Agenda Conflict rond trainingsveld Thurlede in kiem gesmoord 'Niet alleen voor ons wordt het moeilijk om kader aan te trekken' 69.80 opruiming opruiming fORTPARk JMUfrLEDE opruiming Renovatie Margriethal eind september gereed opruiming GERRIT VAN MASTRIGT WINT DAM" TWEEKAMP DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 JULI 1978 LANG? DE| IkMTERWÉó Sportradaktie De Havenloods Hoogstraat 122, Vlaardingen Ook tijdens de zomermaanden blijven de jeugdcommissies voetbal en cricket van Excelsior '20 actief. Vandaar dat de jongeren nog een flink pakket traatjes voorgeschoteld krijgen. Op donderdag 20 en vrijdag 21 juli wordt in park Thurlede het jaarlijks terugke rend jeugdcrickettoernooi gespeeld. De tegenstanders van Excelsior '20 zijn: WC (Voorburg). ACC(Amstelveen) en VÖC(Rotterdam). In de week van 24 tot en met 29 juli gaat de Excelsior- jeugd naar het traditionele cricket kamp van Quick N. Rob Koevermans zal daar zeker niet bij zijn, want hij speelt in die week met het Nederlands jeugdelftal een aantal wedstrijden Denemarken. Op donderdag 3 augus tus ontvangt Excelsior '20 in Schie dam een Engels jeugdteam. De jeugd- cricketers besluiten het seizoen op za terdag 5 augustus met een Boys-Day Voor de jeugdvoetballers van Excelsior '20 zijn twee kampen georganiseerd. De B- en C-spelers gaan van 24 t met 29 juli naar het Limburgse Valken burg. terwijl de pupillen van 7 tot en met 12 augustus naar Bergen op Zoom gaan. Een aantal Excelsior - elftallen zal, als onderdeel van de voorbereiding op de competitie, op zaterdag 19 gustus deelnemen aan een toernooi van het Utrechtse Minerva. SPORT- )-■« fcj* Bijna een derde van de normale prijs... Romantische ruimvallende blouse met wijde mouw en leuke kraag. Gemaakt van iets doorzichtige 100% katoen. In zwart, écru of camel, maten 36 t/m 42. Van 27,50 voor nieuw bestuur De schiedamse basketball-vereniging Juventus (het eerste herenteam promo veerde naar de res. eerste divisie) heeft een nieuw bestuur. Voorzitter werd Frits Spaak, de vroegere coach van het damesteam. De andere functies kwa men terecht bij Nico van Putten (pen ningmeester), Tineke Koumans (secre taresse), Hans Hoogerwerf (lid weds- strijdsecretariaat) en Peter van der Stel (lid clubhuiscommissie). FC Vlaardingen oefent niet aan Marathonweg VLAARDINGEN/SCHIEDAM Omdat FC Vlaardingen'74 gevraagd is in de eerste weken van augustus het hoofdveld niet te gebruiken, zal de Vlaardingse profformatie geen oefenwedstrijden aan de Marathon- weg spelen. Op dinsdag 1 augustus (19 uur) speelt de FC in 's-Graven- zande tegen 's-Gravenzandse SV, op dinsdag 15 augustus in Klaaswaal 19 uur) tegen SSS en op woensdag 23 augustus in Numansdorp (19.30 uur) teaen NSW. Ook het G-team kent louter uitwed strijden: op woensdag 2 augustus tegen Nieliwenhoorn, op zaterdag 5 augustus tegen 's-Gravenzandse SV. op donderdag 17 augustus tegen DRL, op zaterdag 19 augustus tegen PPSC en op dinsdag 22 augustus tegen Duindorp SV. De A-formatie van FC Vlaardin gen'74 opent de competitie op woensdag 23 augustus met een thuis wedstrijd tegen Telstar. Sfeervol wonen... Geef uw wanden een nieuw gezicht met dit strikt eerste keus wandvinyl op schuimbasis. Verkrijgbaar in een mooi granol-dessin (bruin, geel of oranje). 