Jeugdland 78 Zwart op orgel Gratis jazz en Jam- Sessions in Den Haag 25.- Oud Schiedam in Ansichten 3500 kinderen gaan niet met vakantie opruiming 277.950 ENWB blij opruiming opruiming LEZERSSERVICE Avonden met sport en spel Wederom Northsea Jazz Festival opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1978 SCHIEDAM- Evenals vorig jaar organiseert de gemeente Schiedam gedurende 3 weken (17 juli - 4 augustus) vakantie-aktiviteiten voorde jeugd tot 13 jaar. In alle wijken van Schiedam worden bijna elke dag sport- en spel-instuiven ge houden en op veel plaatsen kunnen kinderen hun kreativiteit botvieren. Goed geslaagde projecten van vorig jaar staan nu ook weer op het programma en. ondanks de nog altijd beperkte middelen en wederom sterke kostenstijging, heeft het organisatiecommitee, onder leiding van Joop van Broekhoven en onder verantwoordelijkheid van Wethouder Posthoorn, kans gezien om een uitbreiding van het programma te realiseren. Het aksent ligt op het buitenge- beuren maar met de onvoorspelbaarheid van ons klimaat is zoveel mogelijk rekening gehouden. Voor die 3500 kinderen in Schiedam die niet op vakantie gaan is er een aantrekkelijke hoeveelheid plannen en aktiviteiten bedacht. Preston in Schiedam nog wel bekend van de Hondenshow Er zal worden gegoocheld, dierfiguren worden ge maakt van ballonnen. Toegang gratis. Tantes". Aanvang 14 uur. Het beken de Haagse Sprookjestoneel,, voert donderdag 27 juli het kindertoneel- stuk „Pinokkio" op, in gebouw de „4 Molens". Voor iedereen, jong en oud, komt de enige echte „Jan Klassen" naar Schiedam. De poppenkast van Dirk Kersbergen staat al 35 jaar op „De Dam" in Amsterdam, nu op 28 juli op het museumplein om 10.30 Voor veel jeugd zal dit de eerste ken nismaking zijn met een onvervalst volksvermaak. Opening Varia Maandag 17 juli start Jeugdland. Wet houder Posthoorn opent door het hij sen van de speciaal ontworpen Jeugd- landvlag om 11.00 uur de Jeugd- markt op het Stadserf. Evenals vorig jaar ligt er een groot luchtmatras waar ieder kind gratis op kan sprin gen. Er komt een fancy-fair, een prui kemaker, kinderen kunnen hun naam laten drukken op een ouderwetse drukpers, er worden gratis dtickers en ballonen uitgedeeld. Poffertjes kraam en andere versnaperingen zijn eveneens aanwezig. De jaarmarkt eordt besloten met een grote kinder show gegeven door Valeey en Al Een totaal ander gezicht- krijgt uw gang, hal of kamer als u een wand beplakt met dit fraaie cjekoratiekurk Het is door iedereen makkelijk zelf aan te brengen en is er in twee dessineringennaturel of mix. Een pakket bevat 16 tegel van elk 61x30.5 cm. en is voldoende voor ca 3m2. Nu per pakket van 24,-- voor oplage DE HAVENLOODS Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven. Uitgave: Maatschappij tot uitgif te van periodieken De Haven loods BV. Directie: J.P. Eillebrecht. Hoofdredacteur: Bert Cattel. Kantoor: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010- 132170. Postadres uitsluitend postbus 1980, Rotterdam. Bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 122, tel. 010- 352911 en Krimpen a/d IJssel, Weteringsin gel 2, tel. 01807 16899. De Havenloods is, zo blijkt ons telkenmale, een veelgelezen blad. Hoewel wij uiteraard streven naar een optimale (100 procent) be zorging in heel ons verspreidings gebied, komt het voor dat een heel enkel percentage niet of niet op tijd wordt bezorgd. