o Gehandicapten krijgen subsidie Fraaie kans voor vrouwelijke dj's 12?5 termeulen termeulen Beschikking geldelijke steun huisvesting Op zoek naar het betere betaalbare bed? termeulen ót eentje* keilen termeulen ïblët I OpnieuwGeen God in het lijden? DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 APRIL 1978 ALGEMEEN- 16-571 Sfeervol licht... Bijzonder leuk lampje .uitgevoerd n geschulpt mat glas. Uitermate geschikt voor boven uw eetbar of plantenbak. Kompleet met pendel en koperkleurige fitting met 3 klem schroefjes. Geschikt voor lampen met een normale fitting, In matwit. Nu slechts Altijd jeans-tijd... Let op deze prima zittende 100% katoenen denim jeans met geinige sierstiksels. Maten 36 t/m 44. Een geweldige jeans, die normaal 47,50 kost nu voor Gehandicapten die menen in aanmerking te komen voor subsidie bij aanpas sing van hun woning, kunnen vanaf heden een beroep doen op de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten. Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) heeft deze beschikking onlangs met zijn handtekening bekrachtigd. De aanvaarde kosten van de woningaanpassing zullen voor 100 pet. worden gesubsidieerd. Als de kosten minder dan f.6.000.- bedragen, wordt een sub sidie ineens verstrekt: zijn de kosten hoger dan wordt gedurende twintig jaar een gelijkblijvende jaarlijkse bijdrage verstrekt. Kosten onder f.250.- worden niet gesubsidieerd. De huur van een woning waarin aanpassingen zijn aange bracht mag niet worden verhoogd. Wet op 1 oktober 1976 liet het mi- sioenfonds. Een dergelijke uitzonde- nisterie van Volkshuisvesting en ring bestaat ook voor degenen, die Ruimtelijke Ordening al weten de een beroep kunnen doen op de Spoor kosten voor woningaanpassing gehandicapten voor zijn rekening te willen nemen. De regeling werd zelfs een uitkering krachtens de AAW: kinderen, huisvrouwen en bejaarden. De subsidieregeling is dus bestemd voor alle gehandicapten en geldt te vens voor alle soorten permanente woningen. Medio 1977 werden reeds de proce dureregels behorende bij de beschik - wegpensioenwet en de Algemene Militaire Pensioenwet. Zij moeten het formulier indienen bij het Spoorweg- Onderzoek De GMD stelt een onderzoek in naar de aard van de handicap en de woon situatie van de gehandicapte en pleegt king bekend gemaakt. De regeling overleg met eventuele huiseigenaar is geldig verklaard met terugwerken- en gemeente. Aan de hand van het de kracht tot 1 oktober 1976. Alle voorlopig advies dat de GMD opstelt inmiddels ingediende aanvragen van wordt de aanvraag door de hoofdin- ji genieur-directeur van de volkshuis vesting in de prov iricie beoordeeld Bij hem ligt de taak te adviseren over de huisvestingsaspecten en de kosten verbonden aan de aanpassingen. Uit te komen voor een het overleg tussen deze instanties gehandicapten voor aanpassing hun woning zijn in de geest van ae beschikking behandeld. Formulieren waarmee de gehandicap ten te kennen geven, dat zij in aan merking v subsidie, zijn verkrijgbaar bij gemeen ten, de Gemeenschappelijke Medische Diensten en verschillende andere in stanties. Het formulier moet worden ingezon den naar de Gemeenschappelijke Me dische Dienst (GMD), die is aangewe- komt een voorstel naar voren aan de hand waarvan de gehandicapte in contact kan treden met architect, aannemer en andere deskundigen. Zij kunnen de gewenste voorzieningen nader uitwerken. Vervolgens dient de gehandicapte een aanvraag in voor als centrale adviseur op medisch geldelijke steun. Op het mom ent d den worden begonnen. Als de aanpas singen zijn voltooid dient de gehandi capte een gereedmeldingsformulier in waarna de uitbetaling kan volgen. Een gehandicapte die zich