100 cm breed j 'er meter van 13,50 voor I Clubs vinden elkaar SCHIEDAM- Nadat van de Thurlede- «Ê&Êj&té, clubs in eerste instantie alleen Martinit PB op woensdag en vrijdag wilde gaan trai- J|||||L i nen, heeft nu ook SFC zich bereid ver klaard met deze dagen accoord te gaan Eigenlijk hadden ze, net als PPSC en Excelsior '20, een voorkeur voor dins dag en donderdag. Het trainen van drie verenigingen op eén avond is echter onmogelijk en om die reden heeft SFC voor een ander tijdstip gekozen. Eén en ander is het direkte resultaat van het overleg dat de clubs vorige week met elkaar gevoerd hebben. Daarmee is overigens een sluimerend conflict in de kiem gesmoord. Door de sportraad was namelijk aan de clubs gevraagd voor 24 juli met een gebruiksschema voor het trainingsveld in Thurlede te komen. Aanleiding daartoe waren de afzonder lijke aanvragen van de clubs, die het aanbod aanzienlijk overtroffen. „Ze vroegen allemaal meer uren, dan ze al hadden", aldus de chef van het sport- bureau Gé Rens. „Zouden ze er met •üc Thurlede-clubs verdedigen met man en macht de weinig beschikbare trai- z'n vieren ziet uitkomen, dan moest de nings-uurtjes. sportraad beslissen. Dan is er de moge lijkheid, dat wij de clubs nog eens bij huizen zo'n veertienhonderd actieve plannen uit te werken en een kosten- elkaar roepen en een bemiddelende rol voetballers. Nu komen die uiteraard begroting op te stellen voor het verhar- spelen of we kunnen het oude schema niet allemaal trainen, maar ook al den van het trainingsveld. Gé Rens: gewoon handhaven". zouden er vierhonderd willen oefenen, Verder dan die fase zijn we nog niet. Nu zijn de oefeningsmogelijkheden in ^an n08 kunnen we ze niet bergen. De Daarna moet er nog een kredietaan- park Thurlede nooit optimaal en im- spelers van de lagere elftallen moeten vraag bij de gemeenteraad komen en is mer een steen des aanstoots geweest. 'let park in. Trouwens de kwaliteit van een fiat van GS vereist". Verwacht In de oorsponkelijke opzet van het dat trainingsveld is ook niet best. Als moet dus worden, dat park Thurlede park was niet in een trainingsveld voor- ,let een beetje meezit en de herfstre- pas laat in 1979 over een verhard trai- zien. Dit kon pas worden opgelost, na- 8ens laten wat °P zich wachten dan ningsveld zal kunnen beschikken. dat de handbalvereniging DWS een half kunnen we er nog tot eind October te- E d |d bmft speelveld afstootte door de omschake- recht. Anders staan de spelers al veel roePen declubs eensgezindExcdso; ling naar zevenhandbal, dat minder ter- eerder in een modderbad". Martinit PPSC en SFcV.ullen Tet vergde. Reageert Martinit-secreta- Verhard ieriijk (misschien nog één seizoen) en figuurlijk (zolang het oefenveld zijn de ge- huidige oefenveld houdt) moeten blij- ven aanmodderen. ®ÖËÉ1 J Loet Verlinde: „Maar het blijft een nood-oplossing: dat terrein is voor vier Inmiddels heeft de dienst i KNVB-clubs veel te klein. In Thurlede meentewerken opdracht gekregen HVO-voorzitter Jan van Zelm VLAARDINGEN - Het is geen pretje om te degraderen. Wanneer zo'n calami teit zich meldt, dan gaat niet alleen het zakkende alftal door een hel. maar ei genlijk ziet iedereen binnen de vereniging een beetje af. Zeker in een jubileum jaar past zoiets niet in het programma. Degradatie zou dus in zo'n periode ge woon even verboden moeten worden, want een plaatsje aan de afgrond drukt de pret te veel. Zo zou het nijvere werk van een speciale commissie op het hel lende vlak komen. En dat alleen, omdat elf jongens en hun trainer het in hun afdeling niet kunnen bolwerken. Zij zijn echter slechts een deeltje van een gro tere organisatie. Een organisatie, die verder best eminent kan draaien, maar die beoordeeld wordt naar de resultaten van het eerste elftal. HVO mag die stuk ken lijmen HVO. Het vierde het vijftigjarig jubileum in een periode, dat de hoofdmacht het huilen nader stond dan het lachen. Een trieste zaak. nietwaar. Temeer dat ook trainer Harry Bouquet via een niet verwachte met verwijten geladen re devoering zijn vertrek aankondigde. Ergens moet er dan iets niet schorten, mag dan de voorzichtige conclusie luiden. "Nonsens" reageerde het bestuur tamelijk adrem. "Niets aan de hand. Wat de trainer zegt, is voor zijn rekening. Commen taar geven we evenwel niet. Dat doen we later wel eens, wanneer de rust rond het elftal en misschien de prolongatie van het derdeklasserschap is terugge keerd". Inmiddels is alle gevaar geweken. 