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersser vicenummer 010- 132489 (van 8.30 tot 17.30 uur). Wij zullen er dan voor zorgen dat u De Havenloods ten spoedigste bezorgd krijgt. Wijkactiviteiten Vanaf dinsdag 18 juli worden in de wijken sport en spel instuiven gehou den. Aanvang steeds om 10 uur en 14 uur. Gebleken is dat veel kinderen deze kennismaking met verschillende sporten zo'n belangstelling kregen, dat men daarna lid werd van een sportvereniging. Ook het zelf dingen maken wordt dit jaar niet vergeten op veel plaaten kan men bloemschik ken, vliegers maken, draadfiguren ontwerpen, boetseren en met klei werken (er is ondermeer 1500 kilo klei aangeschaft). Deskundige bbege- leiding is vanzelfsprekend aanwezig. Een kern van ervaren mensen aange vuld met vrijwilliger. Elk werkstuk kan mee naar huis genomen worden. Kindervoorstellingen Ook nu zijn zoveel mogelijk attrac ties op het gebied van toneel, kabaret muziek etc. naar Schiedam gehaald. Op dinsdag 18 juli kindertheater Jo- han Hobo met het programma „punt komma punt" Deze voorstelling is voor kinderen van 6-12 jaar en wordt gehouden in gebouw „De Ark" aan vang 14 uur. Onderzoek heeft aange toond dat jonge kinderen graag kij ken naar tekenfilms en kluchten. De ze zullen in ditzelfde gebouw ge- De organisatie heeft ook aan de wat oudere jeugd gedacht. Een pop-kon- sert staat dan ook op het programma. Zaterdag 29 juli treden op het Plan- tageposium twee groepen aan: „Beautiful Garden" en „Liberation of Man" aanvang 20. uur toegang gra tis. Disco-theek „Quasi Modo" komt op woensdag 26 juli op het Bachplein aanvang 14 uur. Ook op het Museum plein worden enkele muzikale attrak- ties georganiseers: The Harbour Jazz band komt op donderdag 20 juli. En op woensdag 2 augustus de bekende discjockey „Martin Green". Een wan- delpuzzeltocht van 8 k.m. wordt twee keer gehouden op 28 juli en op 3 augustus aanvang 13 uur start Stadskantoor evenals de inschrijving. Onderweg wordt een versnapering verstekt evenals een speciaal Jeugd landvaantje. Leeftijd 6-14 jaar, Maandag 31 juli is er dan een fiets- puzzeltocht onder dezelfde voor waarden als bij de wandeltochten. Slotfeest Het einde van Jeugdland 78 zal inge luid worden met een geweldig groot feest in het Beatrixpark. Als centraal veld is gekozen het grote veld dat ligt tegenover het parkeerterrein Parkweg De Spalandruiters, die ook bij de opening aktief zullen zijn, geven een demonstratie. Een echte Jan Plezier getrokken door gitzwarte Friese paar den zal door het Beatrixpark rijden. draaid worden op woensdag 19 juli. De luchtmatras zal hier weer neer ge- tie realiseert zich dat dit risico's kan ter beschikking en ook het podium opleveren, men verwacht dan ook dat kan niet wegregenen. alleen kinderen boven de acht jaar en in het bezit van een zwemdiploma er Jeugdland 78 kan alleen maar letter- aan mee doen. De reddingsbrigade zal lijk in het water vallen de organisatie op volee sterkte aanwezig zijn evenals kan trots zijn op dit programma, de E.H.B.O. en ten overvloede zal Door de hele stad komen affiches te een bemande rubberboot in de vaart hangen. Programma's over alle ak- liggen. Al deze aktiviteiten zijn gratis, tiviteiten liggen bij de wijk- en buurt- Wel zal voor de aanvang van het feest huizen en bij de V.V.B. Nu de kinde- 11 uur) gekleurde kaarten worden ren nog. uitgereikt die recht geven op de ver schillende attracties. Als klap op de vuurpijl begint op Excelsior 2 terrein een sprankelend feestprogramma „hocus pocus, lachen maar". De overdekte tribune staat voor dit feest SCHIEDAM- Eindelijk is dan ver schenen het lang verwachte boekje over de Schiedamse fotograaf Jan