DE (SËvHAVENLOODS Protest tegen parkeerbonnen bij Z-flats Noordegraaf (PPR) komt weer met nieuw plan M) Banen voor jonge mensen Groenoord weer open Schaakjubileum door de hele stad Extra VOP vergadering iff et onze krant in oktober naar Ha waii I SLAAPKAMERSI SCHIEDAM Chemicaliën niet weggooien of bewaren April doet wat hij wil Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar lO plaatsen te koop. Meubelfabriek Oisterwijk Huurdersuereniging maakt het bont COLÖR.TV LAAGSTEPRIJS Leveringservice in heel Z.Holland VLAARDINGEN Vanavond om half acht begint de extra vergadering van de commissie voor stadsontwikkeling en volkshuisvesting. Vorige week kon deze speciaal aan de stadsvernieuwing in de Vettenoorsepolder gewijde verga dering niet doorgaan. Op het laatste moment heeft toen een geluidswagen de bewoners van de V O P hiervan op de hoogte gesteld Over onze mededeling in de krant van vorige week met de geluidswagen is in bestuurlijke kringen nogal wat deining ontstaan. Burgemeester Kieboom heeft, naar zijn zeggen, persoonlijk voor de geluidswagen ge zorgd. Volgens de afdeling voorlich ting was hij wel verontwaardigd, maar dan over het feit dat een aantal commissieleden niets van de oorspronkelijk geplande vergadering van vorige week bleek af te weten. Vanavond gaat men het nog een keer proberen. Er zijn dit keer niet, zoals gebruike lijk is, afgeronde stukken verspreid als agendapunten, behalve dan het jaarverslag van de projectcoördinator. De overige 5 punten die genoemd worden zijn meer richtlijnen die te gebruiken zijn als basis voor de dis cussie. Volgens de verwachtingen zal de bevolking van de VOP ruim schoots vertegenwoordigd zijn en waarschijnlijk ook een steentje bij dragen aan de vergadering. De avond zal een informatief karakter dragen Er wordt een overzicht gegeven van de stand van zaken en geprobeerd, een richtingbepalend advies voor de toekomst aan het college van B en W te formuleren zie elders in dit blad wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesinggl 66, Rotterdam, tel. 010 -12.64.61. DONDERDAG 13 APRIL 1978 27e JAARGANG NO. 13 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM.TEL. 132170 I editie p LET OP DE KRANT VAN W0.19 APRIL Inlichtingen 010-121074 of 131995 De huurdersbelangenvereniging vond het welletjes en schreef een brief naar Gemeentewerken met het verzoek er iets aan te doen. Er verscheen een nieuw verkeersbod aan de ingang van de parkeerterreinen: een mooie P met de restrictie: „alleen in de par- keerkommen" eronder. De term par- keerkommen is nergens terug te vin den maar dit terzijde. Het betreft hier een aanwijzingsbord en volgens de agenten kun je een aanwijzing niet overtreden. Opdracht Maar opdracht is opdracht en de bon nen werden geschreven. Veel verbaas de bewoners hebben inmiddels de bon braaf betaald aan het bureau, maar er is een kans dat ze hun geld binnenkort terug kunnen vorderen bij de politie. Tenminste wanneer de Heer de Jong van het Griegplein in het gelijk gesteld wordt door de rech ter. kening met de praktijk kunnen hou den". De huurdersbelangenvereniging ver telde bij monde van de secretaresse niet meer los te willen laten dan dat zij het onaanvaardbaar acht dat au to's fout geparkeerd staan. Alhoewel de secretaresse zelf de bewuste brief naar de gemeente heeft gestuurd wil de zij geen commentaar geven op de situatie en verwees ons naar een pu- blicrelations afdeling of zoiets. Binnenkort dient bij de kantonrech ter de zaak van de heer De Jong con tra de gemeente. Voor de politie mag hij winnen. Voor wie niet? .Toch gek Een andere vreemde kant aan de zaak is dat de bonnen uitgedeeld worden als gevolg van een verzoek van de huurdersvereniging. Veel bewoners die lid zijn van de vereniging hebben zo'n bon op hun auto gevonden. Commentaar van zc'n bewoner: „Het is toch te gek, dit is geldkloppe- rij van de politie en hypocriet gedrag van de huurdersvereniging. Natuurlijk staan wij fout geparkeerd, maar wat moeten we dan anders, onze auto mee naar boven nemen. In plaats stie- kum de politie te tippen zou de vere niging eens wat aan het probleem kunnen gaan doen, namelijk