DE HAVENLOODS Schiedam komt met antwoord op landelijke verstedelijkingsnota Pinkster-show Meubelfabriek Oisterwijk Hans Schalkwijk (D'66) 'Groenehart moet blijven' exclusions tuinmeubelshow ^eoefriebM Fancy Fair in Driemaasstede Generaal over vrede Brood bakken en pannekoeken etai op nationale molendag Tweede Pinksterdag 9~18uur in alle 10 toonzalen. Toelichting subsidienota Programma Teerstoof unicon contactlenzen //TM HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM RODE KRUIS ROTTERDAM 23, 24 EN 25 MEI SCHIEDAM - ...Maak een deal mpt Empeo om de gaten in de bin nenstad op te vullen", zegt Schiedammer Hans Schalkwijk (d'66), „want van dat beruchte contract komen we toch nooit af". Als lid van de werkgroep Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) van zijn partij heeft Hans Schalkwijk meegewerkt aan het rapport:,, Een pleidooi voor echte verstedelijking". Het rapport is inmiddels landelijk door D'66 overgenomen als antwoord óp de „Verstedelijkingsnota", die eind deze maand door de Tweede Ka mer behandeld wordt. De Verstedelijkingsnota propageert een zogenaamd uitstralingsbeleid. d.w.z. het verder uitbouwen van groeikernen om en tussen de grote steden. D'66 vindt dat die groeiker nen het groene hart van, onder ande re de Randstad aantasten terwijl die steden zelf leeglopen. Schalkwijk stelt in plaats van een uitstralingsbe leid een instralingsbeleid voor:,,bouw de stad vol met woningen en maak van het centrum weer een echt hart. Openbare voorzieningen zijn in het slop geraakt door de steeds voort schrijdende leegloop van de steden. Neem Schiedam maar als slecht voor beeld. Iedere maand daalt het inwo nertal verder onder de 80.000" Toekomst MOEDERDAG AANBIEDING CUAsUqaJ FLACON EA'J DE TOILETTE t.w.v. f.24. CADEAU PARFUMERIE RAATS Zwart Janstraat 103-105 R'dam-Noord, tel. 65.50.19 Hesseplaats 64, R'dam-Ommoord, tel. 21.28.01 ook op 2© pinksterdag Uit Duitsland. Zweden Frankrijk. Engeland en Italië 19 befaamde merken tuinmeubelen in wit. jruin, greenen. teak en kunststof. SCHIEDAM De bezigheidstherapie van verpleeghuis „Driemaasstede" organiseert op J juni een fancy fair. Eén van de onderdelen van dit gebeu ren is een gezellige rommelmarkt. Het is echter gebruikelijk dat er op een markt iets gekocht kan worden en daarom doet de afdeling een be roep op ieder die tijdens de schoon maak spullen tegenkwam, die eigen lijk overbodig geworden zijn. die voorwerpen af te staan aan de fancy-fair. Verpleeghuis „Driemaasstede" ver pleegt bijna driehonderd somatische en psycho-geriatrische patiënten. Om de aktiviteiten van de bezigheidsthe rapie te kunnen voortzetten en even tueel uit te breiden, organiseert men ieder jaar een fancy-fair. Wie dus nog oude spullen op zolder tegenkomt kan de bezigheidstherapie van „Drie- maasstede"daarmee een groot plezier doen. Men kan kontakt opnemen met het hoofd vgn de bezigheidsthe rapie Herman Nolman, Verpleeghuis „Driemaasstede", Voorberghlaan 35, telefoon 71.40.22. VLAARD1NGEN De Interkerke lijke Vredesgroep Vlaardingen orga niseert op dinsdag 23 mei een gespreksavond over vredesvraagstuk ken en kernbewapening. Als ge sprekspartner heeft het IKV generaal- majoor M.H. von Meyenfeldt uitgenodigd. Von Meyenfeldt is ver bonden aan de Koninklijke Militaire Akademie in Breda en is lid van het landelijk Interkerkelijk Vredesbe raad. Aan de hand van schriftelijk gestelde vragen zal de heer von Meyenfeldt spreken over de bewa pening en de protesten daartegen. De gespreksbijeenkomst begint om acht uur in de bovenzaal van de lchtus- kerk aan de van Maerlantlaan. VLAARDINGEN In verband met de plannen voor de aanleg van een verlengde Europaboulevard en de problematiek rond de busbaan Kor- hoenlaan/Patrijslaan zal er vanavond een extra vergadering worden gehou den in zaal "De Deel" in Holy. Het zijn juist de jonge mensen die wegtrekken. De man heeft juist een goede baan, het eerste kind is in aan tocht, het gezinnetje wil een huis kopen. F.en investering op de toe komst. Waar wordt gezocht? Niet in de stad. Waarom? Omdat de huizen buiten beter zijn. Omdat er toch een auto is en ook een winkelcentrum in de buurt. Die mensen zie je niet meer terug in de stad, behalve dan met 1. De stad verdient weer dc aandacht, die zij in lange tijd in onvoldoende mate heeft gehad. 