Zeilen op zee een uitdaging C.A.I. in wijk Voor 1 piek uit de brand Expositie Kamer muziek in museum Winterwerk Plantsoenendienst Kom ^iten kijken bij de Unieke zeiltocht op 'De Eendracht' Bedrijfsbrandweer „koopt" tweede wagen 4» mm termeulen termeulen Geen gekkingel, vakwerk! Hosanna samen met mannen- kwartet in de kerk DE HAVENLOODS-DONDERDAG 6 APRIL 1978 In Den Heidei stapten on.g jaai juli Marieke von Lmdern uit Krimpen aan de Lek en Rotterdammer Peter Noorlander bijzonder enthousiast en een ongekende ervaring rijker van de. loopplank van het zeilend zeeschip ..De Eendracht" Zij waren de winnaars van de hoofdprijzen in de jaarlijkse schrijfwedstrijd die De Havenloods voor zijn jonge lezers uitschrijft Dat doen we nu voor het vijfde achtereenvolgende jaar Weer Dit keer start de veertiendaagse reis op maandag 12 juni in het vissers haventje van Scheveningen en eindigt op zaterdag 74 juni in Zierik zee Zwerven over de oceanen met een echt zeilschip! Er zrjn ongetwij feld duizenden jongeren die hiervan dromen. Dan komt de dag van vertrek De zeilen van De Eendracht worden gehesen Deze droom kan werkelijkheid worden SCHIEDAM Bij de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting (CA I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in wijk 13 de toestellen ingeregeld. Dat wil zeggen, dat ontvangers gereedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisie beelden en FM-radio. Wijk 13 wordt begrensd door: Burg. Knappertlaan. Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Aleidastraat. hi wijk 5, begrensd door Churchillweg. Mozartlaan, Eduard van Beinumlaan en Laan van Bol'Es. zijn de toestellen eveneens ingeregeld echter met uitzon dering van de flats aan de Eduard van Beinumlaan de nummers 2-60. Willem Andriessenlaan 1-59 en Kor Kuilerstraat 2-60 Bij latere aanmelding wordt voor dt aansluiting van een pand op de cen trale antenne inrichting door de Teen nische Bedrijven f.fOO.-- in rekening gebracht, volgens artikel 19 lid B van de C A.I. verordening, zoals dit ook staat vermeld in het informatieboekje Op grond van dit artikel is door de Technische Bedrijven bepaald, dat bewoners uit de wijken 13 en 5, die zich na 1 april 1978 opgeven als abonnee, een entreegeld van f.100. -- in rekeing wordt gebracht, met uit zondering van de bewoners van de drie bovengenoemde flats. Met ingang van 10 april 1978 wordt het mobiele informatiecentrum van C A.I. oyerge bracht naaf een plaats in de Rossini- straat hoek Borodinlaan, welke zich In juni 1978 zal er op het maande lijkse inentingsspreekuur bij de huis artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inentingen tegen mazelen voor kinderen bevindt in wijk 3 Het centrum is iedere dag geopend van 9.30 tot 15.30 uur en wel van maandag t/m vrijdag Eveneens met ingang van 10 april a.s. wordt in wijk 3, begrensd door Jozef Oreliosingel, Eduard van Beinumlaan, Mozartlaan, Borodinlaan en Zoom- weg overgegaan tot inregeling van de toestellen. Dit wil dus zeggen dat de ontvangers warden gereedgemaakt voor de ontvangst van televisiebeel den en FM-radio. In wijk 3 zijn inmiddels de inormatie- boekjes van de Technische Bedrijven met de aanmeldingskaarten, waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid Wie om de een of andere reden toch nog nadere informatie wenst öf een extra-aanmeldingskaart wil ontvan gen kan zich wenden tot de Techni sche Bedrijven, afdeling