'Loop naar de kunst' VISMA PLUS 78 Fototentoonstelling in drie galeries 17-57f Aad van Bruggen uit Rotterdam. Door middel van foto grafie fixeert hij bepaalde elemen ten en ver schuivingen in landschap en architektuur. Nog twee nachtjes slapen en dan kunnen hengelaars in den lande hun hart weer ophalen aan allerlei nieuwtjes op visgebied en alles wat daar verder mee te maken heeft. Visma plus 78, de nationale hengelsporttentoonstelling die in de Ahoy'-hallen gehouden wordt, is ook dit jaar weer een komplete vakexpositie voor sportvissers waar allerhande hengelsportartikelen voor alle vormen van dit tijd verdrijf te vinden zijn. Naast een gigantisch assor timent hengels worden ook de allernieuwste vis- boten, trailers, motoren, kleding, molens en andere spullen die het hengelen uiterst plezierig maken getoond. Ook op het gebied van de voor lichting kan men op Visma plus zijn (of haar) hart ophalen. Zo zijn er stands te vinden van de ANWB. de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenke lingen, de Koninklijke Nederlandse Jagersvereni- aine. het Ministerie van Landbouw en Visserij, de Nederlandse Vereniging Gehandicapte Sport vissers, de Landêlijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee, de PTT en de O.V.B. Uiteraard zullen op deze tentoonstelling de de monstraties niet ontbreken. Voor wie daar da gelijks niet aan toe komt is er de haaienstoel, waar in een gevecht met een haai te leveren valt en zo is er ook een test- en demonstratiebaan waar aan de hand van deskundig kommentaar heel wat te leren is. Bovendien wordt in de IJsselhal een door lopende filmvoorstelling gegeven die talloze as pecten van de hengelsport behandelt, variërend van het gevecht met een forel tot het vissen in Schot land. Visma plus 78 is van 29 april tot en met 4 mei te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.30 uur. Zon- en Hemelvaartsdag van 11.00 tot 17.00 uur. Houten boten Roeiboten gemaakt van eerste kwalitiet houtsoorten met ma- honie-banken zijn te zien in de stand van de firma Hogervorst uit Aalsmeer. De boten zijn tevens geschikt voor buiten boordmotoren van 2 tot 4 pk en hebben een lengte van 400 cm en een breedte van 140 cm. Pioner-boten Carva watersport op de Visma met polyethyleen boten uit de serie Pioner van het fabrikaat Cipax Plast uit Noorwegen. Dit soort boten is uitermate ge schikt voor de sportvisser om dat ze een bijzonder grote slijt en stoot weerstand hebben. Werk-visboot Voor een kleine 14.000 gulden kunt u in bezit komen van de bekende Elan polyester werk- visboot compleet met 5 pk luchtgekoelde Farymann in- bouwdiesel gekoppeld aan een Jurjens traploos verstelbare schroefinstallatie. De bopt heeft een draagvermogen van 400 kg, een lengte van 483 cm en een diepgang van 30 cm. Wadden vis vlet Jé. Pé. Tediek uit Oudkarspel ontwierp na jarenlang erva ring met de waddenvlet te heb- heb opgedaan een speciale wad- denvisvlet. Door grote kim- kielen heeft het bootje een enorme stabiliteit, ligt goed voor anker en geeft met roeien weinig problemen. De vlet is geschikt voor zes personen en heeft een motorvermogen van 5 tt 25 pk. en verder Hes van Zweden en Frans Knuth komen met supersnelle hengels, vervaardigd uit het allerbeste Chinese tonkin door de Oostenrijker Walter Brunner Een water- en winddichte pool- overall van nylon met polyester voering wordt onder de naam Achilles getoond door Achilles K.C.I, bv uit Amsterdam. Bij Haradex uit Rijswijk is een grote verscheidenheid aan zee- werpmolens, vliegenlijnen, hengelbouwbenodigdheden, visdobbers. hoekafhouders, kaartlezers, lood, leefnetten en trollinglijnen te zien Nautilus boottrailers zijn te zien op de stand van Alwi tra ding bv uit Rotterdam Derks uit Schagen toont nieuwe roerbladen voor Yama ha motoren van 12 tot en met 25 pkTot slot nieuws voor aquariumbezitters: Tang elder brengt een aquariumkap met maar liefst 100.000 reflec toren op de markt. Keuken Voor vissers die naast het uit gooien van een lijntje het nuttigen van een warme prak ook niet te versmaden vinden is er nu de Safari aanhang wagen. In dit karretje kunnen niet alleen allerhande spullen opgeborgen worden maar het tweewielertje is tevens in een paar handgrepen in een keu ken te veranderen compleet met keukenblad, wasbak, voet- pomp en verstelbare tafel. Specialiteiten Voor specialiteiten moet u naar de stand van Ronald Fenger toe. Daar zijn ondermeer licht gevende dobbers, geleide ogen. elektrische beetverklikkers, te- lescopische klapnetten