niet kan verenigen met de van de gemeente ontvangen beschikking kan daartegen op twee manieren in beroep gaan. De eerste mogelijkheid is formeel be roep aantekenen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State (wet Arob). Deze procedure zal echter enige tijd vergen. Men kan zich ook wenden tot de Centrale Overleggroep, die hiervoor speciaal in het leven is geroepen. In deze cen trale overleggroep zitten vertegen woordigers van de departementen van Sociale Zaken, van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening en van de GMD. De groep wordt uitgebreid met vertegenwoordigers van het ABP de betrokken gemeente, de hoofd ingenieur-directeur in de betrokken provincie en eventueel andere des kundigen. De overleggroep zetelt bij de Centrale Directie van de Volks huisvesting, Boerhaavelaan 5, Zoeter- meer. Uitsluitend aanpassingen die betrek king hebben op de huisvesting kun nen worden gehonoreerd. Aanpassin gen die meer thuis horen de woningverbetering zoals het aanbren gen van een douche of centrale ver warming vallen niet onder deze be schikking maar onder de Beschikking geldelijke steun verbetering particu liere woningen. Als de gehandicapte wegens aanpas sing van de woning tijdelijk in een andere woning moet gaan wonen of indien het beter is dat de gehandicap te gaat verhuizen naar een andere wo ning, kan deze aanspraak maken op een bijdrage in de verhuis- en herin richtingskosten. De subsidie hiervoor bedraagt maximaal f.3.000,- en in de en sociaal terrein. Voor ambtenaar- deze de beschikking daarover in han- steden Amsterdam, Den Haag, Roi- gehandicapten bestaat een uitzonde- den heeft kan met de werkzaamhe- terdam en Utrecht maximaal f.3.500,- Lion Artists houdt talentenjacht ROTTERDAM - Het Rotterdams theater- en boekingsbureau Lion Artists Management is op zoek naar vrouwelijke diskjockey's. In de ruimte van Sociëteit Nord '67 wordt op 3 mei aanstaande een talenten jacht gehouden, waarvoor ieder meis je of iedere vrouw die vindt dat ze in staat is, op plezierige wijze-platen aan elkaar te praten, kan inschrijven. Hoofdprijs: een weekend van Lion naar Londen voor twee personen. Ook ervaring hoeven de dames niet te hebben. Frans Naterop: ,,Het gaat er gewoon om, dat er een leuke wedstrijd ontstaat, waaruit wellicht talent naar voren kan komen. Het is dus niet noodzakelijk dat de deel neemsters op het ogenblik al in het dj-vak werkzaam zijn. Trouwens: zoveel zijn dat er niet in Neder land Stap binnen bij Ubica. Laat u de collectie tonen. Dat verplicht u tot niets. Spaart u wèl 'n hoop gezoek en tijdverlies. Letterlijk alles voor de slaap kamer. Van 'n matras tot en met een complete slaapkamer. Graag tot ziens. WÊÊBÊÊÊÊ Showroom UBICA MATRASSENFABRIEK Verzamelgebouw "Zuid" (vlak bij metro-station Zuidplein) Strevelsweg 700, Appart. 613 ROTTERDAM-ZUID tel. 010 - 81 30 06 ZES DAGEN PER WEEK GEOPEND maandag t/m zaterdag: 9-17 uur Levering via detailhandel. Frans Naterop van Lion Artists Management: „Het is de bedoeling dat alle dames ruimschoots de kans krijgen om hun kunnen te tonen. Het optreden zal dan ook zeker geen tien minuten duren, zoals meestal ge bruikelijk is bij dit soort gelegenhe den, maar een klein half uur. Er is de laatste tijd voor vrouwelijke dj.'s bij zonder veel belangstelling, maar er zijn er zeer weinig. Volgens ons moet daar gewoon verandering in komen. Ook vrouwen moeten de kans krij gen om op" deze manier in het mu- ziekwereldje te werken". Volgens Frans is er talent genoeg. Als voorbeeld haalt hij de winnares aan van een vorig jaar in Schiedam gehouden talentenjacht, Carine Met- tau, die tegenwoordig als „Disco lady" tal van optredens alom in den lande