Er zijn zoveel redenen om alsnog naar school te gaan Robert en Dimitri in dolle twee-mans-show Beter laat dan nooit Stadsgehoorzaal Sursum Corda concerteert Dada plus Ballet films in museum TLEANINN 'Wat ieder meisje weten moet' After eight van Funhouse Teerstoof Poppentheater termeulen ProgrammaZoldertheater Bloemgroep over sexualiteit PROFITEER NU 1T VAN DE 10,- *N KORTINGSREGELING. (P DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 APRIL 1978 15-573 Voor je plezier of voor 't papier. Opleidingen voor volwassenen staan y volop in de belangstelling. Steeds meer mensen besluiten om weer naar school te gaan. De één wil per sé 't papiertje hebben om toch maar te gaan studeren of vanwege kansen op een baan. Voor anderen zijn diploma's meer bijzaak en is een paar ochtenden of middagen school - in geen geval hele dagen - een leuke vrijetijdsbesteding. Redenen genoeg. Mogelijkheden ook. Misschien heeft u ook wel 'ns over verder leren nagedacht. Dan is het goed dat u weet dat er verschillende mogelijkheden zijn. Zowel overdag MAVO-4, als 's avonds MAVO-4, HAVO, Atheneum en Gymnasium. Indien u alleen 's avonds kunt, vragen we u nog even geduld te hebben: tot begin juni wanneer de inschrijvingen voor de avondscholengemeen schap opengaan. Als u nu al een brochure of inlichtingen zoudt willen ontvangen, belt u dan even 010) 36 24 42. U kunt ook de advertentie afwachten in dit blad; op 1 juni a.s. wordt u volledig geïnformeerd. Overdag: MAVO-4. Een opleiding die 3 jaar duurt en waarvoor u'gemiddeld 3 ochtenden of middagen naar school moet per week. Met overstapmogelijk heden naar de avondopleiding als u overdag minder tijd krijgt. Meer informatie over de dagopleiding? Men kan de MAVO-opleiding ook in twee delen volgen. Bij het begin van de studie kiest u dan tenminste drie van de zes vakken van een volledige opleiding. Bij het examen kunt u dan deelcertificaten behalen die, wanneer later zes certificaten zijn behaald, kunnen worden ingewisseld voor een volledig diploma. Op woensdag 19 april in de Hammerstraat 25 en op donderdag 20 april in de Overijselsestraat 49 (ingang hoek Stichtseplein) zullen voorlichtingsochtenden worden gehouden van 10.30-13.00 uur en -avonden van 20.00-22.00 uur. U kunt zich, in de beide schoolgebouwen, na de voorlichtingsochtend of -avond Van 1 tot 20 mei en van 1 tot 16 juni, iedere maandag, woensdag en vrijdag tussen 10.00 en 13.00 uur 's morgens in de Hammersti;aat of in de Overijselsestraat. Mocht u zich niet hebben laten inschrijven tijdens de voorlichtingsbijeenkomsten of tijdens het spreekuur van de conrectoren, dan kunt u zich alsnog aanmelden in het gebouw eventueel direct laten inschrijven als leerling(e; aan de 's Gravendijkwal 58b tussen 1 en 20 mei voor de cursus 1978-1979, die eind en tussen 1 en 16 juni: maandag t/m vrijdag augustus start. Mocht u niet in de gelegenheid van 10.00-13.00 uur (kamer 211,2e etage), zijn om deze voorlichtingsochtend of-avond te bezoeken, dan kunt u zich voor nadere inlichtingen vervoegen op het spreekuur van de conrectoren en wel op de volgende dagen: Rotterdamse Avondscholengemeenschap voor VWO, HAVO, MAVO, afdeling Dagschool voor Volwassenen. Gemeente Rotterdam VLAARDINGEN Na al in bijna veertig steden volle zalen te hebben getrokken zullen Robert Long en Dimitri Frenkel Frank nu ook in Vlaardingen hun nieuwe theaterpro gramma ..Wat ieder meisje weten moet" presenteren. Op dinsdag 18 april staan de deuren van de Stads gehoorzaal open voor alle leergierige meisjes en voor alle Vlaardingse liefhebbers van theater. ,„Wat ieder meisje weten moet" is de première van een nieuw Nederlands duo. Rober Long en Dimitri Frenkel Frank kombineren hun niet geringe talenten en persoonlijkheden - en ontketenen daar mee een dolle twee-mans-show, zoals nog niet eerder te zien is geweest. Aan de beeldschone en piepjonge Dolly Doll - een levensgrote pop - laten ze zien „wat ieder meisje weten moet" over de hele wereld, de mannen, de liefde, over de hebbe lijkheden van rijk en arm, modieus en gewoon, keurig en niet zo keurig, Robert en Dimitri gebruiken daar voor een razaendsnelle montage van revue-achtige scènes, grappen, songs, samenspraken, sketches, trucs en effekten - allemaal splinternieuw be dacht en geschreven en gekompo- neerd. Amusement en satire gaan hierbij naaadloos in elkaar over - want een specialiteit van de twee heren is een soort bedrieglijke speelsheid, waarmee ze hard kunnen raken. Ze attakeren alles wat hun voor het vizier komt: van intellektuele priet praat tot voze amusementsindustrie, van de Nieuwe Harde Vrouw, van commerciële erotiek tot modieus wereldleed. Sinds hun eerste samenwerking in „Scherts, Satire, Songs abder Snoepgoed" hebben Robert en Dimitri elkaar nu definitief gevon- JAAR AUTO Allen op zaterdag 15 mei om negen uur (vrijdagavond is er geen voorstel ling) vindt er in Zoldertheater "In de Teerstoof" een gebeuren plaats dat zijn weerga niet kent: het optreden van de Funhouse-revue met "After- Eight". Een gebeuren dat maar één maal wordt vertoond en dat zeter niet gemist mag worden. TWEE PAUZES Bijna drie uur duurt deze Funhouse- show, maar dat realiseer je je pas vol verbazing na afloop, want verveling is er niet bij. Gescheiden door twee pauzes wordt er een programma ge boden dat uit drie gedeeltes bestaat. Begonnen wordt met een mimestuk. Rob van Houten speelt daarin een lif ter, die het moet afleggen tegen de mooie meiden, voor wie een automo bilist wèl wil stoppen. Hij is daarom genoodzaakt met zijn tentje langs de weg te kamperen. "WALDOLALA" Het tweede gedeelte fungeert met veel liedjes en sketches als een rustge vend intermezzo, waarna- na de tweede pauze - het derde gedeelte losbarst: de Funhouse Nightclub, met een optreden van de beroemde travestiet Daisy Dynamite (Hans van de Hoek, die men ongetwijfeld zal herkennen als Boy Bensdorp uit Wal- dolala) Verder ontmoeten we een mislukte goochelaar, die ook van buikspreken niet veel afweet in de figuur van Cor Beurskens, die zich su- perlullig weet te gedragen. Nooit van gehoord natuurlijk, maar als je zegt dat hij in bovengenoemde, omstreden VPRO-serie "meneer de Psychiator" is, dan zal iedereen Dr. Karl-Heins Lindt herkennen SOFTE PORNO In een schitterend toneelbeeld, met prachtige kostuums met veel glitter, kleurige lichtjes en een stralende ach terwand met wendbare panelen, wordt een swingende show geboden met werkelijk briljante indeêen. Wat dacht U van een kijkje door het sleu telgat van een Parijse hotelkamer, waar met lakens een opwindende lief- desdans wordt uitgevoerd Of van een wulpse stoel die aan het vrijen slaat met de mooie vrou die erop zit9 Om maar te zwijgen van Daisy Dyna mite die "Great Bals of Fire" zint. terwijl op de achtergrond