Geluidswagen met een luchtje door de wijk Waarom verdween het verslag onder tafel? W) Meubelfabriek Ij, Oisterwijk exdusieui sUiinrrieub8F show geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam' Commissievergadering over VOP uitgesteld Rechtzetting mr. Van Bochoue Geloogd Massief Europees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: In memoriam H. Weststrate Open schooldag Casimir Oproep voor automobilisten Jaarverslag projectgroep VOP verschijnt met moeilijkheden V^//>Ak DONDERDAG 6 APRIL 1978 27e JAARGANG NO editie p SCHIEDAM HOOFDKANTOOR. PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 In onze vorige editie berichtten wij dat Jan van Essen een andere naam moest zoeken voor zijn Happy Day Club. Deze naam leek te veel op die van een andere vereniging voor (voornamelijk) al leenstaanden: De Happy Heart Club. In een kort geding, dat 17 maart voor de Arrondissements rechtsbank in Rotterdam diende, eiste mr. P. van Bochove namens de Happy Heart Club de naams verandering. Wij schreven op 23 maart dat mr. Van Bochove „ten onrechte" Van Essen had gedagvaard in plaats van de Happy Day Club. Bij na dere informatie is ons gebleken dat Van Essen tussentijds zijn club had laten inschrijven in het verenigingsregistermr. Van Bochove kon daar niet van op de hoogte zijn. De tegenpleiter, mr. E P. Elink Schuurman, had er volledig begrip voor en wenste van deze verkeerde ..adressering" geen gebruik te maken. Verder meldden wij dat de presi dent van de rechtbank mr. Van Bochove verweten had „zijn zaak niet goed te hebben voorbereid". Woorden met een dergelijke strek king zijn, zo bevestigde ons de griffier, mr. Lammers. beslist niet gebezigd. Officieel is het kort geding aange houden lot 9 juni. Met behulp van richtlijnen van de president konden de partijen het inmiddels eens worden. Vam Essen koos voor „The Sunny Club". Wij betreuren de onjuiste bericht geving met betrekking tot mr. Van Bochove. De projectgroep adviseerde toen van architect te wisselen waardoor deze huizen in de serie Lamoenterrein/ Palenveld ingepast konden worden. Dan zou immers de Goed en Goed koop-subsidie in de wacht gesleept kunnen worden. Bovendien zouden de huren dan relatief later kunnen zijn door het serie effect. Dit ad vies is niet opgevolgd. ...Al met al een onbevredigende gang van zaken, te meer daar volgens het actieplan in dit gebied de eerste ver vangende nieuwbouw gerealiseerd zou moeten worden Het verslag is inderdaad geen lief ver haaltje maar dat hoeft toch geen re den te zijn om het gelijk onder de ta fel te laten verdwijnen. Verwacht wordt dat het jaarverslag nu op de nieuwe speciale commissievergade ring over de VOP op donderdag 13 april besproken zal worden 5300 KTV met 51cm beeldbuis. Tiptoetsen en digitale indicatie voor 8 kanalen Nederlands grootste kleuren TV speciaalzaak. COLOR.1V Drie filialen in Rotterdam Bergweg 64/Slinge 149/Korte Hoogstr 10 Centraal tel 010-6542Z2 - - mm mm m m mma m m mmr I wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen 1 industriegebouw, Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 -12.64.61. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht Valkenburg (L) en Zuidlaren Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur VLAAKDINGEN - Voor de tweede keer binnen een maand krij- Bas Goudriaan andere bezigheden heeft. Zat hij vorige keer in Ant- gen de bewoners van de VOP op het allerlaatste moment te horen werpen, nu was de reden van annulering de verkiezingsvoorberei- dat een vergadering niet door kan gaan omdat de wethouder dingen van de PvdA Je kunt je afvragen wat belangrijker is Er zit toch een raar luchtje aan de zaak. Naar het schijnt wist niemand van de leden van de commissie stads ontwikkeling dat ze afgelopen dins dag een vergadering zouden hebben. De bewoners waren inmiddels wel via het „VOP vernieuwt" blaadje inge licht. An Koning hoorde vrijdag j.l. via de telefoon dat de vergadering afgelast was. Pogingen om voorlich ting er toe te bewegen de bewoners .op tiid hierover te informeren zijn op het nippertje geslaagd. Dinsdag avond rond etenstijd heeft de ge meentelijke geluidswagen de VOP bewoners van het uitstel op de hoogte gebracht. De vergadering is nu volgende week donderdagavond. Jo Kohlen zou vorige week woensdag op de vergadering van de project groep al gezegd hebben dat de ver gadering niet door ging. Maar vol gens An Koning was hij tijdens die vergadering ziek. De PvdA verga dering van dinsdag was al