en tal loze andere vishulpmiddelen te zien. De fotografen Aad van Brug gen, René de Haas. Fred Leen- ders, Helmut Schiefer en Eric van Straaten exposeren van zondag 7 tot en met zaterdag 20 mei hun werk in drie galeries. Deze fotomanifestatie, die als ti tel ..Loop naar de kunst" kreeg is meer dan een tentoonstelling van „plaatjes". Door de expositie in drie gale ries, Trefcentrum, Bernard en ZJ 111, te houden tracht men de bezoeker in één klap kennis te laten maken met deze tentoon stellingsruimten. De organisatoren hebben namelijk de indruk dat de meeste mensen drempelvrees voor een galerie heb ben. Dat zou kunnen komen omdat men denkt dat men een toegangsprijs moet betalen of omdat men van me ning is. eenmaal binnen, een kunst- Helmut Schiefer uit Nigtevecht. wordt geboeid door het grafi sche in de fotografie. Verandering van kleur, scheppen van sfeer, eenvoud van vorm repeterende lijnen of een simpele struktuur trekken hem aan. Fred Leenders uit Maassluis vindt dat zijn foto's sfeervol moeten zijn en fijn van kompositie. „Alles is mogelijk zolang maker en ge- interesseerde beschouwer er maar plezier aan beleven". Hellinglier De firma Valk komt met twee alleraardigste hulpmiddelen voor achter de auto. Met de hellinglier kan de watersporter of sportvisser op een veilige af stand van de meestal gladde waterkant blijven om zonder een centje pijn en zonder hulp van anderen, trailer met boot naar de auto toe of het water in lieren. Zwaardere modellen met een automatische terug loopblokkering zijn op bestel ling leverbaar. De lier is uit- neembaar en daardoor gemak kelijk in de kofferbak mee te nemen. naars en galeriehouders zijn alge- Iedere bezoeker krijgt een kaartje met daarop een wandelroute die tussen de drie galeries is uitgezet. De opening van de expositie is op 7 rnei in het Trefcentrum om 14.00 uur en wordt verricht door wethou der Mentinck. De openingstijden zijn van woensdag tot en met zon dag van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van woensdag tot en met za terdag van 20.00 tot 22.00 uur. Galerie Trefcentrum. Gen. v.d. Heydenstraat 40. Galerie Bernard. Linker Rottekade 5a en Galerie ZJ 111, Zwartjanstraat 111. Op zater dag 27 mei is om 14.00 uur de ope ning van de expositie van het ingele verde werk van alle deelnemers aan de fotowedstrijd. Op die middag worden ook de prijswinnaars be kendgemaakt. Deze expositie duurt tot en met 3 juni. René de Haas uit Rotterdam. Fotograf ie gebruikt hij als uit drukkingsvorm van ruimtelijke beelden, die niet ontstaan, maar zijn. Bovendien signaleert hij kunstmatige vormen in het land schap. Eric van Straaten uit Maassluis. Zijn werk slaat grotendeels in het teken van de relatie tussen mensen en hun omgeving. Polyester boten Watersportcentrum Nautik uit Vlaardingen toont polyester boten die in lengte van 250 tot 518 cm Variëren. De boten zijn van het fabrikaat Rana uit Noorwegen en hebben een be slag van roestvrijstaal of ver chroomd messing. Alle rompen zijn met de hand met glasve zel matten opgebouwd en goedgekeurd door ,,Det Norske Veritas", een classificatiebu reau, en afgeleverd met een veiligheidscertificaat. Regenpak AGU bv uit Alkmaar toont een serie producten van het merk Shimano, zoals daar zijn tweedelige werphengels, strand- en pierhengels, polyes ter telescoophengels en insteek- hengels. Naast hengels zijn er ook molens van dit merk te zien. Het ministerie van Ver keer en Waterstaat bekroonde het AGU-Sport regenpak dat op deze stand te zien is. leefomgeving wat beter en mis schien met andere ogen te bekijken heeft men een fotowedstrijd uit geschreven over de eigen wijk. Daar nu al is gebleken dat mensen uit an dere wijken grote belangstelling voor deze wedstrijd hebben mag ie dereen er aan mee doen. Alle inge zondenfoto's worden nadat de foto expositie afgelopen is in de drie ga leries tentoongesteld. Zowel bij de enquête als bij de wed strijd zijn prijzen te winnen. Dat zijn kunstwerken die door kunste- werk te moeten kopen. Bovendien vinden veel mensen het eng om „zo maar" ergens binnen te stappen. Om iets aan al deze vooroordelen en misverstanden te doen vraagt men de bezoeker van de foto-expositie een enquêteformulier in te vullen waarin niet alleen vragen voorko men over het werk van de kunst enaars maar ook over de galeries en de plaats ervan in de wijk. Om de bewpners van de wijken waarin de expositie gehouden wordt (Oude Noorden en Croos- wijk) aan te zetten om hun eigen

De Havenloods | 1978 | | pagina 19