Het beeld komt dichterbij vis/m Geen randweg door Zuid 129?° de£ havenloods "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Mededeling "SLAAPKAMERS" Koninginnedag program unicon contactlenzen 29 APRIL'/m4MEI Jubileum Nolet en dag van verpleging samen Bedrijfsvoetbal *lcoefric b.v. OONDERDAG 27 APRIL *978 »'27e JAARGANG NO. 15 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM Ht. iQkOIPEIw' VLAARDINGEN - Gedurende de maanden mei, juni en juli zal het bu reau paspoorten van de le afdeling der secretarie van Vlaardingen op vrijdagavond van 19 uur tot 21 uur voor het publiek geopend zijn. Bij het aanvragen van een paspoort of toeristenkaart moet u twee recente pasfoto's meenemen (geen kleurenfo to's) en eventueel uw oude paspoort of toeristenkaart. Kinderen beneden de leeftijd van zes tien jaar kunnen gratis worden bijge schreven In verband met Hemelvaarts dag (donderdag 4 mei) ver schijnt De Havenloods vol gende week een dag later, vrijdag 5 mei. Directie Half itiei a.s. verschijnt het grandioze boek: RIEN POORTVLIET, HET BRIESCHEND PAARD e boek van deze beroemde tekenaar vol met paarden (en natuurlijk m 2so bladzijdenl1-— BOEKHANDEL VAN SETTEN telefoon 66.54.44. 10.00 uur: Edisonplein. 10.00 uur: Schoolplein Willem Brouwerstraat. 10.00 uur: Plein Mgr. Bekkerschool aan de Eduard van Beinumlaan. 14.00 uur: Op het trottoir voor het winkelcentrum Mgr. Nolenslaan tussen Loeffstraat en Piersonstraat. 15.00 uur: Schoolplein aan het Frans Halsplein. 15.00 uur: Plein van de Martinusschool aan de Iepenlaan. WEDSTRIJDEN, DEMONSTRATIE, VOORSTELLINGEN, maandag 1 mei. 10.00 uur: Demonstraties etc. door padvindersgroepen op het gras veld langs de Broersvest nabij het parkeerterrein. 10.00-12.00 uur: Speciaal optreden in het Gemeenteziekenhuis van de Volksmuziekgroep "Snierken". Dit programma is in het hele zieken huis te beluisteren en met behulp van de ziekenomroep Schiedam e- veneens in het Noletziekenhuis. I 2.00-23.00 uur: "Plantage festival" met optreden van diverse popmu- ziekgroepen, hetgeen plaats vindt in de Plantage. 14.00-16.30 uur: Jeugdwielerwedstrijden. te organiseren door de Rennersclub "Schiedam" op het parcours Hagastraat - Nw. Haven - Wiliemskade Groenelaan. I 00 uur OOST: Vertrek vanaf het Edisonplein van een gekostu meerde optocht van kinderen met versierde autopeds, fietsen etc. door oost o.l.v. wijkvereniging "Het Singelkwartier". Er zijn door deze vere niging mooie prijzen uitgeloofd. Muzikale medewerking Jeugd Rijn mondband. Route: Edisonplein. v. Swindenstraat. v. Swindensingel, Swammer- damsingel, Boerhaavelaan, Lorentzplein, Prof. Kam. Onneslaan. Wattstraat. Edisonplein (einde) In de loop van de dag vinden muzikale rondwandelingen plaats door enkele Schiedamse muziekgezelschappen, o.a. Harpe Davids. St. Rad boud, Ambrosius. O.B.K. en Wilton Feijenoord. 8.00 uur. Het uitsteken van de vlaggen en luiden van alle kerkklokken gedurende 5 minuten. 9.00 uur. Aubade door de leerlingen van de scholen in Kethel/Groe- noord op het plein van de Ned. Herv. Kerk in Kethel aan het Noord- einde. De organisatie is in haden van oranjevereniging "Wilhelmina' uit Kethel. De zang wordt geleid door de Hr. van Rhijn.dirigent van het Hervormd KerkkoorKethel. Muzikale medewerking wordt verleend de Hr. Dubbeld (piano) en het harmonie-orkest "St. Radboud". 9.00 uur Aanvang eindwedstrijden van het schoolvoetbal- en handbal- toernooi op de sportvelden van C.F.C. "Hermes D.V.S." en "U.V.G." Alle wedstrijden duren 2x15 minuten. De prijsuitreiking zal om plus minus drie uur geschieden door burgemeester drs. A.J. Lems in het clubhuis van Hermes D.V.S. De voorronden van deze wedstrijden zijn gespeeld in de Paasvakantie. 