minsten een maand van tevoren beproken en georganiseerd. Goudriaan treft in deze dus geen blaam. Zonder iemand van boze opzet te beschuldigen vinden de VOP bewo ners dat dit toch wel de geijkte manier is om de samenwerking tussen gemeente en bevolking te torpederen. In een brief aan de leden de Gemeenteraad zet de vereni ging van Wijkbelangen haar standpunt uiteen „Dit alles zal het moeizame proces van bewoners- betrekking tot participatie beslist geen goed doen. heid-burgerij". Ondanks alles zullen wij alles in het werk stellen om van onze kant Koffiekamer stadhuis dinsdagavondgeen commissievergadering. t beurt ook nog boos over iiv;, fyja daf bij niets wist van de g'e&i&s- wagen. die op het laatste moment is ingezet. Als burgemeester schijnt Burgemeester Kieboom was op zijn hij op een of andere manier toe -t ovmitig vnnt zoie:< n moeten ge- ven. Het schijnt dat de burgemeester meer interesse heeft voor her feit of hij zelf goed is geïnformeerd dan dat de bevolking dat is. ROTTERDAM/VLAARDINGEN - ln de nacht van dinsdag 4 op woens dag 5 april j.l. is. als gevolg van een auto-ongeval overleden, de heer Henk Weststrate(41). De heer Weststrate was werkzaam als voorlichter op het stadhuis Rotterdam en bekleedde te vens de functie van Gemeenteraadslid in zijn woonplaats Vlaardingen. De heer Weststrate begon zijn loop baan als stuurman der Koopvaardij en stapte in 1967 over naar de jour nalistiek. Hij werkte voor het Dagblad De Rotterdammer, was voorlichter van achterenvolgens de Anti Revolutionaire Partij in Den Haag en Unilever persdienst. In juni 1976 kwam hij in dienst bij de Gemeente Rotterdam. Vanaf 1973 was hij actief in het Vlaarding- se politieke leven. De heer Weststrate laat een vrouw en 4 kinderen achter. VLAARDINGEN— Op zaterdag 8 april a.s. zal de openbare scholengemeen schap "Professor Casimir" weer haar deuren openzetten om allen die betrok ken zijn bij de school in staat te stellen meer over de school in al haar facetten te weten te komen Het programma begint om 10.00 uur. De voor de brugklas van de volgende cursus aangemelde leerlingen krijgen de gelegenheid een mini-lesprogramma le volgen Hun ouders en alle overige belangstel lenden hebben tezelfdertijd de ge legenheid in de school rond te kijken Er zal op verschillende manieren worden geprobeerd iedereen een beeld van de school en het onderwijs te geven Ter afsluiting van de dag zal in de aula een bijeenkomst worden gehou den waar vragen en problemen, die» nog zijn overgebleven of juist tijden het eerste deel van de dag naar voren zijn gekomen in een forum worden behandeld De afgelopen maanden is door een groepje leraren en leerlingen van de O.S.G "Professor Casimir" nage dacht over een andere inrichting van het schoolplein. Het grote trottoir voor het gebouw aan de Claudius Ci- vilislaan is nu een grijze tegelvlakte, slechts onderbroken door een boom Prestatie-loperi BARENDRECJJT— De CAV Energie houdt in de maanden april, mei en juni diverse prestatielopen. Op zater dag 22 april is er in het bijprogram ma van de wielerronde van Heer- jansdam een loop over l.S, 4 of 8 km De aanvang is elf uur De drieluik-Bongerd-lopen werden vorig jaar een groot succes en om die reden staan ze ook nu weer op het programma. De data zijn woensdag 31 mei, 7 en 10 juni. De afstanden zijn 4 en 8 km en de aanvang half acht Het startpunt is de sintelbaan in het sportpark De Bongerd in Baren- drecht. Inlichtingen bij D. van Maa- renOl 857-1400 en H. Vrijhof, tel. 01806-7842. en drie banken. Bovendien laat het zich aanzien dat een herbestrating niet zolang meer kan uitblijven; De leden van het werkgroepje hebben gezocht naar wegen om het plein wat meer gebruiksmogelijkheden te ge ven. Ze hebben hun ideeën verwerkt in tekeningen en een maquette van het gebouw en zijn naaste omgeving. Op vrijdag 7 april a.s. zullen de resul taten worden getoond aan de direc teur van Gemeentewerken ir Gerritze en hoofd van plantsoenen dienst de heer G.J.Davidse tijdens een bijeenkomst om 14 30 uur in het hoofdgebouw Nieuwe berging voor watersport VLAARDINGEN De gemeente heeft de watersportverenigingen De Kulk en Vlaardingen laten weten, dat een oplossing is gevonden voor de winterberging van de pleziervaar tuigen. die nu nog worden afgemeerd in het Buizengat. Deze plaatsen drei gen verloren te gaan door de bouw plannen die stadsontwikkeling-wet houder Bas Goudriaan voor dit gebied heeft ontwikkeld Een nieuwe winterberging (met een vloeroppervlakte