DE W HAVENLOODS Het is toch onze straat 'We gaan met z'n allen naar Den Haag' zomer opruiming Mvmi r* Verandert Schiedam haar koopavond? DERftG i Bon SB Van één vakantiedag 'n leven lang plezier. SCHIEDAM Bewoners willen geen opgedrongen plannen SLAAPKAMERS ECHTE OPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN 10-40% unicon contactlenzen Meubelfabriek Oisterwijk W.AO.'ers laten niet van zich stelen: DONDERDAG 13 JULI 1978 27e JAARGANG NO. 26 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. ..132170 I Gditiep SCHIEDAM De bewoners van de Van Ruysdaellaan en de Van Ostadelaan zijn boos op het Schiedanise gemeentebestuur. Ze vin den dat hun inspraak bij de herinrichting van beide straten geen medezeggenschap is geweest, dat de gemeente de wensen van de bewoners uiteindelijk naast zich neer heeft gelegd. Toen bekend werd dat beide straten betrokkenen erg trots zijn op hun tot ..woongebieden" zouden worden mooie brede „lanen" en dat ze geen ingericht, ontstond vanuit de bewo- versnippering wensen. Ze willen in ners een werkgroep. Die zou de wen- elk geval het karakter van de lanen sen van de bewoners onderzoeken en behouden. De heer Hartendorp, be- ze via de inspraakprocedure aan het woner van De Van Ruysdaellaan, gaf gemeentebestuur overbrengen. Wat hierover nadere uitleg, direkt naar voren kwam, was dat de „De gemeente wil in beide lanen meer auto's kwijt. Dat is een stuk op vang van de omliggende straten. Daar hebben we geen bezwaar tegen. Maar waar we over vallen zijn de plannen om asverspringingen en drempels in de lanén aan te brengen. Dan buigt de rijbaan dus ineens naar rechts of links af en ben je het karakter van de laan helemaal kwijt. Achter die verspringingen krijg je dan veel ruim te om auto's te parkeren, maar wij zien die opeenhopingen van blik niet zitten. Met die verspringingen wordt het een rommelige toestand. Wij wil len het beslist niet zo hebben zoals in de Nicölaas Beetsstraat. Dat lokt het slordig parkeren uit, ze zetten overal auto's waar ze niet mogen staan. Door de indeling van die straat schep je daar gelegenheid voor. Tegen die drempels hebben we ook groot bezwaar. Want kinderen weten dan niet meer waar de stoep op houdt. Dat geeft juist een gevaarlijke toestand. Voor de automobilisten is zo'n straat door de verspringingen, bloembakken en geparkeerde auto's ontzettend onoverzichtelijk gewor den, dat geeft gevaar voor aanrijden van spelende kinderen." Dat zou dus extra speelruimte geven. Het verkeer kon worden afgeremd door versmallingen van de rijbaan, waar maar een auto tegelijk door zou kunnen. Het parkeren moest, net als nu. in de lengterichting van de laan gebeuren. Werkgroeplid J. Donkelaar over dit plan: „We hebben het aan alle 196 adressen in beide lanen voorgelegd en 172 daarvan waren ervoor. Dat weten we doordat ze een strookje hebben ingevuld of op de vergadering van 22 juni voorgestemd hebben. De uitslag van die stemming hebben we aan de heer Donkers van Gemeentewerken overhandigd. Berusten Op de algemene informatie-avond van 28 juni zou de inspraakprocedure worden afgerond. Daar kwam de ge- gr "Nü* mecntewerken plotseling met een te- *j\]jColaas Beetsstraat: Zo zal de Ostadelaan er ook uit gaan zien, qls de gemeen telijke plannen doorgaan. woners. Een beslissing kwam er niet. omdat de stemmen staakten. De he- gemeentewerken waren te kening die wij nog helemaal niet ge zien hadden. Dat voorstel van de ge meente hield' in dat de auto's inder daad in de lengte geparkeerd zouden worden. Wel zouden er asverspringin gen en drempels in de rijbaan komen. gen. Ze hebben het toen op wethou- Het trottoir zou afwisselend aan de der Zijdeveld teruggespeeld." en dat daardoor de Vondellaan zo is geworden. Het zou onredelijk zijn dat wij uit die fouten voordeel trek ken, vindt hij." Plan De bewoners