Woonwagenkamp krijgt eindelijk aandacht Een frisse wind uit de beerput 1 DE dn) HAVENLOODS i cxsiusicue' 'tuinmeubel' shoui Meubelfabriek £jj[ Oisterwijk ^ccsff/etM Motie met veel moeite aangenomen Chili-Comitté houdt eerste lezing GEE® Diskus sie over neutronenbom Lijst Verwaaijerv Wrange grap SLAAPKAMERS Massief Europees Eiken de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: „Giselle"-ballet in Poeldijk Marie weet wat zij wil' Parkeren bij Z-flats "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" SCHIEDAM - De bewoners van het Woonwagenkamp kunnen ge rust zijn. Alhoewel de in de gemeenteraad aangenomen motie niet meer behelst dan dat er binnen een half jaar begonnen zal worden aan hun zaak..Er moeten dan één of meer locaties voor nieuwe kleinere kampen worden aangewezen, die binnen de bebouwde kom dienen te liggen en niet te ver van openbare voorzieningem. Alhoewel er al 1mogelijke plaatsen op het lijstje staan zal er toch van de bewoners zelf een flink stuk werkelijke inspraak gevraagd worden. Men mag zelf met eigen suggesties komen. Alternatief: Bij Sterrebos en Julianalaan. SCHIEDAM - Dinsdag 25 april te Chili commitë Schiedam, ftet ïni- wordt in samenwerking met de Schie- tiatief tot dit commite is genomen dam.se Gemeenschap een lezing geor- bijna 5 jaar nadat in Chili op 11 sep- ganiseerd over Chili. Bert Jansen van tember 1973, de militaire junta de het Chili commité Nederland komt macht had overgenomen, en daarbij deze lezing houden. Een film van de de wettig gekozen president Allende laatste toespraak van Allende voor de had vermoord. Nu. vindt er zowel Verenigde Naties zal vertoond wor- binnen als buiten Chili verzet plaats den. tegen het generaalsbewind van Pino chet. Daarbij stellen de mensen van Deze lezing is een van de eerste akti- het verzet woorden, beelden en de viteiten van het op 12 april opgerich- muziek van hun ideaal tegenover de wapens van de generaals In Neder land heeft het landelijk Chili commi té de steun aan het Chileense verzet vanuit Nederland gestimuleerd en ge coördineerd. Om ook in Schiedam mee te werken aan deze steun zal het plaatselijk commité landelijke acties hier ondersteunen. Het gaat bij dit alles om meer dan Chili alleen. Dit lans geldt als een voorbeeld: het laat zien waar de wer kelijke macht zit en met welke mid delen deze macht werk, hoewreed zij is en wie ervan het slachtoffer zijn". COLOR.TV Drie filialen in Rotterdam Bergweg 64/Slinge 149/Kprte Hoogstr 10 Centraal tel 010-654222 Levering service in heel Z.Holland SCHIEDAM - Het Interkerkelijk vre desberaad en de werkgroep „Stop de Neutronenbom" organiseren op dins dag 25 april een film-'en discussie avond over de konsekwenties van de invoering van de neutronenbom en het bestaan van andere kernwapens. In Schiedam werden al 12.000 hand tekeningen opgehaald voor de aktie tegen de invoering van de beruchte bom. Ondanks de voorlopige afwijzing door de Amerikaanse president, acht de werkgroep het nog lang geen tijd om te stoppen met hun aktie. De avond wordt gehouden in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat en begint om acht uur. Informatie vooraf is verkrijgbaar bij Wiel Bollen. Bachplein 209, telefoon 701100. De motie, die door de PvdA man v.d. Veer was ingediend met steun van CPN en PPR, vraagt binnen-6 maan den eveneens een procedure te star ten om tot een bestemmingsplanwii- ziging te komen. Wethouder Chris Zijdeveld had waarschijnlijk begrepen dat er verwacht werd binnen die tijd een wijziging afgedwongen te hebben en vroeg zich af of dat wel mogelijk De motie die als