'Jan van Zelm: "Net als WIK altijd verbonden zal blijven aan dat RK, blijft men HVO accociêren met het havenbedrijf". graag intern houden". Dankzij een merkwaardig goede eind sprint bleef HVO in de derde klas. De trainer vertrok. Het jubileum Incidenteel werd uitbundig gevierd en Wim Vis- (wat heeft die man uiterlijk veel Dat wil nu ook v gemeen met HVO's vroegere trainer de" HVO-leiding hefsrikwlSd'met Jan van Buytenen) werd de nieuwe zjjn trainer eens was. Van oetenmeester. "Voor zover ik het begrepen heb. Voorzitter Jan van Zelm kan daarom zette hij zich vooral af tegen de orga- nu in alle rust analyseren:"Wanneer nisatie van de club. Ik snap niet wat we van dat meningsverschil met onze daaraan mankeert. We hebben een toenmalige trainer een rel gemaakt jeugdbestuur, dat goed een zelfstan- hadden, dan hadden we onze naam te dig functioneert. Dat het moeilijk is grabbel gegooid en was mogelijk de en nog moeilijker zal worden Basket Boys zoekt adressen oud-leden VLAARDINGEN - Op zaterdag 2 september zal Basket Boys via een basketballtoernooi en een receptie het 25-jarig jubileum gaan vieren. In de sporthal Westwijk zullen de vijf teams van Basket Boys van 9 tot 14 uur een toernooi spelen tegen forma ties van het Rotterdamse Charlois en het Belgische Eiklo. Daarna is er van half zeven tot acht uur een receptie in een zaal van café De Lijndraaier (bij de Lijnbaanhallen). Ook oud-leden krijgen een uitnodi ging voor het bijwonen van deze re ceptie. Het bestuur van Basket Boys beschikt echter niet over alle adres sen van voormalige leden. Daarom vraagt zij hen kontakt op te nemen met voorzitter Gert van der Berg zijn telefoonnummer is 010-742186. onrust in de selectie toegenomen. Op dat moment had ik de rust binnen de club en onze naam, hoewel ik dat lie- doende kader aan te trekken, is een zorg, die niet alleen mijn club treft. Ik hoef om dat te constateren slechts ver reputatie noem, lief. De moeilijk- om me heen te kijken. Daarbij komt heden met de oefenmeester wilden Kandidaatsstelling Sportraad Schiedam SCHIEDAM Omdat de zittingspe riode van de sportraad parallel loopt met de gemeenteraad, zijn ook alle sportraadsleden afgetreden. Een aantal zetels in de raad zullen worden bezet door afgevaardigden uit de ge meenteraad. Veertien plaatsen zijn gereserveerd voor vertegenwoordigers van de sportverenigingen. Daarvoor kunnen nu kandidaten gesteld wor den. Vanuit de aanmeldingen zal een voordracht tot benoeming van de nieuwe leden en plaatsvervangende leden samengesteld worden, die in de oktober-vergadering van de gemeen teraad bekrachtigd moet worden. De veertien voor de sportclubs beschikbare zetels zijn als volgt ver deeld: voetbal drie leden, overige buitensporten twee leden, binnen sporten drie leden, zwemmen twee leden, overige sporten twee leden en recreatie twee leden. Om de kandidaatstelling een zo open moge lijk karakter te geven zijn in de plaatselijke dag- en weekbladen ad vertenties geplaatst. Overigens kan de kandidaatstelling slechts plaatsvinden via de sportver eniging, waarvan hij of zij lid is. Het is de bedoeling, dat de binnengeko men voordrachten in de secties worden besproken. De verenigingen dienen hun aanmeldingen vóór 15 augustus te zenden aan het secre tariaat van de sportraad: Emmastraat 1.3111 GA Schiedam. ook, dat het verzorgingspakket zich blijft uitbreiden. Zelf vind ik, dat niet helemaal juist. Ik geloof name lijk, dat je je met een voetbalvereni ging vooral moet blijven richten op het voetbalgebeuren. Daaraan zal ie dereen zijn handen meer dan vol heb ben. Dan