DE II HAVENLOODS Amerika steekt geld in Europese griezelfilm r~ CDA «nnend&e geen mens kan ze missen In editiep SCHIEDAM GrootRottenfcun" SLAAPKAMERS" Tweetalige Dracula op Schiedamse kade BRUGGEMAN Ruilbeurs termeulen neLricD ^coe/rtcbM Rotterdam heeft li nodig DONDERDAG 25 MEI 1978 27e JAARGANG NO. 19 DE® HAVENLOODS JE9E- HOOFDKANTOORPRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM, TEL. 132170 De Charlotte Rhodes in vol ornaat langs de Schiedamse kade. chelling I wandmeu I industi I wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesinggl 66, Rotterdam, tel. 010 12.64.61. Gierke de gehele dag in touw en in de weinige minuten dat hij ons te woord kon staan, vertelde hij dat het bedrag dat de gemeente vroeg best wel mee viel. - „Schiedam stelt zich wat soepeler op dan Delft, zullen alleen de kos ten moeten vergoeden die de stad voor ons maakt", - Wanneer hij denkt dat de film in première gaat? - „Waarschijnlijk over een half jaar in Parjjs".- De Amerikaanse pers informatrice vertelden dat de film in het Duits als in het Engels opgenomen wordt. Er zit ook voor een gedeelte Amerikaans kapitaal in de productie. Niet alleen *Werner Herzog stak zelf ook de handen uit de mouwen. omdat die Amerikanen Werner Her- zo vlekkeloos is, maar ook minder vestenng in de volgende producties. machinaal, meer persoonlijk over komt. Iets waar ze in de Nieuwe Wereld nogal behoefte aan schijnen e hebben. zog zien als een man die het in zijn vingers heeft, maar ook omdat aan de overkant van de grote plas. Europa nog steeds als de bakermat van de cul tuur gezien wordt. Films als Turks Fruit bijvoorbeeld hebben in Amen ka goed gedraaid. Steriel De regisseur heeft zelf ook meege daan aan de financiering. Hij doet dat trouwens met al zijn films. De ver diensten van de één stopt hij als in- Voor snel werk dakbedekking sanitair afvoeren onderhoud centrale verwarming T- CRONJESTRAAT 12, Rotterdam Belt U ons 858355' 1 U&bo t^Qo VLAARD1NGEN— De vereniging De Verzamelaar organiseert op woensdag 7 juni een ruilbeurs in het Hollandia gebouw aan de Oosthavenkade. Deze beurs is ais proef bedoeld, omdat de vereniging altijd de beschikking heeft gehad over het zalencomplex Excelsior, dat onlangs werd geslo ten. De vereniging heeft in het Hollandiagebouw nu een vervanging gevonden. Of deze vervangtng pas send is moet nog uit het verloop van de beurs blijken. Op woensdagavond 7 juni kunnen verzamelaars met hun ruilobjekten weer om zeven uur terecht" in het gebouw aan de Oost havenkade. Op de kade was het een drukte van jewelste. De tweeduizend ratten wa ren verplicht aan het passagieren. De beestjes, die speciaal uit Hongarije waren overgebracht zijn kleiner dan de Nederlandse rat en lijken meer op een grote witgrijze muis met rode kraaloogjes. Je zou die beestjes de pest echt niet gunnen. Ze kwamen trouwens uit een laboratorium waar ze steriel gemaakt zijn. Ongewenste uitbreiding tijden? het korte verblijf moest hoe dan ook uitgesloten zijn. Een enkele rat waagde zich soms te ver van het schip, maar werd onmid- delijk bij de staart gevat en terugge dreven Ze hadden het blijkbaar wel koud en kropen het liefst bij elkaar op een gro te hoop onder de loopplank van de trotse Charlotte Rhodes. Na de opna me werden ze bij tientallen opgepakt' en teruggezet in hun dozen. Weinig sterallures voor deze spelertjes. Nachtmars vanuit Hoek van Holland We weten ook niet waarom, maar ooit heeft de legendarische Duitse regisseur Frank Mumau Graaf Dracula omgedoopt tot „Nosferatu" (wat volgens het Griekse woordenboek betekent dat iets tussen schaapsherder en godgeleerde). Vandaar dat Wemer Herzog die naam heeft aangehouden. Overigens heeft Graaf Dracula echt bestaan. In de vijftiende eeuw heerste in Transsivlanië, (Noord-West Roemenië) Woi- wod (vorst) Vlad Szeper. Dat betekent Jan de Spietser, omdat hij zijn overwonnen vijanden op een aangepunte paal zette Volgens een heel oude legende sloeg ooit een heel Turks leger op de vlucht toen ze vier duizend van Vlads vijanden op die manier zagen creperen. De vorst voor dat doel van een compleet bos de bomen van kruinen ontdaan en de stammen aangepunt Als iemand zich zo gedraagt moet je niet raar opkijken als hij later in de volksmond een „bloedzuiper" wordt genoemd die doodt met vam- piertanden. Overigens wordt Vlad/Dracula in het hedendaagse Roeme