willen kunstraat in grote lijnen houden zoals hij is paar verkeersdrempels zijn welkom. In juni van dit jaar maakten de leden van de werkgroep een eigen plan. Dat kwam erop neer dat de stoepen aan beide zijden van de lanen 90 centime ter breder zouden worden. De heer Hartendorp had op vrijdag 7 BcsllSSlHCI juli een gesprek met de wethouder. „Hij vertelde ons dat de zaak al was t j-. i t. ll j beslist, het zou een unanieme beslis- Tegen dit plan hebben wij nog steeds m Burgemeester en Wethouders hp7warpn Hel h lift rnrrune i<? en oil- bezwaren. Het blijft rommelig en on overzichtelijk, het karakter van de la nen gaat verloren en die hele brede stoepen lokken fout parkeren uit. Havenloods geeft de spacetower weg Om het u mogelijk maken alles met ogen te moet u gebruik maken van de onderstaande Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen Rotterdam, zijn Maas en U moet het zelf beleven Voor maximaal 4 personen j Inleveren bij de kassa Aantal personen Aangeboden door I DE HAVENLOODS Geldig t/m 30 september 1978 j I wandmei I industi I wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingal 66, Rotterdam, tel. 010 - 12.64.61. zijn. De mensen van gemeentewerken hadden moeten weten dat ons plan niet aangenomen kon worden en dat hadden ze ons moeten zeggen. Er valt niet over te praten. Zijdeveld stelt de leefbaarheid boven de jus lucii weten ua. aiivvi. u.t. volsens de heer Schaap se™1 tussen ons laatste Plan moge Ukheden gepraat kon wor- nTew e?ken wordter Snnen hunne, alleen het wel of niet Wethouder Zijdeveld blijkt bij nadere informatie nogal verbaasd over de uitlatingen van de werkgroep. „Dat moet op een misverstand berusten. Vrijdag hebben we een heel plezierig gesprek gehad. Er is toen afgesproken dat ze hun mening op schrift zouden zetten en dat wij commentaar zou- gen geven. Er is overigens weinig ver schil tussen ons laatste plan en het plan en het laatstgenoemde plan van de gemeente. We moesten binnen een half uur beslissen en we hebben voor ons eigen plan gekozen. Dat was immers de wens van de be- SCHIEDAM— Nu de gemeenteraden hun besluit wel herzien.loods een enquêteformulier hieraan van Vlaardingen en Rotterdam hebben toegevoegd om de lezer zijn voorkeur besloten hun koopavond te vervroe- Ook vanuit het stadskantoor zullen uit te spreken. gen, van vrijdag naar donderdag, is het geen stappen ondernomen worden, ze- misschien wenselijk de koopavond in ker niet wanneer de Kamer van Koop- De uitslag van de enqu e 8 - Schiedam in omgekeerde richting te handel daar niet om verzoekt. De raad le8d worden aan de wjnk h - veranderen. Fraktieleider en winkelier voor Detailhandel, die in Schiedam op ging consumentenbond g Gerard Verhulsdonk verzekerde dat de een zeer laag pitje staat kan over deze langhebbenden. „winkeliers daar niet toe bereid zijn"., vraag niet gehoord worden. Zou dit „wanneer in de toekomst zou blijken wel het geval zijn dan zou er zeker de dat de concurrentie te groot zal wor- stem van de konsument gehoord wor den en daarom de spoeling dunner den. Om de stem van de konsument wordt dan zal een van de gemeente toch te laten horen heeft de Haven gemeentewerken wordt er binnen die dienst verschillend over gedacht. Wij vinden dat een heel ondemokra- tische procedure. Zogenaamd hebben we inspraak en nu blijkt dat van tevo ren al vastlag hoe het zou worden. Maar dat is ons nooit gezegd. Wü ac cepteren deze ondemokratische gang van zaken niet. We gaan allereerst de zaak via een uitgebreide brief aan B W voorleggen. Met een eventueel negatief besluit gaan we niet ak koord, dan gaan we in beroep bij de gemeenteraad. Verder kunnen we in beroep bij de Raad van State. Het gaat nu over een stuk demokratie, al moet ik naar de Koningin gaan, dan ga ik". Aldus werkgroeplid Harten- dorp, die zich ook boos maakt omdat de