C.A.I., tele foon 26 49 80, toestellen 120, 183 en 193 Op deze pagina volgt voor de vijfde keer een uitnodiging aan alle jonge ren die geboren zijn tussen 11 juni 1951 en 23 juni 1962 en wonen in het verspreidingsgebied van De Ha venloods. Misschien kan in plaats van „uitnodiging" beter gesproken worden van een uitdaging. Wie die aandurft, heeft wellicht de aantrek kelijke beloning voor zijn of haar prestatie in het vooruitzicht. Die be loning is niets minder dan een twee- weekse, geheel verzorgde, vakantie, avontuurlijk en gratis Deze aanlokkelijke buitenkans ligt buitengaats: op het ruime sop van de Noordzee en waarschijnlijk de Atlan tische Oceaan. Het opvallende schip, dat steeds meer belangstelling geniet, bevaart de wijde wateren met een markant doel: de opvarenden een di recte kans bieden om vertrouwd te raken met de gedragingen van het ele ment en met de „stuurkunst" die van de schipper wordt vereist. De Uitdaging Maar dat opvallende schip biedt meer: de kans om aan boord een boeiend voor velen ongekend plezie rige en ongedacht fraaie vakantie door te brengen. Hbewel er moet ook gewerkt worden. Op het dek. in het kombuis en als je dat aandurft - in de mast. Maar is dat erg? Hoe dat zeeschip ook vaart en waarheen het ook koerst, het brengt bij elke afmering een gezelschap vol dane zeevaarders op de wal. De Een dracht biedt daartoe met een zeer er varen vaste bemanning alle garanties. De Havenloods biedt zijn jonge le zers, die de uitdaging aandurven, de kans om ook de stap aan boord van het zeilend zeeschip te zetten en twee weken lang het element te trot seren, temidden van de zuivere zee lucht. De uitdaging die deze krant hier opwerpt, is een Sportieve uitno diging aan alle jongeren van 16 tot en met 26 jaar, die hun rol van „land rot" even kwijt willen! In, de vier vorige jaren stelde De Ha venloods in samenwerking met het comité Rijnmond van de stichting „Het Zeilend Zeeschip" twee lezers in de gelegenheid om mee te varen. Dit jaar gebeurt dat opnieuw. We wil- De aspirant scheepsgangers kunnen zichzelf als het ware aanprijzen. Niet door een brief in te sturen, waarin ze hun persoonlijke kwaliteiten roemen, wel door te schrijven wat hen in de zee en in de zeilscheepvaart trekt. Waarom is zeilen op zee boeiend? Wat verwacht je ervan? Waarom no digt de zee uit tot het avontuur? Schrijf het onze redactie, liefst zo bondig mogelijk, waarbij we denken aan één a twee velletjes normaal schrijfpapier. Wie doen er mee? Alle jongeren uit het verspreidingsge bied van De Havenloods die geboren zijn tussen 11 juni 1951 en 23 juni 1962 kunnen meedoen. In veel maar liever weinig bewoordingen kun je „zee en zeilen" vanuit eigen gezichts- VLAARDINGEN Burgemeester Kieboum heeft afgelopen maandagavond een brandweerauto verkocht Vlaardingen zal er niet rijk van worden, want de wagen is voor zegge en schrijven 1 gulden van de hand gegaan Daar staat te genover dat er wel kontant werd betaald De nieuwe eigenaar werd de stich ting bedrijfsbrandweerdie met deze aanwinst haar wagenpark verdubbeld heeft In 1977 werd al besloten door de Gc De beide brandweerwagens zullen ge meente om de overtollig geworden stationeerd worden bij Hooijmeijer brandweerwagen aan de stichting en bij Chloride, waardoor nu zowel over te dragen voor de symbolische jn De vergulde hand" als in de som van 1 gulden. Door de stichting Vettenoordspolder hulp voor het is de wagen