DE ÜHAVENLOODS Ook Schiedammers slachtoffer van oplichters praktijken Geen invalidewagens voor kroonkurken BERAG "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Reisbureau verdwijnt met noorderzon REISBUREAU STONK IN A ECHTE OPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN 10-40% AFNAME OUD PAPIER GAAT DOOR!!! LEPARO B.V. MULTTBONT Opknapbeurt "SLAAPKAMERS" unicon contactlenzen termeulen DONDERDAG 6 JUL11978 27e JAARGANG NO. 25 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM de£ havenloods I Hfc. I0RUlPta^^ SCHIEDAM Ieder jaar opnieuw gebeurt het weer. De vakantie- tijd nadert. Een reisbureau gaat dicht, directeuren verdwijnen naar het buitenland of worden opgepakt door de politie. Honderden aspirant-toeristen zien hun vakantie in het water vallen. Dat dit geen verhalen zijn die je al leen maar in de krant leest, onder vonden dezer dagen twee Schiedamse vriendinnen. Voor liet eerst van hun leven boekten zij bij een reisbureau en wel een campingvlucht naar Grie kenland per Olympic Airways. Voorheen kochten zij altijd een trein kaartje tegen studententarief, laad den een tentje op hun rugzak en ver trokken naar zonniger streken Maa Greek Express beloofde „Grieken land voor een schijntje", in een hele mooie folder, vol kleurenfoto's en voorzien van het vignet en de naam Olympic Airways. Dat zag er ver trouwd uit, die Greek Express, zich ook wel „Islands in the sun" noe mend, dat zou wel een onderdeel van Olympic Airways zijn. Want in al hun brochures stond die naam bovenaan. Vier maanden lang droomden de vriendinnen van zon, witte stranden, een azuurblauwe zee met witte bran ding, ezeltjes, Moussaka, Retsina en mooie mannen met fluwelen ogen. De reis kostte f 625.— per persoon. Ze betaalden f 100.- vooruit en spaarden zich een ongeluk, want breed hadden ze het niet. In de kroeg en op het terrasje namen ze een pilsje minder, rondjes geven was er helemaal niet meer bij. Oude jurken werden van een nieuw lintje voorzien, want nieuwe kleren of schoenen konden er ook niet af, het bezoek aan de kapper werd uitgesteld. Zelfs de katten moesten het soms met viskoppen inplaats van een hele vis doen. En zo konden ze twee we ken geleden hun retourtje Athene be talen. Zoals vermeld, het was de eerste keer dat ze met een reisbureau in zee gin gen. En ze gingen meteen de boot in. Want op donderdag 29 juni 1978 konden zij in alle kranten lezen dat de beide direkteuren van „Islands in the Sun" door de politie waren opge pakt wegen zwendel. De administra tie en het geld dat nog over was, waren door de recherche in beslag ge nomen. Een telefoontje met Olympic Airways leverde niets op. Daar be weerde men, geen relatie te hebben met „Islands in the Sun" en er zelfs ook verlies door lijden. De camping- vluchten gingen niet door, hoewel zo'n 300 vakantiegangers hun kaartje al helemaal betaald hadden en nog ongeveer 900 mensen eveneens ge boekt en gedeeltelijk betaald. Kif--. «toost bureaus (A.N.V.R.) konden er ook niets aan doen. Bij de A.N.V.R. was het bureau niet aangesloten. Maar wie denkt daar nu aan, als overal Olympic Airways op staat. Dus nam een van de vriendinnen de trein naar Amsterdam, waar ze een bezoekje aan de afdeling zwendel en oplichting van de recherche bracht. Een aardige rechercheur met een donkere snor en fluwelen ogen stond haar daar te woord. Hij vond het reuze sneu, maar kon er verder ook niets aan doen. De administratie van het reisbureau was een zootje, pas half september kreeg je te horen of je nog wat van je geld terugkreeg. Bovendien had de Rijksluchtvaart dienst de vluchten verboden, omdat de kaartjes te goedkoop waren. Inmiddels was de eerste groep reizi gers al vertrokken. Daarbij waren ook twee Schiedammers. Eenmaal in Athene aangekomen bleek dat de va kantiegangers alleen een enkele reis hadden. Zij worden echter wel naar huis ge vlogen, want „Islands in the Sun" had bij Olympic Airways een borg som van f 50.000.