze stem naar de marine, land- en luchtmacht. De grootste partij. Maar men houdt geen vraa8 we' of met m dienst komt heie rekening met mensen die bewust 1 orfe^ z,ou kun' niet willen stemmen. Mensen die vin- - den dat er uit de keur van partijen en denkbeelden geen enkele nen zeggen dat met het maken van een schijn keuze de-daarachter liggen- M de echte keuze-mogelijkheid verbor- strookt met hun overtuiging of be- Sen gehouden wordt. Immers de antwoord aan de essentiele vragen vraag ,wel met m dienst is veel es- vi.r-r sentieler dan de keuze tussen de di verse onderdelen. Zo ook in de politiek. Men kan steeds vlak voor de verkiezingen ge tuigen zijn van een bijna komisch spel der marionetten die allerlei be loften doen en kritische kanttekenin gen bij de beloften van de concurrent zetten. Het is aardig om te zien en men zou er bijna in gaan geloven ware het niet dat wij als volwassen mensen weten dat politiek het zo goed mogelyk benutten van de moge lijkheden betekent en de verschillen tussen de diverse stromingen in de praktijk blijken neer te komen op ge keuvel in de marge. Een politieke strijd is bij voorbaat ge wonnen. Men neme een onderwerp en twee politici. De één is er voor en de ander tegen. Mensen die voor zijn Op zichzelf lijkt dit een klein onbe langrijk detail van onze staatshuis houding, maar dat is het niet. Door het ontbreken van een mogelijkheid om op geen van alle partijen te stem men en toch als stem mee te tellen wordt de democratie tot oligargie, dus eigenlijkdictatuur. Immers er is geen mogelijkheid de huidige regeer ders te stemmen. Wat zou de invoering van de N1ET- stem tot gevolg kunnen hebben? Stel dat 5 procent van de stemgerechtigde bevolking de NIET-stem uitbrengt. Voor hetzelfde geld kan dat 15 pro cent ziin, We hebben geen idee hoe veel mensen het in hun hart eigenlijk stemmen op de één en tegenstanders met alle politieke partijen voor het grootste gedeelte oneens zijn. Dus de zogenaamde NIET-lijst is in de eerste plaats een graadmeter voor de geloof waardigheid van de partijen. Verder is het democratische gezien onjuist stemmen op de ander. Want gestemd moet er worden. En de politici zitten veilig op hunpost. Maar nu het alternatief. Er is een NIET-stem mogelijk. De houding van de toeschouwer wordt meteen heel dat, wanneer 15 procent van de kie- anders. Het accent wordt verlegd van zere NIET-stemt, de volksvertegen- de keus tussen de twee naar de vraag woordiging voor 100 procent bezet of het hele spel wel terzake doend is is. Dus in dit geval zou de Tweede en aanhang verdient. Kamer voor 15 procent leeg moeten De politiek kan een stuk spannender zijn. worden wanneer de kiezer zijn of haar afkeuring van het spel kenbaar De enige manier om op een legale kan maken op een manier die heel ook is door zelf een partij op te rich- als een absoluut alternatief. hetzelfde. Volgens de begroting van de gemeente komt dit plan op 64.000 gulden per staanplaats uit, maar de afdeling technische zaken van CRM schat de kosten op 106.000 gulden. Dit bedrag is veel te hoog volgens de jCRM-normen en het plan van de géhieente is dus absoluut kansloos. Dit onderzoek is nog niet gegaan, omdat het moeilijk bleek contact te leggen met de gemeente. Maat vol m«gv«"ï ook d< er niet genist op: uit het gesprek kre gen ze de duidelijke indruk, dat er voor hen geen plaats is in de stad. De iotalc voorgestelde lokaties werden, aldus de bewoners, door Zijdeveld af gedaan met argumenten als: daar komt groen, dat is bestemd voor parkeerplaatsen of onteigenen duurt te lang. Gesol Voor een verv- maandag was Schiedam uitgenodigd, strikt formele gronden weigerde ^sderittf op Zekerheid hierover is pas volgende maar «m weejt {e verwachten, wanneer de ge- schriftelijk reageert. Of er Het gesol van de gemeente met de woonwagenbewoners is niet van van daag of gisteren. In eerdere contacten met de bewoners