van Diggelen. Was de overzichtstentoon stelling in het Stedelijk museum een succes; van dit boekje moet nog afge wacht worden. Aan de tekst zal het niet liggen. Op heldere wijze heeft de schrijver C. van der Geer het leven van Van Diggelen uiteengezet. Het weinige wat bekend is uit de beginpe riode van Van Diggelen wordt ruim schoots goedgemaakt door de perio de dat van Diggelen zich gaat toeleg gen op het uitgeven van prentbrief kaarten. Het plaatsen van een advertentie door van Diggelen is daar niet vreemd aan. Alhoewel van huisuit geen pers fotograaf, bleef de aktualiteit van de dag niet verborgen aan van Diggelen. De foto's over de overstroming in 1903 van de Kethelpolder en het tramongeluk op de lijn van Schiedam naar Rotterdam in 1902 zijn daar voorbeelden van. Het overzicht in se ries van de ansichten die van Digge len uitgebracht heeft in de jaren 1899 - ongeveer 1908 heeft men vast kunnen stellen in twijfel-gevallen aan de hand van poststempels. Dat de Historische vereniging Schiedam dit initiatief ondernomen heeft bevestigd de belangrijkheid van fotograaf Jan van Diggelen, maar niet alleen daar om; dankzij het vakmanschap van Van Diggelen hebben wij een goed overzicht van Schiedam tijdens de eeuwwisseling en de daarop volgende periode. Een woord van kritiek is toch wel op zijn plaats De uitgave door Drukkerij De Eendracht ziet er goed verzocht uit zeker gezien tegen de lage prijs. Toch hadden de opdrachtgevers zich af moeten vragen of de getoonde an sichten niet groter afgedrukt hadden kunnen worden. Maar gezien de fi nanciën zat dat er waarschijnlijk niet in. Aanbevolen voor een ieder die leeft in Schiedam en de stad een warm hart toedraagt. Uitgekomen in de reeks Schiedamse Miniaturen. Prijs 15 gulden. H.B. De ENWB, de eerste nederlandse wielrijdersbond, vindt de oplossing van de gemeente om het kruispunt Holysingel, A. Palownalaan, Fr. Hen driklaan een T-kruising te maken de beste. De afsluiting van de A. Palownalaan voor het autoverkeer werkt ruimtebe- sparend, verlaagt de geluidshinder en verkort de wachttijden voor het ver keer. Ze verhoogt bovendien de vei ligheid van de fietsers, waaronder vele scholieren, die dagelijks uit de Holywijk dit kruispunt moeten over steken. Gezien het beperkte verkeer van en naar de A. Palownalaan be hoeft deze afsluiting geen ramp te zijn. Het zogenaamde sluipverkeer is eenvoudig op te lossen door de twee de geplande T-kruising, ter hoogte van de Pr. Beatrixlaan, te laten ver vallen. Dat de A. Palownalaan wat minder bereikbaar is voor het autoverkeer weegt niet op tegen de vele voor delen van deze afsluiting. MAASSLUIS - Burgemeester en wethou ders hebben aan de heer W. Lievaart (5 1op diens verzoek met ingang van I juli 1978 eervol ontslag verleend als brandmeester bij de Maassluise Vrijwillige Brandweer. De heer Lievaart heeft het Maassluise brand- weerkorps precies 25 jaar gediend en was jarenlang penningmeester van de brandweer vereniging. Prachtige aanbieding wandvinyl op textiel, strikt eerste keus, in diverse kleuren en dessins (w.o. gra- nol, linnenstruktuur, matting, marmer enz.) Breedte 130 cm. Nu, voor 'n kwart van de normale Jan van Diggelen in de tuin zijn woning aan de 2eTuinsingel; omstreeks 1924. Links zijn dochter Magdalena, rechts het nichtje Lot Papenhuizen. Bruikleen: Mevr. M. E. Meijer-Christoffel. Alle afval in de Foetsjie de handige afvalbak met het draaideksel van Curver koopt u nü bij ter Meulen voor nog gèèn tientje. Inhoud 60 liter, geschikt voor grijze Komohuisvuilzakken. In groen/ivoor Van 21,50 voor 20 KOMO voor maar Artsendiensten sdamseweg 55/ LIJKE DIENSTVERLENING: 093. uren Maassluis/M aterdag 10 tot tel. 14499. Algen DR. J. RUTGERSHUIS: INTER- •kenddienst tel. 343279. VOOR MAATSCHAPPE LIJKE DIENSTVERLENING: Alge meen Maatschappelijk Werk, Emma- str. 71, tel. 351022. Gezins- en be jaardenverzorging, tel. 343098. AKTIE MOEDERS VOOR MOE DERS: tel. 010-346030. HO LYZI EKEN HUIS: tel. 010-742222 OPPASCENTRALE VLAARDINGEN: MAASSLUIS: tel. 010-345740. ma t/m vrijd. 