School maakte visite bij Gemeente Bq Servall: Ever Oranje Mei JÉMÊé^ Casimir nodigt Kieboom voor tegenbezoek iervice of vergissing? Wmn SERIMLl 250 Wedstrijden SERIMLL Koninginnedag Maassluis A/at gebeurt er met het )ude politiebureau? ter meulen Sa menwerking op links SERIMLL ter meulen Stemmen bij volmacht HAVENLOODS DONDERDAG 27 APRIL 1978 -X X |§|REGI0- VLAARDINGEN - Dinsdag 25 april hebben ongeveer 150 leerlingen van de scholengemeenschap Prof. Casimir een bezoek aan de Gemeente gebracht. Verdeeld over 6 groepen brachten de vierde klassers van de Havo een oriën tatie-visite aan de diverse afdelingen van het bestuurlijk apparaat van Vlaar- dingen. fólitie was één van de favorieten „Als je aan het stadhuis denkt, wat zeg je dan". Zo ongeveer luidde het motto van het bezoek. Samen met diverse gemeentelijke deskundigen hebben de leerlingen zelf een keus gemaakt uit de vele gemeentelijke afdelingen. Favoriet waren natuurlijk de politie en het Holy-ziekenhuis en de afdeling sport en recreatie kon zich ook op een grote belangstelling verheugen. Voor de afdelingen Kunst en cultuur en het archief hadden zich allebei 6 leerlingen opgegeven hetgeen door burgemeester Kieboom in zijn samen vatting aap het eind van de middag een beetje betreurd werd. Hij zei dat er met name in het Rijnmond gebied veel te weinig belangstelling bestaat voor kunstzaken. En juist als tegen- hang voor alle minder prettige din gen die je hier om je heen ziet vond Kieboom juist de cultuur een belang rijke functie hebben. De gemeente is in Vlaardingen de grootste werkgever. Zij biedt een werkkring aan mensen in een grote verscheidenheid aan niveau en inte resse. Aan de andere kant is het een groot dienstverlenend instituut, waar mensen met de meest uiteenlopende vragen en problemen terecht moeten kunnen. Zo schetste de burgemeester ongeveer het gezicht van het apparaat waar hij aan het hoofd staat. IASLAND - Misschien met het l op de komende vakantiedrukte, service voor bijzonder bijziende :risten of gewoon bij vergissing is A.N.W.B.-richtingbord bij Maas- d verschenen. Dat de Maaslanders hun buursteden niet zo hoog hebben zitten bleek bij navraag bij de A.N.W.B. Nog niemand had de dub bele bewijzering doorgegeven. Vol- fens de desbetreffende afdeling heb- en we hier te maken met een dui delijk geval van vergissing. Je vraagt je toch af wie die borden dan op hangt? Toernooien bij Horga en Schiedcmse Boys veteranentoernooi met als deelne mende verenigingen GTB, DESV, Nado/V. SVV, Schiedam. DRZ, SVDPW. VDL en Hoogvliet. Het toernooi begint om negen uur en wordt gespeeld op sportpark Harga. Ook op maandag I mei organiseert de korfbalvereniging Harga een aspi ranten- en pupillentoernooi. Het is voor het eerst sinds lange tijd, dat de club een dergelijk toernooi or ganiseert. De deelnemende vereni gingen zijn 't Caproen, Oranje Nas sau, Spartaan, Zvtfijndrecht. Succes en Harga. De velden van Harga liggen aan de Hargalaan (tegenover het Novotel) en het toernooi begint om negen uur. Naast korfbal zijn er nog vele neven activiteiten zoals een grabbelton en er zijn diverse kraampjes. De opbrengst gaat naar het bouwfonds voor het nieuwe clubgebouw. Uit de topklasse van de Duitse caravanindustrie. Voor de esthe tisch ingestelde caravanner een juweel van een caravan. Volle dig en komfortabel ingericht. Kortom een Hobby straalt dege lijkheid, warmte en gezelligheid uit. In de showroom van Servall kunt u de