heeft wethouder Collé al tegenstrijdige meningen geuit of beloften gedaan, die hij later niet bleek te kunnen waarmaken. Ook verschool hij zich achter het Woon wagenschap Westland, waarvan hij notabene zelf voorzitter is, die het beheer over het kamp van de gemeente heeft overgenomen. Maar het is niet helemaal fair om alle schuld op de schouders van Collé te schuiven, want ook de andere poli tieke partijen hebben boter op hun hoofd. Geen enkele partij, met uit zondering van de PPR, heeft tot nu toe liet lef gehad om het op te nemen voor de kampbewoners. De stemming in het woonwagencen trum is thans tot onder het nulpunt gedaald. Een vergadering begin januari tussen het ministerie van CRM,PPD,provinciale commissie woonwagenzaken, woonwagenschap regio Westland, Landelijk Woon- wagenwerk en bewoners leverde de afspraak op om de door de bewoners Collé naar die vergadering te komen. dan weer acties van de woonwagen- Voor de kampbewoners was toen de bewoners komen, is niet zeker. De maat vol en ze bezetten maandag- gemeente houdt er blijkbaar wel middag de kantine van het Stadskan- rekening mee, want zelfs dinsdag toor. Op dinsdagochtend volgde een reden twee rechercheurs in burger gesprek met het voltallige college, opvallend langzaam in een grijze stellingname komt. De bewoners zijn lijk 6 SCHIEDAM - De sectie warme maal tijden van de Stichting Raad van het Bejaardenwerk heeft vorig jaar ruim zestienduizend warme maaltijden be zorgd. Dit waren 2700 speciale diëten, die door het ziekenhuis wor den gekookt, en 13.357 gewone en lichte dieet-maaltijden. In het twaalf de jaar van haar bestaan heeft de sec tie ongeveer driehonderdveertig maal tijden gemiddeld per week bezorgd. Eind vorig jaar waren er ruim honderd vrijwilligers die regelmatig meehielpen met het verspreiden van de maaltijden onder ongeveer hondertien bejaarden en hulpbehoevenden. SCHIËDAMSB BOYS - Zoals we vorige week in de Vtaardingse editie al konden meldden speelt Waterweg-topscorer Chris van Cerven (371 niet langer in het eerste elftal van de afdelingsclub. Van Cerven had al eerder gevraagd naar een lager team te mogen afzakken, maar op verzoek van trainer Bert Ruts was deze "goaltjesdief" toch weer bij de hoofdmacht teruggekeerd Maar de wens om in één van de reserve- elftallen te voetballen bleef. Het bestuur van Schiedamse Boys heeft dat nu ingewil ligd en hem halverwege de wedstrijd tegen RDM met veel eerbetoon laten inrukken. "Veteraan" Van Cerven kreeg bloemen en cadeaux. SCHIEDAM - De vereniging vrienden van het stedelijk museum organiseert op 2e paasdag 27 maart een koffie concert in de aula van het museum. Daarbij speelt het Boccherini strijk trio werken van Haydn, Ernst Koppe (viool), Eric van der Wel (altviool) en Huub Nijens (violoncello). Deze drie jonge musici volgen lessen in samen spel bij dHongaarse meester altvio list Erwin Schiffer. Het concert begint om één uur. Toegangsprijs niet-leden vijf gulden; leden van de vereniging vrienden van het museum, CJP- en Pas 65-houders betalen drie gulden. Na het concert wordt koffie geschonken in de kelder van het museum, terwijl men tevens de tentoonstellingen in het museum kan bezichtigen. christen SAMEN VERANTWOORDELIJK SCHIEDAM - De gemeentelijke kan toren en bureaus zullen op Goede Vrijdag 24 maart normaal geopend blijven, doch op Paasmaandag 27 maart gesloten zijn. Het STEDELIJK MUSEUM, Hoog straat 112, zal op beide paasdagen ge opend zijn als op zondag: van 12.30 uur tot 17 uur. De GEMEENSCHAPPELIJKE OPEN BARE BIBLIOTHEEK zal op de avond van Goede Vrijdag gesloten zijn. De REINIGINGSDIENST zal op Paas maandag het huisvuil niet komen op halen, dat zal gebeuren op donderdag 30 maart. Men wordt verzocht de vuilniszakken maandag niet buiten te zetten. De Centrummarkt op Lange Kerkstraat/Broersveld heeft op Goe de Vrijdag normaal voortgang. Om technische redenen, ver band