nië als held vereerd, omdat hij de vijanden keurig buiten de deur hield. Waren wij toch beter af met onze Willem van Oranje SCHIEDAM - Maandagavond leek een gedeelte van Schiedam om getoverd tot een 19de eeuws havenstadje. Langs de hoge kaden van de Lange Haven stonden oude. groenige tonnen. Zeilschepen lagen gemeerd aan oude houten palen met witte koppen. Zakken met hooi, lagen onder zeildoek verborgen omdat het wellicht kon gaan regenen. Die maandagavond kwam je mensen tegen die min of meer betrok ken waren bij de opnamen van de film „Nosferatu", van de Duitse producer-regisseur Werner Herzog. Er waren bijvoorbeeld twee Belgische jongens die de hele nacht wacht hiel den bij dit mooie decor. Want de ton nen bijvoorbeeld kosten zo'n 3000 gulden per stuk. Schiedammers wa ren ook in de wacht opgenomen. Een leerling van de pedagogische acade mie Thomas Morus, bijvoorbeeld liep tegen een wel zeer geringe vergoeding dit brokje nostalgie te bewaken, lou ter omdat hij het verhaal zo mooi vond. Het leek wel de intocht van Sinter klaas, toen vele Schiedammers, met of zonder fototoestel kwamen kijken naar dit romantische havenbeeld. Om half twaalf in de avond stonden er nog drie fanatiekelingen met een ca mera op statief om sfeerfoto's zonder flits te maken. Dracula De film Dracula werd voor het eerst opgenomen door Friedrich Wilhelm Murnau in 1922. Nu wordt er door Werner Herzog een tweede versie op genomen onder de oorspronkelijke naam „Nosferatu". Maar de film gaat wederom over Graaf Dracula. Als de cor zijn straten gekozen in Tsjecho- Slowakije en Nederland ln Neder land werden Delft en Schiedam uit verkoren. Isabelle Adjani, de hoofdrolspeelster zal in Delft voor de camera's verschij nen. Zij speelde eerder in„La vie de Adele Hugo" van Truffaut, waarin zij de rol van de door liefde achtervolg de en wanhopige dochter van de be roemde 19e eeuwse dichter Victor Hugo speelde. De Franse actrice krijgt sterallures; ze heeft niet veel met jour nalisten op en pas nog hield zij zich 10 dagen verborgen nadat iemand er in was geslaagd een foto van haar te maken. Onedin Klaus Kinsky heeft de mannelijke hoofdrol. Hij speelt de lugubere Graaf Dracula en was dinsdagavond bij de opnamen in Schiedam. Aan de Lange Haven kwam het schip Demeter, be ter bekend onder haar televisienaam Charlotte Rhodes van de Onedin Line, aan zonder een levende ziel aan boord. Tenminste voor zover het de mensen betrof. Graaf Dracula was wel aan boord, maar bleef verscholen voor de haven autoriteiten die het lijk van de kapi tein vonden, vastgebonden aan het roer en met twee rode puntjes in de nek. In een logboek ontdekten de au toriteiten, onder wie de Nederlandse acteur Lou van Hensbergen, dat de tweeduizend ratten aan boord van het schip waarschijnlijk besmet wa ren niet de pest. Kortom, allemaal in grediënten om een echte griezelfilm te maken waren aanwezig. Premiere Als artistiek leider is Henning von Romantische meisjesmode Leuke wijdvallende blouse van 100% katoen met een romantisch borduursel langs de mouwen en op het voorpand. Koordsluiting aan de hals en mouwen. In ècru met rose- écru met blauw- of écru met rood borduursel.Maten 104 t/m 164. Diskussieover alkoholisme VLAARDINGEN/SCHIEDAM De Vlaardingse afdeling van de VCJC, de Vrije Vogels, organiseren weer een film en discussieavond over een groei end probleem in deze tijd: Alkohol- verslaving. De jongerengroep heeft dit onderwerp aangegrepen omdat vooral onder schoolgaande jongeren het alkoholge- bruik nogal is toegenomen. Ze willen daarom een film vertonen en een dis cussie houden met medewerkers van de Boerhavekliniek tegen drankmis bruik. De toegang is vrij voor deze avond, gehouden op 23 roei vanaf 20.00 uur, gebouw E.W.S. (Educatieve Work shop Schiedam). Westvest 90 in Schiedam. Kieboom helpt het Rode Kruis VLAARDINGEN - Burgemeester Kieboom roept de Vlaardingse bevol king op om de Rode Kruis kollektie goed te gedenken. De zakjes van het Rode Kruis werden vorige week huis- aan-huis verspreid en zullen in de loop van volgende week worden op gehaald. De Vlaardingse afdeling van het Rode Kruis heeft de burgemeester verzocht de inzamelingsaktie nog eens extra bij de bevolking aan te bevelen. De heer Kieboom voldeed graag aan dit verzoek, omdat hij beseft wat de be tekenis is van de organisatie voor het welzijnwerk en de