drie levens grote penissen een ballètje uitvoeren s de Funhouse- De toegangsprijzen bedragen fl. 11,- en CJP/Pas 65 fl. 8,50. Van maandag tot en met vrijdag kunt U reserveren via het VVV-kantoor te Schiedam, tel. 266000. vrijdagavond en zaterdag na 13.00 uur rechtstreeks via het theater, tel. 269455. den. Ze vormen een effektief duo: gelijk wat ironie, fantasie en improvi satietalent betreft maar zo verschil lend van stijl, sfeer en achtergrond. „Wat ieder meisje weten moet" is voor hen zelf een feest: een jaar lang hebben ze aan de show gesleuteld zich verkneuterd om dit te gaan doen, want samen op het toneel voelen ze zich als vissen in het water. Ze verschijnen als tientallen figuren, verkleden zich van hot naar her, spelen piano, viool en travesti, zingen en swingen - en als het publiek een tiende van hun plezier heeft kunnen het hele wonderlijke avonden worden. De voorstelling begint om kwart over acht en toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Toegangsprijzen: f. 15.-. f. 12,50. en f. 10,-. CJP en pas 65plus betalen tien gulden. Vrijdag 14 april: Hamioniezaal 20.00 uur - De Bloemgroep. „D'r op of d'r onder". Zaterdag 15 april: Stadsgehoorzaal 20.15 uur - Toneel- en Letterlieven de Vereniging Varia. Dinsdag 18 april: Stadsgehoorzaal 20.15 uur - Robert Long en Dimitri Frenkel Frank „Wat ieder meisje weten moet" Donderdag 20 april: Stadsgehoorzaal - 20.00 uur - Toneelgroep ONI - „Bokken en Geiten". VLAARDINGEN - Vlaardings oud ste muziekvereniging "Sursum die in december 1977 het 75-jarig be staan vierde met een geslaagd concert in de Stadsgehoorzaal, zal op zater dag 15 april a.s. opnieuw van zich la ten horen. 's Avonds om 8 uur zal men n.i. op nieuw een z.g. donateurs-concert ver zorgen in zaal "Triangel" Fransen straat 12 Vlaardingen. "Sursum Cor da" houdt steeds meer rekening met de'muzikale mensen van haar dona teurs en andere supporters. Tijdens genoemd concert in de Stadsgehoor zaal bleek de keuze in de gespeelde werken goed in de smaak te vallen. Zware stukken komen ook nu niet op het programma voor. Zowel vóór als na de pauze wordt een aantal goed in het gehoor liggende num mers, waaronder enkele vlotte mar sen, ten gehore gebracht. De num mers zullen ook weer kort worden toegelicht. Het bestuur van "Sursum Corda" stelt zich voor na afloop nog wat bij elkaar te blijven met een (dans) muziekje, terwijl dan de uit slag bekend gemaakt zal worden van de verloting, die men in de pauze denkt te houden. Donateurs, die tot nu toe verzuimden het aan hen ge zonden briefje in te vullen om de gra tis toegangsbewijzen in bezit te krij gen, kunnen zich alsnog met de ge noemde adressen in verbinding stel len. Andere belangstellende (en Sur sum Corda hoopt dat het er veel zul len zijn) kunnen kaarten a fl. 3,- ko pen bij boekhandel Middendorp, Asterstraat 1, Hoek Rozenlaan, via leden of misschien nog op 15 april aan de zaal. Op zaterdagmiddag 15 april om half drie komen de allerkleinsten (kinde ren van 4 tot 7'jaar) aan bod in Zol dertheater "In de Teerstoof" Franci- ne Abbing geeft dan een heropvoe- Stijlvol... Een fraaie kwaliteit Italiaanse damast (100% viscose), bijzonder goed passend in het meer klassiek getinte interieur. In lindegroen, goud of_bruin. Breedte 120 cm Per meter van 11,98 voor SCHIEDAM - Het stedelijk r organiseert in samenwerking met het Goethe instituut te