10.00 uur. Schietwedstrijden in Korenbeurs, Lange Haven 145, welke duren tot 's middags 17.45 uur. Na een korte pauze wordt om 19.00 uur wederom gestart en kan er geschoten worden tot plus minus 22.00 uur. waarop aansluitend de prijsuitreiking zal plaatsvinden. De organi satie is in handen van de schietvereniging "Schiedam".Deze wedstrij den bestaan uit 4 onderdelen t.w.: a) Jeugdwedstrijden voor personen van 14 t/m 17 jaar. Vijf prachtige prijzen en eremetaal: kaarten a fl. 0.50 per stuk. b) Vrije baanwedstrijden. Twintig prachtige prijzen en eremetaal, kaarten a fl.0,75 per stuk. e) Gelukskaart. Slechts één prijs, doch wat voor een. Kaarten a fl. 1.» per stuk (voor 3 schoten) d) Kampioenschap van Schiedam. Fraaie Legner Kampioenwisseltro fee en legpenning van de Gei malige serie van 3 kaarten. Schiedam. Kaarten fl. 3,-- per één- 10.30 uur. Aubade bij liet stadhuis op de Grote Markt door de secties muziek en zang van de Schiedamse Gemeenschap. Muzikale medewer king wordt verleend door Harpe Davids en de leden van de diverse Schiedamse zangkoren. Aansluitend een optreden van een uit het Zwit serse Winterthur afkomstige alpenhoornblazers. KINDERSPELEN De Kinderspelen worden in 6 wijken gehouden en wel in 3 circuits voor jongens en meisjes in de leeftijdsgroepen: 6 en 7 jaar: 8 en 9 jaar: 10. 11en 12 jaar. Voor al deze leeftijdsgroepen gelden de navolgende spelen: 1. doelgooien 2. blikgooien 3. ringwerpen 4. skippyrace, 5. elektraspel 6. stokbalspel Met deze spelen wordt beoogd de kinderen gedurende een langere pe riode aan deze spelen te laten deelnemen, zodat niet na bijv. de eerste de beste verloren wedstrijd voor hem of voor haar de spelen zijn afge lopen. 9.30 uur WEST In de Westfrankelandsestraat, o.l.v. de Jeugdhaven West. Muzikale medewerking drumband Jeugd O.B.K. 10.00 uur NIEUWLAND 1 en 2: Op het Dr. Wibautplein o.l.v. wijkve reniging Nieuwland en Jeugdhaven Nieuwland. Muzikale medewerking drumband Wilton Feijenoord. 10.00 uur KETHEL MET BIJDORP: Op het schoolplein van de Burg. Verveenschool aan de Nachtegaallaan o.l.v. Oranjevereniging "Wilhel- inina". Muzikale medewerking harmoniegezelschap St. Radboud. 13.00 OOST: Op het Edisonplein. o.l.v. wijkvereniging "Het Singel kwartier". 14.00 uur ZUID: Op het schoolplein van de Willem Brouwerschool. I v de Middenstandsbedrijven Schiedam Zuid. Muzikale medewerking wordt verleend door de drumband van de Chr. Gymvereniging "Julia na", welke om I 3.00 uur vanaf het Rozenburgerplein vertrekt. 14 00 ;:u' GROENOORD: Op het grasveld aan de Jozef Oreliosingel o.l.\ wijkvereniging Groenoord. Muzikale medewerking wordt ver leend door drumband "Ambrosius". De afdeling Schiedam van het Ned. Rode Kruis, de E.H.B.O. verenigin gen en de Schiedamse Reddingsbrigade hebben zich bereid verklaard bij de verschillende evenementen hun medewerking te verlenen. HENGEISPOHT/VISBÖIEN SPORTREIZEN EN BUTTENRECREAT1E M'HAllEN ROTTERDAM ^Hornetten op vele VLAARDINGEN Op de velden van voetbalvereniging HVO houdt het Havenbedrijf Vlaardingen-Oosl op zaterdag 29 april het traditio nele hedrijfsvoetbaltoernooi. waar aan dit jaar wordt deelgenomen dooi teams van tien bedrijven. SCHIEDAM Onder het motto: "Een beeld voor de verpleging" viert de R.K. Vereniging voor Ziekenverpleging het 50-jarig bestaan van het Noletziekenhuis. Een speciale commissie, onder voorzitterschap van burgemeester Lems heeft zich belast met het inzamelen van een bedrag ter grootte van 20 duizend gulden voor aankoop van een beeldhouwwerk. Dit beeld zal dinsdagmiddag 9 mei a.s. overhandigd worden aan het Noletziekenhuis en direct daarna officieel teruggegeven worden door de voorzitter van de directie van Nolet aan de Gemeente Schiedam. Eigenlijk is het beeld een geschenk aan "de verpleging" en alles en ieder een die daar mee te maken heeft. Men is er toe gekomen het beeld voor het Noletziekenhuis te plaatsen om dat het voor het Gemeenteziekenhuis weg zou vallen in de drukte van de B K.