- moeten betalen. Anders wilde men met de beide Engelsen geen zaken doen, want ze stonden in de reiswereld nogal slecht aangeschreven. Van dat geld wordt nu de eerste lading reizigers na hun vakantie gerepatrieerd. Maar daar hadden de vriendinnen niets aan. De tweede lading reizigers vertrok niet, in tegenstelling tot berichten in „Het Vrije Volk". Niet iedereen had de kranten gelezen, want de Rijkslucht vaartdienst moest op zaterdag 1 juli 40 reizigers van Schiphol weer on- verrichterzake naar huis sturen. Ten einde raad belden de vriendinnen naar de VARA-Ombudsman. Die vond het ook verschrikkelijk en is op het ogenblik nog bezig om een oplossing te vinden. Tot nu toe is dat nog niet gelukt, maar de medewer kers van het ombudsteam geven het nog niet op. De vliegtuigen naar Grie kenland zitten allemaal overal vol en waar moet het geld vandaan komen? Voor Yvonne en Joke zal het dus wel Dedemsvaart worden. De moraal, als u ooit via een reisbureau boekt, ga dan na of het lid is van de A.N.V.R. Dan bent u tegen zulke praktijken verzekerd. Het telefoonnummer van de A.N.V.R. is: 023-259681. {Havenloods geeft de jspacetower [jl - weg De Havenloods biedt Om het u mogelijk kte maken alles Veens met eigen ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, Lzijn Maas en vele havens. U moet het zelf beieven' Voor maximaal 4 personen Inleveren bij de kassa Aantal personen Aangeboden door DE HAVENLOODS Geldig t/m 30 september 1978 Hèineken weet van niets Het vervelende van geruchten is dat nooit iemand zeker weet of ze wel juist zijn of waar ze vandaan komen. Een uitermate triest voorbeeld van zo'n merkwaardige geruchtenstroom is de zogenaamde kroonkurk-actie. De mare wil dat in nul voor een, ove rigens onbekend, aantal kroonkur ken. waarmee de firma Heineken haar flesjes gerstenat pleegt af te sluiten, invalidewagens te verkrijgen zouden zijn. Talloze mensen hebben daarop iedere week wellicht maar een extra kratje Heinekenbier ingeslagen om zodoende zo spoedig mogelijk een in validewagen voor iemand die ze ken den bijelkaar te sparen. Al die goed bedoelende pilsdrinkers hebben ech ter vergeefs zakken en dozen vol blik verzameld. De firma Heineken weet namelijk van niets. Sterker nog: men vindt het zelfs erg vervelend dat de indruk gewekt is, als zou Heine ken over de rug van de minder valide mens aan een hogere omzet willen komen. Bij het hoofdkantoor van Heineken N.V. in Amsterdam komen, vooral de laatste paar weken, nogal wat tele foontjes binnen van mensen die vra gen hoeveel kroonkurken ze nu ei genlijk bij elkaar moeten sparen om er een invalidewagen voor in dé Door Marijke van Overbeeke plaats te krijgen. De meeste bellers hebben al zo'n tienduizend flessen- doppen ter inwisseling gereed staan en vragen dan ook of dat genoeg is. Bij Heineken weet echter niemand iets van welke actie dan ook en als van bij een vertrouwd adres Boezemweg 136-138, Rotterdam Tel.: 010-140619 Rubensplein 12, Schiedam Tel.: 010-261975 Freerickplaats 9. Hillegersbarg Tel.: 010-187700 De opruiming begint 13 juli 1 g78. Ondanks geleden brandschade in ons bedrijf OUD PAPIERHANDEL EN ARCHIEFVERNIETIGING Stadionweg 37e, 3077 AR Rotterdam, Postbus 5017 3008 AR Rotterdam, tel. 010-191200, telex 28884. men vraagt hoe de spaarders toch bij hun nobele verzamelwoede gekomen zijn weet eigenlijk niemand meer van wie of van welke instantie ze dat gehoord hadden. Rode Kruis Een woordvoersrer van de public relations afdeling van Heineken ver telde dat het een uiterst trieste bezig heid is om al die enthousiaste spaar ders