Vondellaan wel naar de wensen van de bewoners is ingericht. „Maar die waren veel feller als wij. Die heb ben gezegd: elke vierkante meter die jullie hebben gelegd, die halen wij er weer uit. Wij zijn te netjes geweest. Wethouder Zijdeveld beweerd dat er in het verleden fouten zijn gemaakt zig zijn van asverspringingen. Wü zijn dus voor 90 procent aan hun wenken tegemoet gekomen. Over trottoirs is me van geen enkele kant een vraag voorgelegd. Wat die asverspringingen betreft, dat is de enige manier om meer verkeersveiligheid te krijgen. Anders komen de drempels onver wacht en is de verkeerssituatie voor de automobilisten onOuldeiiik. Dat beleid voeren we al erg lang en die ljjn zetten we zoveel mogelijk konse- kwent door. Je hebt te kiezen vanuit een verkeers beleid. zo verkeersluw en duidelijk mogelijk. Dat is niet iets waar de be woners over beslissen, dat is het be leid. In woongebieden is de auto te gast. Daarover moet je duidelijk zijn: deze straat loopt niet in een rechte lijn door. Dan rijdt de automobilist stap voets. dat wordt elders in de stad dui delijk bewezen. Ik snap de houding Van deze werk groep niet. Ze realiseren zich niet dat de mogelijkheid om je kinderen los te laten, groter is als je het verkeer kunt knijpen. Van alle kanten kryg ik ver zoeken om het verkeer af te remmen, door de drempels en asverschuivin- gen. De voetgangers en fietsers zijn de zwakke partij, die moeten worden beschermd. In woongebieden moet het snelverkeer zich aan hen aanpas sen en dus heb je asverspringingen en drempels nodig. Wat betreft de inspraakprocedure zijn we in dit geval erg ver gegaan. Als blijkt dat in die procedure een onduidelijkheid zit, dan moeten we hier natuurlijk wel bijsturen. In de toekomst moeten we zeggen: dat staat niet ter diskussie. Maar zoiets zeg je alleen als je verwacht dat daar problemen over komen." Yvonne Hontelé. van bij een vertrouwd adres Boezemweg 136-138, Rotterdam Tel.: 010-140619 Rubensplein 12, Schiedam Tel.: 010-261975 Freerickplaats 9, Hillegersberg Tel.: 010-187700 I I Ik vind de koopavond prettiger op donderdag/vrijdag omdat i i - Naam:leeftijd adres en woonplaats: j gezinshoofd/huisvrouw I Doorhalen wat niet gewenst wordt. j Deze bon invullen en in een open enveloppe sturen naar De Havenloods b.v. antwoordnummer 1980, Rotterdam j 3071 KB. Postzegel is niet nodig. Kijk verder dan de vakantie lang is en kom geloogd rpassief eiken kijken bij de Meubelfabriek Oisterwijk. Zo kunt u het nuttige met het aangename kombineren, want we zitten in 't bronsgroen eikehout, bij zee en zeil- water, bij bossen en vennen, bij het Rijksmuseum en de hunnebedden, ja eigenlijk overal. Amsterdam, Leidsekade 98-99, tel. 020-233917, Hengelo (O), Deldenerstraat 3-5. tel. 05400-14370, Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. Oisterwijk, Heusdensebaan 65. tel. 04242-9012, Beverwijk, Parallelweg 100,tel. 02510-26923 Utrecht, Hollantlaan 26 tel.030-883762 Ede, Grotestraat 72/74, tel. 08380-16203, Valkenburg (L), Reinaldstraat 9, tel. 04406-13925. Heerenveen, Dracht 142, tel. 05130-25540, Zuidlaren. De Millystraat 7, tel. 05905-3607. Geopend ma t/m za 9-18 uur en alle koopavonden. Kanttekening SCHIEDAM Onder de deskundige leiding van Tjidde Op 't Ende vond vorige week donderdag de oprichtingsvergadering van het Schiedanise W.A.O.