16-17 uur. SCHIEDAM STICHTING GEZINSVERZORGING: tel. 269240. E.H.B.O. WEEKENDDIENSTEN: van vrijdagavond 22.30 tot maandag 30/6 KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en 3e woensdag v.d. maand van 14.00- 14.30 uur. Westerkade t/o nr. 24. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: De ?4kÓ0e-1k4.30>uur.rdag Va" 08 maa"d Va" AKTIE MOEDERS VOOR MOEDERS Tel. 702646. BUREAU VOOR RECHTSHULP: Nieuwstraat 12, tel. 264356, elke 14.00 tot 16.00 uur8 39 a CENTRUM VOOR MAATSCHAPPE TELEFONISCHE BOODSCHAPPEN- it 15. tel. 12108. I DIENSTVERLENING: DIENST WATERWEG NOORD: schappe- geestelijke RECHTSWINKEL: Veerstraat 13, tel. 14499, Ie en 3e maandag v.d. maand 19-20 uur. HO LYZI EKEN HU IS: tel. 742222 HUMANITAS: tel. 14499. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: Groe ne Kruisgebouw, Haven, 1e en 3o dins- i Geref. we?k,2'te8n7319011 "l"n 731485. Stichting voor gezondheidszorg aatschappelijk werk. tel. 263722. aarochiële Sociaal Charitatief Cen- tel. 705500. RECHTSWINKEL SCHIEDAM: Broersveld 140, Postbus 812, Schiedam, tel. 730308, spreekuur woensdag 14-16 uur (tev. telefoon- VLAARDINGEN In het kader van voetbal zullen zij ook minder bekeni de sportieve recreatie organiseert de vormen introduceren als handy ha Vlaardingse Raad voor Sport en Ree- dy, beachtennis, jokari en crocque reatie ook dit jaar weer een aantal In de maand juli zullen de leiders vs sport- en spelavonden. Op deze avonden kunnen jong en oud kennis maken met sportieve recreatie. Voor het begeleiden van de diverse ac tiviteiten heeft de VRSR een team van 8? de Grootstraat; aanvang 19.00 u deskundige recreatiesportleiders aan- einde 21.00 uur. getrokken. Deze leiders zullen voor Babberspolder: donderdag 20 juli; o aanvang van de activiteiten met een ge- het grasveld tussen de velden van v luidswagen in de omgeving waar de de Hollandiaan in park 't Nieuwelai sport- en spelavond zal plaatsvinden (t.h.v. de Fannius Scholtenstraat omroepen. aanvang 19.00 uur, einde 21.00 uu Via het aanbieden van tal van sporten Holy: dinsdag 25 juli; op het grasvel en spelen zullen de leiders proberen de tussen de Maria Louisastraat en d wijkbewoners in beweging te krijgen Stadhouderslaan; aanvang 19.00 uu én hen een gezellige avond te bezor- einde 21.00 uur. gen. Naast bekende sport- en spelvor- Vettenoordsepolder: Mendelssohi men als hockey met safetyplaysticks, plein; aanvang 19.00 uur, einde 21.0 badminton, volleybal, jeux de boule en uur. donderdag 27 juli. MAASSLUIS - In de orgelwereld is de naam Zwart niet meer weg te denken. Zo zal dan zaterdagavond een telg uit dit beroemde organisten geslacht een concert geven op het zo pas gereed gekomen gerestaureerde orgel van Maassluis. Het is de eerste keer dat Willem Hendrik Zwart dit orgel zal bespelen en het is overbe kend dat deze in het gehele land be kende organist uit Kampen een reisje naar Maassluis volkomen waard is. Een bijzondere geste is wel dat hij dit concert zal openen met een Koraalvoorspel van niemand minder dan Willem Oranje, eertijds