^Dansles Rietje Taverne wordt uitgekleed Haring en bierfeest voor de 6de maal in Vlaardingen Itós&TfArtl GSD jaarverslag over 1977 MO 379- r§8«-x- SKI AANBpiNGEN B SCHIEDAM •V'i/ Jfeden Inschrijving Extra beroep op improvisatie unicon contactlenzen SLAAPKAMERSI Enkele winkelmeisjes MM. Geharrewar met wethouderspost CDA Orgel bespeling in museum Koopcentrum komt toch met braderie Bondspaarbank groeit Zie pag. 33-231 DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 27e JAARGANG NO. 31 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 j editl€ p ^Dansinstituut I. D. Meyer et Fils Henegouwerlaan 53b, Rotterdam W Telefoon 010-773619 voor de nieuwe danslessen Dagelijks van 14-16 uur en van 19-21 uur Klubs voor alle leeftijden. VLAARDINGEN - Hef nieuwe onderkomen van de Gemeentelijke Sociale Dienst nadert zijn voltooiing. Het nieuwe gebouw aan de Hoflaan wordt op 24 augustus officieel geopend door de staatssekretaris van Cultuur, Rekreatie en Maatschappelijk werk, mevrouw J.G. Kraaijenveld-Wouters. De GSD publi ceerde deze week zijn jaarverslag over het jaar 1977 en ondanks de goede re sultaten blijkt ook daaruit de groeiende behoefte aan een nieuw gebouw. Het jaarverslag wordt voorafgegaan door een inleiding van directeur J.A. Florijn. In kort bestek zet hij daarin de gang van zaken in het afgelopen jaar uiteen en ook hieruit blijkt dat de GSD weliswaar een jaar achter de rug heeft om met tevredenheid op te rug te kijken, maar dat er ook sprake was van problemen Automatisering betekent voor veel bedrijven een verhoogde doelmatig heid, maar ook voor de GSD bete kende het overschakelen een extra beroep op het improvisatievermogen. Verder hebben in de loop van 1977 het probleem van de bejaardenop- vang en de daarmee verbonden kon- troverse tussen het zolang mogelijk zelfstandig blijven en de groei van het aantal bejaardentehuizen Het crisisinterventiecentrum en de specifiek Vlaardingse problemen daarmee, heeft ook voor de GSD ge volgen gehad. In 1977 kwam een 24- uurs bereikbaarheid van de hulpver leners tot stand. Verder vormden het toenemend aantal schoolverlaters- zonder-werk een probleem Op het personeelsbestand hebben de problemen hun uitwerking niet ge mist. Maar liefst veertien personeels leden verlieten de dienst en directeur Florijn geeft een tweetal redenen op: de lage salariëring, in verhouding tot het energieverslindende werk en de toenemende automatisering, die mensen vaak een stuk persoonlijke betrokkenheid bjj het werk ont neemt. vol geweest. De GSD is zowel een materiële als een immateriële dienst verlener. Die eerste funktie is voor velen toch nog altijd het belangrijkste en vélen kennen de Sociale Dienst al leen maar als de „penningmeester van de sociale voorzieningen". Voor 1977 was een bedrag van 7.S74.620,- op de begroting gezeten eind van het jaar bleek dat het bedrag in werkelijkheid ruim een half miljoen lager was. In vergelijking met het jaar daarvoor is dat echter weer een kleine 250.000 gulden minder. VLAARDINGEN - Met een recep tie in café De Kroon/Hoogstraat 21) zal de biljardvereniging De Kroon op zaterdag 19 augustus van 15 tot 17 uur het 25-jarig jubileum enige luister bijzetten. Leningen totflOOOO De banfei die niet I aan u hoeft fe verdienen inings- overheid beperkende maatregelen tegen dt sport openingsuren van die clubhuizen gaan ei nines. sen, dan vragen wij ons af. of deze menset igingen. beoefening door weer: msten. niet mogelijk is. Die taal igd be- onmogelijk overnemen. D n feestjes en recepties door particu Strijd of bij de sluiting van dat etabhsse in panden van verenigingen. Die ment op een druilerige dag met vrouw en <en dikwijls tot stand gekomen kinderen naar het café op de hoek trekt, ld van de gemeenschap zijn daar Nee, zij gaan naar of blijven in het eigen wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw. Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 12.64.61. Gevraagd voor direkt Wisselende diensten. Vanaf 18 tot 30 jaar. Waasdorp, v.Cittersstraat 20a, Rotterdam, Tel. 010- 25.50.49. SPECIALITEITEN SNACKBAR NICO WAASDORP U moet het zelf beleven! DANSACADEMIE GISELLE Kleine Schoolstraat 9b In eigen studio elke dag met lessen voor amateurs ochtend) in alle leeftijds- SCHIEDAM - Op dit moment gaat het gerucht in het stadskan toor dat de nieuwe wethoudersportefeuille van de toekomstige we houder Rietje Taverne (CDA) helemaal uitgekleed wordt. Ze krijgt waarschijnlijk nog minder dan de huidige wethouder Eef Collé (CPN) wiens post zij overneemt. De post van Collé omvat Sociale Zaken en Volksgezondheid. Om liet CDA met slechts één wethouderszetel genoegen te laten nemen is in het begin van de onderhandelingen min of meer afgesproken dat deze porte feuille versterkt zou worden met de posten van burgemeester Lems (Voorlichting, Personeelsbeleid en Huisvesting). Rietje Taverne ging accoord Nu zijn de zaken veranderd. Burge- post kwijt (Personeelsbeleid), maar meester Lems raakt weliswaar één krijgt Volksgezondheid terug. Wijk belangen (een onderpost van Col nieuwkomer wordt afgescheept met drie onbelangrijke posten, name lijk: Sociale Zaken, Personeelsbe leid en Huisvesting. Door deze wissel blijft de macht bij de Partij van de Arbeid terwijl toch (handig) rekening is gehouden met de verkiezingsuitslagen. waarbij het CDA 10 zetels haalde. Dat het CDA met déze gang van za ken accoord kan gaan is voor velen een raadsel, maar voor Rietje Taver ne betekent het altijd nog het uitko men van een lang verwachte droom: een wethouderszetel voor haar pensioen. DeitfHavenloods lé) wordt waarschijnlijk toegewezen aan wethouder Posthoorn (Cultuur, Sport en Recreatie). Burgemeester Leins houdt Voorlichting zelf. Dit betekent dat de christelijke kan v< Het CDA blijft, ondanks alles, ge brand op een wethouderszetel, waar door de fractie zo meer informatie over het politieke gebeuren kan krij- een slagvaardiger oppositie *Rietje Taverne (CDA) drie onbelangrijke posten als soelaas. SCHIEDAM - De eerste orgelbe spelingen staan weer voor de deur in het Stedelijk Museum van Schie dam. In de aula van het museum zal zaterdag 19 augustus de spits wor- 'den afgebeten door de Rotterdam se musicus Hildebrand Otto, hij is behalve muziekdocent ook o.a. orga nist van de Statensingelkerk te Rotterdam Elke derde zaterdag zal een organist op het kleine fraaie Hess-orgel spe- lllllllimilKllillllllllllllJIIIIIIIIIMflIlllllillllllllllllltlll len. Hildebrand Otto heeft een aan trekkelijk programma samengesteld met werken van Nederlandse, Duitse, Franse en Engelse componisten uit de Barok-tijd. Juist deze Barok-composities komen op dit orgel uitstekend tot hun recht. Elke bespeling vangt aan 0111 15.00 uur en zal niet langer duren dan drie kwartier. De toegang is gratis en u kunt gelijk of na af loop een blik werpen op de collec tie van het Stedelijk Museum. Om het u mogelijk maken alles met eigen ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, :ijn Maas en vele havens. Voor maximaal 4 personen i J Inleveren bij de kassa J Aantal personen j Aangeboden door DE HAVENLOODS Geldig t/m 30 september 1978 j SCHIEDAM Er werd in de maand juli meer geld opgenomen dan de aangesloten leden brachten naar de Bondsspaarbank in Schiedam. Ruim 24 miljoen gulden hebben de Schie dammers ingelegd bij deze bank, maar gezamenlijk hebben ze ook ruim 25 en een half miljoen opge nomen. Vorig jaar vertoonde de Spaarbank in deze maand eenzelfde beeld; de reden die de bank opgeeft is het op nemen van geld voor vakantie-acti viteiten. Ruim 900.000 gulden werd extra opgenomen. Maar geen zorgen de overschotten en reserves zijn nog voldoende om de bank een bloeiend leven te voorspellen. Gezamenlijk heeft de bank nu een kapitaal van 219.8 miljoen, dit is ruim één mil joen gulden meer dan vorig