-comité plaats. Veertig aanwezigen gaven in het dienstencentrum De Vier Molens blijk van hun ongeriistheid en on genoegen omtrent de bezuinigingsplannen van de regering van Agt. Het verzamelde ongenoegen werd het duidelijkst verwoord door de heer Wetering: „Ze zitten te ouwehoeren over inleveren. We heb ben niks in te leveren, we hebben ervoor betaald. Het is ons eigen geld. Als ik me particulier had laten verzekeren had ik nu geen centje pijn gehad". Aan het nieuwe actie-comite de moeilijke taak om deze gevoelens in een doelgerichte actie om te buigen. De Schiedamse afdelingen van de vakbonden en de plaatselijke politie ke partijen zullen gevraagd worden in een comité van aanbeveling zit ting te nemen. De C.P.N. en P.v/d A, die op de vergadering vertegen woordigd waren hebben reeds hun medewerking toegezegd. De C.P.N deed aan partijpropaganda en de P. v/d A. betaalde de zaal. Als alles naar wens verloopt, en de verschillende plaatselijke afdelingen tot een vruchtbare samenwerking in staat blijken, zal er in september, na de kamervakantie, een grootscheepse demonstratie op het Binnenhof plaatsvinden. De heer Mantel van het Rotterdamse W.A.O.-comite kwam met het vol gende voorstel: In Spijkenisse hebben eveneens alle politieke partijen een comieé van aanbeveling gevormd, waarop de burgemeester zei:„Dan betaal ik de bus". In Dordrecht is hetzelfde gebeurd evenals in Rotter dam. Wellicht een aardige suggestie voor Arie Lems. Bezuinigingsplannen op de W.A.O. zijn niet van vandaag of gisteren. Oud minister Boersmn '-.-r.t de uitkering met 5 procent te ver minderen. Het plan is weliswaar in de onderste la van het bureau ver dwenen, maar met het wisselen van de wacht schijnen die laden weer overhoop gehaaid te worden. Van daar dat het plan wederom ter tafel komt. Na het zomerreces van de Tweede Kamer in september zal het, als onderdeel van de bezuinigingsde batten, behandeld worden. Het streven van de diverse W.A.O. co mités. die nu in verschillende steden worden opgericht, is om samen een grote demonstratie op het Binnen hof te organiseren, wanneer binnen de debatten aan de gang zijn. SCHIEDAM - Als het aan de re gering ligt krijgen zelfs mensen met een uitkering, de W.A.O. 'ers minder geld. De fabriek waar zij eens gewerkt hebben krijgt nieuwe investeringssubsidies, maar zijzelf dienen in het kader van de alge hele bezuinigingen een paar cen ten in te leveren. De regering meent dit te kunnen doen omdat uitkeringen de laatste jaren toch al het karakter van een gunst hebben gekregen. „Het is toch al mooi dat de staat tegenwoordig al die kringetjes-spugers onder houdt, nou moeten ze niet net doen of ze rechten hebben", is de gemiddelde man in de straat geneigd te denken. De media heb ben aan de vorming van deze me ning een flink steentje bij gedra gen. Maar mensen die een uitke ring krachtens de W.A.O. (wet op de arbeidsongeschiktheid) genie ten zijn bepaald niet de figuren die je met een kluitje in het riet mag sturen. De meesten zijn wat ouder en hebben er vaak al een half leven aan arbeid opzitten. Tot hun gezondheid hen in de steek liet. Arbeiden gaat niet meer, maar daar zijn ze tegen verzekerd. betaald (sociale lasten) op hun inkomen en nu ze van hun recht gebruik maken en van die verzeke ring een uitkering ontvangen, gaat ineens het bedrag omlaag. Dat moet een particuliere verzeke ringsmaatschappij eens flikken. Dan is de regering de eerste om aan de bel te trekken en op te ko men voor de sociaal zwakkeren en dergelijke. Maar nu de regering zelf zoiets doet heet het bezuini gen en is het in 's lands belang. Onder het motto, alle kleine beet jes helpen probeert het huidige bewind grote groepen „onmondi- gen" slechts een paar centen per persoon afhandig te maken. Protesteren doen ze toch niet... Maar ja. de ambtenaren gingen naar het binnenhof en alhoewel staken verboden is, blijkt de rege ring toch onder de druk van de massa bezweken te zijn. 75.000 W.A.O.'ers op het binnenhof zou den het er niet slecht afbrengen. Want, we hebben in onze maat schappij de meest geavanceerde communicatiekanalen, maar als je je recht wilt halen moet je toch met z'n allen op het Binnenhof gaan staan schreeuwen.L schelling GROOTHANDELSGEBOUW ROTTERDAM GHUUIHH naast Centraal Station ZIE ELDERS IN DIT BLAD

De Havenloods | 1978 | | pagina 1