is het te loven, dat er lei ders zijn, die na een aantal afgelastin gen met hun jongens gaan zwemmen of een museum binnenstappen. Maar zoiets is wel incidenteel. We moeten er voor waken niet te vervreemden van onze doelstellingen". Vervolgt Van Zelm: "We moeten niet de vorm aannemen van een feestver- eniging. De extra activiteiten moeten zich niet richten op het creëren van extra inkomsten. Daarmee wil ik niet beweren, dat we het zonder clubhuis zouden kunnen stellen. Dan ben ik het onmiddellijk eens met collega door GERARD S. VERVER is toch zo makkelijk om een speler te bekritiseren. Men vergeet dan. dat die vent daar ook. door zijn trainer is neergezet. Daar kan die jongen niets aan doen. Toen het met ons eerste elftal de verkeerde kant op dreigde te gaan, heb ik steeds tegen Bouquet ge zegd, dat ik ook niet wist hoe hij het anders zou moeten doen. Ik wist het ook werkelijk niet. Trouwens, ik zou geen goed bestuurder z;jn, wanneer ik het wel wist en het niet wilde zeg gen". HVO's voorman neemt nitt snel een hand voor de mond. Zo hield hij vele gemeentelijke functionarissen drie jaar geleden tijdens Zwaluwen's jubi leumreceptie voor, dat een derde voetbalclub in de wijk Holy een bit tere noodzaak geworden was. "En dat meen ik nog steeds. Er is plaats voor een vereniging in het gebied Ho- ly-Noord. Die spreiding is nodig. De bestaande verenigingen kunnen niet ongelimiteerd groter worden. Ge beurt dat wel. dan zal de aanpak heel moeilijk worden. Dat die derde vere niging er nog steeds niet is, moet niet alleen geweten worden aan tekortko mingen van de kant van de gemeente. Ik meen, dat het tevens een gevolg is van het beleid van Zwaluwen. Zij hebben andere ideeën dan wij. Wij vinden, dat er grenzen zijn aan de grootte van een vereniging. We heb ben drie velden en dat hele gebeuren moet bij ons op zaterdag plaatsvin den. En wil je dan persé uitbreiden, dan zal ook het kader moeten mee groeien". Naamsverandering Bij HVO heeft men al die factoren nauwgezet tegen elkaar afgewogen. Van Zelm:"Hetgeen tot de conclusie leidde, dat we bij het accepteren van nieuwe leden moesten gaan selecte ren. We wilden de jeugd niet belem meren en daarom kreeg een jeugdlid voorrang op een oudere candidaat. die zich toch slechts meldde om wat beweging te halen. Die mensen wezen we op onze trimavond. Dat is op zichzelf niet prettig, want tenslotte zitten we op dat complex om voetbal te propageren. We vonden, dat er op een bepaald moment best een rode lijn getrokken mocht worden. Het is een goede maatregel geweest. Onze mogelijkheden zijn daardoor weer wat verruimd". Inmiddêls heeft de club elf senior-elf tallen (het waren er zestien). Maar niet alleen het beleid heeft gezorgd die teruggang. Bij HVO denkt Zware belasting Van Zelm is overigens op zoek opvolger. Hij achtte zijn ambtster mijn lang genoeg om in aanmerking te komen voor opvolging. En dat zai hem best lukken. Toch is zijn toe komstbeeld niet zo positief. Meent hij:"Het bewijs is geleverd Veel mensen haken af. Dat was niel alleen bij ons, maar eveneens bij RK WIK om het bij één vereniging tc houden. Het is moeilijk om de vaca ture aan te vullen. Dat probleem keni ook Zwaluwen. Ik ben wat dat be treft niet zo optimistisch. De hele en tourage is rond iedere vereniging weer anders. Om dat in goede banen te blijven leiden, wordt een zware be lasting. Dat is ook te merken tijdens de vergaderingen van de sectie voet bal. Overkoepelend werken lijkt moeilijk, want tenslotte is iedereen toch met zijn eigen clubje bezig. Och, het is niemand kwalijk te nemen, want daarvoor is iedereen te nauw bij het verenigingswerk betrokken. Op maandag staan ze allemaal weer bij de stencilmachine om het weekblaad je te draaien". En HVO dan? Voorzitter Jan van