-laan. Maar eigenlijk is het ge schenk ook voor het Gemeente Zie kenhuis. De inzameling is nu enkele weken aan de gang. De grootste giften ko men van het bedrijfsleven maar ook vele kleine bedragen dragen een flink steentje bij. In de hal van de beide ziekenhuizen zijn grote rode inzame lingsbussen geplaatst en binnen enke le dagen was er hier al een paar hon derd gulden binnengekomen. Mocht het streefbedrag onverhoeds niet ge haald worden dan kan het beeld toch gekocht worden. De directie van het Noletziekenhuis heeft zich garant ge steld voor eventuele tekorten. Maar zoals het er nu uitziet zal van deze mogelijkheid weinig gebruik gemaakt hoeven worden. Feestweek Het jubileum van het Nolet Zieken huis valt wonderwel samen met de Als antwoord op een uitnodiging van de bewonersvereniging liet de dienst gemeentewerken een brief sturen waarin staat dat er helemaal geen plannen zijn om een randweg door "de Gorzen" aan te leggen. Men wil drie trajecten maken, die alle drie tot doel hebben het gebied te ontsluiten. Wie die trajecten op de kaarten uit stippelt, ziet dat ze in eikaars verlen gde liggen en samen een mooie sluip weg door het zuidelijk gedeelte van Schiedam vormen. Geen officiële route, maar wel een snelle verbinding vanaf de Rotterdamsedijk naar het einde van de BK-laan, richting Vlaar dingen en verder. Maar in de gestuurde brief is de ge meente net niet duidelijk genoeg met de plannen om deze veronderstelling niet tegen te kunnen spreken. "Het streven is en blijft", staat ergens en veel verder gaat de hele strekking fei telijk niet, maar de achterliggende ge- jaarlijkse "Dag van de Verpleging", die op vrijdag 12 mei landelijk wordt gevierd. Beide evenementen worden in Schiedam gecombineerd in een feestweek. Van zondag 7 mei tot en met zaterdag 13 mei is er iedere dag wat te doen. Een aantal specifieke activiteiten voor de patiënten zijn nog in voorbereiding. In ieder geval zullen van alle festiviteiten radio reportages door de ZOS worden ge maakt. De meeste gebeurtenissen worden ook op de kleuren-video-band vastgelegd om later aan de patiënten te worden vertoond in de dagverblij ven. Programma Hieronder volgt een overzicht van de verdere feestelijkheden: Zondag 7 mei: 10.30 uur: Zondags viering in de kapel van het Nolet ziekenhuis voor (oud)-patiënten, be zoekers en(oud)-medewerkers. Dinsdag 9 mei: 16.00 uur: Officiële opening van de jubileumweek in het jubileumfeestpaviljoen aan de Anna van Buurenstraat. waarbij o.a. het Beeld voor de verpleging zal worden onthuld. Vanaf 17.00 uur receptie voormalle medewerkers van het zieken huis en voor genodigden. 18.15 uur: dachte is duidelijk. Men wil het cen trum (de Koemarkt) ontlasten en de ze sluiproute is de snelste en makke lijkste manier. Om alle voor- en nadelen nog eens goed op een rijtje te zetten, worden alle bewoners van Schiedam-Zuid uit genodigd voor deze openbare discus sie. Politieke partijen zijn ook uitgeno digd. De CPN en PPR hebben inmid dels toegezegd aanwezig te zullen zijn. De VVD heeft schriftelijk afge zegd. De PvdA is nog onzeker en van het CDA is niets vernomen. Desal niettemin kan deze discussie voor de bewoners van groot belang zijn. Plaats: School. Zwartewaalsestraat, donderdagavond 27 april 20.00 uur. buitenshuis: Ontsluiting Schiedam- Zuid of schakel in zuidelijke rand- voetbalwedstrijden Nolet-, Gemeente ziekenhuis en Holyziekenhuis. Woensdag 10 mei: 's morgens: ope ning jubileumtentoonstelling en de manifestatie Open Huis in het Nolet ziekenhuis. 