verzorgt. „Het zou best eens kunnen dat de winnares van onze talentenjacht die gelegenheid óók krijgt, als ze werkelijk talent heeft". Meer dan talent hoeven de deelneem sters overigens niet mee te brengen. Ze kunnen hun mogelijkheden tonen via de installatie van de bekende disKjockey Sammy Green, die zelf deel uitmaakt van de jury. De huis- platenruiters van de sociëteit, Ed en Piet, zullen de deelneemsters tech nisch terzijde staan, als dat noodza kelijk is, terwijl ze ook afwisselend de prestatie van het gebeuren voor hun rekening nemen. Meer avonden Zoals gezegd: de talentenjacht wordt gehouden op woensdag 3 mei. Het is echter wel mogelijk dat er, afhan kelijk van het aantal inschrijvingen, nóg enkele avonden zullen worden georganiseerd. In dat geval is er, waarschijnlijk in juni, een grote .fina le-avond, waarin de beste dames tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. De bedoeling is overigens, dat de deelneemsters in de hun toegewezen tijd twee verplichte platen zullen aankondigen en draaien, terwijl de rest van de muziekkeuze aan henzelf wordt overgelaten. Uiteraard dient de muziek wel te zijn aangepast aan de smaak van het publiek, dat tijdens de talentenjacht aanwezig zal zijn. Op de avond(en) is iedereen die wil komen kijken of luisteren in sociëteit Nord '67 (Heer Kerstantstraat 14 in Rotterdam Noord) gratis welkom. Voor de talentenjacht zijn aantrekke lijke prijzen beschikbaar gesteld. Hoofdprijs is een geheel verzorgd weekend voor twee personen, beschikbaar gesteld door De Jong Intratours in Rijsoord. Verder kleed Wrangier uit Dordrecht een van de prijswinnaars helemaal aan, geeft de sociëteit een jaarabonnement en ook nog een diner voor twee personen te verdienen, aangeboden door restau rant Sint Joris in Ridderkerk. Wie mee wil doen moet zich uiter lijk op 28 april aanstaande aanmel den bq Lion Artists Management, Kerstant van de Betgelaan 38 in Rotterdam. Wie van tevoren eerst iets meer wil weten kan even bellen: 010-22 52 22. De prestatieloop van de Havenloods is inmiddels al weer een maandje achter de rug. Uiteraard zijn daar heel wat prijzen en dergelijke aan verbonden en Eddy Pietersgraafland had dit jaar, evenals voorgaande jaren, weer wat prijzen beschikbaar. De gelukkige winnaars daarvan waren Rob Appeldoorn uit Rot terdam, M. Notenboom uit Rotterdam, van Heijningen uit Zoetermeer, R.A. de Koning uit Rotterdam en mevrouw Meulemans uit Hoogvliet. Zij ontvin gen uit handen van Eddy allemaal een trainingspak, dat pas op de markt is ge bracht door Intersport, een centrale inkooporganisatie waarvan Pietersgraaf land de enige vestiging in Rotterdam heeft. Handig van Tefal... Een roestvrijstalen mes met kunst stof handvat. Door het mes in en uit de wandhouder te halen, wordt het vanzelf geslepen en blijft daar door altijd scherp. van 26,- voor Groot model van 29,95 voor 17,95" De disco-installatie van Sammy Green, waarop de dames zich helemaal mogen uitleven. Als-ie maar héél blijft Teleski nu op Beekse Bergen Kecratie-oord Beekse Bergen (tussen Tilburg en Hilvarenbeek( heeft een nieuwe attraktie: de Teleski. Het is een kabelwaterskibaan en een uniek systeem waarbij men kan waterschiën zonder motorboot. De baan op de Beekse Bergen heeft een lengte van ca. I 200 meter. Al met al wordt de capaciteit in vergelijking met het oude systeem vertienvoudigd, terwijl bovendien van milieuverontreiniging geen sprake meer is. Ook deze nieuwe attraktie zit in het all-in kaartje strandpark van f.6,50 per persoon begrepen. Bijeenkomst over rapport- Hoffstra Het Fiscaal Economisch Dispuut heeft een wetenschappelijke bijeen komst georganiseerd over het rapport Hofstra. Tijdens de bijeenkomst