2. Tussen stad en platteland is langza merhand het verschil in wijze van be bouwen volkomen vervaagd. Je woont eigenlijk buiten- en -toch-in- de-stad. De eenheidsblokken. soms ook nog op elkaar gestapeld vormen de littekens die het vlakke polder landschap ontsieren en die architec tonisch en stede bouwkundig weinig met her karakter van de dorpen te maken hebben. 3. (Apenhaar vervoer heeft een aan tal maatschappelijke voordelen hoven particulier vervoer. Openbaar vervoer functioneert echter optimaal tussen en in grote concentraties van mensen. SCHILD AM - Zaterdag 13 mei a.s. is het wederom nationale Molendag, niet alleen een nationaal gebeuren, maar ook een typisch Schiedams evenement. Schiedam telt immers vier windmolens die gerekend mogen worden tot de grootste in Nederland, hen van deze vier molens „De Vrijheid" maalt sinds enige jaren - wind en weder dienende - tarwe voor een groep ambachtelijke bakkers. Schiedam Al onze meubelen zijn nu Voorzien van ons eigen brandmerk. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891 -4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur SCHIEDAM De gemeenteraad heeft op 20 maart j.l. de Algemene Subsidieverordening van de gemeen te Schiedam vastgesteld. In deze rege ling zijn enerzijds voorwaarden en be palingen opgenomen, waaraan een gesubsidieerde instelling moet vol doen, terwijl anderzijds ook de rech ten en beroepsmogelijkheden zijn aangegeven. Om aan de verordening ruime be kendheid te geven wordt op donder dag I 1 mei om 19.30 uur in de re creatie/aal van het Stadskantoor een bijeenkomst gehouden onder voor zitterschap van de wethouder van Financiën en Economische /.aken, drs. R. Scheeres, waarvoor de be- kan zich dus met recht molenstad noemen. Daarom wil de stichting „Molen de Vrijheid" elk jaar weer iets bijzon ders doen op de molendag. Middel punt zijn de molens „De Vrijheid" die op deze dag vol in bedrijf is, als mede De Noordmolen. De volgende activiteiten worden georganiseerd 1. Bezichtiging van de molen „De Vrijheid" vanaf 10.00 uur tot 15.30 uur. 2. Elke bezoeker van De Vrijheid zal worden getractecrd op een „ver se pannekoek, ter plaatse gebak ken uit het echte meel van de mo len. 3. Voorts organiseert de stichting Molen de Vrijheid op deze molen dag een broodbak-wedstrijd voor amateur-hakkers. Gegevens over deze wedstrijd zijn opgenomen in bijgevoegde circulaire. 4. Ook kunnen liefhebbers deelne men aan een molen-puzzeltocht. Gelegenheid daartoe bestaat tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Formulie ren kunnen worden afgehaald op de molen De Vrijheid, inlevering daar van dient echter in De Noordmolen (2e etage) te geschieden tussen 11.00 uur en 15.00 uur. 5. Tevens zal tussen 11.00 uur en 1 5.00 uur op ue Noordmolen een dia-serie met toelichting over de Schiedamse molens worden ver toond. Hvenals vorig jaar zal in het kader van de viering van de Nationale Mo lendag op zaterdag 13 mei a.s. een broodbak-wedstrijd worden gehou den. Hierbij gaat het om brood, dat thuis is gebakken van meel van onze molen De Vrijheid. F.en gelegenheid waarbij de „amateur" haar of zelfs zijn bedrevenheid kan tonen in het thuis brood bakken. De wedstrijd zal echter niet alleen beperkt ziin tot het echte molen broodje. Dit jaar zal namelijk ook de gelegenheid worden gegeven fan- ,asie-brood (met betrekking tot vormgeving en/of samenstelling bijv. door toevoeging van rozijnen) ter keuring aan te bieden. De wedstrijd omvat nu dus twee categorieën brood. De navolgende drie spelregels die nen in acht te worden genomen. Het wedstrijd-brood moet: 1. zoals gezegd, gebakken zijn van uitsluitend volkorenmeel van onze molen De Vrijheid. 