1 {'Jkuisles 'Wat kan er op tegen zijn een boksvereniging op te richten?' Agenda 'SBM Mm yêft^rr Bowlen is niet langer meer uitsluitend recreatiesport 4? lawgs dep s WATERfK termeulen 2® m Jfeden Inschrijving termeulen termeulen termeulen Sportredaktie De Havenloods. Hoogstraat 122, Vlaardingen ouderavond De badmintonclub Refoba houdt op woensdag 30 augustus een contact avond voor de ouders van de jeugdle den. Men wil hen meer informatie geven over badminton en over Refoba. Via enige demonstratie-partijen zullen de ouders dan inzicht krijgen over het speelpeil van de jeugdleden. Bovendien kunnen ze zelf met hun kinderen een partijtje spelen. Ook belangstellenden zijn welkom. bouwen Het gaat er naar uitzien, dat al bin nenkort aan de bouw van het nieuwe clubgebouw voor de korfbalvereni ging Spirit kan worden begonnen. Omstreeks 4 september gaat mogelijk de eerste van de 58 palen de grond in. Het Vlaardmgse aannemingsbe drijf Delf- en Schieland is de bouwer. Het wachten is nu nog op het fiat van Gedeputeerde Staten. Het leeuwen deel van de bouwkosten neemt de gemeente voor zijn rekening. Spirit zelf zal zo'n zestigduizend gulden moeten betalen. Nieuwe naam: Holy Zelfstandigheid voor ttv De Hollandiaan VLAARDINGEN - Tijdens de eind mei gehouden algemene ledenverga dering is door de tafeltennisvereni ging De Hollandiaan besloten om voortaan als zelfstandige club aan de competitie van de NTTB te gaan deelnemen. Tot dusver was men een onder-afdeling van de gelijknamige voetbalvereniging. De reden van deze afsplitsing is terug te voeren naar de door het voetbalbestuur ingenomen standpunt, dat de belangen van de jeugdige voetballers prevaleerden bo ven die van de reeds vijfentwintig jaar bestaande tafeltennistak. Door het zelfstandig wprden. waarbij de naam veranderd werd in tafelten nisvereniging Holy, zal men niet lan ger spelen in het clubgebouw van De Hollandiaan in park 't Nieuwelant. De wedstrijden zullen nu worden ge speeld in het gymnastieklokaal Hen drik Casimirstraat (bij het winkelcen trum De Loper). De vaste speel- en trainingsavond is vrijdag van 19 tot 23 uur. zowel voor wedstrijdspelers als voor recreanten. Voorlopig zal aan de competitie worden deelgeno men door vijf teams. Voor hen, die zich bij de ttv Holy willen aansluiten, is er in beperkte mate de mogelijkheid lid te worden. De minimumleeftijd om aan wed strijden deel te nemen is zeventien jaar. Men kan zich aanmelden bij se cretaris G. Bal, Prof. Telderstraat 71 (tel. 341020) of tijdens de clubavond bij één van de bestuursleden. De con tributie voor recreatie-leden is f 70,- en voor wedstrijdleden f 110,- per jaar. Ook kan men zonder enige ver plichting enkele avonden spelen om daarna te beslissen of men lid wil worden. De eerste speelavond is vrij dag 25 augustus. Havenloods geeft de spacetower ^~weg De Havenloods biedt uw gezin Om het u mogelijk ^te maken alles s met eigen f ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, ^zijn Maas en vele havens. U moet het zelf beleven Voor maximaal 4 personen i Inleveren bij de kassa Aantal personen Aangeboden door DE HAVENLOODS j ISPORT- Sfeervol wonen... Met dit wandvinyl op papier dat gemakkelijk naadloos te plakken en afwasbaar is. In diverse bloem motieven en kleuren. Nu voor een fractie van de normale prijs... Per rol van 8V2 meter (50j:m_breed) Van 15,50 voor (DU cm Dreea A jr -r w - - f 0 z 6 J t O 0 O Bowling Federatie groeit snel VLAARDINGEN - Niet alleen in Vlaardingen wordt bowlen be schouwd als een aardige recreatie. Een baan huren tijdens het week einde met vrienden of het hele gezin is inderdaad een onderdeel geworden van het normale uitgaansleven. Waar men echter niet bij stilstaat is, dat het bowlen één van de snelst groeien de sporten in Nederland is. In