van 5000 m2) zal worden gebouwd op een nog nader te bepalen plaats in de Broekpolder. De schepen van „De Kulk" (150) zullen er allemaal terecht kunnen, terwijl „Vlaardingen" -een aantal schepen zal in de Haven moeten achterblijven, omdat ze te groot zijn voor het varen op de Vaart- zestig boten naar de Broekpolder kan ituren. Geluidswagen als laatste redmiddel, wellicht leuke oefening voor een ramp VLAARDINGEN De interkerkelij ke commissie gehandicaptenzorg ver zorgt twee vakantieweken voor li chamelijk gehandicapten te Lunte- ren en Doorn Voor het vervoer heen en terug zijn veel auto's met chauffeur nodig. De commissie doet een beroep op automobilisten om op genoemde dagen ons behulpzaam te zijn bij het rijden van zowel gasten als staf naar Lunteren en Doorn De transporten zullen plaatsvinden op de zaterdagen: 6 en 13 mei en 10 en 17 juni. Mensen die tijd en zin hebben worden verzocht kon- takt op te nemen met de heer V.d. Hoek, Callenburgstraat 135, tel. 341149 An Koning: Wie heeft er nou een fout gemaakt? nissen, indrukken en achtergronden van een jaar lang samenwerking tus sen Gemeente en projectgroep. Zo komen er ook voor de Gemeente minder leuke passages in voor; Een andere oorzaak voor het niet vlotten van de stadsvernieuwing in de VOP was de steeds weer uitge stelde besluitvorming over de bebou wing van de Landstraat/Zomerstraat en het al of niet bouwen aan de noordzijde van de Fuikstraat. Frustrerend was dat unanieme advie zen van de projectgroep over deze onderwerpen terzijde werden ge legd Stuurgroep Dat terzijde leggen werd dan gedaan door de Gemeentelijke stuurgroep, die als schakel tussen de projectgroe pen en de gemeentelijke instanties, zoals commissie stadsontwikkeling, het recht schijnt te hebben adviezen van de tafel te vegen. Nu is het hoofd van de afdeling stadsontwikkeling de Voor u het weet zit u alweer in uw tuin of op uw balkon van het vooriaars-zonnetie te genieten Zorg dat u dit jaar niet te laat bent met het kopen van uw tuinmeubelen en breng een bezoek aan onze tuinmeubelshow Ruim 300 m2 met exclusieve merken zoals. Herlag Royal Eletant Herlag Klassiek Erbacher Garden Master Darolet Trabieten Teakhouten banken. Redwood tafels en stoelen Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend. Vrijdagavond tot 21.00 uur Zaterdags tot 17.00 uur. tBIeiswijk Hoefweg 191 (naast veiling Bleiswijk) - tel. 01892-3044^T 500 mtr. Lang rijksweg ,'1* $f Den Haag Utrecht »V heer Veldhoven ook lid van de stuur groep stadsvernieuwing en het ligt voor de hand dat hij dergelijke con stateringen in jaarverslagen niet zo op prijs stelt. Het door de raad aanvaarde actie plan is uiteraard van invloed op de activiteiten. Vooral de nieuwbouw op Lamoenterrein en Palenveld is een direct gevolg. Het in het actieplan op genomen tijdschema is echter in de praktijk niet te realiseren. Door het globale karakter heeft het te weinig houvast. Bovendien heeft het actie plan geen gevolg gekregen in de vorm van extra ambtelijke inzet, extra geld of meer aandacht. Het actieplan was das een incidentele opleving. Het project gaat nu weer gewoon verder... Goed en goedkoop Ruime aandacht wordt besteed aan de affaire Landstraat/Zomerstraat ln maart 1977 bleek dat het plan Landstraat/Zomerstraat niet in aan merking kwam voor het predicaat Goed en Goedkoop VLAARDINGEN Het jaarverslag van de projectgroep stadsvernieuwing Vettenoordsepolder is drie weken geleden op afdeling 5 (stadsvernieuwing) van het stadhuis onder tafel geschoven en sindsdien zoek. Of de projectgroep er nu om vraagt of de wethouder zelf, het rapport blijft op zijn plaats en waar dat is weet niemand. Het lag in de bedoeling dat het het jaarverslag nog vóór de Gemeenteraadsvergaderingen van vandaag en gisteren openbaar zou zijn geworden. De reden van het verdwijnen Iaat zich niet moeilijk raden bij het doorlezen van het verslag. Henk Brouwers heeft zich uitsterst serieus van zijn taak ge kweten en het resultaat is een over zichtelijke opsomming van gebeurte- Open dag bij jubilerend HVO VLAARDINGEN—De voetbalvereni ging HVO. die vijftig jaar bestaat, houdt op zaterdag 8 april een open dag. Voornaamste evenement die dag De tienkamp bestaat uit de volgen de vaardigheidsproevenzestig meter hardlopen, verspringen, bal inwerpen trapvangbal, doelschieten. jongleren met de bal, verschieten, technische test in snelheid, dribbelen tegen de tijd en tweehonderd meter hard lopen.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1