houdend met de paas dagen, zal De Havenloods volgende week niet verschij nen. Ons kantoor in Vlaar- dingen is Goede Vrijdag van af 13.00 uur gesloten. VLAARDINGEN - De filatelisten vereniging Vlaardingen en omstreken viert dit jaar haar vijfjarig bestaan. Dit feest gaat gepaard met een vei ling, die op 28 maart gehouden wordt in Gebouw De Triangel aan de Franssenstraat in Vlaardingen. Op deze veiling zijn ongeveer 350 kavels, voor het merendeel Nederland, maar ook overzee en ander buitenland is aanwezig. De aanvang van deze avond is 20.00 uur. Laat Uw stem doorklinken voor het behoud van het Christelijk volkskarakter in Uw provincie. Staatkundig v:r* 2e paasdag de hele dag geopend Voor u het weet zit u alweer in uw tuin of op uw balkon van het voorjaars-zonnetje te genieten. Zorg dat u dit jaar niet te laat bent met het kopen van uw tuinmeubelen en breng een bezoek aan onze tuinmeubelshow. Ruim 300 m2 met exclusieve merken zoals: Herlag Royal Elelanl Herlag Klassiek Erbacher Garden Master Darolet Trab ieten Teakhouten banken. Redwood tafels en stoelen. Ruime parkeergelegenheid. Bleiswijk - Hoefweg 191 -(naast 5* veiling Bleiswijk) - tel. 01892-3044 Ti, 500 mtr. Lang rijksweg T Den Haag /Utrecht. l i Nederlands grootste kleuren TV speciaalzaak. COLOR.TV Drie filialen in Rotterdam Bergweg 64/Slinge 149/Korte Hoogstr.10 Centraal tel. 010-654222 Levering tservice in heel Z.Holland SCHIEDAM - Op de werf Gusto worden voorlopig nog geen harde acties ondernomen. Dit advies van de vakbonden is tijdens een personeelsvergade ring op dinsdagochtend door de ruim vijfhonderd aanwezige Gusto-werk- nemers overgenomen. De personeelsvergadering was belegd Als je de zaak nu laat escaleren, heb in verband met de mededelingen van je kans dat je je kruit verschiet voor- het kabinet over de werkgelegenheid- dat je begonnen bent. Je moet de situatie in grootmetaal en scheeps- zaak opbouwen. Eerst moet deze bouw. NVV-districtbestuurder Dick zaak in het parlement aan de orde Nas heeft tijdens de vergadering uit- komen. Daarna gaan we proberen een gelegd, dat de strategie van de bon- aantal garanties te krijgen. We willen dender in eerste mstantie op gericht is via de Raden van Bestuur meer greep paasreces te op de zaak krijgen. Als dat niet lukt, gaan we andere acties overwegen." de Tweede Kamer laten terugroepen. Deze eis zal tij dens een grote manifestatie, die van middag plaatsvindt in de Margriethal in Utrecht, worden gesteld aan de Tweede Kamer. Daarnaast willen de bonden een aantal garanties van de regering, wanneer 950 miljoen gulden in de bedreigde bedrijven wordt ge stoken. De personeelsvergadering bij de Gusto werd door Dick Nas als grim mig omschreven. "Het was geen gemakkelijke vergadering. Er is om harde acties gevraagd, maar wij heb ben het advies gegeven nu nog geen acties te ondernemen. Het gaat niet alleen om het verhaal van Gusto, maar zesduizend arbeidsplaatsen staan op de tocht. Met deze zienswijze ging de personeelsvergadering, die bezocht werd door ruim vijfhonderd Gusto- werknemers, akkoord Straks in Ahoy - Rotterdam 24 tot en met 27 maart 25, 26 en 27 maart Zie advertentie op pagina! 033 SCHIEDAM - De CDA-afdeling Schiedam organiseert vanavond een verkiezingsbijeenkomst in boerderij L Landvreugd. Op deze avond zullen mevrouw Mr. E.A.Haars, staatssecre taris van Justitie, en de heer J. van Katwijk, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, het woord voe- Bijna een half miljoen Nederlanders dragen contactlenzen. Waarom? Unicon, de contactlenzen specialist voor Vlaardingen en omgeving, vertelt het u allemaal open en eerlijk. Stap eens binnen of vraag de uitvoerige dokumentatie die u gratis wordt toegezonden door Schiedamseweg 73 Vlaardingen, 010-346374 I I In open envelop, zonder postzegel, 1 zenden aan Antwoordnummer 105 I 3I30WR VlaardinPen M 1

De Havenloods | 1978 | | pagina 1