verschillende typen'78 met elkaar vergelijken. Camping&Watersport Service bv 4000 m2 Showroom en werkplaatsen Laan 84 - N unspeet 03412 - 3344 VLAARDINGEN - Tijdens een bow ling-avond in bowlingcentrum De Walvis in Schiedam zal VFC zaterdag Pim van der Burg en Ger Hoogerwerf huldigen voor het spelen van de 250-ste wedstrijd in het eerste elftal. Verder zal afscheid genomen wor- denvan doelman Jan Kortleven, die wegens werkzaamheden niet langer beschikbaar is voor een plaats onder de lat van VFC's hoofdmacht. Gedachte De heer Maas van Casimir vertelde hierna vanuit welke gedachte de middag tot stand gekomen was. Hij onderkende dat het onderwijs op school vaak de indruk wekte louter theoretisch te zijn. Maar de kennis die op school bijgebracht wordt kan ook in de praktijk gebracht worden. Zo staan er drie reizen naar Parijs, Berlijn en Londen op het program ma. Dit om de leerlingen te laten er varen dat je taal kunt gebruiken om mensen te bereiken. Of deze zienswijze overeenkomt met de conclusies die de leerlingen zelf maken naar aanleiding van dit soort gebeurtenissen is moeilijk na te gaan. Jonge mensen zijn meestal niet zo medédeelzaam wanneer het gaat om het uiten van ideëen of gevoelens Burgemeester Kiebopm kon dat aan den lijve ondervinden toen we op een drie maal herhaalde oproep om vra gen geen enkele reactie uit zijn pu bliek naar voren kwam. Gastvrijheid Met opmerkingen in de gangen ais: „Goh, dat ze nog geen automatische deuren hebben voor die ambtenaren" en „Nou, het is altijd leuker dan op school zitten", wordt je als gemeente dan bedankt voor de gastvrijheid. Of dit soort uitspraken gemeend zijn. De uitspraken zullen wel niet zo ge meend zijn, waarschijnlijk is het niet meer dan het camoufleren van een stuk onzekerheid. Het nut van buitenschoolse activitei ten zal wel niet eerder dan na een aantal jaren bewezen kunnen wor den. In ieder geval werd Burgemeester Kieboom uitgenodigd om op 19 mei een tegenbezoek aan Casimir scho lengemeenschap te brengen: „Wij nodigen U uit in de schoolbanken, wie weet steekt U er wat van op." Of hij aan deze uitnodiging gevolg kan geven weet de burgemeester nog niet. maar als er een gaatje in de agenda is, zal hij graag komen. n Ever is een Nederlands pro- dukt waar u hoge eisen aan kunt stellen; ze munten uit door kon- struktie, afwerking, stabiliteit en wegligging. U krijgt er dan ook 2 jaar fabrieksgarantie bij. (en 2 gratis servicebeurten). Zo' zeker is de fabrikant van zijn produkt. Ook Servall vindt de Ever onbetwist het beste wat de Nederlandse caravanindustrie thans voortbrengt. Evercaravan: de manier om van uw vrije tijd te genieten. Camping&Watersport Service bv 4000 m2 Showroom en werkplaatsen - N unspeet 03412 - 3344 Allemaal in het stadhuiscollege van de burgemeester. MAASSLUIS - In verband met de viering van Koninginnedag is „alge mene toestemming" verleend voor het houden van optochten, wedstrij den en andere vermakelijkheden op maandag 1 mei a.s. Dit geldt zowel voor openbare straten en pleinen als voor café's, clubhuizen, verenigings gebouwen enz. waarvoor een z.g. Drank- en Horecavergunning is ver leend. Voor deze inrichtingen geldt een ontheffing van het sluitingsuur tot 03.00 uur. Wel moeten alle vermakelijkheden vooraf bij de politie worden gemeld en moet men zich houden aan de aanwijzingen van de politie, de brandweer en de dienst van gemeentewerken. Indien deze aanwij zingen niet worden opgevolgd h 