Amsterdam, 4 filmavonden waar het thema film en experiment centraal staat. Op de laatste avond, 14 april a.s. zul len de films „Dada-manifest" van Helmut Herbst (1969) en „Ballet Me- canique" van Fernand Léger (1923) vertoond worden. De toegang is gra tis, aanvang 20.115 uur in de aula van het stedelijk museum. Dada-minifest De film tóont het dadaisme vanaf het moment van ontstaan tot heden: de oprichting in Ziirich als reaktie op de officiële kunst en de politieke ver houdingen binnen Europa, de uit breiding in de culturele centra en le vendige aktiviteiten van de dadaïsten, voor al waar het publiciteit en be langstelling betreft Tussendoor worden interviews met nog in leven zijnde dadaïsten getoond alsmede dokumenten, die de geeste lijke motieven voor en op dada toe lichtingen geven. In vogelvlucht wor den de belangrijkste kunstenaars voorgesteld. Ook de late erkenning van de dadaisten komt duidelijk naar voren. De film toont het belang aan dat dada heeft betekend voor de he dendaagse kunst. Aan de andere kant zien we ook de reakties van geënga geerde kunstenaars op een corrupte maatschappij en hun streven om door middel van beeldende kunst een be wustzijn te bevorderen, dat nu nog even aktueel is als ten tijde van dada. Ballet Mecanique Europa m de twintiger jaren was een heksenketel van onrust op ieder ge bied, ook cultureel. Tradities verdwe nen en maakten plaats voor nieuwe dingen en gedachten. Nieuwe inzich ten en ideeën werden niet alleen gre- Cubisme, expressionisme, dadaisme en abstracte kunst bloeiden op. Aan vankelijk alleen in de schilderkunst, snel volgden ook ballet, toneél, mu ziek en literatuur. Moeilijker was het met de filmkunst. Deze jonge kunst bevond zich nog in een experimen teel stadium en bovendien was men sterk gebonden aar. de technische mogelijkheden. Het was echter onver mijdelijk dat de nieuwe stromingen de filmkunst onberoerd zouden la ten. De filmkunst werd gebruikt door mensen uit de abstracte en cubis- tische richting. Ferdinand Léger was een van de eerste cubistische schil ders. Hij kwam tot experimenteel fil men omdat hij zocht naar een manier om het ritme van gewone voorwer pen ,in tijd en ruimte uit te drukken en het resultaat werd Ballet Mecani que een dans gecreëerd uit de bewe ging van hefbomen, drijfwerk, lede maten, etalage poppen, bazargoed, reclamebiljetten, slingers, roomklop- pers en af en toe ook wat mensen, waarvan de bewegingen gemechani seerd zijn, zoals bij de wasvrouw die een trap opklimt. een samenspel tussen Francine en de kinderen. Daarom valt er van tevoren weinig te vertellen over de inhoud, want; als de kinderen in de zaal ko men, is er niets. Wanneer de voor stelling is afgelopen staat er echter een huis, bewoond door poppen en de kinderen zijn ervan overtuigd dat zij dat huis z^lf gebouwd hebben. KINDEREN AKTIEF Avontuur, kijkspel en humor zijn de belangrijkste elementen waaruit het verhaal is opgebouwd. Door de reak ties van de kinderen al improviserend in het spel op te nemen, is iedere voorstelling weer een nieuwe beleve nis. Francine Abbing zegt hierover zelf:" Het is mijn bedoeling de kinde ren aktief te betrekken bij het gebeu ren. Het geheel speelt zich af in en öm het huis, dat tegelijk als decors en als poppenkast fungeert. Na 15 jaren in de poppenkast verborgen te zijn geweest te zijn, wilde ik een direkte schakel zijn