teleur te stellen. „Eerst geloven ze je niet en daarna zeggen ze wat knorrig dat ze dan wel bij andere instanties zullen informe ren hoe de vork in de steel zit. We vragen dan uiteraard of ze ons terug willen bellen zo gauw ze iets te weten komen, maar we horen nooit meer iets", aldus de p.r. functionaris. Over hoe zo'n actie ontstaan is heeft men bij Heineken ook geen idee. Het enige dat de link Heineken-inva- lidewagens gelegd kan hebben is het feit dat de brouwerij een paar jaar ge leden, tijdens haar honderdjarig be staan, een aantal invalidewagens aan het Rode Kruis geschonken heeft. Men begrijpt overigens niet waarom mensen voor zo'n speciale wagen kroonkurken zouden moeten gaan sparen. „Met de uitstekende sociale voorzieningen die dit land kent is het natuurlijk niet meer nodig om door middel van gigantische spaaracties de invalide medemens aan zo'n wagen te helpen". Mascotte Bij de Heineken-Rotterdam stond de telefoon ook al niet stil. Daar vertel de men dat de spaarders zich twee jaar niet hebben laten horen, maar dat er nu een super-oprisping aan telefoontjes te constateren valt. „Gelukkig heeft ons bedrijf niet al leen last van zogenaamde acties. De firma Mascotte wordt ook om de zo veel jaar bestookt met vragen van spaarders die willen weten hoeveel Hoeveel Heineken- Kroonkurken je ook spaarteen invalidewagen is er niet voor te ruilen. honderd vloe-pakjes ze nog moeten verzamelen om een invalidewagen te krijgen", vertelde een medewerker van de Rotterdamse vestiging van de brouwerij. „Het nare is dat al die teleurgestelde mensen hun frustatie op ons afreage ren en dat doen ze dan om de zoveel jaar, want het gekke is dat er iedere keer opnieuw goedbedoelende men sen zijn die dit soort ongefungeerde geruchten geloven". KAKEL DOORMANSTRAAT 358 Rotterdam. 010 - 127546 JONKER FRANSSTRAAT 128 A Rotterdam, 010 - 138065 SCHIEDAM - Het gemeentebestuur van Schiedam zit met de ongebruikte dr. Kuijperschool en aan de andere kant met een aantal instellingen die dringend ruimte nodig hebben. De Schiedamse Gemeenschap bijvoor beeld wil uit het dienstencentrum De 4 Molensweg naar een plaats waar meer ruimte is. De Stichting Huishou delijk en Gezinsvoorlichting heeft be hoefte aan een gebouw en ook het dagonderwijs voor Volwassenen kampt met huisvestingsmogelijkhe- den. Het ligt dus voor de hand dat de leeg staande school aan de Stadhouders- laan daarvoor in gebruik wordt geno men. Hoewel er nog geen definitieve overeenkomsten zijn gesloten, willen B. en W. het gebouw alvast zover op knappen, dat het door de diverse groeperingen in gebruik kan worden genomen. Daarmee is een bedrag van 79.000 gulden gemoeid. De gemeente raad gaf tijdens de laatste raadsver gadering zijn fiat aan dit voorstel. Toonkamer opheffingsuitverkoop Wegens sluiting van de toonkamer in Rotterdam geeft Pastoe op alle kasten, eetkamers en bankstellen aanwezig in de showroom kortingen tot 50%. Showroom: Groothandelsgebouw, Conradstraat 34, Rotterdam. Openingstijden: vrijdagavond van 18.00 u. - 21.00 u. zaterdag van 9.00 u. -17.00 u. Met toestemming van de K.v.K. voor de periode van 17 juni 1978 tot en met 31 augustus 1978. EEN TIJDJE TYPEN? KIES JE EIGEN BAAN. Multiplan heeft een aantal tijdelijke banen beschikbaar voor typistes bij relaties te Rotter dam-centrum, Kralingen en Zestienhoven voor de periode van 10/7 tot resp. 15/8, 15/10 en 15/8. Netto weekloon tussen f. 300,- en f. 350,-. 'n Stijlvol lichtpunt... Klassieke elektrische tafel-olielamp met bleikristallen voet op messing voetstuk en een fraai gedecoreerde matglazen bol (0 13 cm). Geschikt voor kaarslampen met kleine fitting tot 40 watt. Hoogte 35 cm. Kompleet met snoer, stekker en tussenschakelaar

De Havenloods | 1978 | | pagina 1