4ASSLUIS -Binnenkort zal, naar alle waarschijnlijkheid, het voormalig litiebureau op de Markt in andere handen overgaan. De Stichting "Hen- ick de Keyser" uit Amsterdam, die zich o.a. bezig houdt met de exploitatie n panden die historische waarde hebben, is in onderhandeling met het ge- ïentebestuur over de aankoop. raad van Maassluis heeft haar fiat geven om dit gemeentelijk bezit af stoten en ook Gedeputeerde Sta rt hebben hiertoe toestemming ver- :nd. Het is verder aan het College n B. en W. en "Hendrick de Key- r" om de zaak rond te krijgen en n tot een bestemming van het in- ukwekkende huis op het hoekje n de Markt te komen. Bij de Stich- ig is men tot nu toe weinig mede- elzaam hierover. Men gaat er van t dat eerst de aankoop en feit moet Originele versies... Mlemaal grote artiesten op deze 'ier verschillende elpees. Jean Martin, met o.a. When you're miling; Fats Domino, met o.a. Red ails in the sunset; Cliff Richard, net o.a Congratulations; Andrew listers, met o.a. I'll be with you in he apple blosom time, Mu, als diskoopje aer elpee zijn alvorens te gaan praten over en ruchtbaarheid te geven aan de even tuele bestemming. Binnen de Ge meente voelt men er het meeste voor dit pand als "woning" te bestemmen en het ook als dusdanig te verkopen. Het zal géén goedkoop pandje wor den, dat is wel zeker. De restauratie van het dak en het opknappen van de gevel hebben een aardige bres in de gemeentelijke financiën geslagen. Subsidies van hogerhand oi' "Monu mentenzorg" behoren theoretisch tot de mogelijkhedenals de subsidiepot- ten leeg zijn houdt alles op. Een ruwe schatting leerde dat het opknappen van de puinhopen binnen de vier bui tenmuren en het terugbrengen van het interieur in de vereiste stijl ca. 1/2 miljoen gulden zal bedragen. Het feit dat dit mooie pand op de Markt al lang leeg staat is vele Maas sluizers een doorn in het oog. Binnen de gelederen van de winkeliers vereniging "De Lantaarn", de naaste buren, zou men het liefste zien dat er opnieuw een bestemming tot nut van het algemeen aan word gegeven- Het gemeentelijk politiebureau was er ja renlang in ondergebracht, daarvoor SCHIEDAM Er bestaat de laatste tijd nogal wat verwarring omtrent de toekomstige samenwerking tussen PSP en PPR in Schiedam. In PSP kringen was sprake van een op handen zijnde bestuurlijke samenwer king tussen de twee partijen en een aantal berichten hierover bereikten vroegtijdig de pers. Direct daarop Jubileumprogramma Turnvereniging LVT VLAARDINGEN - De Turnvereni ging LVT bestaat op 1 september vijftig jaar en om dat jubileum luis ter bij te zetten is een uitgebreid feestprogramma samengesteldop zaterdag 27 mei een mars door de stad met muziekkorpsen en enkele praalwagens; op woensdag 31 mei een demonstratie-avond (aanvang 19 uur) op het Fortuna-veld aan de Marathonweg; op zaterdag 10 juni de bondswandeldag; op vrijdag 23 juni een disco-avond voor de jeugd van 1 2 tot 16 jaar in zaal Harmonie; op woensdag 30 augustus een middag voor de kinderen van 3 tot 11 jaar in de zaal van de Ichthuskerk en tijdens de avonduren zullen op verschillende punten in Vlaardingen demonstraties gegeven worden. De jubileumviering wordt op zaterdag 2 september af gesloten met een receptie in de zaal van de Ichthuskerk en met een feest avond in zaal Harmonie. werden deze berichten vanuit de PSP tegengesproken met de uitleg, dat de PSP aan de PPR een samenwerking had voorgesteld, maar dat de PPR negatief