inmiddels grondig opge- grijpen ligt knapt en opnieuw uitgerust De Stichting Bedrijfsbrandweer rs werkzaam in de industriegebieden ,De vergulde Hand" en „Vettenoord- sepolder" Zij beschikt reeds over een brandweerwagen, die gestationeerd is bij de firma Hooymeijer. De eerste wagen is in 1972 aange kocht van de brandweer Alkmaar. In 1970 is het idee voor de bedrijfs brandweer ontstaan. Onderliggende was dat de toendertijd voor het grootste gedeelte uit vrijwilligers bestaande gemeentelijke brandweer korps met moeite soms bij elkaar te trommelen was. Een brandweerwa gen op het bedrijf waar de vrijwillige brandweerlui werken is natuurlijk wel een waarborg voor snelle actie. Inmiddels is dit argument niet meer van toepassing daar de gemeentelijke brandweer minstens even snel uitrukt Een tweede argument is nog wel van toepassing namelijk dat de brand weerlieden die werkzaam zijn op het bedrijf of soort bedrijf waarbij een brand uitbreekt veel beter de weg we ten hoe bepaalde al dan niet schade lijke en gevaarlijke stoffen te behan delen, dan mensen die op de eerste plaats brandweerman zijn en van de specifieke bedrijfsomstandigheden *Kieboom:tven kijken wat ik minder afweten verkoop VLAARDINGEN - Vanaf 7 april a.s. om 20.00 uur wordt in expositie ..Het Weeshuis" een tentoonstelling van werk van leden van de Kunst kring Voorschoten geopend. In de ongeveer tien jaar geleden opge richte Kunstkring werken schilders, beeldhouwers, fotografen en sierkun stenaars nauw samen en organiseren binnen deze samenwerking rijk geva rieerde exposities met een bijzonder karakter Landelijke belangstelling trokken de tentoonstellingen als „Dorp en Kunst ontmoeten elkaar", of „Het paard in de Kunst" en „30 Beeldhouwers onder de 40" Centrum van de Kunstkring is het vroegere atelier van de bekende schil der Willem Schrofer. Het is thans het ontmoetingspunt van de leden w.o. Paul Citroen, Sierk Schroder, Harm Kamerlingh Onnes, Hannie Bal, Jenny'Dalenoord e.a Op de tentoonstelling in „Het Wees huis" zullen schilderijen, portrettei tekeningen, etsen, gouaches, aquarel len, beeldhouwwerk (Willy Dohm), keramiek (Bertus de Korte), wand kleden (Riek Meijer en Sonja Week hout) en een collectie interessante penningen (Rudy Augustinus) wor den getoond. De opening geschiedt door ing. Adriaan Blomsma, en zal muzikaal worden omlijst. De tentoonstelling duurt tot en met 22 april a.s. Zij is dagelijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur. vrijdaga vond bovendien van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag is de zaal gesloten. De organisatie berust bij de Culturele Raad Vlaardingen. veld beschrijven. De schrijvers ot schrijfsters die op papier het meest overtuigend naar voren komen, kun nen aan boord. Dat betekent dus niet dat degenen die de mooiste woorden kiezen en de prachtigste zinnen sa menstellen automatisch winnaars zul len zijn. De twee hoofdprijzen in deze schrijf wedstrijd zijn de kooien en dat bete kent dat deze tweeweekse reis (op het zakgeld na) geheel door De Ha venloods en het Comité Rijnmond (Jaski-fonds) wordt betaald. Daar naast zijn er nog acht andere prijzen, waaronder prachtige scheepvaartboe- Voor deelname moeten de jongeren aan de gestelde leeftijdsgrenzen vol doen, terwijl zij worden geacht dure vakanties niet zelf te kunnen bekos tigen. De brieven moeten worden voorzien van naam, volledig adres (s.v.p. ook telefoonnummer), leef tijd en geboortedatum en worden ge stuurd aan: De Havenloods, t.a.v. Marco Milaan. Postbus 1980, Rotter dam. Op de envelop vermelden: „Schrijfwedstrijd De Eendracht". Zoals gemeld begint de reis met De Eendracht op maandag 12 juni in Scheveningen en eindigt op 24 juni in Zierikzee. Als je met de wedstrijd meedoet, moet je je wel in deze pe riode vrij kunnen maken! Tenslotte: werp je in gedachten en op papier maar alvast op het zilte nat en het uitnodigende schip De Eendracht. 