dat er veel te weinig parkeerplaatsen zijn en dat sommige plaatsen verkeerd ge bruikt worden. Zo staat er heel vaak een caravan geparkeerd en een grote gemeentelijke dragline. Ik weet wel dat die officieel niet in overtreding zijn, maar ze zouden een beetje re- SCHIEDAM - PPR-lijsttrekker Herman Noordegraaf, misschien wel Schie dams meest geïnformeerde raadslid, kwam eind februari met het voorstel medicijnen en andere chemicaliën niet meer in de gootsteen te laten verdwij nen. maar de mogelijkheden te creeëren langs andere wegen deze verontreini gende stoffen af te voeren. Wethouder Chris Zijdeveld vond het „een zinnig punt", reden voor Noordegraaf om de zaak eens te onderzoeken. Hij komt nu met een complete „case-history" over dit onderwerp uit Maastricht. In samenwerking met apotheken is de mogelijkheid geschapen om over tollige medicijnen in te leveren bij de apotheek. Deze worden dan weer bij de apotheken opgehaald door een af valverwerkingsbedrijf. Voor publici teit omtrent deze „actie" zorgt de SCHIEDAM - Aprilletje zoet enzovoorts. Heel wpt mensen zullen geschrok ken zijn van het plotselinge grimmige trekje van ons klimaat. Maar het levert wel sfeerwolle tafereeltjes op. Het had alleen beter in de winter kunnen gemeente Maastricht. Een klein for maat affiche, met de tekst „Bewaar geen oude geneesmiddelen, breng ze terug naar de apotheek", werd opge hangen in wachtkamers van artsen en bij apotheken. Deze methode bleek beter te werken dan een op roep op de verpakking van de medi cijnen zelf, aangezien de praktijk uitwijst dat opschriften op doosjes slecht worden gelezen Nordegraaf stelt verder voor om voor inlevering van ontvlambare stof fen, chemicaliën, reinigingsmiddelen enz. een regeling te treffen met de keuringsdienst van waren. Voor foto- chemicaliën kan een regeling getrof fen worden met de fotohandelaren om tanks neer te zetten voor oud fixeer. Bovendien zit er in het oude fixeer per liter ongeveer 7 gram zil ver. waardoor het de moeite waard is het zilver er weer uit te halen. Financieel zijn er nauwelijks kosten aan verbonden voor de gemeente. Op de vraag of het niet zilvoller zou zijn de verontreiniging door bedrijven aan te pakken zei Noordegraaf: „Natuur lijk, maar je moet het ene doen en het andere niet laten. Hier is vrij sim pel iets aan te doen, zeker wanneer iedereen een beetje meewerkt. Mis schien nog belangrijker dan de ver minderde vervuiling is het stukje mentaliteitsverandering dat bij de mensen optreedt We moeten toch gaan beseffen dat we niet alles zo maar door de goot steen kunnen spoelen en laten staan in grootmoeders medicijnkastje is nog veel gevaarlijker" Herman Noordegraaf. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht Valkenburg (L) en Zuidlaren SCHIEDAM - Vanaf aanstaande za terdag zullen de Schiedamse straten weer gesierd worden door vele kinde ren met opgerolde badhanddoeken onder de arm of achterop de fiets, natte haren en rood omrande ogen Het zwembad Groenoord is weer open Om 12 uur 's middags op 15 april zullen twee muziekkorpsen naar de Schiedamseweg opmarcheren om de poorten open te blazen Na de openstelling van het bad is er voor de kinderen tot en met 12 jaar een ballonnenwedstrijd. De kaartjes voor deze wedstrijd zijn op de dag van de opening vanaf 12 uur verkrijg baar op het terrein van Bad Groen oord. Aansluitend op de ballonnen wedstrijd zal de Schiedamse Red dingsbrigade een demonstratie reddend zwemmen verzorgen. Daarna wordt er door de drie Schiedamse zwemverenigingen S.Z.C., de Water vrienden en S.R.B. een estafette met handicap gezwommen. Hieraan zul len van elke vereniging 5 jongens en 5 meisjes in de leeftijd van 10 tot 13 jaar deelnemen. Als sluitstuk van de opening zullen nog een aantal water- polowedstrijden gespeeld worden, waarvan de organisatie in handen is van het personeel van de Stichting Zwembaden Iedereen die de zomer in het hoofd heeft kan aanstaande zaterdag gratis naar Groenoord komen. En men hoeft nog niet uit de kleren, kijken is voorlopig voldoende met de huidige temperatuur zal het wel stil blijven voorlopig. SCHIEDAM - „Meneer, ik ben blij dat u deze