had geantwoord. Herman Noordegraaf (PPR) her innerde aan eerdere pogingen tot sa menwerking in 1974 tussen ÊPR, PSP en P.v.d.A., die toen door allerlei strubbelingen van dc baan is geraakt. Door sommige partijen op landelijk niveau werd de PPR niet als een socialistische partij gezien, met als ge volg dat er meer moeilijkheden dan rendement uit die samenwerking te voorschijn kwamen. Toch zijn PSP en PPR op veel punten nauw verbonden met elkaar. Wat in houdelijke zaken betreft zal de samenwerking zoals die nu bestaat zeker in de toekomst ook blijven be staan. Men denke hierbij aan de lo pende acties als het Gusto comité, comité jongeren huisvesting, de actie tegen de giftige havenbagger. De PSP staat erop om zelfstandig de verkiezingen in te gaan omdat dit een aangewezen manier is om .jezelf te manifesteren". Men wil in de ko mende vier jaar met „buiten parlementaire" acties de mensen meer betrekken bij de werkwijze van de democratie. „Een keer stemmen in de vier jaar en de rest laten be palen door zogenaamde beroepscon troleurs is geen werkelijke demo cratie". Alhoewel de PSP waarschijnlijk geen zetel in de nieuwe raad zal haden zullen we nog genoeg van hen horen. In ons ontwaakt de lust tegenaan te gaan, want i sinds jaren heeft een rechtse regering besloten de verjaardag van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Konin gin te doen samenvallen met Sint Jo- iedereen zef. patroon van de arbeiders, bij de werk zijn. goddelozen bekend als de eerste mei. Verstandige mensen zeggen; eens per jaar de rode vlag uit, maar dan wel op Koninginnedag. Die politieke daad heeft nu zijn zin verloren. Wie zou het rood wit en blauw, in nog maar eens stevig SDAP in 1918 de revolutue nooit het eerst had gewild. Wij zijn nog erger dan de Duitsers. Die hebben 't toen tenmins te geprobeerd, maar dat mislukte, want- schrijft Kurt Tucholsky, 's-morgens op zijn Wat een ellende. Soms kijken wij naar de vele krulletjes in ons zwarte haar en dan voelen wjj het balkan- bloed door onze aderen bruisen. Wien Neerlands bloed door d'aadren worden ze niet gedwongen om een z0 goed Franco uit zijn graf halen, i ij i „i j.» pranc0 dje trouwens bij menig ge fortuneerd landgenoot minder weer stand op zou roepen dan een volge ling Lenins en dat terwijl toch in de socialistische landen het eigen risico bij de ziekenfondsen als een grote verworvenheid geldt, waar de tucht- commissie toeziet op het telaat- bepaald baantje aan te nemen, omdat ma dat heeft uitgeoefend. Daar kiest het volk de meest geschikte voor de juiste functie. Daar bereikt men geen macht door kuiperijen en lang volge houden zeurkouserij, letterknechterij en vriendjesmakerij in een politieke partij. Daar durft de gekozen zo weinig huizen op zolder, verknip- vloeit. Wij blijven daadloos, deZe stuurder te zeggen, dattie van mening komen en de boeven voor lange tijd ic plaats van. dat de in de gevangenis verdwijnen. Op Cu- pen om daaraan het vaan der revolu tie over te houden plus nog wat ver schoten textiel, waar zelfs voor de kleine geen hansopje t kalme vloeistof zorgt ervoor, dat e< mens rustig zijn pijpje blijft sm In ons ontwaakt wel de lust c stevig tegenaan te gaan, i veranderd consequentie en het partijprogramma hem dwingen te doen, wat niemand in dit werkstuk gelezen heeft, maar volgens hem toch daarmede in de grootste overeenstemming is. Daar ba staat zelfs de doodstraf op roof overvallen, een maatregel die ook menig