tussen de poppen en de kinderen. En ik ben elke keer weer blij met de inspiratie die zij mij ge- De toegangsprijs is weer Fl.2,50 en U kunt vanaf maandag al reserveren bij het VVV Schiedam (tel. 266000). Daar kunt U voor reserveringen te recht tot en met vrijdag. In principe kunt U vrijdagavond en zaterdag na 13.00 uur ook reserveren bij het theater (tel. 269455) maar wij weten uit ervaring dat U dan te laat bent. Op zaterdag 22 april vindt de laatste poppenvoorstelling plaats (het Haag se Sprookjestoneel met "Spotje en Klaas Vaak") Hiermee sluiten wij het seizoen 1977/78 af. Volgende week leest U hierover meer VRIJDAG 14 APRIL Géén voorstelling ZATERDAG 15 APRIL 14.30 UUR Poppentheater Francine Abbing met "In Holland staat een huis" Toegangs prijs fl 2,50 p.p ZATERDAG 15 APRIL 21 00 UUR De Funhouse-revué (3 uur durend, 2 pauzes) Toegangsprijs fl 11,00 CJP- en Pas-65 fl. 8,50 RESERVERINGEN Maandag tot en met vrijdag via het VW-kantoor te Schiedam, tel. 266000, vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455 Groenten en fruit in Koningshof MAASSLUIS - Het produktschap voor Groenten en Fruit verzorgt op dinsdag 18 april een voorlichtings middag in het Ontmoetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan. Aan de hand van films, dia's en demon straties zullen de aanwezigen geïn formeerd worden over de voedings waarden van groente en fruit, over de toepassingen ervan in ons dagelijks menu en over de zorg die er aan de produkten wordt besteed voordat ze bij de consument op tafel komen. Ook zal er het een en ander worden verteld over exotisch fruit en over minder alledaagse groentesoorten Er wordt een loterij gehouden waar bij talrijke soorten fruit te winnen zijn en tevens kunnen de bezoekers er tegen gereduceerde prijs recepten boekjes kopen. De toegang is gratis, de zaal gaat om half twee open. VLAARDINGEN - Dóór de Bloem groep zal op vrijdag 14 april in de Harmonie gespeeld worden "D'r op of d'r onder" een programma over seksualiteit en intimiteit. Hoewel in de tegenwoordige tijd over seks vrij gesproken wordt en de dingen zelfs bij de naam worden ge noemd, kan men zich afvragen of er ook wezenlijk iets veranderd is. Men komt dan al gauw tot de slot som dat de "seksuele revolutie" zich aan de oppervlakte heeft voltrokken. Weliswaar is er een grotere technische kennis, maar toch blijkt dat die ken nis geen garantie is vpor een goede relatie tussen mensen. Seksualiteit is een intimiteit en over die intimiteit weten we eigenlijk niet zoveel. Het is erg moeilijk om er over te pra ten. ook binnen de Bloemgroep merkte men dat de een niet zo gauw aan de ander vertelt hoe hij zijn seksualiteit beleeft. De Bloemgroep kwam tot de conclusie dat ze geen programma moesten maken over seksuele voorlichting, maar over sek sualiteit als middel tot kommunica- tie. In het programma 'D'r op of d'i onder" heeft de Bloemgroep het ge zin als uitgangspunt genomen, omdat het gezin nog steeds de basis is van onze samenleving. Na afloop van de voorstelling is het mogelijk met de spelers van gedach ten te wisselen. De voorstelling vangt aan om kwart over acht; kaarten f 3,50 zijn vanaf maandag 1.0 apri verkrijgbaar aan de kassa van 10-12 uur en van 19-21 uur. SNELREINIGING W ZWART JANSTRAAT 27 - ROTTERDAM GOUDSERIJWEG 14(BIJ VLIETLAAN) - WESTKRUISKADE 77 TFI FFOON 67.03.19

De Havenloods | 1978 | | pagina 5