bekeuring niet wilt betalen", was het nogal wonderlijke antwoord van een politieagent tegen een Z-flat bewoner die zijn parkeerbon niet wilde betalen. De agenten van de politiepost Kethel hadden opdracht gekregen extra scherp te letten op foutparkeerders op terreinen naast de Z- flats aan het Chopinplein, Griegplein en Sibeliusplein. De parkeerterreinen kunnen het aantal auto's van bewoners en be zoekers al geruime tijd niet meer herbergen met het gevolg dat men zijn vervoermiddel ook naast de parkeervakken en langs de stoepranden bij de ingang van de flats neerzet. Jubileumwedstrijd Martinit tegen SVV SCHIEDAM - Martinit, dat vgftig jaar bestaat, speelt op dinsdag 23 mei een jubileumwedstrijd tegen SVV. Daarmee wordt dan tevens de nederlaag-serie afgesloten, die de derdeklasser momenteel speelt tegen Schiedamse KNVB-clubs. Inmiddels is voor deze reeks ge speeld tegen HBSS (3-1) Op het programma staan nog Excelsior'20 (dinsdag 18 april), Schiedam (dinsdag 25 PPSC (dinsdag 2 mei), Hennes DVS (dinsdag 9 mei) en DHS (dinsdag 16 mei). Alle wedstrijden beginnen om zeven uur. VLAARDINGEN - De Stichting Onder wijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg- Noord. waarin samenwerken de gemeenten Schiedam. Vlaardingen en Maassluis,houdt op vrijdag 14 april om 20.00 uur een open bare vergadering van het algemeen bestuur in het gebouw aan de Markt 47 te Vlaar dingen. De vergadering is bedoeld voor de medewerkenden aan de O.B.D., doch is ook toegankelijk voor belangstellenden. SCHIEDAM - Schaakvereniging Groenoord bestaat tien jaar. Dat wordt, zoals gebruikelijk, met een grote feestavond voor leden en oud-leden gevierd. Maar in de week die aan deze avond vooraf gaat kan heel Schiedam het jubileum meebeleven als toeschouwer bij een openlucht-schaaktoernooi met grote stukken in de binnenstad en als deelnemer aan een oploswedstrijd waarbij iedereen kan meedingen naar de hoofdprijs. De feestweek begint op zaterdag 15 april om half twee in de Lange Kerk straat, vóór de HEMA. Daar spelen in de open lucht 3-mans teams van de jubilerende vereniging, van de Schie damse collega's "Schiedam" en "Zwarte Paard" en van "HVO" uit Vlaardingen een snelschaakwedstrijd. Vooral voor wie niet kan schaken zal het een absurd gezicht zijn de scha kers met een kleuterhogedame te zien sjouwen. De te winnen prijs is al even absurd, maar voor het winnende team is er voldoende Proosje be schikbaar om van de schrik te beko men. Op 15 april start ook de oploswed strijd. Tien, niet al te zware opgaven, worden aangeboden om mee te din gen naar de hoofdprijs. Het hierbij afgedrukte diagram, met als opgave "Wit begint en geeft mat in twee zet ten", is een van de minst makkelijke. Oplossingen inzenden aan de heer D.P. van der Veen, Molensingel 55, 3121VK Schiedam. De overigen negen opgaven zijn van 15 tot en met zaterdag 22 april te vinden in de etalages van: Slijterij en Wijnhandel Snik Lange Kerkstraat 17-21, Herenkleding Windsor House, Broersvest 56, Herenkleding Windsor House, Mgr. Nolenslaan 600, Modestoffenhuis Van de Boor, Nieuwlandplein 57. Slijterij Groenoord, Laan van Bol'es 29, Speelgoedhandel Quartel, Schie damseweg 25, Huize Brabant bv Foto/film, Bachplein 598, Dranken- expresse, Winkelcentrum De Kethel, Borodinlaan, Speelgoedhandel J. van der Most, Hoogstraat 27b. Elke goede oplossing van een opgave dingt mee naar de hoofdprijs van vijf tig gulden plus een jaar lidmaatschap van SV Groenoord. Eén oplossing per persoon per opgave, dus voor dege nen die er een puzzeltocht van ma ken maximaal 10 oplossongen per persoon. Oplossingen dienen uiterlijk 24 april te worden ingezonden naar de Molensingel. De prijsuitreiking is 2 mei. Dinsdag 18 april, de gebruikelijke clubavond, spelen de Groenoorders onderling een snelschaaktoemooi voor teams in hun thuishaven Boerderij Landvreugd en op zaterdag 22 april besluiten zij de feestweek, moe van al het schaken, met bowlingavond. Wil- begint en geeft mat in twee zet- Orie filialen in Rotterdam Bergweg 64/Slinge 149/Korte Hoogstr 10 Centraal tel. 010-654222 Of per week 12.28 incl. 3 jaar garant ie

De Havenloods | 1978 | | pagina 1