ingezetene van Schiedam wel eens op bruiloften en partijen aanbe veelt. Maar daar zijn wij niet voor. ken. We zijn wederzijds geneutrali- gebeurt natuurlijk niks Alleen roept niet iemand tegen de jongeren Wij zijn voor de roode republiek en seerd, wij oranjeklanten en socialis ten. Er valt niets tegen te onder nemen en de tijden, dat we nog tegen elkaar in het krijt traden, is definitief voorbij. Vroeger woedde de oranje furie nog door de straten, als het de roode republiek trouwe volk zijn grote hoeveelheden een vergeten ideaal jenever naar binnen had, werd luid- dat de huisvesting van de gehandicap ten voorgaat en als hij dat wel doet, antwoorden de jongeren: waaruit blijkt dan die in zich voortreffelijke huisvesting van deze gehandicapten" ergens achter in ons hoofd klinkt zachte echo, de roode republiek! Wat nou. willie communist worden. Waarde lezer, lieftallige lezeres, dat roode is met twee o's geschreven en ts heel anders, de negentien- - de eeuw, uit de tijd dat de mensen keels gezongen van "Piet de Bruin dachten, dat alles beter zou worden, bevredigend, dan wordt de bestuur- zakkies plakken", terwijl de al hadden ze over dat betere wel heel der terugverwezen naar de geledingen erkiezing na verschillende ideeën. In de roode daarom zullen wij de eerste mei doorbrengen met het bladeren in vergeelde boeken. En wij zullen naar onze riante flat kijken en naar de grammofoon en naar het televisie- - toestel en wij zullen denken: "Een de roode aardige gedachte, maar is het dat risico waard?" republiek nu krijgen i geen knarsen. het volk, alwaar hij kan tanden- HAN VAN DER HORST. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiihiiiiii, iiiiiii min „mm,m,i, nullum Een fijne Hollandse caravan voor niet te veel geld; waarin het fijn relaxen is. U vindt er alle komfort die u thuis ook gewend bent. Dat merkt u aan de gulle opberg- en kastruimte. Trou wens het hele interieur biedt verrassend veel leefruimte Werkelijk een toercaravan naar uw hart; solide gebouwd, met een uitstekende wegligging Kom de serie eens bij Servall bekijken. Uw vakantie en week end is al bij voorbaat geslaagd. Camping&Watersport Service bv 41100 m2 Showroom en werkplaatsen Laan^84 - Nunspeel 03412 - 3344 Handzaam... deze ideale buggy wandelwagen. Superlicht en roestvrij. Met zwenk- wielen aan de voorkant: dét stuurt makkelijk! Zó mee te nemen in auto of openbaar vervoer; opge vouwen is-ie niet groter dan 'n paraplu. In één handbeweging in- en uitklapbaar. Kleuren: uni-blauw of -oranje. Van 92,50 voor I VLAARDINGEN - Alle stemgerech tigden in Vlaardingen zullen in de loop van de volgende week een oproepingskaart ontvangen voor de gemeenteraadsverkiezingen op 31 mei. Op deze kaart staat in welk stembureau gestemd moet worden, maar als men er de voorkeur aan geeft' in een ander bureau zijn stem uit te brengen kan dat op het stad huis geregeld worden. Hierbij dient de oproepingskaart te worden over leed. Stemmen bi volmacht is, indien de gemachtigde in het zelfde stem- distnct is ingedeeld, een eenvou dige zaak. Alleen een handteke ning op de kaart. Als men iemand wil machtigen die niet in zijn eigen stern- district woont, wordt iets ingewik kelder. li moet dan een formulier op het stadhuis aanvragen (uiter lijk op 17 mei en dat weer insturen. Nadere inlichtingen ziin verkrijgbaar op het stadhuis. Daelijks van half negen tot twaalf en van twee tot half vier.

De Havenloods | 1978 | | pagina 7