verge lijking met de Verenigde Staten, waar deze sport vele tientallen miljoenen aanhangers kent, staat bowlen hier nog in de kinderschoenen, maar de ontwikkeling is werkelijk stormach tig. Waren er enkele jaren geleden nog slechts zo'n tweeduizend geregi streerde sportbowlers, op dit mo ment is de grens van tienduizend ruim overschreden. En het verzadi gingspunt is nog lang niet bereikt. Bowlingcentra schieten als padde stoelen uit de grond. Vlaardingen telt ongeveer vierhon derd aangesloten sportbowlers. De Bowling Bond Vlaardingen organi seert de wekelijkse leagues in het Bowlingcentrum Kangoeroe aan de Anna van Saksenweg (Holy). De senioren spelen op maandag, dinsdag en woensdag: de junioren op zater dag. De BBV verzorgt ook de trainin gen van de serieuze sportbowlers: ^Dansinstituut I. D. Meyer et Fils Henegouwerlaan 53b, Rotterdam w Telefoon 010-773619 voor de nieuwe danslessen Dagelijks van 14-16 uur en van 19-21 uur. Klubs voor alle leeftijden. Een selecte groep clubleden speelt in teamverband in de nationale league: Deze wordt georganiseerd door de Nederlandse Bowling Gederatie, waarbij de BBV is aangesloten. De BB V-leden kunnen deelnemen aan binnen- en buitenlandse toer nooien. In Vlaardingen worden in het komende seizoen ook grote toer nooien georganiseerd zoals de plaat selijke kampioenschappen, het Foto grafie Albert Aandeweg-toernooi en het Internationale Kangoeroe Trio- toernooi. De laatste twee toernooien worden jaarlijks gehouden en trek ken telkens weer honderden deel nemers, waaronder de beste bowlers van Nederland. Jeugdselectie De Vlaardingse kampioenen plus de' bowlers, die aan een van te voren door de Nederlandse Bowling Fede ratie vastgesteld gemiddelde hebben voldaan, kunnen deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Zo is vorig jaar de derde prijs koppel- juniorleden door de Vlaardingse jon gens Patrick en Ronald Tit fresp. zeven en negen jaar), ken ander BBV- lid, Marcel van Barneveld, maakt reeds sinds een jaar deel uit van de Nederlandse jeugdselectie. Met het nationale team heeft hij onder meer deelgenomen aan de in het Deense Aalborg gehouden Europese kam pioenschappen. In de vrij korte tijd, dat er in Vlaar dingen gebowld kan worden, zijn de prestaties, landelijk gezien, naar een HE&mp j - IliilSlil Geldig t/m 30 september 1978 Johan Hartog heeft er slapeloze nachten van Waarin grote kerels klein kunnen zijn. Zo ongeveer kan het probleem beschouwd worden, waarmee Johan Hartog (35) kampt. Hij is gewoon een een erg goed willende sportman. Eentje, die bereid is moeite en tijd te steken in de begeleiding van sportmensen. Eentje, die het geen zier interesseert, dat het hem nauwelijks een cent zal opleveren. Ja. zelfs, dat het hem, om via studie de nodige kennis te vergaren, alleen maar veel tijd en geld kost. Toch zet hij door. Hij heeft het er allemaal graag voor over. Ten eerste om de mensen, die hij verdenkt hem te dwarsbomen, in het ongelijk te zetten. Maar dat is niet eens het belangrijkste. Hij wil aantonen, dat een, door een inmid dels overwonnen ziekte uit de boksring verbannen pugilist, toch uiterst nuttig werk kan doen in dienst van de recreatieve sport. Op twaalfjarige leeftijd stapte Johan Hartog naar bokdsnestor Lou van Sin- deren. Drie jaar later trok hij naar zee, doorkliefde twaalf maanden de woeste baren, kwam weer aan land. maar trok pas op zijn drieëntwintigste weer bij Van Sinderen's boksvereniging Westland aan de bel. En wellicht zou Hartog gewoon één van de vele naamloze boksers zijn gebleven, wanneer hij niet in 1972 een hele lichte hersenbloeding had gehad. Die hield hem drie weken tussen de ziekenhuislakens. Hij werd wel volkomen genezen verklaard, maar dat ongeval lijkt nu zijn verdere sportcarriere te ruineren. Hij wil