Zelm over een vijftigjarige:"Als ver eniging hebben we een vaste plaats in het Vlaardingse voetbalwereldje be reikt. Dat zal ook in de toekomst zo blijven, maar het hangt mede nauw samen met de organisatorische kant. Zolang we het kader kunnen blijven vinden, zal het goed gaan". Schotel van Sunlight, die bij iedere men„> dat ook de naam daaraan debet 'J- is. "Vooral bij de jeugd is het te mer ken, dat de toeloop niet zo groot is als bij andere verenigingen", merkt Van Zelm op. Vooral vanuit de jeugdcommissie is regelmatig aange drongen op naamsverandering. "Net zoals WIK altijd verbonden zal blij ven met dat RK, blijft men ons asso ciëren met het havenbedrijf. Welnu, dat blijkt een nadeel te zijn", aldus Jan van Zelm. "We voelden er niets voor om vlak voor dat jubileum van naam te veranderen. We hebben wel gezegd, dat we wilden onderzoeken of het wisselen van naam ook in de totale vereniging leeft. Daarom gaan we in het eerste clubblad, dat uit komt een oproep aan de leden plaat sen en hen vragen hoe zij over dat on derwerp denken Zo zijn er al HVO-leden. die meeden- gelegenheid vraagt om een accomoda- tie voor zijn vereniging. Voor het goed draaien van een club. is een éi gen onderkomen onontbeerlijk. Maar tussen het eigen baas zijn en het ex ploiteren van een cantine, zit een groot verschil". Moeilijk spel Achttien jaar geleden verzeilde Jan van Zelm in het HVO-bestuur, omdat "ik tijdens een algemene ledenverga dering mijn mond weer eens niet kon houden en van alles ging vragen. Dan val je op". Maar voetbal is zijn grootste hohby. "En het blijft een moeilijk spelletje", vult hij aan. Daarom beleef ik als toe schouwer een wedstrijd het liefst al leen. Dan hoef ik me ook door nie mand te laten beinvloeden. want het Damessoftbalselectie Schiedam naar Italië SCHIEDAM- Het damessoftbalteam van „Schiedam" zal op zaterdag 16 en zondag 17 september deelnemen aan een toernooi in Italië. Zij worden daar geconfronteerd met teams uit Australië, Joegoeslavië. Spanje, Zwe den, Frankrijk en Italië. Omdat er vijf Nederlandse verenigin gen (Ducks uit Boxtel, De Roef uit Moergestel, Robur uit Apeldoorn, Sparta uit Rotterdam en Schiedam) voor het toernooi hadden ingeschre ven en er slechts één voor deelneming in aanmerking kon komen, moest het lot het team aanwijzen Een goede nachtrust begint op een goede matras. Deze polyaeter matras van zeer goede kwaliteit garandeert een gezonde nachtrust. Dikte ca 13 cm en SG 30. In blauw. Maat 80x190 90x190 84,80 130x190 149,80 90x200 94,80 140x190 169,80 120x190 129,80 140x200 189,80 voor extra beveiliging van uw matras matrasdekken vanaf 8,35 veren hoofdkussens vanaf 16,80 A SPORT «1 HONKBAL: zaterdag 14.30 uur Cuir 2000-VS/Vlaardingen, zondag Kethel 14 uur SK/Groenoord-Schiedam. Zwaluwen laan 14.30 uur VS/Vlaardingen-Cuir 2000. Jan van Buytenen voorzitter SFC SCHIEDAM - SFC heeft een nieuwe voorzitter. De leden van de voetbal vereniging gingen akkoord met de kandidatuur van Jan van Buytenen, die tot vorig seizoen de selectie heeft getraind en daarvoor werkzaam was bij het Vlaardingse HVO. Van Buyte nen is in die periode altijd lid van SFC gebleven. Hij volgt er nu Jaap Gijsen op. Bij SFC wisselde tevens de commissaris van materiaal: Arie Gij sen neemt die taak over van Leen Winter. Tussenstand Winsten verlies voor Hermes DVS SCHIEDAM-Vijftien runs scheid den Excelsior'20 van een draw te gen koploper VRA. Pas in de slotfa se barstten de Noordhollanders joed_los_en tilden hun totaal naar 120 runs. De Schiedamse equipe bleef achter op 105 en daarmee konden ze tegelijk hun titelpreten- ties vergeten. Excelsior'20 trekt zondag naar Nijmegen voor een par tij zonder zorgen tegen Quick. Misère kent wel Hermes DVS, dat zaterdag met 4-2 van degradatie- candidaat