in leven organist van de Grote Kerk. Daarna ook een werk van de huidige bespeler Feike Asma, diens Aria, Verlosser, vriend, gij hoop en lust. Verder staan op het programma wer ken van J.S. Bach-Handel-Liszt- Andriessen en tot slot de geweldige Koraalfinale van zijn beroemde vader n.l. Alle roem is uitgesloten. Zoals u ziet een geweldig programma voor deze concertavond. Bij het laatste programma punt zal ook samenzang zijn en dit lied zal op het programma worden afgedrukt. De toegang bedraagt f 4,- p.p. en 65 plussers en C.J.P. slechts f 2,50. Er is voldoende parkeerruimte rondom de kerk en deze is geopend vanaf half acht. Zeer waarschijnlijk zal op deze concertavond het nieuwe boek over het Maassluise orgel te koop zijn wat een geheel bijgewerkte uitgave is van het eertijds uitge geven boekje van Jan Zwart met als titel: Van een deftig orgel. Ook de allerlaatste orgelrestauratie wordt in dit boekwerk beschreven en is een machtig bezit voor iedere orgel- liefhebber. Het boekwerk van enkele honderden bladzijden kost f 50,- en is dan ook in de kerk verkrijgbaar evenals grammofoonplaten en cassette's van Feike Asma. Dit jaar zijn er tijdens het Northsea Jazz Festival '78 niet minder dan 6 gratis toegankelijke jazz-concerten die plaatsvinden onder de luifel van de hoofdin gang van het Congresgebouw te Den Haag. eens een stevig partijtje willen Deze concerten gaan onder alle weersomstandigheden door omdat de luifel be- .jammen" met vrienden en collega's. voor musici, die buiten de officiële programmering om, graag eens een stevig partijtje willen ladna - Frans Eisen bijt vrijdag 14 juli om 17.00 uur de spifs af. Tijdens dit concert vindt de eerste uitvoering plaats van een door Rob Madna in opdracht van de Johan Wagenaar Stichting ge maakte compositie. Zaterdag 15 juli zijn er 3 concerten, verzorgd door The Dixieland All Stars van Frits Kaatee (15.00 uur), het Haagse Avant Garde orkest Gilius' Haagsche Hofje (16.00 uur) en de Zuidafrikaanse groep Monbasa (17.00 uur). Zondag 16 juli tenslotte om 13.00 uur treedt tenslotte de Ted Easton Jazz Band op en een uur later de stamgasten van het Northsea Jazz Festival: La Romanderie. Tijdens het Northsea Jazz Festival '78, dat op 14, 15 en 16 juli a.s. zal plaatsvinden in het Congresgebouw in Den Haag, zullen de aanwezige (450) jazzmusici volop de gelegen heid krijgen tot het houden van jam- De jam-session heeft altijd een be langrijke plaats in de jazzmuziek ingenomen en biedt, door het onge dwongen karakter er van, de deel- nemense musici alle ruimte tot improviseren, waarbij men elkaar te vens in muzikaal opzicht de loef pro beert af te steken. In de Faya Lobbi zaal zal, zolang er zich grrn gegadigden melden om het van hen over te nemen, een Trio met Nico Bunink (piano), Martin van Duijnhoven (drums) en Wilbur Little (bas) spelen om muzikanten naar deze zaal te lokken. Hans Dulfer, die ook met een eigen formatie aan het festival deelneemt, zal bovendien de in het gebouw aan wezige muzikanten attent maken op de mogelijkheid om te Jammen". Hij verwacht dat het in de Faya De Faya Lobbi zaal, waar de bekende Lobbi zaal een gezellige boel zal Slechts één dag! Alleen vrijdag vanaf 9 uur, heeft ter Meulen in de kelder een gran dioze opruimingspartij speaker boxen. Ze zijn door transport beschadigd, de een iets meer dan de ander, maar technisch mankeert er niets aan. De kast zet u zelf even in elkaar en voor een luttel bedrag bent u fraaie speakers rijker! 2-weg systeem 25 watt, per stuk

De Havenloods | 1978 | | pagina 3