14.00 uur: scholieren fietsenrally voor lagere scholen met vragen en opdrachten gericht op de gezondheidszorg. 18.15 uur: voetbal wedstrijden Nolet-Gemeentezieken- huis en Excelsior 20. 20.00 uur: Scholierenquiz voor middelbare scho len met vragen en opdrachten gericht op de gezondheidszorg. Donderdag 11 mei: Jubileumten toonstelling Open Huis. 20.00 uur: Feestavond I voor medewerkers van het Noletziekenhuis met o.a. cabaret Nolet Majeure. Vrijdag 12 mei: Jubileumtentoonstel ling Open Huis. 's middags: E.H.B.O.- demonstraties. 20.00 uur: feestavond II voor medewerkers van het Nolet ziekenhuis met o.a. cabaret Nolet Majeure. Zaterdag 13 mei: vanaf 10.30 uur: reünie oud-medewerkers Noletzieken huis. 15.30 uur: finale voetbalwed strijden. 's avonds: nostalgisch har monie-concert voor de burgerij in het Julianapark. Uit de medewerkers van het Nolet ziekenhuis zijn twaalf commissies ge vormd, die onder leiding van een coördinator ieder een activiteit voor hun rekening nemen. Fusie Mochten er in het nabije verleden nogal wat moeilijkheden tussen de beide Schiedamse ziekenhuizen ge weest zijn. Met deze feestweek wordt, zejjer van de kant van het Nolet op een verbroedering aangestuurd. In een voorwoord bij het tweede jubi- leumbulletin "De Noletter" stelt' directeur Vlootman: "In de nabije toekomst kunnen we de fusie met het Gemeenteziekenhuis verwachten, waarin het beste van de beide zieken huizen wordt samengebracht in één Schiedams ziekenhuis. Aan deze toe komst gaan wij straks bouwen, samen met onze collega's van het Gemeente ziekenhuis. In de 6 dagen, dat er feest wordt ge vierd zullen ook allerlei activiteiten voor de burgerij worden georgani seerd. Dit in samenwerking met het gemeentebestuur, waarbij de voor lichting over gezondheid en gezond heidszorg een belangrijk aspect zal zijn. Rood-Vlaardingen en het Mei-feest VLAARDINGEN - De Stichting Rood Vlaardingen organiseert op 3 mei een groot meifeest in de Lijnbaan hal. Aan deze bijeenkomst werken mee de groep Bots en bovendien een twintigtal landelijke organisaties. Verder zal er een wereldberoemde film van Charley Chaplin worden ge draaid: Modern Times. Een film over krisis en werkeloosheid, waarin Char ley op z'n karakterestieke tragi komische manier de gewone man speelt, die van z'n plaats verdrongen wordt door de machine. De aanwezige organisaties richten stands in met allerlei informatie en dokumentatiemateriaal. Bij die orga nisaties zijn onder meer het komité Wij Vrouwen Eisen, Milieuaktiecen- trum Nederland, het Medisch Comité Nederland-Vietnam en het Jac SCHIEDAM Vanavond organiseert de bewonersvereniging Zuid een discus sieavond over de mogelijke aanleg van een randweg zuid. De vraag, wel of geen randweg komt weer boven nu de nieuwe buitensluis haar voltooiing na dert en de mogelijkheid dat de gemeente toch over zal gaan tot het aanleggen van deze randweg is groter dan wethouder Zijdeveld een aantal deed vermoe den. *Rode inzamelingsbussen staan in beide ziekenhuizen. en ontspannen wakker worden doet u op zo'n 14 cm dikke soft polyaeter matras. Aan één zijde afgedekt met dio leen. Overtrokken met blauwe of goudkleurige stof en aan twee zijden doorgestikt. SG 40. Normaal 185,--tot 339,- Nu 80x190cm 90x190 159,80 .130x190 239,80 90x200 179,80 140x190 259,80 120x190 219,80)140x200 279,80 Bleiswqk - Hoefweg 191 (naast veiling Bleiswi|ki tel Q1892-3044 500 mtr Lang rijksweg Den Haag Utrecht

De Havenloods | 1978 | | pagina 1