gezondheidszorg. Hij hoopt dat velen met hem dat be sef delen. Hjj somt in zijn brief de ve le aktiviteiten van het Rode Kruis op en besluit met de hoop uit te spreken dat de Vlaardingse bevolking diep in de beurs zal tasten Zuidplein Hoog 572 Korte Lijnbaan 10 Ook in Amsterdam en Utrecht V HOEK VAN HOLLAND - In de nacht van zaterdag 17 op, zondag 18 juni zal door de Bondscommissie Wandelen van de Nederlandse Cultu rele Sportbond voor de derde maal eert nachtmars worden gehouden over het strand van Hoek van Hol land naar Scheveningen over een afstand van 25 kilometer De start is om twee uur vanuit het trainingscentrum van HSV'46 aan de Kerkhofweg in Hoek van Holland (waar ook nog van half twaalf tot half één ingeschreven kan worden) Rood Vlaardingen brengt Stonesfilm VLAARDINGEN De stichting Rtod Vlaardingen jondigde onlangs aan de film Tommy van de Who naar Vlaardin gen te zullenbrengen. Die film is bij nader inzien niet meer af te draaien omdat door de vele voorstellingen het celluloid totaal versleten enkapot is. Rood Vlaardingen heeft voor een waar dige vervanging gezorgd. Op zaterdag 27 mei draait de film Gimme Shelter waarin onder meer The Rolling Stones en Tina Turner te zien zijn. Deze film is een op zijn minst evengoede afsluiter van het R V-filmseizoen. De voorstelling begint om 21.00 uur in zaal De Harmonie aande Schiedamse- weg. De kaarten kosten 6 gulden en voor leden endonateurs van de stichting is de prijs op drie gulden vastgesteld. Voor de rest van 78 staat u al voor vijf gulden als donateur te boek. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Jos Noordhuizen, tel. 352186. Stuntwerk van demokraten VLAARDINGEN Ook in Vlaardin gen is D'66 als een phoenix uit de as her rezen en om dat feit passend te gedenken, wil de partij aanstaande zaterdag met enig stuntwerk de aandacht van de kie zers trekken. Het gebeurt zaterdagmid dag en omdat het bij de haven plaats vindt, zal de manifestatie wel iets met wa ter te makenhebben. D'66 maakt in de komende gemeente raadsverkiezingen een goede kans op een tweetal raadszetels en indien de PvdA de deur niet helemaal dichtdoet, is ook de kans op een plaatsje in het college niet he lemaal verkeken. Of de demonstratie van D'66 op zaterdag de partij nieuwe inzichten over het wel en wee van de oude haringstad zal opleveren is nog maar de vraag. en de finish is bij de Scheveningse haven. Tijdens de tocht zal bij Ter Heide aan Zee soep worden aange boden. Tussen half één en twee uur is er een cabaretprogramma. Het inschrijfgeld bedraagt tot 7 juni f 3,- per persoon (daarna f 3,55) dat kan worden overgemaakt op post rekening 1596993 t.n.v. de penning meester RW en OV „Sportbond vrienden" in Rotterdam (op de giro kaart vermelden of er voor de eerste, tweede of derde maal meegedaan wordt). Verdere inlichtingen kunnen verstrekken; A. Heggelman, Pres. J. Leisstraat 31, Hoek van Holland (tel. 01747-2169); C. Lagendijk, Cu rieplaats 135, Rotterdam (010- 203285) en Ruim Baan Werk. Bra bantsestraat 12, Rotterdam (tel. 010- 328004). collectie wijde Regen mantels. Nergens zo voor delig Bleiswgk - Hoefweg 191 (naast veiling Bieiswijk) - tel. 01892-3044 500 mtr Lang rijksweg j^^^Den HaagUtrechL^^^j Twee scholen met een Fancy-Fair VLAARDINGEN - De uitbreiding van het dokumentatiecentrum op de lagere scholen kost altijd veel geld. De Kraan- vogelschool en de Gruttoschool in de Holywijk hebben daarop iets verzonnen. Op zaterdag 27 mei organiseren de beide scholen een fancy-fair, waaruit de beno digde gelden worden verwacht. Er is aan deze kermisachtige markt veel voorbereidend werk vooraf gegaan. De beide ouderkommissies en het leraren korps zijn al maanden in de weer met or ganisatie van deze fancy-fair. Het resul taat zal er dan ook naar zijn; voor elk wat wils: een grabbelton, touwtjetrekken, pijltjeswerpen, een rad van avontuur, een rommelmarkt en nog veel meer. Als hoogtepunt van de festiviteiten kun nen de leerlingen een tweetal onderwij zers, die in de schandpaal staan, onder vuur nemen. Trekpleisters voldoende dus. De leerlingen rekenen op uw komst. Tussen tien en drie uur staan de deuren van de Kraanvogelschool voor iedereen open. christen democratisch SAMEN VERANTWOORDELIJK Enorme sortering lak met paarle moer- glans *De muizen worden per vrachtwagen aangevoerd.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1