een boksvereniging in Vlaardingen stichten om op die manier goedkoper een turn zaal bij de gemeente te kunnen huren. Een particulier betaalt altijd nog het dubbele. De gemeente heeft advies ingewonnen bij de boksbond, maar deze houdt zich vooralsnog afzijdig. Hartog heeft geen diploma's. Dat is logisch, nietwaar, want de boksbond heeft sinds 1972 al geen kursussen meer gehouden. Toch blijft Johan Hartog onversaagd proberen zijn ideaal te bereiken. In tussen volgt hij andere cursussen. De ABO, sportmasseur, hartmassage en dadelijk begint hij aan de studie voor recreatieleider. Goede w:l kan hem in ieder geval niet ont zegd worden Onfortuin Hartog's onfortuin begon op een maandagmorgen van december 1972 Een week tevoren had hij nog in de ring gestaan, maar geen noemens waardige klappen opgelopen. Die morgen kan hij zijn linkerhand nauwelijks bewegen en ook de lin kerkant van zijn gezicht is tame lijk gevoelloos. Met een het zat we! overgaan" verlaat hij zijn huis, maar keert daarin al rap terug, wan neer blijkt dat de verlammings verschijnselen niet wijken. De ge consulteerde arts laat hem terstond opnemen in het ziekenhuis. Daar wordt een lichte hersenbloeding ge constateerd. Tot dan had hij zestien wedstrijden gebokst. „De eerste acht in een te hoge gewichtsklasse, waardoor ik mannen tegenover me kreeg die een flinke kop groter waren en dat kostte me nogal wat wedstrijden". Acht om precies te zijn, maar nadat hij erin geslaagd was zijn gewicht omlaag te brengen, zodat hij het voor hem geschikte weltergewicht be reikte, kwamen ook de overwinnin gen. „Ik vind boksen een edele sport", stelt hij, „is er iets mooiers om twee mensen de strijd met elkaar te laten aanbinden? Maar ga je voet ballen dan zal een zwakke knie zich vroeg of laat manifesteren. Fataal is dat evenwel niet. Zo'n man zal daar later geen last meer van hebben. Heeft een bokser een zwak plekje in zijn hoofd, dan openbaart zich dat ook. Hem zal dat, zoals nu bij mij blijkt, lange tijd blijven achtervolgen". Hartog kon het moeilijk verwerken toen de artsen hem vertelden, dat hij het boksen zijn verdere leven maar moest laten. „Neem geen risico meer", stelden de heren medici. „Maar er is niets op tegen wanneer je anderen gaat trainen". En dat deed hij. Hij keerde terug naar Lou van Sinderen. Nu als assistent en de boksmeester wilde nog best de moeite nemen om hem te helpen bij het opstellen van een brief aan de boksbond, waarin werd gevraagd Hartog voor de bonds- cursus te boeken. „Ik was en ben nog door GERARD S. VERVER. bereid veel te leren. Als trainer kan je een jongen van zestien jaar in één avond de vernieling inhelpen. Ik wil weten waarmee ik bezig ben. Zo wilde ik meer te weten komen van psychologie en anatomie". Meningsverschil Hem werd echter te verstaan gege ven dat er voorlopig geen curssus- sen meer gegeven zouden worden. Maar Johan Hartog laat zich niet snel op een dood spoor zetten. Hij verwierf het diploma sportmasseur Nog géén tientje! Alle grote hits van Bob Dylan op één grandioze LP. Zoals bijvoorbeeldBlowin' in the Wind, Like a Rolling stone. Just like a Woman enz. enz. ter Meulen duikt voor alle fans nu dik onder de normale prijs... Van 20,25 voor van de NSF, volgde verschillen de applicatiecursussen. Werkelijk, ik was er erg trots op, dat ik met mijn toch wel beperkte school opleiding dat diploma gehaald had". Maar langzamerhand verslechterde de verstandhouding tussen Van Sinderen en Hartog. „Hij is een goed trainer. Veel heb ik van hem geleerd, maar ik voelde er echt niets voor om bij hem aan de leiband te lopen", ver klaart Johan Hartog dan. „Dan weer mocht je niet met de één dan weer niet met de ander praten, omdat Van Sinderen met die personen een meningsverschil had. Voor mij heeft sport een ander