begeleiding van de onlangs door het landelijk Woonwa- genwerk verzonden brief over woon wagenlocaties kan worden gezien, werd tenslotte toch niet algemene stemmen aangenomen. Al tentatief: G.T.B-terrein in zuid. Schakers naar promotieklas SCHIEDAM - Door een 5 1/2- 4 1 2 zege op het Vlaardingse HVO werd het eerste tiental van de schaak vereniging Schiedam kampioen en promoveert naar de promotieklas. Overigens zou een gelijkspel al vol doende geveest zijn om de titel te bereiken. Winstpartijen waren er van Groeneweg. Vrijland, Reitsma en Brand, terwijl Peik, Smits en Van Zessen remise speelden. „Schiedam" heeft ook vroeger steeds in de promotie-klas gespeeld, maar nadat het ledental jaarlijks danig terug ging lopen, moest het aan kracht inboeten hetgeen uiteraard de gradatie van verscheidene teams tot gevolg had. Door veel publiciteit en ledenwerfacties kan de schaakclub dit jaar zo'n vijfentwintig nieuwe leden inschrijven. Die aarzelmg was v verne (CDA) aanleiding eens flink uit de hoek te komen met de opmerking dat volgens haar de verantwoordelij ke wethouder Collé (CPN) tot nu toe "de mond was gesnoerd" Ook in andere kampen werd aange nomen dat Collé zich wat rustig hield omdat de verwikkelingen rond een vorig plan dat negatief uitviel en waarvan die uitslag achtergehouden werd, nog vers in het geheugen lig gen. Zeker bij de paar bewoners die in de raadszaal aanwezig waren. Noordergraaf (PPR) pleitte voor een erkenning van de woonwagenbewo- ning als volledig alternatieve huisves ting. "Alleen door ze te intergreren kan iedereen zien dat ze geen besmet telijke ziekte hebben" In een eerder stadium werden al twee mogelijke plaatsen genoemd. Het ter rein achter de resten van het Sterre- bis ter hoogte van de Julianalaan en het gebied waar nu nog de gebouwen van de Gemeentelijke Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat in Schiedam. SCHIEDAM Het moest een partijcongres voorstellen in café Quibus. Maar de presentatie van Schiedams jongste politieke groepering verzandde in een slap aftreksel van Waldolala. ouderwetse persoonsverheerlijkingen poppenkast Na provo's. Kabouters en Boeren meenden de Schiedamse cafébezoekers uit hun grijze anonimiteits te moeten opstaan om in de komende vier jaar. zoals ze zelf zeggen: "Het politieke wereldje van Schiedam rigoreus om te spitten"- "Een frisse wind uit een andere hoek is de verkiezingsleus van deze lijst Ver- waaijen. Maar de houding van de nieuwlichters verraadt niet meer geestelijke en politieke bagage dan een regentenmentaliteit nog voor dat het eerste lid is ingeschreven. Was het maar een grap. Er zou /onder omkijken aan deze grappemakerij voorbijgegaan kunnen worden wanneer het, meedoen van deze groep geen politieke gevolgen kon hebben. Maar mocht lijst Ver- waaijen er in slagen de stemmen van de meer ludiek ingestelde kiezers van Schiedam voor zich te winnen dan trekken zij deze stemmen uit partijen als PPR en PSP Wellicht dhf* van de PvdA. maar ir ,*der geval van links. Met een beetje tegenspoed zou djt net de ene zetel in de raad van Her man Noordergraaf kunnen kosten. Lijst Verwaaijen zal daarentegen nooit zoveel stemmen bij elkaar krij gen om zelf een zetel te veroveren. Deze versplintering van links zou het verlies betekenen van een uitstekend PPR-raadsiid. De PSP adviseert daar entegen zijn leden om op de PPR te stemmen. Maar zelfs wanneer deze jonge partij een zetel zouden krijgen welke belan gen zou dit raadslid dan kunnen be hartigen. Erik Verwaaijen, de naam gever van de partij zou de enige seri euze kandidaat zijn, ware het niet dat hij nog