2. zo vers mogelijk zijn, doch niet warm; 3. worden ingeleverd op zaterdag 13 mei a.s. tussen 15.00 uur en 1 5.30 uur op de molen De Vrijheid. VLAARDINGEN - De medewerkers van de Gemeentereiniging hebben op tweede Pinksterdag natuurlijk ook vrij. Dat betekent dat het huisvuil op die maandag niet wordt opgehaald. In plaats daarvan za! de vuilniswagen op donderdag 18 mei door de stad rijden en in de Westwijk zelfs nog een koopavond. De toekomst van de stad trekt weg. Door de kabinetscrisis en de daarop volgende langdurige formatie is de behandeling van de Verstedelijkings nota al meer dan een jaar vertraagd. Reeds geruime tijd geleden zijn er in de werkgroep VRO van D'66 reac ties gegeven op deze belangrijke re geringsnota en de standpunten nader besproken en uitgewerkt. Binnens tadsvl ak te In Nederland komen die ties nauwelijks voor en het sprei- dingsbeleid is daar de oorzaak van. Daarom is een goed Openbaar Ver voerssysteem als bijvoorbeeld in Londen nauwelijks haalbaar. Derge lijk openbaar vervoer zou met een auto nauwelijks te beconcureren zijn. Hei is aardig om je te realiseren dal alle Nederlanders samen in Londen passen, dat een oppervlakte heeft ge lijk aan die van de provincie Utrecht. Jn Nederland is het gebruik van de auto door het spreiden van voorzie ningen, de werk- en woongebieden en de recreatie in hoge mate gestimu leerd. De Verstedelijkingsnota van de rege ring legt veel te weinig nadruk op een zuiniger en efficiënter gebruik van ruimte, grondstoffen, energie, landschap en milieu. Schiedam Hans Schalkwijk woont sinds 3 jaar m Schiedam. Hoe vertaalt hii ziin pleidooi nu voor onze stad'' „In Schiedam blijkt ook een volkomen 'gebrek aan beleid te bestaan. Burge meester Lems gaat van het standpunt uit. eerst de sociale woningbouw klaar en dan zien we wel verder. Wat wij landelijk aangeven geldt in hoge mate voor Schiedam, namelijk dat 'cej meer dan alleen door middel Van stadlernieuwing er een stadsin- rich tingsbeleid noodzakelijk is. waarin alle maatschappelijke sectoren worden beoordeeld. Daarvoor is on derzoek, planning, geld, wetgeving en bestuurskracht nodig. Maar voor Schiedam op de eerste plaats een goed functionerend voor lichtingsapparaat. Gekoppeld aan een voorlichtingsbeleid is een gedegen inspraak noodzakelijk. Inspraak zon der inzicht is uitspraak zonder uit zicht. Schalkwijk: „Er moet een zorg vuldige inventarisatie plaatsvinden van nog bruikbare, niet ten volle be nutte gebieden in de stad. Aange zien we hier met een contract met Empeo (projectontwikkelingsmaat schappij) zitten, waar we toch nooit zonder kleerscheuren vanaf komen kunnen we net zo goed Empeo in schakelen bij het vinden van deze open plekken. Empeo zou desnoods in samenwerking met plaatselijke aannemers en het gemeentebestuur aan een vernieuwd stadscentrum kunnen bouwen. De bestemmings plannen die Empeo heeft opgesteld zullen we blijven verwerpen, maar we hoeven toch niet zwart-wit te kiezen tussen Empeo helemaal of helemaal niet.. Er bestaan diverse tussenoplos singen waarbij je in ieder geval zeker weet dat er gebouwd gaat worden. Zoals de zaken nu staan zal de bin nenstadsvlakte nog zeker 10 jaar kaal blijven en als wethouder Zijde veld (stadsontw'k'.eling) verplicht i e stief tegenove Finpeo blijft staan a dir bovendien zijn nek nog kos te: i. V ie Iieeft daar eigenlijk wat aan? Allts en iedereen is dan de dupe en de stad zelf op de eerste plaats. HUUR0 met recht van koop PROGRAMMA ZOLDERTHEATER JN DE TEERSTOOF" Vrijdag 12 mej - 21 uur. KABARET VANGRAIL met „Diverse groentes" f9.00 CJP/Pas 65 f7,50 Zaterdag 13 mei - 21.00 uur KABARET VANGRAIL met .Diverse groentes" SLOTFEEST 6e SEIZOEN - bal na f 13,50. CJP/Pas 65 f 11.00 Reserveringen maandag tot en met vrijdag via het VVV Schiedam, tel. 266000; vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen I industriegebouw. Goudsesingel 66. Rotterdam, tel. 010 - 12.64.61

De Havenloods | 1978 | | pagina 1