doel. Mijn oogmerk is het maken van vrienden en niet het kweken van vijanden. Dat botste. Ook op ander terrein verschilden we van mening. Dat werkte ook door tot in het bestuur van de boksvereniging West- land, waarvan ik deel uitmaakte. Mijn denkbeelden heb ik toen eens tijdens een bestuursvergadering ken baar gemaakt. Hoewel enkele be stuursleden mijn tevoren zonder blikken of blozen in het gelijk ge steld hadden, bleken ze toen het erop aan kwam toch niet aan mijn zijde te staan. Mij bleef toen niets anders over, dan consequent blij ven en omstappen. Bezig bleef hij. Bij Arie Verkade zette hij zijn werk voort, maar hij werd er -hoewel Van Sinde ren volgens hem anders beweert- geen lid. dingen aan het werk getogen. Geheel particulier werd een turnzaal voor enkele uren per week gehuurd. En omdat zoiets een tamelijk dure aan gelegenheid is, werd het plan ge maakt om een boksvereniging te stichten. Dan kan voor hetzelfde geld een dubbel aantal uren gere serveerd worden. En daarmee werd buiten dOkvaard, in casu de boksbond gerekeml, want een dergelijke aanvraag komt terecht bii de Vlaardingse Sportraad, die op zijn beurt weer advies bij de NBB gaat vragen.' Het laat zich raden welk voorbehoud die bond maakte... In de vernieling Dispensatie Nogmaals klopte hij daarna bij de boksbond aan om informatie over de door hem zo begeerde cursus. „Er zijn zaken, die ik niet begrijp", be nadrukt hij nu. „Het niet verlenen van subsidie, schijnt het door gaan van die cursussen te dwars bomen. Maar de boksbond geeft mensen die iets voor de promotie van het boksen willen doen, ook niet alle medewerking". Op zijn minst zou de NBB hem dis pensatie kunnen verlenen, zoals ook aan anderen gegeven is. Maar de bond bestudeert nog steeds de medische rapporten over de fysieke toestand van Hartog. Maar zijn ge loofsbrieven zijn smetteloos. Zo is er de brief van de Vlaardingse arts Verstege, waarin hij bevestigt dat de neuroloog Swart hem volledig genezen heeft verklaard en dat niets een verdere trainersloopbaan van Hartog in de weg hoeft te staan. Die brief werd in december 1977 verzonden. Inmiddels was Hartog ook in Vlaar- De technische commissie had -gezien het nog steeds lopende verzoek om toelating tot de bondscursus- in mei van dit jaar geschreven, dat wer gewacht op de rapporten van de medische commissie. „Het schijnt, dat de candidaten bij het examen voor het trainers examen een aantal slagen moeten zetten en dat zoiets moet gebeuren in een wedstrijd, waarbij hij zelf ook de kans loopt een aantal slagen te krijgen. Dat zou in mijn nadeel zijn want ik mag niet meer boksen. Toch kan ik het moeilijk geloven. Als je je in de vernieling moet laten slaan om je techniek aan te tonen, dan vind ik dat toch laag gezocht". Hij kan het niet met bewijzen hard maken, maar Johan Hartog is bereid te geloven -en dat werd vorige week maandag bij het gesprek, dat hij toen had met hetdagelijks bestuur van de sportraad, min of meer bevestigd- dat de verwaterde relatie van Van Sinderen hem danig parten speelt. Hartog: „Die man heeft zoveel rela ties bij de bond, dat hij mij op aller lei manieren dwars kan zitten. En waarom eigenlijk....?" Johan Hartog wil niemand concur rentie aandoen. Hij wil gewoon een positieve daad zetten voor de boks- sport. „Weet je, soms heb ik er slapeloze nachten van. Bij de boks bond beschouwen ze me, zo ervaar ik het althans, als een invalide, terwijl ik toch door welke medische autoriteit dan ook voor honderd pro cent ben goedgekeurd. Ik train op dit moment harder dan ooit te voren. Met een erkenning, met een dispensatie van de bokdsbond zouden we ons werk kunnen uit breiden. Voorlopig wordt het dan een boksvereniging in de rekrea- tieve sfeer. Nu al zijn er zo'n veertig mensen die zich willen