te jong is om in de raad te mogen. In feite wordt de kiezer door deze "namentruc" nog voor de gek gehouden. Verder is de partij opge bouwd uit leden van een belangen groep, het enige waar ze over mee praten is de jongerenhuisvesting en dan nog voor zover dit betrekking heeft op hun eigen woonomgeving; De Laan en de Achterweg. Verder probeerden zij op het partij congres hun totale onwetendheid omtrent andere zaken te verdoezelen met cabareteske scetches en onbe schofte manieren van antwoord geven op vragen die zelfs voor een leek niet moeilijk te beantwoorden waren. Maar dan wel met het antwoord: Ik weet het nog niet. Zaken als: De toenemende werkeloos heid, de planologische chaos, het wel zijnswerk culturele zaken enzovoorts, en/oNoorts. Als Schiedam niet zo'n moeilijke periode zou doormaken hadden we er met z'n allen hartelijk om kunnen lachen Het huidige, kamp nu nog aan de Schiekade wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesinge.1 66, Rotterdam, tel. 010 12.64.61 K >P Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O). Oisterwijk, ütrecht Valkenburg (L) en Zuidlaren. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 Poeldijk Een van de laatste pro gramma's in het theaterseizoen 1977/ 1977/1978 un "De Leuningjes" te Poeldijk (Julianastraat 49) wordt verzorgd door de uit Hoek van Hol land afkomstige Balletgroep "Gisell- le", en wel op vrijdag 28 april a.s. Voor liefhebbers van ballet - waar voor in het Westland, getuige de groei van de verschillende ballet-akademies kennelijk grote belangstelling bestaat een uitstekende gelegenheid om met volle teugen te genieten Het programma op vrijdag 28 april a.s. begint om 20.00 uur. De entree bedraagt f 5,-- o.a. te verkrijgen aan de kassa (van 10.0 -.f te- VLAAKD1NGEN Vorig jaar maak ten meer dan 250 mensen de door de PPR georganiseerde informatieve markt tot een groot sukses. Met algemene stemmen werd dan ook be sloten van deze markt een jaarlijks terugkerende festijn te maken. Mor gen is het dan weer zover: in Triangel worden alle Vlaardingse vrouwen, met hun echtgenoten, vrienden en bekenden, welkom geheten door het PPR-aktiecentrum voor dé manifesta tie "Marie weet wat ze wil". Voor de bezoekers die toch nog niet helemaal weten wat ze willen, zijn er een aantal groeperingen uitgenodigd die door middel van stands, infor matiemateriaal en een praatje de aanwezigen het doel van vrouwen emancipatie willen maken. De deuren van Triangel gaan morgen, vrijdag 21 april, om half acht open. Dan zal Riet Fggermond het openingswoord spreken, waarna de bezoekers aan de verschillende stands informatie kunnen verzamelen, een kopje koffie of een pilsje drinken en luisteren naar de diverse vertegen woordigers van de uitgenodigde *Politiek of poppenkast. SCHIEDAM - Vorige week plaatsten wij een artikel over parkeermoeilijk- heden hij Je 7-flats aan Het Grieg- |Hein. Cho,/uiplein en Sibeliuspiein. Het aantal parkeerplaatsen is daar on voldoende om auto's van bewoners en bezoekers te kunnen herbergen. De politieagenten hadden opdracht gekregen streng op te treden tegen foutparkeerders. inaar wisten niet zeker of zij wel gerechtigd waren de auto's die niet in de parkeerkommen staan te bekeuren. Dit in verband met het verkeersbord dat aan het begin van de parkeerplaatsen is neer gezet. Dit is een aanwijzingsbord en een aanwijzing kun je niet overtreden. Eén van de bewoners van het Sibelius piein meende op het artikel te moe ten reageren. Hieronder de brief. Mijne Heren, De grote foto van één der "Z"-flats in Schiedam, geplaatst in Uw blad van 13 april j.l.. deed