jaar in dezelfde periode. Het jaarverslag van de Bondsspaarbank overl977 vermeld dan ook dat het achterlig gende jaar bijzonder gunstig ge noemd mag worden. Het jaar 1977 werd gekenmerkt door spaarover schotten in alle maanden en ver klaard dit, door de in Schiedam heer sende onzekerheid omtrent de werk gelegenheid in de verschillende be drijfstakken. Een toenemende voor zichtigheid bü de besteding van de gezinsinkomen is duidelijk waarneembaar Logisch is dan ook dat in 1977 het verstrekken van hypotheken beneden verwachting bleef. Een andere oor zaak geeft de bank hier voor aan: het voortdurend weglopen van de Schiedamse bevolking en de beperkte nieuwbouw. De vraag naar persoon lijke leningen nam echter wel toe wat resulteerde in een verdubbeling van de kredietverlening in elke vorm. De bank ziet het komende jaar met ver trouwen tegemoet gezien de c-* wikkeling in 1977. VLAARDINGEN - Waar de haring ook vandaan mag komen dit jaar, in combinatie met een koele pils blijft dit Vlaardingse volks- voedsel een ware lekkernij voor de liefhebbers. Het seizoen is open, dus het is weer tijd voor een echt haring- en bierfeest. Tij dens de 700-jaar viering in 1973 werd dit eet- en drinkfestijn ge ïntroduceerd en sindsdien ieder jaar herhaald. Zaterdag 26 augus tus gonst het oude centrum, rond de Grote Markt weer van de ac tiviteiten. Poppenmakers, glasblazers, koperslagers, houtbewerkers en tinnengieters zullen tussen de veertien haring- en biertentjes hun beroep uitoefenen tot „lering ende vermaak" van de genietende bezoeker. Om halt elf beginnen de kinderen hun fietsen te versieren voor de wed strijd om twaalf uur op de markt. Bokkie is de langste man ter we reld en zal die zaterdag twee keer zijn kunsten vertonen in gezel schap van komieken, jongleurs en iemand die zijn evenwicht op een ko gel kan bewaren. Deze voorstellin gen zijn om half twee en half vier. Ook om half twee start een heuse disc-jockey-wedstrijd in de muziek tent op de Dayer. Enthousiastelin gen kunnen zich tot volgende week vrijdag nog opgeven bij café Mes aan tie Schiedamseweg. Burgemeester K ie boom zal de beste „praatjesma ker" om zes uur van zijn prijs voor zien. Maar de dag staat toch in het teken van haring en bier en de verkoop standjes zullen tussen één uur en zes uur open zijn. Een glas bier kost f 1.25 en voor f 2.00 kan een ieder het zachte zeebanket door zijn keel laten glijden. De organisatie is in handen van onge veer twintig café's in en om de bin nenstad en de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren (VRJJ). Het me rendeel van de straten zal voor ver keer afgesloten worden, behalve de Waalstraat. In de Waalstraat wordt, bij het stadhuis een kunstmarkt ge houden, dus een ieder kan daar gro te voorwerpen gelijk in de auto laden. Het Vlaardings Koopcentrum heeft besloten in te haken op de feeste lijkheden en organiseert een brade rie. Door gebrek aan tijd voor voor bereidingen kunnen de organisatoren van de middenstandsvereniging niet veel meer doen, maar volgend jaar zullen ze er echt iets leuks van ma ken. Nu zullen in ieder geval een groot aantal marktkramen over het centrum verspreid staan waardoor het hele feest een gezellig buiten- gebeuren kan worden, als het weer meezit. Mocht het onverhoeds regenen die dag dan zal worden geprobeerd het gebeuren zo veel mogelijk in de oude touwbaan onder te brengen. Daar zal het wel erg druk worden want naar schatting waren er vorig jaar meer dan 30.000 bezoekers en de verwachtingen voor dit jaar zijn niet ongunstig. 'n Pracht van een ledikant in eerlijk, blank gelakt grenen Bijzonder fraaie, moderne vormgeving. Inklusief lattenbodem. Maat 160-200 Van 450,-- voor Nachtkastje 135,-- Wandconsole 25,-- Bedconsole 25. - *Haring en bierfeest: hoofd achter over, ogen dicht en proeven maar. geeft de [spacetower j^-weg De Havenloods biedt

De Havenloods | 1978 | | pagina 1