'Wij als redactie zijn enorm benieuwd. *Burg. Kieboom de piek en voorzitter r. Aoordenne de sleutels: Gelijk (h er tteken. SCHIEDAM - Te bevragen aan het Hoofdburpau van Politie te Schiedam dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur behalve zaterdag en zondag: ring met sleutels, etui met sleutels, ring met sleutels, schakelarmband: vlag; pedaal: handle; uitlaat; ver zekeringsplaatje: portemonnee; herenhandsehoen; Te bevragen bij de vinders: ring met sleutels; Dries. H.Bosmans plein 38 te Schiedam, fotocamera; Bontas, Ijsvogelplein 31 te Zwijn- drecht, tel. 078-93669. dameshor loge; Borst. Joh. Straussplein 11 te Schiedam tel. 71.50.93. ketting met hanger; Gudde, Fahrenheitstraat 13 te Schiedam tel. 15.09.23. auto sleutels:).N. Wolf, Griegplein 177 te Schiedam tel. 70.57.01. wiel: Mijvogel. Jac.v.Lennepstraat 22 te Schiedam, verzekeringsplaatje: v.d.Pol. Burg.Knappertlaan 22 te Schiedam, schooltas met sport- spullen:dhr. Ravenhorst, Augus- tiusschool te Schiedam, plastic tasje met kleding; D.de Ruiter. Diepenbrockstraat 38 te Schiedam. kinderschoen; Broere. Groenelaan 55 b te Schiedam tel. 73.12.82 Dobbermann Pincher. Dierentehuis Hargahoeve te Schiedam. VLAARDINGEN - Op dinsdag II april a.s., aanvang 20.15. verzorgen Jo Juda (viool) en Sumiko Nagaoka (piano) in de sfeervolle 18e-eeuwse muziekkamer van liet Visserijmu- i aan de Westhavenkade 43/54 een concert in het kader van de door de Culturele Raad Vlaardingen geor ganiseerde serie. Jo Juda was tot het tijdstip van zijn pensioneripg in 1974 o.a. concert meester van het Radio Philharmo- nisch Orkest, het Utrechts Stedelijk Orkest en het Concertgebouworkest. De Japanse pianiste Sumiko Nagaoka is sinds enige tijd de vaste begeleid ster van Jo Juda. Zij maakte haar openbaar debuut als soliste in het Tweede Pianoconcert van Rachmaninof met een van de bekendste orkesten van Japan. Wer ken die ten gehore zullen worden gebracht zijn o.a. van J.S.Jïach, G.F. Handel. L. van Beethoven, J. Brahms en C.L. Debussy. De toegangsprijs bedraagt f.4,50. Houders van een C.J.P. of een Pas 65 betalen f.2.50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van het Visserijmuseum, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Telefonisch kunnen kaarten worden gereserveerd onder nummer 348722. Uniek geprijsd... Uni-baddoeken met sierrand van 100% katoenen badstof. In licht groen, paars, rose, geel, donker bruin, oranje of bleu. Maat 50x100 cm. Van 7,95 SCHIEDAM - De hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken is. zoals gebruikelijk elk jaar, ook dit winterseizoen bezig geweest met het snoeien, het uitdunnen en het rooien van diverse beplantingen in de stad. Men is thans nog bezig (en dat zal duren tot half april) met het rooien dan wel overplanten van bomen. In verband met het werk aan de Bui- tensluis en de buiten waterkering zul len bomen verplant worden. Het gaat om 69 exemplaren, die