mij er toe over gaan het artikel te lezen. Sta mij toe hierbij enkele kanttekeningen te plaatsen. Het zal inderdaad menig maal gebeuren, dat er op de terreinen voor de flats geen ruimte over is om een auto te parkeren, echter in de Peter van Anrooylaan, die voor de flats loopt, is altijd plaats over. Uw uitgangspunt, dat er op de parkeer terreinen niet meer geparkeerd kan worden, houdt dus niet in, dat in de onmiddellijke omgeving van de flats Jit evenmin mogelijk is! U gaat eraan voorbij, dat veelal ge makzucht van de bewoners hen hun tuto's vlak bij de ingangen van de flats doen parkeren en niet in de eer de plaats het ruimtegebrek. Wanneer U de moeite neemt hier eens op te etten, zal het U opvallen, dat men /lak voor de ingangen de auto's reeds riet staan op momenten, dat nog vol op in de vakken geparkeerd kan. wor den. Sommige mensen matigen zich cennelijk een vaste plaats aan op leze manier. Vóór ons flatgebouw itaat regelmatig al om 5 uur een auto geparkeerd, deels op de stoep, terwijl ïog meer dan genoeg plaats elders ;ou zijn. De aanhanger van die auto itond j.l. vrijdag/zaterdag zelfs in de itruikert! Indien dus de Huurdersbelangenver- eniging hiertegen in verzet is geko men lijkt mij dit een normale zaak: die komt op voor de belangen van alle flatbewoners! In plaats van op schampere wijze te schijven over de handelwijze van de politie, had U beter gedaan de fout-parkeerders op hun verkeerde manier van doen te wijzen. In het verleden kwam het op het Griegplein zelfs wel voor, dat men zijn auto in de struiken plaats te, zodat daar na verloop van tijd niets meer groeide. De plantsoenen dienst kan dan later weer voor nieu we beplanting zorgen en wie. denkt U, zal dat moeten betalen? In toe nemende mate worden overheids maatregelen genegeerd en zolang in kranten en weekbladen hierovei vergoelijkend wordt geschreven, zal dit eerder toe- dan afnemen. De taak van de politiemensen wordt dan echter eveneens zwaarder gemaakt dan noodzakelijk is. Zij, die wegens een overtreding een bon krijgen, moeten niet zeuren, maar zorgen, dat het zover niet komt. Met een beetje moeite is dat te voorkoken. P. Slotboom. Sibeliiisrlein 181. Wanneer je veel te veel vissen in eeri aquarium stopt worden ze agressief en vreten elkaar ten slotte op. Heeft het nu zin de vissen te beschuldigen van moordNee, de fout ligt bij de eigenaar van het aquarium. U schrijft terecht dat de taak van politiemensen bemoeilijkt wordt, maar niet door een publikatie in dit geval. Wij hebben juist die bemoei lijking gesignaleerd. Hier is niet meer of minder aan de hand dan dat een aantal mensen en instanties, inclusief de huurdervereniging in onaanvaard bare posities zijn gemanoevreerd door in het verleden gemaakte foute beslissingen. De parkeerruimte-is ge woon te klein. Redactie. Voor u het weet zit u alweer tn uw tuin of op uw balkon van het voorjaars-zonnetie te genieten. Zorg dat u dit jaar niet te laat bent met het kopen van uw tuinmeubelen en breng een bezoek aan onze tuinmeubelshow. Ruim 300 m2 met exclusieve merken zoals: Hertag Royal Elefant Herlag Klassiek Erbacher Garden Master Oarolet Trab ieten Teakhouten banken. Redwood tafels en stoelen. Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend. Vrijdagavond tot 21.00 uur Zaterdags tot 17.00 uur. V Bleiswi|k - Hoelweg 191 - (naast i fa veiling Bleiswijk) - tel. 01892-3044^ 500 mtr Lang rijksweg g Den Haag Utrecht «j deO havkntoods HETT^^UIDBN (1 DONDERDAG 20 APRIL 1978 27e JAARGANG NO. 14 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM

De Havenloods | 1978 | | pagina 1