De Krekels won, maar een dag later met 6-1 van Quick N verloor en zich niet uit de gevaren zone kon werken. Het volgende Hermes-mikpunt is HCC 2, dat zon dag naar Harga komt. Groenoord-Schiedam: wie blijft Jeka volgen? SCHIEDAM - Na de 4-3 winst op Schiedam lijkt Alro/Jeka ongehin derd op weg naar de titel. Het Bre dase team (20 punten t strijden heeft met nog zes te spelen wedstrijden een voorsprong van vier punten op Schiedam en Den Bosch (16 uit 12). SK/Groenoord, dat zaterdagavond in Oosterhout met 5-3 van MetimpO Twins verloor, volgt op zes punten, maar de Schie dammers speelden een partij minder (14 uit 11). In Kethel staan zondagmiddag SK Groenoord en Schiedam toegenover elkaar. Schiedam verloor zijn thuis wedstrijd en zal zeker revanche zoeken voor die nederlaag. Boven dien mag de verliezer van deze wed strijd zich zo goed als uitgeschakeld in de achtervolgingsrace op Jeka. En dat- maakt de confrontatie tussen SK/Groenoord en Schiedam uiterma te interessant (sportpark Kethel 14 uur) Sportdagen bij heropening SCHIEDAM Medio september zal de totaal gerenoveerde en vergrote Margriethal weer in gebruik genomen kunnen worden. De hal heeft dan Vouwkoffers, voor 'n zuinig prijsje... Een ideale vouwkoffer voor jongens en meisjes in een leuke rode schotse ruit. Afmetingen uitgevouwen twee volledige speelvelden onder één dak. Tevens werd de verlichting aan gepast aan de huidige eisen en werd een nieuwe speelvloer aangebracht. De was- en kleedaccommodaties werden gemoderniseerd, terwijl op de restauratie een verdieping gebouwd werd. waarin de administratie en een ruimte voor bijeenkomsten worden ondergebracht. Omdat de sportraad meent, dat de opening van de hal voor de sport weer een hoogtepunt zal zijn en best enige aandacht mag hebben, is met de Stichting Sporthal Schiedam (de beheerder van de hal) overeengeko men, dat de sportraad in het kader van de heropening een bijdrage zal le veren. Op zondag 24 september (van 12 tot 22 uur) en op woensdag 27 september (van 14 tot 22 upr) zullen er sportdagen georganiseerd worden, die voornamelijk worden bestemd voor de binnensporten. De sportraad richt zich daarbij niet op topsport of demonstratie-wedstrijden. Men wil een zo groot mogelijke presentatie van de vele soorten binnensport, waarbij vooral de jeugd tot vijftien jaar wordt betrokken, in de avond uren aangevuld met wedstrijden voor senioren. Voor beide dagen is inmiddels een consept-programma samengesteld, waarbij op woensdag verenigingen, die om principiële redenen op zon dag geen sport beoefenen, voorrang zullen hebben. Voor zondag 24 sep tember vermeldt dit programma: voetbal, handbal, korfbal, hockey, gymnastiek, basketball, volleybal, tennis, tafeltennis, badminton en ju do. Tevens wordt genoemd een pres tatieloop en een wandelmars. Voor woensdag 27 september staan op de hockey/korfbal, tennis, gymnastiek, volleybal en basketball. Bovendien is er van drie tot zeven uur een sport- instuif. Aan de verenigingen is inmiddels ge vraagd of zij aan deze sportdagen wil len meewerken. Ook kunnen de clubs nog suggesties doen. Na 15 augustus gaat de sportraad het definitieve pro gramma samenstellen, zodat de clubs gevraagd is vóór die datum te reage- QNadat er twee partijen in de dam- tweekamp tussen de Schiedamse kampioen Ronnie Heusdens (rechts) en de Vlaardingse titelhouder Gerrit van Mastrigt (links) in remise geëin digd waren, lukte het Van Mastrigt dinsdagavond om de derde partij in zijn voordeel te beslissen. Daarmee schreef hij de tweekamp, die vorig jaar gewonnen was door de Schie damse kampioen Wim Vrijland, op zijn naam. Overigens werd de laatste partij in de reeks een lange zitting, die tot rond de klok van twaalf uur duurde.

De Havenloods | 1978 | | pagina 9