herplant wor den op diverse plaatsen: Nieuwe Maasstraat, Rozenburgerplein, Wes terkade, Nieuwe Haven. Lange Haven, Korte Haven, Grote Markt, Volks park, wijkpark Thurlede en het Van Beethovenplein. Vrolijk gedessineerd... Voordelige aanbieding meisjes ondergoed met kontrasterende rand en een kleurige opdruk. In wit met oranje, blauw of groen. Maten 104 t/m 152. Hemd of slip per stuk van 3,50 voor gerooid. Dit zijn 7 linden, en 1 iep aan de Van Deventerstraat en Nieuw Mathenesserstraat, die plaats moeten maken voor de buitenwaterkering. Aan de Lange Haven worden twee slechte ünden gerooiddaarvoor in de plaats komen 2 linden van Nieuw M athenesserstraat Maasdij kVier bomen zijn geheel dood en worden verwijderd: een lijsterbes aan de Mgr. Nolenslaan, een berk aan de Slacht huislaan, een ésdoorn aan de Schie- damseweg en een Italiaanse populier op de hoek Populierenlaan/Rozen- laanTwee italiaanse populieren in de zuid-oostelijke hoek van de alg. begraafplaats zijn slecht en worden gerooid. Bij het op peil brengen en reconstru eren van het westelijke deel van Groenoord zijn 4 bomen verplant en 34 lijsterbessen en meidoorns verwij derd: deze boomsoorten kunnen het verplanten en zelfs het ophogen van de grond aan de voet van de stam slecht verdragen. Er komen echter 82 bomen voor terug in het seizoen 1978-1979. Op verzoek van omwonenden zijn op enkele plaatsen straatbomen "opge- kroond": populiefen aan de> Koe koekslaan, platanen op het Stations plein en lijsterbessen aan de Dr. Kuy- perlaan. Ter bestrijding van de water merkziekte zijn aangetaste wilgen aan de Zwaluwlaan en Vinkenlaan sterk gesnoeid, het z.g. "kandelaberen". Ook de plat-gesnoeide "lei-linden" aan het Doeleplein hebben een snoeibeurt gehad. Sterkgesnoeid zijn ook de 6 wilgen in de beplanting langs de Jachthavenlaan, nodig voor een betere lichtinval voor de onder beplanting. Wat de parken betreft, zijn in het Volkspark, tussen Admiraal de Ruy- terstraat en Vlaardingerdijk, de elzen gesnoeid voor een betere lichtval van de onderbeplanting. Verder zijn vlie ren verwijderd, omdat ze met andere heesters concurreren; te laag vertakte bomen zijn "opgekroond". In de plantsoenen zijn struiken van het oudere z.g. bosplantsoen op beperkte schaal gedund; dit geldt voor elzen en andere vulhout-soorten. Bij de Ketikt :npartners vindt u kwaliteitskeukens te kust en te keur. Geloot maar: de keuken zoals zich die voorstelt is er bij. Uitgekiende klasse-keukens in even zovele uitvoeringen als er smaken zijn. Kom naar de showroom! O ja. neemt u dan gelijk de maten van uw eigen keuken mee? Afgesproken. V Uw Keukenpartner in Rotterdam Veram B.V., Kruisplein 25. tel. 010 -11.75.40 MAASLAND In de Nederlands Hervormde kerk. van Maasland zal dinsdag 11 april een gevarieerd con cert ten gehore worden gebracht door de Christelijke Oratorium Vere niging Hosanna. Het optreden gaat in samenwerking met het Vlaardings Dubbel Mannen- kwartet. Naast de bekende negro spi rituals en gospelsongs zingt dit kwar tet ook minder bekende werken, spe ciaal geschreven voor dubbelkwartet. De Oratorium vereniging zipgt onder andere Psalm 117 van Telemann, Psalm 42 van Mendelsohn voor so praan en koor en Psalm 100 van Schuts, gecomponeerd voor dubbel- koor. Het orgel van de kerk wordt bespeelt door Ben van Oosten. Sa men met sopraan Margaret Roest zal hij enkele solo's ten gehore brengen.

De Havenloods | 1978 | | pagina 5