aansluiten. Als die club er eenmaal is, zullen het er best meer worden. Het wachten is op het besluit van de boksbond...." behoorlijk niveau gestegen. Vanuit de wetenschap, dat er tussen de vele tienduizenden recreatie-spelers, mensen zitten, die wat meer van sportbowlen willen weten, komt er van de Bowling Bond Vlaardingen het advies om eens contact op te nemen met secretaris Herman Over- diek, Goudsbloemstraat 13c (tel. 714440) of met het Bowlingcentrum Kangoeroe (tel. 740774). Voor een beperkt aantal nieuwe leden (junior en senior) is er nog plaats. Hengelen SCHIEDAM Voor het door de hengelsportvereniging Schiedam en omstreken georganiseerde hengel- kampioenschap van Schiedam wordt op zaterdag 2 september het derde concours gehouden. Voor dit concours kan tot vrijdag 1 september (uiterlijk 16 uur) inge schreven worden bij alle Schiedamse hengelsportzaken. Er wordt gevist in de Poldervaart. Na twee concour sen leidt de kampioen 1977 Van Zet- SPORT VOETBAL zaterc (jeugd-SVV (jeugd). Zondag: SVV Fortun uur), Transvalia-Hermes DVS. Woensdag: Hercales-Sw' (todke 19 uur) SIOD-Ursus, 'St.Lodei Martinit Steeds Volharden (Thw» Musschen-SFC, Hermes DVS (Harga). SOFTBAL: zondag MargB 11 dam-Sparta(d). MOTORCROSS: zaterdag 'sï ZWEMMEN: maandag t/m domtoratag 17 tot 20.30 uur bad Croenoord anwmwisr daagse. CRICKET: zondag Har-ga 11 urar Wenmves DVSACC. HANDBAL: zondag Thurlede IIASaaunr HVK-WIK(h), 13 uur WK-IDWWSM));; Naaldwijk 14.15 uur West!gndi.a-(n»lWSiPtnii. Den Haag IS uur Kwiek SponUWCM Spijkenisse 15 uur SCOnUVOtaH; 4kdrm. ote Ruyterstraat 15 uur Wilrotn-W'HWM. RECIO VLAARDINGEN VOETBAL zaterdag. FC WJaatrdSimtgenn (jeugd)-Telstar (jeugd). CKC-VFC. SOFTBAL: vrijdag Maassim.» 1® mturr MSV'71-St.Lodewi|k(d); maandag Zwarkur- wenlaan 19 uur VS/Vlaardingen-Spamia 2 (d). HONBAL: zondag Vlrssingerr 14 muur Green Sox-MSV'71. ZWEMMEN: maandag rt/irm rwnremsiaig vanaf 18 uur, Kolpabad zwenrroiieniltBBgse. HANDBAL: zondag Schiedam 71 /OS uua-r HVK WIK(h), 13 uur UVG 2-WHKM.. 14 Bilderdijklaan 14 uur Unitas^/rmss 2 ((d)), 15.15 uur Unitas-SOS(h). Voetbalwedstrijd ,s. zaterdag, 26 augustus aanvang 14.30 uur ZWALUWEN H.S.S.C. aan de Zwaluwenlaan Financiële aktie voor gebouw ODO MAASLAND - Met de opening van het nieuwe ODO-clubhuis in sport park De Commandeur in zicht heeft mede-oprichter (en thans ere-voorzit- ter van de korfbalclub) Maarten Vreugdenhil een tweetal finaciële ak- ties georganiseerd. Eén daarvan richt zich op de over heel Nederland verspreid wonende oud-leden (Vreugdenhil zelf bijvoor beeld woont al weer jaren in Dieren) en de andere aktie wordt gevoerd onder de in Maasland gevestigde be drijven en ondernemers. In het kader van beide akties zijn on langs zo'n tweehonderd brieven ver zonden met het verzoek een financië le bijdrage voor de inrichting en de entourage van het nieuwe clubhuis, waarmee enkele duizenden gulden ge- meoid zijn, te leveren. Voor het verwerken van de giften zijn de volgende banknummers open gesteld bij de Rabo-bank in Maasland: 03404.3-0.176 t.n.v. de oud-leden ak tie ODO en 03404.30.184 t.n.v. be drijven aktie ODO. De eerste bijdra gen zijn inmiddels ontvangen. Bij de opening van het clubhuis op vrijdag 25 augustus zal de stand van de ak ties bekendgemaakt worden. 't Is goed, 't is van Moulinex... Niet meer dat gekIieder met groentewassen in een teitje. INiui n er deze handige groente wasser/ centrifuge, voor het wasseim ent droogmaken van sla en dille ander bladgroentes. Vervaardigd slagvaste kunststof. Nu per stuk slechts jKALapi Bijzonder fraai... Royale, massief houten dekenkist, in notenkleur gelakt. Mooi afgewerkt met sierlijke paneeltjes en lijsten. Afmetingen: 100 cm breed, 38,5 cm diep, 43,5 cm hoog. Van 198,--voor

De Havenloods | 1978 | | pagina 11