zal prof. dr. H.J. Hofstra enkele opmer kingen maken over zijn rapport, waarna de Tilburgse hoogleraar in het belastingrecht, prof. dr. D.A.M. Mee les, kanttekeningen plaatst met de conclusies van zijn werk in de com- missie-Eizinga in gedachten. Een panel, onder voorzitterschap van prof. dr. J.H. Christiaanse, en verder bestaande uit prof. drs. R. Burgert en prof. dr. S. Cnossen, zal over het rap port discussiëren. De bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag 21 april a.s., aanvang 15.30 uur, in collegezaal B5, Woudestein- complex Erasmus-universiteit, Burg. Oudlaan 50, Rotterdam. 'Rustig (t)huis' Onder de titel „rustig (t)huis" wordt in het Bouwcentrum te Rotterdam van 24 mei tot en met 1 juli 1978 een expositie gehouden over geluids isolatie. Deze expositie biedt zowel de woon consument als de vakman veel inte ressants op het gebied van geluidiso latie. Aan de hand van modellen op ware grootte wordt getoond wat goe de en foute constructies zijn en wat er zo nodig kan worden verbeterd. Daarnaast krijgt men een beeld van wat er is op het gebied van geluidiso latie aan materialen en bouwdelen. Tenslotte kan de bezoeker zowel mondeling als schriftelijk informatie krijgen. De tentoonstelling wordt georgani seerd in samenwerking met het minis terie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening, het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne, de Technisch Physische Dienst TNO/TH en de Nederlandse Stichting Geluidhinder. I Tentoonstelling WORLD PRESS PHOTO h Wanneer ik standwerker was J zou ik u willen toeroepen Gaat dat zien! Maar zonder gekheid! Ga die tentoonstelling bekij- S ken B Als u kunt. Het kan bijna niet anders of persfotografen die zoveel foto's maken stijgen in hun knappe kunnen I soms boven zichzelf uit en produceren kunst h die ontroert, schokt J De wereld in beeld! 1 Er zijn foto's g die u zullen vertederen, m Er zijn ook foto's 2 die u zullen treffen als zweep- U slagen in uw gelaat, in uw geweten, in uw ziel 2 Ook zijn er foto's van z.g. 1 hooggeplaatsten. Neen, geen statieportretten m van mannetjes omhangen met 2 linten en een hoeveelheid blik u op de borst waar elke hans je worst van droomt m maar de mens achter de mens 2 gekiekt! m Sommige van die „portretten" zullen u achtervolgen, beangsti- gen omdat ze tóch uw lot, ons I lot in handen hebben, die man- netjes. Weer op straat zult u zeggen Nou nee, ga maar kijken Het kan nog net! LEEN DE ZWART FRIS REIN 'n allesreiniger die hard voor vuil is en de glans spaart. Inh. 1000 gr. Van 3,25_ voor ROBIJN WASVER2 Goedgekeurd door de Ne derlandse ver eniging van Huisvrouwen. Fles(1,5 liter, genoeg voor 120 kg droog wasgoed. Van 3,27 voor TOLETAIR kleinste kamertje ruikt voortaan lijk fris... 2 bussen van 4.98 voor Ter overweging 4m HEBBEN In een vorig artikel probeerde ik een mevrouw te antwoorden, die voor de TV Simon Wiesen- thal over de concentratiekampen had horen spreken en daardoor in haar Gods geloof lelijk geknauwd was. Zoals al zo vaak. Een lezer, de heer J.S., wil ook helpen en dat is fijn- Hij schrijft: "Het is begrijpelijk, dat voor vele mensen, ook christenen, Christus, het lijden moeilijkheden oplevert voor hun geloofs-en denkleven, maar dan mankeert daaraan ook wat. De mensheidsontwikkeling berustte vóór de komst van Christus op het principe "Oog om oog, tand om tand", maar kon op die basis niet doorgaan, resp. voeren tot een zieletoestand die de mensheid, resp. de individuele mens geschikt kon maken voor het leven na de dood. Op grond van de vrije wil van de mens kon God de ontwikkeling ook niet afdwingen, daar hij die vrije wil zelf aan de mens geschonken had en de hele mensheidsontwikkeling nu eenmaal daarop berust, ofschoon de mens die vrijheid schrome lijk misbruikt. God zelf moest daarom zijn zoon Christus, de tweede persoon van de Triniteit (de Drie-een heid: Vader, Zoon en Heilige Geest) naar de aarde zenden in de mens Jezus van Nazareth, die de nieuwe leer van de mensenliefde bracht ter vervanging van de vóórchristelijke. Tevens teerde de Christus-Jezus dat dit niet zonder lij den mogelijk zou zijn. Zijn tijdens- en doodsof- fer voerde echter tot de Opstanding en de Hemelvaart en was een vrij offer voor de mens heid. Gemakshalve neemt men meestal maar aan, dat Christus de mens zonder meer verlost (ook de nu levende mensen) van zonden, maar dat is niet juist. Wel geeft hij de mogelijkheid van die verlossing aan met de uitspraak: "Neem uw kruis op en volg mij", d.w.z. aanvaardt uw lot en richt uw vrije wit op de door mij gebrachte Hef deleer. Natuurlijk met de goede wil, waarvan reeds in de Kerstboodschap sprake is. Dus ge bruik uw vrije wil niet om maar raak te leven en te zondigen, want dan brengt men de verlossing in groot gevaar. De ontwikkeling, vrijheid, aanvaard door de mens op basis van de door Christus in vrijheid voorgeleefde weg van lijden, dood en Opstan ding, is daarmede aangegeven en God is hierin, Christus, totaal aanwezig. Men praat tegen woordig te veel alleen over de mens Jezus, maar door de Christus in hem is de nieuwe ontwikke ling mogelijk geworden, die nu tijdelijk door het materialisme verstikt dreigt te worden. Er komen echter nog andere tijden, die een beter begrip zullen brengen van de werkelijkheid van het Christendom en de mensheidsontwikkeling. Mogelijk ook voor die mevrouw. Ik geef deze brief graag door aan de lezeres en aan de andere lezers van De Havenloods, "Ter overweging". Maar ik ben wel wat bang, dat we op deze manier langs elkaar heen gaan praten. En dat gebeurt zo vaak in dergelijke discussies. Ik heb het idee dat mevr. T. en de heer S. op een heel verschillende manier in de hand van God liggen, eri dat ze daarom op heel ver schillende golflengtes uitzenden. Mevr.T. schreef uit een gekwelde ziel en vanuit een diepe persoonlijke gevoelsstoring met God. De heer S. schrijft in zijn eerste zin, dat er dan aan je geloofs- en denkleven wat mankeert. Hij probeert haar op beschouwelijke wijze te hel pen, belerend, door waarheden te poneren. Die kunnen je blik verruimen. En de troost voor haar persoonlijk is dan, dat er andere tijden komen, die een beter begrip zullen brengen voor de mensheidsontwikkeling. En dat zij die, als ze geluk heeft, mogelijk nog wel zal meema ken. Ik heb de zaak een beetje anders benaderd. Mijns inziens moet je met iemand die in zijn ge voel klem zit, nooit gaan redeneren. Je moet eerst dat beklemde gevoel ruimte geven, en het niet willen wegpraten of verbeteren. Geen God in het lijden- dat gevoel moet erkend worden. Het moet in ons een klankbord en een echo vinden. We mogen daarbij het besef over dragen, dat God zelf dit gevoel ten volle aan vaardt. En er diep mee bewogen is. Als dat niet wordt overgedragen, hoe kan iemand dan echt maar ons luisteren? Het is vaak de fout van zielszorgers en gelovigen, dat we zo bang zijn voor de negatieve gevoelens van een ander, dat we er vast maar stevig tegen aan gaan praten. En dan praat je het contact dood. En wat die troost in de toekomst betreft - ik moest denken aan een regel van Henriëtte Ro land Holst, die als religieus-socialiste zo ster in het licht van morgen leefde. Ze zei heel reëel: „Toekomst kan heden niet verlossen." In het heden moet er heling zijn, "heil". En dan toch wellicht iets dat dieper helpt dan Jezus als voorbeeld DR. K.J. KRAAN

De Havenloods | 1978 | | pagina 15